Verkeersveiligheid is optimaal, vooral voor fietsers" Diftar-aanslagen voor 1 juli de deur uit Opening eetcafé De Graaf een 'superfeest' Electroscooter, hét alternatief voor gehandicapten REGIOKALENDER Vaderdag-ideeën bij Intratuin Tegelzetters- bedrijf Longen naar Keizersveld ■E EHBO Omroep Venray Vier-gilden koningschieten PEEL EN MAAS BEZORGEN? Politieman licht gewond PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS u 3i EEL EN MAAS donderdag 17 juni 1999 - Pagina 13 De Diftar-aanslagen ploffen Bor 1 juli bij de Venrayse bevol ing op de deurmat. Dat laat fvalverwijdering Limburg VL), de 'hoofduitvoerder' van ;t irftarproject, in een brief aan it college van burgemeester en ethouders van de gemeente jnray weten. AVL heeft de meente Venray een positief ant- oord gegeven op haar vraag of Maastrichtse bedrijf bereid is de in samenwerking met de ïeente Venray opgestelde aan- eding van het bedrijf HLC met ■trekking tot het versturen van lorschotnota's, het opstellen van dafrekeningen en het innen in gelden te accepteren. In deze ibieding wordt volgens de -imeente Venray door HLC de llirantie afgegeven dat de bevoor- Ipiotting per 1 juli kan starten, en dat bij het niet nakomen van deze garantie een boeteclausule afgege ven wordt van 10% van de aan- neemsom. MEGA-Limburg kon door soft warematige aanpassingen op het systeem van Plastic Omnium pas in september of oktober met de ver zending van de voorschotnota's starten. Voor AVL en de gemeenten was die termijn niet acceptabel. AVL concludeerde dat het beter was het traject via MEGA-Limburg op te schorten tot 1 januari 2000 en dat voor 1999 de bevoorschotting en de eindfacturatie beter zonder betrok kenheid van MEGA-Limburg gere geld konden worden. Na intern overleg besloot AVL het daartoe gecerticifeerde incassobureau RIOS uit Heerlen in te schakelen, dat voortgekomen is uit het vroegere RAET en onder andere Libertel en het Waterschap Roer en Maas als klanten heeft. De eindfactuur wordt nu in de maand januari of februari van het jaar 2000 opgemaakt. ACCEPTGIRO's Inwoners van de gemeenten Venray, Bergen, Gennep, Meerlo- Wanssum en Belfeld krijgen deze maand zes acceptgiro's thuisge stuurd, waarmee zij tot 1 januari 2000 in termijnen - en met terug werkende kracht tot 1 januari 1999 - een voorschotbedrag dienen te beta len. Voor Venraynaren komt dit neer op een bedrag van circa 400 gulden in totaal, een bedrag dat is geba seerd op een basistarief (222 gul den) en het te verwachten aantal ledigingen per jaar. De nota's wor den verstuurd door het Heerlense incassobureau RIOS en niet - zoals aanvankelijk gepland - door MEGA Limburg. MEGA krijgt de rekenin gen wegens softwareproblemen namelijk niet de deur uit. Na 1 janu ari 2000 neemt MEGA deze taak over. De vertraging die het innen van de diftargelden inmiddels heeft opgelo pen, leidt bij de gemeenten tot extra kosten (o.a. personeels- en rente kosten). AVL is hiervoor sinds 1 april - de datum waarop de inning volgens de anvankelijke planning van start had moeten gaan - aan sprakelijk gesteld. Ook het inscha kelen van het incassobureau brengt aanzienlijke kosten met zich mee. Facturering via het reguliere sys teem van MEGA is immers goedko per. Die schadepost zal eveneens op AVL worden verhaald. Om hoeveel geld het precies gaat is niet bekend. [edio mei is Tegelzettersbedrijf ingen verhuisd naar haar nieu- locatie op Keizersveld 22 in inray. Een nieuw stukje in de istorie van het bedrijf dat in 985 werd opgericht door de roers Harrie en Wim Rongen. In trste instantie als tegelzettersbe- rijf. maar in de loop der jaren itgegroeid tot een volwaardig I edrijf met tal van werkzaamhe- en in het dienstenpakket. In Venray en omstreken liggen ;le tegels die door vo igelzettersbedrijf Rongen aange recht zijn, onder andere bij onge- eer 8000 woningen, verschillende Jvembaden, kerken en kapellen en .Bntoorgebouwen. Na een flinke oeiperiode heeft sd jgelzettersbedrijf Rongen zich itwikkeld tot een topleverancier in tegels, tegelwerken en sanitair, e nieuwe showroom heeft een ipervlakte van 475 m2. het maga- jn 350 m2 en als extra blikvanger teft men op de eerste verdieping n huisinterieur ingericht, groot 10 m2. Men ziet daar een compleet gerichte woonkamer, hal, keuken. Ducheruimte en een luxe badka- er, dit alles natuurlijk in diverse xe tegel- en sanitairvariaties. Dit uis in een huis' is de trots van ongen. Verder hebben ze een flink sortiment in marmer, graniet en der natuursteen, welke in diverse Deropstellingen te zien is. Een ooie natuursteenvloer is duurzaam imoet natuurlijk ook duurzaam :rfect gelegd worden. Een specia- ;me van Rongen. e-xl eli AFSPRAKEN NAKOMEN In de showroom treft men bij de gang een schitterende ontvangst- ie aan. Aan de zijkant is een kan- >r gesitueerd, dit omvat een Hirpr- kamer, een administratieruimte een spreekkamer, dit alles in een itige en huiselijke sfeer. Bij ;elzettersbedrijf Rongen werken lalf personen, waarvan vijf van familie Rongen. De acquisitie ordt door Harrie Rongen zelf daan, hoewel hij daar niet veel daan hoeft te besteden, want in de op der jaren heeft hij zeer itrouwbare naam opgebouwd bij :1e architecten en aannemers. Een ilangrijke slogan die hij daarbij nteert is 'afspraken nakomen', et de realisatie van deze nieuwe owroom is de familie Rongen aar voor nieuwe uitdagingen. r1ehbo -v reniging Venray, sinds kele jaren nauw samenwerkend et afdeling Rode Kruis, gaat a.s. isdag 22 juni op pad voor de jaar- kse collecte. Vele gezinnen in nray kunnen dan ook tussen .30 en 21.00 uur bezoek verwach- l len we hopen, dat de collectanten igens tevergeefs aankloppen, i lere financiële steun is welkom If nde EHBO-ondersteuning van de le verenigingsactiviteiten en eve- menten te kunnen blijven geven. 1998 werden door de vrijwilli- rs van de vereniging zo'n 200 keer ietten gedraaid. Dat betekent ook, ÖP t wij steeds op zoek zijn naar vrij- lligers, die genegen zijn een paar Kr per jaar assistentie te verlenen de verscheidene evenementen in •nray en omgeving. Zelf voor de lecte kan men zich nog aanmel- 1 (tel. 583050 of 516575)! En... al rgeet men te bellen en wil men :h helpen bij de collecte, dan is :n van harte welkom op dinsdag juni a.s. tussen 17.30 en 18.30 rop de Clockert. )eleden van onze vereniging, die ft in het bezit zijn van de reani- itie-aantekening maken wij erop ent, dat vanaf september een aan- extra cursussen worden gegeven, teinde iedereen in de gelegenheid stellen in het bezit te komen van ze aantekening. Zoals bekend Idt na 2000, dat een EHBO-diplo- alleen dan als diploma geldt als n de aantekening reanimatie :ft. Is dit niet het geval, dan heeft n het EHBO-certificaat. Voor ttluele informatie en opgave, tel. 16575. IÏELENMAAS 'n abonnement waard Ze had gerekend op een gezelli ge, drukbezochte opening. Het werd echter een superfeest. Met alle toeters en bellers erop en eraan. Superlatieven schieten bij Wendy Dakkus tekort om de ope ning, afgelopen zondag, van haar eetcafé De Graaf aan de Stationsweg 1 in Venray te omschrijven. "Echt, het was super. Op zoveel mensen had ik echt niet gerekend. Met een topcadeau van mijn vader en moeder: een optreden van Geert Pelzer (de alom bekende zingende kastelein uit Venray, red.)." Afgelopen dinsdag gingen de deu ren van De Graaf open voor het grote publiek. In het nieuwe, sfeer vol ingerichte eetcafé is het goed toeven. De warme aankleding van het interieur en de gezellig aange klede tafeltjes nodigen uit om eens lekker te tafelen. De menukaart doet dit eveneens. Die is gevarieerd en omvat voor ieder wat wils; van een saté of tournedos tot een heerlijke salade, gamba's, lamsfilet of zweze rik. De fijnproever komt aan zijn trekken, evenals de tweeverdieners voor een snelle hap of het gezin met kinderen dat betaalbaar wil spijzen. Speciaal ter gelegenheid van de opening' heeft De Graaf «voor de prijs van 25 gulden een overheerlijk openingsmenu op de kaart staan. Nieuwsgierig geworden? Reserveren is gewenst, maar u kunt natuurlijk ook zo binnenlopen en genieten van de culinaire hoog standjes bij De Graaf, telefoon (0478)511330. Wijziging kabelfrequentie en Internet-adres Sinds 3 mei is onze kabelfrequen tie gewijzigd van 102.4 Mhz naar 87.5 Mhz. De etherfrequentie blijft 90.2 Fm. Ook het internetadres van Omroep Venray is veranderd, deze is nu WWW.Lokaal.net/omroep .venray Rond de Tafel A.s zondag in het onderwerp 'asielzoekers', n.a.v. plannen voor een AZC in Venray. Rond de tafel zondag 12.00-13.00 uur. Klojo radio-cd van de week De nieuwe cd van Jamiroquai is deze week de cd van de week. Beantwoord de volgende twee vra gen en maak kans op deze cd: 1. Hoe heet de zanger van Jamiroquai?, 2. In welke auto scheurt hij altijd graag? Bel de antwoorden door naar omroep Venray, tel. 542362 en luis ter elke zaterdag tusen 17.00 en 18.00 uur naar klojo Radio, dan weet je of jij de winnaar bent. Een wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 17 juni gaan we wan delen in Afferden, naar de bossen achter 't Rimpeld aan de weg naar Siebengewald. In 1997 organiseerde het IVN hier een avondwandeling om op zoek te gaan naar de nacht zwaluw. Jan Micels was onze gids en samen met hem wandelden we door dit prachtige natuurgebied en zagen de nachtzwaluw, de mieren leeuw en de midden in het bos staande paoterskapel. Donderdag van 19.00-20.00 uur. herhaling op maandag van 18.00-19.00 uur. Jazzfestival bij Omroep Venray Zaterdag 19 juni organiseert Serviceclub De Kiwani's weer hun jaarlijkse jazzavond. Er zullen ook dit jaar weer verschillende jazzor kesten optreden, zoals o.a. De Jimmy Rosenberg Groep. Omroep Venray is er die jaar bij en zal van 's avonds 20.00-24.00 uur live een uit zending verzorgen vanuit de Witte Hoeve. U hoort uiteraard jazzmu ziek maar u krijgt ook informatie over de Kiwani's. Verder zullen onze medewerkers praten met de muzikanten. Dus bent u niet in de gelegenheid om zelf aanwezig te zijn bij het jazzfestivan, zet dan uw radio op Omroep Venray en., geniet van de jazz. Verkrijgbaar bij Addicura in Venray De zomertijd nodigt iedereen uit om op pad te gaan. Velen gaan dit doen met auto, motor of fiets. Als er echter sprake is van een handicap of als de jaren gaan tel len, is dit niet altijd zo eenvoudig. Gelukkig zijn er hulpmiddelen die in staat stellen zelfstandig de deur uit te gaan, zoais een electroscooter. Men kan zelf bepalen wanneer en waar men naar toe gaat. Niet afhan kelijk van andere en zonder wacht tijden. Een electroscooter is zo'n vervoermiddel dat altijd ter beschik king staat. Compact en wendbaar zodat men niet alleen buiten kan rij den, maar ook in winkels. In het handige bagagemandje kan men boodschappen meenemen. De draai bare stoel maakt het opstappen gemakkelijk en tevens is de scooter in te stellen naar persoonlijk wen sen. Een rijbewijs of helm is niet nodig, wel een verzekering, waar over Addicura Venray graag infor matie verstrekt. De eerste ritten op zo'n scooter kan men vergezeld worden, zodat men vertrouwd raakt met de electroscooter en zijn func ties. De electroscooter heeft de vol gende eigenschappen, hij is stil, vei lig en schoon voor het milieu. Tanken hoeft niet. wel elke avond opladen van de twee ingebouwde accu's met de bijgeleverde oplader. De kosten hiervan zijn bijna nihil. Men kan kiezen voor drie of vier wielen, afhankelijk van postuur, maar beiden zijn veilig en stabiel. Er zijn diverse accessoires te bestellen via de catalogus. Voor garantie en onderhoud staat Addicura voor u klaar. Zij beschikt over een eigen werkplaats. Zij nodigen u van harte uit om in de winkel eens verder te praten over deze en andere hulpmid delen. Eventueel kan er ook een afspraak voor thuis gemaakt wor den. Men vindt Addicura op De Bleek 66-68 in Venray. Parkeren kan op parkeerplaats Het Liene. Geopend tijdens de gewone winkel tijden. Tel./fax. (0478)584840. Zaterdag 19 juni a.s. zal in Overloon het vier-gilden koning- schieten plaatsvinden. Dan zullen er door vier gilden van de vroegere gemeente Vierlingsbeek weer strij den om het Huub v.d. Moosdijk wis selschuld (oud-burgemester van de oude gemeente Vierlingsbeek). Deze verschieting zal voor de vijf tiende keer plaatsvinden. De vier gilden van de vroegere gemeente Vierlingsbeek hebben bij de herin deling besloten dat deze verschie ting zal blijven plaatsvinden onder deze vier gilden tot het overlijden van Huub v.d. Moosdijk. Het St. Theobaldusgilde heeft dit Huub v.d. Moosdijk schild reeds acht keer gewonnen en zal nu ook haar uiterste best doen om het schild, dat vorig jaar in Groeningen werd gewonen, nu andermaal in de wacht te slepen. De wedstrijd vindt plaats op het schitterrein aan de Bossenhoek. Om 16.30 uur verza melen de gildebroeders uit Holthees, Maashees, Groeningen en Overloon zich bij het gildehuis. Ook de beschermvrouwe van het St. Theobaldusgilde. mw. Bouwmans- Maas, Huub v.d. Moosdijk en pastor Tolboom zullen aanwezig zijn. Om 17.00 uur zal men in optocht afmar cheren naar de Bossenhoek. Daar wordt geloot welk gilde op welke boom of vogel zal gaan schieten. Wie met het minst aantal schoten de vogel naar beneden haalt komt in het bezit van het Huur v.d. Moosdijk wisselschild. Ook voor de koninginnen en de jeugd is er een vogel geplaatst. Deze schieten om een beker. Belangstellenden zijn deze mid dag van harte welkom op het schiet- terrein aan de Bossenhoek waar het er beslist weer spannend aan toe zal gaan. Als de winnaar bekend is gaat men naar het gildehuis waar de nieuwe vier-gilden koning zal wor den gehuldigd en de erewijn zal worden aangeboden. Hierna is er een receptie in het gildehuis. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Een Venrayse politieman heeft vorige week donderdag rond 15.15 uur enkele schaafwondjes aan een been opgelopen, toen hij een brom fietser, die er vandoor wilde gaan, tegenhield. De 24-jarige bromfietser uit Venray liep enkele kleerscheuren en een beschadigde bromfiets op. De politieman wilde de bromfietser bekeuren omdat deze zonder helm reed. Terwijl hij op de Merseloseweg in Venray met de bromfietser stond te praten, gaf deze plotseling vol gas en wilde er tus senuit. De politieman greep hem daarop bij zijn kleding vast en werd vervolgens enkele meters meege sleurd. Door de vasthoudendheid van de politieman, kwam de bromfietser echter ten val en kon alsnog een bekeuring in ontvangst nemen. Peel en Maas Is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrydag 18 juni; In Museum Van Bommel Van Dam in Venlo wordt om 20.00 uur een expositie van Hedendaagse Japanse Keramiek geopend. De tentoonstelling duurt tot 15 augustus. Vrijdag 18 en zaterdag 19 juni: Venlo is gedurende twee dagen jazzstad. Op verschillende podia in het centrum spelen bekende namen als Frans Poptie, Uralsky AU Stars, Recycle Jazzband, Mill Street Bluesband, Circus Square Jazz Band, beau Boots en Brownie Speaks. Zaterdag 19 juni: In de tuinen rondom verpleeghuis Elzenhorst in Horst strijden perso- neelsteams van verschillende afdelingen van Boncura in een zeskamp om de ereprijzen. Aanvang I4.00uur. Zaterdag 19 en zondag 20 juni: In Budei vindt een internationaal Kever Weekendplaats. Op het evene mententerrein bij de manege zullen op beide dagen enkele duizenden kevers uit binnen- en buitenland door hun eigenaars tentoongesteld wor den. Zondag 20 juni: In het centrum van Broekhuizen vorst vindt de jaarlijkse Luikse markt plaats. Handelslieden presenteren van 10.00 tot 18.00 uur hun uitgebreide assortiment aan koopwaar zoals antiek, curiosa, schilderijen, gereedschap pen en sieraden. Zondag 20 juni: Fanfare Les Montagnards organiseert de jaarlijkse Luikse Markt op het Raadhuisplein in Bergen. De markt duurt van 09.00 tot 17.00 uur. Zondag 20 juni: In Natuurtheater de Dor.ck in Someren wordt het stuk De Spaanse Hoer opgevoerd, een 500 jaar oude tragikomedie en door schrijver Hugo Claus tot toneelstuk bewerkt Aanvang 14.30 uur. Zondag 20 juni: Staatsbosbeheer verzorgt op vaderdag een wandeling met picknick in De Peel. De wandeling start om 10.30 uur bij Bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 28 in Ospei. Dinsdag 22 juni: Solistenkoor Neue Russische Stimmen van het Rimskij Korsakow Conservatorium uit St. Petersburg (Rusland) verzorgt een concert in de parochiekerk van Grubbenvorst. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 juni: In het kader van de Wandelvierdaagse Helden isèreen dagwandeltocht. Vertrekken kan vanaf 07.30 uur bij cultureel centrum 't Heljes Keteer aan het Raadhuisplein in Panningen. Zondag 27 juni: In 'Oëie Ton's feesterijen' aan de Dorpsstraat 2 in Sint Anthonis vindt een groot accordeon-, harmonica- en Wienerfestival plaats. Het muziek- en dansfeest barst om 11.00 uur tos. Tot en met 29 juni: In de centrale ha! van het Maasziekenhuis in Boxmeer is een tentoonstel ling van Regionaal Centrum Theofaan te zien. Theofaan biedt al tien jaar informatiebegeleiding en advies aan slechtzienden en blinden. Iedere donderdag is tussen 14.00 en 16.30 uur een medewerker van Theofaan aan wezig om vragen te beantwoorden. Tot 1 juli: In verpleeghuis Elzenhorst in Horst exposeert de kunstenares Lisa Bartsch-Geenen haar werk; bloemen,stillevens, landschappen, maar ook bruidsboeketten en olijke clowns. Tot en met 25 juli: In de Oudheidkamer in Horst is de expositie 'Verschoven Grenzen' te zien. Het geeft een beeld van de lokale en regionale geschiedenis samenge steld door het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (LGOG). Het Gelders Overkwartier en de Stichting Oudheidkamer VJ Venrayse carrévormige rotondes geen landelijke norm De eerste ervaringen van de gemeente Venray met betrekking tot de verkeersveiligheid van de carrévormige rotondes zijn zéér positief. Dat zegt wethouder Jan Driessen naar aanleiding van het SWOV-rapport (Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid) 'Veiligheid van een rotonde met vierkant fietspad Venray'. Afgaande op de uitkomsten van dit onderzoek levert een rotonde met een fiets pad volgens het carrémodel, zoals gerealiseerd in Venray, géén hoge re verwachtingen voor de ver keersveiligheid dan een rotonde volgens de aanbevelingen van het CROW (rotonde met een ronde ontsluiting voor de fietsers om de rotonde heen). Gelet op de resul taten van het onderzoek en de gewenste landelijke uniformiteit van de uitvoering wordt de toe passing van de carrérotonde door de SWOV dan ook niet als nieuwe landelijke standaard rotonde aan bevolen. "We krijgen dus geen 'award' voor 'onze' rotondes, maar we kunnen rustig stellen dat we met de aanleg van inmiddels drie carrévormige rotondes in Venray erg goede ervaringen heb ben opgedaan", vertelt wethouder Driessen. "Het onderzoek geeft absoluut niet aan dat de carréro tondes onveiliger zouden zijn. Wij vinden dat de verkeersveiligheid van vooral fietsers optimaal is bij een carrévormige rotonde. Ook vrachtwagenchauffeurs, automo bilisten en fietsers loven de over zichtelijkheid op de rotondes." In juli 1998 werd de SWOV benaderd door de gemeente Venray en het ROVL met de vraag ofhet mogelijk was een onderzoek te ver richten naar de gevolgen voor de verkeersveiligheid vande carrévor mige rotonde zoals deze in Venray zou worden aangelegd. Het onder zoek is in het najaar van 1998 uitge voerd. Doelstelling van het onder zoek was aanwijzingen en aanbevelingen te verkrijgen voor de optimale veiligheid van een vier kante vormgeving van een fietspad rond een rotonde, in vergelijking met een uitvoering volgens de lan delijke CROW-aanbevelingen. Voor het onderzoek is gebruik gemaakt van verschillende observatietech nieken. Onder andere het gedrag van fietsers en bromfietsers is geob serveerd. "Maar ook de gevolgen van de vormgeving voor de capaciteit van een rotonde werden onderzocht", vertelt verkeerskun dige Cees Moison. "Uit het onder zoek bleek bijvoorbeeld dat de carré-uitvoering door de krappe afrondingsbogen licht nadelige effecten opleverde. We hebben de bogen bij de twee laatste rotondes al vergroot van twee naar drie meter. Naast de carrévormige rotonden in Venray zijn ter vergelijking ook een tweetal rotondes geselecteerd met een standaard circelvormig fiets pad." UNIFORMITEIT De SWOV is een wetenschappe- Natuurlijk vinden we onze vader het hele jaar door lief Maar op elke derde zondag van juni laten we onze waardering blijken door middel van een tekening, ontbijt op bed of een cadeautje. Meestal is het niet zo een voudig om het juiste vaderdagcadeau te vinden. Dit gaat meestal gepaard met lange speurtochten in de winkelstraat. Bij Intratuin hebben ze ideeën genoeg. De meeste vaders worden weer kwajongens als ze een vuurtje mógen stoken. Dat kan ook op een veilige manier. Waf dacht u bijvoor beeld van een vuurkorf. een terrashaard of fakkels? Dat geeft ook nog eens extra gezelligheid tijdens warme zomeravonden in de tuin. Voor de doe- het-zelf-vader heeft Intratuin diverse soorten tuinverlichting, een onder grondse beregeningsset zodat de planten altijd voldoende water krijgen of een hakselaar om alle bomen, takken en ander snoeiafval te versnipperen. Vaderdagcadeau's hoeven natuurlijk niet altijd duur te zijn. u kunt natuur lijk ook een tuintijdschrift geven, een leuke klimplant voor tegen de schut ting, een hanging basket met vrolijke zomerbloeiers of een regenton om regenwater op te vangen. Kortom, het hoeft helemaal niet moeilijk te zijn k om vader te verrassen met een leuk cadeau. lijk bureau op het gebied van ver keersveiligheid. Het onderzoek dat voor Venray e.a. is uitgevoerd is een wetenschappelijke benadering. "Wanneer op het rapport inhoudelijk wordt ingegaan, wordt door de SWOV aangegeven dat er nauwe lijks wezenlijke verschillen zijn waargenomen in de verschillende vormen van rotonden", vertelt ver keerskundige Cees Moison. "De SWOV geeft dan ook aan dat, wan neer de carrérotonde een 10% posi tiever resultaat zou hebben op enkele onderdelen vergeleken met de andere landelijke standaard rotonden, er de mogelijkheid zou kunnen bestaan dat de Venrayse rotonde als landelijke standaard rotonde had kunnen worden aange merkt. Nu de carrérotonde weten schappelijk niet véél beter is dan de ronde rotonde, adviseert de SWOV de richtlijnen van de CROW te blij ven volgen in het kader van de uni formiteit van rotonden in Nederland." GEMEENTELIJK ADVIES Het gemeentelijk advies van ver keerskundige Cees Moison is echter dat onverkort met de aanleg van car rérotonden, in het kader van de uni formiteit in Venray, dient te worden doorgegaan. Dit advies wordt mede door de BVA (Bureau Verkeersadvisering Raalte) krachtig onderschreven. "De keuze van gelijkvormigheid binnen Venray vinden wij het meest belangrijke", vertelt wethouder Driessen. "Het gemeentelijk beleid inzake verkeersveiligheid voor het fietsverkeer wensen wij dan ook onverkort te handhaven. Ondanks het niet behalen van het predikaat 'nieuwe landelijke standaard vorm' vinden wij de verkeersveiligheid van fietsers van wezenlijk belang en juist deze grotere veiligheid is voor fietsers de toegevoegde waarde van deze carrévormige rotonden. Bovendien hebben de automobilis ten veel meer zicht op deze catego rie weggebruikers en dit dient in de praktijk gehandhaafd te worden. Alleen voor de nog aan te leggen kruising van de Zuidsingel metde Leunseweg moeten we een andere oplossing zoeken. Een carrévormi ge rotonde kan in de ochtendspits het aantal fietsers (leerlingen Raaylandcollege, red.) niet verwer ken zonder dat er opstoppingen en verkeersonveilige situaties ont staan."

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13