f REGIOKALENDER j Verstandelijk gehandicapten sporten met plezier Wijkfeest Landweert Eerste steen oorlogsmonument 'gelegd' Martin Geelen 50 jaar priester Afscheid Marijke van Gils op basisschool St. Oda Ysselsteyn Piet Flinsenberg nieuwe koning Veldeke St. Theobaldusgilde strijdt om koningstitel v.y PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS UW De Peel niet naar Albanië Muziek verenigingen goed beoordeeld Geslaagd v.RATTINGEN bv Omroep Venray Oud papier Peel en Maas is een blad dat zich richt op Ven ray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 2 juli: Tonny Goorden verzorgt, een avond met helderziende waarnemingen via foto's en voorwerpen. De bijeenkomst in Huize Loon aan de Engelscweg 2 in Overloon begint om 20.00 uur. Zaterdag 3 julj: De Stichting Vrienden van het Lied sluit hét seizoen af met een doe-het- zelf-concert door amateur liedzangers uit Noord-Limburg. Het concert in zaal De Vriendenkring inSteyl begint om 20.15 uur. Zondag 4 juli; ln de blokhut van Jong Nederland Meterik (nabij het voetbalveld) vindt een eendaagse computer/netwerkbijeenkomst plaats. Deze dag voor com puterfreaks duurt van 09.00 tot 19.00 uur. Zondag 4 juli: Rond de kerk en aanliggende straten in Wanssum vindt de jaarlijkse Luikse markt plaats. Het centrum wordt van 09.00 tot 17.00 uur ingeno men door zo'n 150 kramen, waarvan de eigenaars hun artikelen aanprijzen. Zondag 4 juli: Imkers verzorgen een rondleiding door de schitterende bijentuin van het Zoëmhukske in Horst (achter de Kasteelse Bossen). Het Zoemhukske is open van 11.00 tot 13.00 uur. Zondag 4 juli: Museum De Locht in Melderslo heeft de jaarlijkse fietstocht op het pro gramma staan. Vertrekken is mogelijk tussen 11.00 en 14.00 uur. Zondag 4 juli: Gemengde zangvereniging Erato uit Blitterswijck houdt voor de zestien de keer in successie een rommelmarkt. De markt vindt plaats op het schoolplein en duurt van 09.30 tot 14.00 uur. Maandag 5 juli: Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt een spreekuur voor mensen die vragen hebben over onder andere contacten met de bedrijfsver eniging, de herbeoordeling en hulp bij het in beroep gaan. De bijeenkomst in de Volksuniversiteit aan de Leutherweg 8 in Venlo begint om 14.00 uur. Tot 31 augustus Dries Bossers exposeert in de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer zijn werk, voornamelijk stillevens. Bossers is ais orthopaedisch chirug aan het ziekenhuis verbonden. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het transportdetachemeni van de Groep Geleide Wapens De Peel (GGW De Peel), onderdeel van de Koninklijke Luchtmacht, wordt niet uitgezonden naar de Albanese havenstad Durrës. Onlangs kreeg GGW De Peel de opdracht een transportdetachement samen te stel len in het kader van de operatie Albanian Force (AFOR). "De hele operatie gaat door de actuele gebeurtenissen in Kosovo niet door", aldus een woordvoerder van GGW De Peel. Tijdens het slotweekcinde van het 33e Peel toernooi in Neerkant heeft muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo het predikaat 'goed' in de wacht gesleept. Danny Oosterman, die de jurering voor zijn rekening nam, sprak ook na het tweede weekeinde van een geslaagd muzikaal concours. Naast Ons Genoegen kregen ook Euterpe Venray, Sint Catharina Leunen-Veulen-Heide en De Peelklank Ysselsteyn het predi kaat 'goed'. Anke Tissen uit Venray is aan de Fontys Hogeschool te Eindhoven geslaagd voor de HEAO Communicatie. Aan de Hogeschool Limburg opleiding Beeldend Creatieve Therapie is Cum Laude geslaagd Yvonne Vogelsangs uit Venray. Marcel Dinghs uit Castenray is aan de T.U. in Eindhoven geslaagd voor de opleiding Scheikundige Technologie. Aan de MTS in Helmond, afd. Informatica, slaagde Marco v. Kimmenade. Geslaagden tweede termijn Aan het Raayland College te Venray zijn in de 2e termijn geslaagd: Atheneum Kanchana Charee, Venray; Judith Hendriks, Venray: Marieke de Kleijn, Oostrum; Miel Knapen. Venray; Har Rutten. Heide; Rachel Simpelaar. Venray: Linda Wilson. Venray: HAVO: Jolanda van Bracht. Venray; Cindy Busser, Venray; Jamila Chejri, Venray; Eveline Cremers, Overloon; Ursela Ermens. Maashees; Susan Frederix. Oostrum; Barry Janssen. Leunen; Marlijn Kempen, Ogstrum: Paul van het Reve, Venray; Noortje Versteegen. Venray; MAVO: Patrick Beekers, Venray: Hatice Erogul. Venray; Marjolein Evers, Oirlo: Merijn Gloudemans, Oostrum; Jimmy Stultjens. Venray; Jeffrey Versteegen. Ysselsteyn. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard VENRAY UW78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. PEEL EN MAAS Op zondag 11 juli wordt het feit herdacht dat pastoor Martin Geelen van Meerlo vijftig jaar geleden tot priester werd gewijd. Om dit leest gepast te vieren is er die dag om 10.00 uur een eucharistieviering in de kerk van de Heilige Johannes de Doper in Meerlo. Aansluitend is er tot 13.00 uur ccn receptie in zaal 't Brugeind, Hoofdstraat 74 in Meerlo. De giften worden bestemd voor de inrichting van een oogkliniek in Ësikuma (Ghana). Martin Geelen werd op 16 juli 1949 tot priester gewijd in het seminarie in Aalbeek. In november van datzelfde jaar vertrok hij naar Afrika. Daar ver bleef hij tot begin 198! in de missie. In april van dat jaar keerde hij terug jiaar Nederland, waar hij in Oosterbeek huiseconoom werd. In november 3988 werd hij benoemd tot pastoor in Meerlo. In die gemeente is hij nog steeds werkzaam. donderdag 1 juli 1999 - Pagina 11 Op 8 juli neemt basisschool St. Oda afscheid van Marijke van Gils, omdat zij per l augustus gebruik gaat maken van de FPU. Zij heeft negen jaar les gegeven in Blerick. daarna anderhalfjaar vervangen op basisschool St. Oda. vervolgens vijf :n een half jaar op de vroegere St. Jrsulaschool te Venray. Daarna ver vangen op diverse scholen en sinds 1985 is Marijke onafgebroken en net grote inwijding in Ysselsteyn werkzaam geweest. Marijke is een leerkracht die borg staat voor struc tuur en duidelijkheid. Daarnaast krijgen zorgleerlingen haar bijzon dere aandacht. Ze is erg attent en heeft een positieve en flexibele instelling, onder andere bij de invoering van computers binnen het onderwijs. Marijke heeft, strevend naar perfectie, vele jaren de voorbe reiding van de Eerste Heilige Communie verzorgd of medever- zorgd. In 1994 hebben we op haar ver- zoek op bescheiden wijze intern haar 25-jarig onderswijsjubileum gevierd. Ook nu wilde Marijke niet in de belangstelling staan en is daar om haar wens het afscheid sober te laten verlopen, zonder een officiële receptie. Om de vele ouders en ex- collega's de gelegenheid te geven haar de hand te drukken, biedt de school daarvoor de mogelijkheid op donderdag 8 juli van 16.00-17.00 uur in het speellokaal van de basis school, Pater Tulpstraat 1 te Ysselsteyn. Piet Flinsenberg is de nieuwe schutterskoning vein Veldeke Venray. Tijdens het jaarlijkse koningsschieten, afgelopen dinsdag op het terrein van schutte rij 'i Zandakker Gilde St. Jan. wist Piet met het 97e schot de vogel naar beneden te halen. Uit handen van Joep Krijn ontvangt Flinsenberg de wissel trofee als beste schutter van de dialectvereniging. Wijziging kabelfrequentie en Internet-adres Sinds 3 mei is onze kabelfrequen tie gewijzigd van 102.4 Mhz naar 87.5 Mhz. De etherfrequentie blijft 90.2 Fm. Ook het internetadres van Omroep Venray is veranderd, deze is nu WWW.Lokaal.net/omroep .venray Kiojo radio-cd van de week De nieuwe cd van Phil Collins Big band is deze week de cd van de week. Beantwoord de volgende twee vragen en maak kans op deze cd: 1. In welke groep heeft Phil Collins ooit gespeeld? 2. Wat voor instrument bespeelt Phil Collins? Bel de antwoorden door naar omroep Venray, tel. 542362 en luis ter elke zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur naar klojo Radio, dan weet je of jij de winnaar bent. Waar zijn de Troubadours gebleven? Donderdag 1 juli (vanavond) gaat het programma op de country-toer. Dan zal namelijk Jessica Wood uit Veghel te gast zijn n.a.v. haar cd The flame in my heart. Het programma wordt iedere week voorafgegaan door het pro gramma 'Ger gedoan' waarin zowel Limburgse als Brabantse muziek te horen. Beide programma's kunnen door luisteraars bijgewoond worden door gewoon even naar de Langweg 92 te komen. Waar.zijn de trouba dours gebleven? Donderdag van 21.00-22.00 uur. Een wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 1 juli (vanavond) gaan we samen met het IVN wandelen in de Castenrayse vennen. Jaarlijks bezoekt het IVN dit gebied enkele malen omd e veranderingen in de natuur die de verschillende jaarge tijden met zich mee brengen goed te laten zien aan iedereen die er belangstelling voorheeft. Dit gebied met zijn broekbos en droge zand gronden waar een aantal paarden grazen, wordt ook altijd behandeld in de groencursus die het IVN omd e twee jaar geeft. Ook dit jaar was dat weer het geval. Kortom, hel is een prachtig gebied dat zijn gelijke niet heeft in het Venrayse. Wandelen kunt u er vrij langs de door gele paaltjes aangeven wandelroute in het gebied. Het eerste weekend van de schoolvakantie betekend voor Landweert: Wijkfeest. Dit feest, wat inmiddels zo'n 15 jaar plaatsvindt is voor menige wijkbewoner het teken dat de vakantie er nu echt aankomt. Al vele jaren is de Zeskamp het hoogtepunt van dit wijkfeest. Dit begint op Vrijdag 9 juli om 20.30 uur met de denkronde in de tent nabij Wijkcentrum 't Stekske aan de Kruidenlaan in Landweert. Natuurlijk zullen de ploegen de nodige, en vaak ook onnodige intel lect in de strijd werpen. Maar dit jaar zal de Wijkvereniging Landweert teruggooien en wel met een zanger die deze avond zal optre den. Niemand minder dan de zin gende kastelein of de tappende zan ger Geert Pelzer zal deze avond een optreden verzorgen. Zaterdag zo rond 10.30 uur breekt het echte geweld los. Dan namelijk start de Zeskamp op het terrein gelegen achter OBS de Landweert aan fietspad Fluitekruid. Een groot aantal ploegen zal trachten daar de nodige punten bij elkaar te sprokke len. Dit geheel duurt tot ongeveer 16.00 uur. Dan worden de spieren even ontspannen en de geest rust gegund zodat vanaf 20.00 uur geest en lichaam weer 100% zijn. Immers op dit tijdstip start de feestavond in de tent bij 't Stekske. Zondag 4 juli 1999 is het weer de dag van het Overloonse St. Theobaldusgilde. Deze dag zal er namelijk worden gestreden wie de laatste koning van deze eeuw zal zijn. Eeuwen geleden waren de schut terijen al bekend met het konings schieten en door de jaren heen is het koningsschieten blijven bestaan, ondanks alle gebeurtenissen die zich inmiddels hebben afgespeeld. Vooral de laatste jaren worden de gilden en schutterijen bedreigd dor de inmiddels bekkende milieuproble men. Toch blijft de animo voor dit koningsschieten nog altijd groot onder de schutters, elk jaar weder om wordt er weken van tevoren al gespeculeerd over wie de nieuwe koning wordt van het St. Theobaldusgilde. De dag begint voor het St. Theobaldusgilde al vroeg. Om 6 uur LANDWEERT III Maandag 5 juli wordt er in Landweerflll door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Gevraagd wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (Zuidsingel. Bernhardstraat en Nassauplein). De eerstvolgende datum is vrijdag 2 juli a.s. Wij ver zoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bi j de container van Red Stars. Kiosk la. links van de tafeltennishal (nabij Foekepot). alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdags van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders. tel. 588411 of Peter Bouwmans. tel. 589134. N.B.: In de maanden juli en augustus is de papiercontainer bij de tafel tennisbal op zaterdag gesloten. VREDESKERK Woensdag 7 juli wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. 's morgens wordt op diverse plaat sen in het dorp de reveille geblazen ten teken dat het die dag weer koningsschieten is. Om kwart over acht staan de gildebroeders in volle paraatheid om hel koningspaar af te halen. De gildebroeders die ook aan deze route liggen worden dan ook tegelijkertijd opgehaald. Vervolgens gaat men naar de kerk waar een H.Mis met Gilde-eer wordt opge dragen en waar de kerkelijke en wereldlijke overheden worden over- vendeld. Het dames- en herenkoor zal samen met de drum-showband de H.Mis muzikaal opluisteren. Hierna gaat men naar het Gildehuis terug waar de loting zal plaatsvin den voor het koningsschieten en er een koffietafel staat te wachten. Om 13.00 uur stellen de gildebroeders en de drum-showband zich op om naar de Bossenhoek te gaan waar de koningsvogel geplaatst zal worden. Hierna zal de voorzitter de koning ontdoen van hel koningszilver en zullen daarna de 'herenscheuten' plaatsvinden. Dit zal gebeuren door de Beschermvrouwe mw. Bouwmans-Maas, burgemeester Boumans. pastoor Tolboom, de oud koning, ere-voorzitter en de voorzit ter. Ongeveer 25 gildebroeders staan dan gereed om een felle strijd te leveren. Naast dit koningsschieten is er ook een strijd zoals elk jaar voor het publiek georganiseerd. Zij kun nen dan ook kennismaken met de schietsport. Ook voor de jeugd zal er een vogel geplaatst worden, zodat ook zij kunnen genieten van het koningsschieten. Na het bekend zijn van de nieuwe koning gaat men naar de Lindenboom in het dorp waar de traditionele schoten zullen klinken ten teken dat er weer een nieuwe koning is. Hierna zal men de konin gin gaan afhalen en zal de nieuwe koning worden gehuldigd en geïn stalleerd worden en zal levens de erewijn worden aangeboden. Hierna zal de avond verder nog gezellig worden doorgebracht. Kortom, hopelijk zal het weer een fijne dag worden voor de toeschouwers en het gilde dat in volle glorie bestaat en hopelijk nog lang in Overloon en het Brabantse land haar tradities mag blijven uitdragen. Ledenvergadering Op dinsdag 29 juni aanstaande zal in het Gildehuis een algemene ledenvergadering worden gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Punten die aan de orde komen zijn het konings schieten op 4 juli, de oud-ijzeraktie op 31 juli. de Gildedag in Blitterswijck op 22 augustus en het gemeentekoningsschieten van de gemeente Boxmeer dal in Groeningen zal worden gehouden. Nieuwe leden kunnen op deze ver gadering ook worden aangenomen. Achttien verstandelijk gehandicapten leefden zich dinsdagavond weer uit tijdens een geslaagde kennismakings avond van de G-groep van Atletiekvereniging Venray-Regio. De deelnemers maakten kennis met enkele onderdelen van de moeder der sporten. Sprinten, verspringen, kogelstoten, balwerpen en afstandslopen: het was een gevarieerd programma dat de verstandelijk gehandicapten door het enthousiaste echtpaar Ans en And ré Veugen kregen aange boden. André Veugen kijkt dan ook terug op een geslaagde avond: "Het mooie is dat onder de achttien deelnemers zich er vijf bevonden die voor het eerst kennis maakten met de gehandicaptensport. En verrassend is bovendien dat de mensen uit de hele regio komen, tot aan Arcen en Blerick toe. Daaruit blijkt dat de gehandicaptensport in een behoef te voorziet. De G-groep van Atletiekvereniging Venray-Regio telt op dit moment zeven vaste leden die trouw de trai ningsavonden bezoeken. De G-groep kan nog enkele gehandicapte sporters plaatsen. Zij die interesse hebben, kunnen contact opnemen met het trainersduo Veugen: telefoon (0478)515025. Ieder die er ooit geweest is kan beamen dat dit altijd reuze gezellig is. Dit jaar hebben we een orkest weten te strikken wat hier in de buurt nog onbekend is maar wat in de omgeving van Druten/ Wijchen/Oss een faam heeft welke benijdenswaardig is. "LINE-OUT". De entree deze avond: Fl. 5,- Na deze in/ontspannende avond is iedereen, deelnemers/publiek en natuurlijk ook de organisatie een prachtige vakantie gegund. In september starten onze activiteiten weer. Zo staat er een Volleybaltournooi gepland op 11 September. Meer hierover in ons Wijkblad. De Werkgroep Oorlogsmonument Holthees heeft afgelopen dinsdag stilge staan bij een gedenkwaardige mijlpaal. Die dag werd namelijk symbolisch 'de eerste steenvan het monument gelegd in de vorm van het storten van de fundering. Vrijwilligers hadden daarvoor afgelopen zaterdag de benodigde graafwerkzaamheden verricht. Het oorlogsmonument komt te staan aan de St. Jozeflaan in Holthees.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11