Afvalrace bij Fox voor Norbert PEEL EN MAAS V redesposter wedstrijd voor scholen üfflüj Childart 2000 4 kost' 10.000 gulden Amazing Amerikaans SlviÊmt Venray neemt niet deel aan autovrije zondag Joep Krijnen wint dubbel Tijdelijke sluiting V reemdelingendienst Blfl: Jubileumweekend ZVV De onte Koe zonnig en gezellig s t a I I a t i e iale P"»s' ïffarKtme* Zacht belegen Franse Roombrie v/d mat 1-.-S Inbraken in clubgebouwen Diefstal in Oostrum Gaslek: A73 afgesloten zaterdag 25septj{ sh0W^^^Soubfe Action Western Show Venraynaar nieuwe presentator kinderprogramma? it wordt een spannend week- p voor Venraynaar Norbert eman. Afgelopen zaterdag Ide hij zich samen met nog anderen aan de poorten van bi Flevo voor een uitgebreide mtest voor een baan bij Fox irbert Hulleman is al jaren fin de mode- en de televisiewe- Hij deed mee aan televisequiz- zoals Boggle, Topscore en [.je 't of doet-ie het niet? en laast figureerde hij in Goede ,s n Slechte Tijden en onder re in reclame-spotjes van Melk Vitte Motor en Bokma. Zijn wens is echter het presenteren en eigen kinderprogramma. GEMIST 1 is maar goed dat Norbert tij zijn vakanties altijd mensen het thuisfront heeft die in de houden of er ergens een kans •I waarmaken van die droom Net toen hij met vakantie in land was verscheen het bericht ox Kids op zoek was naar nieu- iresentatoren voor een nieuw m jrprogramma. Direct na aan- it stuurde Norbert een brief, is het moeilijkste deel, die maar ik schijn goede brieven ihrijven, anders dan de stan- Mi, want ik werd uitgekozen." rige week maandag ontving hij tnodiging om naar Walibi Flevo imen, 120 kandidaten geselec- I uil honderden aanmeldingen, jag was eigenlijk een grote intest, waarbij de kandidaten hun inbreng konden bepalen, programma ideeën naar voren en brengen zelf moesten aan- n wat waar wat moest gebeuren uidelijk moesten maken waar- uist zij de enige echte kandidaat gelukkig een goed contact met de crew en ik heb wel een goed gevoel over die dag. Ik ga uit van kinderen en het zijn ook kinderen die de nieu we presentator uit kiezen." DRIE MINUTEN Van de 120 opgenomen 'spotjes' van de kandidaten zendt Fox er slechts 80 uit en de kandidaten weten zelf van te voren niet of ze bij deze laatste selectie zitten. Dat wordt dus het hele weekend kijken naar de blokjes van drie a vier minu ten die over de zaterdag en zondag verspreid uitgezonden worden. Pas aan het einde van de dag wordt bekend welke twee kandidaten de nieuwe presentatoren bij Fox Kids worden. "Ook als ik niet bij die twee zit ben ik toch een stap verder. Ik hoop namelijk dat er iemand anders kijkt, die ineens denkt van 'die moet ik hebben', je moet ook wat geluk hebben", vervolgt Norbert. Op de opmerking dat het nastreven van een tv-carrière toch een hoop tijd zal kosten merkt hij op, "En heel veel geld. Ik moet vrij nemen elke keer: de benzinekosten krijg je wel ver goed, maar de rest niet. Maar als je iets wil moet je je er ook voor inzet ten, als je stil blijft zitten gebeurt er echt niks. Gelukkig heb ik veel medewerking van mijn werk en ik zorg dat mijn werk er niet onder lijdt." Voorlopig moet Norbert Hulleman geduld oefenen, eerst zal hij twee dagen aan het scherm gekluisterd zijn. Norbert: 'ik wil gewoon kinderprogramma's presen teren, ik doe al veel vrijwilligers werk met kinderen en ik vind het heel leuk om te doen. Ik doe veel voor mijn droom en ooit zal het me lukken." Pas zondagavond weet hij wat de kijkertjes van Fox willen. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1999 - NR. 35 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Lions Club Venray houdt dit jaar voor de twaalfde keer in successie een Vredesposter- wedstrijd voor alle basisscholen in de gemeente Venray. De idee ach ter de 'Peace Poster Contest' is om kinderen uit de gehele wereld mee te laten denken over vrede. Ze kunnen door middel van een tekening hun eigen visie over vrede geven. De tekening is geënt op een jaarlijks wisselend thema dat met vrede te maken heeft. Het thema voor dit jaar luidt: 'Een nieuw begin voor vrede'. Kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool mogen aan de wedstrijd deelnemen. Een deskundige jury bepaalt de winnaar per basisschool en bovendien kiest de jury de beste tekening uit onder alle Venrayse inzenders. Lions Club Venray stelt een mooi cadeau beschikbaar voor de 'beste tekening van Venray'. In de maand december wordt door een landelijke jury de Nederlandse win naar gekozen en begin volgend jaar wordt in Amerika de wereldwinnaar bekendgemaakt. Samen met twee familieleden krijgt de 'wereldwin naar' een reis naar Hawaï aangebo den én 2500 gulden aan zakgeld. Er zijn nog vele andere prijzen te win nen. waaronder 23 prijzen van 500 gulden. De gemeente Venray neemt niet deel aan de autovrije zondag op 19 september. Dat hebben B&W van Venray de organisatoren, het Landelijk Overleg Autovrije Zondag (LOAZ) en de Stichting Milieufederatie Limburg, laten weten. Venray is wel bereid om aan even tuele kleinschalige activiteiten medewerking te verlenen. Alle Limburgse gemeenten waren door beide organisaties gevraagd om aan de autovrije zondag deel te nemen. De gemeente Venray ziet weinig in een eenmalige actie, maar voelt meer voor een structurele benadering om het autogebruik terug te dringen. In het gemeentelijk verkeers- en vervoerbeleid zijn maatregelen opgenomen om het autogebruik te beperken; onder andere door het aanbieden van goede fietsvoorzieningen, het stimu leren van het gebruik van de fiets en van het openbaar vervoer en de automobilist aanzetten om bewust van de auto gebruik te maken. De gemeente Venray verwacht van een incidentele actie, zoals de autovrije zondag, slechts een tijdelijk effect, en heeft daarom besloten niet aan de actie deel te nemen. Dit in tegenstel ling tot andere Limburgse gemeen ten die wel zullen deelnemen. Zo hebben onder andere Sittard, Roermond, Maasbree, Kerkrade, Heerlen, Venlo en Geleen al hun medewerking toegezegd. De voorzitter en keizer van de Venrayse Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan heeft afgelopen weekeinde tijdens de eigen kam- pienschappen de dubbel behaald. Joep Krijnen werd zowel kam pioen als winnaar van de Piet Lenssen Memorialbeker. De Piet Lenssen Memorialbeker is in 1985 in het leven geroepen ter nagedachtenis aan ere-voorzitter Piet Lenssen. De winnaar is degene die na 98 officiële wedstrijdschoten het hoogste aantal punten heeft. Bij het begin van het kampioenschap waren er nog vijf schutters zonder misser: Joep Krijnen, Jeannet Krijnen, Henk de Klein. Sjaak van Rhee en Hans van Rhee. Na 38 schoten 'sneuvelde' Hans van Rhee, één schot later Jeannet Krijnen en weer één schot later Sjaak van Rhee. In de tweekamp miste Henk de Klein ook al snel en wist Joep Krijnen voor het eerst de memorial beker te winnen. DUBBEL SUCCES Op zaterdag werd ook begonnen met het kampioenschap van de Venrayse schutterij. Op het moment dat de duisternis zaterdagavond inviel waren er nog zeventien schut ters in de strijd. Zondagmorgen begon de afkaveling en al snel vie len er wat kanshebbers af. Uiteindelijk stonden alleen Piet van Lierop, Toos Linders-Verhaeg en Joep Krijnen nog onder de schiet hoorn. Na 70 schoten miste Piet van Lierop, bij het 86e miste Toos Linders-Verhaeg. Toen Joep Krijnens 87e schot wel raak was betekende dat de eerste dubbel in de geschiedenis van het gilde. Aanstaande zaterdag is de schutterij uit Venray op jacht naar prolongatie van het Bondskampioenschap van de Bond 'Juliana' in Baarlo. Het A- team bestaat uit Henk de Klein. Hans van Rhee en Giel Krijnen, B- team Sjaak van Rhee, Pierre Lenssen, Joep Krijnen, het beroem de dames-dream-team (C) Jeannet Krijnen, Bianca de Klein, Lisette van den broek en Ria de Klein- Peters, en het D-team met Adria van Dorrestein-Hut, Anita Beyer- Lenssen, Gertie Volleberg-Vullings, Jeanne Krijnen-Gooijer en Arie Jacobs. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. verband met een verbouwing het politiebureau aan de seweg in Venray is de mdelingendicnst in de perio- an 6 september tot naar vcr- 4 oktober niet bereik- »r de vreemdelingen in Venray betekent dit in die periode moeten uit- elektra sanitair Warming fntilatie ^conditioning Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum WB-532441, fax 0478-532645 SfljJenniskensinstallatie@Jewa.nl wijken naar het regionale politie bureau aan de Rijnbeekstraat in Venlo. In hef politiebureau van Gennep houdt de Vreemdelingendienst ten behoeve van de vreemdelingen uit Bergen, Gennep, Mook en Middelaar in de maand september elke dinsdag op afspraak spreekuur. De werkruimte, balie en spreek kamer van het bureau in Venray worden verbouwd lot een grote wer kruimte met drie afzonderlijke balies. Hierdoor wordt de privacy sterk verbeterd en zal de afspraak- termijn bij de Vreemdelingendienst worden teruggebracht. Er wordt naar gestreefd dat de Vreemdelingendienst weer vanaf 4 oktober in het politiebureau van Venray bereikbaar is. Tot die datum kunnen vreemdelingen telefonisch een afspraak maken via het tele foonnummer van de politie in Venray: 0478-531 111. Die afspraak vindt dan wel plaats in Venlo of Gennep. De Vreemdelingendienst heeft de afgelopen drie maanden mondeling alle bezoekers in Venray al in kennis gesteld van deze rege ling. Bij enkele inbraken in drie club gebouwen op het terrein van Sint Anna aan de Noordsingel in Venray hebben inbrekers dit weekeinde een enorme ravage aangericht. De gebouwen zijn in gebruik bij onder meer een hobbyclub, muziekvereni ging en fotoclub. Zowel aan het inventaris als de opgeslagen goederen is grote schade aangericht. In een van de gebouwen ontstond bovendien ook brand, die door de Venrayse brandweer geblust werd. nu op z'n lekkerst, per kilo nu orginele Normandische Camembert per 100 gr nu 0 995 0 ook bij u op de markt 't maandags: li.oo ib.oo u, markt voor Schouwburg, vrijdags: 09.30-18.00 u. op het Htnstnluspltit irlies van Zeben, docente ;nen en schilderen aan de Academie in Venray, wil internationale tekenwed- jd Childart 2000 naar Venray in. Probleem is echter dat een misatie uit Amerika geheel irwacht 10.000 gulden vraagt or de rechten van de tentoon stelling. "En het is niet bekend of en wie dat bedrag moet gaan beta len", vertelt Marlies van Zeben. De opzet van Childart 2000 is kin deren in de leeftijd van acht tot twaalf jaar van de hele wereld samen te brengen 'in een viering van het nieuwe millenium door mid del van kunst en creativiteit'. Daartoe zal het festival kinderkunst, creativiteit en verbeeldingskracht promoten. Door een tentoonstelling van de kunstwerken en een interna tionale expositie over achtergronden van kunst en cultuur kunnen de bezoekers meer te weten komen over de verscheidenheid van alle landen en hun bewoners. it 25-jarig bestaansfeest van 'De Bonte Koe is een gezellige lening geworden. Vele fanatie- igen ondernamen zondagmid- een poging om de Eerste Open ray Fierljepkampioenschappen de Eerste Open Venrayse Rolstoelracekampioenschappen te winnen. Vanaf een zonovergoten terras zagen de vele toeschouwers dat Henk Reijnders winnaar werd bij het Fierljeppen. De Venraynaar bleef Hans van Wageningen uit Maastricht voor. Henk Reijnders won de hoofdprijs: een vat bier geschonken door café De Bonte Koe. Theo Swinkels uil Venray toonde zich de snelste rolstoelracer. Hij was op het parcours alle concurrenten te snel af. Het lek was volgens de brandweer ontstaan door een defecte afsluiter aan een van de leidingen van de tank naar de pomp. Door die leiding af te sluiten ontsnapt er nu geen gas meer. Het onderhoudsbedrijf van het tankstation zal de leiding maandag repareren. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Onbekenden zijn in de nacht van maandag op dinsdag binnengedron gen in de kantoorruimte van een pand aan de Sparrendreef in Oostrum De buitendeur werd open gebroken en vervolgens werd het aanwezige geldbedrag -meerdere honderden guldens- weggehaald. De politic heeft zondagavond rond 21.00 uur de autosnelweg A73 ter hoogte van Oirlo voor alle ver keer moeten afsluiten na een mel ding van een gaslek in een LPG- tankinstallatie. Het lek ontstond in de LPG-installatie van een tanksta tion aan de oostbaan (richting Nijmegen) van de A73. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. Na een half uur gaf de brandweer het sein dat de omvang van het lek meeviel en dat de autosnelweg weer kon worden opengesteld voor alle ver keer. onder andere swinging Sub Matris Tutela, huifkartochten. Basketball Demo, American Classic Car Vrij bowlen tot 15.00 uur in Bowling Restaurant Venray, 's avonds mini- wood stock festival in Allemanscafé en live-music in de Karklingel

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9