120% tassen week SURPRISE Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? Twee literaire wedstrijden voor amateurschrij vers op alle tassen bags ugzakken Belasting-advies van de maand Sponsorloop slotactiviteit jubileum De Keg Big Band Groovin Hard in de Evenaar £ten ronde ïvenaar in le Evenaar' 'atersstraat 5 Tel. 516016 Omroep Venray Expositie in bibliotheek Vacaturebank vrijwilligers- centrale Inschrijfdag bij Frans Maas zomertijd vrijheid-blijheid zelfstandigheid! met een scootmobiel! Antwoordcoupon PEEL EN MAAS BEZORGEN? LEN maas donderdag 10 juni 1999 - Pagina 3 .Literair Café Venray-regio It dit jaar twee wedstrijden amateurschrijvers. Voor de ide maal is de trofee De Iselige Roos, inzet van de Üjkse wedstrijd voor schrij- en dichters uit Zuid- rland en Belgisch-Limburg. kunnen over een onderwerp eigen keuze een gedicht en/of il insturen. In de categorie is tevens een publieksprijs te ien. Deze 'bij-prijs' wordt toe- nd door een publieksjury, die uit deelnemes aan de aat iregelwedstrijd van het Literair Venray-regio. Ter gelegenheid de eeuwwisseling wordt ook landelijke wedstrijd gehouden als thema De Raadselige Eeuw: raadselige van de 21 eeuw. urs uit het hele land en C'sch-Limburg kunnen in een al en/of gedicht de raadselen de nieuwe tijd beschrijven of luieren. Een strofe uit een cht van Gerrit Kouwenar bege- het thema: Het is goed verder an/en een huis te bouwen/voor bij zijn bewoners. De winnaars van de themawedstrijd ontvangen een geldbedrag, de ING-Eeuwprijs, ver noemd naar sponsor ING Bank. De Venrayse organisatie hoopt dat beide wedstrijden een groot aantal amateurschrijvers inspireert en dat ze het resultaat van hun schrijfwerk ter beoordeling inzenden. De wed strijd om de Raadselige Roos is uit sluitend bedoeld voor schrijvers, die afkomstig (geboortig of woonach tig) zijn uit Limburg, Brabant, Gelderland beneden de Waal, Zeeland en Belgisch Limburg. Van deelnemers wordt inschrijfgeld ver langd: 15 gulden voorde Raadselige Roos-wedstrijd, 20 gulden voor de Raadselige Eeuw-wedstrijd. 25 Gulden voor deelname aan beide wedstrijden. Alle deelnemers ont vangen een boekje waarin het bekroonde werk van de prijswin naars en een verdere selectie uit het aanbod van beide wedstrijden wordt gebundeld. Om in aanmerking te komen voor de Venrayse literatuur prijzen dienen gedichten in tienvoud en verhalen in vijfvoud, tevens liefst op floppy (Word of WordPerfect minstens 5) ingezonden te worden voor 1 oktober '99: secretariaat De Raadselige Roos, Isabellahof 25, 5801 LD in Venray. de verhalen en gedichten moeten in goed Nederlands zijn geschreven, orgi- neel zijn en niet eerder gepubli ceerd. Voor poezie is een minimale lengte van 50 en een maximale lengte van 150 woorden toegestaan. Voor proza mogen minimaal 750 en maximaal 1250 woorden gebruikt worden. Elke deelnemer mag slechts met een inzending per cate gorie meedingen. Inzendingen moe ten voorzien zijn van naam, adres, geboorteplaats en geboortedatum. De jury's krijgen de inzendingen overigens naamloos onder ogen. Op verzoek worden inzendingen onder pseudoniem in de bundel gepubli ceerd. De winnaars worden bekend gemaakt op zondag 23 januari 2000. Geïnteresseerden kunnen het regle ment van de Venrayse literatuurwed strijden opvragen bij Toos van Ooi via tel. (0478)589352 en Paul Reiniers via tel./fax. (0478)583985, e-mail.pt.reiniers@worldonline.nl. Is opwarmer voor het optreden de Rooseveld Jazz-night ver- >tBig Band Groovin Hard vrij- vond een Try-out concert in de aaar in Venray. Groovin Hard is jaar geleden opgericht door de ipettist Henk Kraus. De muzi- en komen uit alle windstreken Eindhoven tot Nijmegen. Het eaan deze big band is dat her rtoire regelmatig wijzigt door erschillende projecten. Ditmaal n Thad Jones en Bob Mintzer wsities op het programma, try-out concert vindt plaats in venaar, Merseloseweg 96 in ly om 21.00 uur, de entree is Iterdag 19 juni is het thema rond de evenaar'. Een nieuwe nt op de succesvolle avonden eten in 'de Evenaar', uitgebreid diner met bij elkaar ende gerechten uit diverse lan- rond de evenaar. We starten met jlÜwelkomstdrankje. Een voorge- uit Indonesië, soep uit lame, geserveerd met bijzonder d, een hoofdgerecht uit Japan, lande uit biefstukreepjes met anket gebakken in sojasaus en va kip uit Afrika. Een gerecht kip met spinazie. Een en ander i| geserveerd met een heerlijke le. Als afsluiting een nagerecht exotisch fruit. Aanvang van avond is 20.00 uur en de kos- ledragen ƒ35,- p.p. Reserveren «dzakelijk. Wijziging kabelfrequentie en Internet-adres Sinds 3 mei is onze kabelfrequen tie gewijzigd van 102.4 Mhz naar 87.5 Mhz. De etherfrequentie blijft 90.2 Fm. Ook het internetadres van Omroep Venray is veranderd, deze is nu WWW.Lokaal.net/omroep .venray Waar zijn de Troubadours gebleven? Donderdag 10 juni (vanavond) is het dur Die Dao uit Beesel te gast. Zij hebben op 6 juni hun eerste CD gepresenteerd. Waar zijn de Troubadours gebleven?, zondag 13.00-14.00 uur. Klojo radio-cd van de week De nieuwe CD van Geri Halliwell 'igde maanden juni en juli expose- cursisten van Marlies van Zeben I werk i de bibliotheek en vrijwil- Twee groepen vol- Ksenen werkten in het afgelopen i rond verschillende thema's I vakantie, inpakken/uitpakken, even in één kleur, 'bewegend' even, glas, spiegeling. Hoe reen daar op zijn of haar eigen iier mee omgaat valt af te lezen iie zeer uiteenlopende werkstuk- tschetsen, collages, schilderijen 'erf, ecoline of gemengde tech- :en, tekeningen in krijt en pot- 3, realistisch en abstract, groot j klein. In september starten de )Ve cursussen. Voor meer infor- e: tel. 0478-511689. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. In Peel en Maas zal regelma tig een oproep hiervoor geplaatst worden. Synthese zoekt voor het mede- organiseren van een grote jongeren- manifestatie in september 1999. U neemt deel aan een van de werk groepen die financiën regelt, spon soren zoekt, public-relations ver zorgt en die de organisatie ter plekken en activiteiten regelt. De manifestatie is in het centrum van Venray. U moet methodisch kunnen werken en handelen. De werktijden zijn in overleg, ongeveer drie uur per week. Meer informatie: Synthese, Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 516995. Frans Maas Logistics in Oostrum houdt in samenwerking met Capac Uitzendbureau op zaterdag 12 juni een inschrijfdag voor iedereen die geïnteresseerd is in werken in de logistieke sector. Van 10.30 tot 13.30 uur is men welkom om een kijkje te komen nemen. Frans Maas Logistics is een van Europa's grootste logistieke dienst verlener. In Europa zijn er zo'n 4200 mensen werkzaam. De werk zaamheden die in Oostrum worden verricht vinden plaats voor een groot fabrikant van copieerappara- ten. De 250 medewerkers van Frans Maas in Oostru zorgen er dage lijks voor dat copieer- en faxappara- tèn en toebehoren getest, verpakt en op het juiste tijdstip op de plek van bestemming bij de klant arriveren. Om aan de hoge kwaliteitseisen en aan de groeiende vraag te kunnen voldoen is Frans Maas Logistics in Oostrum op zoek naar nieuwe colle ga's. Tijdens de inschrijfdag worden de werkzaamheden duidelijk gede monstreerd en is er de mogelijkheid om vragen te stellen. Zo kan men zien hoe een fax en een kleurenprin ter getest wordt en hoe een kopieer apparaat verpakt wordt, zodat het niet beschadigt tijdens het vervoer. De werkzaamheden bij Frans Maas zijn voor lange tijd en kunnen zowel full-time, alsook part-time worden uitgevoerd. Er zijn mogelijkheden voor degene die in dagdienst of in avonddienst wil werken, maar ook in een twee-ploegendienst kan men aan de slag. Voo wie een centje bij wil verdienen en 17 jaar ot ouder is, zijn er volop mogelijkheden voor vakantiewerk! De inschrijfdag wordt gehouden bij Frans Maas Logistics aan de Witte Vennenweg 1 in Oostrum. Men is van harte wel kom op 12 juni. Om een inschatting te maken van het aantal bezoekers wordt verzocht om een bezoek van te voren aan te melden via tel. (0478)584970. is deze week gebombardeerd als cd van de week. Beantwoord de vol gende twee vragen en maak kans op deze vrouwelijke cd. 1Hoe heet de nieuwe single van Geri Halliwell? 2. In welke bekende Engelse meiden groep heeft Geri Halliwell gezon gen? Bel de antwoorden door naar Omroep Venray tel. 512362 en luis ter zaterdag tussen 17.00 én 18.00 uur of jij de winnaar bent! Jazzfestival 1999 bij Omroep Venray In partycentrum De Witte Hoeve vindt op zaterdag 19 juni weer het Venrayse Jazzfestival plaats. Van 20.00-24.00 uur hoort u impressies van de jazzorkesten, interviews met artiesten en krijgt u informatie over de serviceclub Kiwanis, die deze avond organiseert. AddiCarcu Uw winkel voor thuiszorgproducten Winkelcentrum De Bleek nr 68 5801 MD Venray Tel./fax 0478-584840 Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530 216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530343 rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Lijfrente geen eenvoudige zaak. Menigeen zal zich voor I juli aan staande weer buigen over de vraag of hij /zij een lijfrente-premie zal storten en deze lijfrente-premie nog ten laste van zijn inkomen zal bren gen van 1998. Een lijfrente-premie is nu aftrekbaar, maar bij uitkering in de toekomst belast. De aftrekbare premie bedraagt minimaal de basis aftrek. in 1998 f 5950,per belas tingplichtige. Een lijfrente-premie wordt gestort om gedurende een bepaalde periode in de toekomst een inkomen te genieten. Men kan er immers voor kiezen eerder te stoppen met werken maar ook als aanvulling op de AOW. Een nadeel van een lijfrente-over eenkomst is natuurlijk dat u uw geld bij vroegtijdig overlijden kwijt bent. Mogelijke oplossingen zijn: - het afsluiten van een contra-ver zekering. Dat wil zeggen dat u uw premie c.q. opgebouwd kapitaal terug-ontvangt bij eerder overlijden indien en voorzover er geen lijfren te-uitkeringen hebben plaatsgevon den. - een tijdelijke lijfrente van mini maal 5 jaar zodat de kans dat het kapitaal niet volledig wordt uitge keerd geringer wordt. Belangrijk zijn ook de fiscale motieven om een lijfrente te storten. De fiscale motieven zijn: 1. Uitstel van belastingheffing. Nu een belasting-besparing, ter wijl belastingheffing pas in de toe komst plaatvindtrDus een rente voordeel over de niet verschuldigde inkomstenbelasting als gevolg van het storten van een lijfrente-premie. 2. Besparing van inkomstenbelas ting. Nu een aftrek tegen 36 50 of 60 terwijl in de toekomst belas tingheffing plaatsvindt tegen 17,85 of 19,15% (het tarief behorende bij de leeftijd 65 jaar en ouder tot Afgelopen zondag renden zo'n 100 leerlingen van Jenaplanschool De Keg zich de longen uil hel lijf voor de stichting Clini Clowns. Ter afsluiting van de festiviteiten rond liet 25-jarig bestaan van de school, werd op de atletiekbaan een grote sponsorloop gehouden. De betrokkenheid van de kinderen en de sponsoren was erg groot, mede door het goede doel waan oor gelopen werd. Het droeg bij aan een geslaagde loop. waarvan de opbrengst aan het eind van deze week bekend wordt gemaakt. een inkomen van f 57.000,Een besparing derhalve van maar liefst minimaaï 17 oplopend tot onge veer 40 3. Optimalisering van het huidige tarief. Zeker indien er sprake is van tweeverdieners waarbij het inkomen belast is tegen 50 is het de moei te te onderzoeken in hoeverre het storten van de lijfrente-premie bij beide leidt tot een aftrek tegen het hoogste tarief. Het is immers moge lijk dat een deel van bovengenoem de basis-aftrek wordt overgeheveld naar de echtgenoot met een hoger inkomen. 4. Optimalisering van het tarief na 65 jaar. De persoon die nu een lijfrente premie stort en dus in mindering brengt op het inkomen is in de toekomst ook belast voor de lijfren te-uitkering. Het is dus niet alleen van belangT zoals hiervoor aangege ven, de huidige situatie te bezien, maar ook bij wie de uitkering in de toekomst wordt belast. Stel dat de man al een redelijk pensioen heeft c.q. al lijfrente-premies heeft gestort, terwijl de vrouw nog geen pensioen heeft opgebouwd. Met het oog op het toekomstige tarief kan de vrouw in die situatie beter tot het storten van een lijfrente-premie overgaan. Bij het ontvangen van de uitkering is de vrouw dan slechts inkomstenbelasting verschuldigd tegen een inkomstenbelasting tarief van ongeveer 18 terwijl de man wellicht 50 verschuldigd zou zijn geweest. Inkomsten uit vermogen zoals rente, dividend, huur e.d. wordt belast bij diegene die het hoogste arbeids-inkomen heeft, i.e. pensioen of een lijfrente-uitkering Indien beide echtgenoten lijfrente premies hebben gestort kan men de lijfrente uitkering van de man in het ene jaar uit laten keren en in het daaropvolgende jaar die van de vrouw. Hierdoor wordt ook de rente e.d. in het eerste jaar belast bij de man en het jaar daarop bij de vrouw. Door middel van het fiscale instru ment "middeling" kan men dan ver volgens bij beide echtelieden wel licht het laagste tarief bewerkstelligen. Belastingplan 21e eeuw. Wat zijn nu de gevolgen voor het bovenstaande indien het belasting plan van de 21e eeuw wordt inge voerd. De verschuldigde inkomsten belasting over lijfrente-uitkeringen zal op grond van een tweetal rede nen lager zijn: - Een lager tarief. Het huidige tarief varieert van ongeveer 36 tot maximaal 60 terwijl het tarief volgens het plan oploopt van 31 tot 53 terwijl personen met een leeftijd van 65 jaar of ouder, waar voor nu het 18 tarief geldt, een ouderen-aftrek ontvangen of een andere tegemoetkoming. - Een lager inkomen. Inkomsten uit arbeid, zoals pensioen en lijfren te-uitkeringen, en inkomsten uit ver mogen, zoals rente, dividend en huur. worden afzonderlijk belast. In het huidige systeem worden ze ter bepaling van het tarief bij elkaar opgeteld. Indien de inkomstenbe standdelen afzonderlijk worden belast leidt dat dus tot een lager tarief. Nu het tarief in de toekomst lager is, kan worden geconcludeerd dat het storten van een lijfrente-premie nu leidt tot een aftrek tegen een hoger tarief en in de toekomst belast is tegen een lager tarief. Verder komt de basis-aftrek, waarop nu iedere belastingplichtige recht heeft, te vervallen. Men kan na invoering van het plan alleen nog een lijfrente-premie storten indien men te weinig pensioenrechten heeft opgebouwd. Drs. H.J.M.J. Verbaandert. Belastingadviseur A A te Venray. BIODYNAMISCHE THERAPIE TE HOLTHEES In de praktijk voor LICHAAMSGERICHTE PSYCHOTHERAPIE te Holthees werkt Leo Oome als BIODYNAMISCH THERAPEUT. BIODYNAMISCHE THERAPIE is een lichaamsgerichte psychothe rapie die door middel van massage en expressieoefeningen de uit wisseling tussen lichaam en geest (psyche) verbetert. Door de MASSAGE wordt het zelfherstellend vermogen van je lichaam en psyche geoptimaliseerd onder andere door verbetering van de werking van het maag-darmkanaal en de ademhaling. Door de therapeutische benadering wordt je levensenergie uitgenodigd je gehele lichaam te doorstromen door het loslaten van energie blokkades en spanningen in spieren, weefsel en darmkanaal. Energie-blokkades door spierspanning wordt grotendeels veroor zaakt doordat jij je aanpast aan je omgeving. Hierdoor verlies jij het contact met hetgeen eigenlijk het beste voor je is. Wanneer jij je langdurig (bijv. door opvoeding, werkdruk, weinig sociale ruimte) of plotseling intensief (bij. door geweld, ongeval, schokkende gebeur tenis) moet aanpassen ontstaat er een (chronische) spierspanning die vaak leidt tot lichamelijke klachten zoals migraine, spierpijn, buikpijn, gewrichts pijn of psychische klachten zoals zwaarmoedigheid, lusteloosheid, stress, onevenwichtigheid. Geblokkeerde energie veroorzaakt pijn. Stromende energie doet leven. Leven is jezelf kunnen uitdrukken en genieten. De weldadige BIODYNAMISCHE THE RAPIE laat je aan den lijve ervaren wat het betekent als jij je weer thuis voelt in je lijf. jij je weer kunt uitdrukken, jij je weer voelt leven. In deze individuele therapie hervind je jezelf. Voor informatie bel je 0478-636287 Leo Oome, Biodynamisch Therapeut ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënien van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel. I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Zondag: M. LUCASSEN Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. R Corver. P. Henkes. R. Keijzer. L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaien. J. de Vocht: Zaterdag en zondag: P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiaseloven en mevr. Van Eerten H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereik baar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met PEEL EN MAAS lffiniiT.rrWnI i Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3