FRANSOL Waals wil Duitsers uitnodigen voor Dodenherdenking W I Gemeente start proefproject Gedenkteken voor alle kloosterlingen Venraynaar tegen kappen van boom Parkeerverbod ook voor caravans Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? Kunstmanifestatie 'Spelen is kunst' in Leunen VOORDERAAM BOMEN, PLANTEN, EN STRUIKEN, OF TOCH FRANSOL ROLLUIKEN? ZONWERINGEN Hoger beroep in zaak Tanja Tijssen Commissie akkoord met informatie rubriek LOV Ontuchtzaak Landweert bij Twee Vandaag Antwoordcoupon Bromfietser breekt enkel Autobrand in Leunen p PEEL EN MAAS donderdag 16 september 1999 - Pagina 5 it. Aanpak overlast loslopende honden en hondenpoep De gemeente Venray start in januari 2000 in het kader van haar hondenbeleid met een proef project om de overlast bij het uit laten van de honden én de hon denpoep in de gehele openbare ruimte van de gemeente Venray te verminderen. lij het kader van het 'plan van aanpak hondenbeleid' werd in 1998 al de hondenbelas ting verhoogd en de hondenpen ning ingevoerd. In het Investeringsprogramma 1999 is 150.000 gulden opgenomen voor het uitvoeren van een proef voor de resterende onderdelen (preven tie, educatie, strafrechtelijke handhaving van de regelgeving en uitlaatstroken) van het hondenbe leid. De gemeente gaat de hondenbe- zitters door informatie en voorlich ting wijzen op hun plicht en verant woordelijkheid om de hond in de openbare ruimte zodanig uit te laten dat de overige burgers géén overlast ondervinden van loslopende honden en hondenpoep. CONTROLE Ook spreekt de gemeente de hon denbezitters aan op hun uitlaatge- drag door handhaving van de gel dende APV-artikelen. Een nog aan te stellen functionaris gaat intensief en gericht controleren. Verder biedt de gemeente honden bezitters door het aanwijzen van uit laatstroken (in plaats van uitlaatrou- tes) een voorziening waar ze hun hond uit kunnen laten en ze de hon denpoep niet zelf hoeven te verwij deren. Op deze uitlaatstroken zorgt de gemeente om de twee weken voor de verwijdering van de hon denpoep door inzet van een poep- zuigmachine. Gezien het proef- aspect van dit onderdeel worden deze uitlaatstroken voorlopig alleen aangewezen en aangelegd in de wij ken Brukske, Veltum en Landweert, die door het projectteam, gezien de verscheidenheid aan bebouwing, groen en infrastructuur, als repre sentatieve wijken voor de proef zijn uitgekozen. OVERLEG De uitlaatstrook bestaat uit een grasstrook van circa 2,5 meter breed in en langs bestaande gras- en plant- stroken. De begrenzing van de strook wordt door middel van bord jes aangeduid. De locaties bevinden zich zoveel mogelijk op plaatsen waar mensen nu al veelvuldig hun hond uitlaten. De uitlaatstroken zijn zoveel mogelijk gezocht binnen bestaande groenvoorzieningen (gras- en plantstroken), zodat mini male investeringen nodig zijn voor nieuwe aanleg en omvorming. In de overige wijken en dorpen zullen gedurende de proef geen uitlaatstro ken worden aangelegd. Het aanwij zen van de definitieve locaties voor het proefjaar zal geschieden in goed overleg met de wijkplatforms van de drie proefwijken en het wijk- en dorpsradeno verleg. 0H STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 De verdachte van de moord op de Venrayse Tanja Tijssen, die twee weken geleden door de recht- nk in Maastricht tot zes jaar 'angenisstraf werd veroor- :Id, gaat in hoger beroep bij het oggerechtshof in Den Bosch. Op 22 februari had de Kerkradenaar (31) na een uit de hand gelopen ruzei Tanja in zijn keuken om het leven gebracht en vervolgens langs de kant van de weg gelegd. Tanja Tijssen was de ex-vriendin van Kerkradenaar K., maar kwam nog steeds bij haar op bezoek. Na een vrijpartij kregen ze ruzie. Volgens K. Omdat Tanja wilde dat hij oude vrouwtjes van hun handtas ging beroven. In de keuken ontstond een duwpartij waarbij Tanja op de grond viel. Toen ze merkte dat ze bloedde zou ze, volgens K., gedreigd hebben hem door vrienden te laten vermoorden. K. pakte ver volgens het hoofd van zijn ex en sloeg dat op de grond tot ze dood was. Daarna raakte hij in paniek, stopte haar in een slaapzak en bracht haar naar buiten. Op een gegeven moment legde hij haar bloot neer langs de straat en verdween. De advocaat van K., de bekende straf pleiter Spong, verwachtte twee weken terug gewoon vrijspraak. Hij baseerde dit op het feit dat dat de politie K. overhaalde om vrijwillig mee te doen aan een DNA-onder- zoek terwijl hij al verdachte was. K. had ingestemd met dit onderzoek omdat hij hoopte dat de test negatief zou uitpakken waardoor hij vrijuit kon gaan. De commissie Algemene Zaken kan zich vinden in het college voorstel om als gemeente mee te werken aan een maandelijkse informatierubriek van een half uur van de Lokale Omroep Venray (LOV). Commissielid T. Kemmelings- Verheyen (PvdA) vroeg zich in de commisievergadering wel af wat het de gemeente gaat kosten als de medewerking aan het radioprogram ma daadwerkelijk doorgaat. "Niets", zei burgemeester Waals in zijn atwoord, "Als gemeente dienen we rekening te houden met zes uren die we maandelijks moeten investeren. Die moeten door de afdeling voor lichting worden ingevuld. Er wor den in ieder geval geen extra uren voor vrijgemaakt." Waals benadruk te te zeggen dat de redactionele eindverantwoordelijk bij de LOV rust. Het gaat in eerste instantie om een proeftijd van een jaar. Daarna uioet een luisteronderzoek uitwijzen °f de maandelijkse informatier ubriek een blijvend karakter krijgt. "Het onderzoek moet duidelijk maken of het programma van een goede kwaliteit is. of dat we accen ten bij moeten stellen", aldus Waals. Afgelopen zondag werd naast de Grote Kerk in Venray onder grote publieke belangstelling het monu ment als gedenkteken voor alle kloosterlingen onthuld. Met de realisering van het monument is de Stichting Gedenkteken Kloosters bijna klaar met haar werk. Met man en macht hebben de bestuursleden van de stichting afgelopen zomer geprobeerd de plaatsing van het monument, dat ontworpen en gemaakt werd door Sjef Courtens uit Maastricht, naar voren te halen in verband met de ernstige ziekte van initiatiefnemer Harrie Theunissen. Helaas bleek de ziekte Het monument moet een blijvetide herinnering vormen aan de rol van de kloosters in Venray. erger dan verwacht en zo kon Theunissen de onthulling van 'zijn' monument niet meer meemaken. De Stichting Gedenkteken Kloosters rest nu nog de taak om de 'klooster- expositie' ergens onder te brengen. Daarvoor gaat een werkgroep aan de gang. Het doel van Harrie Theunissen is in ieder geval bereikt: het dank je wel van Venray aan al die kloosterlingen die zich eeuwen lang belangeloos voor de bevolking hebben ingezet. De gemeentelijke Commissie Beroep en Bezwaar boog zich maandagmorgen over het protest van Venraynaar Leijssen uit de Oranjestraat tegen de voorgeno men kap van een esdoorn in zijn straat. Al in 1996 en 1997 was daartoe een vergunning gevraagd pn deze was twee keer afgewezen vanwege de waarde voor het groen in de straat. Nu ineens was die waarde er blijkbaar niet meer. volgens Leijssen. De gemeente voerde aan dat de middelste boom, waarvoor de kapvergunning verleend is, volgens onderzoek kleiner blijft dan de andere twee door licht- en ruimtege brek. Hel is weliswaar nog een goede boom, maar aan de hand van de conclusies van een onderzoek meent de Gemeente Venray dat door omhakken van de middelste de andere twee meer waarde krijgen en samen het beeld van drie kunnen handhaven. "We hebben de visuele uitstraling van de boom bekeken", sprak mevrouw Smits van de gemeente. Het verwijt van Leijssen dat Venray achteraf argumenten bij elkaar raapt voor een verleende ver gunning wees zij streng af omdat volgens haar "Wat over blijft goed is en zelfs beter." Als de boom weg gaat zullen de garages er achter, die later aangelegd zijn dan de boom. makkelijker bereikbaar zijn. De commissie doel binnenkort uit spraak. Het parkeerverbod voor vrachtwagens op alle openbare wegen in de gemeente Venray gaat ook gelden voor caravans en campers. Dat bleek tijdens de commissievergadering Algemene Zaken. Het par keerverbod voor alle voertuigen die langer zijn dan zes meter of hoger dan 2,4 meter gaat in op 15 oktober. "Het gevaar dat een grote caravan aan de kant van de weg oplevert, is vergelijkbaar met liet gevaar van een geparkeerde vrachtwagen", aldus burgemeester Waals. Vanaf 15 oktober kunnen vrachtwagens tegen betaling op een terrein van de firma Sport trans aan de Energieweg geparkeerd worden. Het parkeerverbod is 's avonds en in het weekend van toe passing. De gemeente heeft zich jarenlang ingezet voor zo'n plek, omdat de vrachtwagens, caravans en campers leiden tot klachten van Venraynaren over onder andere geluidhinder, stankoverlast en gevaar voor kinderen. Het actualiteitenprogramma Twee Vandaag besteedt vandaag (donder dag, red.) aandacht aan de ontucht zaak in de Venrayse wijk Landweert. Twee weken geleden voerden de ouders van de slacht offertjes een gesprek met een mede werker van de TROS die voor het programma diverse ontuchtzaken op de voet volgde. In de uitzending van Twee Vandaag komen diverse zedendelicten met kinderen in Nederland aan de orde. Lei Seuren van de politie Limburg-Noord, afde ling jeugd-, zeden- en slachtoffer zorg, komt in het programma aan het woord. Twee Vandaag begint donderdag om 17.30 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Ook vertegenwoordigers van de Duitse Volksbund zouden kunnen worden uitgenodigd voor de jaar lijkse Dodenherdenking op het Brits militair kerkhof in Venray. Dit zei burgemeester Waals van Venray afgelopen zondag in zijn toespraak tijdens de laatste Dodenherdenking in dit millenni um. Op het kerkhof werd voor de 15e keer op rij herdacht dat in oktober 1944 de eerste Britse bevrijders het bezette Venray betra den. Net zoals een afvaardiging van de Bond van Wapenbroeders de plechtigheid bijwoont op het Duits kerkhof, zou een afvaardi ging van de Volksbund nu in de gelegenheid moeten worden gesteld om de herdenking op het Britse oorlogskerkhof bij te wonen, aldus Waals. Venrays burgemeester pleitte er verder voor om de betrok kenheid bij de herdenking in de toekomst te verbreden. Dit kan bij voorbeeld door lokale werkgroe pen, die actief zijn op het gebied van vrede en veiligheid, emancipa tie van minderheden en derde wereldproblematiek uit te nodigen. /e i f ;TX -rfk f' ÊSBSBBSSSm i Een 19-jarige bromfietser uit Venray is zondagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de Brrevennenweg. Hij liep enkelletsel op. De 51-jarige bestuurster van een personenauto reed op de Breevennenweg. Zij wilde de inrit inrijden en gaf hierbij geen voorrang aan de bromfietser die haar tege moet reed op het fietspad. Een aan rijding was het gevolg en de brom fietser liep waarschijnlijk een enkelbreuk op. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De Meent heeft een speelplaats om trots op te zijn In en om basisschool de Meent in Leunen vindt op vrijdagavond 24 september vanaf 18.00 uur onder de titel 'Spelen is kunst' een kunstmanifestatie plaats. Het wordt een feestelijke en ook wel wat kunstzinnige avond om de afronding van de eerste fase van het herinrichtingsplan (de boven bouwspeelplaats) op te luisteren. Er is onder andere een kunst markt (verkoop van door kinde ren gemaakte kunstwerken), er is live-muziek en er zijn dansvoor stellingen en andere kunstige TUtKREMOVATIE CA AT BI) ONS VERDER DAN "IMKLEUREN MET ROOD,GEEL OF BLAUW Van een tuin een lusthof maken, daar komt meer bij tuiMj j-i(c kijken dan het planten van bloemen. Op basis van uw 'uihomdiimouo wensenpakket omzoomt Rien van Mierio uw woning met een weelderige natuur, sierbestrating en tuindeco- raües. Een aanwinst voor het leven, de meerwaarde van - i uw bezit nog niet meegerekend' tónBEl-. VAN MIERLO f8 Rlen van Mierio geeft uw tuin H r>r. 3r,<f>ew:cg" 111 5751 RH f; - i eigen signatuur O-5 S3 i MS? 3 optredens. Er zijn tegen een geringe bijdrage ook hapjes en drankjes te verkrijgen. De opbrengst van de avond is bestemd om de tweede fase van het herinrichtingsplan (de onder- bouwspeelplaats) te finmancieren. De eerste werkzaamheden daar aan zijn al gestart. De speelplaats van de bovenbouw is een speelplaats om trots op te zijn. Er wordt dan ook ijverig gebruik van gemaakt. Kinderen én leerkrachten genieten er dagelijks van. Inmiddels wordt er zowel onder als buiten schooltijd druk gebruik gemaakt van deze speelgelegenheid. De speelplaats wordt op vrijdag 24 september om 19.00 uur officieel, geopend. ONTWERPWEDSTRIJD Drie jaar geleden is er onder de schooljeugd een ontwerpwedstrijd gehouden voor een nieuwe speel plaats. Het winnende ontwerp van Max Baeten is inspiratiebron geweest voor de commissie die zich met de speelomgeving van de Meent bezighield. Die commissie bestond uit leden van de dorpsraad, buurtbe woners, ouders, leerlingen en perso neel van de school. Doelstelling van de commissie was een veilige, uit dagende speelgelegenheid te schep pen met een openbaar karakter, die voldoet aan de nieuwste wettelijke eisen en waarin natuur en milieu vriendelijke elementen gezichtsbe palend zijn. VRUE TUD Tientallen vrijwilligers hebben zich de afgelopen weken ingezet om de speeltuin piekfijn in orde te maken. Aan de zuidzijde van de speelplaats is een mooie muur gebouwd, het plaveisel is fraai beschilderd en de er zijn heerlijke speeltoestellen voor de jeugd opge steld. "Dat er nu zo'n prachtige nieuwe speelgelegenheid is gecreëerd in het centrum van ons dorp is vooral te danken aan de inzet van talloze vrijwilligers, die belan geloos hun vrije lijd opofferden voor de Leunse schooljeugd", ver telt leerkracht Jan Nieuwenstein. Ook het bedrijfsleven, de dorps raad, de gemeente Venray, institutio nele fondsen en diverse particulie ren leverden financiële bijdragen. Op de Baggerweg rook een 27- jarige automobilist uit Swolgen zaterdagmidddag rond twee uur een sterke benzinelucht. Toen de man stopte en de motorkap opendeed bleek zijn auto in brand te staan. Door de fikse schade aan de voorzij de moest het voertuig worden afge- sleept.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5