TTV Red Stars staat voor nieuw seizoen Open dag op Hockeyclub Venray Midgetgolf Buitenlust |ijHet komend weekend begint de twee- flehelft van de Bondscompetitie. le&sse: Buitenlust I treedt thuis in het $Pperk tegen koploper Guijk èn er zal /Jifoon gewonnen moeten worden om Matigen minimale kampioenskansen te Bfldedigen. tklasse: Buitenlust 2 gaat als lijstaan- oerder op bezoek bij Zicht Nirve 1 uit M Zuid-Limburgse Nuth om de koppo- itie te verdedigen. Buitenlust 3 speelt n uitwedstrijd tegen Geldrop 4 en hier ijken de winstkansen minimaal. Red Caps Jumpers'76 Biljarten Groots kampweekend AV Venray - Regio Tennisvereniging Ysselsteyn Lopersgroep Peelrimners Computerclub regio Venray Katholieke Vrouwen Vereniging Bowlen H.S.V. De Roerdomp Koffie-In hervat LVB Oostrum Motorcrossers Regio Venray KBO Venrayse Postzegel- Vereniging L Op zaterdag 11 september gaat bet nieuwe competitie-programma [weer van start voor tafeltennisver eniging Red Stars. Na een lange zomerperiode van rust en weinig nieuws, behalve natuurlijk het WK tafeltennis in Eindhoven, zijn de ver wachtingen weer hooggespannen. I Zware competitie voor de dames Voor de dames van het eerste team is ■t nog een week langer wachten, want lun eerste wedstrijd in de eredivisie is litgesteld. De dames staat een zware vedstrijdenreeks te wachten, want vrij- veI elk team heeft zich van de zomer :rsterkt. Dit najaar spelen bij de les liefst 4 Chinese speelsters in iederlands hoogste competitie, 'aarbij nog gerekend de Japanse lagashima, de Bulgaarse Dimitrova en Russische zusjes Timina en het laatje is getekend. Red Stars ver fijnt ongewijzigd aan de start en zal h naar verwachting niet kunnen ngen in de strijd om de eerste vier laatsen. Plaatsen 5 en 6 zullen voor led Stars de belangrijkste inzet zijn. )p 18 september treden Danielle 'oels, Vanja Santic, Sabina Larmené en Susan Lenssen in eigen huis aan legen promovendus Hoonhorst. Deze wedstrijd begint om 17.30 uur. Heren I maakt 11 september weer Jijn opwachting in de eerste divisie in ^jie thuiswedstrijd tegen Schenker/BTL. ^©e wedstrijd begint om 17.30 uur. ïopelijk kunnen Ronald Bogaard, prick Zwiers, Gerbert Loeffen, Erik Veenendaal en nieuweling Jeroen Jjenkens (hij schuift door vanuit Heren ^*)deze keer hun verblijf in de eerste livisie wat langer rekken al heeft het leam wederom de zwaarste van de Ne poule getroffen. Het tweede ■renteam heeft het "vertrek" van n opgevangen door Johan Zeelen Panningen, die zelf aangaf graag in nray te willen spelen. Samen met aurice Achten. Paul Swinkels en eter Freij zal hij proberen bovenin te draaien in de derde divisie, de jeugd is het eerste jongens- doorgeschoven naar de senioren, aardoor alle teams dus een plaatsje pschuiven. Het nieuwe jongens I obert v.d. Bosch, Erik v.d. Unckhof en Ruud Tielen) zal het in ndelijk B moeten waarmaken: het promoveerde van Landelijk C. rachter speelt jongens 2 in Landelijk C en kent behalve Paul Willems en Rick Bonten in Peter Arts een nieuw gezicht op landelijk niveau. Bij de meisjes heeft Red Stars nog maar één team, omdat het eerste team gedeeltelijk naar de senioren ging en gedeeltelijk naar een andere vereni ging. Daphne Bovee, Bonnie Aben, Stephanie Bovee en Justine Janssen spelen dit seizoen in de eerste klasse. Alvast geoefend Afgelopen weekeinde oefenden dames 1 en 2 en heren I en 2 tegen een club uit België en streekgenoot Maasbree. Voor Red Stars een redelijk overtuigende overwinning, waarvan echter vooral het opgedane wedstrijd ritme van grote waarde is. Komende zaterdag volgt nog een oefenwedstrijd tegen TTC Hasselt. De jeugdspelers trekken die dag naar Eindhoven voor een jubileumtoemooi. De jeugdspeelster Kelly Willems heeft haar eerste toernooi er al op zit ten. In het weekeinde van 21 augustus werd zij derde op de Kinder Olympiade in Düsseldorf, in het team- toernooi behaalde ze een mooie tweede plaats. Aan dit internationale toernooi deden ruim 1300 kinderen deel. Sportpsychologie? Vanavond (donderdag) hebben de selectiespelers van Red Stars (zowel jeugd als senioren) een eerste sessie met sportpsycholoog Rico Schuijers. Schuijers is in die functie verbonden aan het NOC*NSF en houdt zich bezig met het trainen van mentale weerbaar heid en concentratie tijdens wedstrij den. Naast een stukje theorie zullen de deelnemers tevens enkele oefeningen krijgen om zich mentaal op wedstrij den voor te bereiden. Op donderdag 23 september volgt een tweede sessie en ergens in januari een derde. Behalve dat het een goede training is voor de spelers, bewijst Red Stars hiermee ech ter ook dat de club voortdurend bezig is nieuwe wegen te bewandelen om in de tafeltennissport vooruit te kunnen. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl ÜnipEEL EN MAAS Als vervolg op deze activiteiten zal de Hockeyclub op zondag vanaf 13.00 uur een gezellige dag houden ter ope ning van het nieuwe seizoen. Deze open dag is niet alleen bedoeld voor alle leden maar ook voor niet-leden, geïnteresseerden, ouders en spon soren. Er is een gevarieerd programma opgezet waarbij de dag om 13.00 uur geopend zal worden door de voorzit ter de heer P.J.Wasser en tevens de huldiging van de kampioenen van vorig seizoen zal plaatsvinden. Van 13.30 tot 16.30 uur worden wedstrijden gespeeld en zal een mini- clinic plaatsvinden. Ook Is er een pro gramma voor de trainers onder het motto: 'Train de trainer' dat er veelbe lovend uitziet. Dat voor nieuwe leden de aanschaf van kleding en materialen niet duur hoeft te zijn zal blijken uit de ruil beurs die van 15.00 tot 16.00 uur zal plaatsvinden. Gedurende de gehele middag is er in het clubhuis een kinderbioscoop ingericht en een heus springkussen zal er voor zorgen dat het ook voor de kleintjes een leuke dag zal worden. Na afloop van de wedstrijden (ongeveer 16.30 uur) zal er de gele genheid zijn om onder het genot van een drankje en een hapje nog enkele uurtjes gezellig na te praten. Op 28 augustus jl. heeft de Y'enrayse Hockeyclub een zeer geslaagde promotiedag georgani seerd op het Schouwburgplein. Terwijl leden demonstraties hebben gegeven was er voor de Venrayse bevolking de mogelijkheid om ken- te maken met de hockeysport. Velen hebben van deze mogelijk heid gebruik gemaakt en de tegoed bonnen voor vier gratis proeftrai- ningen zijn ruimschoots uitgedeeld. klase: Buitenlust 4 heeft een thuis- edstrijd op het programma staan en el tegen de reserves van Zich Nirve uit luth, waarbij wel degelijk winstkansen inwezig zijn. donderdag 2 september 1999 - Pagina 13 In een uitermate spannende wedstrijd tussen de softbal dames van Red Caps Venray en de dames van HBS uit Den Bosch lag het venijn in de staart van de wedstrijd. Nadat beide teams in eerste instantie redelijk gelijk op gingen (4-4 bij het begin van de 5e inning), liep Red Caps in de 5e inning uit naar een 6-4 voorsprong. De volgende inning wist geen van beide teams te scoren, dus was het de opdracht van Red Caps om het de laatste inning 'dicht' te houden. Door een tactische fout en twee goede acties van HBS liep Red Caps echter tegen een 6-7 achterstand op. De beste slagmensen van Red Caps stonden voor de taak om minimaal EEn punt te scoren om nog extra innings te kunnen spelen. Verder dan het tweede honk wisten de dames echter niet te komen, waardoor de wed strijd onverwacht en ook onnodig werd verloren. De honkbal senioren 2 zagen hun wedstrijd tegen de Starlights met 3-13 verloren gaan. Veel spelers staken niet lekker in hun vel, waardoor niet een optimale prestatie kon worden geboden. Bovendien gebruikte Red Caps enkele pitchers, die normaliter niet op dat moment in de wedstrijd zouden pitchen. De honkbal senioren 1 daarentegen gingen geheel ontspannen en vol ver trouwen op weg naar de Indians in Weert. Vorige week waren de Indians immers in 6,5 inningen afgedroogd, dus dat zou deze week ook zo moeten gebeuren. De startende werper van Red Caps, Gijs Ensink, had echter enige last van zijn arm, waardoor hij genoodzaakt was om weinig ballen op kracht en dus veel ballen op techniek te werpen. Voor de Indians bleek hij een bijna onneem bare vesting. Hoewel de Indians de eer ste inning goed van start gingen (1-0) kon het thuisspelende team geen echte vuist maken. Veel honklopers bleven achter op de honken of gingen zelfs op de honken uit. Red Caps had echter een goed draaiende slagploeg, die pas goed begon te lopen na een 3-run double van Harold Heijmering. na de derde inning stond het I -6 en een inning later was het al 1-11. Met nog minimaal 3 inningen te gaan ging het team van Red Caps steeds ontspannender spelen, waardoor in de zevende inning de Indians nog een keer konden scoren. De stand kwam daar door op 2-14, wat recht gaf op de inmid dels bekende 10-punten regeling. Deze overwinning van Red Caps was het een mooi einde van de competitie van het eerste honkbal team. De softbal junioren zagen hun wed strijd tegen de Phantoms uit Weert nipt verloren gaan. Hoewel het er gedurende de wedstrijd niet naar uit zag, dat Red Caps zou gaan verliezen, ging de voer- winning met een minimaal verschil naar Weert (18-19). De honkbal junioren hadden zowel woensdag als zaterdag een wedstrijd. Woensdag werd er met 3- 14 verloren van de Red Sox uit Uden. Zaterdag ging de wedstrijd met 2-11 verloren tegen Nuenen. De pupillen tot slot zagen hun wed strijd met 5-16 verloren gaan aan de Condors uit Sittard. Uitslagen: Pup: Red Caps-Condors 5-16 HB Jun: Red Caps-Red Sox 3-14 Red Caps-Nuenen 2-11 SB Jun: Red Caps-Phantoms 18-19 SB Sen: Red Caps-HBS Den Bosch 6-7 HB Senl: Indians-Red Caps 2-14 HB Sen2: Red Caps-Starlights 3-13 Programma 4 sept.: HB Jun: Mulo-Red Caps a. 14.00 SB Jun: Maastricht-Red Caps v. 10.30 Maastricht-Red Caps a. 14.30 Programma 5 sept.: SB Sen: Red Caps-Cardinals a. 11.00 HB Sen2: Kickers-Red Caps a. 13.00 De recreanten spelen op 4 en 5 sept, een toernooi bij de Samacols in Kerkrade. Toernooi Praag Zaterdag 16 en zondag 18 oktober 1999 wil Red Caps Venray met haar eerst seniorenteam deelnemen aan een internationaal honkbaltoernooi in Praag (Tsjechië). Iedereen die hieraan wil deelnemen (leden van Red Caps) kun nen zich bij Jack Verstegen melden (0478-589520). Er dient rekening mee gehouden te worden-, dat op vrijdag 15 oktober wordt vertrokken vanuit Venray en op maandag 18 oktober vanuit Praag wordt vertrokken. Bij voldoende belang stelling kunnen ook partners mee en eveneens bij voldoende belangstelling kan zelfs bekeken worden of langer in Praag gebleven kan worden. Voor meer informatie omtrent honk bal, softbal of Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma tel 0478- 582907,of per e-mail: RedCaps@dds.nl Natuurlijk kunt u voor de actuele infor matie ook terecht op het internet: HTTP.VAvww.come.to/redcaps Wilt u meer informatie over het recre anten team? Neem dan gerust contact op met Cecile van de Geer (0478-514656). Trainingsschema seizoen 1999/2000 De voorlopige gecorrigeerde trainingstij den: Dinsdag Veld 1: 17.30-18.45u Mini's (Luc Bertrands); 18.45-20.00u Aspiran ten (Luc Bertrands); 20.00-2 l.OOu Meisjes Junioren (Sinpat Kapriloglu); 20.00-21.OOu Dames recreanten. Dinsdag Veld 2: 17.30-18.30u Benjamins (Mare v. Berlo en Joke Leenders); 18.30- 19.30u Jongens Junioren (Nathalie Lammerts van Bueren); 19.30-20.30u Kadetten 1 (Balder Lamers); 20.30- 22.OOu Heren 1 (Willem Janssen). Dinsdag Veld 3: 18.30-19.30u Meisjes Aspiranten (Mare v. Berlo en Joke Leenders); l9.30-20.30u Mini's 2 (Howard Gordon sr.); 20.30-22.00 Heren 2 en 3 (Erwin Hageman). Vrijdag Veld 1: 17.30-19.00u: Meisjes Junioren (Sinpat Kapriloglu); 19.00- 20.30u: Jongens Kadetten 2 (Cees Spitters). Vrijdag Veld 2: 17.30-19.00u: Kadetten 1 (Balder Lamers); 19.00-20.30u Heren I (Willem Janssen). Vrijdag Veld 3: l9.00-20.30u: Jongens Junioren (Nathalie Lammerts van Bueren). Wij hopen dat iedereen tijdig aanwezig is, zeker deze eerste trainingen. Tevens moeten degenen die nog geen pasfoto ingeleverd hebben dit zo snel mogelijk doen. Er moeten nieuwe pasjes aange vraagd worden voor de hele club. Hieraan zijn ook spelersnummers ver bonden, hetgeen betekent: Geen pasje, niet spelen! Jaarvergadering Wij wijzen jullie ook nog even op de jaarvergadering van vrijdag 17 sept. Alle leden worden verwacht en trainingen ver vallen vanaf 19.00 uur. DOS Uitslagen VBB: BCY 1-DOS 3 5-4 Wim Schillings en Piet Barents begon nen het seizoen met een overwinning. Driebanden: DOS 1-DOS 2 2-5 Theo Kronenberg en Mart Siebers speel den gelijk en behaalden daarmee de beide punten voor DOS 1Voor DOS 2 was Ton van Galen succesvol (hij bleef Henk Hendriks slechts 1 carambole voor), terwijl de overige punten behaald werden door Louis Janssen en Jan Bar. De hoogste series (5) kwamen op naam van Theo Kronenberg en Henk Hendriks (beiden DOS 1en Louis Janssen voor DOS 2. Programma VBB: Maandag 6 sept.: DOS 5-OGO 4 DOS l-BCY 2 (3-banden) Dinsdag 7 sept.: Podium I -DOS 2 OOO 4-DOS 4 SNA-DOS 2 (3-banden) Donderdag 9 sept.: DOS 1-DWH I SNA 3-DOS 3 Programma KNBB: Dinsdag 6 sept.: DOS Cl-D'n Hofnar Donderdag 9 sept.: DOS C2-De Bascule Toernooien KNBB: Op 4 en 5 september wordt bij D'n Oldtimer voorronde 3e klas driebanden gespeeld. HGL Uitslagen VBB: In de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen is er goed gespeeld door het C- team HGL 2-BIOS 7-2 District Oost-Brabant: Donderdag 9 en vrijdag 10 sept. worden in café Halfweg de voorronden 5e klasse libre gespeeld. Voor HGL spelen J. Creemers, H. Jacobs en R. Nels. VOP Uitslag VBB: 0001-VOP 2 5-4 Johan Janssen speelde zijn partij, met 2.17 gem., gelijk. Jan Voesten won zijn partij met 2.27. Pers. kampioenschappen KNBB In het weekend van 4 en 5 sept. worden de voorwedstrijden in de 3e klas. drie banden gespeeld. Ger Snijders en Piet Denissen spelen hun partijen bij de Jordaan in Horst. Caspar Michels, Roland Michels en Nellie Dericks spe len bij DOS hun partijen. VBB Uitslagen: B-klasse: OPM 1-Evenaar/Steeg 1 4- 5; 't Podium l-OGO 2 5- 4; Roelanzia 2- LBC 2 2- 7; 't Trefpunt l-SNA 2 7- 2; SVD 1-DOS 2 5- 4; HGL 1-DWH 2 4- 5; OOO 1-VOP 2 5- 4. C-klasse: L'67 2-LBC 3 1-8; Roelanzia 3-OGO 3 7- 2; BCY 1-DOS 3 5- 4; Evenaar/Steeg 2-'t Trefpunt 2 9- 0; HGL 2-Bios 1 7- 2; SNA 3-Roelanzia 4 2- 7. Driebanden: Evenaar/Steeg l-L'67 I 7- 0; BCY l-BCY 2 2- 5; DOS 1-DOS 2 2- 5; OGO I-DWH 1 5- 2; SNA 1-OBK 1 5- 2. E-mail adres Pteel&Maas peelenm@tref.nl Ruim 50 leden van de Venrayse atle tiek vereniging gaan dit weekend naar Terneuzen in Zeeland voor een geza menlijk kamp. Dankzij de inzet van de activiteitencommissie van deze vereni ging is het gelukt om zovlak na de zomervakantie een accommodatie te vinden voor zo'n grote groep sporters. Op vrijdag 3 september vertrekken zij om 18.00 uur en keren op zondag 5 sep tember omstreeks 17.00 uur weer terug bij het clubgebouw. De activiteiten commissie van AV Venray-Regio kreeg de afgelopen maan den veel verzoeken binnen van met name de jeugdleden om een, liefst jaar lijks terugkerend, kamp te organiseren. De commissie, onder leiding van Dhr. M.Ambaum, is dan ook zeer verheugd op het grootse aantal aanmeldingen. Niet alleen pupillen maar ook junioren, senioren en de G-groep zijn op dit kamp vertegenwoordigd. Deze combinatie van aanmeldingen vroeg extra aandacht voor het programma wat in Temeuzen aange boden zal worden. Een tipje van de slui er: vrijdagavond is er een dropping, op zaterdag zijn er atletiekwedstrijden en 's avonds zal het subtropisch zwembad bezocht worden. Op zondagochtend gaat de voltallige groep een kano-tocht maken waarna het kampweekend met een strandwandeling afgesloten zal wor den. Het verblijf is in kampeerboerderij De Mechelman, Vogelweg 4 in Hengstdijk, telefoon: 0114-681625. De activiteiten commissie van AV Venray-Regio is ontstaan uit de ouder commissie welke voorheen enkele acti viteiten, buiten de wedstrijden, organi seerden voor de pupillen en junioren C/D. Na de opening van de kunststofat- letiekbaan, 10 april jl., is er een aanwas van met name jeugdleden bij deze atle tiekvereniging. De vereniging doet er alles aan om deze leden het zo aange naam mogelijk te maken binnen de club. Zij streven naar binding met de vereni ging zodat er gewerkt kan worden aan ploegen die deel kunnen nemen aan de competitie wedstrijden en mogelijk ook aan de landelijke wedstrijden. Atletiek is een zéér afwisselende sport en een ieder kan het beoefenen. Jong of oud het maakt niet uit, de moeder der sporten is er voor iedereen! Kom gerust eens kij ken tijdens de trainingen of doe een paar keer mee; je zult merken dat de sfeer optimaal is en de vereniging over een super moderne accommodatie beschikt. Heb je interesse: kom op dinsdag of donderdagavond tussen 17.30-20.30 uur naar de atletiekbaan op sportpark de Wieën in Venray voor verdere informa tie. 40+ Toernooi Afgelopen weekend is het 40+ Toernooi gespeeld. Vanwege de vakantie was het aantal deelnemers iets minder dan vorig jaar. Het mooie weer zorgde er voor, dat het evenals voorgaande keren een heel leuk toernooi was. bij de dames werd Liesbeth Altink wederom winnaar van de wisselbeker. Dit was ze dus in 1998 ook en niet Annemie Wijnands, zoals vorige week abusievelijk vermeld. Bij de heren werd Jan Altink voor de derde keer in successie winnaar van de wisselbeker. Hierdoor werd Jan automa tisch eigenaar van deze beker. Jan heeft echter de beker weer beschikbaar gesteld voor de komende jaren. De uitslagen: Dames: 1Liesbeth Altink; 2. Annemie Wijnands; 3. Annie Jansen; 4. Riek Heidens. Heren: 1Jan Altink; 2. Kalle Voigt; 3. Wim de Wit; 4. Jan Litjens. Clubkampioenschappen De Clubkampioenschappen 1999 starten a.s. maandag en zullen twee weken in beslag nemen. Maar liefst 147 deelnemers zullen in deze periode gaan uitmaken wie de sterkste is in zijn of haar klasse. Er wordt voor het eerst gespeeld in twee sterktes, zowel in de enkel- als in de dubbel-klasse. Dit bete kent, dat de spelers/speelsters in de diverse klassen nagenoeg even sterk zijn, waardoor de wedstrijden beter in balans zijn en dus aantrekkelijker. Ga gewoon een keer kijken, u bent altijd welkom. Introducee Toernooi Zondag 26 sept. wordt het Introducee Toernooi gespeeld. Alle senioren leden kunnen voor dit toernooi inschrijven met een partner, die liefst geen lid is van onze vereniging en zelfs nog nooit hoeft te hebben getennist. De ideale gelegen heid om zelf een keer een balletje te slaan. Je kunt inschrijven middels de inschrijfkaarten in de kantine. De inschrijfkaarten bedragen ƒ2,50 per per soon. De inschrijving sluit op 12 sept. a.s. Uitwisseling LVH Zondag 3 okt. wordt in Ysselsteyn de uitwisseling gespeeld met tennisvereni ging Leunen/Veulen/Heide. Dit toernooi heeft intussen een vaste plaats gekregen op beide agenda's. Je kunt je voor dit gezelligheidstoernooi inschrijven mid dels de inschrijfkaarten in de kantine. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50. De inschrijving sluit op 19 sept. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan Zaterdag: Aanvang 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijduitslagen: Baanwedstrijden Venlo: 1 EM (I609m): Ria v.d. Goor 5.52.40 min. 5000m: Jan Hendrik Koene 17.46.45. Wedstrijdagenda: 3 sept.: De 10 van Bergem; 5 km voor liefhebbers (19.30 uur); 10 km wedstrijd (19.30 uur). 5 sept.: Volksloopserie in Tegelen; 5 en 10 km (10.30 uur); Telematicaloop in Heerlen; 10 EM 12.00 uur); 7 km (start na 10 EM 12.00 uur); Kö-Lauf in Düsseldorf (D); 4 km trimloop (11.15 uur); 10 km heren ouder dan 40 12.30 uur); 10 km heren 30 en 35 (13.30 uur); I EM (14.30 uur); 10 km dames (14.45 uur); 10 km heren jonger dan 32 15.45 uur). 10 sept.: RAS-loop in Venlo; Véloop 40 km fietsen en 10 km lopen (14.00 uur); 30 km fietsen en 5 km lopen (15.00 uur); Federatieloop 10 km (14.00 uur). II sept.: Steintorlauf in Goch; 5 km trimloop (15.05 uur); 10 km (16.00 uur); Halve marathon van Amersfoort; 10 km en halve marathon 11.00 uur). Vrijdag 3 sept. organiseert de Computerclub regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze computerclub zal u graag probe ren te helpen en kan u kosteloos advie zen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. Hallo dames. Allen hartelijk welkom op onze eerste ledenavond 1999/2000. We beginnen deze avond met een H. Mis om 18.30 uur in de Paterskerk. Graag vooraan plaatsnemen. Daarna zal in In den Engel een avond verzorgd wor den door mevr. Muusse uit Heeze. Wij hebben mevr. Muusse al eens eerder gehad, maar toen met een ander onder werp. Deze avond zal gaan over 'nog gauw even dit, nog gauw even dat. je kent 't wel en zo zo maar door'. Wij ver wachten weer een grote opkomst. Dan is er op 21 sept. een fietsoriënta- tietocht. Waar er gefietst wordt is nog een verrassing. Inge Lenssen 3e te Dordrecht Bij het eerste en enige 5-daagse seni oren team-toernooi van het nieuwe sei zoen te Dordrecht van 23. t/m 27 augus tus kwam Inge goed uit de startblokken. Met een gemiddelde van ruim 183 over 29 games werd Inge 3e in het individu ele Dames-klassement waar zij achter de gelouterde kampioene Bettina Lund (Denemarken) en Angela van Golden(Rotterdam) een goede prestatie neer zette In de totaal uitslag is Inge op een 23e plaats terecht gekomen. Bij dit goed bezette toernooi met diverse Nederlandse topspelers zoals o.a. Michael Sassen die dit toernooi met een gemiddelde van ruim 212 op zijn naam wist te schrijven is dit een goede start van Inge in dit nieuwe bowling-seizoen. Seizoen 1999/2000 Zaterdag a.s. begint het nieuwe sei zoen. Alle leden worden verzocht om 11.30 uur aanwezig te zijn, waarna de Huisleague kan beginnen na de teamin deling. Uitslagen: Herfstkoning: 1. G. Robben; 2. H. Bexkens; 3. H. v.d. Heuvel; 4. R. Bexkens. Laatste wedstrijd Zomeravondvissen '99: 1. R. Bexkens; 2. H. de La Roy; 3. A. de Klein. Na een spannende strijd om de eind overwinning van het Zomeravondvissen is de jongste deelnemer met de eer gaan strijken: 1. R. Bexkens 15p; 2. H. de Laroy 16p; 3. H. Goemans 28p; 4. A. v. Mill 28p; 5. H. Bexkens 3lp. Programma: Zaterdag 4 sept.: Koppel te Horst op de vijver; vissen van 12.00 tot 16.00 uur. Zondag 5 sept.: 2e Herfstkoning op de Ballonzuil en Koppel Jan Koenings, vis sen van 08.00 tot 13.00 uur. Opgave wedstrijden: H. Hendriks, tel. 0478-582994, voor donderdags 20.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Dierengilde Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Zoals in de eerste drie maanden van dit jaar worden vanaf a.s.zondag 5 sep tember de koffieochtenden hervat. Iedereen is van half elf tot half een wel kom in het keurig opgeknapte gebouw van het Hobby- en Activiteitencentrum Prins Bemhardstraat 12A, tel.512139) Lidmaatschap van een ouderenvereni ging is niet verplicht. Kopje koffie of thee kost ƒ1,-. De inititiatiefneemster van dit gezelligheidsuurtje is ANBO afd.Venray. Tot ziens! Demonstratieavond pasta's Op donderdag 9 sept. wordt er in het gemeenschapshuis in Oostrum een demonstratie(en eet)avond pasta's ver zorgd door mevr. Janssen-Bergmans uit Roggel. De bijdrage bedraagt ƒ8,- per persoon; aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal het bereiden van de volgende gerechten gedemonstreerd worden: lasagne, tortellini's, salami- macaroni, groene pasta met gembersaus, macaroni-omelet. Daarna worden deze gerechten uiteraard genuttigd door de aanwezigen. Opgave: tot uiterlijk zaterdag 4 sept. bij Tonny Duyn, tel. 0478-584396, Valkenkampstraat 20. U kunt hiervoor bellen op donderdag 26, vrijdag 27 aug. en donderdag 2 en vrijdag 3 sept. tussen 18.00 en 20.00 uur. U kunt ook een briefje bij haar in de bus doen. Cursussen Afrikaans pottenbakken De cursus Afrikaans pottenbakken wordt gegeven door Netty Jeuken en kost ƒ100,- (incl. materiaal). Er zijn zeven lessen. In tegenstelling tot de informatie die op de fietsdagtocht gegeven is betreffen de deze cursus zal er een avondcursus starten in het najaar, nl. op dinsdag 21 sept., de middagcursus zal starten op maandagmiddag 10 jan. 2000. U kunt zich voor deze cursus opgeven bij Maria Wilms, tel. 583043. De namen van degenen die zich met de fietsdagtocht op hebben gegeven, hebben we genoteerd. Zijdeschilderen De cursus Zijdeschilderen wordt gegeven door Guustie Manders. U kunt zich hiervoor opgeven bij Maria Wilms, tel. 583043. Nadere invulling en tijdstip van deze cursus wordt in overleg met degenen die zich hebben opgegeven samen bepaald. Maria zal hierover op 9 sept. wat meer informatie geven. Bloemschikken en cursus Internet Degenen die zich voor deze cursussen hebben opgegeven, krijgen hiervan nog bericht. Wij willen hierbij van de gelegenheid gebruik maken om ook nieuwe leden uit te nodigen om eens vrijblijvend een avond bij te wonen. U kunt zich hier voor melden bij Tonny Duyn, secreta resse, tel. 584396. Afgelopen weekend organiseerde MAC Wanssum hun jaarlijks motor crossweekend rondom het plaatselijk voetbalveld. Op het circuit De Broekberg reed Wilco Lindner voor eigen publiek twee sterke manches. Bij de 60 automaten legde Tommy de Bruyn beslag op de 9e plaats en de daguislag en Rick Simons werd 17e. Bij de 60 ver snellingen keerde Paul Eickmans met de 4e beker huiswaarts; Emile Cox werd 6e. In de klasse 80cc werd Jimmy v.d. Laar 3e, Marc Josephs I5e en Kevin Gielens 18e. Bij de 80 hoog behaalde Dennis v.d. Laar de 2e beker en werd Rob v. Benthum 8e. Bij de 125 jeugd eindigde Niek v. Benthum als 3e.Ook André Cox werd 3e en Wim Claessens 6e, bij de veteranen. Bij de liefhebbers werd Bernie Kuenen 4e, René Keizers 10e, Vincent Deenen 1 le. Jan Kuenen 12e en Piet Broeks 14e. Bij de clubklas se wist Peter Versteegen beslag te leggen op de 3e plaats; Marco Classens werd 4e. Huber Simons werd in de eerste manche als 3e afgevlagd maar kon in de tweede manche wegens problemen niet aan de start verschijnen. Peter Pijpers werd 1 lc, Johan Versteegen 15e en Leon Janssen 19e. Bij de wedstrijden van zondag werd Niek v. Benthum bij de inters 125 17e in het algemeen klassement. Bij de 500 senioren eindigde André Cox als 6e, Peter Pijpers als 18e en Henk Hagens als 21e. De hoogste trede bij de 125 senioren was weggelegd voor Rob Mulders die een sterke wedstrijd reed; Peter Versteegen werd 16, zijn broer John 34e. In de klasse 250 junioren B kwam de 15e plaats in handen Michel Camps; rob Munsters werd 35e en Leon Janssen 36e. Bij de 125 junioren werd Ad Coenen 8e, Mark Jacobs 12e en Sjoerd Bongers 26e. Bij de wedstrijd te Etten-Leur eindig den Harry Kamp en zijn bakkenist op een 1 le plaats in het algemeen klasse ment. Bij de 250 senioren werd Mare v. Dijck 23e en Edwin Logtens 27e. Bij de 500 junioren was de 19e plaats voor Ronald Driessen en Ben Bruining werd 22e. Bij de laatste EK-wedstrijd 250/500cc in het Tsjechische Tresmosnice eindigde Maarten van de Aa, na het rijden van drie manches op de I7e plaats. In het Belgische Deux-Acren eindig de Joe Maessen bij de blasters 200 seni oren na drie manches als 3e en met nog twee wedstrijden te gaan staat hij ook op een 3e plaats in de kampioensstand. Komende zaterdag is de jeugd te gast in Stein en zondags zijn er nationale wedstrijden te Stein en Wijchen. "Handig in de huishouding" voor 50-plus mannen Veel mannen weten nog te weinig van huishouden. Om daar iets aan te doen wordt, bij voldoende belangstelling, een cursus "Handig in de huishouding voor mannen" georganiseerd. Inhoud van de cursus is: een combinatie van leren koken en diverse huishoudelijke werk zaamheden, schoonhouden van het huis, kleine verstelwerkzaamheden, enz. In de les wordt de eigen was gedaan. Na de kookles wordt gezamenlijk gegeten. De cursus is goed voor de zelfred zaamheid van mannen, bijvoorbeeld wanneer de vrouwelijke partner ziek is of er niet meer is. Het is ook een vorm van educatie en van emancipatie. Daarnaast levert de cursus nieuwe socia le contacten op. Belangstellenden worden verzocht zich te melden bij Mevrouw G. Reuling, telefoon: 583015 of bij de heer K. Holla, telefoon: 583472. Groots seniorenfestival in Den Bosch Van 6 tot en met 10 september wordt door de KBO in Den Bosch een groots festival georganiseerd met tal van activi teiten en attracties. KBO-leden kunnen daar alles over lezen in het blad "Nestor" dat zij onlangs hebben ontvan gen. Niet-leden kunnen een gratis Nestor opvragen door een briefkaart met hun naam en adres op te sturen naar: Seniorenfestival, postbus 207, 5201 AE 's-Hertogenbosch. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die helpt bij het oplossen van problemen met overheids- en andere instanties en die advies geeft bij het invullen van ingewikkelde formulieren. Deze hulp is kosteloos. U kunt de ombudsman bellen onder nummer 548040. Inlichtingen over lidmaatschap KBO Voor inlichtingen over het lidmaat schap van de KBO en de voordelen, die u daarmee verkrijgt kunt u contact opne men met de heer G. Van Meijel; tele foonnummer 586389. Activiteiten 6 t/m 10 september: Seniorenfestival in Den Bosch. Voor inlichtingen over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende personen: mevr. P. v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80, tel. 583122 of mevr. A. Noy, Rooseveltstraat 5. tel. 583494. Op zondag 5 sept. is er een ruilbeurs voor: postzegels, munten,- ansichtkaar ten. telefoonkaarten, flippo's en andere ruilobjecten. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Locatie is: wijkcentrum de Kiosk op het Brukske in Venray. De beurs is voor iedereen toe gankelijk. dus ook voor niet-leden, Er is voldoende parkeergelegenheid. Wij heien u van harte welkom.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13