"Waardevolle esdoorn sparen Voor en door jongeren PEEL EN MAAS Ervaar de mogelijkheden van internet Opening Internet Café De Toekomst Open huis schoolwoningen Jenniskens Kanker bestrijding zoekt collectanten Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese UW U zorgt dat uw collega's met net zoveel plezier hun werk doen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Oud conrector Thijssen overleden Venraynaar Leijssen heeft bezwaren tegen kapvergunning: UUNUfcHUAta 1» AUüUS I US - NM. 33 MUNUtHU NfclibIN I IfcNUfc JAAHüANü 95 De heer Leijssen tekent lezwaar aan tegen de kapvergun- ,ing die de gemeente Venray nlangs verleende voor het vellen één esdoorn aan de Vjïhelminastraat 30 te Venray. De gemeentepublicatie in Veekblad Peel en Maas van 15 uli 1999 vond ik nogal mislei- end", vertelt de heer Leijssen. Hoezo, één esdoorn aan de Vilhelminastraat? Aan de V'ilhelminastraat staan helemaal een esdoorns. Hoezo, een idoorn voor een oprit van de /ilhelminastraat 30? Het adres Vilhelminastraat 30 heeft aan de ijde van de Wilhelminastraat demaal geen oprit." *1 installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Volgens de heer Leijssen gaal het om één esdoorn in de Oranjestraat. En wel een heel bijzonder exem plaar. "Er staan aan de Oranjestraatzijde van het pand Wilhelminastraat 30 drie prachtige esdoorns op een rij. Monumentale bomen die in mijn ogen gespaard dienen te blijven." OPLOSSINGEN De bouwers van het pand Wilhelminastraat 30 zijn volgens de Venraynaar zo 'alert' geweest om één van hun twee garagedeuren pre cies achter de middelste boom te bouwen. "En er zijn vergunningver leners geweest, die hiervoor ook nog een vergunning hebben ver leend." Er zijn twee oplossingen, meent Leijssen. "De esdoorn staat voor één van de garagedeuren, dus: kappen. Of de garagedeur is nog niet zo lang geleden pal achter de esdoorn gebouwd, dus: 'eigen schuld, dikke bult' en de garagedeur verplaatsen." Volgens de heer Leijssen heeft de esdoorn de meeste rechten. "De ver strekkers van de bouwvergunning, de architect en de bouwer hebben allen kunnen constateren, dat één van de twee garagedeuren precies achter de boom zou komen. Blijkbaar heeft men dit zo gewild. Het had in mijn ogen ook heel anders gekund. Het is absurd dat de gemeente onder deze omstandighe den een kapvergunning voor deze boom verstrekt." BELEMMERING De toegang tot de garage wordt volgens de heer Leijssendoor door de boom niet belemmerd. "De beide garagedeuren zijn goed bereikbaar vanaf de huidige oprit", meent de Venraynaar. "Ik vind verder dat het belang van een schaars milieugoed, zoals deze esdoorn, zwaarder moet wegen dan het particulier belang van een burger, die zelf zijn onge mak heeft veroorzaakt." Binnenkort wordt het bezwaar van de heer Leijssen behandeld in de commisie voor bezwaar-, beroep- en klachtschriften. Ook met twee uurtjes collecteren nor de Nederlandse Kanker- L lestrijding Koningin Wilhelmina 'onds (KWF) levert u een bijdrage aan de kankerbestrijding in lederland. Dit jaar wordt gecollec- eerd in de week van 6 t/m 11 sep- :mber. Het ingezamelde geld gaat aar kankeronderzoek, voorlichting n begeleiding van kankerpatiënten, lotto van de collecte is 'Bedankt". )il jaar bestaat het KWF 50 jaar. let het collectemotto 'Bedankt' wil Ct fonds alle collectanten en gevers n de afgelopen 50 jaar bedanken roorhun inzet en royale steun. 1 Wilt u zich als collectant inzetten oor de Nederlandse Kanker- ïstrijding/KWF, dan kunt u zich i aanmelden bij mevr. L. Stoks- Steijvers, tel. 586659 of 582271; oor het Brukske tel. 582199, voor Landweert tel. 510337 en voor Antoniusveld tel. 514628. De vrijwilligerscentrale van ynthese is regelmatig op zoek naar rijwilligers voor diverse activitei- n. In Peel en Maas zal regelmatig en oproep hiervoor geplaatst wor- VROUW/MAN Synthese zoekt voor de iterspeelzaal in Oostrum iemand lm de tuin bij te houden. Men moet it werk leuk vinden en enthousiast ^jn. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Openbare iibliotheek, Merseloseweg 59, 100 GA Venray, tel. 0478-516995. |PEEL EN MAAS WEEKBLAD Jongerenmanifestatie Take One in Venray De kogel is door de kerk, het financiële plaatje is rond, de voor bereidingen zijn in volle gang. De jongerenmanifestatie Take One op zaterdag 18 september op het Schouwburg- en Henseniusplein in Veijray gaat door. Een manifes tatie voor en door jongeren. Maar vooral ook een evenement dat de Venrayse jeugd meer moet bieden dan de doorsnee-activiteiten zoals een instuif, een jongerencafé of een tijdelijke skatebaan in cen trum of dorp. Wat wil de jeugd van Venray en haar kerkdorpen? Die vraag staat centraal in het project jongerenparti- cipatie, een samenwerking tussen gemeente Venray en de welzijn- stichting Synthese. "Van daaruit is ook het idee van een grootse jonge renmanifestatie in Venray geboren. Jeugdbeleid is een van de speerpun ten van de gemeente. We krijgen dan ook alle medewerking om de manifestatie te doen slagen", zegt Femke Vincken, medewerkster van Synthese. Het totale project kost zo'n 20.000 gulden. Het grootste deel wordt bij elkaar gebracht door sponsorbijdragen, de gemeente Venray staat garant voor eventuele tekorten. De jongerenmanifestatie staat niet op zichzelf. Het is de bedoeling dat uit het evenement een jongerendebat en in een later stadi um zelfs een jongerenplatform voortkomt. "Dat is het uiteindelijke doel", vult Vera Hendrix van Synthese aan, "Te komen tot een klankbord voor de jongeren in Venray. Waar een vertegenwoordi ging van de jeugd naar gemeente en ons kan aangeven wat, hoe en waar ze iets willen. Take One kan daar voor een perfecte eerste aanzet zijn." DOE-ACTIVITEITEN Het affiche van Take One ziet er op het eerste oog veelbelovend uit. Demonstraties, muziek, zelf activi teiten ontplooien, informatiestands, een loterij, het is een gevarieerd en aansprekend programma voor de jeugd van 12 tot en met 23 jaar. Het middagprogramma duurt van 13.00 tot 18.00 uur. In het oog springend zijn een demonstraties van de brand weer met een echte autobrand, rol- stoeldansen, de politie met (drugs)hond - ondeugende jongeren dus opgelet! - en taekwondo. Wat kunnen de jongeren zoal zelf doen? Laserschieten. virtual reality, kleef- wand, skatebaan, beachvolleybal, glas buigen, cyberlab, scooterrace, metamorfose, rasta vlechten en je eigen radioprogramma maken. Slechts een kleine greep uit de vele doe-activiteiten die middag. En, alles gratis. "Nou, niet alles", corri geert Femke Vincken meteen, "De grotere atttracties zoals bijvoorbeeld cyberlab en metamorfose kosten 2,50 gulden. Er zijn echter ook spe ciale kaarten verkrijgbaar waarmee de jeugd aan vijf attracties voor een Zes fanatiekejeugdige vrijwilligers hanteren de verfkwastvan boven naar beneden Linda, Saar, Elle, Maartje, Ineke en Loes. tientje kan deelnemen." Met zo'n kaart kan de jeugd vanuit de kerk dorpen gratis gebruik maken van een busverbinding naar Take One en weer naar huis. Makkelijk toch! Het avondprogramma start om 19.00 uur en omvat optredens van vijf groe pen: de punkbands Migraine en Cleech, de rappers van Dennis en Total Domination en de top 40-for- matie Square 609. "Al met al geloof ik dat we erin zijn geslaagd een zeer boeiend programma samen te stel len. AI kost het veel tijd en energie om alles op tijd rónd te krijgen", weet Vera. VOORBEREIDING Om alle lof richting de medewer kers van Synthese te zwaaien, is teveel van het goede. Take One heet niet voor niets een manifestatie voor en door jongeren te zijn. Zestien vrijwilligers, vijf volwassen en elf jongeren, zijn eveneens al maanden druk in de weer om er een spekta kelstuk van de eerste orde van te maken. Sponsors zoeken, reclame borden beschilderen, beachvolley bal regelen, flyers en posters ophan gen en uitdelen, de verkoop van kaarten, iedereen veertien dagen het werkoverleg bijwonen, de vrijwilli gers worden nauw betrokken bij de voorbereidingen van Take One. "Alleen op de dag zelf worden ze met rust gelaten. Dan mogen ze gaan genieten van het programma dat ze zelf mee in elkaar gezet heb ben. Dat hebben ze dik verdiend", zeggen Femke en Vera in koor. Overigens zoekt Synthese nog wel vrijwilligers die op de dag zelf de handen uit de mouwen willen ste ken. Zij kunnen voor meer informa tie terecht bij Synthese, telefoon 583100 (vragen naar Femke of Vera). PEET.EN MAAS 'n abonnement waard Medewerker Facilitaire Ondersteuning m/v Beveiliging, computers, apparatuur, huisvesting; er is nogal wat voor nodig om een bank draaiend te hou den. En om klanten opti maal te kunnen helpen, want daar gaat het natuur lijk om. Als medewerker facilitaire ondersteuning lever je daar een belangrijke bijdrage aan achter de schermen van Rabobank Venray-Oostrum. Je functie is een samenbun deling van diverse taken. Jij zorgt voor het operationeel houden van ons computer netwerk, het operationeel houden en up-to-date hou den van hardware en soft ware, het bieden van een helpdeskfunctie, het beheer van data, beveiliging en onderhoud van apparatuur en data. Maar ook zorg je voor het beheer en onder houd van gebouwen en inventaris, postdistributie, inkoop en distributie van kantoorartikelen en het bie den van facilitaire onder steuning waar dan ook nodig. Alles bij elkaar een veelzijdige baan waarin de klussen zich niet altijd laten plannen. Maar die afwisse ling spreekt je juist wel aan. Je spant je kortom steeds in om optimale weersomstan digheden te creëren. Met als uiteindelijk doel: de best denkbare dienstverlening voor onze klanten. Je hebt een opleiding op hbo-niveau en/of beschikt door werkervaring over dit niveau. Door de veelzijdig heid van de functie kun je je op diverse terreinen verder ontwikkelen. De functie geldt voor een termijn van twee jaar en is een ideale stap voor degene die binnen de Rabobankorganisatie verder wil naar functies zoals Facilitair Manager of teamleider Facilitaire Ondersteuning. Voor meer informatie kun je contact opnemen met de heer A.J. Kuiper, manager Bedrijfsvoering of de heer G. Regli, telefoon (0478) 53 02 00. Stuur je sollicita tie met c.v. naar Rabobank Venray-Oostrum, ter atten tie van de heer L.M.A.E. Moers, directeur, Postbus 64 5800 AB Venray. Rabobank Venray-Oostrum Palet@Home Roadshow in Venray De Palet@Home Roadshow slaat zaterdag 21 augustus zijn tenten op in de Schouwburg Venray. U kunt er terecht met al uw vragen over Palet®Home en aan de hand van kundige demon- strateurs kunt u vervolgens ken nis maken met de unieke eigen schappen van Palet@Home. Van 13.00 tot 17.00 uur bent u welkom om Palet Home te zien, te voelen en te beleven. De toegang is gratis. De Home-ervaring levert inter net zoals internet bedoeld is. Abonnees van @Home ervaren snelle, betrouwbare, efficiënte, 'always on' diensten tegen een vaste prijs per maand, zonder telefoon kosten. Met een verrassend aanbod van interessante content zoals nieuws, sport, economie, games en nog veel meer. Content die is ont wikkeld door @Home's eigen redactieteam of samen met toonaan gevende content-leveranciers. Al deze diensten zijn toegankelijk via een unieke breedband portal die exclusief beschikbaar is voor @Home-abonnees. De ©Home- internetdienst biedt ook extra facili teiten, zoals drie mailboxen en 15 Mb webspace, voor een eigen homepage. @Home Nederland biedt breedband-intemet aan consu menten die maximaal gebruik wil len maken van de mogelijkheden die het internet biedt. Ze doet dat samen met content providers die internet gebruikers op een volledig nieuwe manier willen bereiken. En met kabelexploitanten die hun abonnees nieuwe diensten kunnen bieden tegen lage investeringen. @Home Nederland is gevestigd in Amsterdam en distribueert zeer snelle en eenvoudig toegankelijke internet- en web-diensten, gebruik makend van haar eigen infrastruc tuur en de glasvezel- en coax- infrastructuur van kabel exploitanten. Door het gebruik van deze infrastructuren en het unieke netwerkmanagement van @Home ervaren abonnees aanzienlijk meer snelheid dan bij de conventionele internetdiensten. Doordat de verbin ding met @Home 'always on' is. wordt een unieke multimedia-appli- catie aangeboden, die alle bestaande web-ervaringen overstijgt. PALET HOME Aan de vooravond van het nieuwe millennium brengt Palet Kabelcom in samenwerking met @Home Nederland een nieuwe internetsen- satie op de markt, Palet@Home. In navolging van het grote succes van @Home Network in Amerika com bineert Palet@Home razendsnelle toegang tot internet met een verras send aanbod van interessante dien sten: het laatste nieuws, videoclips, muziek, games, software en allerlei andere speciaal voor onze abonnee's gese lecteerde multimediale snufjes. Met een kabelaansluiting bij Palet@Home kunt u bovendien 24 uur per dag online zijn. U hoeft niet in te bellen en te wachten en geen telefoontikken te betalen. Uw tele foonlijn blijft beschikbaar om te bellen of te faxen. BUDGET Uw Internetverbinding via Palet@Home biedt u 24 uur per dag zeven dagen per week toegang tot het Internet. Het einige wat u hoeft te doen is uw computer aanlaten staan. Hierdoor hoeft u belangrijke mail niet meer op te halen en kunt u continu op de hoogte blijven van bijvoorbeeld het laatste nieuws of de koers op de beurs. U hoeft u geen zorgen meer te maken dat de kosten uit de hand lopen of dat u maar een beperkt uur per week kunt Internetten zonder dat u buiten uw budget komt. Met een vast bedrag per maand weet u wat u betaalt, onafhankelijk van het gebruik. Alle problemen met uw bereikbaarheid zijn voorbij. Omdat PaletHome het Internet naar uw pc brengt via de kabelaansluiting wordt het wel heel eenvoudig. Nooit meeer rommelen met die telefoonlijnen, geen inbel- len, geen ingesprek meldingen of een onverwachte onderbreking in uw verbinding. Uw telefoonlijn is en blijft vrij. En met de kabel, is je @Home verbinding 24 uur per dag, zeven dagen per week open: als u pc aan staat, staat ook uw Internet aan. Er is gewoon geen snellere manier om op Internet te komen. SERVICE Voor al uw vragen en opmerkin gen kunt u terecht bij een eigen helpdesk maar daarnaast bieden zij u een uitgebreide Online service waarmee u bijvoorbeeld zelf uw email accounts kunt aanpassen en een nieuw email adres kunt aanvra gen. Palet@Home biedt u een volle dig nieuwe Internet ervaring. Het surfen over het WWW wordt nu pas leuk. Hun speciale netwerk infrast ructuur maakt het de Palet Home gebruikers mogelijk om de drukte en de opstoppingen van het WWW te omzeilen. Palet@Home is hier door vele malen sneller dan bijvoor beeld een ISDN lijn. Ook bij een forse toename van het aantal abon nees blijven ze zorgen dat dit belangrijke voordeel gehandhaafd blijft. EIGEN ONLINE CONTENT PaletHome biedt u een onverge lijkbare Internet sensatie waarbij het beste wat het Web te bieden heeft wordt gecombineerd met multime dia content die alleen met PaIet@Home te genieten is. Deze content wordt dagelijks door de eigen redactie voor de abonnee's geselecteerd. U krijgt onder meer het laatste ANP nieuws in combina tie met nieuwsclips van FOX TV. de beste film trailers vers van de pers en het weer in uw eigen regio, een eigen Online gaming kanaal en dat allemaal zonder te hoeven wachten. Al deze informatie wordt voor u snel toegankelijk gemaakt in de spe ciale Palet@Home browser. Deze browser geeft u alle middelen om het Internet optimaal te beleven: gebruik "Hoe kan ik" om een snel en simpel antwoord te krijgen op uw vragen of verander uw paswoord Online zonder problemen via "@Home Services". MsaéVeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op zondag 8 augustus is Henk Thijssen op 79-jarige leeftijd overle den. Het was zijn'wens om in alle stilte, in het bijzijn van zijn naaste familie en vrienden, begraven te worden. Afgelopen zaterdag hebben zij hem na de uitvaartdienst in de Vredeskerk naar zijn laatste rust plaats begeleid. Henk Tijssen begon zijn loopbaan als onderwijzer in Gennep. Daarna werd hij benoemd als leraar aan de MULO te Gemert. Na het behalen van zijn MO-B-akte wiskunde werd hij in 1950 benoemd aan het Gymnasium IC te Venray, dat na de uitbreiding met de HBS in 1956 RK Lyceum voor Jongens en sinds 1969 Boschveldcollege heette. In 1981 ging hij met pensioen en nam hij afscheid van de school, waaraan hij 31 jaar als wiskundeleraar en tevens als conrector gedurende 13 jaar met hart en ziel verbonden was. Vele jaren combineerde hij zijn dagtaak met zijn eigen avondstudie en later als docent aan een avondopleiding voor leraren. Veel oud-leerlingen zullen zich Henk Thijssen herinneren als de geboren docent, die met bekwaam heid en humor, maar ook enthou siast zijn lessen gaf en in zijn beoor deling zeer mild was. Hij slaagde erin de wiskunde juist voor de zwakkere leerling begrijpelijk en interessant te maken. Vele eindexa menkandidaten hebben aan hem hun goede eindcijfer te danken. Buiten het onderwijs heeft hij vele jaren in verschillende schoolbestu ren in Venray zijn kennis en inzet ter beschikking gesteld. Daarnaast was hij meer dan tien jaar organist in het bejaardencentrum Schuttersveld. Naast zijn grote voorliefde voor de muziek trainde hij zijn geest tot op zijn ziekbed met het oplossen van cryptogrammen. PEET EN MA AS 'n abonnement waard De Toekomst: surfen of chatten in de kroeg Surfen of chatten onder het genot van een pilsje of colaatje in de kroeg is mogelijk vanaf komen de vrijdag in een nieuw café in Venray: Internet Café De Toekomst. De eigenaren Nico Beerkens en Salah Ouadid ver wachten met hun café een nieuwe doelgroep aan te kunnen trekken. "We denken met het Internetcafé in een behoefte te kunnen voor zien. Het Internet wordt steeds populairder voor zowel jong als oud, maar niet iedereen heeft thuis een aansluiting. In ons café kunnen mensen tegen betaling (3 gulden per 20 minuten) internet ten. In de toekomst willen we ook cursussen voor bedrijven en par ticulieren gaan verzorgen." De broer van Salah, Said, is de bedrijfsleider van De Toekomst. In het café komen vier tot vijf pe's te staan, maar ook een poolbiljart en een grote tap ontbreken niet. "Het dient een soort grand café worden, waar iedereen zich moet thuisvoelen en een hapje (er worden vooral bui tenlandse gerechten geserveerd, red.) en een drankje kan komen eten of drinken." NIJMEGEN Het 'Internetcafé-idee' werd geboren in Amsterdam, waar de twee eigenaren voor het eerst een kijkje namen in een Internetcafé. "Maar bijvoorbeeld in Engeland is een Internetcafé al behoorlijk inge burgerd", verteld Salah Ouadid. "En in Tilburg kunnen internetliefheb- bers achter liefst achttien pe's plaatsnemen om te internetten of chatten, en daar loopt het storm. We starten nu in Venray en openen bin nen drie maanden ook een Internetcafé in Nijmegen." POSITIEF De eerste reacties vanuit de Venrayse bevolking en de gemeente Venray zijn volgens Ouadid overwe gend positief. "Wij bieden klanten een extra activiteit en willen graag een multicultureel publiek trekken. Het moet voor iedereen hartstikke gezellig worden om vanuit ons café met bijvoorbeeld iemand in Australië te chatten, het geeft een extra dimensie aan het Internet én het café. Wij hebben hoge verwach tingen dat het Internetcafé ook in Venray de nodige klanten zal trek ken." De officiële opening van Internet Café De Toekomst (Patersstraat 4) vindt plaats op vrijdag 20 augustus van 19.00 tot 21.00 uur. Tevens is in het café een foto-expositie 'Met het oog op...' van Coen Janssen te bezichtigen. De algelopen maanden zijn er in de wijk Landweert (Sleutelbloem) vier school woningen gebouwd. Deze royale 2-onder-1 -kap huizen bieden twee klaslokalen per woning. In totaal zijn er voor de scholen in de wijk acht lokalen beschikbaar gekomen. De komende jaren zijn deze woningen bestemd voor het onderwijs; zodra de lokalen niet meer nodig zijn, worden de huizen omgebouwd tot gezinswoningen. Bij de start van het nieuwe schooljaar (maandag 23 augustus), worden drie lokalen door de groepen 5 en 6 van basisschool de Kruudwis in gebruik genomen. In de overige vijf lokalen gaan de groepen 4, 5 en 6 van basisschool de Landweert de les volgen. Voor beide scholen is hiermee een eind gekomen aan een dependance buiten de eigen wijk. De leerlingen hoeven niet meer naar het Brukske (locatie Foekepot) te fietsen. Op vrijdag 27 augustus om 18.00 uur zullen wethouder B. Kersten en een afgevaardigde van SRO Amersfoort (Sport, Recreatie en Onderwijs) in het bijzijn van leerlingen, leerkrachten, bestuur, ouders en enkele genodig den. de schooiwoningen in feestelijke sfeer officieel openen. Daarna kun nen alle belangstellenden tussen 18.00 en 20.00 uur de woningen bezichti gen. In de gemeenschapsruimte van basisschool de Landweert is V^jgeiegenhcidtot het drinken van een kopje koffie of glaasje limonade, y

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9