Uit eten in huiskamersfeer cUe*t4te*t Hockeyen op Schouwburgplein Proef de Noord- Limburgse gastvrijheid Oude fofo J Even er uit... Ook na de vakantie! Omroep Venray donderdag 26 augustus 1999 - Pagina 20 E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl f Kinderwoorddienst^ parochie Venray-Zuid Hallo jongens en meisjes. Nu de vakantie weer afgelopen is willen we samen met jullie, vol energie aan het nieuwe schooljaar beginnen. Komen jullie ook weerWij begin nen op zaterdag 28. augustus rnet 'ie Ki'n.derwoorddieii.si in de Vvêileskcil om 19.15 uur. Wij hebben er zin in, y^jullie ook? y Viior. de meesten van ons is hei heel gewoon: boodschappen doen, sporten, werken buitenshuis, de krant lezen, wandelen, een kopje koffie bij een goede kennis om de hoek, etc. Voor veei mensen is dit een liarle- wens geworden i Als u zorgt voor iemand die ziek is of gehandicapt, of ais u zelf met meer goed ter been bent, lukt dit niet meer zo goed. Je wereld wordt kleiner. Je ontmoet steeds minder mensen. Het zou juist zo fijn zijn. een praatje te maken met iemand, even naar buiten te gaan. op verjaardagsvisite gaan, winkelen, naar de kapper, etc. Je krijgt het gevoel, cr de volgende dagen wat beter tegen te kunnen. Even er uit... is voor ieder mens goed! Wij zoeken vrijwilligers, die men sen de gelegenheid bieden er even tussen uit te gaan, die wijlen oppas sen of gezelschap bieden, die samen een stukje gaan wandelen, kaarten, etc. Vrijwilligers krijgen één vast adres. Dit vrijwilligerswerk vraagt van u. op de eerste plaats, een warm hart én. enkele uurtjes in de week van uw tijd. U weel, dat er op u gerekend wordt en deze verantwoordelijkheid kuntu aan. Niet zo moeilijk? Bel ons eens. voor een kennismakingsgesprek! Praktische Thuishulp. Toos Custers, tel. 0478-589843, Donderdag: 19.00 H. Mis. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Misdienaars: za: Joost en Nick H.; zo: Karin H., Anita, Ellen en Linda. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel: zo: Jan Classens. Miva-collecte: In dit weekend collecte voor de Miva. Warm aanbevolen. Rectoraat Smakt Zondag: 22e Week door het jaar; 14e Zondag na Pinksteren. 10.00 (Miva- collecte); Hoogmis voor Harrie Beckers; overl. ouders v.d. Winkel-Geurts; Arnold Reijnders; Harrie Janssen. Lectr.: Truus Goumans. Dienb.: Susan Geurts. 15.00 Doopviering Anoek Michiels. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Martien Derikx; Martinus Ruijters en Hubertina Meufels; Herman Smeets en Mechtilda Schoenmakers en fam. Vrijdag: 13.30 Huw.viering fam.Cox- Metten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 29 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, de afscheidsdienst van mevr. ds. W. Weersma, predikant van onze kerkenge meenschap worden gehouden. Na zes jaar gaat zij onze gemeente verlaten om naar Protestantse Kerkgemeenschap te Velp te vertrekken. De aanvangstijd van deze speciale dienst is 15.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van deze dienst is er gele genheid om persoonlijk afscheid te nemen van ds. W. Weersma. De diensten van 09.30 uur in Venray en 11.00 uur in Blitterswijck komen voor deze zondag te vervallen. In Blitterswijck zijn de diensten voor wat betreft dit seizoen gestopt. Frits:Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bij bel toespraak met als thema, Onberispelijk blijven te mid den van een krom geslacht in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Herv. Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a Horst. Evangelist: J.A.J, Bals, Clapvaeren 4, 5961 LM Horst. Tel/fax. 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@stu- dents.theo.uu.nl Diensten: Zondag 29 augustus om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J. Bals, Horst. 's-Morgens is er kinderop pas. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bij drage kunt u dit doel ondersteunen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; girorek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478-582352 of 582948. De laatste decennia is er in Nederland een grote verscheiden heid aan restaurants ontstaan. De meest uiteenlopende gerechten uit alle werelddelen hebben zo de Nederlandse consument bereikt. Daarbij blijft de omgeving waarin de maaltijd genuttigd wordt vaak onderbelicht. En het is juist aan die omgeving waaraan Restaurant de Paris in Venray zo veel waarde hecht. Op 3 september aanstaande bestaat het restaurant precies een jaar en ter gelegenheid daarvan kunnen de gasten van Restaurant de Paris op vele extra's rekenen. GASTHEER, GASTVROUW Het jonge Restaurant de Paris mid den in het centrum van Venray, werd vorig jaar opgericht door het enthou siaste tweetal Marion Janssen en Harold Michiels. Het biedt plaats aan 35 gasten en beschikt sinds kort tevens over een rookvrije salon met 12 zitplaatsen, ledereen van elke rang of stand is welkom in Restaurant de Paris. Voordat ze samen hun Restaurant de Paris oprichtten, waren Marion en Harold allebei geruime tijd werk zaam in de horeca. Harold heeft zich het vak van gastheer voornamelijk in België eigen gemaakt, waar hij uit sluitend bij toprestaurants werkzaam was. Marion heeft het vak bij diverse restaurants in de regio Venray geleerd. 'De eigenaren van een bedrijf moeten elkaar liggen en dat geldt zeker voor een restaurant', ver trouwt Marion ons toe. 'Harold en ik vormen een professioneel team'. DE KAART Het zal geen verbazing wekken dat Restaurant de Paris de Franse keuken als specialiteit heeft. 'De Franse keu ken vormt ons uitgangspunt', vertelt Marion. 'Dat betekent echter niet dat we alleen de klassieke gerechten ser veren. Een restaurant moet op zoek durven gaan naar nieuwe combinaties en nieuwe smaken. Bij Restaurant de Paris kan men ook terecht voor sei zoensgerechten als asperges en wild. Daarnaast worden er regelmatig thema-avonden georganiseerd'. Als men een blik op de kaart werpt, valt ogenblikkelijk het uitgebreide aan bod op. Surprisemenu's, menu's van twee tot en met zes gangen, vegetari sche gerechten, te veel om op te noe men. Bijzonder is dat er ook kleinere HUISKAMERSFEER Als het gerecht gekozen en de wijn geproefd is, blijft er nog één heel belangrijk aspect van uit eten over: de sfeer. Zonder een goede sfeer gaan de delicate smaken van gerecht en wijn onherroepelijk verloren. Eenmaal binnen in merk je gelijk dat Marion en Harold aan dit aspect veel aandacht besteden. 'De sfeer is eigenlijk allesbepalend', aldus Marion. 'We doen er alles aan om het onze gasten naar de zin te maken. Veel gasten zeggen ook terug te komen om de sfeer', En inderdaad, het was een genoegen een avond bij Marion en Harold te vertoeven. Het afscheid valt daarom zwaar, maar de geuren, smaken, beelden en een warm gevoel blijven. zieke. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Job Euwes, gebr. Kessels, Luuk Gielens; zo 8.30: Peter Fleurkens, Giel en Niki Emons, Willem Vèrheijen; 10.00: Floortje Gloudemans, Elke Euwes, Anne Basten en Marloes Denissen. Miva-collecte: In dit weekend in alle H. Missen collecte voor de Miva. Warm aanbevolen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Gerrit Geurts en dochter Henny; St. Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; overl. ouders Philipsen-v.d. Ven. Zondag: 14e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Karei Hesen, Anna Gertruda Heijligers en overl. kinderen; Jos Goosens; overl. ouders Tielen-Verstappen. Tijdens de H. Diensten collecte voor de Miva. Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Weijers en kapelaan Kerstjens. Vrijdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen; Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederz. ouders. Parochie Castenray Vrijdag: 13.30 T.g.v. 25-jarig huw. Mia en Mart Marcellis-Classens. Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Emonts- Geurts en kinderen: Netty Mennen- Muskens; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; jrd. Petronella Friesen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinde ren; Roel Classens; Anna Willemssen-v. Roosmalen; Har Friesen; overl, ouders Swinkels-v. Gerwen; overl. fam. Seijkens-Collin en Ewals-v.d. Loo. Tijdens deze dienst speciale collecte voor de Mi val. Misdienaars: za: Karlien, Marlou, Evelien, Sjors. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen 22e Zondag door het jaar; Miva Zondag; kerkdeurcollecte voor de Miva (Missie Verkeersmiddelen Actie). Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Janssen-Achten en overl. fam.; Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; To Philipsen-Michels; Albert Loonen, Piet de Louw en Beth de Louw-Thijssen; Piet v.d. Sterren; JanHoltackers; wkd. Frits Martens (5); mndd. Nella Janssen- Litjens. Zondag: 10.00 Hgm, Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen: gest. jrd. Gertruda Spreeuwenberg; gest. jrd. Wiel Willems. Maandag: 19.00 Gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens. Dinsdag, woensdag en donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar; le Vrijdag van de maand. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok); jrd. Teng Michels en Hanna Michels-Nabuurs. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Marieke van Grop; zo 10.00: Jop Janssen en Max Baeten; weekb.: Groep 3. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 10.00: Jan Reintjes. Overleden: Op 14 augustus overleed thuis, Berkenstraat 94 in Venray, Piet Emonts in de leeftijd van 55 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst op 19 augustus in onze kerk legden wij hem te rusten op ons parochiekerkhof in Leunen. Rectoraat Heide Zondag: 22e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjg. Hanneke Camps en Cor v. Raay (coll). Misd.: Joep, Joke. Martin, Willeke en Geert. Na de Mis kerkdeurcollecte voor de Miva. Rectoraat Veulen 22e Zondag door het jaar; Miva-zon- dag; kerkdeurcollecte. Zaterdag: 19.00 Hgm. gest. jgt. Johan Geurts; jgt. Petronella Louvet-v. Rijsewijk; jgt. fam. V. Staveren-v. Son; Piet Cox, Dien Cox-Mommen en zoon Huub; Jan v.d. Aker; mndd. Grad Jenneskens; mndd. Jeu Derkx. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.00 Woorddienst t.e.v. H. Hart, t.b.i. Misdienaars: za: Moniek, Lianne. Patrick, Stefan. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoorddienst; Grad Janssen en Petronella Pouwels; Jozef Linders; overl. fam. Hendriks- Bus; ouders Pouwels-Voesten. Zondag: 10.00 (Vivace); Jep Hendrix. Maandag: 19.00 Jrd. SefBovee. Woensdag: 19.00 Rien Gommers (vrienden). Vrijdag: 19.00 Int. van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Mark en llaisa; zo 10.00: Paul, Gijs, Anneke en Daan; ma 19.00: Linda en Maarije; wo 19.00: Niels en Rob; vr 19.00: Rian en Rinske. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grad Ewals; Regina Arts-Aben; overl. van de fam.Arts. Misd.: Ryan Relouw en Dirk de Brouwer. Zondag: 10.00 T.e.v. St. Jan. Misd.: Loes Jacobs. Woensdag: 19.00 Jgt. Joh. Nooyen, Johanna Arts en kinderen; jgt. Teun Janssen en Fien Arts; Piel Janssen; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kin deren. Opbrengst collecte slachtoffers aardbe ving Turkije ƒ300,-. Hartelijk dank. Miva-collecte. Op zaterdag 28 en zon dag 29 aug. is de collecte voor de Miva (Missie Verkeersmiddelen Actie). Het gironr. van de Miva is 2950. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Lenkens-Ermens. Maandag: 19.00 M. Jansen. Demonstratie op zaterdag 28 augustus Zin om een wedstrijdje hockey te spelen? Of gewoon benieuwd naar de hockeysport? Op zaterdag 28 augus tus kunt u kennismaken met deze spannende teamsport. Leden van de Mixed Hockeyclub Venray demon streren dan hun kunnen op het Schouwburgplein. 'Dat doen we bijvoorbeeld in de vorm van balspelletjes voor de jeugd.' vertelt Eugenie Sevenheck van de hockeyclub. 'En verder leggen we een aantal belang rijke technieken uit en spelen we een wedstrijd op het kunstgras. 'Daarin wor den zij trouwens bijgestaan door oud international Mark Schaeffers, die - voordat hij het lot de Nederlandse selec tie bracht - bij de Venrayse club speelde. Jeugdspelers van Mixed Hockeyclub Venray met Jacques Brinkman, een van de spelers van het nationale elftal, PARTIJTJE MEESPELEN 'Zo'n verenigingszaterdag is natuur lijk een uitgelezen kans om de hockey sport te promoten', vervolgt Eugenie. '.Iedereen die een partijtje mee wil spe len is van harte welkom. Vooral kinde ren die een sport willen gaan beoefenen, kunnen op deze manier het hockeyen leren kennen. En extra leden kunnen we altijd goed gebruiken'. De verenigings zaterdag - die in samenwerking met Winkelcentrum Venray wordt georgani seerd - duurt van 11.00 tot 16.30 uur. Restaurant de Paris te Venray bestaat 1 jaar porties (seniorenporties) besteld kun nen worden. 'Doordat we in onze keuken zelf op zoek gaan naar nieu we wegen verandert het aanbod op de kaart ook telkens', egt Harold. 'Deze manier van werken is voor kwaliteits restaurants erg belangrijk en we mer ken dat onze vaste gasten dit zeer waarderen'. 'We hebben ook een aparte lunchkaart', vervolgt Marion. 'Daarop staan de kleinere gerechten, maar de keus blijft uitgebreid'. PRESENTATIE Restaurant de Paris heeft heel goed begrepen 'dat het oog ook wat wil'. 'Een gerecht moet in een bepaalde vorm gepresenteerd worden', zegt Harold overtuigend. 'De vorm is medebepalend voor de smaak. Een gerecht kan nog zo lekker zijn, als de vorm niet goed is, gaat er heel veel verloren. WIJNEN Een goed gerecht kan eigenlijk alleen tot zijn recht komen als die vergezeld gaat van een kwaliteits wijn, daarvan zijn Marion en Harold ook overtuigd. En wat voor de gerechten geldt, geldt zeker ook voor de wijnen: een uitgebreid assorti ment. 'We schenken wijn van tophui- zen voor alleszins redelijke prijs', zegt Harold. 'Dat komt door we uit stekende contacten onderhouden met de wijnimporteur en de wijnhuizen zelf, waaronder Trimbach, Miihler- Besse en L. Jador'. Uniek in Nederland is, dat er méér dan 50 wijnsoorten per glas besteld kunnen worden. Marion: 'Zo hoeft iemand dus niet méér wijn te bestellen dan hij of zij wil. Belangrijker is natuur lijk dal iedereen de wijn kan kiezen die bij zijn of haar gerecht past. Hierbij treden we natuurlijk advise rend op'. Ruim 75 jaar geleden werd deze foto genomen. Anno 1923 stonden deze kinderen strak vooruitkijkend naar het bekende vogeltje van de fotograaf. Ze zijn een tikje bevangen door de came ra. die nog niet zo alledaags was als nu. Ze stellen zich nadrukkelijk voor de camera op en kijken recht in de lens zoals dat vroeger gewoon was. Achter de jongelui zien we de gietij zeren pomp die het begin van de Grotestraat sierde vanaf 1859. In 1950 kwam een einde aan haar lange bestaan (en niet in 1931) zoals Dagblad De Limburger kort geleden nog meldde. Achter de pomp het hoekpand waar in het café van G. Aarts gevestigd was, Rechts het pand van zaadhandelaar Nicolaas (Klaas Bekkers). De jongen rechts op de foto met het boek onder de arm is Jan v.d. Munckhof. De rest is onbekend! Jan v.d. Putten Klojo radio-cd van de week In het programma Klojo Radio geven we elke week 'De cd van de week' weg. Deze week is dat de 'Nothing Hill". Een verzamelaar met muziek uit de film 'Nothing Hill'. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze cd: Hoe heten de twee hoofdrolspelers van deze film? Bel het antwoord door naar Omroep Venray, tel. 512362. Zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur in het pro gramma Klojo radio zal de winnaar bekend worden gemaakt. 'n Wandeling dur het Rooise land Donderdag, in wandeling 180 trekken we weerde natuur in. Samen met Riek en Martien Verstraelen, gidsen van het IVM Geysteren-Venray, gaan we naar Boshuizen, een stuifduinengebied dat zijn uitlopers heeft tot Veltum en Vlakwater. Het gebied is een van de onderwerpen in de Groencursus van het IVM en is, met zijn jeneverbesstruiken uniek te noemen. Donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur, herhaling maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. Waar zijn de Troubadours gebleven De Stevenslander uit Stevensbeek pre senteerden onlangs hun cd 'Schone Serenade'. Een of meer leden van deze, formatie zullen op 26 augustus te gast zijn. Donderdag tussen 21.00 en 22.00j uur. Peelgrass 1000e uitzending A.s. zondag live vanuit De Witte Hoeve in Venray, de 1000e uitzending» van het countryprogramma Peelgrass met live optredens van Mary Kee Country Company, René Janssen, Jos Hoebers en Janny Szabo. U bent van harte welkom vanaf 13.00 uur in De Witte Hoeve in Venray. Omroep Venray live bij open dag Groep Geleide Wapens De Peel Op woensdag 1 september tussen 17.00 en 18.00 uur in het nieuws- en actualiteitenprogramma Lokaal Centraal alles over het open huis van Groep Geleide Wapens De Peel, Zaterdag 4 september tijdens het open huis zal Omroep Venray tussen 08.00 en 18.00 uur flitsen uitzenden vanaf basis De Peel. Omroep Venray: kabel 87.50 Mhz/ether FM 90.2. Elke werkdag vanaf 15.00 uur; zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur. Begin juli is door Stichting Innovatief Platteland Venray e.o. de folder 'Bekijk, beleef en proef de Noord-Limburgse gastvrijheid' gepresenteerd. In deze folder staan twaalf bedrijven die ieder op hun eigen wijze bezig zijn met agrotoeris- me. De folders zijn verspreid op recreatieparken, campings en open bare gelegenheden. Verder is de folder verkrijgbaar bij alle VVV's in de regio. In de komende weken zullen de twaalf bedrijven die op de overzichts kaart staan paarsgewijs aan bod komen in de vorm van een bedrijfsre portage. DE PIONIER Aan de rand van het werkgebied van Stichting Innovatief Platteland Venray e.o. in Ysselsteyn vindt u de Pionier van van familie Janssen. Op hun biologische boerderij is het mogelijk om op diverse manieren te overnachten. Er is een mini- camping waar u met uw caravan of tent kunt genieten van de rust die het platte land u biedt. Verder kunt u overnachten in de kampeerboerderij (4-12 personen) of in hel vakantiehuisje (4-12 personen). Deze twee accommodaties kunnen geboekt worden op basis van bed and breakfast. Met name voor de kinderen is er veel te beleven. In het hoogseizoen is er iedere week een gezellige poffertjes avond en ook in de speeltuin of dieren- hoek kunnen de kinderen zich naar har telust uitleven. Voor de ouders is het mogelijk om via een wandelpad de lan derijen in te lopen. Hier kunt u zien hoe op een biologisch verantwoorde wijze alles wordt geteeld. Zoals u kunt lezen is het dus zeker de moeite waard om eens een vakantie door te brengen bij de Pionier. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de familie Janssen, tel. 0478-541584. GERTRUDA HOEVE Een beetje verder richting Venray ligt boerderij Gertruda Hoeve van de familie Van Dijck. Op dit bedri jf is het mogelijk om te ontdekken waar nu dat verse glaasje melk vandaan komt, wat u 's| morgens bij het ontbijt drinkt. U kunt zien hoe de kalfjes opgroeien tot melk-S koeien en alle andere zaken die daar bjji komen kijken. Iedere bezoeker kan. na afloop een lekker glas verse koeienmelkl drinken. De excursie vindt iedere dins dagmiddag. ha afspraak, plaats. Voor: meer informatie kunt u bellen met de' familie Van Dijck. tel. 0478-541206.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 20