Teleurstelling bij werkgroep over sluiting Vredeskerk PEEL EN MAAS Zomerse klanken op Grote Markt "'«r" juffrouw Annie 40 jaar voor de klas Fietsvierdaagse Overloon houdt op te bestaan 17.000 mensen bezoeken Muziekfeesten Merselo 1218 gulden voor Kosovo Thuishulp zoekt vrijwilligers Jenniskens WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KUNSTSTOF - ALUMINIUM SERRES VOUWWANDEN VERANDADAKEN DAKKAPELLEN ROLLUIKEN HORREN De werkgroep Behoud Vredeskerk is uitermate teleurge steld door het besluit van het bis dom Roermond om de Vredeskerk te sluiten. Tijdens een hoorzitting op 19 mei jongstleden werd bekendge maakt dat het bisdom en het kerkbe stuur bij hun standpunt bleven en tot sluiting overgaan. 'We waren ont zettend verbaasd toen we het nieuws hoorden', laat Venraynaar D. van Stiphout namens de werkgroep weten. 'Op dinsdag 4 mei ontvingen wij een brief van vicaris-generaal Schnackers van het Bisdom Roermond waarin melding werd gemaakt van een bijeenkomst op 19 mei waarop bekend zou worden gemaakt wat het bisdom besloten had. In deze brief stond uitdrukke lijk vermeld dat er een aanvaardbaar besluit was genomen voor alle Sinds 1974 organiseert Toerklub Overloon de Fietsvierdaagse. In dat eerste jaar deden 45 Fietsers mee aan deze activiteit. De meeste herinne ren zich nog wel het topjaar waar we meer dan 600 deelnemers had den. We hadden door de jaren heen een trouw deelnemersveld opge bouwd waardoor we meestal rond de 500 deelnemers hadden. En zelfs bij natte zomers waren er toch nog M vdéVeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur altijd ruim 300 mensen die de regen trotseerden. En waarom? De meeste loofden onze opzet: mooie tochten, niet duur. een kopje koffie en later een verfrissing, de kwis. ja zag maar, de organisaite. Ook al waren we klein, toch klopte alles. Helaas beschikt Toerklub Overloon over onvoldoende vrijwil ligers om een goede opzet te kunnen blijven garanderen. Vanaf dit jaar houdt de Fietsvierdaagse Overloon dan ook op te bestaan. We willen daarom iedereen bedanken die de Fietsvierdaagse tot een succes heb ben gemaakt: vrijwilligers, pauze plaatsen, startplaats en tenslotte de grote aantallen fietsers! Tenslotte willen wij de Fietsers erop wijzen dat er in Overloon nog voldoende mogelijkheden zullen zijn om te Fietsen: zo organiseert Toerklub Overloon op zondag 15 augustus de Bevrijdingsrit met afstanden van 25.40 en 105 km betrokkenen. Wat schetste de verba zing van alle aanwezigen? De vica ris-generaal maakte bekend dat het bisdom en het kerkbestuur bij hun standpunt bleven om de Vredeskerk te sluiten. Als dit een aanvaardbaar besluit is voor alle betrokkenen, weet ik echt niet wie de andere betrokkenen dan wèl zijn. Niettemin gaat onze kerk dicht; zeer spijtig en bovendien zeer onverstandig.' Het meest teleurgesteld is de werkgroep over het feit dat noch het kerkbestuur noch het bisdom inhou delijk op haar argumenten is inge gaan. 'We hebben het hier over een parochiegemeenschap die de afgelo pen 35 jaren vele hoogtepunten heeft gekend en waar de terugloop in het aantal kerkgangers niet dra matischer is dan elders. Bovendien heeft de kerk geen schuld en Finan cieel nog een sluitende begroting. Men heeft verzuimd de duidelijk aanwezige positieve krachten te mobiliseren en de kans op een daad werkelijke revitalisering gemist. De werkgroep heeft steeds^op een con structieve manier haar visie gegeven aan het kerkbestuur en het bisdom en om een gesprek gevraagd. Alleen met het kerkbestuur is eenmaal een informatief gesprek geweest. Ook hierin zijn wij zeer teleurgesteld.' Volgens Stiphout zullen vele gelo vigen opnieuw een plaats moeten vinden in de nieuwe of een andere parochiegemeen schap. tira&zoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON vat Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Voor de meesten van ons is het heel gewoon; boodschappen doen, sportn, werken buitenshuis, de krant lezen, wandelen, een kopje koffie bij een goede kennis om de hoek etc. Voor veel mensen is dit een har- tewens geworden. Als u zorgt voor iemand die ziek is of gehandicapt, of als u zelf niet meer goed ter been bent. lukt dit niet meer zo goed. Je wereld wordt kleiner. Je ontmoet steeds minder mensen. Het zou juist zo Fijn zijn, een praatje te maken met iemand, even naar buiten te gaan, op verjaardagsvisite gaan. winkelen, naar de kapper etc. Je krijgt het gevol, er de volgende dagen wat beter tegen te kunnen. Even er uitis voor ieder mens goed! Vrijwilligers van de Praktische Thuishulp bieden men sen de gelegenheid er even tussen uit te gaan, passen op of bieden gezelschap, gaan samen een stukje wandelen, kaarten, etc. Vrijwilligers krijgen een vast adres. Dit vrijwilli gerswerk vraagt van u, op de eerste plaats, een warm hart én, enkele uurtjes in de week van uw tijd. U weet, dat er op u gerekend' wordt en deze verantwoordelijkheid kunt u aan. Niet zo moeilijk? Bel ons eens, voor een kennismakingsgesprek. Praktische Thuishulp, Toos Custers. telefoon 589843. Vandaal in de kraag gevat Een 57-jarige man uit Venray werd zondagmorgen door de politie aangehouden nadat hij een steen door een raam van het politiebureau had gegooid. De verdachte was omstreeks 07.00 uur op het bureau geweest om een Fiets te brengen. Hij kreeg het aan de stok met een paar agenten, waarna hij vertrok. Even later hoorden agenten een harde klap. Een ruit was ingegooid. Bovendien bleek er een steen tegen een auto te zijn gegooid. Ook bleek er een steen tegen een auto te zijn aangegooid. De politie stelde een onderzoek in en trof de man op de St. Franciscuslaan aan. Hij werd voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. PEELENMAAS I 'n abonnement waard install a t i e verwarming ventilatie aircondition elektro sanitair Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl DONDERDAG 27 MEI 1999 - NR. 21 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Onderwijzeres De Kemp krijgt een kick van kinderen Vier vrijdagavonden in juni vrolijke muziek in het Venray- se centrum. Dat biedt Rabo bank Venray-Oostrum de inwoners van haar werkge bied aan. Het is voor het eerst dat de harmonieën en fan fares uit Venray en de omlig gende dorpen samen aan een concertreeks meedoen. Als afsluiting is er een optreden van het Limburgs muzikale raspaardje Beppie Kraft. Vroeger speelden de Venrayse muziekverenigingen bij plaatselijke huldigingen, processies, geboortes en begrafenissen. Ze vervulden met hun optredens een belangrijke maat schappelijke rol. "We willen met de zomerconcerten dat stukje Venrayse historie tot leven brengen." Aan het woord is Piet Rutten, publiciteits- functionaris van Rabobank Venray- Oostrum. "Ook nu nog leveren mu ziekgroepen een onmisbare bijdrage aan de volkscultuur. Dat muziek nog volop leeft onder de Venrayse bevol king, bewijzen de honderden musici van de harmonieën en fanfares. En daar zitten behoorlijk getalenteerde musici tussen. Die bieden wij graag een podium om op te treden." Vooral gezellig Dat podium komt dus binnenkort op de Grote Markt te staan. De deelnemende harmonieën en fanfares zijn momenteel hard aan het repete ren voor de concerten.' "Maar," zegt Twan van Els van Euterpe -de oud ste Venrayse harmonie- "het worden vooral gezellige, relaxte optredens. De muzikanten hebben er stuk voor stuk veel zin in. Het klikt goed tussen de muzikanten onderling. Tegelijk kunnen de orkesten zich aan het publiek presenteren. Dat kan vier avonden lang genieten van vrolijke klassieke en moderne muziek." tekst: jansen Houbiers ontwerp, opmaak en jubileumlogo: Rieky van der Putten - Leo Creemers ien goede onderwijzer heeft rt voor kinderen, straalt rust is consequent en blijft onder omstandigheden zichzelf, nie Peters (60) uit Venray weet ar ze over praat. De lerares van iisschool De Kemp viert bin- ikort namelijk haar 40-jarig lerwijsjubileum. Een mijlpaal op woensdag 2 juni wordt ierd met een feest op school en zaterdag 5 juni met een recep- in café-zaal De Evenaar. uffrouw Annie Peters van basis ooi De Kemp staat al veertig jaar or de klas. Ze schat dat ze inmid- u saan ruim duizend kinderen les ft gegeven. De Venrayse, die op iktober 1938 in het Brabantse sterbeek werd geboren, kreeg als isje de in haar tijd unieke moge heid om te studeren. Op haar j ialfde ging ze naar kostschool, >olgd door drie jaar ULO en vier l ir kweekschool. Op 1 juni 1958 n ze als onderwijzeres aan de slag het Zeeuwse Sluiskil. "Als stude- ide vrouw stond je in die tijd voor keus: je werd verpleegster of lerwijzeres. Ik koos voor het laat- Ik wilde namelijk dolgraag iets k [kinderen doen." ia een onderbreking van een jaar. arin ze haar hoofdacte haalde, rd Annie aangenomen op een isjesschool in Overloon. Van een :ndin die op de Henseniusschool Venray werkte, hoorde ze vervol- is dat er op deze school een baan jkwam. Ze solliciteerde en werd igenomen als onderwijzeres voor tweede klas, een groep van maar fst 42 kinderen. Annie: "In het gin was dat natuurlijk wel even innen. Het eerste vereiste was om klas stil te houden. De rest kwam Receptie voor juffrouw Annie Annie Peters viert op zaterdag 5 ni haar 40-jarig onderwij sjubi- im. Van 16.30 tot 19.00 uur is er n receptie in café-zaal De tenaar aan de Merseloseweg in nray. Juffrouw Annie hoopt ze dag veel oud-leerlingen en - llega's te ontmoeten. Op woens- g 2 juni wordt zij door déTeer- gén en collega's van asschool De Kemp flink in het Dimetje gezet. vanzelf." Onder directeur Teng van den Heuvel werkte ze hier twintig jaar lang met enorm veel plezier. In augustus 1980 fuseerde de Henseniusschool met de St. Luciaschool. Basisschool De Kemp was geboren, de school waar Annie tot op de dag van vandaag werk zaam is. Als vaste onderwijzeres van groep 3 heeft ze kinderen in haar klas, van wie sommige ouders ook van haar het 'boom-roos-vis- vuur' hebben geleerd. Aan groep 3 heeft ze haar hart verpand. Het zijn 'haar' kinderen, 'ik heb ook een aantal jaar aan hogere groepen les gegeven maar groep 3 is toch het allerleukste. Het leren lezen en schrijven van jonge kinderen is en blijft een fascinerend proces. De spontaniteit en nieuwsgierigheid van die kleintjes is ieder jaar opnieuw een verademing. Dit jaar heb ik een klas met 16 leerlingen. Dat zijn er wel even wat minder dan dertig jaar geleden. STILLE TROM Dat kinderen in de loop der jaren steeds mondiger zijn geworden, ziet juffrouw Annie absoluut niet als een probleem. "Ik vind het zelfs een groot goed dat kleine kinderen hun mondje durven te roeren. Kinderen zijn nu eenmaal een product van hun tijd. Als onderwijzeres moetje in dat proces meegaan. Regelmaat en orde moeten niet van bovenaf komen maar vanuit de kinderen zelf. De onderwijzer heeft de taak om binnen het huidige adaptieve onder wijs zorg op maat te verlenen. Simpel gezegd komt het erop neer dat je samen op een goede manier met elkaar omgaat. Een aanpak die haaks staat op de vroegere klassika le manier van lesgeven, waarin de zelfstandigheid van het kind naar de achtergrond werd verdrongen." Om meer tijd aan haar hobby's te kunnen besteden, heeft juffrouw Annie sinds 1982 één dag in de week vrij. "Van die beslissing heb ik nooit spijt gehad. Schilderen, lezen en reizen, dat zijn de dingen die ik in mijn vrije tijd graag doe. Met de caravan naar Frankrijk of skiën in Oostenrijk, even helemaal weg van de dagelijkse beslommeringen. Heerlijk is dat." Op woensdag 2 juni is het groot feest op De Kemp. Het 40-jarig onderwijsjubileum wordt die dag op grootse wijze gevierd. Op 5 juni krijgen (oud-) collega's, (oud-) leer lingen en ouders in De Evenaar in Venray de mogelijkheid om juf frouw Annie de hand te drukken. Aan stoppen denkt de Venrayse vooralsnog niet. Ze lacht: "Ik ben net zo oud als de koningin. Die werkt ook nog. Als ik afscheid neem, vertrek ik met de stille trom." Juffrouw Annie bij haar klas van 1970 op de toenmalige Hensenius school. De Muziekfeesten Merselo hebben jaar naar schatting 17.000 loekers getrokken. Ondanks het l dat de organisatie te maken 'eg met enkele tegenvallers, is f« bijzonder tevreden over dit Mal. Voor de Hollandse avond op jdagavond kwam er een afzeg- van Sugar Lee Hooper, die op I laatste moment werd vervangen orge Baker. Rowwen Hèze prefe- 'rde een optreden op PinkPop de Muziekfeesten Merselo. 'Drie Kapellenshow, de kinder- Hag en het Lentefeest voor oude- irokken in vergelijking met voor inde jaren meer langstellenden. De Aid Merselse Ig(zie foto) werd traditiegetrouw hbezocht. Het Rabozomermuziekprogramma 4 20.00 uur Fanfare Ons Genoegen Oirlo juni 21.00 uur Fanfare de Peelklank Ysselsteyn 22.00 uur Diep Sjit 7 7 20.00 uur MMSK St. Petrus Banden Venray juni 21.00 uur Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen- Heide 22.00 uur Fanfare de Dorpsklank Castenray 78 20.00 uur Fanfare St. Oda Merselo juni 21.00 uur Koninklijke Harmonie Euterpe Venray 22.00 uur Gabriel! a Massa 25 20.00 uur Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum juni 21.00 uur Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde Smakt-Holthees 22.00 uur Beppie Kraft De leerlingen Elki Sorée, Azar Kianzad, Cartana Godschalk en Lotte Koopal van Openbare Basisschool De Landweert in Venray hebben 1218 gulden opgehaald ten behoeve van de vluchtelingen uit Kosovo. De vier leer lingen spanden zich de afgelopen weken in om het geld door middel van een aantal acties in te zamelen. Zo werden er op Koninginnedag zelfgemaakte handvaardigheidswerkjes verkocht en konden leerlingen van de basisschool hun medewerking verlenen aan een jietsversieractie. Voor elk kind dat aan de laatstgenoemde actie deelnam, kregen de vier kinderen vijf gulden voor de vluchtelingen uit Kosovo. De totale opbrengst werd vorige week overhandigd aan de directeur van De Landweert. Het bedrag is overgemaakt op giro 555. Dorpsfanfare, schilderij van de in Venray geboren Johan Jeuken KOFRA kozijnen 5? Venray Kempweg 35 5801 VL Venray Tel 0478 - 550967

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11