Officiële opening Galerie Rooyart 'T- HaroldtSf LENSSEN Hoveniersbedrijf De Groen Aanpak: Net even iets anders "O $$fS 0p4^ Team Kindertelefoon zoekt uitbreiding Wereldwinkel Venray Cursus Taoist Tai Chi Imo Auto Wasstraat begroet 10.000e klant Vacaturebank vrijwilligers- centrale Open doedag Open dag Red Stars voor senioren Creatieve cursussen en workshops ISIS UW Home-Start Elektrische stoel in Amnesty- stand Eikenhofkapel PEEL EN MAAS BEZORGEN? Omroep Venray Spectaculaire open dag Gran Dorado Loohorst Deurdecoraties maken De tien pluspunten van Plusmarkt G. van Dijck PEEL EN MAAS donderdag 16 september 1999 - Pagina 15 Galerie voor skulpturale keramiek in Venray KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Basistraining Kindertelefoon start in het najaar Mieke Spruit-Ledeboer, kunst historica en dé autoriteit op het gebied van de Nederlandse kera miek, verricht op zondag 26 sep tember om 14.00 uur de opening van de eerste bijzondere kera- miekexpositie in Galerie Rooyart aan De Hulst 12 in Venray. Na maanden van verbouwen is de galerie van Leo Martens en Mom Bati: Kaarsen uit Bangladesh Kaarsen horen bij een verjaardag, bij een feest, voor de gezelligheid. Het lichtje symboliseert geluk voor de komende jaren. De kaarsen die de Wereldwinkel heeft komen uit Bangladesh. Bangladesh ligt in de delta van de Ganges, Brahmaputra en Meghna en wordt voor driekwart omsloten door India. De bevolking, de Bengalen, noemen hun land ook wel Sonar Bangla, Gouden Bengalen. Hier volgt het verhaal van Rahima. Rahima is een van de 15 produ centen van de kaarsenwerkplaats in Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh. Zij spint samen met twee andere vrouwen de lonten, controleert achteraf iedere Mom Bati (kaars) afzonderlijk en werkt ze af. 'Om geld te verdienen voor mijn familie, ik heb vier broers en drie zussen, ben ik naar de stad getrok ken'. Rahima maakt voor onder andere Fair Trade kaarsen en ver dient hiermee een vast inkomen. 'Mijn toekomst? Ik hoop een man te trouwen die ook in Dhaka woont. Mijn werk opgeven als ik getrouwd ben? Ik moet er met aan denken, iedere maand stuur ik een deel van mijn verdiende geld op naar mijn familie'. De Bengaalse ontwikkelingsorga nisatie Brac heeft voor uitbreiding van de kaarsenwerkplaats een kre diet ter beschikking gesteld. Dit heeft geleid tot een breed assorti ment en een grotere markt voor de kaarsen. Het liefst maakt Rahima kaarsen in de winter, van november tot en met februari. De hitte van de zomer heeft dan geen invloed op de kaarsen. 'Maar met kerst heb ik twee weken met betaald verlof, dan ga ik terug naar mijn familie'. Er zijn voor de kaarsen ook aller lei mooie kandelaars te krijgen. Kom eens Wereldwinkelen op het adres Henseniusstraat 3a, tel. 588571De winkel is iedere dag op winkeltijden open. Dit jaar is het precies 10 jaar gele den dat de Taoist Tai Chi Society in Nederland is begonnen. Ook in Venray wordt deze vorm van Tai Chi onderwezen. Om dit jubileum te vieren wordt u gratis een proefles en een demonstratie aangeboden op woensdag 29 september in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray, aanvang 20.00 uur. U kunt zich hiervoor aanmelden onder tel.nr. 0478-632263. De Tai Chi is een traditionele Chinese bewegingskunst. De Taoist Tai Chi set bestaat uit 108 passen en bewegingen. Ze worden zorgvuldig en aaneengesloten uitgevoerd in een vaste volgorde. Het langzame tempo maakt Tai Chi voor vrijwel alle mensen toegankelijk. Iedereen kan er de voordelen van ervaren op het terrein van lichame lijke en geestelijke gezondheid. Spieren en gewrichten versoepelen en de lichaamshouding verbetert. Na enige tijd zal de Tai Chi beoefe naar ook verandering/vooruitgang ondervinden op het gebied van stressbestendigheid en concentratie verbetering. Tai Chi bestaat in vele variaties. De taoïstische variant is ontwikkeld door de taoïstische meester Moy Lin-Shin. Deze vorig jaar gestorven Tai Chi meester heeft zich vanaf 1970 uitsluitend bezig gehouden met het onderwijzen van Tai Chi en aanverwante technieken. Dit alles zonder enig persoonlijk gewin. Inmiddels zijn er in vele landen bevoegde instructeurs die op vrij willige basis deze vorm van Tai Chi doorgeven aan leerlingen. Mariëtte Groeneveld helemaal klaar voor de volgende eeuw. Tijdens de openingsmiddag ver zorgt trommelgroep 'Djolé' uit Venray en de vocalgroep 'Best' uit Best een optreden. Met Herman Muys, een interna tionaal bekend Belgisch kunstenaar, Monique Muylaert, echtgenote van Gran Dorado Loohorst in Horst-America houdt op 26 sep tember haar jaarlijkse open dag. Mensen uit de omgeving en ande re belangstellenden zijn van harte welkom om vrijblijvend kennis te maken met het resort. Ook dit jaar zijn er weer tal van activiteiten en evenementen, voor jong en oud. Naast de Nationale Postcode Loterij en de 'Rocket', zijn er onder meer roofvogelshows, historische motorvoertuigen, een modeshow, een braderie. Country Line Dancing op live muziek en vele kinderactiviteiten. Kortom, een perfect dagje uit voor het gezin. De activiteiten van de open dag weer spiegelen de verscheidenheid die Gran Dorado typeert. Van vlinder en bonsaitentoonstellingen tot val keniers met roofvogelshows, een klimwand en handboogschieten. Voor waaghalzen is er de Rocket, waar liefhebbers aan een elastiek 60 meter de lucht in worden gelan ceerd. "Een soort Bungy Jumpen", zegt resortdirecteur Jos van der Velden, "maar bezoekers kunnen ook een spannende parasailvlucht maken. Voor elk wat wils en geen doorsnee activiteiten", aldus Van der Velden. Het resort is ook zeer geschikt voor feesten, partijen, kid- sparty's en diverse sport- en ont spanningsmogelijkheden. BIJZONDER VERVOER Bezoekers kunnen zich op ver schillende manieren door Loohorst De voordeur is een ideale plaats voor mooi opgemaakte kransen of guirlandes. Een vrolijk welkom voor uw gasten maar natuurlijk ook voor uzelf. Wilt u liever plan ten bij de deur hebben dan kunt u twee winterharde potten of rieten manden plaatsen en vullen met najaarsbloeiers. Als u geen plaats heeft bij de voordeur kunt u ook denken aan de achter- of schuur deur. Onderstaand vindt u een aantal originele ideeën voor bij de (voor)deur. HANGBEZEM Benodigdheden: berkenbezem; hangmandje plastic gevoerd, met hangketting; schroefoog (ijzerwin kel); wikkeldraad; hangende bloei ende plantjes; potgrond. Werkwijze: Haal de takken los van de steel. Draai een schroefoog in het uiteinde van de steel, hiermee kunt u straks de bezem ophangen. Zet het andere uiteinde van de steel op de bodem van het mandje, dus door het plastic heen steken. Bind het uitein de van de hangketting aan de steel. U kunt bijvoorbeeld een spijker door de steel heen slaan en met behulp van wikkeldraad kunt u de ketting hieraan vastmaken. Vul het mandje met potgrond. Nu kunt u de takken van de bezem weer om de steel heen binden (zoals de oorspronkelijke bezem maar de takken komen alleen wat hoger te zitten). De uiteinden van de takken 26 sept. Open huis Omroep Venray Zondag 26 september opent Omroep Venray haar deuren. Vanaf 14.00 uur kunt u een kijkje komen nemen in onze nieuwe studio. Tot Imo Auto Wasstraat in Venray heeft afgelopen zaterdag de 10.000e klant mogen begroeten. In 3,5 maanden tijd heeft Imo daarmee bewezen dat zijn motto 'kwaliteit en een 100% schone auto' is aangesla gen bij het grote publiek. Imo Auto Wasstraat is nog een wasstraat waar de klant helemaal niets, behalve afrekenen dus, hoeft te doen. Bij het bedrijf wordt rekening gehouden met het milieu, Imo draagt dan ook al jaren het handmilieu keurmerk. Daarmee is Imo een voorloper in zijn branche. Schone auto's in een wijde omgeving en milieuveilig bovendien wordt door Imo uitgedra gen in de 42 wasstraten die Nederland momenteel telt. In ver band met de komst van de 10.000e bezoeker heeft Imo in Venray tot en met zondag 19 september een actie. Iedere klant betaalt voor een grote wasbeurt inclusief wax en velgen reinigen slechts tien gulden. Imo Auto Wasstraat, Zuidsingel 8. Muys, Maggi Giles, een internatio naal bekend Nederlands kunstenaar, Nikolaas van Os, die grote interna tionale bekendheid verwierf met zijn kleurrijke monumentale beel den, Siegfried Gorinskat, een inter nationaal bekend Nederlands kun stenaar en Renate Klussmann, die in 1998 het internationale podium bek lom met sculpturen van mensfigu- verplaatsen. Uiteraard is een wande ling door het fraaie gebied alleraar digst, maar wat te denken van een sledehondentaxi? Of vervoer per historisch motorvoertuig? Tijdens de open dag is er ook een model- bootjesdemonstratie op het water. Tevens is er een gezellige braderie met allerlei ambachtelijke stands. Hier worden authentieke ambachten samengebracht, die typisch zijn voor de streek. Jacqueline Jongen: "Daartussen is ook een stand te vin den van onze eigen afdeling perso neelszaken, zodat ons resort ook persoonlijk is vertegenwoordigt. Bezoekers kunnen hier met vragen terecht of rustig een praatje komen maken over ons resort." KINDEREN Loohorst wordt altijd goed bezocht door families met kinderen. Daarom is er tijdens de open dag ook speciaal voor hen van alles georganiseerd. Naast een veelheid aan bezienswaardigheden zijn er voor de jongste bezoekers een marionettentheater, springkussens, een huifkartocht, clowns, poppen kast en een ballonnenwedstrijd. De variatie die het resortaanbod van marktleider Gran Dorado zo duide lijk kenmerkt, wordt ook in de acti viteiten van deze open dag weer spiegelt. "Voor elk wat wils, van actief tot passief, van natuur tot machine, voor jong en oud. We staan immers voor variatie", besluit resortdirecteur Van der Velden. moeten over de mand heen vallen. De plantjes kunt u, door de takken heen, in de potgrond zetten. De hangbezem kunt u nu ophangen bij de voordeur. VOGELBASKET Benodigdheden: hanging basket; allerlei vogelvoer; poken (ijzer- draad); hooi; terracotta schaal. Werkwijze: Bind met behulp van de poken het vogelvoer tegen de buitenkant van de basket. De bin nenkant van de basket vult u met hooi. Hier bovenop kunt u de terra cotta schaal leggen. Deze dient als drink- en badgelegenheid. Hang de basket op bij de deur en u heeft win- terlange vogelpret. NATUURKIST Benodigdheden: aardappel/veiling- kist; jute; hydrokorrels; stro; sierko- len; kalebassen; potgrond. Werkwijze: Leg de jute in de kist en drapeer deze wat over de rand. Vul de kist tot de helft met hydro korrels. Dit dient als opvulling van de kist. Vul de rest van de kist op met potgrond. Plant nu de sierkolen in de potgrond. Dek de aarde royaal af met stro. Tenslotte de kalebassen als decoratiemateriaal op het stro leggen. Voor meer ideeën en tips bent u zaterdag 18 september van harte welkom om de demonstratie 'deurdecoraties maken' bij te wonen van 13.30 tot 16.30 uur. ziens in de studio aan de Langeweg 92 in Venray. Klojo radio-cd van de week In het programma Klojo Radio geven we elke week 'De cd van de week' weg. Deze week is dat Prince - The Vault, Old Friends for sale. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze cd: Prince heet nu weer Prince, maar welke 2 ande re namen heeft hij daarvoor gehad? Bel het antwoord door naar Omroep Venray. tel. 512362. A.s. zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur in het pro gramma Klojo Radio zal de winnaar bekend worden gemaakt, 'n Wandeling dur het Rooise land Donderdag 16 september, gaan we weer terug naar de Groote Peel waar we met Piet Zegers verder praten over het beheer van de Peel, het vee dat er graast, de wandelingen die u kunt maken en de plannen voor het bezoekerscentrum Mijl op Zeven. Daarna hoort u een samenvatting van de plaatsing van het informatie bord bij het Poelshuis, het huis tegenover het parkje met het beeld van dr. Poels achter de Grote Kerk. Wethouder van cultuur Bert Kersten sloot op vrijdag 10 september met het bevestigen van dit bord de eerste fase af van een project van de Geschied- en Oudheidkundige Kring afdeling Venray, de monu mentencommissie en het VVV. Donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur. herhaling maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. Omroep Venray: kabel 87.50 Mhz/ether FM 90.2. Elke werkdag vanaf 15.00 uur; zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur. ren, heeft Martens een expositie samengesteld die staat als een huis. De openingsexpositie vindt plaats van 26 september tot en met 11 november 1999. Galerie Rooyart is geopend van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie Rooyart is ook te vinden op Internet: http://artned.nl/rooy- art/expol.htm. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Dr. Poelsschool een overblijfmoeder/vader voor tussen de middagen. Verlengde schooldag: begeleiding van groep 5/6 en 7/8 in de vakken lechniek en computerge bruik in Venray. Enige kennis van techniek en het gebuik van computers (wat betreft de tweede vacature) is vereist. De werktijden zijn 1 of 2 keer per week. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478- 516995. Kynologen Club Venray en Omstreken organiseert op zondag 19 september een open doedag. Deze dag is een combinatie van een spellendag en een drive-in. Iedereen is welkom: leden, niet-leden, vrien den, familie en kennissen, kortom iedereen die geïnteresseerd is om iets te doen met hun hond of om alleen maar te komen kijken. Deze dagactiviteit gaat van start om 09.30 uur op het oefenterrein (De Versen) Sinnesstraat te Oirlo. Voor eventuele vragen of inlichtin gen: tel. 077-3071128 of 077- 3072855. Dinsdag 28 sept. a.s. krijgen 55 plussers weer de gelegenheid zich over het tafeltenissen te informeren en zelf weer aan deze gezonde sport te gaan doen. Red Stars nodigt iedereen uit om van 14.00 tot 17.00 uur in hun clublokaal in het Brukske een kijkje te komen nemen en eventueel lid te worden. Op maandag 27 september en dinsdag 5 oktober a.s. nodigt Gilde- Opleidingen (v.h. Den Hoebert) senioren uit om in het kader van het Jaar van de Ouderen, 'naar een samenleving voor alle leeftijden', kennis te komen maken met de opleiding voor verzorgende beroe pen. Vierentwintig "Ouderen", de ene helft allochtonen en de andere helft autochtonen kunnen samen met de leerlingen een maaltijd bereiden, de tafels bereiden, infor matie krijgen over 'verzorging' en samen lekker eten. Het zal beslist een gezellige gebeurtenis worden. U kunt zich alsnog hiervoor opgeven bij Mevr. F. Heintjes, tel. 582834. Op 15 juni jl. is een aantal 55-plus- sers aan de beurt geweest. Men was erg enthousiast. Eind september gaat Atelier/gale rie van Binnen van Buiten starten met creatieve cursussen en works hops. Deze bestaan o.a. uit decora ties en versieringen maken, bloem schikken jeugd en kinderatelier en diverse korte cursussen. Er zijn cur sussen voor een heel winterseizoen maar ook een eenmalige workshop is mogelijk. Daarnaast zijn ook feestworkshops zoals b.v. een adventskrans of een kerstkroonluch ter. Een telefoontje en je kan de fol der met cursussen/workshops toege stuurd krijgen. Door Claessens gaat deze cursus sen geven in de ateliers van haar vader, de overleden beeldhouwer Gussen Wie. De ateliers liggen in een mooi pand met uitzicht op de boomgaard en tuinen. Elk seizoen heeft het atelier een seizoensavond. Op deze informele avond kan je tussen 19.00 en 22.00 uur langs komen om je te laten informeren. De nieuwe workshops worden dan bekend gemaakt en er is natuurlijk een kopje koffie of thee. De eerste seizoensavonden zijn op donderdag 16 september en vrijdag 19 november. Bel even voor een afspraak. Atelier/galerie Van Binnen Van Buiten. Engesteeg 6, 5809 EB Leunen, tel. 0478-569511. PEET.EN MAAS 'n abonnement waard Elk kind heeft recht op een plek waar het gehoord wordt. Waar het veilig en zonder verdere con sequenties zijn vragen en proble men kan bespreken. Waar het zijn verdriet kan delen als zijn konijn gestorven is, advies kan vragen over zijn verliefdheid en informa tie kan krijgen over voorbehoed middelen. Waar het zijn twijfels kan bespreken als zijn ouders gaan scheiden, zijn angst om gepest te worden en zijn wanhoop als het misbruikt wordt. Een plek waar het kind serieus genomen wordt, waar het als een gelijk waardige gesprekspartner gezien wordt. De Kindertelefoon is zo'n plek. Kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar kunnen elke dag van 14.00 tot 20.00 uur bellen naar de Kindertelefoon. Om hun twijfels en angst te bespreken, om uitleg te krij gen over een woord dat ze niet begrijpen, om hun geheimen aan toe te vertrouwen, maar ook om gewoon te vertellen dat ze een goed rapport hebben of om te overleggen wat ze hun moeder kunnen geven voor haar verjaardag. Het telefoon nummer van de Kindertelefoon. 0800-0432 is gratis en kinderen kunnen daarbij anoniem blijven. De Kindertelefoon Limburg wordt elk jaar ongeveer 20.000 keer gebeld over de meest uiteenlopende onderwerpen: seks, verliefdheid, Artikelen met de datum van vandaag? Die treft u niet aan bij Plusmarkt G. van Dijck in Venray. Hiervoor verantwoorde lijk is Judith Willems (zie foto) die let op de houdbaarheidsdatum van de producten. Deze garantie geeft u de zeker heid dat alle producten bij Plusmarkt ook gegarandeerd vers en goed zijn. Het is logisch dat u geen artikelen aantreft waarvan de houd baarheid is verstreken. Zij zorgen ervoor dat producten al een dag eer der uit de schappen zijn. De officië le laatste verkoopdag wordt bij Plusmarkt G. van Dijck niet gehan teerd als verkoopdag. Zo zorgen zij ervoor dat ook de houdbaarheid bij u thuis gewaarborgd wordt. Zij heb ben immers een naam hoog te hou den als het gaat om vers! Mocht u toch een product aantreffen met de datum van vandaag dan krijgt u een vervangend product met een recen tere datum gratis mee naar huis. Uitzondering zijn dagverse produc ten als brood, gebak en de krant. Bij Hoveniersbedrijf De Groen Aanpak uit Venray staan de wen sen van de klant centraal. Het De Stichting ISIS organiseert op 17 september een avond Numerologie. Numeroloog Gerrit Jansen uit Doetinchem geeft op deze avond uitleg en inzicht over de betekenis van getallen. Elk getal heeft een telling en u krijgt nooit zomaar een huisnummer, kenteken of telefoonnummer. Wanneer u uw geboortedatum en naam geeft zal de heer Jansen uw bestemming aange ven en wat voor mogelijkheden er zijn. Om mee te cijferen is het han dig om pen en papier mee te bren gen. De avond wordt gehouden in Huize Loon, te Overloon, aanvang 20.00 uur en de entree is 12,50. Op maandag 20 september start de cursus Intuïtieve Ontwikkeling. Belangstellenden kunnen zich hier voor opgeven. Vrijdag 8 oktober is er een lezing door dhr. Pieter v.d. Slikke uit Eindhoven over haptonomie. Vrijdag 12 november is er een lezing door dhr. Henk Fransen uit Utrecht over Leven vanuitje hart. Vrijdag 17 december is er een kerstavond. Informatie: Anne Matthijssen, tel. 0478-641630 of Adrie Verschuren, tel. 0478-641529. pesten, ruzie thuis, etc. De vrijwilligers die de Kindertelefoon bemensen gaan er van uit dat elk kind recht heeft op informatie, dat elk kind recht heeft op zijn eigen oplossing. Ze luisteren naar de verhalen en zoeken samen met de beller naar mogelijke alter natieven. Het vrijwilligersteam zoekt enthousiaste collega's. Mensen die zich willen inzetten voor kinderen en jongeren, die zich willen verdie pen in hun leefwereld. Mensen die kinderen en jongeren respecteren en niet betuttelen. Mensen die stevig in de schoenen staan, die nieuwe mogelijkheden in zichzelf willen ontdekken en kritisch naar zichzelf kunnen kijken. Mensen die, na een opleiding, vier uur per week aan het telefoonwerk willen besteden op de centrale in Venlo, en die daarnaast nog actief willen zijn in zaken als PR, gastlessen, werving, etc. Natuurlijk wordt men eerst terde ge op het werk voorbereid. De inwerkperiode duurt ongeveer drie maanden en omvat een training en een stage aan de telefoon. In de trai ning komen o.a. gespreksvaardighe- den aan de orde en thema's die voor jongeren belangrijk zijn. Ook na de basistraining is er sprake van des kundigheidsbevordering. Geïnteresseerd? Vraag dan een informatiepakketje aan via tel. 077- 3514057. En om het u extra gemakkelijk te maken, treft u in de winkel een bord aan waarop de datum van vandaag staat aangegeven. Makkelijk toch? Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159, Venray. Venrayse hoveniersbedrijf, dat met ervaren hoveniers van start is gegaan, biedt een totaal pakket voor de tuin. Voor aanleg, renova tie en onderhoud, tuinverlichting, sierbestrating, opritten, vijvers, vlonders en pergola's, beplanting en decoratie en tuinverlichting, sierbestrating, opritten, vijvers, vlonders en pergola's, beplanting, decoratie en tuinmeubilair bent u bij ons aan het juiste adres. "Mensen die op zoek zijn naar iets anders dan zomaar een tuin, kunnen bij ons terecht", vertelt bedrijfslei der Werner Hendriks. "Samen, dus met de wensen van de klant en onze ideeën, vakkennis en ervaring, ont werpen én maken we een tuin waar in de klant zich helemaal thuis- voelt." Alle werkzaamheden in en rond de tuin worden in eigen beheer verricht door vakbekwame mensen. Iets nieuws is een beheersplan voor de tuin. Met behulp van een beheersplan is het onderhoud van de tuin ook voor de klant gemakkelijk zelf uit te voeren. Informeer naar de vele mogelijk heden: Hoveniersbedrijf De Groen Aanpak: telefoon 0478-514830. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Boze loonwerker Bij deze wil ik mij verontschuldi gen voor de term 'goede kruiwagen' die in de Peel en Maas is versche nen. Wethouder Janssen heeft tele fonisch contact met mij gezocht en was nogal gepikeerd hierover. Naar zijn mening had hij deze term niet gebruikt, maar was van doorslagge vende betekenis dat de Mulder een woning had op het industrieterrein, dit heb ik vertaald in 'goede kruiwa gen'. Bovendien is er een enkele fouten geslopen in zowel de krant als de kabelkrant. Het gaat hier om slechts één loods op de beek in Merselo, gelegen op ongeveer 1 kilometer afstand van de Endepoel. Wat echter wel recht overeind blijft is het feit dat de situatie van de Mulder en mij nagenoegh identiek is, ondanks wat de gemeente Venray beweert bij monde van Thea Koot. We werken beiden samen met een bedrijf uit Castenray. De Mulder met Strijbosch, en Hendrix Smits. Ook hebben we beiden een loom bedrijf in Merselo-kom, en zijn we er mee gebaad dit te verplaatsen. Beiden bezitten we een stuk grond op de genoemde locaties en even eens zitten we beiden klem in Merselo-kom. De verschillen zitten in de woning op het industrieterrein en de wil van mij om niet dagelijks met zware voertuigen door Merselo te rijden en overlast te veroorzaken. Mijn bedoeling is absoluut niet om af te geven op de Mulder, of om hem geen gelijk te geven. Het grote probleem is echter dat de gemeente Venray toestemming geeft voor alle zaken die ze ons in het verleden heeft geweigerd. Blijkbaar kan als er 'haast' is elke normaal geldende procedure omzeild of overtreden worden. De bestemming van het perceel van de Mulder is bos/natuur gebied, op de Beek is de bestem ming agrarisch. Dan zou je toch aannemen, dat op deze agrarische bestemming meer mogelijk zou moeten zijn dan in bos/natuurge bied. Nee, aldus de gemeente Venray. Een van de mogelijkheden die mij rest is onder andere nu nog om weer alle machines in Merselo te stallen, zodat ook ik problemen veroorzaak in de buurt, want blijk baar wordt er dan wat 'geregeld". Voordat het echter zover Ts hoop ik dat de gemeente Venray de onbil lijkheid van dit beleid inziet en als nog met mij tot een oplossing komt. De talloze reacties die ik dagelijks krijg van vele mensen, zelfs van leden van de gemeenteraad, hebben mij overtuigd dat ik met mijn mening niet alleen sta. M. Hendrix, Merselo. Home-Start Venray zoekt vrijwil ligers die tijd en aandacht willen geven aan jonge gezinnen. Een lui sterend oor, een schouder om tegen uit te huilen en een steuntje in de rug om er weer fris tegenaan te gaan. Home-Start biedt de vrijwilliger: een voorbereidende cursus; onder steuning en begeleiding; interessant vrijwilligerswerk dat voldoening geeft; contacten met andere vrijwil ligers en gezelligheid; een onkos tenvergoeding. eind oktober start de voorberei dende cursus voor vrijwilligers. Heeft u belangstelling, bel dan met de coördinator, Jeannette Janssen, Synthese Venray, tel. 0478- 583100. Zaterdagmiddag 18 september, op de Jongerenmanifestatie van Synthese op het Henseniusplein, presenteert de Amnesty-groep Venray zich aan jongeren. De groep Venray geeft informatie en er is gelegenheid een petitie te tekenen tegen de doodstraf opgelegd aan minderjarige daders van een hals misdrijf in de VS. Onder de 18 ben je nog te jong om te stemmen, maar in de VS al oud genoeg om ter dood veroordeeld te worden! Zeker daders die nog min derjarig zijn moeten een kans krij gen hun leven te beteren. Wanneer de druk maar groot genoeg is, wil ook de regering van de VS hier nog eens over nadenken. Naast deze serieuze zaken mag iedereen proberen de elektrische draadfiguur in de vorm van een stoel te omzeilen. Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar Carola Hoedemaekers. Amnesty Groep Venray, tel. 0478- 550230 De Eikenhofkapel uit Oostrum is op zoek naar een le trompettist. Wie van jullie maakt graag muziek met een kleine groep mensen en is de eerste partij machtig. Onze kapel bestaat uit 20 leden en we maken diverse soorten muziek, van modem tot Egerl ander. Mocht je interesse hebben maar eerst de kat uit de boom willen kij ken. kom dan gerust samen met ons repeteren op woensdag van 21.00 tot 23.00 uur, geheel vrijblijvend. Heb je interesse of wil je meer informatie, aarzel dan niet en neem contact op met R Gommans. tel. 589396 of H. Moorrees. tel. 511165. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray i Een perfect gezinsuitje Intratuin

Peel en Maas | 1999 | | pagina 15