'Ik spaar tegenwoordig met mijn telefoon.' Schouwburg verwacht topdrukte ^2ty Feestelijkheden Zangers uitgesteld Nieuwe expositie in Galerie De Lochting Nieuwe voorzitter reikt prijs Streekmarkt uit Veldeke verzorgt dialectmis UW Schrijfwedstrijd Venray: deelname kan nog Dansen voor singles Genieten van de Thaise keuken in De Evenaar Alzheimer Vereniging Nrd-Limburg STOMERIJ Liedjesfinale OJC Gryphus UW eel en maas donderdag 16 september 1999 - Pagina 3 Meer stoelen, meer bezoekers, meer voorstellingen DC. De verbouwing lijkt de jchouwburg in Venray goed te oen. Niet alleen de buitenkant ,erd verfraaid, met glas en glin- lers, ook binnen vonden de nodi- veranderingen plaats. Dat heeft réttige gevolgen voor het nieuwe ieaterseizoen, zo blijkt. De Venrayse Schouwburg heeft oor het bijna afgelopen seizoen 998/1999 maar liefst 53.000 kaar- verkocht. Met nog een maand te m betekent dat een 'fantastisch ieplantar aldus de schouwburg-direc- ewant het seizoen daarvoor waren iet er 'maar' 28.000. Bij de schouw- t0* urg denkt men dat de mensen ieuwsgierig zijn naar het ver- jeuwde theater. Natuurlijk speelde d kei K)k de toename van het aantal voor tellingen, naar 120, mee plus een ntbreiding van het aantal stoelen net 150 stuks. RECORDS Ook voor het nieuwe seizoen in Venrayse Schouwburg zijn weer ien recordaantal voorstellingen op iet programma gezet. Maar liefst 16 producties zullen in het seizoen 199/2000 op de planken verschij- :n. Het programma is ook heel ieerd meldt men trots, naast de :nde, gevestigde namen zal veel rmend talent in Venray te zien l'De lijst met populaire concerten Vit alleen maar bekende lerlanders en dat varieert van llberti via een naamloos bandje uit yolendam tot aan Cesar Zuiderwijk i'Golden Earring'. Grote namen Jn het populaire muziektheater zijn literaard Herman van Veen en Hans liberg, direct gevolgd door Erik Jjrey van Purper. Het aanbod in «pera en operette is nogal traditio neel, en dus veilig, met producties Els La Traviata, Die ZauberfTte, Madame Butterfly en een Opera fcala. De beide operettes zijn van |hann Strauss jr, Ein Nacht in snedig: door de Hoofdstad perette en Die Fledermaus door Spirit of the Dance foto David King) een Roemeens gezelschap. CABARET De lijst met cabaret en kleinkunst- voorstellingen telt vele klinkende namen die borg staan voor een avondje lachen. Urbanus, Seth Gaaikema, Jos Brink, Herman Finkers. Lenette van Dongen en Erik van Muiswinkel zijn hier al bekend om hun grappen. Hans Dorrestijn valt waarschijnlijk eerder onder 'tragi-komisch'. Tinke schou ten wordt dit jaar gepresenteerd onder het kopje 'revue', een nieuwe show met heel veel komische ele menten. Spektakel komt meer van de musicals dit jaar: Ediath Piaf, Fame en Tsjechov staan op het muzikale menu. Helemaal 'hot' zijn uiteraard het beroemde Spirit of Dance en de Korean Drums. Deze laatste show met 50 artiesten, muzikanten en acrobaten komt uit Zuid-Korea. Last, en voor sommige not least, is het optreden van de Chippendales. De enige echte met een nieuwe show. De vrije verkoop van kaarten voor het nieuwe seizoen in Schouwburg Venray begint zaterdag 18 september van 10.00 tot 16.00 uur. La Traviata (foto SAM) Winkelcentrum De Bleek nr 68 5801 MD Venray Telefax 0478-584840 BEDANKT Aeumavereniging Venray voor uw gastvrijheid bij de presentatie van onze pro ducten en hulpmiddelen in ouderencentrum de Kemphaan in Venray |Tot ziens in onze winkel op de Bleek Op zaterdag 18 september om 100 uur zal de inmiddels traditio- :1e, plechtige eucharistieviering in Venrayse taal worden opgedra- n in de Grote Kerk van Sint trus' Banden te Venray. De plech tige heilige mis wordt gecelebreerd door pater Harrie Laurenssen opi O.F.M. ïle# De dialectmis mag zich ieder jaar weer verheugen in een erg grote en warme belangstelling van de fenrayse bevolking en ver daarbui- ujn en. De grondgedachte van deze =nia dienst is: 'Waor viende de Gieëst? inM Mit de Gieëst nor 't jaor 2000!' des De plechtige eucharistieviering doet vordt vocaal opgeluisterd door St. ste' 'eciliakoor St. Petrus' Banden 3t1? Whie onder leiding van Riet 2l0' jardeniers. Het koor zal op het ij Jgel begeleid worden door Jack Gardeniers. Boekje De lezingen en de mis zullen vrij wel geheel in de Venrayse taal wor- im len opgedragen. Om een en ander wgoed mogelijk te kunnen volgen §er een misboekje samengesteld in Venrayse taal. Vóór aanvang van mis zullen deze misboekjes uit gedeeld worden. Radio Degene die niet in de gelegenheid ijn om de Grote Kerk van Sint etrus' Banden te bezoeken, worden •or Omroep Venray in de gelegen- |eid gesteld deze dialectmis toch te tonnen volgen. De mis wordt name- l'jk zondagochtend om 10.00 uur '^gezonden. Omroep Venray is te duisteren via de ether op 90.2 Mhz via de kabel op 87.5 Mhz. |PEEL EN MAAS WEEKBLAD Amateurschijvers hebben nog tot eind september de kans mee te doen aan de jaarlijkse Venrayse schrijf wedstrijd. Voor twee andere Limburgse wedstrijden is de inzend termijn inmiddels verstreken, maar meedingen naar de Venrayse litera tuurprijzen is nog mogelijk. Het Literair Café Venray-regio heeft dit keer zelfs twee wedstrijden op touw gezet. De inmiddels zeven de strijd om 'De Raadselige Roos' voor een gedicht en/of verhaal over een onderwerp naar eigen keuze (voor gedichten is er tevens een \Bij-prijs' van een publieksjury). En vanwege de eeuwwisseling een extra schrijfuitdaging: een landelij ke themawedstrijd over 'De Raadselige Eeuw'. Het gedicht en/of verhaal moet(en) gaan over de raad selen van de nieuwe, 21e eeuw. Voor beide wedstrijden sluit de inzendter mijn op 1 oktober en zijn de deelna- mevoorwaarden grotendeels hetzelf de. Het inschrijfgeld varieert van 15 tot 25 gulden. Alle deelnemers ontvangen een boekje, samengesteld uit het bekroonde werd en het verdere aan bod van beide wedstrijden. Prijsuitreiking en boekpresentatie zijn op zondag 23 januari 2000. Inzendingen moeten 1 oktober 1999 binnen zijn bij het secretariaat 'De Raadselige Roos', Isabellahof 25, 5801 LD Venray. Gedichten in tienvoud, verhalen in vijfvoud en liefst ook op floppy (Word of WordPerfect minstens 5). Voor wedstrijdreglement en ver dere informatie: tel/fax 0478- 583985 of tel. 0478-589352. Single's en alleengaanden uit de regio kunnen elkaar vanaf vrijdag 23 september weer elke laatste vrij dag van de maand in een aangename sfeer ontmoeten voor een gezellige babbel of een dansje tijdens de gezellige Singele Party's in hartje Venray. De aanvang van deze avonden is zoals altijd 21.30 uur bij Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 okto ber staat de authentieke Thaise keu ken weer centraal in De Evenaar. Dit doen we weer in samenwerking met restaurant The River Side in Chiang May (Thailand). Dhr. J. Vloet, die oorspronkelijk uit Overloon afkomstig is, startte daar alweer een hele tijd geleden een res taurant. Hij is op dit moment op vakantie in Nederland en verzorgt, net als afgelopen jaren, met zijn Thaise vrouw Muuske een avondje genieten van de Thaise keuken. Vanwege de grote vraag zijn we van één naar twee avonden gegaan. De Thaise keuken biedt een ver scheidenheid aan smaken, geuren en kleuren. Niet te missen dus voor de liefhebber. De maaltijd bestaat uit een voorgerecht, soep, diverse vlees- en visgerechten met bijbeho rende salades en een nagerecht. Tijdens deze avond is er live muziek die deze exotische avond een extra dimensie geeft. Zaterdag 2 oktober is reeds uitver kocht. Voor vrijdag I oktober is nog een beperkt aantal plaatsen beschik baar. De kosten bedragen ƒ35,- p.p. Reserveren is noodzakelijk. De aanvang van de avond is om 20.00 uur in De Evenaar. Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 510036. Dus ook voor een Thaise avond even naar.... De Evenaar. Ter gelegenheid van Wereld- Alzheimerdag organiseert de Alz heimer Vereniging Noord-Limburg op zaterdag 18 september een ver wendag, evenals de drie vorige jaren een boottocht, voor patiënten en hun verzorgers. Er zijn voor deze tocht 120 mensen uit de regio uitgeno digd. De gasten worden getrakteerd op koffie met gebak, een heerlijke lunch en op de gezellige muziek van Parelmoer. Een aantal vrijwilligers neemt tijdens de tocht de zorg voor de patiënten over zodat de familiele den ook echt van deze verwendag kunnen genieten. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 Rabo TeleSparen. Met de minste moeite een hoge rente. Met Rabo TeleSparen profiteert u direct van een hoge rente. Want het is een mak kelijke én snelle manier van sparen: per telefoon. Binnen enkele seconden zijn uw overboekingen verwerkt. Zowel naar de RaboTeleSpaarrekening als weer terug naar uw Rabo Betaalrekening. 24 uur per dag, zonder formulieren, zonder bezoekjes aan de bank. Wilt u meer weten, belt u dan gratis 0800-0502. Maar u kunt ook even bij ons binnenlopen. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Aan alle oud-leden en andere genodigden die deel zouden nemen aan de festiviteiten rond om het 40-jarig bestaan in het weekend van 2 en 3 oktober a.s. van de Zangers van St. Frans. Zoals u wellicht al vernomen heeft is dhr. W. Buys ernstig ziek. Aangezien de viering van het 40- jarig bestaan en het feit dat dhr. W. Buys 50 jaar dirigeert, zonder dhr. W. Buys niet het feest zal worden wat wij ervan verwacht hadden, zien wij ons genoodzaakt om alle festivi teiten (m.u.v. de Hoogmis op zon dag 3 oktober) een jaar uit te stellen. Wij willen alvast iedereen die gere ageerd heeft op de uitnodiging van harte bedanken en diegenen die al betaald hebben zullen zo spoedig mogelijk hun geld retour krijgen. T.z.t. zult u opnieuw een uitnodi ging toegestuurd krijgen. Van 19 september t/m 24 oktober is er weer een nieuwe expositie in Galerie De Lochting. De expositie begint met een 'open-huis-middag', waarbij ook de kunstenaars aanwe zig zullen zijn. Er zijn drie exposan ten, te weten Lies Amold-Aerts met bronzen beelden, Aldona Vosters- Stachowska met schilderijen (werk op papier) en Hans v.d. Berkmortel met schilderijen (olie op doek en werk op papier). Lies Arnold-Aerts. Zij startte haar opleiding met beeldhouwen, boetseren en vormgeving. De laatste jaren werkt zij het meest en het liefst in brons. Zij vindt haar inspi ratie in mens en natuur. Haar uitda ging is om emotie en gevoel om te zetten in materie zodanig dat die emotie voelbaar en zichtbaar wordt. Het blijft haar fascineren om via vorm en kleur de aard van de mens en zijn verhouding met andere men sen te verbeelden. Haar beelden fas cineren de toeschouwer. Aldona Vosters-Stachowska. Zij maakt koppen gevormd door het leven. Ze laat het gezicht zien als een spiegel van emoties. Alhoewel haar werken klein van formaat zijn, slaagt zij erin de voortdurende wis seling van stemmingen, zo eigen aan elk mens. spanningsvol te ver beelden. In de abstracte vlakken en vormen herkennen we plotseling menselijke sporen, gevormd door de mystieke wereld tussen lichaam en geest. De toeschouwer herkent de menselijke emoties als liefde, een zaamheid, verwachting en onbegrip, die ons allen steeds weer opnieuw overkomen. In haar werk kunnen wij onze eigen stemming weerspie gelt zien en worden we ons bewust van de vergankelijkheid van ons bestaan. Op een geheel eigen wijze slaagt zij erin een brug te slaan tus sen de mens en zijn herinneringen. Als materiaal gebruikt ze inkten, aquarel, gouache, pastel, etc. Hans v.d. Berkmortel. De laatste jaren is hij bekend als expressieve schilder van vrouwen en paarden. Hij maakt portretten in een grote variëteit van gedaanten, houdingen en typen. In zijn meest recente werk (Vietnamese schoolgirls) is er weer een duidelijke figuratie en een vers obering in stijl en klemgebruik. Volgens hem hebben zijn reizen naar Afrika, Amerika en Vietnam zoveel indruk gemaakt dat ze zijn manier van werk sterk beïnvloeden. Hij vat die indruk samen met de term 'ingetogenheid'. Verder vertelt hij: 'Ik merk, vaak achteraf, dat ik al schilderend steeds verder zoek naar de kern van de zaak'. En: 'Zoals mijn hart zingt, zo is mijn 'kunst' en of dit 'kunst' is interesseert me niet'. Tijdens de openingsmiddag is er muziek van het bekende kwartet Adagio, vier enthousiaste Venrayse muzikanten. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray. Open: zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en na telefonische afspraak tel. 585173. De nieuwe voorzitter van de Stichting Innovatief Platteland Venray e.o., de heer Joep Hermans, heeft vorige week vrijdag een fraai streekpakket uitgereikt aan de win naars van de prijsvraag behorende bij de streekmarkt. De heer Weyers uit Wanssum wist een zeer gedetail leerd antwoord te geven op de prijs vraag. Het correcte antwoord op de vraag welk apparaat te aanschou wen was in de stand van de stichting was een 'buikzaaier voor het zaaien van fijne zaden'. De Stichting Innovatief Platteland organiseerde de streekmarkt zondag 5 september jl. tijdens Demo'99 in Meerlo. Tijdens deze markt presenteerde agrarische ondernemers uit de streek zich met hun initiatief om zich te onderscheiden in hun sector. Met een prachtige zomerzon en een bezoekersaantal van 7.000 bezoe kers, was deze markt een groot suc ces. Afgelopen zaterdag was de voor verkoop van de kaartjes voor de liedjesfinale. En zoals verwacht waren de kaartjes voor de foyer bin nen een half uur uitverkocht. De belangstelling was groot. Veel men sen moesten worden teleurgesteld. Maar, er gloort hoop, u kunt er mis schien toch nog bij zijn... Voor de eerste keer speelt het gebeuren zich namelijk af op twee locaties. Naast de foyer doet dit jaar ook café De Artiest mee in het spek takel. Op een achttal monitoren en misschien nog wel een grootbeel- scherm kan het gebeuren gevolgd worden, wordt in de foyer van u ver wacht rustig naar de liedjes te luiste ren, in het café mag u uitbundiger vertoeven. En zoals het een goed artiestencafé betaamd zullen de artiesten zich na afloop onder het publiek begeven om samen met u op de overwinning te proosten, of mis schien wel een beetje het verdriet te verdrinken. Voor de goede orde, ook de mensen in het cafégedeelte stem men mee voor het beste liedje van de avond. U kunt ook in het café uw favoriete liedje steunen. Voor het cafégedeelte zijn nog kaartjes beschikbaar. U dient er ech ter snel bij te zijn, want ook café De Artiest raakt eens vol. En u weet het, vol is vol. Muzikanten, zangers en zangeressen gaan ervoor en zijn er van overtuigd dat u een fantasti sche avond kunt verwachten. Het niveau van de liedjes is hoog. De jury zal haar beste beentje moeten voorzetten. De kemissie liedje van vastelaovesvereniging De Piëlhaas zorgt voor een fijne ambiance waar in het goed toeven is. Voor kaartjes kunt u nog terecht in café De Artiest zelf. Kosten ƒ7,50 p.p. Doe het snel en wacht niet tot het laatste moment, want de kans dat wij u dan weer moeten teleur stellen is groot. Voor de goede orde, het café De Artiest is voor deze eenmalige gele genheid voor het overige publiek gesloten. Hoe is het gesteld met het Vierlingsbeekse popmuzikaal talent en hoe is de stand van zaken op dit moment? Op zondag 19 september treden er in jongerencentrum Gryphus onder de noemer Gekwèèk Uut Bèèk dire band op waarvan bij een aantal leden Vierlingsbeeks bloed door de aderen stroom. Als eerste zal dit gebeuren door Gijs v.d. Berg en zijn band The Noise Pollution. Vijf jonge honden uit Boxmeer en Vierlingsbeek laten het publiek een poepie ruiken met hun straffe crossover van rap, hard core en metal in de traditie van Limp Bizkit en Kom. Als speciale gast zal Roel Verbroeken nog een moppie meespelen. Het mede uit Beugen afkomstige Phlegmatic draait alweer zo'n jaar of vier mee. En in die tijd heeft dit vijf tal rond Stef van Rens en Michel Rouwens zich ontwikkeld van een bandje dat aardige covers speelt tot een volwassen en hecht combo met een eigen repertoire en een eigen geluid. Stevige pop die net zo mak kelijk doet denken aan K's Choice als aan Dog Eat Dog.H.D. Idaho timmert de laatste anderhalfjaar ste vig aan de weg. Deze Boxmeers/Vierlingsbeekse combi natie met Robert Smits en Jeroen Nefkens in de gelederen grossiert in frisse post-grunge. Hoe dat klinkt? Luister maar eens naar Low Budget, een nieuwe demo die de band uitge rekend tijdens Gekwèèk Uut Bèèk zal presenteren. Gryphus is geopend vanaf 15.30 en de eerste band speelt om 16.00 uur. De entree is gratis. Meer infor matie is te vinden op Internet http://come.to/gryphus PEEL EN MAAS WEEKBLAD ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Müinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 zo: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA. Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Dondeidagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3