Campeone. •SV Ven ray Achttien nieuwe jeugdtrainers bij VV Oostrum 'Vrije' skeelertoertocht te Vierlingsbeek ATB- vereniging Mudhunters Bridgeclub de Maasdorpen AV Venray - Regio Bridgeclub Common Sense Bridgeclub Harten Drie Nobel Oostrum Bridgeclub Venray Darten DC De Piëlhaas HBV Diana Ruitersport St. Jan Merselo SVV Veteranen V.V. Oostrum HSV t Alvertje Duivensport Lopersgroep Venray Loopgroep De Barrier Lopersgroep Peelrunners H.S.V. De Roerdomp Vijfde plaats Teunissen Katja op weg naar Riga Dorpszeskamp en tokkelen vanaf de Boerenbond Triathlon Vereniging Regio VenraJ Zwemverenigin Spio PEEL EN MAAS donderdag 17 juni 1999 - Pagina Sub-sponsoren: Adecco Personeelsdiensten, Venray Bergmans Jansen Assurantie Adviseurs Bol Accountants, Venray ING Bank, Venray 'Generale Bank Nederland N.V., Venray Gerard Reijnders Schilderwerken, Venray Hoofdsponsor Interstyling Kledingsponsor Gorree Party Catering, Blitterswijck Hotel Asteria, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn, Holthees HC Beheer, Venray Van der Male B V. Renokas, Venray-Oostrum NLW-bedrijven, Venray Van der Putt Advocaten, Venray Golden sponsor: inalfa industries Auto Arena Rabobank Venray-Oostrum Rocom Telecommunicatie, Venray Tegelzettersbedrijf Harrie Rongen Thermaalbad Arcen Verstraaten Taxi B.V., Venray-Overloon WeJeBe Blitterswijck Xerox Manufacturing, Venray Groot feest afgelopen zaterdag in kantine Den Boggerd op sportpark De Wieën in Venray. SV Venray huidige die avond haar kampioenen van het afgelopen jaar en dat ging ook nu weer gepaard met veel handjes schudden, bespiegelingen over het afgelo pen seizoen en dit alles onder het genot van de nodige litertjes al dan niet alcoholistische versnaperingen. Centraal stond natuur lijk het eerste elftal dat na een slopend seizoen en onder leiding van trainer Jan Poels en leider Noud Janssen promotie naar de eerste klasse wist af te dwingen. Maar ook Venray 9 en 14 werden feestelijk in het zonnetje gezet voor hun sportieve prestaties in het afgelopen seizoen. De Mountain-Bike specialist in uw regio SCHUHMACHER BIKE SPORT LEUNEN Mountainbiking of te wel all terrain biking is vrij populair in nederland. Ondanks dat we geen bergen hebben kunnen we op de heuveltjes in de omge ving van Venray prima uit de wielen. Net als afgelopen zondag, toen een van onze leden een verrassing voor ons allen had met mooie paadjes en steile klim- metjes. En dan ook nog koffie toe.... Jos bedankt. We gaan het volgende weekend ook weer een paar bullen op als we gaan rij den in de omgeving van Zeddameen aanrader. Deelname is voor dames en heren, jongens en meisjes vanaf 12 tot Een aktieve vereniging in deze nog jonge sport. Wekelijks wordt er twee keer getraind. Op zondag en op dinsdag. Tijdens deze trainingen fietsen we met z'n allen in en daarna kan iedereen op zijn eigen tempo verder. Wedstrijduitslagen Alle deelnemers aan het Nederlands kampioenschappen hebben een te gek weekend gehad. Een uitvaller met een salto mortale en de rest allemaal naar tevredenheid of maximale kunnen de wedstrijd uitgereden. Er waren van onze vereniging 7 leden op het NK vertegen woordigd, Voor een zo jonge vereniging al een goed aantal. Proficiat allemaal. Programma voor de komende weken. Zondag 20 juni vertrek 8.00u. voor de vaste route in Zeddam. Dinsdag 22 juni vertrek 19.00u. voor een training rond Venray. Zondag 27 juni vertrek 9.00u. voor een training rond Venray\Geysteren. Dinsdag 29 juni vertrek 19.00u. voor een training rond Venray. Hel vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar één van de trainingen of bel met Piet Dupont 589880. Het bridgepaar mw. Bovee-hr. Aerts (Afferden-Tienray) heeft het clubkam pioenschap in de A-groep van bridge club de Maasdorpen te Swolgen ander maal op hun naam mogen schrijven. Reeds na twee speelavonden stonden ze bovenaan en zijn niet meer van die plaats geweken. Met een geringe ach terstand volgden de heren Hooft-Peters (Venray-Meerlo). In de B-groep werden de dames Deenen-v.d. Hark (Wanssum- Venlo) kampioen en werden mw. V. Loon-hr. Kersten (Venray-Bergen) tweede. Hiermee zit het seizoen 98/99 er weer op en begint de zomeravondcom petitie. Gedurende de zomerpauze wordt elke dinsdagavond gebridged van 15 juni t/m 24 augustus in zaal Wilhelmina in Swolgen. Aanvang 20.00 uur. Elke avond zijn er prijzen in natura, de zoge naamde themaprijzen. Op de laatste avond dingen diegene die vijf maal in dezelfde samenstelling zijn geweest, mee naar de zomercompetitieprijs. Deze vonden staan open voor bridgers van elk niveau. Bridgeclub de Maasdorpen is een vereniging die gezelligheid hoog in het vaandel heeft staan. Voor het komende seizoen is er nog ruimte om een kaartje bij ons te leggen, dus kom eens een kijkje nemen tijdens de vrije avonden en proef de sfeer van bridge met een glimlach. Voor nadere inlichtin gen kan men bellen naar Ger Wijnhoven, tel. 0478-692098. Mededeling: De jeugdatleten die deelnemen aan de gebiedsfinale van zaterdag 19 juni in Helmond, dienen uiterlijk om 9.20 uur aanwezig te zijn op de baan. Van hieruit wordt om 09.30 uur gezamenlijk ver trokken naar de wedstrijd. Aanvang van de gebiedsfinale is om 11.00 uur; deze wordt gehouden op sportpark Molenven, deze is gelegen aan de Molenven in Stiphout. Trainer/begelei der is Lex Biessels. Het reisgeld is vast gesteld op ƒ3,50, dit te voldoen bij ver trek. Het vervoer zal verzorgd worden door: Biessels en Linssen. Geeke Blenk goed voor Brons In het weekend van 5 juni werden in Weert de Limburgse kampioenschappen voor pupillen afgewerkt. Onder de 44 meisjes bevonden zich ook een aantal AV Venray-Ieden die zich hiervoor had den aangemeld. De beste Av Venray- atlete was die dag Geeke Blenk die met een eerste plaats en twee maal tweede plaats op de vier onderdelen, in het eind klassement de derde plaats op het ere- schavot had verdiend. Met volle trots kreeg de van de KNAU afgevaardigde de Bronzen plak omgehangen. Pupil Geeke Blenk toont opnieuw goede vorm Afgelopen weekend heeft jeugdatlete Geeke Blenk aangetoond opnieuw in goede vorm te zijn, dit door voor haar team in de competitiewedstrijd een tweede plaats te behalen. Deze prestatie leverde met een voor haar nieuw PR een puntentotaal op van 2048 p.; een verbe tering van 33 p. Verdere uitslagen: Hanneke v. Oosterhout 25e; Emmelie Geeraedts 26e. Jongens pup. A: Stefan de Neef 9e; Sander Verstegen 21e. Meisjes pup. B: Nicole v.d. Bekerom 10e. Jongens pup. C: Gregory v.d. Ven 7e. Uitslag vrije bridge-avond 14 juni: Geel: 1. Mw. Schaminee-hr. Oudenhoven; 2. Ds. Aarts-Linders; 3. Ds. Vremers-Verhaegh. Rood: 1. Ds. Gorree-Worst/ds. V. Goinga- Tiggeloven; 3. Ds. Huisman-Pas. Er zijn nog twee vrije bridge-avonden te spelen: 21 en 28 juni. Gisteren de voorlaatste ronde van het zomerkampioenschap. Enige verschui vingen in de top maken de strijd alleen maar spannender. Was vorige week het echtpaar Slik nog eerste, nu zijn het de heren Nollen en Vercouteren dat onver stoorbaar en zeer regelmatig, hoog, sco rend de eerste plaats hebben overgeno men. Voor diegenen behalve de op de eerste plaats eindigende paren) die zich niet in deze competitie kunnen mengen blijft altijd nog de strij dom het bemach tigen van de leuke prijzen die ook nu weer te verdienen vielen. Geel: 1. Hr. Jansen-Bolwerk; 2. Hr. Nollen-Vercouteren; 3. Mw. Baak-hr. Merckx. Rood: 1Mw. Arts-dhr. Poels; 2. Hr. De Hoedt-Oomen; hr. Fiers- Wikkers. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij het secretariaat: Anneke Schoonbeek, tel. 550375 of de voorzit ter: Wim Manders, tel. 585308. 6 Juni zijn de paarden in Meyel op concours geweest. Saskia v. Lit behaal de hier 154 p. en Clare ter Meer behaal de hier een derde prijs met 170 p. (2 winstp.); beiden in de B-dressuur. Om te beginnen zijn we u nog van twee weken de uitslagen schuldig. De toen gespeelde aspergedrive kende eigenlijk alleen maar winnaars omdat iedereen na afloop van de avond met een lekker pakje asperges naar huis ging. De uitslagen: Geel: 1. Mw. Delsing-hr. Bolwerk; 2. Mw. Verheijen- hr. V. Genugten; 3. Hr. Groenewold- Verschuyten. Rood: 1Hr. V. Lieshout- Manders; 2. Ds. Gorree-Tacken; 3. Ds. Blok-v.d. Brink. Groen: 1. Ds. Orosz- Philipsen; 2. Mw. APoels-hr. Bender; 3. Ds. Coenen-Schoonbeek. Afgelopen donderdag hadden nogal wat leden het vakantiegevoel. Aan de verkeerde tafel gaan zitten, zodat het speelschema behoorlijk in de war raak te. Omdat spellen die men gezien heeft niet in een volgende ronde nog eens gespeeld kunnen worden, worden ook tegenstanders die part nog deel hebben aan de onregelmatigheden benadeeld. Een vriendelijk verzoek dus om goed te kijken aan het begin van de avond waar men moet zitten en welke spellen gespeeld moeten worden. Het bespaart ook de rekenaars nogal wat werk. De uitslagen: Geel: 1. Hr. V. Genugten-Schulz; 2. Ep. v. Hooft; 3. Ds. Paris-Stappers. Rood: 1. Ds. Keizers- Martens; 2. Ds. Camps-Schaeffers; 3. Mw. Baak-hr. Merkx. Groen: 1. Ds. Burg-v. Well; 2. Ds. Kersten-v. Mill; 3. Ds. Kuyer-Tepas. Programma: Vanavond de vierde avond voor de zomertrofee. Volgende week de vijfde avond voor deze beker. Zomeravondcompetitie Donderdag 17 juni (vanavond) wordt in café de Piëlhaas de tweede avond van de zomeravondcompetitie gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 19.45 uur inschrijven. Dit kan ook tel. onder nr. 582187. De aan vang is om 20.00 uur, de volgende wed strijd is op donderdag 11 juli a.s. De tweede OC tegen de Schutroe Horst ging na een enerverende wedstrijd, dan lag de een voor en dan de ander, nipt voor Diana verloren. De finale zal de beslissing moeten brengen. Hoogste deelnemer M. Thijssen, het hoogste over het gemiddelde liet Marita Philipsen noteren. Donderdag oefenen. Zaterdag a.s. toer nooi van ST. Thomas Blerick. Afgelopen zondag bezochten de grote ruiters hun tweede selectiewedstrijd in Well, waar op het grote evenemententer rein het Knikkerven, de afd. Bergen het concours hippique verzorgde. In de prij zen reden: Dressuur: Brigitte Kreuzer met Katinka H, le kl. Ml met 169 p.; Ton Arts met Ludo D kl. L, 2e met 169 p.; Ellen v. Dijck met Jinta kl. B, 3e met 166 p.; Kelly Swinkels met Nathalie kl. B, 4e met 164 p.; Petra v. Dijck met Limmertair kl. B, 4e met 166 p.; Helga Witzel met Jana kl. L, 5e met 162 p.; Marieke Oudenhoven met Milo D kl. B, eerste winstpunt. Springen: Mark Janssen met de paar den Liberty en Little Mistery twee eer ste plaatsen in de kl. L. Petra v. Dijck met Lolivia kl. B, 4e. Aankomende zondag starten de dres suur ponyruiters in Sevenum. Programma zaterdag 22 mei: SVV-RKDEV a. 17.00 ALLE spelers die kunnen worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij A. Sijbers, tel. 583196. Attentie: aanvangsttijdstip kan mis schien veranderd worden. Veteranen Progamma vrijdazg 18 juni: VV0-VV02a. 19.00 v. 18.30 veld VvGI Venray Uitslagen Za. 12 juni, einduitslag lenteko ning: Jeugd 1. Anneke Langenkamp; 2. Bas Cox; 3. Jaap Frederix; 4. Ron Cox; 5. Jim Voesten. Tweede lentekoning voor de Korte Hengels; 1. Math van Oyen; 2. Dieter Wagner; 3. Mat Houwen. Zo. 13 juni 2de pickercompetitie; A-klasse: 1. René Wijnhoven; 2. Harry Theeuwen; 3. Toon Sanders. B-klasse: 1. Peter Gerrats; 2. Toon Langenkamp; 3. Huub Reijnders. C-klasse: 1Ger Seuren; 2. Wiel Verberkt; 3. Ronny Jacobs. Programma; Za. 19 juni, derde lentekoning voor de korte hengels, bijeenkomst om 07.15 uur aan de visvijver "Het Wanssums Ven" er wordt gevist van 08.00-12.00 uur. Tevens is er ook op deze zaterdag de eerste selectiewedstrijd voor de NK te Afferden op Maas. Zo. 20 juni derde wedstrijd van de Pickercompetitie, bijeenkomst om 07.00 bij René. Leden die de contributie voor 1999 nog niet hebben voldaan vragen wij dit zo spoedig mogelijk te doen. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven"kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook verkrijgbaar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de seer. H. Lenssen, tel. 0478-587606. PDV De Zwaluw Wedvlucht: Creil 6-6-1999: Voesten drt. 1 4 23 29; C. v. Bught 2 28 30 34 42; Chr. Gerrits 3 8 17 18; J. Leyssen 5; H. Litjens 6 31 41 59; H. Peters 7 53; J. Maas 9; A. v.d. Munckhof 10 14 32 33 40 52; J. Kersten z'n 11; Verdeuzeldonk 12 16 25 39 44 45; J. Henckens 13 38 53; A. Sijbers 15 43; v. Haren-Stiphout 19 22 47 51J. Voesten K 20; L Snijders 21 27; H. Vermeulen 24 35 46; P. Loonen 26 37 48; J. Derks 36; W. v. Osch 49; J. Derks 36; W. v. Osch 409; E. Peters 50; J. Versieyen 55; J. Sijbers 56 60; cmb. Verdellen 57 58. Wedvlucht: La Louterraine 6-6-1999: v. Haren-Stiphout 1; P. v. Houdt 3; P. Janssen K 4 12 35; A. Sijbers 5 34; Voesten drt. 6 7 11 26; Th. Droesen 8 16 36; J. Sijbers 9 25; W. Heynen 10 19 41: J. Janssen L 13; W. v. Osch 17 23 30; M. Basten 18 38; P. Smits 20 31 42; W. Smits 22 28 29 37 39 40; C. v. Vught 24 32; H. Litjens 27; Chr. Gerrits 33. Peel en Maas Wedvlucht Creil 6-6-1999:: I W Philipsen Y; 2. Voesten drt. Z; 3. C. v. Vught Z; 4. G. Linders Y; 5. Chr. Gerrits Z; 6. Voesten drt.; 7. M. v. Boekei B: 8. Th. Hendriks Y; 9. J. Ripkens BG; 10. Litje Hendriks OV. Wedvlucht: La Louterraine 6-6-1999: IHaren-Stiphout Z; 2. J. Cox z'n Y; 3. H. Strijbosch Z; 4. J. Driessen BG; 5. P. v. Houdt Z; 6. Th. Kleeven B; 7. C. Donders H; 8. P. Jansen K Z; 9. A. Sijbers Z; 10. Voesten drt. Z. Peel&Maas on line httprwww.tref.nl/ De beginners zijn geen beginners meer Ieder jaar starten we met een speciale groep lopers die bij het nulpunt begin nen en de conditie verantwoordt uitbou wen. De in januari gestarte groep gaat deze week het predikaat beginners definitief achter zich laten. De afsluiting houdt in dat zij er een uur achter elkaar stevig tegenaan kunnen. Geen beginners meer maar lopers die weten hoe je goed en verantwoord aan die conditie kunt werken. Wil je ook graag verantwoordt beginnen dan is het misschien goed om begin oktober te onthouden want dan start de volgende beginnersgroep. Trainingen: Wij trainen in 4 groepen die ingedeeld zijn op de snelheden die je aankan, het doel van de training die ontspanning kan zijn, stevig trainen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlijke toptijd. De trainingen zijn op dinsdag en donderdag om 19.00 uur vanaf of op de atletiek baan. Zaterdag bostraining om 16.30 uur in het Boshuizengebied. Start vanaf de oude Barrier Informatie: Lopersgroep Venray is de recreatieve tak van Atletiekvereniging Venray Regio. Wil je graag wat meer informatie over de Lopersgroep bel gerust een van de volgende nummers, zij kunnen u ant woord geven op al uw vragen, (wed- strijdgroep) Frank Rijshouwer tel. 586268 (overige groepen) Anja Gooren tel. 589486. Bert Oostdam tel. 514214. Hardlopen is voor veel mensen een hobby die ze al jaren met erg veel ple zier doen. Zo ook bij loopgroep de Barrier. Naast fanatiek trainen lachen we ook een hoop af, vooral als het eens een keertje wat zwaarder is door de heu veltjes en het losse zand. Diep gaan wis selen we af met ontspannen trainen en daarom kun je al snel aansluiten bij onze groep. Want de trainingen zijn zo dat iedereen mee kan doen, altijd op je eigen nivo. De natuurlijke demping van de bosgrond verminderd de kans op blessures. In begin zullen mensen even moeten wennen aan de bosgrond maar dit gaat snel. Variatie is het grote toverwoord bin nen onze groep. De diverse trainingen hebben andere doelen. Op maandag is er de intervaltraining met kortere stukken en veel techniek. Op donderdag staat er een duurtraining op het programma. En op zaterdag is het een combinatie tussen beiden. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrai nen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdag: Aanvang 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Uitslagen: Wederom een levensecht verslag van een baanwedstrijd te Venlo gehouden op donderdag 10 juni. Op de 800m door breekt Jan Hendrik Koene met een tijd van 2.11 20 zijn p.r. Jan Rijs had in zijn strijd met andere veteranen een moeilijk laatste gedeelte, maar finishte op een tweede plaats met een tijd van 10.40.00. Ria v.d. Goor zette na drie km een tijd van 11.26.20 op de klok. Wim Boonhof legde de 3000 m. af in de tijd va. 11.53.58. Jan Peeters startte op de 10 km en zette een tijd neer van 39.23.00 Je kunt je wedstrijdverslagen mailen aan toinjans@e-post.nl Wedstrijdagenda: 20 juni: AH halve marathon Gennep (18.30) 20 juni: Rooise halve marathon St. Oedenrode, 5 en 10 km (11.15), halve marathon 11.00). 25 juni: City-lauf Rheydt; ca. 5 km trim- loop 18.00): dames en heren >45 jr. 6.7 km (19.00); heren t/m 45 jr. 7.8 km (19.45). 26 juni: Citylauf Neersen; 5 km trim- loop (17.00); 10 km (18.,00). 26 juni: Singelloop Weert; 5 km (18.00); 10 km (18.00). Uitslagen eerste jeugdkoning 1999 I. Rick Tunnissen; 2. Wouter Poels; 3. Marcel Brouwer; 4. Ton Tunnissen; 5. Peter Betrams; 6. Jaeky v.d .Laar; 7. Ruud Litjens; 8. Michela v. Stokkum; 9. Leon Brouwer; 10 Luok Reintjes. Venray-Vierlingsbeek op de maas: 1 B. Janssen; 2. A. v. Mill; 3. H. Goemans. Venray-Milheeze: IMw. V. Elze; 2. G. v.d. Broek; 3. L. v.d. Hoogenhof. Bij de wedstrij om de SBS cup hebben L. v.d. Hoogenhof en M. Goorts zich geplaatst voor de finale van de King of Clubs te Ierland. Programma: Zaterdag 19 juni tweede jeugdkoning op de Ballonzuil. Bijeenkomst 13.00 uur, vissen van 13.30-15.30 uur. Zaterdag 19 juni: eerste selectiewed strijd te Afferden. Zondag 20 juni: Vierlingsbeek-Venray op de maas. Woensdag 23 juni: Milheeze-Venray te Milheeze, bijeenkomst 18.00 uur. Opgeven wedstrijden: H. Hendriks, tel. 0478-582994 voor donderdags 20.00 uur. Vergunningen: Leden die hun contributie nog niet heb ben voldaan vragen wij dit zo spoedig mogelijk te doen. Dit kan veel narigheid aan de waterkant voorkomen. Nieuwe vergunningen zijn ook verkrijgbaar bij van Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray en bij secretaris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48 Venray. tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor de visvijver De Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Wielrenner Martin Teunissen uit Ysselsteyn heeft tijdens de Ronde van Meijel beslag gelegd op een vijfde plaats. Stan Janssen uit Siebengeald leek lange tijd met de zege aan de haal te naa. Op 15 kilometer voor hel einde was de brandstof op en werd Janssen ingelopen door het peloton. Hij werd voorbijge streefd door Tiny Borgers uit Eindhoven die in de spurt Ron Stijns uit Bunde klopte. Harry Riem (Born) en Stan Janssen werden respectievelijk vierde en vijfde. Bart Marcelüs uit Ysselsteyn werd tiende. Afgelopen maandag hebben achttien leden van VV Oostrum uit handen-van de heer Lamberigts van de KNVB het JVSL-diploma (Jeugdvoetbalspelleider) uitgereikt gekregen. Hij sprak van een uniek gebeuren, omdat het nog nooit was voorgekomen dat zovele leden van een vereniging het diploma in ontvangst mochten nemen. Dat alle achttien cur sisten ook nog de eindstreep hebben gehaald, is volgens KNVB-docent Peter Munnecom zeer opmerkelijk. Nog opvallender vond hij dat er zoveel jonge leden (A- en B-junioren) hadden in; schreven en op een voortreffelij manier hebben deelgenomen aan de cursus. De laatste cursusdag werd i proef van bekwaamheid voor de curs ten afgesloten met een (vier teg vier)toernooi met individuele winm voor de E- en D-jeugd van de verei ging. De voorbereiding, de organise op de dag en de afsluiting moest voll p dig door de cursisten verzorgd wordi 'u Op de foto alle geslaagden met de E- D-spelers van VV Oostrum. Op zondag 20 juni heeft het Wielercomité Vierlingsbeek voor de tweede achtereenvolgende keer een vrije skeelertoertocht op het programma staan. In het woordje 'vrij' zit het grote verschil met de meeste andere skeeler toertochten. Deze zijn namelijk zo geor ganiseerd dat men met een grote groep vertrekt met als doel samen uit en samen thuis. Vierlingsbeek heeft echter gemeend dat het ook anders kan. Om iedereen in zijn of haar waarde te laten heeft men besloten dat er enkel een rou tebeschrijving met een paar stempelpos ten zijn en de deelnemers daar langs te sturen. Z onder begeleiding, met het doel dat iedereen in het tempo kan gaan waar men zich lekker in' voelt. Zo is men niet verplicht om zich stuk te rijden om maar met de anderen mee te kunnen. Heerlijk je eigen tempo rijden en onder tussen genieten van de mooie weg en het leuke stukje natuur dat men onder weg kan zien. Speciaal Het vertrek voor de jeugd, waarvoor een route van 15 km is uitgezet, is om 8.30 uur. De groep die dan vertrekt] yt onder begeleiding hun kilometers rijdt ra Dus hier is het wel 'samen uit, samij, thuis'. Ze zullen ruim een uur onderw )e zijn voor hun afstand. Voor de jeugd ,j, geen zin heeft in die afstand is eri^f mogelijkheid een 'stempeltocht' te rijdt,ej in het parkje bij de Molenweg. Hier n| een parcours uitgezet van 800 mei over goede skeelerbaanpadi g Vertrokken kan worden vanaf 8.30 u Het laatste rondje gaat tegen 12.00 verreden worden. Voor diegene die een langere afsta willen rijden zijn er afstanden van 30 60 km. Ruim voldoende om er et goed tegenaan te gaan in je eigen temj Onderweg zijn er controlepunten wj men een verfrissing kan nemen. 1 afloop is er voor iedereen een herim 9 ring aan deze skeelertoertocht. 20 ju !c inschrijven bij café de 'Vier Lindr (gelegen bij sportpark Soetendaa i Vertrekken tussen 8.30 en 10.00 u )i Voor inlichtingen kunt u bellen Huub Geurts, tel. 0478-631874 of He^r Koopmans, tel. 0478-632176. De Venrayse atlete Katja Broers is hard op weg kwalificatie voor de Europese jeugdkampioenschappen (EJK) in Riga (Letland) af te dwin gen. Afgelopen zaterdag liep Broers tijdens wedstrijden in Leiden een knappe tijd van 2.07.9 minuten over 800 meter, slechts 0.9 seconden ver wijderd van de limiettijd van 2.07.0 minuten. Bij de senioren dames ging ze vanaf het begin mee met de kop groep. Tot 100 meter voor de eind strijd kon de A-juniore het tempo vol houden, daarna moest ze in de eindspurt afhaken. Broers eiudigde in een nieuwe persoonlijke recordtijd op een verdienstelijke vierde plaats. Bij vormbehoud mag Katja Broers zeker tellen op een ticket voor de EJK in Riga. Eén dag eerder won Broers in Zevenaar het Nederlands kampioen schap voor A/B-junioren op de baan. In een tactisch sterk gelopen race had de 'blonde pijl' uit Venray geen enke le moeite om de concurrentie ver ach- ter zich te laten. Zondag 27 juni a.s. in Ysselsteyn Op zondag 27 juni a.s. is er weer de jaarlijkse dorpszeskamp in Ysselsteyn. Deze wordt georganiseerd door Carnavalsvereniging de Pielreus. Ook dit jaar strijden op het veld bij de JERA vanaf ca. 11.00 uur 10 ploegen om de hoogste eer. In de spellen zit veel varia tie met water, kracht en snelheid. Heel spectaculair is altijd het slotspel waarbij alle 10 de ploegen tegelijkertijd tegen elkaar uitkomen. Als extra attractie heeft iedereen de mogelijkheid om vanaf 13.00 uur van de Boerenbond (ca. 20 meter hoog) naar beneden te tokkelen. Vanaf 12.45 uur kan men zich hiervoor opgeven. De zeskamp in Ysselsteyn is jaarlijks een echt dorpsfestijn met veel spektakel. Reden om hier eens een kijk je te nemen. De entree is vrij. Triathlon Nijeveen In Nijeveen vond afgelopen zaterd de eerste wedstrijd uit het jeugdcirc plaats. Dit circuit is de sterkste compe tie voor de triathlonjeugd uit Nederlai De af te leggen afstand was 75( zwemmen. 21 km fietsen en 5km lop beter bekend als de sprintafstai ;e Mariska van der Horst kwam nami a TV Venray uit in de klasse Dl4. In to eerste triathlonjaar kwam de 14-jaii f atlete in de sterk bezette wedstrijd derde over de finish in 1.23.17Hierm was ze sneller dan menig dame uit D16 en D18 klasse. Winnares was nat) naai toptalent Anouska Severin 1.15.45'nodig had om de meet te pas ren. Tevens vond een bondswedstr plaats over de afstand 1500m zwt men, 42km fietsen en 9,5km lopen, o wel de Olympische afstand. DJ Ewalts bewees terug in vorm te i door na een sterke laatste run als 15e finish te passeren in 2.07.14. Trainingstijden jeugd: zondag 09.00 - 10.00 fietstraims dinsdag 19.10-20.10 zwemmen in C Sprank woensdag 18.00 - 19.00 baantraining t Venray Programma: donderdag 19.30 - 20.30 zwemnx Kasteelse Bossen zaterdag 15.00- 16.00 mountainbikt 16.00 - 17.45 lopen in schadijker bc sen zondag 09.00 - 11.30 fietstrainit 0 dinsdag 19.10-20.10 zwemmen in D Sprank woensdag 19.00 - 20.45 baantrainingi Venray Synchroonzwemmen Zaterdag 19 juni is er diplomazwi men. Dit begint om 17.00 uur. Er is tevoren wel gewoon droogtraining. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1999 | | pagina 14