l PEEL EN MAAS Smakelijk benefietdiner levert zes mille op Avondvierdaagse Venray: bijna 3500 wandelaars Buurtfeest in de wijk Veltum Kindervoorstellingen in het Odapark Tiende Oostrums volleybalfestival en braderie/snuffelmarkt Jenniskens^ installatie >EK Venrayse gewond Kenteken graveren en/of gratis autoruit- reparatie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING A I JL|LSJ Algemene Hulpdienst Auto in brand Op zondag Tl juni a.s. wordt door Willem Creemers en Harrie Daniels het tiende Oostrums volleybal festi val georganiseerd. De opbrengst van het toernooi wordt door hen beschikbaar gesteld aan een Oostrumse vereniging, ook dit jaar weer de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela. In ruil daarvoor levert de harmonie ondersteuning middels vrijwilligers bij het toernooi. De harmonie zal de opbrengst gebrui ken voor de aanschaf van instru menten en uniformen. Om 11.00 uur begint het volleybaltoernooi voor mixed teams waaraan 24 teams deelnemen. Ook dit jaar weer wordt rondom het volleybaltoernooi een grote bra derie en snuffelmarkt gehouden, met verschillende nevenactiviteiten. Naast de deelname van enkele Oostrumse ondernemers komen er zo'n 70 kramen te staan met allerlei uiteenlopende zaken. Voor de jeugd komt er o.a. een draaimolen en kin derscooters. Al met al de moeite waard om even langs te komen. De verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Het Rabozomermuzlekprogramma 18 20.00 uur Fanfare St. Oda Merselo juni 21.00 uur Koninklijke Harmonie Euterpe - Venray 22.00 uur Gabriella Massa 25 20.00 uur Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde juni Smakt-Holthees 21.00 uur Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum 22.00 uur Beppie Kraft Stifftl PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Rabobank Venray-Oostrum 100Jaar ira 10 r idag 18 juni sluit de van is uit Italiaanse zangeres riella Massa het derde lbo bank Zomerconcert af. anfare St. Oda uit Merselo pent het evenement, evolgd door de Venray se oninklijke Harmonie uterpe. Dit gratis toeganke- ke muziekfestijn -onderdeel an een reeks van vier con- irten- begint om 20.00 uur p de Grote Markt. ijdens het concert van vrijdag 11 ii zat de stemming er goed in," lus Piet Rutten van Rabobank ïtray-Oostrum. "Na de festivi- ten van de vierdaagse op het mse-musplein verplaatste het ibliek zich naar de Grote Markt. t terrasjes daar waren -ondanks t matige weer- goed bezet. Een epunt was toch wel de film- nziek die -via een filmscherm op podium- met filmfragmenten rd ondersteund. De harde kern iekliefhebbers bleef trouwens tot na het concert op de terras- ;ezellig napraten. Ook voor de hebben we een mooi program- chtvoetige muziek Mersiose fanfare St. Oda treedt nstaande vrijdag als eerste op. it hoog gekwalificeerd blaasorkest t uitmuntende muzikanten haalde onlangs tijdens een iziekconcours de eerste prijs. En teg veel lof van de jury. De fanfa- brengt tijdens het zomerconcert ieS'2 htvoetige muziek. Ze speelt onder ter de Bohemian Rhapsodie en iziek uit de Westside Story. In het :ende Conté Partiro zingt Eric n Hoof de sterren van de hemel. :ede dirigent Michael Engelbert erling van de vaste dirigent Piet ris- zal het 70-koppige orkest lei- n. Voor Engelbert is het vrijdag n primeur als dirigent. rvi onbekend gebleven automo- leeft in de nacht van zaterdag tondag op de kruising londsestraat-Zuidsingel in een aanrijding veroorzaakt n 26-jarige automobiliste uit y. Niemand raakte gewond. gezl bekende automobilist reed na s geval door, omdat de politie 11 enige tijd achtervolgde. De (t ist uiteindelijk te ontkomen, f politie had kort daarvoor T i dat de automobilist over de ikerkerweg reed en een kop- lefect had. Toen ze de man controleren, ging hij er met inelheid vandoor en ontstond D achtervolging via de erweg, Postweg en nfurtlaan. Op diverse kruisin- egeerde de automobilist de 'xkeerslichten en haalde zeer in. Op de kruising ondsestraat-Zuidsingel leidde de botsing met de Venrayse braderie-snuffelmarkt vindt plaats op de straten rondom het plein bij de Watermolen. De prijsuitreiking van het volley baltoernooi vindt aansluitend aan het toernooi plaats bij café de Karlingel. De braderie en het toer nooi beginnen om 11.00 uur en ein digen om 17.00 uur. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen, niet alleen nieuwe, maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde techniek zeer interessant voor autodieven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekenplaten voor zien en verder verhandeld. Met een kentekennummer in alle ruiten is een auto aanzienlijk minder inte ressant voor diefstel, men zou nu ook alle ruiten moeten vervangen, een kostbare en tijdrovende zaak voor autodieven. Voor slechts 25,- per auto worden alle ruiten voorzien van een kentekennummer (kleine letters en onuitwisbaar). Alle ruiten in vijf minuten. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. verzeke ringsmaatschappijen. politie en ANWB. Sterretje in uw voorruit? Naast het graveren kunt u er ook uw voorruit laten repareren, als u door steenslag een kleine beschadi ging in uw voorruit heeft en u bent minimaal WA-extra verzekerd dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, dus geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheu ren van het sterretje voorkomen. Uw ruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte terug. Nedglass zorgt voor de gehele afwikkeling met uw verzekering, u hoeft zelf niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand, u kunt erop wachten. Vrijdag 18 en zaterdag 19 juni in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord de Witte Hoeve van 10.00-17.00 uur. Hoog niveau Als tweede volgt vrijdag Venrays oudste muziekvereniging, de Koninklijke Harmonie Euterpe, die tekst: Jansen Houbiers ontwerp, opmaak en jubileumlogo: Rieky van der Pulten - Leo Creemers ten behoeve van het Venrays Arbeids Practicum bij restaurant 'Onder de Boompjes' in Overloon 6000 gulden opgeleverd. De vijftig betalende gasten en 20 sponsoren werden in de watten gelegd door de en stagiaires van het restaurant. Een uitgebreid diner streelde de tongen: gegrilde coquille en aspergesoep zalm met garnalen met asperges, als tussendoortje snoekbaars met gebakken asperges en als hoofdge- met lamscarre met uiteraard weer asperges. Het nagerecht was een fruit compote met nougatine hel noodzakelijk werd om buiten op het terras na te tafelen. Gabriella Massa sluit vrijdag het derde zomerconcert af Italiaanse sound De finale van vrijdagavond verzorgt de uit Italiaanse ouders geboren Gabriella Massa. Volgens de Limburgse zangeres Beppie Kraft -die volgende week de reeks Raboconcerten afsluit- heeft de in Heerlen opgegroeide Massa alles in huis om door te breken. Kraft bood haar dan ook een platencontract bij Marlstone aan. Afgelopen najaar verscheen de single Noi Soli (Wij alleen). Op haar achtste begon Massa met zingen. En als tiener zat ze in het voorprogramma van de Italiaanse band Matia Bazar, bekend van de hit Ti Sento. Massa zal vrijdagavond de typische warme, Italiaanse sound ten gehore brengen. Uitmuntendheid en in de Ere-afde- ling. AI vele jaren handhaaft de har monie zich op hoog niveau ert ook nu nog speelt ze in de Ere-afdeling. Vorig jaar oktober schitterde ze op het Promsconcert, dat meer dan 2500 bezoekers trok. Tijdens het Raboconcert spelen de musici popu laire en serieuze blaasmuziek. Zoals het spectaculaire concerrwerk Armenian Dances van Alfred Reed, Thank You Frankie en Strangers in the Night. Het veelzijdige orkest -dat 65 leden telt- staat onder lei ding van de geroutineerde Stijn Rutten. in 1838 is opgericht. Grote succes sen boekte het gezelschap in 1967 en 1972. Euterpe behaalde toen het landskampioenschap in de afdeling DONDERDAG 17 JUNI 1999 - NR. 24 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG De 41e uitgave van de Avondvierdaagse Venray heeft dit jaar ruim 3450 wandelaars getrokken. Aan de vierdaagse deden 3250 wandelaars mee, terwijl 200 mensen de wandeling over 30 kilometer aflegden. In vergelijking met voor gaande jaren betekent dit opnieuw een stijging van het aantal deelnemers. De omstandigheden waren dit jaar dan ook perfect. Een heerlijk zonnetje, ideaal wandelweer, mooie routes en een perfecte begeleiding van de talrijke vrij willigers. De organisatie, die nooit achterover leunt maar altijd bezig is het evenement te perfectioneren, start bin nenkort de voorbereidingen voor de 42e editie van de wandelvierdaagse in het millenniumjaar 2000. I i Initiatief van Multicultureel Platform Het Multicultureel Platform Venray houdt op zondag 27 juni, in samenwerking met de Wijkvereniging Veltum, een buurtfeest in de wijk Veltum. Het feest is bedoeld om wijkbewoners van verschillende nationaliteiten nader met elkaar kennis te laten maken in een gezellige sfeer, waarin vooral de kinderen een hoofdrol spelen. Uiteraard wor den de volwassenen niet vergeten. Voor het buurtfeest in Veltum krijgt het Multicultureel Platform een maximale subsidie van 4700 gulden van de gemeente Venray. Eenzelfde bedrag krijgt het platform voor een soortgelijk buurtfeest op 3 oktober in de wijk het Brukske. Op het programma in Veltum staan naast de oud Hollandse kinderspe len voor kinderen een presentatie van een Spaanse dansgroep, onder leiding van Franciska Robben en gevormd uit de derde generatie Spanjaarden in Venray. en een optreden van een Turkse muzikant die het met traditionele snaarinstru ment folkloristische muziek brengt. De Molukse gemeenschap presen teert een van haar cultuuruitingen in de vorm van verschillende Molukse dansen onder leiding van Perry van Schenk, terwijl accordeonist Hans Derks het programma afsluit met puur Hollandse muziek. Om het geheel te verlevendigen wordt gewerkt aan een Marokkaanse modeshow en een tentoonstelling van kindertekeningen door kinderen van de Veltumse basisscholen, die in hun tekeningen weergeven hoe zij een multiculturele samenleving zien. Ook de eetcultuur wordt niet vergeten. Gedurende alle activi teiten worden diverse hapjes en drankjes uit de verschillende landen aangeboden. Het Internationaal Vrouwencentrum Venray is aanwe zig met een informatiestand. De activiteiten vinden plaats in en rond om wijkcentrum Schöpke aan de Veltumse Kleffen. Het feest duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de voorzitter van het Multicultureel Platform. A. Kocyigit, telefoon 585268, of Stichting Synthese (vragen naar Mimount), telefoon 583100. Het aftellen is begonnen!!! VERKOOP VERHUUR SMOKING JANS :lf JANSEN STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL 0485-576226 Als u om hulp verlegen zit en u niemand heeft die u daarbij kan hel pen is er de Algemene Hulpdienst. En waarvoor? Voor: begeleiding naar arts of ziekenhuis; bij 't wande len of winkelen; voor boodschappen doen; medicijnen halen. Voor: klei ne sanitaire werkzaamheden; klein onderhoud tuin. zoals heg knippen; klein schilder e.n/of behangwerk. Voor: huisbezoek; zomaar een gesprek; gezelschap houden en zo veel meer. Iedereen, die dit leest en tijd en zin heeft om hierbij te helpen nodi gen wij u uit om contact op te nemen met het meldpunt onder nr. 584444. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op. Vermoedelijk door een technisch gebrek is vrijdagavond kort voor 20.00 uur brand ontstaan in de auto van een 39-jarige automobiliste uit Blerick. Dat gebeurde op de A73 onder Castenray. Terwijl de vrouw over de A73 reed kwam er plotse ling rook en vuur onder haar motor kap vandaan. De brandweer kon niet voorkomen dat het voertuig zwaar beschadigd raakte. Waarschijnlijk is de brand ontstaan toen de motor het begaf en uit elkaar scheurde; onder delen van de motor, zoals zuiger stangen, werden op het wegdek aan getroffen. Vrijkomende olie op het hete motorblok heeft de brand ver oorzaakt. Rijkswaterstaat en brand weer hebben het wegdek moeten schoonmaken. De Stichting Odapark vindt het belangrijk dat kinderen op vroege leeftijd in contact komen met beeldende kunst en theater. "Daarom hebben we voor dit jaar vier kinderopera's gepland",ver telt Yvonne Wismans. "De voor stellingen worden gehouden in het Theehuis; kinderen moeten dus eerst door het Odapark lopen en komen dan automatisch in aanraking met de natuur en de bijzondere kunstwerken die in het park staan opgesteld. De kinder voorstellingen vinden altijd op woensdagmiddag plaats en zijn een ideale invulling voor bijvoor beeld een kinderfeestje. Het is de bedoeling dat we kinderen uit de hele regio gaan trekken. Bij een succesvol verloop zetten we de reeks kindervoorstellingen ook de komende jaren voort." Op woensdag 23 juni vindt in het Theehuis van het Odapark de eerste kinderopera plaats. Het is de kin deropera Baba Jaga. Baba Jaga is een neks uit een Rusisch sprookje die achter de bergen woont, diep in de bossen, in een bosje op kippen poten. De heks is 'gek' op kinderen. Ze vindt ze erg lekker. Kinderen die ondeugend zijn moeten naar haar toe. Ook het jongetje Tishka wordt naar de heks gestuurd. Hij is niet ondeugend maar zijn nare stiefmoe der wil hem gewoon kwijt. Gelukkig had Tishka's echte moeder op haar sterfbed tegen hem gezegd: Tishka, Tishka, als je ooit voor Baba Jaga komt te staan, dan heb ik hier voor jou een zakdoek, een vis, een worst, een lint en olie'. Zal dit Tishka helpen om uit de klauwen van Baba Jaga te ontsnappen? VIER VOORSTELLINGEN "Baba Jaga wordt gespeeld en gezongen door Theater Vandenbulck, een professionele theatergroep uit Tilburg", vertelt Yvonne Wismans. "Voorop staat het verhaal en een zo helder mogelijke vertelling daarvan. De muziek omhelst een hoeveelheid aan stijlen; klassieke en lichte muziek vormen bij dit gezelschap hel uitgangspunt. Kenmerkend voor Vandenbulck is dat de leden - naast de zangpartijen - ook zelf de instrumentele muziek uitvoering verzorgen. Ik durf rustig te zeggen dat Baba Jaga de mooiste kindervoorstelling is die ik in tijden gezien heb." Op woensdag 22 september staat de kindervoorstelling 'Wonderkind" op het programma, dat gespeeld wordt door het theatergezelschap Rozenfabriek. De clown Arno Huibers staat op woensdag 3 november op het podium in het Theehuis. De laatste kindervoorstel ling van het jaar 1999. HannaH. vindt plaats op woensdag 10 november. De voorstellingen begin nen om 14.00 uur. De entreeprijs bedraagt vijf gulden p.p. Theater Vandenbulck is op woensdag 23 juni te bewonderen in het Theehuis (Foto: Gerlo Beernink).

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9