Open huis GGW De Peel Uitstapje met nasmaak Derde Lagerhuisdebat Venrayse dirigent in 't zonnetje Jaarlijks onderonsje van tennisfamilie ^2ty Ernst en Bobbie stelen de show Internationale vrijwilligers helpen Staats bosbeheer Oud papier tri' STOMERIJ PaaPEEL EN MAAS donderdag 19 augustus 1999 - Pagina 11 De Groep Geleide Wapens De Peel in Vredepeel opent op zater dag 4 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur haar poorten voor het publiek. Behalve diverse demon straties in de lucht en op de grond, zijn er tentoonstellingen en muzi kale optredens, waaronder Gordon en Replay. Met dit open luis brengen de luchtmachters jnder de aandacht dat geleide napens al 40 jaar deel uitmaken can de Koninklijke Luchtmacht >n dat De Peel vijf jaar thuisbasis is van de Groep Geleide Wapens. Op zaterdag 4 september 1999 lei- jen borden het publiek naar de toe- j gangspoorten Venray en Bakel, die vanaf 10.00 uur geopend zijn. De toegang is gratis. De route brengt vervolgens automobilisten naar de startbaan waar ruime parkeergele genheid is. Bij binnenkomst ont vangt eenieder een programmaboek je met hierin een prijsvraagformulier. Hoofdprijs is een vijfdaagse vliegreis naar Istanbul voor twee personen! Op het terrein is materieel te zien van de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee en bui tenlandse gasten. Onder meer zijn aanwezig Hawk-, Stinger- en Patriot-raketsystemen. Deze laatste heeft vooral bekendheid gekregen in Nederland, doordat de Koninklijke Luchtmacht met de Patriot een bij drage leverde aan de luchtverdedi ging van Jeruzalem tijdens de Golfoorlog. Een fototentoonstelling toont het leven bij de geleide wapens gedurende 40 jaar. Het luchtruim wordt op deze dag benut voor parachutisten, vliegtui gen en demonstraties met vliegers door het Vliegergezelschap Helmond. Voorts zijn er demonstra ties met panserwagens en motoren door de Koninklijke Marechaussee. Het publiek kan zelf ook actief zijn, zo kan er bijvoorbeeld worden geschoten met 'losse flodders". Enkele gelukkigen mogen zelfs mee met een rit door zeer ruw terrein. Voor kinderen zijn er speciale attracties. Gedurende de gehele dag zal er muziek zijn. Zo zullen er optredens zijn van de Politiekapel Brabant Zuid-Oost, Doe Mar Wa, de Drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht. Gordon en Replay. Over het gehele terrein staan kraampjes opgesteld waar diverse artikelen en versnaperingen te koop zijn. Omdat de Groep Geleide Wapens en de andere onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht altijd op zoek zijn naar jongeren die bij de luchtmacht willen is er ook een wer vingstent, waar belangstellenden informatie kunnen krijgen over banen op De Peel en elders bij de krijgsmacht. Wij zijn op zoek naar gemotiveerde weekendhulpen m/v werktijden: vrijdagavond en zaterdag Inlichtingen: Maurice VerseJtuuren, keurslager Schouwburgplein 4 5801 BV Venray Tel. 0478 581324 Een groep van 19 jongeren uit maar liefst tien verschillende landen zal in de periode van 14 t/m 28 5° augustus verblijven in Ospeldijk. De jongeren nemen deel aan een vrij- willigersproject van SIW Internationale e Vrijwilligersprojecten. SIW is een niet-commerciële organisatie die zich bezighoudt met internationale va" uitwisseling van jongeren. sov.e De vrijwilligers zullen, onder n' begeleiding van Staatsbosbeheer, hun handen uit de mouwen steken 1op De Groote Peel. Samen zullen de U1 internationale jongeren hier werken aan de terugkeer van de natuurlijke staat van De Groote Peel. Ze houden zich onder andere bezig met het ver zamelen van hout, zodat de oer- Nederlandse heide weer kan groei- tOfen. SJW wil graag haar internationale jongeren kennis laten maken met de Male bevolking en (eet)gewoontes. Hier zoekt ze mensen die een avond n de periode van 20-25 augustus 11 een buitenlandse gast aan tafel zou- cie' den willen. Mensen die geïnteres- 1 v seerd zijn kunnen voor meer infor matie bellen naar het bezoekerscentrum van ^Staatsbosbeheer (tussen 09.00 en 17.00 uur), tel. 0495-641497. V bi Iedere laatste woensdag van de iaand haalt Atletiekvereniging IVenray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten kim Zandakker, Schutsboom, Vendel, set Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in k Molenklef, Vlakwater, omgeving mofWerckenslaan, Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag ud 25 augustus om uiterlijk 18.30 uur va oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in BB dozen, te deponeren in de papier- JB container van AV Venray-Regio die jr J- J— Jh S I is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. Dinsdag in de loop van de mor gen vertrokken bijna 200 leden van negen KBO afdelingen rond om Venray voor een fietstocht van twintig kilometer. Bestemming Sint Annaterrein en een welver diende lunch, daarna pret met diverse spellen. Dat liep iets anders dan verwacht. Tegenwoordig heten ze vijftig plussers of senioren. Ze doen aan bungee-jumpen, parachutespringen en surfen over het internet. De 'bejaarden' van tegenwoordig lijken niet zo oud meer als vroeger, maar fietsen doen ze gelukkig nog steeds. En met veel plezier. Dat was te mer ken aan de opkomst tijdens de door de KBO georganiseerde fietstocht in Wel een lunch, maar geen spellen tijdens het KBO uitstapje. het kader van hel Jaar van de Ouderen. De bedoeling was om om ongeveer half twaalf uit de dorpen te vertrekken, zodat iedereen na een mooie en zelf uitgezette route,tegen twaalven in Venray zou aankomen. Op het Sint Annaterrein hadden leerlingen van Gilde Opleidingen voor de lunch gezorgd. Een van de organisatoren uit Ysselsteyn, mevrouw Tacken was toch een beet je teleurgesteld: "We kregen het lun chpakket maar het leek er op alsof we zo snel mogelijk weer weg moesten zijn. En ook de beloofde spellen stonden er niet." De aanwe zigen lieten zich niet kisten en besloten er dan zelf maar een gezel lige dag van te maken. Na het kof fiedrinken wandelden sommigen op hun gemak over het fraaie terrein, andere bleven lekker napraten en verschillende groepen bezochten het Oda-park. Aan wie de misser van de spellen lag, had mevrouw Tacken maar niet nagevraagd: "Ik wil niemand ver oordelen dus ik moet oppassen wat ik zeg. Maar als het in een van de dorpen was georganiseerd, was het niet gebeurd. In Venray blijkt het steeds weer mis te gaan. In een dorp is de organisatie gewoon kleiner en doe je meer voor elkaar." Op vrijdag 17 september orga niseert de Venrayse Vrouwenraad voor de derde maal een politiek debat waarin diverse actuele the ma's onderwerp van discussie zul len zijn. Als voorbeeld voor de vorm waarin gediscussieerd wordt, diende het bekende tv-pro- gramma van Paul Witteman: het Lagerhuis. De Vara liet zich op haar beurt weer inspireren door hel Britse par lement waarin de geachte afgevaar digden elkaar in soms heftige bewoordingen proberen te overtui gen. Dat kan nu dus ook in Venray en wel op vrijdagavond 17 septem ber in de foyer van de schouwburg. Vrije inloop vanaf 20.00 uur en start van de discussie exact om klokslag 20.30 uur. Als gespreksleider (zeg maar de Paul Witteman van Venray) treedt dit jaar op mevr. Ellis Windels (van Dagblad De Limburger). Een enquête onder de deelnemers van de vorige twee edities leerde ons dat men graag zou willen deba teren over actuele politieke thema's, waarbij men het nuttig vond dat de grote lijnen van te voren vast zou den staan maar de exacte stellingen niet per se lang van te voren bekend zouden hoeven zijn. In overleg met de nieuwe kandidaten zullen we proberen zoveel mogelijk aan ieders specifieke wensen tegemoet te komen, zodat de deelnemende deba- tors zich zo goed mogelijk kunnen voorbereiden. Een eerste tip van de sluiter lichten we hierbij op: De Venrayse politiek waarover in 1999, aan de hand van zes stellingen gede batteerd gaat worden, omvat in grote lijnen de volgende thema's: Het ja/nee kiezen van dorps- en wijkraden; het drugsbeleid; het gemeentelijk communicatiebeleid; een onderwerp over het ja/nee nuttig en/of overbodig zijn van emancipa tiebeleid/ het sociale gezicht van de Venrayenaar met betrekking tot b.v. de komst van de TBS-kliniek. De discussie duurt exact 15 minuten per stelling en de klok tikt onverbidde lijk. Eindconclusies worden niet getrokken na afloop van een discus sieronde. Wel zal een deskundige jury onder leiding van Gerard Thijssen aan het einde van de avond bepalen wie van de deelnemers de beste bijdrage aan de discussie heeft geleverd. BENT U EEN DEBATOR? PRAAT IJ GRAAG MEE? Zeggen wat u ervan vindt? Niet alleen over nadenken thuis op de bank, maar in klip en klare taal uw mening geven? Nu krijgt u de kans; gewoon meedoen dus, op uw eigen manier, niet in moeilijke (politie ke/war-)taal maar met gezond ver stand in normale spreektaal zeggen waar het op staat. U bent van harte welkom! Ook om te luisteren op de publieke tribune. De toegang is gra tis. Wilt u meedoen als debator, meldt u dan aan bij Ans van Oers, tel. 583385 of Jos van Soest, tel. 583445. Venraynaar wint cultuurprijs 'De Zilveren Vlegel' Het komt zelden voor dat een dirigent langer dan 10 jaar ver bonden is aan een koor of orkest. Als er dan een dirigent in slaagt om een koor gedurende ruim 25 jaar vol enthousiasme te leiden dan is dat een uniek feit. De Stichting Voortzetting Oogstcorso Kronenberg zette Ernest Cruysberg, woonachtig in Venray, afgelopen zondag in het zonnetje vanwege zijn verdienstelijke werk gedurende liefst 25 jaar, als diri gent van het Kronenbergse gemengd koor 'Melodia'. Ernest Cruysberg werd in 1953 in een zeer muzikaal Tienray's gezin geboren. Op 19-jarige leeftijd komt bij voor het eerst in Kronenberg in aanraking met een enkele liefheb bers die in een gemengd koor willen gaan zingen. Ernest, op dat moment oog studerend voor leraar aan de basisschool, pakt de draad enthou- Isiast op. Ernest leidt het koor aan vankelijk ter opluistering van de zaterdagavondmissen, ondersteund door enkele korte repetities. In 1978 besloten de leden van 'Melodia' om nog serieuzer te werk te gaan door. met behulp van een vaste repetitieavond per week, pro fane liederen in te studeren. Daardoor werd het ook mogelijk om buiten de kerkdiensten de vocale capaciteiten ten gehore te brengen. Onder leiding van Ernest luisterde het koor in, maar ook buiten Kronenberg, kerstavonden, buiten concerten, koffieconcerten, koren avonden, bonte avonden en allerlei andere activiteiten muzikaal op. Ook werd er regelmatig dankbaar gehoor gevonden in verpleeg- en verzorgingstehuizen in de omtrek. Bovenal kon de Kronenbergse kerkganger gedurende 25 jaar weke- lijks genieten van een goed kerk koor dat werd begeleidt en gediri geerd door een enthousiaste hobbyist. Ook in zijn geboortedorp Tienray heeft het plaatselijke koor meerdere jaren gebruik kunnen maken van de kwaliteiten van Ernest Cruysberg. Vorig jaar gaf Ernest te kennen dat hij (samen met zijn vrouw, die ook al meerder jaren in Kronenberg zong) het koor wilde gaan verlaten. Voor het vertrek op 1 januari 1999 heeft Ernest samen met het koor een dubbel-cd en een kerst-cd opgeno men als blijvende herinnering aan het vele werk in Kronenberg. Het verhaal van Ernest Cruysberg is in grote lijnen ook het verhaal van 'Melodia'. Ernest behoorde 25 jaar lang tot de stabiele peilers van deze vereniging uit Kronenberg. Daarmee zijn Ernest en zijn vrouw ook een beetje 'Kronenberger' geworden. Tijdens het afscheid afgelopen voorjaar zijn er vele dankwoorden en uitingen van waardering gege ven. De Stichting Voortzetting Oogstcorso Kronenberg wil dit nog maals onderstrepen middels de uit reiking van Kronenbergse cultuur prijs "De Zilveren Vlegel". Ernest Cruysberg ontving afgelo pen zondag in Kronenberg de cul tuurprijs 'De Zilveren Vlegel'. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabobank.zevenrode@tref.nl Ook op zaterdag bent u van harte op onze kantoren in Met het Rabo TotaalPakket haalt u méér uit uw Betaalrekening. Het is een compleet pakket voor dagelijkse bankzaken met extra's en bij zondere voordelen. Met het Rabo Totaal- Pakket kunt u voordelig rood staan. Met de Gouden Rabocard kunt u overal ter wereld waar u het bekende Eurocard/Master- cardvignet ziet, betalen. Bij deze Gouden Rabocard hoort een Gouden Europas. Hiermee kunt u pinnen èn chippen. U ontvangt een exclusieve nieuwsbrief met speciale aan biedingen en kortingen. welkom tussen 10.00-13.00 uur Leunen en Venray. Via het Rabo TotaalPakket kunt u onder andere Telesparen, Telebankieren en gratis gebruik maken van Rabo Interhelp Extra. Bij problemen in het buitenland brengt deze orga nisatie zonder kosten de hulpverlening op gang. Tevens biedt het Rabo TotaalPakket een door lopende reisverzekering met grote korting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van onze cliën tadviseurs. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Komend weekeinde derde editie Venray Open Van vrijdag 20 tot en met zon dag 22 augustus wordt tijdens het Praasterink Verzekeringen Venray Open voor de derde keer gestreden om het tenniskam pioenschap van Venray. Aan dit tennisevenement nemen alle zeven verenigingen uit de gemeente Venray deel: TV Oostrum, TV Oirlo/Castenray, TV Merselo, TC Rodhe, TV Leunen/Veulen/Heide, TV Ysselsteyn en TC Venray. Nadat de eerste twee edities van het toernooi zijn georganiseerd door de initiatiefnemers, Thom Spee en Ernst Kleinbussink van TC Venray, is het estafettestokje nu overgeno men door drie andere verenigingen. Dit jaar is de organisatie in handen van TC Rodhe, TV Leunen/Veulen/Heide en TV Ysselsteyn. Jan Ewals, lid van het uit vier personen bestaande organi satiecomité, hoopt dat de derde edi tie minstens zo succesvol is als de voorgaande jaren: "We nemen het petje af voor de organisatie van TC Venray die het evenement in twee jaar tijd op de tenniskaart heeft gezet. Tijdens de eerste editie van het Venray Open was de betrokken heid van de overige verenigingen nog minimaal, vorig jaar was dat al duidelijk veranderd. Nu hebben we het stokje dus overgenomen van TC Venray en we gaan bewijzen dat de organisatie ook bij ons onveranderd in goede handen is." WINSTPUNT Wat niet gewijdigd is de doelstel ling: promotie van de tennissport in de meest brede zin van het woord en het verstevigen van de onderlinge band tussen de zeven verenigingen. De samenwerking heeft al geleid tot een gezamenlijke aanpak van de problemen binnen de tennissport en een duidelijk beleid richting gemeente Venray. Ewals: "Met name in de kwestie rond de privati sering zijn de zeven verenigingen eensgezind naar buiten getreden. Dan staan niet alleen de belangen van de individuele verenigingen, maar ook die van de totale tennis sport in Venray centraal. Dat is het belangrijkste winstpunt dat met de organisatie van het Venray Open is behaald. Datzelfde geldt voor de opvang van de jeugd en de facilitei ten die we ze kunnen bieden. Want ook in de tennissport geldt wie de jeugd heeft, heeft de toekomst." CLINIC Het Praasterink Verzekeringen Venray Open is een prestatie!" toer nooi, maar ook een gebeuren waar gezelligheid en samenzijn voorop staan. Het komend weekeinde komen achttien teams met in totaal Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN SgSEM Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 De winnaars in de diverse klassen worden uiteraard in het zonnetje gezet. meetr dan I20 tennissers/sters in actie in de categorieën D2/E, D l en C1/C2. Zelfs enkele mixteams van de deelnemende verenigingen strij den om de hoogste eer. De Open klasse C1/C2 wordt gespeeld op tennispark Rodhe, de Dl-klasse in Ysselsteyn en de D2/E-klasse in Leunen. Op vrijdag vanaf 18.00 uu en zaterdag vanaf 09.00 uur worden de poulewedstrijden gespeeld vol gens het Daviscup-systeem. Dit houdt in dat er vijf onderlinge wed strijden worden gespeeld: een herenenkel, een damesenkel, een herendubbel, een damesdubbel en een gemengd dubbel. Op zondag worden vanaf 09.00 uur de finale wedstrijden gespeeld op de banen van TC Venray. Voor de jeugd is er om 13.00 uur een tennisclinic. Deze wordt dit jaar georganiseerd diir de Venrayse tennisleraren. die bij de deelnemende verenigingen actief zijn en zich dus op deze manier naar de jeugd toe kunnen promoten. Het toernooi wordt om circa 19.00 uur afgesloten met de prijsuitreiking. De populaire kindervrienden Ernst en Bobbie, die dagelijks de hoofdrol vertolken in het KinderNet tv-programma 'Ernst, Bobbie en de rest' kwamen maan dagmiddag met hun show naar sporthal de Wetteling in Venray. In een bomvolle zaal met moe ders, vaders en vooral stralende kinderen, waarvan er velen gekleed gingen in een speciaal door moeder gekocht 'Ernst en Bobbie'-shirt en dito pet, slaagde het komische duo er binnen no- time in de zaal op stelten te zetten. Honderden kinderen zongen, schreeuwden en luisterden naar een spetterende show vol verrass ingen. In het anderhalf uur durend pro gramma, onderbroken door een korte pauze, beleefden Ernst en Bobbie, samen met Kinno de mas cotte van KinderNet, de spannend ste avonturen. POPULAIR Ernst is de onbetwiste betweter van de twee. Hij denkt eerst en doet dan pas. Bobbie, veruit favoriet bij de kinderen, is vrolijk en onbe zorgd. Hij doet eerst en denkt dan pas na... En vaak denkt hij helemaal niet. Momenteel vinden de opnames plaats van een nieuwe reeks tv- avonturen. Ze spelen zich allemaal af op en rondom de boerderij. Vanaf september zijn deze avonturen op KinderNet te zien. Ook in Venray zongen Ernst en Bobbie diverse swingende liedjes, die de kinderen zonder moeite konden meezingen. Ernst zorgde samen met Bobbie voor een prachtige kindershow in een uitverkochte sporthal de Wetteling in Venray.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11