Sfuvtt ito 1/e*vtaxf> Hockeyers willen rampjaar snel vergeten HVC/ComputerWork bekert tegen Bunga Melati ZVV Venray na twee duels aan kop Mislukte ouverture van 't Trepke Holthees verliest weer Zwaarbevochten gelijkspel SSS'18 L. Viertal Merselo NKB-kampioen Verlies HVC/ ld Computer- ■t Work 2 Zaalvoetbal in Venray Geslaagd debuut Lake Valley/ 't Podium DIS verslindt Geysterense gatenkaas Dik verdiende overwinning Oostrum r Atletiek Vereniging Venray-Regio H.S.V. De Roerdomp Spio N pEEL en maas donderdag 16 september 1999 - Pagina 11 Het lot was HVC/ComputerWork ditmaal erg gunstig gezind. De Venrayse ecrstedivisionist lootte een thuiswedstrijd tegen rvoudig landskampioen: Bunga Melati, Dit duel in de tweede ronde van de landelijke beker wordt op maandag 25 oktober in ..thai De Wetteling gespeeld. TZV/Bunga Melati is een begrip in het Nederlandse zaalvoetbalwereldje. Het Tijburgse team ras jarenlang de toonaangevende ploeg en herbergde vele vedetten. Vorig seizoen eindigde Bunga Melati als derde in de eredi- -$ic. De Brabantse club lijkt de concurrentieslag met Den Haag/Tri meur te verliezen. Want voor dit seizoen raakte; Bunga elati weer drie spelers (Edwin Grunholz. Johnny Grunholz en Sander van Dijk)kwijt aan de landskampioen uit Den Haag. imga Melati kent een grote Limburgse inbreng. Naast coach Vic Hermans spelen er de Limburgers Anton Biioro, Eduard ïandt en Marcel Loosveid. Bekendste zaalvoetballers van Bunga Meliati zijn de veelvoudige internationals John Keur, Hank oia en doelman Michel Wenceel. epd stf ZVV Venray won ook zijn tweede luel in de tweede klasse A. Maandagavond klopte de Venrayse iloeg in sporthal De Wetteling toerdalen 2 met 7-3. Drukshop toonde zich de sterkste in de derby tegen De IsejjBonte Koe: 3-1. Debutant Boca Juniors kon zijn vertrekkende coach Peter de Bruyni geen afscheidszege schenken. ZVCBJ ging bij Apollo met 5-2 onder uit. De Bonte Koe-Drukshop 1-3 Het verzwakte De Bonte Koe gaat een noeilijk seizoen tegemoet. Dat werd duidelijk in de derby tegen Drukshop. lalverwege de eerste helft schoot Uarcel Verhaegen Drukshop op een 0-1 •oorsprong. Het matig acterende De bonte Koe kwam voor rust langszij toen Hans Tummers een voorzet van Loek Swinkels binnentikte: 1-1. De Bonte s*{ Koe had maar heel even plezier van de egentreffer. Want twintig seconden later nacht Eddy Siebers de ruststand op 1-2. iade pauze duurde het heel lang voor- Drukshop de derby definitief beslis te, Pas vijf minuten voor tijd bracht Ron jan der Zanden de eindstand op 1-3. ZVVVenray-Roerdalen 2 7-3 Toen Peter Seuren na negen minuten de openingstreffer scoorde (1-0) ging het voortvarend met ZVV Venray. Drie minuten later leidde de thuisclub al met -Odoor treffers van Rens van Veghel en Niels Hermsen. Maar weer drie minuten stond het plotseling 3-2 en was de span ning weer volledig terug. Pal na het rust- signaal verruimde John Kessels de voor sprong weer: 4-2. ZVV Venray liet zich nu niet meer verrassen en liep door doelpunten van Paul Rutten en Niels Hermsen uit naar 6-2. De bezoekers kwamen nog terug tot 6-3 waarna vlak voor tijd Niels Hermsen zijn derde treffer scoorde: 7-3. Apollo-Boca Juniors 5-2 In Helden bleef het duel lang doel puntloos. Totdat de thuisclub zeven minuten voor rust de score openbrak: 1- 0. Een minuut later keek ZVCBJ al tegen een 2-0 achterstand aan. Boca Juniors schrok toen wakker en kwam nog voor rust langszij. Bayram Durgun scoorde de twee Venrayse doelpunten: 2-2. Na rust probeerde Boca Juniors tevergeefs op voorsprong te komen. De vele kansen werden niet benut. Elf minuten voor tijd wist Apollo uit een counter 3-2 te scoren. ZVCBJ zette daarna alles-op-alles maar het was opnieuw de thuisploeg die toesloeg. In de slotminuten trok Apollo met twee treffers de winst naar zich toe: 5-2. Het was de laatste wedstrijd van ZVCBJ- coach Peter de Bruyni. Hij vertrekt komend weekend naar Ierland om in Dublin te gaan wonen en werken. Venrayse debutant start met twee nederlagen 'tTrepke-De Keigel 2 2-3. Doelpunten: 22. Dennis Snijder 1-0; 35. BasJachmann 1-1; 39. Dave Ubachs 1- 2; 48. Dave Ubachs 1-3; 50. Danny Fasen 2-3. Toeschouwers: 35. 'tTrepke: Wientjens; El-Ghoul, Fasen, Hlimi, Snijder, Swinkels, Velthuyzen en Wismans. (Door Henk Willemssen) Het debuut van 't Trepke in de eer ste klasse is mislukt. Vrijdagavond ging het Venrayse team in Roermond met 9-2 onderuit tegen FCD/Alfass. Maandag trok 't Trepke voor eigen publiek tegen De Keigel 2 opnieuw aan het kortste eind: 2-3. Toch bestond er een wereld van ver schil tussen beide nederlagen. In de ompetitieopening tegen titelkandidaat CD/AIfass wist het team van coach lenkBaartman slechts één helft stand e houden. Bij rust leidde de toermondse thuisploeg met 3-2. Gert- anWismans en Mohammed El-Ghoul sef'|iSCoorden vrijdag de Venrayse treffers. In het tweede bedrijf werd de kampioen uit de tweede klasse A compleet overlopen door de Roermondenaren. Met een 9-2 nederlaag keerde 't Trepke gedesillusio neerd huiswaarts. Alhoewel coach Baartman in Roermond drie vaste krach ten (Luc Wientjens, Hicham Hlimi en Edwin Sengers) moest missen. Maandagavond in het eerste thuisduel intbrak alleen verdediger Edwin iengers nog. 't Trepke wilde de blamage tegen FCD/Alfasse zo snel mogelijk uit wissen. Aanvankelijk leek niets een iverwinning in de weg te staan. Vanaf iet beginsignaal domineerde het rènrayse team. Het tweede team van De eigel kwam er nauwellijks aan te pas. /en-Jan Wismans, die door de absentie van Sengers noodgedwongen achterin geelde, raakte na vijf minuten de paal. Dit was de voorbode van een hele serie I kansen die 't Trepke maar niet wist te [(Jftrzilveren. Pas drie minuten voor tijd geit|Het tweede team van HVC/ •omputerWork verloor maandagavond ee#net 8-3 van kampioenskandidaat n yi feerlerheide. Het team van coach Karei /as an Laake speelde bij zijn competitiede- R wut in de hoofdklasse A niet onverdien- nl lelijk. M ar de Heerlense ploeg, de kc lummer drie van vorig seizoen, profi- vrij £rde optimaal van de Venrayse verde- igingsfouten. ComputerWork 2 kreeg jac "Zuid-Limburg de beste kansen om de eizo core te openen. Maar Eric nb roisfontaine en Guido Berkvens wisten et doel niet te vinden. Nadat gei leerlerheide een 1-0 voorsprong nam ooi lapelde ComputerWork 2 fout op fout er hide defensie. Binnen vier minuten móieek het Venrayse team al tegen een "overbrugbare 5-0 achterstand aan. ■ven leek ComputerWork 2 zich te her oes, tellen. Norbert van Haren (vlak voor nov ust) en Eric Troisfontaine (direct na de sp: pauze) verkleinden de achterstand tot 5- ïuui Maar toen de Venrayse defensie |pnieuw blunderde was de strijd beslist: ht, Het sterke Heerlerheide kon daarna Dij 'dopen naar 8-2. In de slotfase bracht t if fob van Eist de eindstand op 8-3. SZV vac keft zich definitief teruggetrokken uit isz e competitie. De Susterse ploeg is eti aardoor als veertiende en laatste geëin- cha "gd. Er degraderen nu nog maar een of !tt *ee teams uit de hoofdklasse A. Dit is ers "tankelijk van het aantal Limburgse :rsi egradanten uit de landelijke eerste divi- jOmputerWork 2: Houwen; Berkvens, u: an Eist, Van Haren, Van Hoek, Van den lite «inckhof. Sanders en Troisfontaine. brak de thuisploeg eindelijk de score open. Danny Fasen kopte een diepe bal voor het vijandelijke doel waar Dennis Snijder eenvoudig 1-0 kon binnentik- ken. De magere 1-0 voorsprong was een zwakke afspiegeling van de krachtsver houdingen. Want de Venraynaren had den halverwege de wedstrijd al met 3-0 of 4-0 voor moeten staan. Na de pauze kreeg 't Trepke hiervoor de rekening gepresenteerd. De Venrayse ploeg haalde niet meer het niveau van de eerste helft. De bezoekers uit Stein wis ten zich aan de druk te ontworstelen en werden steeds dreigender. Een kwartier voor tijd viel de onvermijdelijke gelijk maker: 1 -1't Trepke probeerde opnieuw het spel naar zich toe trekken maar teveel spelers misten daarvoor de juiste vorm. Danny Fasen had geen greintje geluk in de afwerking. Telkens strandde de aanvaller op de uitblinkende doelman Leon Knoben. De Zuid-Limburgers wis ten beter raad met de kansen. Venrays balverlies rond de middellijn werd gena deloos afgestraft: 1 -2. Danny Fasen had opnieuw pech toen hij op de paal schoot, 't Trepke kon het duel niet meer naar zich toe te trekken. De overtuiging ont brak na zoveel pech. Twee minuten voor tijd zette De Keigel 2 de wedstrijd hele maal op'zijn kop: 1-3. In de laatste minuut wist Danny Fasen eindelijk het doel te vinden maar toen was het te laat: 2-3. Coach Henk Baartman is geschrok ken van het spelpeil in de eerste klasse. "Het niveau-verschil met de tweede klasse is enorm groot gebleken. Wellicht is het ons vorig jaar te gemakkelijk afge gaan. Alhoewel we ook toen een stroeve start kenden. Maar door de mindere tegenstand wonnen we toch wel de wed strijden." Duidelijk is dat de onervaren spelers moeite hebben met het hogere niveau. Alleen doelman Luc Wientjens, Danny Fasen, Edwin Sengers en Gert- Jan Wismans hebben met 't Huukske ooit op een hoger plan gespeeld. "In deze klasse wordt elke fout direct afge straft. Dat is het grote verschil met vorig seizoen", vindt coach Baartman. Toch wil Henk Baartman niet wanhopen. "Natuurlijk is dit een teleurstellende start. We hebben niet goed gespeeld. Maar in de oefenwedstrijden tegen ster kere tegenstanders hebben we het wel goed gedaan." Vrijdag 17 september Sporthal De Wetteling 20.30 ZVV Leunen-Lake Valley 21.30 Drukshop-Beringe 22.30 ZVV Noir-ComputerWork 4 Sporthal De Weert 20.30 De Bonte Koe 3-ZV/Serum 2 21.30 ZVV Leunen 2 -Herberg de Peel 22.30 ZVV Mari-Herb.de Peel 2 Zaterdag 18 september Sporthal De Weert 17.00 ZVV Venray 3-Lake Valley 2 18.00 ZVV Leunen-Herb.de Peel (dames) 19.00 Venrode 2-FC Hemo 20.00 ZVCO 2-OBR/Electro 21.00 GZ/CHS-ComputerWork 5 Maandag 20 september Sporthal l)e Wetteling 20.30 ComputerWork-Graus Bou w 21.30 ComputerWork 2-Adveo 22.30 ComputerWork 4-ZW Leunen Sporthal De Weert 20.30 ZVCBJ-Heukske/Paros 21.30 't Trepke 2-GZ/CHS 22.30 Lake Valley 2-ZVV Leunen 2 Dinsdag 21 september Sporthal De Weert 22.30 Lake Valley-Meterik Na een goede oefensessie stond er voor nieuwkomer Lake Valley/'t Podium in de derde klasse de eerste thuiswed strijd tegen ZV Noir op het programma. ZV Noir gevaarlijk zoals altijd kon Lake Valley/'t Podium wel enigszins onder druk zetten maar niet ombuigen in een voorsprong. Het spel van Lake Valley/'t Podium oogde fris en onvoorspelbaar wat ook resulteerde in een 1-0 voor sprong door Bart Joosten die knap bin nen schoot uit een vrije trap variant. Lang kon Lake Valley/'t Podium niet genieten van de voorsprong want de gevaarlijke Stanly Filon bracht met twee knappe acties de ruststand bij 1 -2 in het voordeel van ZV Noir. Het spelniveau van de tweede helft was ook zeer hoog. Prachtig zaalvoetbal aan twee kanten maakten er voor de toe schouwers een zeer aantrekkelijke wed strijd van, zeker toen Lars Kehrens de gelijkmaker aantekende en weer alles mogelijk maakte. Een sensatie hing in de lucht toen enkele minuten later Frank Zegers een schitterende aanval zelf beheerst afmaakte en Lake Valley/'t Podium weer op voorsprong zette. Opnieuw was het Filon die de stand individueel rechtzette: 3-3. Lake Valley/'t Podium gaf geen krimp en voelde dat er meer te halen was. Nu was het de individuele klasse van Lars Kehrens die voor de 4-3 voorsprong tekende. Acht minuten voor het einde werd een snelle counter knap binnen geschoten door Bart Joosten die de marge op twee bracht. In de laatste minuut scoorde ZV Noir de 5-4 nog maar kon niet meer verhinderen dat de eerste winst voor Lake ValleyA Podium een feit was. Het met zes invallers aantredende Geysteren was zondagmiddag geen partij voor DIS, dat zich naar hartelust kon en mocht uitleven. Het pleit voor DIS dat het. ondanks het ongekende grote overwicht, de posities redelijk bezet hield zodat het geen hutje- mutje-mierenhoop voor het Geysterense doel werd. Zodoende bleef er voldoende ruimte voor kans rijke aanvallen. De ruststand was 10-0 en in die eerste helft vielen de tien doelpunten met de regelmaat van de klok, enkele malen geholpen door de blijkbaar licht geblesseerde invaller keeper. De doelpunten voor de pauze kwamen op naam van Arjan Tijssen (5x), Ruud Coppus (4x) en Peter Verlinden (lx). Met een prachtig schot redde Alex Peerlings na rust de twijfelachtige eer (10-1) maar daarna stal Don Clephas met vier bekeken treffers op rij een half uur de tropische voetbalshow (14- 1Kort voor tijd bracht keeper Ruud de Mulder uit een strafschop de stand op 15-1 en het was in stijl dat Arjan Tijssen het tropische doelpuntenfesti- val afsloot: 16-1. Drie glaszuivere hattricks, mogelijk ongekend bij standaardteams. In de eerste helft scoorde Arjan Tijsen 1-0, 2-0 en 3-0. Ruud Coppus vervolgde met 4-0, 5-0 nen 6-0 en na de thee maakte Don Clephas 11-1, 12-1, 13-1 en 14-1. Vorige week was de openingswed strijd van de competitie tegen EWC, waarvan geen verslag gemaakt was. De eerste helft van deze wedstrijd wist Oostrum het nog redelijk bij te benen en kreeg één dikke kans. De tweede helft was het Oostrumse team het spoor volledig bijster en kreeg een verdiende 4-0 nederlaag om de oren. Dus het werd afwachten wat de thuis wedstrijd tegen Bieslo, dat vorige week ook ruim gewonnen had, zou brengen. Oostrum had in de beginfase enkele leuke kansen. Ook Bieslo deed zijn best en zo ontstond een wedstrijd tus sen twee gelijkwaardige teams met kansen aan beide zijden. Na een half uur werd Bas Kessels gelanceerd na een prachtige combinatie door het midden en Bas rondde koelbloedig af: 1-0. Even later kaatste een inzet van Joris Gerritsen terug van de lat en vijf minuten voor de rust maakte Joep Reynders een fraaie goal. Marcel Holtackers speelde Joep via een hak- bal goed vrij en Joep zette deze kans om in een prachtig doelpunt. Meteen na de rust was het Marcel Holtackers die de wedstrijd besliste. Na een aanval over links werd de bal goed voorgezet. Roy Willems zette een perfect blok en speelde Marcel aan die doeltreffend afrondde: 3-0. Hierna was het alleen Oostrum wat de klok sloeg. Diverse fraaie aanvallen en dito kansen volgden en in de 55e minuut kon Joris Gerritsen alleen doorgaan en de stand op 4-0 brengen. Oostrum had zeker nog 2 a 3 extra goals kunnen maken, maar met de vier waren de toeschouwers dik tevre den. In de 84e minuut maakte Ronnie Si Hen de aansluitingstreffer en heel even leek Oostrum het erg moeilijk te krijgen. Gelukkig viel dit mee en kon de thuisploeg terugzien op een dik ver diende overwinning. In een zeer aantrekkelijke en ondanks het warme weer snelle wedstrijd moes ten de teams de eerste tien minuten naar hun ritme zoeken. Holthees was daarna het team dat een veldoverwicht creëer de. Het was ook Holthees dat de beste kansen kreeg. Het moest echter beducht zijn voor de snelle counters van Swolgen. Holthees kreeg de beste kan sen. Jelle van Tilburg werd prachtig aan gespeeld in het centrum maar zijn dia gonale schot ging rakelings naast. Een directe vrije trap van Loek Zegers ging via een verdediger rakelings naast. De counters van Swolgen werden slechts een keer gevaarlijk maar Patrik Wijnen stond goed op zijn plaats. Nadat Holthees de bal vijf minuten voor tijd tegen de paal zag belanden was het in de 42e minuut Swolgen dat profiteerde van een misverstand in de Holtheesdefensie en Peter Hendriks de bal binnen kon schuiven: 0-1. In de 45e minuut kreeg Holthees nog een domper te verwerken toen Marcel Giesbers diep werd gestuurd en hij uit een bijna onmogelij ke hoek de bal hoog in de touwen schoot. Na de thee was het opnieuw Holthees dat het spel mocht bepalen maar Swolgen kreeg de beste kansen. Het hete weer vergde voor sommige spelers te veel van hun krachten waardoor het spel rommeliger werd. Holthees kreeg in de 75e minuut loon naar werken toen Jelle van Tilburg een voorzet van Ludo Gommans fraai binnenkopte: 1-2. Holthees zette nog eens alles op alles om de gelijkmaker te forceren maar het was Swolgen dat met enkele snelle uit braken twee keer vrij voor Patrik Wijnen maar deze wist het doel schoon te hou den. Een minuut voor tijd maakte Bart Rutten een eind aan de illusies van Holthees toen hij de bal oog in oog met Patrik Wijnen de bal over hem heen lobde: 1-3. In een doelpuntrijke wedstrijd resteer den uiteindelijk voor beide ploegen slechts een punt. Vlak voor tijd werd door SSS'18 een zwaarbevochten 4-4 gelijkspel behaald. De thuisploeg startte de wedstrijd voortvarend; al na 3 minuten kwamen de Overloners op een 1-0 voorsprong toen een hoekschop door Mario Rooyakkers wat gelukkig werd verlengd en de mee opgekomen verdediger Arno Vogelsangs beheerst raak kon schieten. In deze fase van de wedstrijd had SSS het initiatief en creëerde enkele goede mogelijkheden. Na een kwartier kreeg Melderslo eigenlijk pas de eerste echte mogelijk heid maar keeper van Raay reageerde attent. Vlak daarna had Melderslo wel succes; een hoge voorzet van rechts werd door Marcel van Kuyck direct onhoudbaar ingeschoten: 1-1. Nog geen 5 minuten later kwam SSS toch weer op voorsprong; op het mid denveld werd de hal goed onderschept door Joep de Haas die alleen doorging; enkele verdedigers omspeelde en beheerst langs keeper Hoeymakers kon raak schieten: 2-1 Ofschoon SSS'18 op dat moment de betere ploeg was en het eerder in de lijn der verwachting lag dat de thuisploeg de voorsprong verder zou gaan uitbouwen, was het juist Melderslo die binnen 5 minuten de achterstand omboog in een 2-3 voorsprong door knullig en te laco niek verdedigen aan Overloonse zijde. Het werd 2-2 weer na een aanval over rechts die eenvoudig door Marcel van Kuyck kon worden verzilverd en 2 minuten later was het aanvoerder René van Helden die zijn ploeg koppend op voorsprong bracht: 2-3. Melderslo kreeg nu steeds meer mogelijkheden. Na rust begon de thuisploeg niet best: Melderslo combineerde beter en Sss' 18 had moeite om terug in hun spel te komen. Toch zouden zij na 20 minuten weer op gelijke hoogte komen. Misha Hendriks mocht van buiten het straf schopgebied een vrije trap nemen en knalde snoeihard langs de muur raak: 3- 3. Melderslo bleef echter de gevaarlijke ploeg met snelle uitvallen over de vleu gels. Na een half uur werd de bal weer over de linkervleugel voorgebracht; doelman Marlijn van Raay kon de bal nog wel met de vingertoppen beroeren maar Geert Janssen stond al klaar om in te schieten: 3-4. De Overloonse aanhang had zich al morrend bij een nederlaag neergelegd toen vlak voor tijd Mario Rooyakkers de bal van links voorzette. Doelman Ruud Hoeymakers verkeek zich enigs zins op de hoge bal en achter hem stond Misha Hendriks die in het lege doel kon koppen: 4-4. Hierna leek het er zelfs nog even op dat de thuisploeg nogmaals zou scoren, maar dat zou zeker teveel van het goede zijn geweest. Trainer Bert van Meijel moet helemaal opnieuw beginnen Wedstrijd: Zaterdag 18 sept. Meerkamp voor Pup. en Jun. C/D te Helmond. Mededeling: Voor de wedstrijd van 18 sept. in Helmond dienen de atleten die hiervoor hebben ingeschreven uiterlijk om 09.40 uur aanwezig te zijn op de baan. Van hieruit zal om 09.50 uur gezamenlijk vertrokken worden voor de wedstrijd. Aanvang van de meerkamp is om 11.00 uur. Trainer/begeleider: Bram Jansen. Het reisgeld bedraagt 3,50, dit te vol doen bij vertrek. Het vervoer zal worden verzorgd door: Hoex, Van Oosterhout, Oluwatajo, Stegen, Swaagman en De Neef. K-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Uitslagen: 3e Herfstkoning: IG. Robben; 2. H. Bexkens: 3. H. v.d. Heuvel. Programma: Zaterdag 18 sept.: Koppel Vierlingsbeek; vissen van 12.00 tot 16.00 uur op de Maas. Zondag 19 sept.: Laatste Herfstkoning op de Ballonzuil. Opgave wedstrijden: H. Hendriks, tel. 0478-582994. voor donderdags 20.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Dierengilde Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks. Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Ruim een jaar geleden leek de toe komst nog rooskleurig voor de Mixed Hockeyclub Venray. Het eer ste herenteam pakte het kampioen schap en promoveerde naar de tweede klasse. Een prachtig afscheid voor trainer Bert van Meijel die MHCV na vijf jaar verliet. De euforie verdween afgelopen sei zoen razendsnel. De Venrayse hockey ers hadden niets in te brengen in de tweede klasse. De nieuwe trainer Jean Lerou was halverwege het seizoen alweer verdwenen en een roemloze degradatie volgde. Bert van Meijel, die afgelopen seizoen eersteklasser Tegelen onder zijn hoede had, moet bij zijn rentree in Venray weer helemaal opnieuw beginnen. De oud-speler treft nog maar vijf spelers aan van de 16- koppige selectie waarmee hij in 1998 de titel pakte. Bert van Meijel: "Wat we toen hebben opgebouwd, dat is nu weer helemaal verdwenen. Het is vorig jaar hartstikke misgelopen. Er is gigantisch veel gebeurd waardoor veel spelers om uiteenlopende redenen zijn afgehaakt." Bert van Meijel, die zeventien sei zoenen in de Venrayse hoofdmacht hockeyde, leidt voorlopig alleen nog de trainingen. Voor de coaching tij dens de wedstrijden op zondag is nog geen definitieve oplossing gevonden. Van Meijel beseft dat dit geen ideale situatie is vooral gezien het superjonge team. "Op zondag hockey ik bij de veteranen. De bedoeling is dat de spe lers dan zelf de coaching verzorgen. Maar dit is een moeilijke constructie. Bij hockey mag continu doorgewisseld worden. We moeten hier nog een goede oplossing voor vinden", zegt de Van Meijel die niet uitsluit dat hij toch weer als coach gaat optreden. ROUTINE Venray kende afgelopen zondag geen al te beste seizoensouverture. In de thuiswedstrijd tegen Drunen ging de degradant hard onderuit: 0-6. "Het is nog geen team. Noodgedwongen zijn er veel jeugdspelers van rond de achttien jaar naar het eerste elftal doorgestroomd. Die jongens missen nog de fysieke kracht en laten zich nog te gemakkelijk opzij zetten. Het ont breekt bij ons duidelijk aan routine", oordeelt Bert van Meijel. Wilco Synchroonzwemmen Aanstaande zaterdag en zondag is er weer gewoon training. Zaterdag is de eerste les van het kennismakings- project. Céline en Melanie zullen dan hun duet laten zien. Denkt iedereen aan de grote club- actie! Schoonbeekjarenlang een van de dra gende krachten, nam vorig seizoen nog de taken van de opgestapte trainer Lerou over. Hij deed een stapje terug en hockeyed nu in het tweede team. Daardoor is Mathieu Woltering de enig overgebleven routinier. Aanvoerder Peter Praats en Bart Waals, die beiden pas begin twintig zijn, behoren daardoor nu al tot de oudere spelers. "Veel jongens die elders studeren zijn vertrokken. Maar als het leuk is en de sfeer en de presta ties zijn goed dan kun je die spelers ook makkelijker vasthouden. In de tijd dat ik zelf nog hockeyde kwamen de studenten ook door de week vanuit Nijmegen op-en-neer om te trainen." INTENSIEF Na afloop van het seizoen 1998/98 nam Bert van Meijel afscheid als trai ner. "Vijf jaar is best lang bij je eigen Programma zaterdag 18 sept.: Jongens: Al: Helmond A2-JA1 v. 14.00 B1Oedenrode B1 -JB1 v. 11.45 B2: Venlo B2-JB2 v.11.15 Cl: JCI-Helmond C2 a. 11.30 Dl: Gemert D1-JD1 a. 11.30 Meisjes: Al: MA1-HCAS 1 a.13.00 BI: MB 1-Helmond 1 a.13.00 B2: Horst 1-MB2 a.11.00 Cl: Venlo 2-MC1 v. 10.00 Bert van Meijel gaat een nieuwe ploeg opbouwen club waar je iedereen zo goed kent. Ik wilde er een jaartje tussenuit. Totdat eersteklasser Tegelen zich meldde. Daar was trainer Hay van Heister vrij plotseling overleden. Het was een mooi maar ook een intensief jaar in Tegelen. Ik ben daarom ook gestopt omdat het moeilijk te combineren was met mijn baan in het onderwijs." Terug bij Venray moet Bert van Meijel weer vanaf het nulpunt beginnen. De recente sucessen lijken nu alweer heel lang geleden. "Dat is best frustrerend. Maar ook een compleet nieuwe situ atie. Toen ik bij Venray vertrok was mijn werk af met dat team. Ik ga nu proberen een nieuwe ploeg op te bou wen en dat heeft tijd nodig. Het eerste doel is om ons te handhaven in de derde klasse." Dl: MD1-Helden 1 a. 11.30 Mini's: M6E1Tegelen 2-M6E1 v.09.00 M8D1Tegelen 2-M8D1 v.09.00 J8D1: J8D1-Helden 1 a. 10.00 J8D2: Blerick 2-J8D2 v.09.00 Programma zondag 19 sept.: HI: Shot I-HI a. 14.30 HII: Deume III-H1I v. 15.00 HIII: Deume IV-H1II v.09.00 HVA: Were Di A-HVA v. 12.30 Dl: DI-Don Quishoot I a. 12.45 Mixed Hockey C ub Venray (Door Henk Willemssen) Het pony viertal CDE klasse M uit Merselo werd zondag 12 sept. jl. met 275 punten in Wanroy NKB-kampioen. Nog nooit eerder, in het 20-jarig bestaan mocht de vereniging zo een mooie titel in ontvangst nemen. Nadat het viertal op 22 aug. in Heythuysen de titel Limburgs Kampioen behaalde volgden een aantal weken van spanning en uiterste concen tratie bij de ruiters en hun begeleiders. Zoals bij vele generale repetities ging er de afgelopen weken van alles mis, maar uiteindelijk heeft dit geleid tot deze super overwinning. Met in totaal tien viertallen klasse M ging St. Jan uit Merselo de strijd aan en won met maar liefst 20 punten verschil de kampioens titel. Voor de vereniging en voor de com mandanten is dit altijd weer een extra opstekertje voor al hun inzet en gelever de energie, want zonder goede oefening en discipline was dit natuurlijk nooit gelukt. Op zaterdag 2 okt. wordt het viertal in feestzaal Het Anker te Merselo een receptie aangeboden. Ook Ingrid Willems die individueel aan de start verscheen in Wanroy was enigszins succesvol. Ingrid behaalde Het kampioens viertal bestaande uit v.l.n.r.: commandant Gerrit Swinkels. Eva v. Ooi (Hapollo), Roy Swinkels, reserve (Edurina), Inge Willems (Robby), Janine v. Ooi (Falco), Ingrid Arts (King A) met haar pony Robby in de klasse DM 1 een gedeelde 4e plaats met 321 punten, doch nadat men de beslissende onderde len had vergeleken werd zij vijfde en viel net buiten de prijzen. Kathelijne Maessen hield de spanning tot op het laatst hoog. Kathelijne die met haar pony Esperance in de springklasse DM aan de start mocht verschijnen, bleef foutloos tot op de allerlaatste hin dernis, een balk en 4 strafpunten stond op de score, waardoor de uiteindelijk kansloos was. Aankomend weekend starten de grote ruiters en nog enkele rubrieken ponyrui- ters in Wanroy. Van onze vereniging zul len aan de start verschijnen: Springen: Rick Janssen. Money Penny. DL; Mark Janssen. Little Mistry, L: Petra v. Dijck. Ivestor L en met ïlivia.Z; Dressuur: Brigitte Kreuzer. Katinka H. MITon Arts. Ludo D, L; Petra v. Dijck. Limmertair, B.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11