Compleet en voordelig verzekerd met de Alles in één Polis Feestelijke heropening bloemenboetiek September Goedkoop en milieubewust autowassen Geslaagde sport- en spellendag Vierde bedrij ven sportdag in Venray Heropening straten op 30 mei a.s. Toerfiets voor echtpaar Loenen uit Leunen GEBUNDELDE DIENSTEN A&A GROEP Geslaagd Kunst in nieuwe wijk Wereldwinkel Venray Eetcafé zoekt vrijwilliger Help onze 850 kinderen Oud papier Concert leerlingen muziekschool Dansen voor singles na PEEL EN MAAS donderdag 27 mei 1999 - Pagina 7 Op feestelijke wijze werd onlangs bloemenboetiek September aan het Henseniusplein 9a in Venray her opend. Medewerkster Chantal, verkleed als bosnymf, ontving de gasten die ook nog eens werden getrakteerd op een bonbon. Bezoekende kinderen werden geschminkt en op de gevoelige plaat vastgelegd. September is in oktober 1991 gestart in Venray. In al die jaren heeft de bloemenzaak zich onder scheiden door het maken van exclu sief bloemwerk tegen een betaalbare prijs. Kortom, bereikbaar voor iedereen die van bloemen houdt. Bekend is vooral het gebruik van aparte rozen zoals de Nicole, Leonidas en Pareo in combinatie met seizoenbloemen zoals de Sneeuwbal, Pioenroos, Lathyrus en Trollius. Die combinatie wordt veel al gebruikt bij het maken van kort- gebonden boeketten in Biedermeiervorm of asymmetrisch gebonden. Naast het bloemwerk is September gespecialiseerd in hand gemaakt (veelal 'des Pots') aarde werk en helder en wit glaswerk die een modern accent kunnen geven aan een interieur. Het vertrouwde team bestaande uit Deborah, Daphne, Chantal, Petra en Anke (zie foto) staat als vanouds klaar om voor de klanten een boeket naar wens samen te stellen. "We zijn dan ook weer blij dat we op onze ver trouwde plek terug zijn. We hebben zin om in onze vernieuwde zaak met een nieuwe uitstraling weer aan het werk te zijn." ACCOUNTANCY ADVIEZEN FISCAAL/JURIDISCHE ADVIEZEN BEDRIJFSKUNDIGE ADVIEZEN AUTOMATISERINGS ADVIEZEN LOONSERVICE en PZ-CONSULTANCY REGIOKANTOOR: Leunseweg 51 5802 CG Venray tel.: (0478) 582 556 overige kantoren: HEERLEN, HORST, MAASTRICHT, PANNINGEN, ROERMOND, srrrARD, valkenburg, VENLO en WEERT PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De provincie Brabant heeft 30.000 gulden beschikbaar gesteld voor het plaatsen van kunst in de nieuwbouwwijk Maasbroeksche Blokken in Boxmeer. Zes land schapskunstenaars zijn door de gemeente Boxmeer uitgenodigd om hun 'visie te geven op de toepassing van kunst in deze nieuwe wijk. De keus is gevallen op de heer Maters uit Arnhem. Hij heeft in samenwer king met de heer Oonk een ontwerp gemaakt. Voor het ontwerp en de vervaardiging worden ook andere kunstenaars betrokken bij de uitvoe ring. Op sportpark 't Klaverblad werd voor alle basisschoolkinderen vanaf groep 2 uit Leunen, Veulen en Heide voor de keer een sport- en spellendag georganiseerd. Meer dan 175 kinderen namen aan de activi- deel. De organisatie wax in handen van SV Leunen in samenwerking met korfbalclub Oranje Wit. Er werd fel op de onderdelen voetbal, korfbal, een waterspel en een dobbelspel. Bij de D-jeugd kwamen 'De Patsers' winnaars uit de bus, 'De Erpies'gingen bij de E-jeugd met de beker aan de haal, terwijl bij de F-jeugd 'De Stoere en Girls' de sterkste waren. John Klaas sens werd uitgeroepen tot beste coach. Op de foto alle winnaars met de Dick Brinkhof is met zijn scriptie 'Splitsing en de zakelijke overwe ging' aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg afgestudeerd als fiscaal econoom. Brinkhof volgde na de lagere school vanaf 1984 tot 1992 achtereenvolgens de mavo en meao in Venray. Hij zette zijn studie in 1992 voort aan de heao in Arnhem en ging in 1996 naar de Katholieke Universiteit in Tilburg. Nieuwe IMO-autowasstraat in Venray Afgelopen vrijdag is aan de Zuidsingel 8 in Venray de 41-ste IMO-autowasstraat in Nederland geopend. Deze over heel het land verspreide wasstraten hebben twee dingen gemeen: ze zijn goed koop en milieubewust. IPIC Nederland BV is sinds 1986 actief bezig met de opzet van een keten van IMO-autowasstraten. Haar filosofie is om die groep auto mobilisten aan te trekken, die nu voor de deur de auto's wassen met veel waterverbruik en alle voorhan den zijnde wasmiddelen. Deze groep, de doelgroep van IMO-auto wasstraten, vond autowassen voor de prijs van rond de tien gulden te duur en verrichtte de handeling voor de deur van hun woning. De prijs van IMO-autowasstraten verlaagden de prijsdrempel dusdanig dat die groep massaal kwam autowassen. aangevuld met automobilisten die nu constateren kunnen dat zij voor hun geld nu ruim twee keer bij IMO-autowasstraten terecht konden. De filosofie sloeg aan bij oliemaat schappijen in Nederland, want IPIC Nederland BV investeerde ook nog eens zelf in de bouw van haar was- hallen en alle zaken die met die exploitatie te doen hebben. De filo sofie was tweeledig, enerzijds werd het milieu de hand gereikt, want het thuis wassen werd sterk verminderd en anderzijds trok de autowasstraat zoveel automobilisten aan dat zij zorgen voor voldoende potentieel, waarmee hun partners (zoals tank stations, supermarkketens en parti culieren) hun voordeel konden doen. De IMO-autowasstraten heb ben het Milieukeurcertificaat en vol doen daarmee aan de strenge milieucriteria opgesteld door Stichting Milieukeur. Eerlijk is eerlijk De wereldhandelsorganisatie WTO onderhandelt vanaf eind dit jaar over een nieuwe wereldhandels overeenkomst voor landbouwpro ducten. De wereldwinkels in Europa voeren in 1999 en 2000 een cam pagne voor voedselzekerheid voor de bevolking van ontwikkelingslan den. Recht op voedsel is immers een van de belangrijkste mensenrechten. De wereldwinkels pleiten daarom voor volledige deelname van de armste ontwikkelingslanden aan de onderhandelingen over een nieuwe handelsovereenkomst voor land bouwproducten. Een van die land bouwproducten is de rijst uit Thailand, een groot deel van de bevolking in het noordoosten in het gebied Surin tracht te overleven door zelf producten te verbouwen, vooral rijst. Na een lange hindernis loop is het groene licht gegeven voor de export van rijst. Zonder de fmanciile en technische ondersteu ning van de eerlijke handel zou de internationale markt voor de boeren in Surin zeker niet mogelijk zijn geweest. Een ander landbouwproduct is de rietsuiker. De prijs van de suiker op de wereldmarkt schommelt van maand tot maand. Dit is vooral nadelig voor de kleine suikerboeren. Plotselinge prijsdalingen hebben snel een nadelig effect op hu inko men en werk. De WTO zal voor deze suikerboeren in hun onderhan delingen specifieke maatregelen moeten nemen; suikerproducerende landen zouden de suikerboeren minimumlonen en redelijke arbeids omstandigheden-moeten garande ren. De wereldwinkel verkoopt de rietsuiker afkomstig uit de Fillipijnen van het eiland Negros. De Fillipijnse handelsorganisatie Alter Trade koopt het rietsuiker voor een vaste prijs van de kleine boeren. De prijs is niet alleen hoger van die van de commerciile 'Sugar Centrals'. Alter Trade komt de riet suiker ook meteen zelf na de oogst ophalen terwijl de producenten anders het transport zelf moeten regelen. Via de eerlijke handel wordt de rietsuiker geexporteerd, door de hogere opbrengst is het dan mogelijk om aldaar te investeren in sociale zekerheid en technologie. Deze twee foodproducten zijn niet de enige die de wereldwinkels ver kopen. Loop dus eens binnen en laat u kennis verrijken. Vlag uit, winkel open. Henseniusstraat 3a Venray, tel. 588571. In Venray draait alweer zes jaar een eetcafé voor mensen die bege leid zelfstandig wonen. De bezoe kers vinden het prettig om eens per twee weken op zaterdag buiten de deur te eten. Behalve de maaltijd spreekt het onderlinge contact met anderen erg aan. Vrijwilligers berei den de maaltijd en zorgen dat ieder een het naar zijn/haar zin heeft. Door het vertrek van een van de vrijwilligers is er een plekje vrijge komen. Als je graag met mensen omgaat die af en toe een steuntje in de rug nodig hebben en je vindt koken een leuke bezigheid, dan moet je zeker reageren. De Sociaal Pedagogische Dienst begeleidt dit project. De consulent Vrijetijdsbesteding en Vorming zorgt voor de noodzakelijk onder steuning van de vrijwillige mede werkers. Nieuwsgierig? Bel tel. 077-3870020 en vraag naar Herman Verweij. Ook op zaterdag bent u van harte op onze kantoren in U wilt graag en voordelig verzekerd zijn? Dat is mogelijk met de unieke Alles in één Polis van Interpolis. Met deze Alles in één Polis kunt u al uw schadeverzekeringen op één polis afsluiten. Daarbij geldt: hoe meer schadeverzekeringen u op deze polis afsluit, hoe meer korting u op de totale premie krijgt. Die korting kan oplopen tot welkom tussen 10.00 - 13.00 uur Leunen en Venray. maar liefst 12%! Op de Alles in één Polis kunt u uw schadeverzekeringen beter én voordeliger regelen. Hoe u dat doet? Heel eenvoudig: bel met uw Rabobank en dan maken we meteen een afspraak voor een persoonlijk gesprek. Zo kunt u ontdekken hoe 100% zekerheid en 12% korting perfect samengaan! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 200 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl De aanmeldingstermijn voor het Kindervakantiewerk is afgelopen. Dit jaar hebben ongeveer 850 kinde ren zich aangemeld. Natuurlijk willen wij er voor zor gen dat deze kinderen een onverge telijke week tegemoet gaan. Dit kan echter alleen maar met hulp van jul lie. Wij hebben nog een heel groot tekort aan leiding. Heb je in de week van 12 juli tot en met 16 juli niets te doen en lijkt het je leuk om een week op te trekken met een groepje van 10 kinderen neem dan contact met ons op. Iedere kindervakantie- werkdag duurt van ongeveer 9 uur tot 16.00 uur en is boordevol met activiteiten zoals knutselen, zwem men, speurtocht en nog veel meer. Je doet er de kinderen een heel groot plezier mee, maar je zult zien dat jij als leiding ook heel veel plezier zult hebben. Iedereen boven de 15 jaar kan meedoen. Een maximum leeftijd kennen we niet dus ook ouders, opa's en oma's kunnen meedoen. Iedereen die namens een kind meedoet stelt hiermee deelname van het kind zeker. Vergeet niet, 2 jaar geleden hebben we helaas kinderen moeten weigeren omdat we niet genoeg leiding hadden. Veiligheid staat bij ons voorop en dit kan pas gegarandeerd worden als er ook genoeg leiding is. Heb je interesse of wil je nog iets meer informatie hebben, neem dan contact met ons op (tussen 18.00 en 19.00 uur) via een van de volgende telefoon nummers 0478-587560, 0478-588606 of 0478-584687. Op zondag 30 mei a.s. zal op de atletiekaccommodatie van AV Venray-Regio, gelegen op sport park de Wieën voor de vierde maal de Bedrijvensportdag Venray gehouden. Deze sportdag wordt georganiseerd door een tiental bedrijven in samenwer king met atletiekvereniging AV Venray-Regio. In totaal zullen ongeveer 200 deelnemers, ver deeld over vijftien teams, strijden voor de wisselbeker. Wethouder Jan Houba zal om 11.00 uur het startschot geven van deze sportie ve ontmoeting. Het doel van deze sportdag is om de medewerkers van de deelnemen de bedrijven in de gelegenheid te stellen tijdens dit jaarlijkse evene ment de onderlinge contacten te ver stevigen. De tien deelnemende bedrijven zijn dit jaar: Adecco, Irisch, van Mierlo, MMT, Nelipak, Nestlé, Numac, Plusmarkt v. Dijck, Speciaalwerk en Start. De sportieve onderdelen waarop de deelneemsters en deelnemers elkaar zullen bestrijden zijn onder andere: volleybal, estafettelopen, doelschieten, waarbij het doel ver dedigt wordt door reserve-doelman van VVV Marten van Eist, autodu- wen met een auto, beschikbaar gesteld door autobedrijf Beunen Weijmans uit Overloon, een heuse hindernisbaan en nog een aantal andere spellen. De ereprijzen zijn dit jaar beschikbaar gesteld door Adecco. De sportdag begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur; de toegang voor belangstellenden op de vernieuwde kunststof atletiekac commodatie is gratis. Winnaars van actie Thomassen Mode Het echtpaar Loenen uit Leunen werd deze week blij verrast door Thomassen Mode aan de Grotestraat in Venray. Als winnaars van een sportieve actie kregen zij een sportieve heren toerfiets over handigd door Esther Thomassen (zie foto). De slagzin 'Als ik op de pedalen stap in mijn nieuwe kleren dan voel ik me fijn, want kleren die zitten moeten van Thomassen zijn werd door een jury beoordeeld als meest originele. Hoe kleiner een dorp, des te meer betrokkenheid. Groeningen (400), Maashees (1000) en Vierlingsbeek (2400) zijn dorpjes helemaal aan de rand van Oostelijk Noord-Brabant. Met ingang van 1 januari 19998 is de gemeente Vierlingsbeek (7500) die nog een aantal andere kernen telt, opgegaan in de gemeente Boxmeer. Zoals bij elke herindeling gaat dit met veel emoties gepaard. De gemeente Vierlingsbeek nam de provinciale weg tussen Venray en Boxmeer over van de provincie. Een werkgroep onder leiding van de toenmalige burgemeester Dittner, bereide het veranderen van de weg en tevens het revitaliseren van de kernen voor. Dit heeft geresulteerd in mooie rust uitstralende dorpjes die modern zijn ingericht en toch nog een nostalgisch tintje hebben behouden. De inwoners zijn trots op het resultaat, vandaar dat er feest gevierd gaat worden. Feest in drie aparte kernen, dat door samen te werken is uitgegroeid tot een feest waar duizenden mensen op af zullen komen. Een greep uit de activitei ten: Vierlingsbeek Bungy Jumpen (60 m. hoogte), dit omdat wij eruit willen springen als dorp; grote braderie, waar iedereen hun hobby e.d. kan laten zien; heli- coptervluchten boven de dorpen, leuk voor video of luchtfoto van eigen huis; open dag basisschool dit i.v.m. nieuw speelplaats in leuke middeleeuwse stijl. Groeningen Straatontbijten, met z'n allen lek ker eten op de nieuwe weg; sky- looking vanaf 60 m. hoogte over de drie dorpen kijken; poppenkast- theater voor de kleintjes. VELTUM Vrijdag 28 mei wordt er door leden van DOS Venray wederom oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte gelegen tussen de straten Langstraat, Weg in den Berg, Kempweg en Westsingel). Bewoners worden verzocht het papier uiterlijk om 13.00 uur gebun deld aan de straatkant gereed te zet ten. Maashees Skate-wedstrijden over de nieuwe straat; Maashees toen en nu, de straat in verschillende jaren met de nodige activiteiten; fun bikes: grap pig door Maashees fietsen; open dag basisschool. De verbondenheid zal vorm moe ten worden gegeven door tussen de drie kernen gratis openbaar vervoer aan te bieden, middels een oude dubbeldeksbus, een grote moderne bus, een taxibusje en paardentrams. De ochtend zal beginnen met een estafetteloop door de kinderen van de dorpen; van Groeningen via Vierlingsbeek naar Maashees. De dag begint om 10.00 uur. Ondanks alle sores van de nieuwe gemeente, blijven oude kerkdorpen van de gemeente Vierlingsbeek actief en met elkaar verbonden en zorgen ze voor een positieve uitstra ling naar de gemeente Boxmeer. Op zondag 30 mei a.s. zal te Blitterswijck in de kerk O.L.V. j Geboorte door leerlingen en docen- ten van de Muziekschool Venray een Barokconcert gegeven worden. Het programma vermeldt werken van Bach, Handel, de Boismortier en Teleman voor o.a. (strijkers)ensemble. hobo, dwars fluit en blokfluit. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. MELEN MAAS 'n abonnement waard Vrijdag 28 mei kunnen single's en alleengaanden uit de regio elkaar weer ontmoeten tijdens de maande lijkse terugkerende Single Party bij Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. De aanvang van deze avond is om 21.30 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7