Zorgeloos genieten van uw vakantie? Hoofd leeg, koffers vol en wegwezen! Zonnige toekomst Muziekschool" middelen Venray aast op ISV- Afscheid van school en internaat Gezellige afsluiting Zomerconcerten Venrayse verpleegkundigen tijdelijk naar Venlo 'EEL EN MAAS 1EZORGEN? Opbrengst collecte Maag Lever )armstichting Vacaturebank vrij williger s- centrale Algemene leden- Jongen N bekent verkrachting Rongen dè specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! EN MAAS donderdag 1 juli 1999 - Pagina 7 Kunstencentrum Venray is klaar Reünie Lyceum 1961 Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Vakantie, dat is vooral genieten. Even niets aan je hoofd. Even lekker er tussenuit. Het fijnste aan vakantie is doen wat je zelf wilt. Daar hoort bij, dat je je over geldzaken geen zorgen hoeft te maken. En dat je verzekerd bent van snelle hulp als er wat gebeurt onderweg of op je vakantiebestemming. De Rabobank biedt de mogelijkheid om dat allemaal in één keer goed te regelen met het Rabo TotaalPakket. Dat is gemakkelijk en voordelig. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Meer weten over de het Rabo TotaalPakket? De Rabobank kan u alle informatie verstrek ken over het Rabo TotaalPakket. Er is ook een gratis Rabo Vakantie Bestellijn: 0800-0718 (dagelijks bereikbaar van 07.00 tot 22.00 uur). Bovendien kunt u altijd terecht op de Internetsite van de Rabobank: www.rabobank.nl. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Rabobank Venray-Oostrum 100 jaar vleugels, orgels en ande- muziekinstrumenten van de in Venray worden, met de rest van de inboedel, (woensdag 7. donderdag 8 en vrij- k 9 juli door een erkend verhuis- prijf van de huidige panden van .muziekschool aan de Grote irkt en de Beukenlaan naar de luwe behuizing aan de uvelstraat getransporteerd. "Het irdl nog een hele operatie voor de rhuizers om alle instrumenten fat- enlijk uit dit gebouw te krijgen", rielt muziekschool- directeur :es Simpelaar lachend, lisschien dat de ramen wel geo- nd worden om de grote instru- :nten met behulp van een takelwa- n uit de vele krappe kamertjes te ijgen. Maar als we de verhuizing liter de rug hebben krijgen we de schikking over een fantastische nd in het centrum van Venray met n prima akoestiek, ideaal voor de Wil jij of andere bladen zoals rens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Veem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray In de Maag Lever Darmweek van 1-19 juni vond hun de collecte aats. De opbrengst in Venray droeg ƒ3265,05. De Maag Lever armweek staat in het teken van lijsverteringsziekten. Eén op de ven mensen in Nederland heeft achten aan maag, lever of darmen, let uw gift kan de stichting een aop doen voor deze mensen. Hebt de collectant gemist, dan kunt u n bijdrage storten op giro 2737 i.v. Maag Lever Darm Stichting te ieuwegein. Voor vragen over de spijsverte- ng kunt u de infolijn bellen: 0090- 125625 (22 ct/min.) op werkdagen n 14.00-17.00 uur. I De vrijwilligerscentrale van (nthese is regelmatig op zoek naar ijwilligers voor diverse activi- iten. In Peel en Maas zal regelma- een oproep hiervoor geplaatst orden. Voor de parochie Venray-Zuid aan vijf vacatures open, t.w. tezoeken namens de parochie van eken in het ziekenhuis of aan huis t lid werkgroep opbouw kosterij voor de weekenden en de tonddiensten in de Paterskerk i toezicht houden tijdens de open- elling van de Paterskerk op dins- tgmorgen i schoonhouden van de Paterskerk mien met anderen. De werkzaamheden vinden plaats I de Paterskerk. Er worden geen leciale eisen gesteld. De werktij- en zijn afzonderlijk zoals boven ermeld of indien niet vermeld in verleg. Meer informatie: Openbare 1 ibliotheek, Merseloseweg 59. 100 GA Venray, lel. 0478-516995. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ruim 1500 leerlingen van de muziekschool." Ook de circa 500 leerlingen van de Balletschool en de Vrije Academie nemen hun intrek in het nieuwe gebouw, een gedeelte van de voormalige school en inter naat Jerusalem. Het Kunsten centrum wordt op 9 oktober officieel geopend. Een week later houden de drie organisaties een open dag. Directeur Cees Simpelaar heeft drukke maanden achter de rug en ook de komende dagen en weken zal hij nog absoluut niet op zijn lau weren kunnen gaan rusten. "Totdat we onze intrek hebben genomen in het nieuwe pand en de muzieklessen van start gaan, zal dat nog wel even zo blijven", vertelt Simpelaar, ter wijl hij de gigantische bouwteke ning van de nieuwe behuizing ont vouwt. "Het huidige pand voldoet al jaren niet meer aan de ARBO-eisen van deze tijd en de vele krappe kamertjes hebben een slechte akoes tiek. We zijn dan ook blij dat we Begin juni vond in Venray een reünie plaats van oud-leerlingen van het Lyceum aan de Leunseweg te Venray. Een weer zien van klasgenoten na meer dan 35 jaren, dat een bijzonder karak ter had, omdat dit de laatste leer lingenreünie was, waarbij nog een foto kon worden gemaakt van het oude schoolgebouw. Voor dit weerzien waren een twin tigtal leerlingen van de klassen IB en 2A van de schooljaren 1961- 1962-1963 bij elkaar gebracht, dank zi j de grote inspanningen van Wies Driessen, echtgenote van een van de oud-studenten. Piet Driessen. Aanleiding was de 50e verjaardag van Piet. waarvoor naar een bijzon der cadeau werd gezocht. De jarige had zich al vaker laten ontvallen, dat hij zijn oude schoolmaten van vroe ger nog eens graag terug zou zien. En daarmee was de aanleiding gevonden. Begin van dit jaar startte Wies haar speurtocht, daarbij gehol pen door een andere klasgenoot, Ben Hermkens uit Broekhuizenvorst. Schooladministraties werden nage speurd, wat niet meeviel, omdat er in de tussentijd veel ontwikkelingen zijn geweest. De school verhuisde naar de Zuidsingel en kreeg een De gemeente Venray wil op grond van een goed ontwikke lingsprogramma zoveel mogelijk investeringssubsidies stedelijke vernieuwing (ISV-regeling) bin nenhalen. Een voor de zomer samen te stellen projectgroep zal een breed draagvlak moeten creë ren voor een plan waarmee men daadwerkelijk aan de slag kan. De gemeente wil voor de uitwer king van het ontwikkelingspro gramma een bedrag uittrekken van 125.000 gulden. Met het oog op een effectieve ondersteuning door middel van sub sidies, stelt de Rijksoverheid met ingang van het jaar 2000 de gemeenten voor een langere periode een bijdrage in het vooruitzicht ter stimulering en ondersteuning van de binnenkort onze intrek kunnen nemen in een prachtig, ruim gebouw; het pand is gewoon ideaal voor de vele leerlingen en het perso neel van de drie instellingen." TOEKOMST Het gebouw aan de Heuvelstraat werd in 1994 door de gemeente Venray verworven. Een beheers stichting. bestaande uit twee leden van de Muziekschool en twee van de Vrije Academie en een onafhan kelijk voorzitter, heeft het pand voor 3,1 miljoen gulden laten verbou wen. "Het complex kreeg een lift, isolatie en een aula met 150 zitplaat sen, perfect voor optredens en repetities van de leerlingen van de drie instellingen", vertelt Simpelaar. "We hopen dat het nieuwe complex een aanzuigende werking heeft op nieuwe leerlingen, ook uit de regio buiten Venray." De drie instellingen maken samen gebruik van dezelfde ingang en delen ook de kantine. Een laatste foto van de oud-leer lingen voor "hun" oude school... die inmiddels gesloopt is nieuwe naam: Boschveldcollege. Enkele jaren geleden ging het Boschveldcollege op in een mam moetfusie van onderwijsinstituten en heette voortaan Raaylandcollege. Maar dankzij talloze telefoontjes, gesprekken en brieven lukte het ten slotte om alle oud-leerlingen weer uit de schooladministratie op te die pen. WAAR ZIJN ZE? Vervolgens was het de kunst om er achter te komen, wat de huidige verblijfplaats van iedereen was. Maar ook dat lukte, en zo kon ieder een in het afgelopen voorjaar wor den benaderd, wat leidde tot de aan melding van zo'n 20 oud-klasgenoten. Op 5 juni werd Piet Driessen door zijn vrouw met een smoesje weggelokt naar Hotel De Zwaan in Venray, alwaar hij zijn oude maten tot zijn grote verrassing weerzag. Het werd een bijzonder gezellige bijeenkomst met veel goede herinneringen en verhalen uit de zestiger jaren, toen de Paters Franciscanen de loop der dingen op de school en in het internaat bepaal- stedelijke vernieuwing. In de in 1995 uitgebrachte nota Stedelijke Vernieuwing constateerde het toen malige kabinet dat de druk op het stedelijke gebied toeneemt. Dit Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV) is een bundeling van grotendeels bestaande subsidie regelingen op het terrein van wonen, ruimte, milieu en de fysieke condi ties voor economische activiteiten. PROGRAMMA Om in aanmerking te komen voor een ISV- bijdrage, dient een gemeente in overleg met haar publieke en private partners een ont wikkelingsprogramma op te stellen. In dit ontwikkelingsprogramma moet de gemeente aangeven welke prestaties zij nastreeft en welke aan- Verkeersongeval met letsel Een 20-jarige inwoner van Boxmeer is woensdagmorgen rond 07.00 uur gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Boxmeerseweg in Boxmeer. Het slachtoffer kwam door onbekende oorzaak op de linkerweghelft en botste hier frontaal tegen een 19- jarige automobilist uit Ysselsteyn dit uil tegenovergestelde richting naderde. De 19-jarige man botste vervolgens met zijn auto tegen een boom. Hij bleef ongedeerd. Een 31- jarige man uit Gemert die achter de man uil Ysselsteyn reed week uit voor beide voertuigen en kwam tegen een heg tot stilstand. Het 20- jarige slachtoffer is met hoofd- en knieletsel overgebracht naar een zie kenhuis. Voor het overige hebben ze hun eigen ruimten. De voormalige gym zaal van het Jerusalemgebouw is gereserveerd voor de balletafdeling, fn de oostelijke vleugel wordt de Vrije Academie gehuisvest, terwijl de muziekschool over de gewestelij ke vleugel kan beschikken. Ook de zolder is grotendeels voor muziek beoefening ingericht. "Onderzoeksbureau TNO heeft de akoestiek van de diverse ruimten en de geluidsoverlast voor de omwo nenden onderzocht en de resultaten zijn positief. Van geluidsoverlast is geen sprake en de akoestiek is uit stekend". vertelt Cees Simpelaar. "Eigenlijk is iedereen positief over het gebouw. De Venrayse mensen zijn "vooral blij dat een stijlvol gebouw behouden blijft en zo'n leuke bestemming krijgt. Balletschool, Vrije Academie en muziekschool in Venray gaan een zonnige toekomst tegemoet, dat weet ik zeker. den. En natuurlijk mocht een rond gang door Venray niet op het pro gramma ontbreken. Onder aanvoe ring van Paul Hal mans, een van de reünisten, werd een wandeling gemaakt langs bekende plekken van vroeger: de Grotestraat waar vroe ger de lunchroom van Verheugen was, het terras van Café In den Engel, beide favoriete plekken voor de interne leerlingen, het "verboden gebied" van de bars in de Henseniusstraat en de Langstraat, en tenslotte het oude school- en inter naatsgebouw aan de Leunseweg. NOSTALGIE En daar kwamen natuurlijk de meeste verhalen van vroeger naar boven. De gevoelens waren zeer gemengd bij het aanschouwen van de restanten van de reeds gesloopte vleugels van het gebouw. Gelukkig stond de voorgevel nog overeind, en er werd dan ook geen moment geaarzeld om deze laatste kans aan te grijpen voor een foto van de oude hoofdingang. Intussen is deze aan blik ook verleden tijd, en heeft de foto iets van historische waarde. Zij is een document van de laatste reü nie van oud-leerlingen, die gemaakt is tijdens het bestaan van het gebouw van het "Gymnasium Immaculatae Conceptionis"... pak zij daarbij volgt. De projectmel ding is al gedaan. Het projectvoor stel zal nader worden uitgewerkt zodra de financiële middelen zijn aangewezen. Daarnaast functioneert de stuurgroep en een externe klank bordgroep, die in wisselende samen stelling bij elkaar kan worden geroe pen om te adviseren over belangrij ke onderwerpen. Ook lokale part ners als de woningcorporatie, projectontwikkelaars. LLTB en andere bedrijven zullen een bijdrage gaan leveren. De provincie fungeert formeel als budgethouder. Fietser gewond Een 35-jarige wielrenner uit Wanssum is vorige week woensdag gewond geraakt toen hij op de Lollebeekweg in Castenray samen met drie andere wielrenners moest afremmen voor een vrachtwagen en onderuit ging. De fietser kwam met zijn kin op het wegdek terecht en werd in het ziekenhuis op zes plaat sen gehecht. Tevens liep hij een gebroken kaak. De fiets raakte beschadigd voor enkele duizenden guldens. De wielrenners moesten door het rijgedrag van de tegemoet komende vrachtwagen met aan hangwagen uitwijken en afremmen. De vrachtwagenchauffeur reed gewoon door. het is niet bekend of hij iets gemerkt heeft van de vallen de wielrenner. Toch wil de politie graag in contact komen met de vrachtwagenchauffeur. De cabine van de vrachtwagen was wit en op de cabine stonden de letters CH. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie Venray. telefoon (0478)531 111. 1 De CDA-afdeling Venray houdt vanavond (donderdag 1 juli) een algemene ledenvergadering in con ferentiecentrum De Witte Hoeve in Venray. Op de agenda staat onder andere de verkiezing van een nieu we voorzitter. De avond begint om 20.00 uur. Chauffeur rijdt door na ongeval Een nog onbekende chauffeur heeft zondag twee personen aan gereden in Leunen en is vervol gens doorgereden. Omstreeks 02.30 uur stonden vier jongens builen op de St. Catharinastraat te wachten op een taxi. Een blauwe personenauto reed voor hen langs maar de bestuurder draaide een stuk verder zijn auto en reed met hoge snelheid in de rich ting van het groepje. Een 18-jarige jongen uit Hegelsom werd door de auto geraakt aan zijn benen en hij viel op de motorkap. De jongeman hield aan het ongeval pijn aan zijn nek, elleboog, neus en hand over en moest zich onder doktersbehande ling stellen. De bestuurder van de auto reed na het voorval door. Toen de politie ter plaatse kwam om de zaak te onderzoeken kwam er een melding binnen dat vermoedelijk dezelfde bestuurder enige fietsen omver had gereden op de Deurneseweg. Daar stonden drie jongens een sigaret te roken onder het viaduct en ze hadden hun fietsen aan de zijde van het voetpad gezet. Een 20-jarige jongeman uit Venray zag dat de bestuurder van een auto enige keren, op en neer reed, en ver volgens zijn auto het voetpad opstuurde en over de fietsen heen reed. Hierna reed de bestuurder weg in de richting van Leunen. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. PEELENMAAS I 'n abonnement waard De 13-jarige jongen die vorige week donderdag in Boxmeer is aangehouden als verdachte van een verkrachting van een 7-jarig meisje heeft inmiddels een volle dige bekentenis afgelegd. Hij ver klaarde verderop 31 mei van dit jaar een 3-jarig meisje te hebben betast. Dit feit vond plaats op de speelweide aan de Pastoor Kerstenstraat in Boxmeer. De ver dachte is vrijdag voor de Officier van Justitie geleid en daarna onder ouderlijk toezicht in bewaring gesteld. In overleg met alle betrokken partijen naast het justi tieel traject een hulpverleningstra ject opgestart. Het 7-jarig meisje speelde vorige week dinsdag met twee andere ki nderen in het Lunevenpark in Boxmeer ter hoogte van een bruggetje, toén zij aangesproken werd door de jon gen. Die stuurde de andere kinde ren weg en liep met het meisje verder het park in. Het slachtoffer moest daar ontuchtige handelin gen ondergaan en werd daarna ^verkracht.J Vier weken lang stond de Grote Markt op vrijdagavond in het teken van muziek door negen har monieën en fanfares uit de gemeente Venray, één Wanssumse band en twee Limburgse topartie sten, waaronder Beppie Kraft. Zij sloot de reeks Rabobank Zomerconcerten afgelopen vrij dag op feestelijke wijze af. "Het was afgelopen vrijdag goed vertoeven in het Venrayse centrum. De terrasjes op de Grote Markt zaten helemaal vol. Veel mensen waren naar de markt gekomen om een graantje van het laatste zomer- concert mee te pikken," aldus Paul Halmans van Rabobank Venray- Oostrum. "Na de uitvoeringen van de Oostrumse harmonie en de fanfa re uit Smakt-Holthees bleven veel mensen hangen voor het spetterende Hel Sint Elisabeth Ziekenhuis in Venray leent tijdelijk maximaal vier verpleegkundigen uit aan het Sint Maartens Gasthuis in Venlo. Het ziekenhuis in Venlo ging vorige week noodgedwongen tot sluiting van zestien bedden over omdat in verhouding veel verpleegkundigen in Venlo met zwangersschaps- of ouderschapsverlof zijn. "Gelukkig hebben we inmiddels een oplossing gevonden." zegt woordvoerder Link van het Venlose ziekenhuis, "Een deel van het personeel van Venray Slapen naast motor Een 28-jarige man uit Weert werd zondag omstreeks 05.14 uur aange houden op de Jan Poelsweg in Ysselsteyn. De man lag in de berm te slapen met een kleine crossmotor naast zich. De politie wekte de man, die vermoedelijk teveel had gedron ken. Hij kon echter niet verklaren hoe hij aan de motor was gekomen. Hierop werd de man op verdenking van diefstal en dronkenschap aange houden. Inbraak in woning Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een woning aan de Puttenweg in Ysselsteyn. De daders kwamen het pand binnen door een deur te force ren. Ze namen sieraden en enkele tv-decoders. optreden van Beppie Kraft. Die zorgde voor veel gezelligheid. Ook na elven was er nog veel volk op de been. Het aangename weer speelde natuurlijk ook mee. Het weer was eigenlijk het enige dat we niet kon den regelen," vervolgt Halmans. "Laat op de avond koelde het steeds flink af. Maar over het algemeen zijn we dik tevreden over de zomer concerten. We hebben de blaasmu ziek goed in de picture kunnen zet ten. De muzikanten en muziekgezelschappen konden zich aan het grote publiek presenteren. Zij hadden er veel plezier in. En we hebben vier vrijdagavonden lang voor gezelligheid in het centrum gezorgd. Eigenlijk hopen we dat dit initiatief een vervolg krijgt. Zodat er op de Venrayse pleinen en markten altijd leven in de brouwerij is." komt naar ons toe en we doen tijde lijk ook operaties in Venray. De tij delijke sluiting van de bedden is heel vervelend voor de patiënten en we proberen er zo zorgvuldig moge lijk mee om te gaan." Het 'doorschuiven' van personeel is natuurlijk makkelijk omdat de twee ziekenhuizen in een stichting ondergebracht zijn en dan kun je. volgens de woordvoeder, deze krap- tes in het verplegend personeel makkelijker oplossen. Wel signal eert hij een landelijke trend: "Er zijn met name geen gediplomeerde ver pleegsters te krijgen. Dat tekort is overigens ook te zien in de zorg- en thuiszorgsector en we zien het zelfs terug bij de medische specialisten." Het is de bedoeling dat de Venrayse verpleegkundigen slechts enkele weken in het Venlose zieken huis zullen assisteren. De patiënten waarvan de operatie is uitgesteld zullen als eerste worden opgeroepen nu de personeelscapaciteit weer op orde is. Snelheid Tijdens een snelheidscontrole op de Venrayseweg in Overloon con troleerde de politie Land van Cuyk dinsdag de snelheid van 308 passe rende voertuigen. 61 Bestuurders reen te hard, waarvan de hoogst gemeten snelheid 78 km er uur bedroeg. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze nieuwe showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 .«aMÜL'4'- TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7