Gezelle gefotografeerd [een bijzondere expositie Zomerkoorproject in teken van Romantiek c De Fuif Leunen, al 10 jaar een fenomeen in de regio NIEUWBOUWPLAN FRANCISCANENPARK SPECIALE HYPOTHEEKTARIEVEN AANTREKKELIJKE KORTINGEN Luikse Markt Op 't Nipperke Green River Country Dancers Omroep Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? (Intervencollege): gina PEEL EN MAAS donderdag 19 augustus 1999 - Pagina 3 De cultureel attaché van de 'laamse Gemeenschap in lederland, Jos Aelvoet, komt vrij- lag 3 september naar Venray om de opening te verrichten van de jijzondere expositie Gezelle ïefotografeerd in de foyer van de 'enrayse schouwburg. De ope- ing vindt plaats om 19.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. {Leden van de lateurfotografenvereniging fenray hebben zich het afgelopen jaar laten inspireren door gedichten de Vlaamse priester-dichter lido Gezelle. Aan de hand van een it aantal GezelIe-gedichten trok- :n de fotografen erop uit en gaven tun ogen de kost. In bossen en vel- n zochten zij naar beelden, die iten bij de gedichten van Gezelle. ak werden deze beelden op artis- •ke wijze vastgelegd. Omgekeerd achten de fotografen prachtige foto's mee van hun tochten langs :ven en beken en zochten leden an het Literair Café Venray-Regio daar passende gedichten bij. De vijf- lig gedichten en foto's worden gedurende de maand september geëxposeerd in de foyer van Schouwburg Venray. Tijdens kan tooruren is deze expositie te bezich tigen. BOEKJE Bij gelegenheid van deze exposi tie heeft het Literair Café Venray- Regio in samenwerking met de Amateurfotografenvereniging Venray een boekje uitgegeven waar- n alle geëxposeerde foto's en ;edichten zijn opgenomen. Het wekje wordt opgedragen aan de onlangs overleden oprichter, stimu lator en secretaris van het Literair Café Venray-Regio, Harry Theunissen. Hij was ook de initia tiefnemer van de Gezelle-activitei- ten in Venray en werkte op zijn ziek bed nog aan de voorbereidingen van :ze expositie en de realisering van :t boekje. Het door Marijn Poels uit Meerlo 'ormgegeven boekje heeft op de mslag een fotomontage staan van lezelle die gemaakt is door de Venrayse fotografe Saskia loedemaekers. Deze montage slaat op het gedicht dat Gezelle ooit schreef naar aanleiding van een (schoolstrijd in Vlaanderen als gevolg waarvan een onder-pastoor we cel in moest. De dubbelzinnige mkst, die Gezelle dichtte naar aan leiding van dit voorval, is ook opge nomen in het boekje Gezelle Een van de foto 's die tijdens de foto-expositie te zien is Gefotografeerd. Het boekje is ondermeer in de Venrayse schouw burg verkrijgbaar voor slechts tien gulden. De entree van de expositie is vrij. De realisatie van dit project is mogelijk geworden dankzij subsi dies van onder andere de provincie Limburg en van de gemeente Venray. SAMENWERKING Vijf jaar geleden leverde de eerste samenwerking tussen het Literair Café Venray-Regio en de Amateurfotografenvereniging Venray de tentoonstelling Fotografie en Gedichten op. Deze expositie in het voormalige Boschveldcollege trok veel belangstelling. De organi satoren van deze expositie hopen dat deze nieuwe tentoonstelling even veel mensen trekt als destijds. De expositie Gezelle Gefotografeerd vindt plaats in het kader van het Gezelle-jaar. Zoals bekend is het honderd jaar geleden dat deze grote Vlaamse dichter over leed. Tegelijk met deze expositie in de schouwburg wordt in de openba re bibliotheek van Venray een expo sitie gehouden over Guido Gezelle. Deze expositie bestaat onder andere uit fotomateriaal en bijzondere boe ken van de Vlaamse dichter. Zo n tien jaar geleden werden er jaarlijks in de verschillende dorpen in Noord-Limburg grote fuiven gegeven, dit meestal onder het mom van eindexamenfuif. Inmiddels is deze traditie jammer genoeg bijna uitgestorven en worden deze fuiven nog maar in een handvol dorpen georganiseerd. Tien jaar na dato is een van deze laatst overgebleven grote fuiven die van het Venrayse kerkdorp Leunen, de Fuif Leunen, met als motto Fiëste wie de Biëste, Feesten als de Beesten. Deze fuif viert dit jaar zijn tiende editie en dat heuglijk feit zal niet ongemerkt voorbij gaan! De Fuif Leunen is in de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot een groot evenement dat jaarlijks 2000 jonge ren op de been brengt. Het principe van de fuif is simpel: je betaalt een bepaald entreebedrag en daarvoor heb je dan de gehele avond gratis drank. In 1990, het eerste jaar van de fuif, volstond een vrijwillige bij drage die in een melkbus gedepo neerd werd nog als entree, tegen woordig worden de kaartjes in de voorverkoop verkocht voor ƒ12.50 en aan de avondkassa is dit ƒ15,-. De eerste Fuif Leunen werd geor ganiseerd in navolging van de ande re grote eindexamenfuiven in de nabije omtrek, met toen nog een groepje van zo'n 40 vrijwilligers die geheel belangeloos hun tijd en geld staken in het organiseren en opbou wen van de eerste grote Leunse Fuif. Het feestterrein bestond loen, en bestaat nog steeds, uit een open lucht terrein en een tent in combina tie met de broodnodige sanitaire Wijkgebouw Op 't Nipperke te Venray heeft op de laatste zondag van de basisschoolvakantie. 22 augustus, haar traditioneel gezellige Luikse Markt. Rondom het wijkge bouw in de wijk Smakterheide, tus sen St. Odastraat, Zandbleek en Noorderhof speelt zich alles af. De markt is voor iedereen gratis •egankelijk. Dus bent u op zoek iaar een leuk hebbedingetje kom dan zondag 22 augustus tussen 10,00 en 17.00 uur naar wijkge- Uw Op 't Nipperke. PEEL EN MAAS n abonnement waard voorzieningen en eetgelegenheden. Muzikale ondersteuning wordt elk jaar verzorgd door een of meerdere live-acts. Zo heeft Trade Mark de eerste twee fuiven opgeluisterd, in de jaren daarna gevolgd door bands als OEF!, De Zingende Fresia's en Volumia. Dat deze bands zorgen voor de onvermijdelijke decibels moge duidelijk zijn. maar hier heeft niemand last van omdat het feestter rein in het agrarisch buitengebied van Leunen ligt, om te weten aan de Oosterbosweg in een wei van de familie Heesen, die dit terrein al tien jaar lang geheel belangeloos ter beschikking stelt aan de Fuif. Niet alleen is deze wei een geschikte locatie wat betreft ligging, ook parkeergelegenheden zijn er te over. Er zijn bewaakte parkeerplaat sen voor fietsen en auto's aangren zend aan het feestterrein. Ook is de De Green River Country Dancers uit Venray bestaan in september tien jaar. Zij willen dit niet ongemerkt voorbij laten gaan en doen bij deze een oproep aan alle oud-leden om contact op te nemen met Olga of Huib. De grote dag is op zondag 26 sep tember. 's middags in zaal In den Engel in Venray. Zij hopen dat er veel oud-leden aanwezig zullen zijn om er een heel gezellige dag van te maken. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij Olga, tel. 0478-588102 of Huib, tel 0485-341255. aan- en afvoer van taxi's goed gere geld, waardoor komen en gaan van feestgangers geen enkel probleem oplevert. Het van te voren reserve ren van een taxi voor de terugreis is echter wel aan te raden. Dit jaar zal net zo zijn opgezet als alle andere jaren, met het verschil dat er nu twee acts zijn die de fuif opluisteren, namelijk de band Q- Size en Henk Ton van de Jansse Bagge Bend. De zes koppen lellende formatie Q-Size uit de omgeving van Oss zal de avond beginnen met hun muziek die bestaat uit stevige rockcovers van bands en artiesten als Skunk Anansie. K's Choice, Alanis Morissette en Anouk, maar ook uit de wal rustiger nummers van artie sten als Janis Joplin, Sheryl Crow en Allanah Myles. De twee lead-zange- ressen Q-Size staan hierbij garant voor een overweldigend slemgeluid, bijgestaan door hel stevige rockge- luid van de rest van de band. Daarna zullen Henk en Ton, de twee zangers van de Jansse Bagge Bend, hun hits als 'Sollicitere', 'Proemevlaai' en, wel zo toepasse lijk, 'Fiëste wie de Biëste' ten geho re brengen. Rond die tijd zal er in het kader van het jubileum een gigantisch 10 jaar Fuif'-spektakel plaatsvinden, maar wat dat is moe ten de mensen zelf maar komen bekijken. Wanneer dit spektakel achter de rus is zal Q-Size voor de rest van de avond hun optreden ver volgen. De laatste nieuwtjes rond de Fuif kunnen ook op Internet gevon den worden en wel op www.Leunen.nl. De voorverkoop is inmiddels begonnen bij o.a. Texaco-station 'De Aide Smilse' in Leunen. Het feest barst om 20.30 uur los en wordt om 01.00 uur afgesloten door Q-Size. Voor dit Zomerkoorproject is gekozen voor muziek uit de tijd van de Romantiek. De geoefende deel nemers nemen dit jaar werken ter hand van J. Brahms en E. Elgar (o.a. Bekend 'Land of Hope en Glory'). "Van Brahms brengen we De Zigeunerlieder en het Schicksalslied ten gehore en van Elgar 'From the Bavarian Highlands', een cyclus van zes liederen over het leven in Beieren", vertelt Pieter Kuypers. Onder leiding van dirigent Cees Wouters en onder begeleiding van pianist Hans van Eijnden gaan de Ruim 130 zangers en zangeresssen zetten komende zaterdag hun beste beentje voor. Hel Zomerkoorproject in de aula van het Raaylandcollege begint om 20.00 uur. deelnemers aan het project een hele dag muzikaal met elkaar aan de slag. "Iedereen heeft thuis de partij globaal kunnen instuderen met behulp van een partituur en een cas settebandje", zegt Marjo Kuijpers. "Het project heeft ten doel zangers en zangeressen uit diverse koren een keer gezamenlijk te laten zingen in Klojo radio-cd van de week 'De cd van de week' van Omroep Venray is 'Lowlands', een leuke verzamelaar met alternatieve muziek. Beantwoord de volgende vraag. Waar wordt Lowlands in Nederland gehouden? Bel het ant woord door naar Omroep Venray, tel. 512362. Zaterdag tussen 17.00 Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray en 18.00 uur in het programma Klojo radio zal de winnaar bekend worden gemaakt. Stopwatch In tegenstelling tot eerdere berichtgeving gaat het sportiefste sportprogramma van de regio op 22 augustus weer van start, met volop aandacht voor het 'Venray's Open'. Verder blikken we terug op de Venray Cup en kijken vooruit naar de verschillende competities die in september van start gaan. Ook aan dacht voor de jeugd van SV Venray, waarvoor we dc jeugd-coördinator ontvangen in de studio. Ook het komend seizoen houdt Stopwatch u van minuut tot minuut op de hoogte van de sportactiviteiten uit de regio. Stopwatch: zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Wandeling dur het Rooise land Donderdag besluiten we onze wan delingen over het St. Annaterrein. U hebt dan/achtereenvolgens Gerard Lucassen, Harrie Vriens en Twan van Els over het belang van dit gebied voor Venray horen vertellen. Twan van Els gaat donderdag verder met zijn uitleg over het terrein, wat er kan en wat er niet kan en wat er bewaard moet blijven. Donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur. herhaling maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. Omroep Venray: kabel 87.50 Mhz/elher FM 90.2. Elke werkdag vanaf 15.00 uur: zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur. een andere samenstelling, in een periode dat veel koren geen repeti ties hebben. De deelnemers komen uit de regio Venray, maar ook uit onder andere Eindhoven, Veldhoven, Voerendaal, Tegelen en Blerick." De mond-op-mond-reclame heeft in het afgelopen jaar goed zijn werk gedaan meent Pieter Kuypers. "Het aardige is dat veel mensen die vorig jaar deelnamen aan het project, ook nu weer van de partij zijn. Vorig jaar deden bijvoorbeeld slechts enkele leden van een koor uit Blerick mee, maar nu staat geloof ik het hele koor op de bühne." Marjo en Pieter Kuypers, die acht jaar geleden van het Zuid- Limburgse Voerendaal naar het Noord-Limburgse Venray verhuis den. zijn twee fervente koorzangers. Na drie jaar in het Zuid-Limburgse hun goed ingestudeerde 'Zomerkoorpartijen' met verve te hebben gezongen, werden ze gevraagd om het project in Venray op poten te zetten. "Vorig jaar heb ben we het project, dat wordt onder steund door de Vereniging Nederlandse Korenorganisaties (VNK), voor het eerst georganiseerd in de schouwburg van St. Anna", vertelt Pieter Kuypers. "We kiezen jaarlijks een ander thema, in 1998 bestond het repertoire uit operawer- ken. De deelnemers kunnen in een evaluatie hun wensen omtrent het muzikale programma in een evalu atie kenbaar maken. Als organisatie nemen we deze wensen mee in de voorbereidingen op het volgende jaar." Het Zomerkoorproject vindt dit jaar plaats in de aula van het Raayland College Zuid te Venray. "We hopen dat veel mensen het uit eindelijke resultaat willen komen beluisteren", zegt Marjo Kuypers. "Het concert begint om 20.00 uur en de «oegang is gratis." Nog even, en dan wordt gestart met de bouw van woningen in het plan Franciscanenpark. Huizen met een mooie stijl, gelegen in een uniek stukje Venray met een rijk en boeiend verleden. Bovendien liggen de woningen op een steenworp afstand van het centrum. Voor hypotheken in dit project kunnen wij u zeer scherpe rentetarieven aanbieden. Daarbij mag u rekenen op een perfect advies, dat helemaal is afgestemd op uw persoonlijke situatie en wensen. Onze gecertificeerde hypo theekadviseurs staan in voor een vakkundig advies voor nu en straks. Wij hechten grote waarde aan een goede rela tie met u en zorgen ervoor, dat er regelmatig onderhoud wordt gepleegd aan uw hypo theek. Zodat die ook na vele jaren nog steeds als gegoten zit. Vul daarom de antwoordcou pon in of bel ons vandaag nog voor een afspraak voor een scherpe en op maat gesneden offerte. Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530 216 peelmaas@tref.nl Jcl5 ik wil graag meer informatie over uw hypotheekaanbod voor het plan Franciscanenpark. Bel mij voor een afspraak! naam adres postcode/woonplaats telefoon Deze coupon uitknippen en opsturen naar: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Repetitie en uitvoering op één dag Marjo en Pieter Kuypers heb ben drukken maanden achter de rug. De twee grote initiators van het Zomerkoorproject, dat op zaterdag 21 augustus voor de tweede keer in Venray gehouden wordt, begonnen dit jaar al vroeg met het uitzoeken van geschikte muziekstukken voor het concert, waaraan dit jaar liefst 135 zan gers en zangeressen deelnemen. Zomerkoor 1999 is een ééndaags koorproject; deelnemers repete ren een hele dag aan diverse koor werken, die dan 's avonds in con- certvorm worden uitgevoerd. "Het Zomerkoorproject is geslaagd als alle deelnemers het naar hun zin hebben gehad", ver telt Marjo Kuypers. /4yettcCa, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur *s middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 lot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTUK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur H. v. EERTEN tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8.00 tot vrijdag 18.00 uur waarge nomen door: R. v.d. REIS tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES- TELUKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut vóór Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus I 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3