C 'Ik spaar tegenwoordig met mijn telefoon.' Eeuwwisselingfeest in Oirlo Liedjesfinale De Piëlhaas Spectaculaire Erasmaaierrace Oud papier EXTRA KORTING Beurs winter- kinderkleding en baby artikelen Kassa schouwburg gesloten Vacaturebank vrijwilligers- centrale Bedevaart naar Wittem SOS Telefonische Hulpdienst komt oren te kort! Pasar Malam Venray Kermis: 'Veulen op zijn kop' Seel en maas donderdag 2 september 1999 - Pagina 3 ;j|| Vrijdag 3 september wordt in éH et Theehuis in Venray de tweede Hjjeeitentoonstelling geopend in de HLeks 'De wereld volgens... Hlelgië'- Tijdens deze tentoonstel ling, die duurt tot en met 29 okto- r, is werk te zien van o.a. Philip an Isacker en Frans Gentils. In tegenstelling tot de eerste ten- mnstelling van het drielijk 'De ereld volgens... België', die door jvoorbeeld de installatie van Iarie-Jo Lafontaine zeer dominant inwezig was, zal de tweede deel- ntoonstelling een stuk ingetogener jn. In de expositieruimte komen er grote doeken van Frans Gentils hangen en in het Theehuis worden yee werken van Philip van Isacker ntoongesteld. Van Isacker is voor vaste bezoekers al geen onbeken- meer, aangezien hij tijdens de :rste België-tentoonstelling reeds riet een sculptuur in de binnentuin i :rtegenwoordigd was ('Liggende rm'). Van Isacker maakt in zijn erk materiaalkeuzes die schijnbaar i tegenspraak zijn met elkaar: com- inaties van ijzer met papier, brons Of iet was of met klei. Hij verenigt in ver jn werk het eeuwige met het ver- mta inkelijke. Frans Gentils, die voor het eerst in toi et Theehuis tentoonstelt, schildert toor >rs en gedreven de heropstanding van de mens na de catastrofe waar aan tal van mislukkingen voorafgin gen onder de vorm van monsterach tige mutanten en schijngeboorten. Op aangrijpende wijze brengt hij het failliet van de 20e eeuw in beeld en toont hij de ruïne van onze over- geïndustrialiseerde samenwerking. Naast de nieuwe werken van Van Isacker en Gentils in het Theehuis, worden de bezoekers in de binnen tuin in staat gesteld om de sculptuur 'Liggende Arm' van Philip van Isacker en de installatie 'If The Sun Still Rises' van Shanglie-Zhou uit de eerste deeltentoonstelling te bezichtigen. Ook de 'spannende' sculpturen van Paul Gees blijven staan, aangevuld met nieuw werk. Het park en het Theehuis zijn van dinsdag tot en met zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Er wordt geen entree geheven, donaties zijn echter van harte welkom. Jacques Brell-avond Op donderdag 16 en vrijdag 17 september wordt er in het Theehuis van het Odapark in Venray een Jacques Brell-avond gehouden. Jacques Brell werd bekend om zijn warme Frans- en Nederlandstalige chansons die iedereen in het hart wisten te raken. De zeer bekende Geert Pelzer, zingende kastelein uit Venray, zal beide avonden, op eigen befaamde wijze, een aantal liederen van de Belgische zanger vertolken. De voorstellingen beginnen beide dagen om 20.15 uur. De kaarten a 15 gulden, zijn vérkrijgbaar bij de VVV in Venray en het Theehuis. Wij raden u aan entreekaarten op tijd te bestellen gezien het vele Kindervoorstelling 'Wonderkind' Op woensdag 22 september zal in het Theehuis de kindervoorstelling 'Wonderkind' ten tonele worden gebracht. De voorstelling wordt uit gevoerd door het inmiddels lande lijk bekende jeugdtheater De Rozenfabriek. 'Wonderkind' is een dynamische, rauw revue, waarbij de kleine toeschouwers al zappend hun eigen verhaal bijeen moeten sprok kelen. Natuurlijk wordt dat een chaos. Veel trucs, nog nooit ver toond en veel muziek, nog onge hoord. Een show die je lang bij zal blijven met dus veel muziek, humor en tragiek. De voorstelling begint om 14.00 uur. De kaarten, ƒ5.- per persoon, zijn verkrijgbaar bij VVV in Venray en het Theehuis. IOok afgelopen zondag barstte het Odapark weer van de aktiviteiten. CultuRooy had een theatermiddag georgani- md ware vele honderden toeschouwers op afkwamen. Grote publiekstrekker was Circus Ronaldo dat, ondanks een Sagiilrale voorstelling, vooral op vrijdag weinig toeschouwers trok. "Veel mensen hebben veel gemist." was echter Ide mattere opmerking van een der CultuRooy leden. :mo'99 is belast met het opzet- van de eerste grasmaaierrace in iburg. Deze wedstrijden gelden vens als voorronde van het ederlands kampioenschap. Alle itionale 'grasmaaiercracks' uit 19ederland zijn 5 september in 'te™ leerlo aanwezig om mee t dingen aar de punten voor het nationale O?* ampioenschap. Daaronder zitten leüfikel regionale vedetten als Erik ültjens en Peter van Helden uit ittum en Math Peeters uit "a'k'rafroekhuizen. De 'heats' in Meerlo worden ver den onder auspiciën van de natio- ale bond, die ook zorgdraagt voor ijurering. De wedstrijd in Meerlo ordt professioneel opgezet omdat ïze wedstrijd NK-punten oplevert. Er zijn twee klasses: de standaard- lasse en de specials. De eerste klas- gaat uit van grasmaaiers die je zo de winkel kunt kopen en waar ider bepaalde voorwaarden dingen -anderd mogen worden. Bij de icials kun je eigenlijk niet meer eken van originele grasmaaiers, m die machines 'is alles versleu- ld om zoveel mogelijk power nder de motorkap te krijgen. Opeen recht stuk kunnen de gras- jeitj laaiers nelheden bereiken tot wel 'ol1* 00 km/u. In de bochten wordt wrpoDvee' mogelijk gedrift om de snel- tvi. e'd zo hoog mogelijk te kunnen Duden. Spectaculair, maar niet zon- er gevaar. De deelnemers zitten amelijk boven op de maaier, waar- 3 oor het zwaartepunt hoog ligt en de k vi ogelijkheid tot omslaan zeker aan- m.toi iczig is. Bovendien hebben de 94*! 'asmaa'ers geen vering en dat is iet bevorderlijk voor de weglig- f t. Tijdens Demo'99 kan het publiek cilig en beschermd kijken naar de ipriolen van de deelnemers. Demo'99 wordt gehouden op 5 vloem ini„.,.u i meik Plemt)er in en om manege de uken1 Je8e'spr°ng aan de Megelsum te L-voi 'eerlo. Vanaf 12.00 uur komen ar lui» e'de grasmaaierklasses aan de :he<i art. Zowel in de standaardklasse vasie Is bij de specials komen zo'n 25 n«" ielnemers aan de start. Per klasse ,0rden vier manches verreden. Een '!99 anche duurt tien minuten. Zijn de en minuten verstreken dan wordt o ronde volgemaakt en is de win- ar van de manche bekend. De |alisten verschijnen om 16.00 uur n de start. dweert lil aandag 6 september wordt er in dweert III door leden van DOS "ray het oud papier opgehaald, raagd wordt om hel papier om r'ijk 09.00 uur gebundeld aan de atkant gereed te zetten. Zaterdag 25 september De kemissie liedje van vastelao- vesvereniging De Piëlhaas is al weer geruime tijd bezig met de organisa tie van de liedjesfinale. Afgelopen zondag werd in foyer van de schouwburg een noodzakelijke voorselectie gehouden. Voor een achtkoppige jury en onder begelei ding van een voortreffelijk combo werden de liedjes voor de eerste keer officieel ten gehore gebracht. Het is ieder jaar weer triest dat enkele trouwe liedjesinzenders moeten afvallen, maar het is nou eenmaal niet mogelijk om tijdens de aanstaande finale meer dan 11 lied jes te laten horen. De avond zou te lang gaan duren, zowel voor jury als publiek. Nu al worden de liedjes slechts eenmaal volledig en eenmaal verkort gebracht voor het ongetwij feld weer massaal opkomende publiek en de jury. Gelet op de pre sentatie tijdens de voorselectie belooft het weer een spektakel van de eerste orde te worden. De liedjesfinale wordt dit jaar weer gehouden in de foyer van de schouwburg. Voor de eerste keer zal ook theatercafé De Artiest in het geheel betrokken worden. De ruimte in de foyer is, na de verbouwing, te beperkt om de ongetwijfeld grote belangstelling te kunnen huisvesten. De foyer wordt traditioneel inge richt, lange tafels, bediening aan de tafel e.d. In theatercafé De Artiest is ieder een welkom om het gebeuren te vol gen op te plaatsen monitoren. U dient er echter wel rekening mee te houden dal u deze avond voor het cafégedeelte entree moet betalen. Er is geen vrije toegang. In de voorverkoop kosten de toe gangsbewijzen voor de foyer ƒ11,- en voor het cafégedeelte ƒ5,-. Op de avond zelf kost een en ander respec tievelijk ƒ15,- en ƒ7,50. Reserveren is niet mogelijk. Op I 1 september a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur is de voorverkoop in de foyer van de schouwburg. Gelet op de beperkte ruimt en om zoveelmogelijk mensen een kans te geven kaartjes te bemachtigen worden er voor de foyer slechts 2 kaartjes per persoon uitgegeven. Vastelaovesvereniging De Piël haas, in nauwe samenwerking met Paul Franssen van theatercafé De Artiest, hopen op deze manier zoveel mogelijk mensen mee te laten genieten van het jaarlijkse liedjesgebeuren. Op zaterdag 25 september gaat hel gebeuren. Voor u treden dan op: Dave en Milton met Ozzelievenhier, Mariene en Wilbert met Alles kunt goed, Now Weej met Aens per jaor, Marcel en Ramon met Weej gon veurop, nogmaals Marcel en Ramon met Doet mit, John met As ik opper- neejt, Hans, Frank en Frans met Uut Rooj, Peter met Schuuf efkes dur, Heej en Weej met We hebbe nog noeet zo'n schik gehad, nogmaals Heej en Weej met Vastelaovesgriep en tot slot de Waerkels met Hedde gillie 't kald. Welke liedjes gaan er op de cd komen? Welke liedjes zullen op het eerste vastelaovesseizoen in het nieuwe millennium veelvuldig gehoord gaan worden? Op zaterdag avond 25 september zo rond 'n uur of twaalf zullen we het weten. NOG 10 DAGEN VERBOUWINGSUITVERKOOP Grotestraat 13 - 5801 BD Venray - Tel. 0478-580239 Rabo TeleSparen. Met de minste moeite een hoge rente. Met Rabo TeleSparen profiteert u direct van een hoge rente. Want het is een mak kelijke én snelle manier van sparen: per telefoon. Binnen enkele seconden zijn uw overboekingen verwerkt. Zowel naar de RaboTeleSpaarrekening als weer terug naar uw Rabo Betaalrekening. 24 uur per dag, zonder formulieren, zonder bezoekjes aan de bank. Wilt u meer weten, belt u dan gratis 0800-0502. Maar u kunt ook even bij ons binnenlopen. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo organiseert een tweedehands beurs voor kinderkleding en wel op zondag 12 september van 11.00 tot 13.00 uur in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. Bent u op zoek naar een tweede hands box, buggy, kinderstoel, cam pingbedje, fietsstoeltje, wandelwa gen of iets dergelijks, kom dan kijken, want er zit beslist iets voor u bij. Wij hebben een ruime keuze. Wilt u winterkleding (kinder-car- navalskleding) of baby-artikelen (m.u.v. speelgoed) te koop aanbie den met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende telefoonnummers: 0478- 571216, 571835 of 571982. De verdeelsleutel is als vanouds, namelijk 70% voor de aanbieder en 30% voor de peuterspeelzaal. Artikelen die niet retour genomen worden gaan naar de kindertehuizen in Polen. Opbrengst en/of spullen ophalen op zondag 12 september van 14.45-15.00 uur bij gemeen schapshuis De Linde. Dinsdag 7 september is de kassa van de schouwburg gesloten. Er vinden dan werkzaamheden aan het transformatorhuis plaats waardoor de stroomvoorziening gedurende deze dag uitvalt. Woensdag 8 september zijn we weer op de normale uren geopend. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor basisschool De Flierefluit in het Brukske te Venray een tuinman/vrouw voor een dagdeel in de week. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Openbare Bibliotheek. Merseloseweg 59, 5800 GA Venray. tel. 0478-516995. Op zaterdag 11 september is er een bedevaart naar Wittem. Opgave en inlichtingen bij A. van Mil- Pouwels, Nieuweind 32, Venray, tel. 583734. De SOS Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voor een (telefonisch) gesprek van mens tot mens. De telefonische opvang wordt verricht door vrijwilligers. Eind september start de Telefonische Hulpdienst de basis cursus Telefonisch Hulpverlenen. Mensen die geïnteresseerd zijn in deze vorm van vrijwilligers kunnen een informatiepakketje opvragen via telefoonnummer 077-3548888 (dag en nacht bereikbaar). Trots maar bescheiden lacht Karei Steeghs uit Oirlo. Karei is voorzitter van de dorpsraad maar tevens voor zitter van het comité Eeuwig Oeldere. Eeuwig Oeldere zal op 9 januari 2000 met een middag- en een avondvoorstelling Oirlo belichten. Onder regie van de dorpsomroeper zullen de laatste 100 jaar de revue passeren. Een modeshow, dans, toneel, humor en muziek zullen ervoor zorgen dat zowel jong als oud kunnen genieten. Het feestelijke programma met een keur van artiesten uit bijna alle verenigingen verlenen hun mede werking. 'Prachtig, de beleving, de Vrijdag 3 september gaat de eer ste Pasar Malam Venray van start in sporthal De Schaapskooi, Vlakwater 11 met een oppervlakte van 2100 m2 en voldoende parkeergelegen heid. Indo Dreams oogst bijzondere waardering en erkenning bij gemeentebesturen en publiek voor de presentatie van de alom bekende Indische en Molukse gastvrijheid en gezelligheid. De Pasar Malam Venray is een Oosterse Jaarmarkt met Topamusement, attractieve shows en Klamboe Dromen, vertolkt door topartiesten. Het is een gezellig weekendje uit voor het hele gezin in een sfeervol tropisch stukje Venray, een feest met live muziek, dans, show en lekkernijen. Uiteraard zal de Indische keuken - sate babi of kambing. nasi rames, soto ajam, tjendol of ijs kelapa mudah en niet te vergeten de alom bekende Indische spekkoek - smaakvol en origineel worden gepresenteerd. Het publiek kan optredens ver wachten en genieten van diverse bekende topartiesten o.a. Andrez, Lady Soul, Teresia. Daimy, de live bands Equator, 4 You en Devoted Friends, het duo Melly Anthony, Molukse dansgroep Bunga Melati met hun geweldige klederdrachten show uit de Gordel van Smaragd, de dansgroepen Flobamora en Bunga Rosi. Danny Everett vertolkt ui zijn nieuwe cd Indo Dreams, en nog vele anderen. Andere vaste items van de Pasar Malam zijn demonstraties Pentjak Silat en Balinese dansen en niet te vergeten de vele deelnemers met tropische vruchten, groenten en kruiden, houtsnijwerk uit Aziatische en Afrikaanse landen, batikstoffen. sieraden. Indonesische kleding en beelden, wajangpoppen, krissen, cd's - Indo Rock. Country, Indonesisch - eigenlijk te veel om op te noemen. De openingstijden zijn: vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 24.00 uur en zondag van 13.00 tot 21.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt ƒ7,50. Pas 65 ƒ5.- en kinderen van 4 tot 12 jaar ƒ2,50. bezieling en dat in zo'n kleine gemeenschap, dat is typisch Oirlo', zegt Karei Steeghs. Tijdens de happening zullen echte historische Oirlose gebeurtenissen vertolkt worden. Klederdrachten en kleding evenals de muziek uit bepaalde jaren (denk bijvoorbeeld aan de flower power tijd of aan de hippies) zullen zeker niet ontbreken. OUD-OIRLONAREN KOMEN TERUG Ook zullen oud-Oirlose artiesten die momenteel elders wonen met compleet nieuwe liedjes en teksten terugkeren naar hun roots. Nieuwe liedjes uit het leven gegrepen zullen garant staan om het 'Oelderse gevoel' aan te sterken. Het vroegere duo Grad en Petran zullen in een compleet nieuwe cre atie optreden. Alles is nieuw op 9 januari 2000 in Oirlo, de naam van Ten en Joep, de humoristische tek sten, de gezichten met hun memie- ken en uiteraard fonkelnieuwe lied jes. Het gevoel voor humor en zang blijft voor de medemens altijd de aroma, de saus waar alle artiesten in Oirlo het voor doen. Zo bedoelt het comité Eeuwig Oeldere het ook pre cies. Voor de artiesten is het podi um. het licht en geluid, en natuurlijk het applaus. De eer die is voor hen, het plezier en de lach is voor de Oelderse minse... De kaartverkoop vindt plaats in november. Het komend weekend viert Veulen weer haar jaarlijkse kermis. Ook dit jaar is er weer gezorgd voor een aantrekkelijk programma met diver se activiteiten. Hiermee wordt nog eens benadrukt dat kermissen in de kleine dorpen wel degelijk bestaans recht hebben. Het volledige programma ziet er als volgt uit. Op vrijdag 3 september is er een countryavond in de feesttent met medewerking van de regionaal zeer bekende Jos Hoebers. Het optreden begint om 21.00 uur. Op zaterdag 4 september vanaf 21.00 uur is er een spetterend optre den van De Vrolijke Jordanezen in de feesttent. Op zondagmiddag 5 september is in de feesttent een sensationeel levend tafelvoetbalspel en nabij de tent een spectaculair autospektakel. Avonds verzorgt de band Going La Paz een wervelend optreden. Traditioneel in Veulen is het optre den van de 'eigen' feestband 'Shit! Wiend Ien' tijdens de kermis op de maandagavond. Tenslotte is er op dinsdagavond 7 september dansen in de zaal onder begeleiding van het huisorkest. De kermis wordt geheel in stijl afgeslo ten met een optreden van 'de zin gende kastelein' Geert Pelzer in het gezellige café vanaf 20.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: M. van TIEL Stationsweg I5a, tel. 581465 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H Loonen H. van WINDEN en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTUK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS,, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waargenomen door: R. v.d. REIS tel. 06-22922151 Afspraken maken *s middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3