Festival Negende Kiwanis Jazz g kiwanisclub 66 Schieëpersland" heeft besloten van de opbrengst 1999 de navolgende projecten te steunen: RCSTAURANT S Woogie Trio Jimmy Rosenberg group Vj Die Opladener Jazzcompany Charlestown Jazzband aanvano 20* Hotel-Brasserie "DE ZWAAN" Kiwanis Jazz Festival kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV, de Witte Hoeve en de Kiwanis- leden 'EL EN MAAS donderdag 10 juni 1999 - Pagina 23 fykr Kiwanisclub Venray lociaal, maatschappelijke, Culturele doelen, die een deel van de netto- opbrenst van het Jazz- Festival 1999 zullen ontvangen. andelijke Kiwanis Actie >r Kinderen van Kosovo. erving the Children of the irld. dat is wereldwijd het ties van Kiwanis.Kinderen igen onze aandacht. Het itastisch geslaagde liumproject was een goed irbeeld hoe de Kiwanis :h inzetten voor de nood i kinderen over de hele reld. Nu zijn het de kinde van KOSOVO, die onze lp nodig hebben, laarom is Kiwanis Europa itart met een gezamenlijke ie van alle landelijke dis tten, zo ook district derland. Aan alle derlandse clubs wordt raagd direct in actie te nen voor de Kinderen van 1SOVO. 'an de opbrengst koopt ivanis Europa voedsel voor jongste kinderen van ISOVO voor een heel spe- le lage prijs. Dat voedsel irdt aan Kiwanis geleverd or o.a. Nestlé en Knorr lizena. die heel enthousiast hun medewerking hebben toe gezegd. Onder toezicht van Kiwanis- mensen gaat het voedsel naar de hongerende Kinderen van KOSOVO. Dit is een bliksemproject. Verder gaat er geld naar meer structurele hulp, straks wanneer de oorlog eindelijk voorbij is. Juist dan hebben de kinderen van KOSOVO onze hulp nodig. De Kiwanis den ken dan bijvoorbeeld aan een weeshuis voor de kinderen van KOSOVO te bouwen, voor kinderen die ontheemd zijn hun ouders hebben ver loren, kinderen die nauwelijks een toekomst hebben. KIWA NIS wil die kinderen helpen via het bouwen van een wees huis in Albanië. Een zeer actueel doel. Een ander gedeelte van het geld gaat naar de RADIO OMROEP VENRAY. (zie elders op deze pagina's) Een derde project, waaraan Kiwanis financiële hulp ver leend is de OUDHEIDKUN DIGE KAMER in HORST, (zie elders op deze pagina's) isEen culinair trefpunt pal aan de Maas s Het trefpunt in hartje Venray Grote Markt la-A, tel. 0478-513400 De optredende bands zijn: Die Opladener Jazzcompany uit Frankfurt, een in Venray zeer bekende en swingende Jazzband o.l.v. Thomas Rocholl. klarinettist. Deze band aan 7 van onze Jazz-festivals met groot suc ces deelgenomen. Helaas waren zij vorig jaar verhin derd. Op veler verzoek thans weer in volle omgang aanwe zig. De leden van de band verheugen zich in Venray te mogen spelen. De band heeft in Duitsland diverse CD's uit gegeven. Deze CD's zijn te koop tijdens het festival. De Charlstown Jazzband uit Nijmegen is inmiddels een landelijk bekende Jazzband Oude Stijl geworden. Zij tre den met succes in geheel Nederland op. Ook zij hebben prachtige CD' s uitgegeven. De Band" bestaat uit 7 muzikanten. Ze traden reeds eerder in Venray op tijdens ons eerste Jazz- festival in het Odapark (foto rechts) Martijn Schok Boogie Woogie Trio Dit trio vormt een swingen de band. die vervlogen tijden op spectaculaire wijze doet herleven. Hun inspiratie is de authentieke BOOGIE WOOGIE uit de twintiger en dertiger jaren. Geïmproviseerde Pianoblues in de stijl van pianisten als Albert Ammons, Meade "Lux" Lewis. Pianist Martijn Schok, drummer Thijs Verwer en bas sist Dion Nijland benutten hun ervaring en opleiding voor 100% als zij met elkaar de Boogie Woogie spelen. Hun repertoire bestaat uit een mix van goed in het gehoor liggende dansbare Boogie Woogie traditionals en eigen werk met Latin en Jazz invloeden. Ook dit trio heeft inmiddels al 3 CD' s uitge bracht. Op alle Jazz festivals in Nederland, België en Duitsland is Martijn met zijn TRIO een graag geziene gast. Jimmy Rosenberg Groep Jimmy Rosenberg Groep met Jimmy Rosenberg, solo gitaar. Hady Mouallem viool Reinier Voet op slaggitaar en Simon Planting op contrabas. Als jongste generatie van zigeuners geeft het fenomeen Jimmy Rosenberg een nieuwe dimensie aan de Hot Club de France" muziek. Deze muziekstijl heeft sinds Django Reinhardt een evolutie door gemaakt met grote gitaristen als Fapy Lafertinen Sytochelo Rosenberg. Jimmy Rosenberg heeft zich tot een groots talent ontwik keld. Sinds zijn debuut in 1989 op 9-jarige leeftijd heeft hij met de groten der aarde gespeeld, zoals o.a met Stéphane Grapelli. Philippe Catherine en Bireli Lagrene. Nu op 18-jarige leftijd heeft Jimmy al aan een tiental cd's meegewerkt waar onder enke le als solist. Een zeer professioneel en swingend kwartet. Voorafgaand aan het grote festival vindt in de Witte Hoeve voor het eerst een Vip arrangement plaats genaamd Jazz aan tafel". Om 18.00 uur begint voor onze hoofdspon sors direct voorafgaand aan het festival Jazz aan tafel". De lounge van de Witte Hoeve wordt voor die gelegenheid worden verzorgd door specia le sommeliers. Na dit feestelijk sponsor buffet hebben de gasten de mogelijkheid zich in het feest gewoel te storten van het grote festival. Desgewenst kunnen ze ook séparé blijven in een speciaal daarvoor gereser veerde zaal. Tot op heden is het aantal aanmeldingen voor dit all-in arrangement een groot succes. Wij danken de navolgende hoofdsponsoren voor hun vertrouwen in onze organisatie Verhoeven Bouw Zuid-Oost BV te Venray; Verhoeven Vastgoed BV te Venray; Rabobanken Venray-Oostrum en Zevenrode; VVD afdeling Venray CA; Inalfa Industries BV te Venray; Lindeboom Brouwerijen te Neer; Accountantskantoor Hendriks - Keder - van Zwieten, Boxmeer-Venlo-Venray; GTS Benelux BV. uw parner in telecom, Venray. voor een paar uur omgetoverd tot een sfeervolle dinerzaal. De gasten van de hoofd sponsors, meer dan 100 perso nen. kunnen daar genieten van een tongstrelend exclusief VIP- huffet. Het Bob Wijnen Trio, bekend van het radiopro gramma NCRV- Hier en Nu Nieuwspoort, zorgt met kleur rijke jazz klanken, dat de gas ten in de juiste stemming wor den gebracht. Het Bob Wijnen Trio bestaat uit Bob Wijnen, piano- Jens Loh. contrabas- René Winter, drums. Het VIP buffet wordt ver zorgd door de cuisiniers van kookclub Bourgogne "o.l.v. ntaitre Jules Selder, de Wijnen Op 19 juni 1999 is het dan zover. Om 20.00 uur gaan de poorten los van party- cen trum 'De Witte Hoeve' aan de Raadhuisstraat te Venray voor het negende jazz-festival. De organisatie verwacht zeker 700 belangstellenden, die tot 1.00 uur de volgende dag kun nen genieten van maar liefst 4 bekende orkesten, heerlijke hapjes, gekoelde dranken, een gladde dansvloer en veel gezelligheid. Alle lokalen van de Witte Hoeve staan ter onze beschikking inclusief het bin nenplein. De netto- opbrengst is zoals elders in deze krant staat, bestemd voor een drietal goede doelen. De Jazzcommissie is er dit jaar in geslaagd een aantal landelijk bekende, prominente musici en bands te contracteren. De feestelijk versierde Witte Hoeve heeft de juiste uitstra ling om deze bands op twee podia te kunnen onderbren gen. Bij 700 bezoekers is er nog voldoende ruimte om te dansen, een praatje te maken en wat rond te lopen. De Jazz- commissie is uiterst tevreden en zeer dankbaar over de vele spon sors, die het festival en daar door de goede doelen hebben willen steunen. Zij maken het mogelijk een flink bedrag in de goede doelenpot" te kun nen stoppen. De leden van de Kiwanis hebben belangeloos hun energie in dit project gestopt. Alle Kiwanisleden en hun partners begroeten U gaarne in de Witte Hoeve. Kaarten zijn te koop voor f. 25,- in de voorverkoop bij de VVV te Venray, De Witte Hoeve en de leden van Kiwanis. Wij hopen, dat we met zijn allen een fijne muziekavond tegemoet gaan.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 23