Sfiwit 6n t/emtuf Ik wil beter spelen dan vorig jaar' Kringkampioenschap Veldschieten te Ysselsteyn Nationale NKB-kampioenschappen voor landelijke ruiters Viertal van De Bosruiterkes Overloon twee maal kampioen 99 .99 E-mall adres Peel&Maas 7e Seizoens- overwinning Bart Marcellis Bridgeclub Common Sense Bridgeclub Venray Bridgeclub Doublet Bridgeclub Klavertje Vier BRIDGECURSUS Bridge- kroegentocht Bridgeclub Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan Computerclub regio Venray Derde Orde Motorcrossers Regio Venray Jeugd Rode Kruis Alliance Fran^aise Rincón Espanol iQlni PEEL EN MAAS donderdag 16 september 1999 - Pagina 13 Vanja Santic (Red Stars) gaat voor lijfsbehoud Komende zaterdag begint voor de dames van TTV Red Stars de nieuwe competitie weer met de thuiswedstrijd tegen Hoonhorst. Uitkomend in de hoogste tafeltenniscompetitie van Nederland, de eredivisie, zullen de dames het vrij zwaar krijgen. Meerdere teams hebben zich versterkt met een Chinese speelster, waardoor voor een subtopper als Red Stars hand having het eerste doel is. Toch heeft ook Red Stars een 'buitenlandse' speelster ibinnen haar gelederen: de van oorsprong Bosnische Vanja Santic. Zij gaat haar tweede seizoen in bij de Venrayse ver eniging. Voor het damesteam van Red Stars zal handhaving het belangrijkste 'doel zijn. Daarbij denken Danielle Poels, Sabina Larmené, Susan Lenssen en Vanja Santic aan de zesde plaats, waar mee het verblijf in de eredivisie verze- kerd is. Santic: "Het is aan de ene kant wel goed voor het niveau van het 'Nederlandse tafeltennis dat er meer Ichinese speelsters in de eredivisie uitko men. Maar voor de subtoppers zoals wij wordt het dan wel erg moeilijk om een plaats in cfe play-offs, de eerste vier, te veroveren. Dat zou ik best willen, maar de kans daarop is vrij klein. Santic speelt nu een jaar voor Red Stars. Voor de studente 'bewegingswe- 5: menschappen' heeft het uitkomen voor de Voa Venrayse club eigenlijk geen nadelen. Jijl 'Voor mij was het heel belangrijk om in 'een gezellig team terecht te komen, tilijiVanwege .mijn studie kan ik mè niet meer voor 100% op tafeltennis richten, H: waardoor die gezelligheid zwaarder gaat wegen. Niet dat ik niet wil winnen, maar wat dat betreft moet ik gewoon realis tisch zijn." MOTIVATIE Wat voor Santic bovendien positief meespeelt is de aanwezigheid van de twee jonge speelsters. "Ik vind het leuk om Sabina en Susan 'te begeleiden', om ze van dienst te zijn met mijn ervaring." Het enige nadeel vindt Santic, dat ze niet in Venray kan trainen. "Dat is wel jam mer. Vanwege mijn studie in Amsterdam is voor mij onmogelijk om doordeweeks in Venray te trainen. Het enige contact met mijn teamgenotes is in het week end." Wel te spreken is Vanja over coach Huub Thijssen. "Het is natuurlijk altijd wennen aan een nieuwe coach, maar uit eindelijk vertellen ze toch vaak hetzelf de. Ik vind het wel fijn, dat Huub geen eisen aan me stelt. Hij zegt niet dat ik dit of dat moet doen, of dat ik zoveel partij en moet winnen. Hij laat ruimte aan je eigen motivatie en je eigen doelstellin gen." Zoals gezegd begint zaterdag de com petitie met de thuiswedstrijd tegen Hoonhorst, dat promoveerde uit de eer ste divisie. Normaal gesproken moet Red Stars daar van kunnen winnen. Santic: "Ik ben al blij als we met 4-3 winnen. Maar als Danielle en ik spelen zoals we kunnen spelen, kan het wel 5-2 worden. Belangrijk zal ook het dubbel zijn. want daar hebben we vorig jaar teveel punten laten liggen. Als het dubbel loopt ;nB Zondag organiseerde hetYsselsteynse Ons Genoegen het Kringkampioenschap Veldschieten. In de bossen langs de Paardenkopweg was een parcours van BoA24 doelen uitgezet waar ruim 100 deel- :mers hun pijlen op konden lossen. De 7. iafstanden varieerden van 15 tot 60 meter. Er was een open inschrijving maar door de deelnemers uit Kring 4 van de Nederlandse Handboogbond werd gestreden om de kringtitels in de diverse klassen. Hel waren vooral de Noord- Limburgse sporters die met de medailles aan de haal gingen. De kernploegleden Twan Cleven, Jolanda Willems. Ron v.d. Hoff en Dave Verkoelen behaalden de titels in hun klasse en voldeden daarmee aan de vewachtingen. De uitslagen: Bare Bow Dames: 1. Anita Cleven en 2. Mieke Verhaegh, beiden uit Tienray. Bat-Bow Heren: 1. Twan Cleven, Tienray; 2. Jan Koonings en 3. Con Jansen uit Ysselsteyn. Compound Dames: 1Jolanda Willemse en 2. Kim v. Vechel uit Tienray. Compound Heren: 1. John Willemse, Tienray: 2. René Koonings, Ysselsteyn en 3. J. Mooren, Steijn. Compound Heren Junioren: 1Guus de Wit, 2. Dennis Lemmen en 3. Stan v. Ass, allen uit Ysselsteyn. Recurve Dames: 1. Maria van Vechel, Tienray; 2. Jo Koonings en 3. Liane v. Hoof uit Ysselsteyn. Recurve Heren: 1. Ron v.d. Hoff en 2. Geer Koonings, beide uit Ysselsteyn; 3. Jos Wismans, Tienray. Recurve Junioren: 1. Dave v.d. Coelen en 2. Harm v.d. Hoff, beiden uit Ysselsteyn en 3. Jan Verhoeven uit Grashoek. peelenm@tref.nl r Va/tja Santic: "Red Stars heeft een gezellig team behoort 5-2 zeker tot de mogelijkhe den... misschien wel meer." Handhaving zal een zware opgave worden voor Red Stars. Die veilige zesde plek is het stre ven. En wat het persoonlijke streven is van Santic? "Erin blijven is natuurlijk belangrijk, maar voor mezelf wil ik vooral beter spelen dan het vorig sei zoen." De Ysselsteynse wielrenner Bart Marcellis, lid van de Trillion-van Herten-Nutri Force ploeg, heeft afgelo pen zaterdag op overtuigende wijze de KNWU-ronde van Schaijk gewonnen. De wedstrijd werd ondanks de zeer warme omstandigheden in een hoog tempo verreden, bijna alle bekende KNWU-namen uit het cyclo-sportieven peloton waren in Schaijk aanwezig, waardoor er dus een uitermate sterk deelnemersveld was. Op 15 km voor het einde ontsnapte Stan Janssen uit Siebengewald. Bart Marcellis zag onmiddellijk het gevaar van deze ontsnapping in en reed het gat naar de koploper alleen dicht. In het peloton werd even geaarzeld en daar door konden beide koplopers meteen hun voorsprong tot 20 seconden uitbou wen. Door de goede samenwerking van beide renners steeg de voorsprong op het einde van de wedstrijd tot 45 secon den. De eindsprint moest de ontknoping van de wedstrijd brengen, met opvallend veel gemak klopte Bart Marcellis zijn medevluchter en kwam zodoende tot zijn 7e seizoensoverwinning. Plaats- en ploeggenoot Martin Teunissen werd nog verdienstelijk 5e, zodat beide Ysselsteynse wielrenners en de meegereisde supporters weer terug konden kijken op een geslaagde wed strijd. Zaterdag 18 en zondag 19 september in Wanroy gd d. Oil ie b Nadat vorig jaar een traditie werd inj doorbroken, /al dit jaar de traditie weer Jn ere worden hersteld en zal de derde 501 'zondag van september weer benut wor- ie'1 sden om de kampioenschappen voor de landelijke ruiters van de NKB etl '(Nederlandse Katholiek Bond van lan- in( flelijke rijverenigingen en ponyclubs) te 'verrijden. Op deze dag zal de titelstrijd me geleverd worden vanaf de klasse Midden. Zaterdag 18 september wordt ide Ingeruimd voor de laagste klassen, te Weten de klasse Beginners en Licht, i: pvoor zowel dressuur als springen. Ook elb 8e ponyruiters rijden op zaterdag hun kampioenschap in de klassen B en L. erls Vanaf april hebben de ruiters en ama- Jea tones in diverse wedstrijden gestreden jka K>m in eerste instantie een plaats te vero- lar iveren voor de gewestelijke kampioen- va schappen en van daaruit naar de NKB- opi titelstrijd. Door de vele selecties is de enh -NKB dan ook verzekerd van een kwali- irsl -tatief sterk kampioenschap, f Vanaf 10.00 uur verschijnen de eerste livi Combinaties aan de start. Op zondag in [Zowel de individuele dressuur, de afde- thu Hngsdressuur als het springen. Op zater- lovi'dag uitsluitend in de individuele dres- net tour en springen, klassen B en L. Bij de erli plelingsdressuur rijdt men met vieren igi vie al) of met achten (een achttal), zi waarbij het van belang is dat de ver- a z plichte oefeningen zoveel mogelijk op elp elkaar afgesteld zijn, een eenheid vor ®ien en harmonieus uitgevoerd worden, De achttallenstrijd trekt ieder jaar een Zi 'poot aantal bezoekers, In de individuele dressuur in de hoog- igi Ste klasse Z2 mogen we er vanuit gaan nni degenen die bij de gewestelijke kam- 'ioenschappen de titels wisten te beha- He< f". ook nu weer in de hoogste regionen or| gullen eindigen. Dit kampioenschap is ;n, voor vee combinaties de springplank naar de gespecialiseerde wedstrijdsport, irn Roals dat in het verleden ook gold voor PöFkende amazones als Anky van Isli 'mnsven, Tineke Bartels en dochter !mke. r Naast de traditionele proeven in de ?dasse Z2, zal er een apart kampioen- Fie! (Sohap verreden worden in de kür op rt.l ?Uziek voor de hoogste klasse. Ook hiervoor heeft men zich via aparte selec- ^es via de gewesten moeten selecteren, oei het springen is het vooraf altijd moeilijk om een duidelijke favoriet aan ,n t wijzen. Iedere wedstrijd is immers nj{ andere en een balkje is vlug gevallen. Tb. fnettemin zu"en ongetwijfeld diegenen nil a's eersten eindigden op de geweste- in; jke kampioenschappen, ook nu weer ds ftoen om de lei schoon te houden. 0p Mitels in de hoogste klassen, t.w. de ie 'asse ZZ met een hoogte van de hin- in jMussen van 1,35m en de klasse Z met ij -Ndernissen tot 1.30m, worden verre- i- n over twee parcoursen, met eventueel aansluitend voor de foutlozen een barra ge- Naast de titelstrijd voor dressuur- en springruiters staan er ook kampioen schappen met tuigpaarden op het pro gramma. Er wordt gereden in ereklasse en de Limietklasse. Tevens wordt er een rubriek verreden om het kampioenschap in de tweespannen. Ook voor het mennen is in het mid dagprogramma, dit jaar voor het eerst, een plaats ingeruimd voor het kam pioenschap dressuur en vaardigheid. Om 15.15 uur is een spectaculaire show gepland van dé Futur Guys. Keihard vliegen hun paardjes door de baan. waarbij de ruiter er bijvoorbeeld ondersteboven naast hangt. Tussen de bedrijven door kunnen de bezoekers zich verpozen in het ruim opgezette strodorp. Niet alleen voor een Mathijs van Asten uit Ysselsteyn won in 1998 de kampioenstitel in de klasse Z2 Springen (foto: Dorli Welp) natje en een droogje kan men daar terecht, maar ook voor bijvoorbeeld rui- terartikelen, voeding voor paarden e.d. Nieuw dit jaar is ook een onderwijs- stand, waar allerhande informatie gege ven wordt over de cursussen van het sei zoen 1999/2000. Een toegangskaartje kost voor zater dag ƒ10,- en voor zondag ƒ15,-; kinde ren t/m 11 jaar hebben, onder geleide, gratis toegang. Voor een zitplaats op een van de tribunes, al dan niet overdekt, hoeft niets bijbetaald te worden. Ook parkeren is gratis. De wedstrijdterreinen zijn gelegen nabij recreatiepark De Bergen. Uitslag vrije avond: Geel: 1. ds. Liriders-Korsmit 64%; 2. ds. Van Goinga-Tiggeloven 63%; 3. ds. Claessens-Wijnhoven 59.17%. Rood: 1. mw. Spekhorst-hr. Koopman 64.99%; 2. ds. Bistervels-Lagarde 60.08%; 3. mw. Tax-hr. Mertens 57.29. Vorige week was de ledenvergadering met aansluitend de onthulling door mw. Verbove van de nieuwe kampioenstro fee. Het fraaie kunstwerk van mw. Schaeffers oogstte veel bewondering. Voor de eerste keer werd hij in ont vangst genomen door dhr. Ron v. Gaal. Diverse zaken waar we ond het afgelo pen jaar mee bezig hielden en waar we ons komend seizoen mee bezig gaan houden passeerden de revu. Voor de spontaan door dhr. Vervuurt ter beschikking gestelde beker zullen we een juiste bestemming zoeken. De ver gadering ging akkoord met een wijzi ging van het competitiereglement waar door op de eerste plaats een iets sterkere promotie/degradatieregeling van kracht wordt. Ook zal de clubkampioen niet meer op het einde van een seizoen na de laatste zes avonden bekend worden, maar zullen all drie de competitieblok- ken worden meegenomen. De uitslagen van vorige week: Geel: 1. ds. V.d. Broeg-Burg; 2. mw. Poels-hr. Bender; 3 hr. V. Lieshout- Manders. Rood: 1. hr. Janssen-v. Pelt; 2. hr. V. Genugten-v. Gaal; 3. ds. Coenen-Wolfs. Groen: 1 ep. Meyer; 2. hr. Collin-de Vos; 3. mw. Kuypers-hr. Verheijen. Programma: Vanavond eerste competitieavond.om 19.00 uur de jaarvergadering met aan sluitend de Bloemendrive. Volgende week: Tweede competitie avond. Na een lange hete zomer is bij BC Doublet weer een lang seizoen begon nen. Afwisselend wordt de clubcompeti tie, het district viertallen en district paren gespeeld. Woensdag was de eerste zitting van het eerste blok. In de A-lijn waren het Petra Heinekamp en Sraar Janssen, in de B-lijn Greetje Brantjes en Jos van Rens en in de C-lijn Jannie en Ad Hijl die dachten: de eerste klap is een daalder waard en staan zodoende fier op kop. De uitslagen: A-lijn: 1. mw. Heinekamp-hr. Janssen 58.85%; 2. mw. Hartong-hr. Heinekamp 57.29%; 3. ds. Biessels-Hendriks 52.60%. B-lijn: 1. mw. Brantjes-hr. v. Rens 58.33; 2. ds. Hilhorst-v. Haren 57.31%; 3. ds. Driessen-Messemaeckers 55.73%. C-lijn: 1. ep. Hijl 59.03%: 2. ep. Coolen 54.50%; 2. ds. Reintjes-Koopmans 54.17%. Komende week begint de district vier tallen competitie en de vraag is hoe staan we er voor. Doublet 1 hoopt af te zijn van de heen (hoofdklasse) en weer (eerste klasse) en zich in het sterke veld van Cuyk, Boxmeer. Venlo, Melick en Weert te kunnen handhaven. In de eerste klasse is Doublet met vijf viertallen ver tegenwoordigd en hoopt natuurlijk dat één team promoveert en dat de overige teams zich kunnen handhaven. In de tweede klasse is Doublet met één team en in de derde klasse met twee teams vertegenwoordigd. De jaarvergadering wordt uitgesteld in verband met ziekte van de secretaris. De eerste ladder is gespeeld, ondanks het hete weer. Vermeldenswaard is het feit dat de hr. Canly en Cornelissen 7 SA hebben geboden en gemaakt. Misschien lat het ook aan de speld en het certificaat dat deze heren aangeboden kregen vanwege de 500 meesterpunten. Vanwege de 9-9-99 kregen de spelers die als 9e eindigden een consumptie aangeboden. Uitslag le ladder: Geel: 1. mw. Korsmit-hr. Verheyen 60.94%; 2. ds. Cuppen-Jenniskens en mw. Poels-hr. Gabeler 57.29%. Groen: 1mw. Peters-hr. Jansen 60.42%; 2. ep. Claessens 59.72%; 3. ds. V.d. Heuvel-Vermeulen 59.03%. Blauw: Ids. Goinga-Tiggeloven 60.42%; 2. mw. Visser-hr. Stiphout 57.81%; 3. hr. Canly-Cornelissens 56.25%. Op maandagavond 11 oktober 1999 begint Leon Bollen in de Witte Hoeve een bridgecursus voor enthousiaste bridgers, die hun spelpeil willen verbeteren. Hij gebruikt hiervoor de methode van de wereldkampioen Berry Westra met zijn leerboekje "Beter bridge met Berry Westra". Voor inlichtingen en aan meldingen kunt u 541858 bellen. Leon Bollen Bridgedocent v.d. NBB Zaterdag is het dan weer zover. Bridgers uit Venray en de regio zullen het centrum voor de vijfde teer door kruisen. van café tot café om daar met anderen een kaartje te leggen. In de eerste gelegenheid zal men omvangen worden met een kopje koffie en een stuk vlaai. Na de vierde spelroode krijgt men een lunch aangeboden en na afloop is er in danscentrum Janssen een gezellige happening met muziek van Blaos um op. Tevens zal hier de prijsuitreiking plaats vinden. Als de weergoden ons nog steeds zo goed gezind zijn als de afgelopen weken dan wordt het weereen onver getelijke dag. De inschrijving voor dit événement, dat in korte tijd een vaste plaats heeft weten te veroveren op de Venrayse sportkalender, verliep zö voorspoedig dat diverse paren teleur gesteld moesten worden of minstens enige tijd in de wachtkamer moesten plaatsnemen. Clubbridgers die eens een keer iets •anders willen als tegen de vaste tegen standers spelen, thuisbridgers die we! eens een keer willen proberen hoe het nu is om een hele dag bezig te zijn met het moeilijke maar o zo boeiende spel. u kunt hen allen zien rondlopen in het centrum. Sommigen nagenie tend van een welhaast onhaalbaar en toch gemaakt contract en anderen mopperend op elkaar omdat het dichte slemcontract door een misverstand toch niet gehaald werd. De viertallen die gaan uitkomen voor het district zijn deze week begonnen met de competitie. In twee vrije lijnen werd om de eer gestreden. De uitslag: Geel: 1. hr. Hoedt-Oomen 63.59%; 2. hr. Manders-Visscher 55.19%; 3. ds. Jansen-Verschuyten 52.76%. Rood: I. ds. Nollen-Poels 66.82%; 2. hr. Vierhout-Teunissen 61.88%; 3. mw. Baak-hr. Merckx 56.77%. Denk aan het opgeven voor het clubvier tallen. Opgave bij Harrie Arts. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij het secretariaat: Anneke Schoonbeek, tel. 550375 of de voorzit ter: Wim Manders, tel. 585308. Onze bridgesoos. die op 5 okt. start en loopt tot eind april, elke dinsdagmiddag om 13.30 uur in De Opmaat aan de Oostsingel, kan, voor het nieuwe bride- seizoen begint, nog enkele nieuwe leden gebruiken. Nieuwe leden kunnen zich melden bij de wedstrijdleider Piet Linders. tel. 588884 of de voorzitter Frans Oudenhoven, tel. 584053. Vrijdag 17 sept. organiseert de Computerclub regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de com puterclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze cluba vond bezoeken. Onze computerclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos adviezen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. De maandvergadering zal worden gehouden op woensdag 22 sept. Zoals vermeld in ons blaadje van september zal onze Franciscusviering er anders uitzien dan andere jaren, toen het een viering van de hele regio was. Op dinsdag 26 okt. zullen wij een bezoek brengen aan het streekmuse um Het Zonnelied in Wanssum. Hier kan men een zeer rijke collectie zien van allerlei zaken uit de tijd van het 'rijke Roomse leven'. Na dit bezoek wordt ergens langs de Maas koffie gedronken. De kosten bedragen ƒ15,- p.p. Graag opgave op de komende vergadering zoals gewoonlijk naam en adres in gesloten envelop. Is dit niet mogelijk graag zo spoedig mogelijk telefonisch bij mevr. Naus, tel. 581409. Het jongste viertal van ponyclub De Bosruiterkes uit Overloon. te weten Lieke Kerkers, Els Hofmans. Daphne Geerts, Pieter Hoezen en de reserves Joyce en Martijn hebben dit jaar onder leiding van Erna Teunissen een prachtig seizoen achter de rug. Nadat ze op regionale wedstrijden geregeld een eerste plaats wisten te behalen, waren ze automatisch uitgese lecteerd om de kring Cuyk te vertegen woordigen op de NCB kampioenschap pen te Vinkei op 29 aug. jl. Dit zijn de kampioenschappen voor Zuid- Gelderland en Noord-Brabant. Na wat extra oefenavonden kwam de grote dag in zicht. In Vinkei waren negen tegen standers in de ring van viertallen klasse ABC licht. Ons viertal reed een prachti ge dressuurproef. Hierna was het wach ten op de parade die om 16.30 uur verre den werd. Tijdens de parade werd bekend dat ons viertal het NCB-kam- pioenschap gehaald had. Dit werd natuurlijk 's avonds met de overige club leden gevierd. Hierna stonden de NKB-kampioen- schappen op 12 sept. jl. in Wanroy op het programma, waar ook de beste vier tallen van Limburg aan deelnemen. De concurrentie was groter; hier kwamen nl. de 12 beste viertallen in de klasse ABC Licht van de NKB in de ring. Nadat ons viertal om 12.15 uur weer een mooie proef wist te verrijden, was het wachten op de uitslag die tijdens de parade om 14.00 uur bekend zou wor den gemaakt. Wat we alleen maar durf den te hopen, werd waarheid. Het viertal van ponyclub De Bosruiterkes werd bin nen twee weken weer kampioen, echter nu van de NKB, wat de hoogste titel is binnen de afdelingsdressuur. Dit werd uiteraard uitbundig gevierd binnen de vereniging. Afgelopen zaterdag waren de jeugd motorcrossers voor de 2e keer te gast te Neerijnen. Op de harde baan de Lage Paarden eiste Tommy de Bruyn na twee manches en prachtige 7e plaats op. Zijn broer Nicky ging in de manches als 5e en 7e over te streep en had voldoende punten om beslag te leggen op een 6e plaats in de daguitslag. Na een verbeten strijd bij de 80cc A ging Jimmy van de Laar met de 4e beker aan de haal en kwam de 14e plaats op naam te staan van Marc Josephs, terwijl er voor Kevin Gielens de 25e stek was weggelegd na het rijden van twee manches. De hoog ste trede van het erepodium kwam in handen van Dennis van de Laar bij de 80 hoog, die in beide manches heer en meester was. Een algemene 9e plaats werd veilig gesteld door Rob van Benthum, ook in de klasse 80 hoog. De 3e beker was weggelegd voor Niek van Benthum bij de 125 jeugd. Bij de wedstrijd van zondags te Overloon reed de combinatie Theo van de Einden/Coen van de Heuy bij de zij spannen oppermachtig en eiste het volle pond en ging met de grootste beker aan de haal. Bij de inters 500 kwam de 6e plaats op naam te staan van Maarten van de Aa en werd Huber Simons 15e in het algemeen klassement. In de klasse 500 senioren was na twee manches de 13e plaats voor Peter Pijpers, terwijl Henk Hagens beslag legde op een 20e stek in de daguitslag. Na het rijden van een sterke manche eiste Rob Mulders bij 125 senioren de 2e plaats en ook Peter Versteegen liet zien wat hij waard was door de 4e plaats veilig te stellen. In dezelfde klasse eindigde Johan Versteegen na twee manches als 28e. Het aanbod van rijders bij de 125 junio ren was groot, zodat zij serie, een her kansing en twee finale manches reden. In de finale manche reed Ad Coenen een prachtige wedstrijd en eiste de 4e beker op en was een sterke 6e plaats voor Sjoerd Bongers weggelegd. Een 21e plaats kwam op naam te staan van Mark Jacobs en de 26e stek was voor Jim Janssen. Bij de wedstrijd te Hapert stelde Niek van Bentum bij de inters 125cc de 18e plaats veilig in de daguitslag. Na het rij den van twee manches eiste Marc van Dijck een algemene 29e stek en wel bij de 250 senioren. Een 20e stek bij de 500 junioren kwam in handen van Ben Bruining en moest Ronald Driessen inde 1 e manche vroegtijdig de strijd staken en liet ook de 2e manche verstek gaan. Bij de 250 junioren B was na twee man ches van felle strijd de 13e plaats voor Michel Camps weggelegd. In het Belgische Soiron wist Joe Maessen bij de blasters senioren 200cc de le manche winnend af te sluiten en in de 2e manche beslag te leggen op een 2e plaats wat voldoende was om als dag winnaar gehuldigd te worden. Komende zaterdag en zondag rijden de jeugdrijders van de MON hun wed strijd te Venlo-Blerick, terwijl de natio nale wedstrijd zal plaats vinden te Veendam. Op maandag 20 sept. staat er een les observeren en alarmeren op het pro gramma. Deze avond duurt van 19.00 tot 20.30 uur en vindt plaats in de kelder van de Clockert. ledereen vanaf 9 t/m 16 jaar is welkom. Vanaf 4 oktober willen wij starten met een EHBO-A-cursus. Zin om je kennis omtrent eerste hulp te vergroten: kom op 20 sept. kijken. Naast de cursussen die inmiddels van start zijn gegaan, organiseert de Alliance Fran5aise in het schooljaar 1999/2000 een reeks lezingen van oktober 1999 tot en met mei 2000. Dit is een uitstekende mogelijkheid om uw (wellicht passie ve?) kennis van het Frans te testen/op peil te houden en uw kennis over bepaalde culturele onderwerpen uit te diepen. We streven ernaar om zoveel mogelijk typisch Franse thema's aan bod te laten komen. Tijdens deze avonden zijn alle belang stellenden welkom, dus niet alleen cur sisten maar ook andere mensen met interesse voor Frankrijk en haar cultuur. Ook dit jaar hebben we de lezingen zo trachten te selecteren dat er zoveel mogelijk'uiteenlopende onderwerpen ter sprake komen. De lezingen worden ver levendigd aan de hand van dia's en de toegankelijkheid wordt vergroot dank zij een aangepaste (langzame) spreekstijl. Houd de volgende data alvast vrij: dinsdag 12 okt., waarop we een wande ling maken in de Marais, een aristocrati sche wijk in Parijs. Ook op 9 nov. wordt een stukje Frankrijk getoond en wel de streek van de Sarthe. Als bijzonderheid dient nog vermeld te worden dat er op deze avond_ ook culinaire specialiteiten van de streek!- te degusteren zijn. In 2000 bijten we de spits af met een lezing op 22 jan. waarbij we de culinaire piste blijven volgen en we ingewijd worden in de bekendste Franse wijnen. Op vrijdag 11 febr. wordt het een avond voor de ware kunstliefhebber met een voordracht over de Ste. Cecile Kathedraal en het Toulouse-Lautrec museum. We blijven op het kunstpad met de daaropvolgende lezing gepland op vrijdag 24 maart waarbij de 'Art Nouveau' en haar ontstaansgeschiedenis zal worden besproken. De laatste twee avonden van het sei zoen dragen zoals u gewoon bent een meer ludiek karakter; te beginnen met 20 april, onze spelletjesavond die elke keer weer op een grote toeloop van het publiek mag rekenen en ten tweede de sluitingsavond die wordt gehouden op 18 mei 2000 waarbij het weer zal gaan om een mengeling van twee bekende Franse componenten, nl. de muziek en de overheerlijke Franse keuken. Alle lezingen worden gehouden in het gemeenschapshuis gelegen aan de Kerkstraat 8 te Asten. Aanvang telkens om 20.15 uur. El pasado domingo ha tenido lugar el baurizo de Armando hijo de Manolita (del grupo las Rocieras y Leon, al acto también acudió, Rosanna hija de Carmen (también de las Rocieras) y Robert, coino se puede apreciar Ia tercera generación de espanoles sigue aumentando con gran ategn'a de los padres, abuelos y demas familia. a todos les deseamos mueha salud y felicidad.A primeros de mes a tornado posesión de su cargo el nuevo Cönsul General de Espana en Amsterdam el Sr. Juan Manuel de la Vega. esperemos que sea un poeo mas activo que el anierior.Tanto la Colonia Espanola conto la Plataforma Multicultural de Venray se reuniran en breve para poner fecha a las activida- des que estin programadas para des- pués de las vacaciones. en las próxi- mas semanas les daremos mas datos, ast conto de FAEEH y los CRE's Un saludo de HACE

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13