Leunen bezorgd over verkeersveiligheid Project 'Herstellen doe je zelf' Commissie lief voor Boerenbond "Niemand kan zonder vrijwilligers" VAKANTIEKRIEBELS? Kom naar de VAKANTIEMARKT! Beter toezicht leerlingenvervoer Venray krijgt ouderenconsulenten Venrayse ermis: toch uurwerk als afsluiting 1 Toekomst jlewest staat Ir discussue UW Rabobank centraliseert St. Anna van belang Nationale Ombudsman EN MAAS donderdag 17 juni 1999 - Pagina 11 9 Iet college van burgemeester «/wethouders van Venray bracht isdagavond het tweejaarlijkse !oek aan Leunen. De bestuur- ejrs werden door de Dorpsraad jPI de bewoners van het kerkdorp jwelijks op de proef gesteld. t schijnt dat de Leunenaar ca reden is. Alleen de verkeersvei- ïeid met het oog op de herin- hting van de Leunseweg baart inwoners zorgen. Bezorgdheid door wethouder Jan Driessen eenvoudig werd weggenomen, a de bouwvakvakantie wordt Iinnen met de drie maanden •nde reconstructie van de nseweg, waarin onder andere nieuw rioolstelsel wordt aange- I, Tijdens die periode wordt het iverkeer vanaf Leunen richting iray omgeleid via de route St. harinastraat, Engesteeg, velweg, rotonde Veltum naar de igstraal. Omgekeerd wordt het keer vanuit Vertray via de i A igstraat, de rotonde Veltum, de m idseweg, Lemmenweg en egsepeelweg naar Leunen geleid, psraad en bewoners toonden uitermate bezorgd over de situ- die gaat ontstaan, met name irhet fietsverkeer. "Indien al het keer via deze wegen wordt ;eleid verwachten wij een zeer jeersonveilige situatie. De com- itie van intensief vrachtverkeer, sonenautoverkeer en fietsers via e weg vraagt om ongelukken, pleiten ervoor om in elk geval rhet langzame verkeer zodanige atregelen te treffen dat dit ver rvan de Leunseweg als verbin- Hk tussen Leunen en Venray Hferuik kan blijven maken", zo ver- Bfcrdde Dorpsraadvoorzitter Wim Bniskens de ongerustheid. Hij ■tl op zijn wenken bediend door ■houder Jan Driessen. Die zei toe fietsers vanaf 13 augustus, als de nrichting van de Leunseweg van W tgaat, niet van de tijdelijke route W ruik mogen maken. Via een dvoorziening worden fietsers de werkzaamheden heen geleid vervolgens hun weg via het igangerspad van de Leunseweg unnen vervolgen. Vragen had- de bewoners ook over de ver ssituatie op de Albionweg. Naar ling van de Leunenaren wordt die weg veel te intensief nik gemaakt en moeten er maat- len worden genomen om dit g te dringen. Driessen deed een 31 Tijdens het B& W-bezoek werd tevens het nieuwe logo van de Dorpsraad Leunen onthuld toezegging dat ook hier maatregelen worden genomen om met name de meest kwetsbare verkeersgroep, de fietsers, beter te beschermen. Hij kon geen gehoor geven aan de oproep om vrachtauto's te weren. Dit omdat de Albionweg geen eigendom is van de gemeente maar van de provincie en hel een door gaande weg betreft. Pas als de weg aan de gemeente wordt overgedra gen, waarschijnlijk in 2001, kan Venray zelf maatregelen nemen. Driessen denkt dan aan het aanbren gen van verkeersremmende maatre gelen zoals plateaus of komrem- mers. ASIELZOEKERS Voor het overige verliep de komst van het college naar Leunen vlot en zonder al teveel emoties. Op de vraag van de Dorpsraad Leunen aangaande de stand van zaken rond de eventuele komst van asielzoekers naar het dorp, kon Driessen nog niet concreet reageren. Leunen is er op voorhand tegen dat grote aantallen asielzoekers in het dorp worden opgevangen, omdat het kerkdorp volgens eigen zeggen weinig te bie den heeft voor deze groep. De gemeente Venray heeft in een eerder stadium het Centraal Orgaan Asielzoekersopvang (COA) verze kerd voor zo'n 500 asielzoekers opvang te realiseren. Venray-cen- trum, Oostrum en Leunen zijn hel meest nadrukkelijk in beeld om de asielzoekers te gaan huisvesten. Wethouder Driessen: "Het is voor barig om nu al eventuele locaties te noemen. Er komt eerst nog een loca tiestudie die politiek bespreken moet worden. Pas dan worden mogelijke plaatsen aangewezen. Die procedure moet echter nog helemaal gaan lopen." Ook Discotheek De Steeg was maar heel even onderwerp van gesprek. De vraag vanuit de aanwe zigen was of een eventuele verplaat sing van De Steeg, nu nog gelegen in een woonwijk, haalbaar is. Wethouder Bert Kersten was daar over somber gestemd: "De Steeg is een erfenis uit het verleden. De eigenaar heeft geen geluiden laten horen dat hij overweegt om zijn bedrijf te verplaatsen. Als de bereid heid er wel is, is het bovendien de vraag of het financieel haalbaar is. Voor zo'n transcatie moetje in de regel een grote zak geld meene men." Het kerkbestuur van de H. Catharina-parochie had tenslotte in een brief aan het college gevraagd of er financieel iets van de gemeente mocht worden verwacht nu de reconstructie van de kerk aanzien lijk duurder uitvalt. De begrote kos ten worden met 160.000 gulden overschreden en bedragen nu 1,2 miljoen gulden. Volgens Driessen hoeft het kerkbestuur niets te ver wachten van de gemeente, maar zal Venray er mede alles aan doen om aanvullende subsidie bij Rijk en provincie los te kunnen weken. In het meest gunstige geval kan het kerkbestuur dan rekenen op 70 pro cent van de meerkosten via het Rijk en 10 procent via de provincie. Ie liefhebbers van vuurwerk (in icht) kunnen ook dit jaar weer ns de afsluiting vande Venrayse nis op dinsdagavond hun hart ilen. Door bouwwerkzaamhe- op hetJerusalem-terrein, waar ijks de lonten van de gillende enmeiden, duizendklappers en murwerk worden aangestoken, aanvankelijk het tradionele werk vervangen worden door lasershow. "Maar in overleg met randweer en Bouwmaatschappij oeven, die de werkzaamheden et terrein uitvoert, hebben we enkele plekken op het terrein len vinden waar we het 'hoogte- werk' op een veilige wijze kun- aansteken",vertelt wethouder )riessen. "Ook tijdens de laatste lis van dit millennium kunnen ;ermisbezoekers dus genieten een vuurwerkspektakel, dat ook eens aanzienlijk goedkoper is :fen lasershow. Er wordt overi geen grondvuurwerk afgesto- toekomst van het Gewest d-Limburg staat vanavond ierdag 17 juni) centraal tijdens g g bijeenkomst in het gemeente- van Venray. Tijdens de avond, IH om 19.45 uur begint, gaan |jji« entebestuurders van de zeven- gemeenten in dit Noord- lurgse samenwerkingsverband, Ikaar in discussie over het toe- stplaatje van het gewest. De enteraden nemen nog dit jaar «sluit over een aantal geweste- H zaken zoals de regionale ia Iweer, centrale ambulancepos- de regionale rampenbestrij- van Noord-Limburg en len-Limburg. De overige taken iet gewest zoals de spreekbuis richting Den Haag en Iricht en de coördinatie van j^-antal andere zaken, komen tij- nr^de discussie eveneens aan bod. ind wordt ingeleid door twee rs, de burgemeesters J. :n van Venlo en J. Waals van ay. Schrijen is voorstander van ewest voor Noord- en Mi'dden- urg, terwijl Waals meer ziet in re samenwerkingsverbanden roepen gemeenten. Politievaria a 66-jarige Venraynaar is agavond het slachtoffer ustcJ ri*en van zakkenrollers op de L Er werd een geldbedrag van maakt. In de nacht van maan- P dinsdag is ingebroken in een in de Heideseweg. De daders i onder meer sterke drank en cldbedrag buitgemaakt. stal De Tennisclub Venray telt ruim 700 leden, veel aktieve leden en een paar heel actieve leden. Een daarvan is Maud den Hoedt (60) uit Venray. Ze is al vele jaren op veel gebieden actief binnen de vereniging, waar onder, tot afgelopen winter, als bestuurslid. Als dank voor al haar werk werd ze door het bestuur voor gedragen voor een trip naar het Grand Slam tennistoernooi van Roland Garros in Parijs. Deze voordracht was naar aanlei ding van een vrijwilligersactie, een initiatief van de KNLTB en Bureau Intersport om de vele vrijwilligers binnen de tenniswereld te bedanken voor hun inzet. De bond kreeg meer aanmeldingen dan verwacht en moest dus direct al een strenge selectie maken voor de eerste voor ronde. Maud den Hoedt werd uit 1800 inzendingen gekozen om tij dens een feestavond eind april de laatste selectie voor de trip door te komen. Er bleken nog 120 kandida ten over te zijn voor de 60 plaatsen naar Parijs. "Het was echt een hele gezellige avond", vertelt Maud den Hoedt, "Helemaal niet eng of zo, gewoon echt leuk en alle vragen gingen natuurlijk over tennis en ten- De Cliëntenbond afdeling Noord-Limburg start voor cliën ten in de GGZ op donderdag 1 juli een informatiebijeenkomst over 'Herstellen doe je zelf'. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en vindt plaats in het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg (IGG) aan de Stationsweg 46 in Venray. Het project 'Herstellen doe je zelf' van de heer Jacobs is een ini tiatief door en voor cliënten en kreeg tijdens de rehabilitatiemani festatie vorig jaar de aanmoedings- prijs Rehabilitatie, als een erkenning voor de eigen ervaringsdeskundig heid van cliënten in de geestelijke gezondheidszorg. Jacobs leidt samen met ervaringsdeskundigen deze bijeenkomst voor cliënten in. waarna het project nader wordt uit gewerkt en verduidelijkt. In twaalf bijeenkomsten worden cliënten op weg geholpen naar een zelfstandiger bestaan in de maatschappij. Tijdens elke bijeenkomst staat een bepaald onderwerp centraal. De thema's variëren van 'de rol van cliënten in de maatschappij' tot toekomstver wachtingen en steun ontvangen. Het is de bedoeling door ervaringen uit te wisselen en elkaar feedback te geven, weerbaarder en sterker te worden. Jacobs: "De cursus is niet opgezet om de hulp van deskundi gen af te wijzen, maar wil de cliënt versterken in zijn eigen aanpak van de problemen. Herstellen is iets heel persoonlijks. Je kunt je eigen hulp proces maken. Een hulpverlener kan je de hand reiken, maar jij moet zelf de stappen nemen. Herstel ligt in de persoon zelf. Hel is op zoek gaan naar een sprankje hoop, risico's nemen, de uitdaging aangaan om te leren jezelf te waarderen." Voor meer informatie over het project kunt u het volgende tele foonnummer bellen, (0478)569069. PEEL EN MAAS WEEKBLAD nissers." Na deze toch wel spannen de quiz ontving zij samen met nog 59 gelukkigen de prijs uit handen van tennisster Miriam Oremans. "Dat was echt al een belevenis op zich, je ontmoet ineens de Nederkandse top", mijmert ze nog na. VIP-BEHANDELING Vrijdag twee weken geleden stap ten 60 blije vrijwilligers in een dub beldekker richting Parijs. De over nachting was in het Novotel bij Parijs. Maud den Hoedt: "Dat was echt heel leuk want iedereen had een functie in de sport en ze waren ook nog allemaal heel sportief." Op zaterdag kreeg de ene helft een rondleiding, met Nederlandse gids, door Parijs, de andere helft ging wedstrijden kijken. De dag daarop, op zondag, was de groep van Maud den Hoedt aan de beurt. Maar ja. de weergoden leken niet mee te werken want de dag begon met een ver schrikkelijke plensbui. "Gelukkig was het al snel weer droog en kon den we op weg naar de tennisbanen. Daar kregen we echt een VIP- behandeling: we zaten echt in de loge. hoefden niet bang te zijn dat onze plek werd ingenomen als we even rondkeken en bovendien had je ruimte genoeg", herinnert Maud zich nog levendig. Gekleed in een oversized oranje t- shirt en getooid met oranje pet zag ze op het mudvolle centre-court (15.000 toeschouwers!) de partijen tussen Safin-Hrbaty, Steffi Graf- Anna Kournikova en tussen Carlos Moya en de latere winnaar Andre Agassi. Na de reis op maandagmor gen keerde Maud den Hoedt niet 50 nieuwe adressen, veel fijne herinne ringen en een gelukzalig gevoel terug naar Venray. Een ding weet ze zeker: "Niemand kan zonder vrij willigers, niet alleen een tennisver eniging. maar ook kerkelijke en andere instellingen kunnen niet functioneren zonder hun belangelo ze hulp." Nu kijkt ze nog uit naar de reünie dit najaar. Kom zaterdag 19 juni tussen 10.00 en 13.00 uur naar het Venrayse Schouwburgplein. Voor zon, zee en vakantiemarktfestijn. Voor de vaders dolle pret, want jullie worden extra in het zonnetje gezet! Rabobank Venray-Oostrum In samenwerking met: Reisburo Vice Versa, VW/ANWB, Fotozaak Rini v.d. Leur, A&S Intersport, A&S Buitensport, Venrays Wijnhuis en K&F Sound Support De bedrijfsverplaatsing van de Boerenbond in Ysselsteyn mag niet leiden tot een situatie waarbij twee bedrijven ontstaan. Bovendien moeten bij het plan de van oudsher bestaande rechten van aanwonenden gerespecteerd worden, en er mag geen woud van silo's ter plekke ontstaan. Aldus de Commissie Stedelijke Ontwikkeling maandag. Het Agrarisch bedrijventerrein Ysselsteyn is alleen bestemd voor bedrijven die wat met de agrarische sector te maken hebben, benadrukte wethouder Kersten nog maar eens tijdens de vergadering van de Commissie Stedelijke Ontwikkeling. Aan de orde was de verplaatsing van de Boerenbond met de mengvoederfabriek. Verschillende fracties maakten zich echter zorgen over de termijn van verplaatsing. D66-er Schapendonk: "We maken ons zorgen over de ter mijn waarin er twee fabrieken tege lijk aktief zijn, hoe lang mag dit?" Volgens wethouder Kersten mag dat in feite inderdaad niet, maar "We moeten wel rekening houden met een overgangsregeling. We zullen soepel zijn in het overleg met het bedrijf maar zeker het bestem mingsplan hanteren. Een termijn van drie jaar lijkt redelijk. Wel is het zo dat de winkel van de Boerenbond in Ysselsteyn zelf kan blijven." RECHTEN Commissielid Lemmens (Van de Vorle) toonde begrip voor de moei lijke positie waarin de agrarische sector op het ogenblik verkeert en zag ook wel in dat dus de Boerenbond het nu ook niet makke lijk heeft. Hij loofde het plan van het college maar vroeg nadrukkelijk om de bewoners niet te vergeten: "Wij vinden dat bij alles wat gebeurt de rechten van de bewoners niet aangetast mogen worden." Wethouder Kersten kon hem geluk kig geruststellen op dit punt. De vraag hoeveel silo's van 50 meter hoogte er bij de nieuwbouw zouden kunnen verschijnen bleek niet te beantwoorden. Volgens de aanwezi ge ambtenaren is deze mogelijkheid in principe wel aanwezig, maar eerst moet de noodzaak daarvan aange toond worden en daarna heeft de raad nog het laatste woord: "Als er geen noodzaak is dan zullen we ook geen gebruik maken van onze wijzi gingsbevoegdheid." CDA-er Holtackers vroeg zich af waarom het allemaal zo kleinschalig moet, "Kan het niet wat groter?". Volgens de wethouder is de klein schaligheid echter een verplichting van de provincie, "Wij hebben dat ook niet gewild, maar we moeten wel anders werkt de provincie gewoonweg niet mee." Gevolg van de kleinschaligheid is dat het plan voor bijvoorbeeld slachterijen niet aantrekkelijk is. Bedrijven in de milieucategorie 1 t/m 3 zijn toege staan en soms ook die onder catego rie 4 vallen, maar dan moeten ze wat milieu-aantasting betreft vergelijk baar zijn met de categorieën 1 t/m 3. T. v.d. Hoek (fractie V.d. Vorle) heeft in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) gepleit voor een betere begeleiding en meer toezicht tijdens het leerlingenver voer in Venray. Volgens V.d. Hoek gebeu ren er tijdens de ritten van en naar school zaken die niet door de beugel kunnen.Wethouder Bert Kersten zei dat de meeste knelpunten rond het leerlingenvervoer zijn opgelost, maar dat een ideaalplaatje nog niet is gerealiseerd.Volgens onderwijs- ambtenaar Henk Loonen is de enige mogelijkheid om het leerlingenver voer perfect te regelen, het inzetten van betaalde begeleiding. "Maar iedere rit vergt een kosten/batenana lyse, waarbij we uit kosten overwe gingen de vinger nadrukkelijk aan de pols moeten houden."Loonen zei verder dat er op dit moment sprake is van 'een verantwoorde situatie binnen het leerlingenvervoer'. De gemeente Venray krijgt definitief een team van ouderen- consulenten. Venray stelt 75.000 gulden per jaar beschikbaar voor de opleiding en coördinatie van ouderenadviseurs. Een medewer ker van de welzijnsinstelling Synthese gaat deze taak op zich nemen. Een jaar geleden waren de gemeente Venray, Synthese en de Seniorenraad de instelling van een team ouderenconsulenten overeen gekomen. De bedoeling is dat elke wijk van Venray en elk dorp een eigen adviseur krijgt. Doelgroep is de groeiende groep ouderen die vaak vragen heeft over de rechten die zij als ouderen genieten, en om de ouderen te helpen bij praktische problemen. Oorspronkelijk was er in het plan van de Seniorenraad sprake van dat de gemeente Venray deze betaalde kracht zou gaan leve ren, maar de gemeente wenste de uitvoering in verband met de bezui nigingen niet zelf te willen doen. Ook professionele ondersteuning via de gemeente door Synthese bleek niet mogelijk omdat de uren van Venray bij de welzijnsinstelling 'op' zijn. Enige oplossing bleek dat een medewerker van Synthese de groep van uiteindelijk bijna twintig senioren gaat opleiden en de coördi nerende taak op zich neemt. De komende jaren stelt Venray jaarlijks 75.000 gulden beschikbaar. Doel is dat dit najaar de eerste ouderencon sulenten met hun werk beginnen. Drie kantoren van de Rabobank Zevenrode gaan op in een grote, nieuwe vestiging waar alle werkzaamheden op het gebied van de zake lijke dienstverlening geconcenteerd zullen worden. De andere vijf kan toren blijven bestaan. Het hoofdkantoor in Leunen zal samengevoegd worden met de bedrij- venafdeling in Ysselsteyn en de afdeling bedrijfsvoering in Wanssum, Op alle plekken is gebrek aan ruimte en daarom is men bij de Rabobank op zoek naar een nieuwe locatie. Deze zal moeten liggen m het werkgebied van de bank. dus gemeente Meerlo-Wanssum en een stukje Venray. De directie heeft hoge eisen gesteld aan de bereikbaarheid, goede parkeer voorzieningen en een centrale ligging. Maar aangezien dit soort locaties niet voor het oprapen ligt zal liet nog wel even zoeken worden. De vestigingen in Blitterswijck, Meerlo, Merselo en Öirlo, blijven gewoon open en hebben geen last van de nieuwe centrale vestiging. De directie benadrukt dat het nieuwe gebouw nodig is om de gevolgen van de reorganisatie op te vangen en vanwege de sterke groei in de zakelijke dienstverlening. vervolg van pagina 1 "Maar ook het Venrayse Seniorenorkest geniet onze bijzon dere aandacht en kan gebruik maken van de faciliteiten van onze vereni ging." Met die faciliteiten van Euterpe is het volgens Van Els ech ter droevig gesteld. "Reeds jaren zijn wij op zoek naar een geschikt verenigingslokaal. De huidige accommodatie de Perdstal aan de Kempweg is totaal ongeschikt. De repetitieruimte is veel te krap en de akoestiek is gewoon slecht. De schouwburg van Sint Anna zou dan ook een oplossing kunnen zijn voor al deze problemen, waarbij deze prachtige accommodatie ook ten dienste zou kunnen staan voor ande re (muziek)verenigingen. Orkest vereniging Venray en het ensemble Collegium Vocale hebben zich reeds een groot voorstander getoond en sluiten zich graag bij ons aan." Maar ook andere verenigingen steunen het initiatief van Euterpe en uit de vele reacties die de leden van de werkgroep hebben bereikt blijkt volgens Van Els dat het idee bij de Venrayse verenigingen breed wordt gedragen. "Maar ook veel 'gewone' inwoners van Venray zijn voorstan der van het behoud van dit cultuur historisch erfgoed. De indentiteit van Venray moet volgens deze men sen behouden blijven", vertelt Van Els. "In de afgelopen jaren zijn er al teveel Venrayse instituten verloren gegaan. Door een zinnige en haalba re herbestemming als 'centrum voor de amateuristische muziek' kan de schouwburg volgens ons behouden blijven." Verwen vader eens met een exclusieve Havanna sigaar uw sigarenspecialisl schoolstraat 18, 5801 bp venray tel. 0478 588777 „ondhetd ansüge schade toe, k.b.04.10.1994 Stt>. 720 De gemeente Venray overweegt om zich toch aan te sluiten bij de Nationale Ombudsman. Dat zei bur gemeester Waals in de commissie Algemene Zaken naar aanleiding van vragen G. Lemmens (fractie V.d. Vorle). Volgens Lemmens had een inwoner van Venray tevergeefs met een klacht bij de Nationale Ombudsman aan de bel getrokken, omdat de gemeente hierbij niet is aangesloten. "Wij hebben zelf een klachtencommissie waar de burger terecht kan", aldus Waals. Gemeentesecretaris A. de Bever sluit echter niet uit dat de gemeente Venray zich alsnog aansluit bij de Nationale Ombudsman. Volgens De Bever loopt er een nader onderzoek om te bekijken wat de voor- en nadelen zijn van die instantie."En wat het de gemeente Venray uitein delijk kost", aldus de gemeentese cretaris. Te diep in het glaasje Kort na 01.00 uur raakte op de Zeilbergseweg in Ysselsteyn vorige week woensdagnacht een 49-jarige automobilist uit die plaats door nog onbekende oorzaak van de weg en raakte een boom. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. De man werd na behandeling in het ziekenhuis onderworpen aan een blaasproef: die wees een te hoog alcoholpromil lage uit. Tegen de man wordt pro ces-verbaal opgemaakt. Kordaat ingrijpen Een 38-jarige Venrayse vrouw heeft door kordaat ingrijpen haar gestolen fiets teruggekregen. De vrouw stalde dinsdag rond kwart voor vijf haar rijwiel in De Bleek tegen de muur van een supermarkt. Toen ze na enkele minuten terug kwam zag ze een man met haar afgesloten fiets lopen. Ze rende ach ter de man aan. Op het moment dat die de fiets in een witte bestelbus wilde zetten greep de eigenares in. De man gaf zich echter niet meteen gewonnen. Volgens hem had hij de opdracht gehad van iemand om de fiets op te halen. Omdat de eigena res volhield dat het haar fiets was. liet de man uiteindelijk los. Hij stap te in de witte bestelbus en reed weg. De politie vermoedt dat de dader met behulp van zijn bus op grote schaal fietsen steelt. Daarom ver zoekt zij getuigen contact met haar op te nemen. Het signalement van de verdachte luidt: 1.72 tot 1,75m groot, blond krullend haar, hij droeg een spijkerbroek en een wit t-shirt. leeftijd ongeveer veertig jaar. Gereedschap gestolen In de nacht van donderdag op vrij dag hebben dieven op grote schaal gereedschap gestolen. Op acht plaatsen verdwenen onder meer boormachines, slijpschijven en klopboren. De dieven braken hiertoe auto's, schuren en loodsen open. De inbraken gebeurden in Holthees (2x), Overloon (3x) en Maashees I x). De schade loopt in de duizen den guldens. Er werd ook ingebro ken in een bedrijfspand in Vierlingsbeek.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11