Veel lof voor college LENSSEN HaroldlSf Bevallen blijft nog even in Venray Dirigent Piet Poels viert 25-jarig jubileum service monteur elektro Jaarverslag politie: meer auto-inbraken *0 Fietsvierdaagse komt er aan! Boete van 800.000 gulden dreigt voor katholiek onderwijs Zonnebloem vakantieweek 1999 Show-dansgroep Enjoy start in Venray Versleijen Agri B.V. Winkeldief aangehouden Collecte Hartstichting succesvol Een glaasje teveel Diefstal fietsen Brand in N Leunen -)EEL en maas aonaeraag 1 juli 1999 - Pagina 9 Algemene beschouwingen zware kost De behandeling van de oorjaarsnota was een hele lange it dit jaar, maar het nieuwe colle- e heeft het wittebroodsjaar goed oorstaan. De fracties waren evreden met de financiële resul- aten van 'Keerpunt' 'Kritisch ïaar opbouwend volgen' luidt de loodschap voor volgend jaar. "Venray bruist van de nieuwe ont- p|vikkelingen, zaken die in het nog iet zo verre verleden onmogelijk ;ken, worden nu weer opgepakt. Er yordt weer volop gebouwd, wegen 'ernieuwd en we hebben nog dop plannen. Er zit weer muziek Een dergelijke juichstemming te verwachten van de grootste lalitiepartner in het college, het ~>A. De partij pleit voor terughou- :nd wat betreft verhogingen van de :meentelijke belastingen en niet aarfneer te verhogen dan de gemeente dgian buitenaf wordt opgelegd, of op lasis van indexcijfers. Een pluim I reeft de partij met name aan het jeugdbeleid, waarbij de partij voor stander is van een soort Keten-bena- Hering vanaf de kindertijd tot aan de lijd na school. Gezien de opmerkin- ;en over de niet-verhoging van de lelastingen kan de zin "Wordt het liet eens tijd voor heroverweging van de parkeertarieven?" alleen naar gelezen worden als een oproep ot verlaging. Gemist hadden de Khristen-democraten regels voor andhavingsbeleid, iets over het stadspark en de gang van zaken bij de privatisering van welzijnsaccom- en modaties. LIEF iet De fractie Van de Vorle beperkte zich hoofdzakelijk tot het stellen van vragen. Het motto van de fractie 'Wonen, werken en welbevinden' blijft de komende jaren overeind want het gaat om 'zaken die de bur gers raken, de kwaliteit van het leven verbeteren voor ouderen, jon geren. alleenstaanden, samenwo nenden, maar ook voor burgers die het niet zo breed hebben'. De fractie vroeg aandacht voor de komende OZB-herijking, om te zien hoe de stijging van de huisprijzen geneutra liseerd kan worden. Een echt woord van waardering kreeg woordvoerder Lemmens niet over zijn lippen. Samenwerking Venray ziet de Voorjaarsnota als een 'richtingge vend kader' en niet meer. Dat bete kent wel, volgens de fractie, dat er dus nog keuzemogelijkheden zijn en daar maken ze graag gebruik van. Vervelend is alleen dat bij elke 'vrije' post de ambteneren van het gemeentehuis al nieuwe posten heb ben ingevuld. Samenwerking Venray stelde concreet voor een bepaalde post van deze vrije beleidsruimte pas te besteden na discussie in de raad, "Hiermee zou de betrokkenheid bij en het draag vlak voor politieke keuzes die wij maken vergroot worden". Stokpaardjes leken dit jaar het mil lenniumprobleem, de bewaakte fiet senstalling en openbare toiletten. 'Het vertrouwen druipt van de voor jaarsnota af' en toch maakt SV zich zorgen.. "En dat heeft te maken met de relatie tussen onze ambities en datgene dat nodig is om onze ambi ties te realiseren." D66 beperkte zich tot de hoofdlij nen van het beleid en dat was pret tig, want de eerste termijn liep toch al pas na tien uur af. De liberaal democraten zijn blij dat KEERpunt op schema ligt en dat een nieuwe bezuinigingsronde niet nodig zal zijn. Investeringen ten behoeve van een dikkere Gemeentekrant ziet D66 niet zitten. Een inhoudelijke verbetering en meer koppeling aan thema's moet eerst maar eens gebeuren. De herinrichting van de publieksbalie zou D66 graag toch zien. ZUINIG Van de andere coalitiepartners was de PvdA blij dat er eindelijk weer eens ruimte voor nieuw beleid kwam. Aan de ene kant realiseren de sociaal-democraten zich wel dat niet alles kan, maar aan de andere kant zien ze toch weer 'leuke dingen voor de gewone mensen'. Hangplekken voor jongeren, betere wegen, riolering en een mooier stadscentrum. "Er wordt hard gewerkt in dit huis, door de ambte lijke organisatie en de bestuurders van Venray. Met veel inzet. Dat waarderen wij zeer. Maar De PvdA is bang voor teveel optimisme en dus moeten de investeringen bescheiden om tegenvallers in de toekomst te kunnen opvangen. Speciale aandacht vraagt men ook voor de varkens- en pluimveehou derij omdatde landelijke ontwikke lingen op dat gebied veel gevolgen zullen hebben voor het Venrayse buitengebied. Zowel de natuur als de landbouw als het milieu zouden uiteindelijk moeten kunnen winnen bij een goede aanpak, zodat de aan trekkelijkheid van het buitengebied behouden kan worden en zelfs ver beterd. De VVD steunt het optimisme van het college. Wat belastingdruk betreft staat Venray 35 op de lijst van 53 Limburgse gemeenten en van de liberalen hoeft dat niet lager, er moet tenslotte ook geld overblij ven voor beleid. Eenhoorn in het oog van de liberalen is dat na inkrimping van het personeelsbe stand op het gemeentehuis er nu ineens zoveel werkzaamheden uit besteed worden. Ook niet prettig is het niet doorgaan van het millenni umfeest in de stad en de geringe aandacht voor bedrijfspromotie. Een nieuw bedrijventerrein is een abso lute must. DOORSCHUIVEN In hun antwoorden deden burge meester en wethouders duidelijk hun best veel vragen naar de com missies door te schuiven. Het was ook al kwart voor elf voor de verga dering hervat werd en op de publie ke tribune dommelde net de eerste toehoorder in. Tijdens de antwoor den Van de wethouders speelde bur gemeester Waals duidelijk met zijn hamer, waarschijnlijk in de ver wachting (of hoop) ieder moment de Voorjaarsnota te kunnen 'weg tim meren'. Duidelijk was Waals in zijn inleiding "Ik constateer dat na zeven magere jaren het nu weer financieel beter gaat, de lasten ontwikkelen zich in positieve zin en een echte keuze voor politiek beleid hebben we jaren niet meer gehad. Dat dat weer kan heeft te maken met het harde werken hier in dit huis. Keerpunt is niet alleen afslanken maar de start van een andere opva ting over de rol van de overheid. Dat betekent zo veel mogelijk regietaken en zo min mogelijk uit voerende taken." Versleijen Agri neemt een prominente plaats in op de Nederlandse markt van automatisering en huisvesting voor de agrarische sektor en is onderdeel van de Versleijen Holding. In de pluimvee en varkenshouderij is de door ons gevoerde Big Dutchman produktenlijn wereldwijd marktleider. Wij installeren en onder houden veelal computergestuurde systemen. Ter versterking van ons service team, zijn wij op zoek naar een Wij bieden u: Zeer afwisselend en zelfstandig werk op diverse klantenlocaties. Ongedwongen werksfeer. Evt. mogelijkheid voor verdere scholing. Prima salaris en toeslagen. Diverse extra's. Wij vragen: MTS opleiding, of LTS met ervaring. Bekendheid met agro sektor is een pre. In bezit van rijbewijs BE. Wonen in de regio Venray-Horst. Ben je de vakman die ons team wil versterken en ons bedrijf verder mee uit wil bouwen? Stuur dan je sollicitatiebrief naar: Versleijen Agri B.V., t.a.v. de directie, Castenrayseweg 14 5808 AG Oirlo Voor info bel 0478-571941 en vraag naar Paul Versleijen. Casten rayseweg 14, 5808 AG Oirlo Castenrayseweg Tel. 0478-571941 De Politie Limburg Noord vorige week het jaarverslag over 1998. In het verslag enkele goede cijfers, zoals het aantal woninginbraken dat daalde met 20%. Ook het aantal autodiefstallen daalde (8%). maar daarentegen steeg het aantal dief stallen uit auto's met 27%. Om dat laatste aan te pakken is een project- Op xfi KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum De verplaatsing van de afdeling verloskunde en een deel van de inderafdeling van het St. Elisabeth Ziekenhuis in Venray naar het St. Maartens Gasthuis in Venlo lijkt even van de baan. De maatregel leek onvermijdelijk omdat de directie vreesde dat er in de zomer te weinig specialisten in Venray beschikbaar zouden zijn. Continuering van de zorg was een eerste vereiste, aldus de directie. In het weekeinde is gelukkig een oplossing gevonden. Volgens een woordvoerder van de beide ziekenhuizen zullen alle werkzaamheden tot 12 juli in ieder geval gewoon doorgaan in Venray. Voor deze datum moet het bestuur dan een oplossing gevonden hebben voor de opengevallen specialisten plaats binnen de afdeling Gynaecologie. Als er dan toch over plaatsing nodig hoopte men dat het hooguit voor twee maanden is. Voorinschrijving tijdens weekmarkt in Venray Het wordt mooi weer in de week van 13 tot en met 16 juli. Reden temeer om in te schrijven voor de editie 1999 van de Fietsvierdaagse Venray. Voorinschrijving geeft bovendien de kans mee te dingen naar een mooie fiets die ook dit jaar tijdens de verloting beschik baar wordt gesteld. Voorinschrijven kan onder andere nog op maandag 5 juli tijdens de wekelijkse markt in hartje Venray. De medewerkers van de Fietsvierdaagse Venray zijn op die dag weer met een stand in het cen trum aanwezig. Inschrijven kan ook bij het VVV-kantoor aan het Henseniusplein of een van de ande re inschrijfbureau's. Dus wees er snel bij en schrijf u in! De organisa tie verwacht dit jaar ook redelijk wat deelname vanuit Duitsland, want onze oosterburen zijn momen teel ook behoorlijk 'fietsgek'. Vanwege de mooie natuur en de De politie heeft maandagmiddag een 23-jarige Poolse man aangehou den die ervan wordt verdacht een winkeldiefstal gepleegd te hebben in een winkel aan De Bleek in Venray. De man betaalde een aantal artikelen maar de boodschappen die reeds in zijn rugzak zaten werden niet aan de kassière overhandigd. De Pool werd vervolgens door de politie aangehouden. De man bleek nog een gevangenisstraf van twee weken te moeten uitzitten in ver band met een eerdere winkeldiefstal in Eindhoven. Na opmaak van het proces verbaal werd de man door de vreemdelingendienst in vreemdelin genbewaring gesteld. vele rustige en vlakke fietspaden is Noord-Limburg en Zuid-Oost Brabant een geliefd fietsgebied. Mooie bossen en heidevelden wor den afgewisseld door akkers, weide velden en idyllische dorpjes en ste den. Niet te vergeten zijn uiteraard de steeds mooier wordende Peel en het nieuwe nationaal park De Maasduinen, waar de fietsroutes dwars doorheen gaan. Centraal staat hierin natuurlijk ook de rivier de Maas, met haar sowieso al unieke natuurgebieden die ze zomaar met zich meebrengt! Ook nu kan de fietsliefhebber, of die nu van verder weg komt of hier uit eigen omge ving, zich laten verrassen door unie ke routes die voeren langs plekjes waar men ongetwijfeld nog nooit geweest is. Uiteraard wordt men weer begeleid door duidelijke route schema's en aanduidingsborden, ter wijl de veiligheid van iedereen weer voorop staat. De inschrijfgelden bedragen voor vier dagen, ongeacht de afstand; *Kinderen tot 5 jaar kunnen onder begeleiding gratis deelne men; *Kinderen tot 13 jaar onder bege leiding f 16,00 p.p. *Houders ouderenpas f 18,00 p.p. *Overigen f 20,00 p.p. *Daginschrijving tot 5 jaar gratis. *Daginschrijving tot 13 jaar f 5,00 p.p. *Overige daginschrijving f 7,50 P-P- Voorinschrijving voor 13 juli levert f4,00 korting p.p. op. Dit geldt niet voor een dagin schrijving. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard "Muziek moet zowel muzikant als publiek aanspreken" Komende maandag wordt Harmonie Sub Matris Tutela-diri- gent Piet Poels (51) tijdens de laatste repetitie van dit seizoen uitgebreid in de bloemetjes gezet. Poels, geboren en getogen in Wanssum, getrouwd met Anneke en vader van zoon Michael en dochter Bianca, is al 25 jaar als dirigent aan de Oostrumse har monie verbonden. "Op 4 juni 1974 ben ik begonnen bij Harmonie Sub Matris Tutela in Oostrum en vanaf het allereerste moment klikte het gewoon. Ik ben nu inderdaad al 25 actief als diri gent, de tijd is werkelijk omgevlo gen." Lachend: "Als de vereni ging me nog langer wil hebben als dirigent, dan sta ik ook de komen de jaren wat mij betreft voor de groep. Ik heb het altijd met veel plezier gedaan en ben het bij Harmonie Sub Matris Tutela nog lang niet moe." Poels, die in 1971 b^gon als pau- kenist/slagwerker bij de Luchtmachtkapel in Soetsterberg en dus wekelijks diverse optredens in den lande verzorgtkwam eigenlijk heel toevallig in aanraking met de Oostrumse harmonie. "Op donder dag 24 mei 1974 heb ik mijn conser vatorium-diploma in Maastricht gehaald", vertelt Poels, die ook instructeur van de drumband en diri gent van het leerlingenorkest en de Eikenhofkapel in Oostrum is. "Ik zat in hotel-restaurant Vérstraeten aan de Geysterseweg, dat vroeger van mijn vader is geweest, een pilsje te drinken toen mijn zwager binnen kwam en me meteen vroeg 'heb je de krant al gelezen? Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum zoekt een nieuwe dirigent'. Ik heb vanuit het restaurant de toenmalige voorzitter Wim Volleberg gebeld en na een gesprek met het voltallige bestuur op zondag 27 mei én na een repetitie bezocht te hebben op maandag 28 mei ben ik op 4 juni als dirigent bij Harmonie Sub Matris Tutela begonnen." TOEKOMST Toen Piet Poels in 1974 bij de Oostrumse harmonie begon, kwam de vereniging uit in de eerste afde ling. "We zijn één keer gepromo veerd, nemen eens in de vier jaar, meestal met goed resultaat, aan een concours deel en komen nu uit in de Dirigent Piet Poels wordt komen de maandag in het zonnetje gezet. afdeling uitmuntendheid", vertelt Piet Poels. "Ook het ledenaantal is in de loop der jaren toegenomen, van 39 leden in 1974 tot 73 leden nu." De toekomst van Sub Matris Tutela ziet er volgens de Wanssumse dirigent erg zonnig uit. "Het leerlingenorkest bestaat uit lieft 42 leden en dat is opvallend in een relatief kleine gemeenschap als Oostrum. De harmonie is erg geliefd en maakt een wezenlijk onderdeel uit van de gemeenschap, zodat kin deren al op jeugdige leeftijd bij het leerlingenorkest beginnen en dat is alleen maar positief voor de harmo nie." FEEST Komende maandag weet Poels de schijnwerper op zich gericht, maar dat is hij als dirigent al jarenlang gewend. "Ik weet niet wat het bestuur van Sub Matris Tutela voor me in petto heeft; we zien het maan dag wel." Het zijn toch al feestelijke dagen in huize Poels, waar tientallen kaarten en rozen een prominent plekje in de huiskamer hebben gekregen "Mijn vrouw is net 50 jaar geworden, mijn zoon (drummer bij de bands Noisy Stuff en Jelly Goose, red.) is vorige week getrouwd en volgende week gaat mijn dochter trouwen", lacht Poels. "Over een paar weken ben ik jarig en in augustus wordt ik zelfs al opa. Ja, de jaren zijn omgevlogen... maar dat is een goed teken, toch?" Het ontslag van een administra tief medewerker kan de Stichting Katholiek Primair Onderwijs Venray op een boete van 800.000 gulden duur komen te staan. Dat bleek vorige week bij de Raad van State in Den Haag. Het ministerie van Onderwijs vindt dat het ontslag 'niet onvermij delijk' was en weigert de werkloos heidsuitkering te betalen. In het onderwijs betekent dit dal de oud werkgever de uitkering zelf moet betalen. De ontslagen persoon is nu al twee jaar werkloos en gelet op zijn leeftijd (50-plus) ziet het ernaar uit dat hij ongeveer tien jaar lang wachtgeld zal krijgen. De kosten daarvan kunnen oplopen tot bijna acht ton. De stichting stelt dat het ontslag wel noodzakelijk was en dat het ministerie zijn besluit op ver keerde gronden baseert. Volgens het Twee gewonden bij ongeval Twee personen raakten zaterdag gewond bij een ongeval op de krui sing Leunseweg/ Patersstraat/Oude Oostrumseweg in Venray. Een 38- jarige man uil Venray reed met zijn auto over de Leunseweg in de rich ting van de kruising. Daar zag hij twee fietsers, een vrouw van 15 jaar en een man van 19 jaar, beiden afkomstig uit Oostrum. over het hoofd. Een aanrijding volgde waar bij de vrouw een pijnlijke enkel en de andere fietser schaafwonden en rugklachten opliep. ministerie was er geen terugloop in het leerlingenaantal en ontslag dus niet nodig. "De persoon in kwestie werkte juist niet op een school, maar in de onderwijsondersteuningspoot van de stichting", zei woordvoerster J. Kolen. Volgens haar kreeg de stichting geen vergoeding meer voor zijn salaris, omdat een over eenkomst met het Onderwijsbureau Zuidoost-Nederland afliep. De Raad \an State moet nu duidelijkheid in dit conflict geven. De definitieve uitspraak wordt binnen twee maan den verwacht. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard plan ontwikkeld. Verder blijft de politie werken aan een hogere beschikbaarheid en zichtbaarheid van haar korps, een punt van onte vredenheid bij het publiek. Vanwege de stijging van de verkeersdrukte in de regio is gekozen vooreen gericht verkeerstoezicht (GVT) en recon structie van de belangrijkste knel punten zoals de Napoleonsbaan. Ondanks de maatregelen deden zich daar toch 40 letselongevallen voor, waarvan vier met dodelijke afloop. Er zijn in 1998 ook veel controles op drinken onder invloed uitge voerd, waarbij 1072 bestuurders zijn bekeurd. Van 471 van hen is het rij bewijs afgenomen. De jaarlijkse collecte vbracht dit jaar ƒ28.134.10 op... Graag bedan ken wij onze vrijwilligers, de collec tanten en gevers van harte voor het behalen van dit geweldige resultaat. De Hartstichting besteedt de opbrengst van de collecte aan onderzoek, patiëntenzorg, preventie en voorlichting. En dat is hard nodig, want hart- en vaatziekten zijn nog steeds volksvijand no. 1Wij blijven ons inzetten en dat kan allen dankzij uw steun. Overzicht collec teopbrengst: Ysselsteyn 1267,05; Leunen 1277,70; Oostrum 1166,-; Oirlo 1090.60; Merselo 852.60; Castenray 498,90; Heide 518.30; Veulen 390.05: Smakt 211,55; Vredepeel 173,20, totaal 7445,95. Venray 18.444.85; giften: 2243.60. Mogen wij in het veelbesproken jaar 2000 weer op u rekenen? Ja toch! Merci alvast! Henriëtte Poels- Peters. voorzitter afd. Gem. Venray N.H.St. Een 33-jarige man uit Overloon werd zaterdag omstreeks 05.45 uur op de Witte Vennenweg in Oostrum aangehouden op verdenking van rij den onder invloed. De man viel op door zijn rijgedrag en een ademana lyse wees uit dat hij teveel had gedronken. Hij kreeg een rijverbod voor zes uur. De zaak werd verder via snelrecht afgehandeld. Uit een tuinhuis bij een woning aan het Harrie van Daalplein in Overloon zijn twee splinternieuwe fietsen gestolen. De diefstal is woensdagavond ontdekt. Vermoedelijk is het tuinhuis niet afgesloten geweest. Zoals u misschien al eerder aan de deur gemerkt heeft, of anders vorige week in Peel en Maas gelezen, loopt momenteel de jaarlijkse Zonnebloemloterij. Een belangrijke activiteit die mede vanuit de loterij opbrengst wordt gefinancierd, is de Zonnebloem vakantieweek. Een twintigtal 'gasten' uit de regio Venray heeft afgelopen maand zo'n vakantie kunnen genieten. Het betrof een verblijf van 7 tot 12 juni op de Prins Willem Alexander Hoeve te Roden (Dr.). deze gasten, voor het merendeel hulpbehoevende bejaarden, hebben daar tegen bet aling van een eigen bijdrage een fantastische week beleefd. De bege leiding bestond uit 26 vrijwilligers, onder wie professionele verpleeg kundigen. die allen hun diensten belangeloos leverden. Echt een staaltje van 24-uurs beschikbaar heid! De kosten van reis en verblijf zijn grotendeels opgebracht door al die Nederlanders die de Zonnebloem een goed hart toedra gen. Het slechte weer was de enige tegenvaller, maar mede door de goed georganiseerde binnenactivi- teiten hebben de gasten een heel fijne en onbezorgde vakantie gehad, waarbij alle tijd was voor het leggen van nieuwe contacten tussen zieken en gezonden. Zo'n vakantie bete kent veel voor mensen die soms al jaren niet in staat zijn geweest zelf standig op vakantie te gaan. Dat besef is de beloning voor al die vrij willigers. zonder wie dit soort week enden niet te organiseren is. Echte aandacht is wel een mensenrecht, maar niet te koop. Sinds april 1999 is Venray weer een nieuwe dansgroep rijker: show-dansgroep Enjoy. "We dan sen op de muziek van nu, Top 40- liedjes dus", vertelt trainster en choreografe Denice Hansen. Samen met Jessie Aben en Mayke Selder vormt Denice Hansen, die nu vijf jaar in Venray woont en jarenlang lid was van de bekende show-dansgroep Silver Seal in Geldrop, het bestuur van de dansgroep. "In april zijn we met de trainingen begonnen in wijkge- bouw 't Stekske en inmiddels hebben we al 20 leden, maar nieu we mensen zijn natuurlijk altijd van harte welkom." Denice Hansen heeft echter nog meer pijlen op haar boog. Naast de wekelijkse trainingen voor danslief hebbers uit de regio Venray. is ze inmiddels ook een demo-groep opgestart die op feesten, partijen en in disco's optredens gaat verzorgen. "Die groep moet uit zo'n acht perso nen gaan bestaan, zodat we altijd genoeg mensen achter de hand heb ben die bij ziekte of afmelding kun nen inspringen. De lessen zijn pittig maar voor jong en oud goed te vol gen." Het nieuwe seizoen begint op woensdag I september.Voor meer informatie en boekingen kan men Denice Hansen. Jessie Aben en Mayke Selder vormen het bestuur van show-dansgroep Enjoy. ontact opnemen met Denice Hansen, tel: 0478-510508. Op de Weideweg ter hoogte van de overstort, werd vanmorgen omstreeks 07.30 uur een branden de bouwkeet aangetroffen. De gewaarschuwde politiemensen troffen een ravage rond de keet aan, waarbij de inboedel verspreid rond het voertuig lag. Een stroom kabel liep vanaf de keet naar een aggregaat, dat was opengebroken en draaide. Ook enkele opslagruimten van een graafmachine die in de buurt stond, waren open gebroken. De eigenaar van de spullen, een bedrijf uit Den Dungen, doet aan gifte zodra deze een beeld heeft van de aangerichte ravage.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9