Theaterweekeinde in Odapark Venray 1 Zaterdag 28 augustus: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Aandacht is de ziel van de zorg Toch voorselectie liedjesfestival De Piëlhaas Regiokalender i poe mee ||iet het Jterair Café Theehuis voor publiek gesloten Stijldansen peel en maas donderdag 26 augustus 1999 - Pagina 3 Van vrijdag 27 tot en met zondag 29 augustus De Stichting Culturooy slaat het komend weekeinde haar tenten op het Odapark in Venray. De tent is geboekt in België en is van Circus Ronaldo, een theater in circustent. Circus Ronaldo is Cultureel Ambassadeur van Vlaanderen en het 'vlaggeschip' tijdens het theaterweekeinde op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 augustus. Circus Ronaldo treedt drie keer op in Venray: vrijdag en zaterdag om 20.30 uur en zondag om 15.00 uur. Bij voldoende belangstelling wordt zondag om 20.30 uur nog een voor telling opgevoerd. Ronaldo staat aan de voet van de zandverstuiving, compleet met woonwagens. Circus Ronaldo: in een cirkel van melan cholieke sferen spelen kunstenma kers, clowns, jongleurs, koorddan- jsers en mimespelers in een harmonie die dans en muziek, circus [en theater in elkaar doen verdwalen. De voorstelling is minder geschikt voor heel jonge kinderen, hetgeen niet wegneemt dat kinderen vanaf ongeveer acht jaar, mits onder bege leiding, van harte welkom zijn. Kaartjes voor de voorstelling van Circus Ronaldo zijn te koop bij het jVVV/ANWB-kantoor aan het [Henseniusplein, theatercafé De Artiest en het Theehuis in het Odapark. GRATIS PROGRAMMA Het aanvullende zondagprogram ma duurt van 13.30 tot 18.00 uur en is geheel gratis. Ook uit België is de voorstelling Destructor van het Crazy Flying Fish Théatre. Dit duo, man en hond, speelt een straatkome die in een houten amfitheater met 120 zitplaatsen. De staanplaatsen [creëeren de mensen zelf. De voor- jstelling wordt drie keer opgevoerd. Uit Den Haag afkomstig is het duo Hilaria dat twee jaar geleden met paarden, ridderkostuums en tenten kamp ook al te gast was in het Odapark. Zij komen ditmaal met de voorstelling It's raining teckles dogs - vliegende honden bijten niet. Ook Bob en Bep van Breukelen-de Bruin bezoeken het park. Dit kin- jderloos gebleven echtpaar slaat zich jdoor het leven met smartlapteksten Straattheater van het zuiverste soort met het duo Theater O! waarmee zij elkaar en het publiek onbeschaamd bestoken. Bob en Bep zwerven door het park op zoek naar zielen die zij kunnen verblijden met hun optimistische levensvisie. Opnieuw uit België komt Theater O!, een duo dat poëtisch, visueel straattheater brengt voor alle leeftij den. Ook zij zwerven door het park. Voor de kindertjes, tenslotte, komt Panenka: een Belgisch poppenspel en verteltheater dat zich afspeelt in een woonwagen, waar 30 kinderen in kunnen plaatsnemen. Nu de vakantie voor velen voorbij is, volgt hief de augustus-opgave: Wordt al ster re dat men ziet m 'dat hoog en blauw verschiet daar. Wjjde sterren, anders niet dat hoog en blauw verschiet." Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 24 september a.s. sturen ar het Secretariaat. Rochu'sstraat 1.5801 RR Venray. Telefoon: 0478- 12948. Bike laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of pocziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en nil welk gedicht dc aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van hel gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de eerste plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wórdt voor incidentele deelnemers verdienen. Ju de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venrav op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. Kade bijtelling van het deze maand gescoorde puntental, gaat mevrouw L. Cölsen nog steeds aan de leiding met 70 punten, de heer AKroft volgt met 60 punten: Mevrouw H. van Beek en de heer A. Leijssen met 50 pun ten, mevrouw W, Vink en de heer J. Craghs ieder met 40 punten. Mevrouw R. van Daal met 30 punten. Mevrouw L. Geurts en Mevrouw J. van Rooy 10 punten. Hét fragment van de vorige maand kwam uit het gedicht "Annabel" van Jan Engelman. Het is een van de bekendste voorbeelden uit de Nederlandse poëzie, waarin de betekenis van de woorden bijna ondergeschikt geworden zijn aan de klank. Dit is poëzie die muziek is geworden. Een lichtvoetig ritme en heldere klanken maken de tekst tot een lust voor het oor! Losgezongen van de betekenis is dit gedicht de muziek nabij! Jan Engelman - Annabel Mijn kleine, kleine Annabel - dj zong zo zuiver en zo schel jls jluiten op een glansrivier. zij was geluk ett leefde hier ipijn kleine, kleine Annabel - ik wist uw prille leden wel dé trilling van die bloemenmond wanneer een hand uw haren vond mijn kleine, kleine Annabel- M geest is lang, maar wij gaan snel: op 't koude laken ligt nw lijf ik vind nergens meer verblijf mijn kleine, kleine Annabel- ah ik in hemel of in hel moet varen met mijn lichte lied, 'verloochen, maar vergeet mij niet pe voortgang van het Guido-Oezelle-programma van het Literair Café zal in tegenstelling tot wat wij u twee maanden geleden in deze rubriek Heten weten, niet zijn op 27 augustus maar op 3 september a.s. met de opening •Van de foto-tentoonstelling "Gez-elle Gefotografeerd". Deze tentoonstel ling is een samenwerking tussen de AmateurFotografenvereniging Venray riet rien. t Literair Café Venray-regio. Het belooft iets heel bijzonders te wor- Verder is op zaterdag 11 september op de Grote Markt in Venray de opvoering van het Wagenspel "Boerke Naas". geschreven door Guido Gezelle. door de Jeugdtoneelvereniging Paljas uit Horst. Dit Wagenspel -Wordt verschillende keren uitgevoerd en wel om 11.30: 12.00; 12.30 uur V èn 14.00; 14.30 en 15.00 uur. Op 3 september wordt de tweede deeltentoonstelling uit de tentoon stellingenreeks 'De wereld vol gens... België' geopend. Daarom zal van 30 augustus tot en met 3 sep tember het Theehuis voor het publiek gesloten zijn. Gedurende deze dagen wordt de nieuwe ten toonstelling namelijk ingericht. De opening van de deeltentoon stelling zal plaatsvinden op vrijdag 3 september om 17.00 uur. Het publiek is hierbij van harte welkom. MBvO De vakantie zit er weer op. Op donderdag 2 september begint het nieuwe stijldansseizoen. De danstijd is hetzelfde gebleven nl. van 18.30 tot 19.30 uur in De Opmaat te Venray. In het begin van een nieuw dans- seizoen zijn ook nieuwe deelnemers van harte welkom. Hebt u zin in dansen in het kader van MBvO en bent u ouder dan 55 jaar? Dan is hier uw grote kans om onder des kundige leiding kennis te maken met het stijldansen. Als u al ervaring heeft met het stijldansen is het natuurlijk eenvoudiger om aan te sluiten bij deze groep. Wij hopen u de eerste dansavond te mogen begroeten voor een gratis kennisma kingsles. Wij hebben na deze lange zomer weer echt zin om te beginnen en verheugen ons op de wekelijkse dansavonden. Hebt u nog vragen dan kunt u bellen naar Ans, tel. 0478-582623. Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabobank.zevenrode@tref.nl Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 28 augustus tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om jou uit voerig te informeren en jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen 'Tijd voor aandacht' thema Nationale Ziekendag 1999 'Tijd voor aandacht' is het thema van de 26e Nationale Ziekendag, die op zondag 12 sep tember wordt gehouden. Initiatiefnemer de Zonnebloem wil met deze jaarlijkse 'dag voor iedereen' zieken en gezonden inspireren om met elkaar in gesprek te gaan én te blijven. Door oog en hart voor elkaar te hebben, gaan mensen elkaar begrijpen. Het thema 'Tijd voor aandacht' sluit naadloos aan op het jubileumthema van de 50-jari- ge Zonnebloem: 'Aandacht is een mensenrecht'. Aandacht is een fundamentele levensbehoefte, meent de Zonnebloem, ledereen heeft er recht op. Zeker als ziekte, handicap of ouderdom het dagelijks leven min der vanzelfsprekend maakt. Of als eenzaamheid, aftakeling of afhanke lijkheid benauwt. Aandacht, zorgen met anderen delen, geeft dan meer lucht. 'Aandacht is de ziel van de zorg', stelt de Nationale Ziekendagbrochure 1999. 'Van pro fessionele zorg, mantelzorg en vrij- willigerszorg. Daarvan mag nie mand verstoken blijven. Waar mensen buitengesloten worden of dreigen te worden, is het de plicht Cursus weerbaarheid voor vrouwen In navolging van het succes van de cursussen die door de Politie Basiseenheid Venray in het voorjaar 1999 in Venray zijn uitgevoerd is besloten om in het jaar 2000 weer in samenwerking tussen de Politie Basiseenheid Venray en de Volksuniversiteit Venray e.o. cur sussen) Weerbaarheid voor Vrouwen uit de gemeente Venray aan te bieden. Deze cursus is voor alle Venrayse vrouwen vanaf 17 jaar die willen leren meer zelfbewustzijn uit te stra- len en zich weerbaarder op willen stellen als ze worden lastig gevallen. Indien u belangstelling heeft voor deze cursus dan kunt u zich hiervoor op een wachtlijst laten plaatsen. Zodra de concrete dagdelen bekend zijn krijgt u een bericht op basis waarvan u zich definitief kunt laten inschrijven. Tel. Volksuniversiteit Venray 0478-580185. De Remissie Liedje van de VV De Piëlhaas heeft besloten toch een voorselectie te houden voor het Liedjesfestival 1999. Zoals bekend zijn er dit jaar vijftien aanmeldingen. Een aantal waar de kemissie heel blij mee is, maar zo zegt voorzitter Anne Christine Liebrand: "Alle vijftien op hel Liedjes festival betekent dat de uitslag pas om half een 's nachts bekend is, dat wordt te veel voor de aanwezigen." Vandaar dat toch besloten is tot hel houden van een voorselectie. Die zal op zondagmiddag 29 augustus plaatsvinden in de foyer van de Schouwburg. Na de generale repeti tie begint het spektakel om ongeveer kwart voor vier. Aanwezig zullen slechts de zangers en zangeressen, de tekst- en muziekschrijvers en de elf juryleden zijn. "Natuurlijk maken we er wei iets moois van", vervolgt Anne-Christine Liebrand. "de foyer wordt mooi aangekleed, we hebben een combo voor de begeleiding en we proberen een feestelijk gevoel voorde deelnemers te creë ren. Iedereen moet het idee hebben dat ze er in ieder geval alles aan hebben kunnen doen. ook al komen ze niet in de finale." Uitkomen in de finale is slechts weggelegd voor elf van de vijftien inzen ders. voor vier deelnemers valt dus al eind augustus het doek. Zondagavond 29 augustus, om een uur of zeven zal bekend zijn wie door gaat en wie niet. van de samenleving om hierin ver andering te brengen'. OBSTAKELS In de brochure komen uiteenlo pende aspecten van aandacht aan de orde. De waarde die aandacht heeft, maar ook de obstakels. Want aan dacht mag dan een fundamentele levenbehoefte zijn, erom vragen of het geven ervan is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er zitten heel wat haken en ogen aan. De tiendui zenden Zonnebloemvrijwilligers, die regelmatig bij zieken en gehan dicapten op bezoek gaan. kunnen daarover meepraten. De Nationale Ziekendagbrochure 1999 werd geschreven door Hans van Dam, van huis uit verpleegkun dige en sinds 1989 werkzaam als publicist voor diverse dagbladen en tijdschriften, belangstellenden kun nen de gratis brochure schriftelijk bestellen bij de Zonnebloem, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Peel eü Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalenden Daarin vindt u ren korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 26 augustus: In het Bevrijdingsmuseum in Grosbeek wordt de expositie Hallo Nachbar!.... Dag Buurvrouw! geopend. De expositie die duurt tot en met 30 september gaat over alle bekende vooroordelen en clichés tussen Duitsland en Nederland. Zaterdag 28 augustus: Op het terrein Hollevoort in Bake! barst om 17.00 uur Tractor Pulling Bakel, European Mega Pull, los. Tientallen, duizenden pk's tellende tracto ren gaan de strijd met elkaar aan op een 100 meter lange, speciaal geprepa reerde kleibaan. Truck- en tractorpuHing is een sport die motorische kracht koppelt aan snelheid. Zondag 29 augustus: In het Bevrijdingsmuseum in Groesbeek worden televisieopnamen gemaakt voor het programma Schatgraven in Gelderland. Die dag kunnen bezoekers ook tussen 1.00 en 17.00 uur hun eigendommen laten taxeren. Tot 31 augustus: Dries Bossers exposeert in de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer zijn werk, voornamelijk stillevens. Bossers is als orthopaedisch chirug aan het ziekenhuis verbonden. Vrijdag 3 september: Er is opnieuw een lotgenoten bijeenkomst van Stichting Pijn-Hoop regio Noord-Limburg/Gost-Brabant in Venlo. Voor meer informatie: Hendrik a van Rossen, telefoon (0478)641655. Zondag 5 september: In manege De Megelsprong in Meerlo vindt van 10.00 tot 18.00 uur de manifestatie Demo '99 plaats. Er zijn tal van demonstraties door deelne mende bedrijven, de kinderen kunnen zich vermaken in het kinderdorp, en er is volop muziek en amusement uit eigen regio. Zondag 5 september: Het trio De Geraniejums presenteert haar debuutalbum 'Onbewolkt met de Geraniejums' in Paviljoen Venlona in Venlo. Aanvang 14.30 uur. Zondag 12 en zondag 19 september: Maar liefst 53 kunstenaars in Noord-Limburg zetten de deuren van hun atelier Open voor het publiek. Op beide zondagen vindt van 12.00 tot 18.00 uur de Open Atelierroute plaats. Voor meer informatie: Caria Verhoeven, telefoon (077)4752674. BIODYNAMISCHE THERAPIE TE HOLTHEES In de praktijk voor LICHAAMSGERICHTE PSYCHOTHERAPIE te Holthees werkt Leo Oome als BIODYNAMISCH THERAPEUT. BIODYNAMISCHE THERAPIE is een lichaamsgerichte psychothe rapie die door middel van massage en expressieoefeningen de uit wisseling tussen lichaam en geest (psyche) verbetert. Door de MASSAGE wordt het zelfherstellend vermogen van je lichaam en psyche geoptimaliseerd onder andere door verbetering van de werking van het maag-darmkanaal en de ademhaling. Door de therapeutische benadering wordt je levensenergie uitgenodigd je gehele lichaam te doorstromen door het loslaten van energie- blokkades en spanningen in spieren, weefsel en darmkanaal. Energie-blokkades door spierspanning wordt grotendeels veroor zaakt doordat jij je aanpast aan je omgeving. Hierdoor verlies jij het contact met hetgeen eigenlijk het beste voor je is. Wanneer jij je langdurig (bijv. door opvoeding, werkdruk, weinig sociale ruimte) of plotseling intensief (bij. door geweld, ongeval, schokkende gebeur tenis) moet aanpassen ontstaat er een (chronische) spierspanning die vaak leidt tot lichamelijke klachten zoals migraine, spierpijn, buikpijn, gewrichts pijn of psychische klachten zoals zwaarmoedigheid, lusteloosheid, stress, onevenwichtigheid. Geblokkeerde energie veroorzaakt pijn. Stromende energie doet leven. Leven is jezelf kunnen uitdrukken en genieten. De weldadige BIODYNAMISCHE THE RAPIE laat je aan den lijve ervaren wat het betekent als jij je weer thuis voelt in je lijf. jij je weer kunt uitdrukken, jij je weer voelt leven. In deze individuele therapie hervind je jezelf. Vóór informatie bel je 0478-636287 Leo Oome, Biodynamisch Therapeut ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, 1. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Slraaten, J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10,00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en G. GEL LING DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven Van vrijdas 18.00 tot maandag 8.00 uur R. VEREIS, tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8.00 tot vrijdag 18.00 uur waarge nomen door: H. v. EERTEN, tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten i nstel I i ngen/organ isaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond B ezorgkl acht en Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3