125 Diersoorten in Zoo Pare Overloon Internetten via de kabel in Venray Ik wil iemand spreken met verstand van zaken. Piet Pannekoek: Mooi dat er nog een wad is..." Springplank opent seizoen Oldtimer en Klassieker Treffen Reconstructie Leunseweg Nieuwe hobby winkel in Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? Rommelmarkt Veltumse Dagen Foto-Video Rini van de Leur voorbeeld voor Limburgse ondernemers Fietser breekt heup Parkeerverbod vrachtwagens bebouwde kom GEBUNDELDE DIENSTEN GEVEN KRACHT A&A GROEP UW 3» PEEL EN MAAS donderdag 26 augustus 1999 Pagina 11 De Palet@Home Roadshow sloeg afgelopen zaterdag zijn ten ten op in de Schouwburg Venray. Daar lieten de woordvoerders van iPalet@Home, het dochterbedrijf van kabelexploitant Palet Kabelcom en internetprovider I AtHome Nederland, aan de bezoe- kers weten dat het grootste »edeelte van de ongeveer 12.000 abelaansluitingen in de gemeen- I te Venray klaar is voor Internet. }"Na enkele maanden van testen op 50 testadressen zijn alle kin derziektes verdwenen", aldus pr- man L. Stassen. Palet@Home biedt toegang tot [internet via de kabel voor een vast ibedrag per maand, inclusief tele foonkosten. Abonnees van @Home ervaren snelle, betrouwbare, effi ciënte, 'always on'-diensten tegen een vast bedrag per maand. Het bedrijf biedt een verrassend aanbod van nieuws, sport, econonomie, spellen en nog veel meer In juni liet het bedrijf nog weten te willen wachten met de verkoop van abon nementen. Dat had te maken met het feit dat de glasvezelkabel in de gemeente nog niet overal voor twee- richtinggebruik geschikt gemaakt was. "We hebben om verwarring te voorkomen de werving van abon nees op een laag pitje gezet. De wer ving kan nu volop van start gaan", zegt Stassen. Mensen die zich nu aanmelden, worden binnen enkele maanden aangesloten. Ondanks de vertraging kunnen inwoners van Venray nog steeds als één van de eersten in Nederland via de kabel internetten. Behalve Internet wil Palet binnen afzienbare tijd ook andere diensten, zoals betaal-tv. gaan aanbieden aan de Venrayse inwoners. INFRASTRUCTUUR PaletHome Nederland is geves tigd in Amsterdam en distribueert zeer snelle en eenvoudig toeganke lijke internet- en webdiensten, gebruikmakend van de eigen infrast ructuur en de glasvezel- en coax- infrastructuur van kabelexploitan ten. Door het gebruik van deze infrastructuren en het netwerkma- nagement van @Home ervaren abonnees aanzienlijk meer snelheid dan bij de conventionele internet diensten. "Doordat de verbinding met @Home 'always on' is, wordt een unieke multimedia-applicatie aangeboden, die alle bestaande web ervaringen overstijgt", zegt Stassen. De internetverbinding via Palet@Home biedt de klant 24 uur per dag zeven dagen per week toe gang tot internet. Het enige dat de klant hoeft te doen is zijn of haar computer aan te laten staan. De klant hoeft niet in te bellen en te wachten en geen telefoontikken te betalen. De telefoonlijn blijft uiter aard beschikbaar om te bellen of te faxen. "Er is gewoon geen snellere manier om op Internet te komen', vertelt Stassen. WH jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op zondag 5 september biedt de wijkvereniging Veltum tijdens haar wijkfeest 'Veltumse Dagen' de mogelijkheid aan particulieren om hun tweedehands spulletjes aan een nieuwe eigenaar te helpen. Dit kan op de rommelmarkt voor de jeugd Öanwel voor volwassenen. De jeugdrommelmarkt vindt die dag plaats van 10.30 tot 12.30 uur in de feesttent op het speelterrein aan de Pettenmakerstraat. Kinderen junnen hieraan gratis deelnemen en lier een plaatsje uitzoeken vanaf 10.00 uur. Tegelijkertijd vindt de gehele dag nabij de feesttent (hoek Touwslagerstaat/Hoedenmakerstraat een 'grote' rommelmarkt door vol wassenen plaats. Degenen die hier zelf hun spulletjes willen verkopen, |dienen hiervoor tijdig een kraam te iserveren bij de heer P. Hanen, Jouwslagerstraat 14, tel. 587832. De wijkvereniging zal hier ook zelf een aantal spullen te koop aan bieden. Wilt u niet zelf verkopen maar hebt u wellicht nog bruikbare spullen over, dan worden deze door de wijkvereniging in dank aanvaard. U kunt deze dan afleveren op zater dag 28 augustus in wijkgebouw 't Schöpke tussen 11.00 en 12.30 uur. Indien er vervoersproblemen bestaan dan kan contact opgenomen worden met Gerda v. Lierop, tel 510869 of Marjan Weijs, tel. 586 1 23. De opbrengst van deze 'eigen' verkoop komt straks ten goede aan de verbouwing en herin richting van wijkgebouw 't Schöpke. Bij voorbaat dank! In het kader van de verkiezing tot de Site van de Maand is de website van Foto-Video Rini van de Leur in Venray getest op techniek, actuali teit en inhoud. Deze website, die te vinden is op www.rinivdleur.nl is aangemerkt als een voorbeeld voor de Limburgse ondernemer. Zo biedt Foto-Video Rini van de Leur speciale korting voor alle klan ten die via haar website bonnen heb ben uitgeprint. Dit vergroot de waarde van een site, omdat herha- lingsbezoeken op deze wijze steeds vaker voorkomen. Rini van de Leur loopt ook voor op met het toepassen van nieuwe technieken. Dat zij als enige in Limburg echte afdrukken maken van digitale foto's is al langer bekend. Zij bieden echter een spe ciale online service aan. Zo kan de consument de afbeeldingen per email naar Rini van de Leur toestu ren. De afdrukken ontvangt u dan keurig thuis. 'De optie om digitale foto's te laten afdrukken op normaal fotopapier is perfect', aldus Limburg Online. Het complete testrapport van Foto-Video Rini van de Leur en van menige andere websites zijn terug te vinden op www.lol.nl. Ook kunt u UW' eigen mening vormen over de vooraanstaande website www.rinivdleur.nl Er zullen geen olifanten door de straten van Overloon rennen vol gend voorjaar. Het te ontwikkelen Zoo Pare Overloon wordt afge stemd op families met kinderen tot 12 jaar en op senioren en is gebaseerd op 'natuurlijk en span nend', waarbij kleinschaligheid voorop staat. Die kleinschaligheid is terug te vinden bij de dieren. De ongeveer 125 soorten zullen voornamelijk bestaan uit kleinere soorten en soor ten die in groepen gehouden kunnen worden. De botanische tuin en het dierenpark zullen ontwikkeld wor den op het thema "Azië" met voor het dierenpark het accent op 'Indo- China'. In het park komen onder andere de volgende dieren in het Azië-gebied: gibbons, langoeren, kraanvogels, varanen, Maleise beren, otters, ooievaars, antilopen, bantengs, binturongs, pelikanen, panda's, yaks, tapirs, herten, fazan ten, cheetah's, nevelpanters, en nog veel meer. Zo rond Pasen volgend jaar is het de bedoeling dat het park open gaat. Bernou Wagenaar ver zorgt de pr van deze nieuwe Overloonse attractie: "Een belang rijk accent ligt op de natuurlijke ont wikkeling van het park. Bomen, struiken en planten bestaan uit vele soorten en geven een bijzondere sfeer aan hel: park. De botanische tuin heeft een specifieke betekenis en zal op basis van het thema 'Azië' verder ontwikkeld worden. Het spe cialisme in de vorm van een vlinder tuin kan ook worden uitgewerkt." ECHTE DIERENTUIN Zoo Pare Overloon is onderdeel van hetzelfde bedrijf als Dierenpark De Wissel in Epe. De Wissel is al twee jaar aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen en Overloon sluit daar op 1 januari bij aan. Bernou Wagenaar: "We zijn de kleinste van de grote dierentuinen, maar het lid maatschap heeft grote voordelen zoals uitwisselingsprogramma's en het speciale Dierentuinweekend in april. Via de EEP zijn we dan ook aangesloten bij de Europese fokpro- gramma's voor bedreigde diersoor ten in de dierentuinen." Er komt ook een Kids Kingdom met kindvrien delijke dieren in een soort kinder boerderij. Daaromheen komen aai bare dieren zoals: aapjes, lemuren, papegaaien, lama's, mara's, kangoe roes, emoes, geitjes, schaapjes. Educatie met betrekking tot de bota nische tuin en het dierenpark zal veel aandacht krijgen. Een kinder theater, een poppenkast, een grote speeltuin en voldoende horecamo- gelijkheden behoren tot de basisge dachte van het park. In de loop van de eerste vijf jaar zal elk jaar weer een stuk afgerond worden, zodat de regelmatige bezoeker het park echt ziet groeien. Aanstaande maandag kunnen de bewoners van Overloon meer te weten komen over het Zoo Pare bij de informatiebijeenkomst die het bedrijf in hel gemeenschapshuis belegd. Die begint om half acht. Het voorontwerp bestemmingsplan ligt inmiddels ook ter inzage., onder andere in de bibliotheek in Overloon. In de bedrijvensector wordt hard gewerkt om de ontwikkelingen bij te houden. Gaat u uw bedrijf uitbreiden, automatiseren, specialiseren? Aan elke keuze zit een finan ciële kant. Daarom is het goed om te over leggen met mensen die verstand hebben van uw sector en van financiële zaken. Die mensen vindt u bij de Rabobank, van oudsher stevig geworteld in deze sector. Hebt u behoefte aan een klankbord? Maak een afspraak met een van onze adviseurs. Gemakkelijk geregeld bij de Rabobank. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530247 tel. (0478) 530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Bij een aanrijding tussen een bromfietser en fietser kwam zondag de fietser ten val en liep een gebro ken heup op. De aanrijding ontstond aan het begin van de avond omstreeks 18.35 uur. Beide bestuurders reden op het fietspad langs de Peelweg in de rich ting van de Deurneseweg. De 19- jarige bromfietser uit Meerlo reed door onbekende oorzaak achterop de 53-jarige fietser uit Ysselsteyn, die daarbij kwam te vallen. De pas sagier van de bromfiets, een 18-jari- ge jongen uit Meerlo, liep licht knie letsel op. De bromfietser bleek onder invloed van alcohol te zijn en kreeg een rijverbod van 9 uur. Venraynaar zet zich in voor waddenvereniging U Tijdens zijn vakantieperiode fiet ste onze altijd sportieve wethouder Jan Driessen samen met zijn vrouw het Pieterpad. een kilometerslange fietsroute die fietsers langs de mooi ste plekjes van Nederland, van Maastricht tot Schiermonnikoog, voert. Tot zijn grote verbazing kwam hij op het waddeneiland Schiermonnikoog oog in oog te staan met een bekend gezicht: Venraynaar Piet Pannekoek. "Ik doe al een flink aantal jaren vrijwilli gerswerk voor de Waddenvereniging", vertelt Pannekoek, die na twintig jaar in het onderwijs te hebben gezeten nu bij de welzijnsinstelling in Venlo werkt. "Tijdens mijn vakantieperiode had ik altijd wel wat tijd over en dit vrij willigerswerk leek me leuk om te doen. Ik geef mensen al jarenlang informatie over de waddeneilanden in de hoop dat ze zich bewust wor den van de schoonheid en het belang van de wadden." Piet Pannekoek wa.v ook in de afgelopen zomermaanden als vrij williger actief voor de Wadden ve renig ing. Zaterdag 28 augustus, is het wat de Springplank betreft, afgelopen met de vakantie. Aan de orde is dan de jaarlijkse seizoensopening.Dit jaar in de vorm van een vossenjacht. Zo'n tiental vossen lopen of staan in een afgebakend gebied, dat globaal gevormd wordt door de Grotestraat, Grote Markt. Schoolstraat. Bleek en Henseniusplein. Elke vos heeft een letter. In het woord dat door deze letters gevormd kan worden, is een verrassing verborgen. Om 13.00 uur komt iedereen samen bij het clubgebouw in de Beukenlaan. Gezamenlijk gaat men dan naar het centrum, waar de eigenlijke vossenjacht begint. De kleinste kinderen doen dit onder begeleiding van ouders, de grotere kinderen lopen zelfstandig. Op een afgesproken tijdstip moet iedereen terug zijn op het vertrekpunt, waar na men weer samen naar de Springplank terug gaat. Hier zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden. Deelname is mogelijk voor ieder een, lid of geen lid. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. De Springplank bestaat zo'n 27 jaar. Wekelijks zijn er drie cluba vonden, speciaal bestemd voor de kinderen van de basisschool. Het programma wordt zo breed moge lijk gehouden. Naast knutselen en estafettespelen zijn er ook kringspe- len. kwissen, toneelvormen en bui tenspelen. Daarnaast zijn er een aan tal buitengewone activiteiten zoals St. Nicolaas, carnavalsavond en deelname aan kinderoptocht. Buitendag en Rollebol. Ook het kamp is een van de hoogtepunten. Een aantal dagen op een luchtbed in een blokhut, samen .met de hele bubs en een leuk programma. Het team van de Springplank bestaat uit zo'n dertigtal vrijwilliger. De Springplank is eigenlijk altijd op zoek naar nieuwe leiding. Deze krijgt dan de kans, middels cursus sen zich te bekwamen in het werken met jeugd. De clubavonden begin nen weer op maandag 30 augustus, voor de groepen 3 en 4. Dinsdag 31 augustus voor de jeugd van de groe pen 7 cn 8, plus de schoolverlaters en donderdag 2 september voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Alle avonden duren van 18.30 tot 20.00 Het Toyota Celica Big Spender Team bestaat tien jaar en dit willen zij zeer groot vieren en wel met tal van Oldtimer en Klassier Clubs. Dit gaat gebeuren op 4 en 5 september in Recreatiecentrum De Scherpenhof in Terwolde. Hierbij worden alle Oldtimer en Klassieker Clubs uitgenodigd om gezamenlijk deel te nemen aan dit uniek treffen. Er wordt een bijdrage gevraagd van ƒ25,- per voertuig om deel te nemen. De opbrengst is bestemd voor het Koningin Wilhelmina Voertuigen die niet inbegrip van de lading een lengte hebben van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan 2,4 meter mogen met ingang van 15 oktober 1999 niet meer in de bebouwde kom men van Venray, Leunen, Oostrum, Merselo, Castenray, Oirlo, Heide, Veulen. Ysselsteyn, Vredepeel en Smakt parkeren. Ook wijst het college van B&W met ingang van 15 oktober 1999 alle openbare wegen buiten de bebouw de kom in de gemeente Venray aan als plaatsen waar het verboden is een voertuig te parkeren dat met inbegrip van de lading een lengte heeft van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2,4 meter. Overigens gelden de twee verbo den niet op werkdagen van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Inline/skeelertoertocht Het Wielercomité Vierlingsbeek houdt dit jaar voor de tweede keer een inline/skeeler toertocht op zon dag 29 augustus. Het gaat om een skate/skeelertoertocht van 15 of 30 km. met als vertrekpunt café-restau rant De 4 Linden. Er zal een groep vertrekken om 09.30 uur. Inschrijven tussen 09.00 en 10.00 uur. Iedereen kan aan deze tocht meedoen. De jeugd kan in het parkje in Vierlingsbeek rondjes draaien. Fonds en dan voor kinderen met leu kemie. Zij willen hen steunen in dit goede doel. Zij doen ook een oproep aan auto dealers, winkeliers of andere men sen die er met een stand willen komen staan. Er is plaats genoeg. Sponsoren zijn ook van harte wel kom. De bedoeling van dit weekend is dus een grote show van oldtimers en klassieker voertuigen. Zaterdagavond is er een grote Drive in Show waar ook een grote loterij bij is. De hoofdprijs is een ballon vaart in een heteluchtballon. Dit is zeker de moeite waard. Dus kom met z'n allen dit week end naar Terwolde en steun het KWF. Alle voertuigen zijn welkom. Haal uw oldtimer uit de schuur en kom naar dit leuke treffen. Heeft u nog vragen? Wij zijn graag bereid u te woord te staan, tel. 0478-586107. Afgelopen maandag werd begon nen met de drie maanden durende reconstructie van de Leunseweg, waarin onder andere een nieuw rioolstelsel wordt aangelegd. Tijdens die periode wordt het auto verkeer vanaf Leunen richting Venray omgeleid via de route St. Catharinastraat. Engesteeg. Zuivel weg. rotonde Veltum naar de Langstraat. Omgekeerd wordt het verkeer vanuit Venray via de Langstraat, de rotonde Veltum, de Heidseweg, Lemmenweg en Steegsepeelweg naar Leunen geleid. Fietsers mogen niet van de tijde lijke route gebruik maken. De com binatie van intensief vrachtverkeer, personenautoverkeer en fietsers zou om een verkeersonveilige situatie vragen. Via een noodvoorziening worden fietsers om de werkzaamhe den heen geleid om vervolgens hun weg via het voetgangerspad van de Leunseweg te kunnen vervolgen. De Leunseweg is in verband met de reconstructie tijdelijk afgesloten. Venray heeft vanaf 1 september een nieuwe winkel met hobbyarti kelen. Lucienne Bisschops- Eeftink opent dan aan de Marktstraat 1 haar nieuwe zaak. Naast hobbyartikelen start Lucienne met een inpakservice en de verkoop van luxe verpakkings artikelen voor consumenten en detailhandel. Lucienne Bisschops is al tien jaar actief als groothandel van luxe ver pakkingsmaterialen voor bedrijven in de detailhandel. Het assortiment gaat van draagtassen, inpakpapier, inpakzakken, wijnzakken tot kinder doosjes en de bedrukking van naam stickers. Haar bedrijf runde zij van thuis uit en haar werkgebied omvat ACCOUNTANCY ADVIEZEN FISCAAL/JURIDISCHE ADVIEZEN BEDRIJFSKUNDIGE ADVIEZEN AUTOMATI SERIN GS ADVIEZEN LOONSERVICE en PZ-CONSULTANCY ACCOUNTANTS EN ADVISEURS REGIOKANTOOR: Leunseweg 51 5802 CG Venray lel (0478) 582 556 OVERIGF. KANTOREN: HEERLEN. MORSE. MAASTRICHT. PANNINGLN. ROERMOND, SriTARD. VALKENBURG. VENLO en WEERT te geheel Limburg en delen van Brabant en Gelderland. "Eingenlijk was ik op zoek naar een ruimte voor de opslag van goederen en voor een showroom. Toen deze winkelruimte in de Marktstraat vrij kwam heb ik laten onderzoeken of er een markt voor was om naast het verpakkings- gebeuren ook met hobbyartikelen te starten. Aan de hand van het onder zoek heb ik de knoop doorgehakt en heb de stap naar een winkel gezet." Zelf heeft Lucienne als hobby het beschilderen van keramiek. Uit ervaring wist zij dat op dat gebied, na het sluiten van 't Schaefke, wei nig in Venray te krijgen was. "Ik hoorde dat ook veel van andere mensen. Eveneens een reden waar om ik deze stap heb gezet." Lucienne Bisschops start met een uitgebreid assortiment waarvan zij verwacht dat de Venrayse consu ment daar behoefte aan heeft. Hobbymaterialen voor keramiek, verf, gips, mallen, knutselpapier. sjablonen en sjabloonverf zijn enke le van de artikelen die in de winkel verkrijgbaar zijn. Daarnaast start ze met een inpakservice. "In diverse winkels kun je leuke dingen kopen als cadeau maar vaak is het dan niet mogelijk om dat mooi en feestelijk te verpakken. Die mensen kunnen vanaf 1 september bij mij terecht." Verder is in de zaak een showroom ingericht voor de groothandel. Lucienne wil zich daarbij meer op de Venrayse detaillisten gaan rich ten. "Al met al denk ik dat ik een leuk assortiment heb om mee te starten. Wel zal ik goed blijven luisteren naar de consument. Als er veel vraag is naar bepaalde artikelen zal ik die zeker in het assortiment opne men. Je moet immers blijven inspe len op de wensen van de consu ment". aldus Lucienne Bisschops. PEEL EN MAAS WEEKBLAD

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11