'Afmaken dat beest' m iintratuin 0NZEJUIND0KTER geeft gratis adviezen We gaan met vertrouwen de toekomst tegemoet Bedankje voor Cor Harold LENSSEN OP ZATERDAG 29 MEI S Geen woonzorgcomplex aan de Immenhof Ziekteverzuim onder landelijk gemiddelde Venray blijft stichting Bedrijf Cultuur sponsoren Afsluiten Van Beurdenweg vergroot verkeersveiligheid 99 Start PEEL en maas donderdag 20 mei 1999 - Pagina 5 Bewoners willen dat sluipverkeer wordt geweerd Burgemeester Waals van jénray kreeg dinsdagavond tij dens de dorpsraadvergadering in 'sselsteyn een lijst met zestig iandtekeningen van de bewoners an de Van Montfortstraat en de Van Beurdenweg. Zij pleiten bij |e gemeente voor afsluiting van eVan Beurdenweg op de plaats aar deze weg uitkomt op de [iddenpeelweg. Volgens de bewoners, die zich jbben verenigd in een buurtcomité, aagt een afsluiting van deze weg j tot een grotere verkeersveilig- >id en maakt het een einde aan het uipverkeer door deze twee straten, ooral ouders van de kinderen die :s krijgen op de school in de Pater ulpstraat en bezoekers van het ledisch centrum aan de itsenbergweg maken veelvuldig ebruik van deze sluiproute. In de vee smalle straten staan auto's eparkeerd en spelen vaker kleine inderen. mede doordat aan de Van lontfortstraat een speeltuintje ligt. it voorzorg hebben de bewoners al besloten hun auto's aan een kant van de weg te parkeren. De bewoners hebben ook problemen met de aan sluiting van de Van Beurdenweg op de Puttenweg. Omdat de weg vlak bij een bocht ligt dienen verkeers deelnemers bij het afslaan vaker het fietspad op te rijden om enig zicht te hebben. Het verkeer dat van de rotonde komt en de weg wil indraai en, dient voor te sorteren. Dan bestaat de kans dat voorgesorteerde auto's van achteren worden aangere den. In het verleden heeft dit al vaker geleid tot kleine botsingen. Volgens de bewoners moeten er demontabele paaltjes ('Amsterdammertjes') komen die bij evenementen zoals een carnavalsop tocht verwijderd kunnen worden. Wethouder Jan Driessen deed een toezegging de verkeerssituatie aan te kaarten bij provincie, de beheer der van de Middenpeelweg. In het streven naar minder kruisingen en aansluitingen op doorgaande wegen maakt het verzoek volgens Driessen best een kans van slagen. Zeventiende editie Kennedymars Venray op 20 en 21 mei 2000 In totaal 387 wandelaars heb- len afgelopen weekeinde deelge- omen aan de 16e editie van de ennedymars Venray. Daarmee is neerwaartse spiraal van de ifgelopen jaren nog steeds niet loorbroken. Vorig jaar namen logruim 400 wandelaars deel aan Kennedymars. "Jammer, het is niet anders", eageert voorzitter Arie Liebregts de Slichting Kennedymars ïenray op het teleurstellende deei- emersaantal. "De landelijke ten ens is nog steeds dat er minder eelnemers zijn aan de iennedy marsen. Venray vormt hier- helaas geen uitzondering. We ebben echter voor deze editie ons niet meer te fixeren op antallen. De organisatie was goed idat stemt tot tevredenheid." Piet itjens uit Venray kwam zondag- norgen om 07.35 uur als eerste bin- len. Mevrouw Raymakers uit Oss rriveerde als eerste vrouw om 18.50 uur op het Schouwburgplein. Ingeveer 80 wandelaars vielen roegtijdig uit. Met name de kou peelde deze deelnemers parten. De landelaars kijken, aldus Liebregts, onder uitzondering terug op een eslaagde Kennedymars Venray. We hebben alleen maar compli- lentjes gekregen voor de perfecte rganisatie. En dat geeft ons een oed gevoel. Als we op deze weg oorgaan, kunnen we in de toe- omsl weer hopen op meer deelne- lers. Ruim 600 mensen hebben aan sn van de drie activiteiten deelge nomen. Voor ons genoeg reden om het evenement ook volgend jaar op de Venrayse activiteitenkalender terug te laten komen. Wij gaan door. Noteer maar in de kalender, de 17e editie is op zaterdag 20 en zondag 21 mei 2000." SKEELERTOCHT Liebregts blijft dan ook optimis tisch over de toekomst van het eve nement: "Bijna 400 wandelaars tij dens de Kennedymars Venray. ruim 100 deelnemers aan de skeelertocht en nog eens 100 mensen die hebben deelgenomen aan de door TWC Oostrum georganiseerde fietstoer- tocht. Dat zijn toch mooie cijfers. Bovendien is het omlijstend pro gramma rond het evenement in goede aarde gevallen." Ook de eer ste skeelertocht voorafgaande aan de Kennedymars Venray is een doorslaand succes geworden. Zaterdag aan het einde van de mid dag, meldden zich maar liefst 107 .skeelerliefhebbers aan de start voor de tocht over ruim 25 kilometer. "Een heel mooi aantal", aldus Liebregts, "Een experiment dat is aangeslagen. Onze eerste zorg was om een perfecte organisatie van de skeelertocht neer te zetten. Gezien de reacties van de deelnemers zijn we daarin geslaagd. Ondanks de voor de deelnemers lastige stukken in het parcours. Op deze eerste, goede ervaring kunnen we voortbor duren om de skeelertocht volgend jaar wellicht groter aan te pakken.". Venraynaar Cor Koopman is jjoor de medebewoners van de 'olkastraat bijzonder aangenaam 'errast. Koopman werd bedankt oor zijn jarenlange inzet om te owerkstelligen dat er een wal issen de Deurneseweg en de olkastraat aangelegd zou wor- en. Het werk dat hij heeft verzet, [idt er uiteindelijk toe dat na de ouvvvakantie 'de eerste spade de rond ingaat'. "Cor heeft zich in de afgelopen iron door niets en niemand laten oerhouden van het doel wat hij Kh gesteld had, de aanleg van een 'uidswal achter de huizen van de 'Ikastraat", zegt buurtbewoonster irmeulen. "Waar anderen er vaak w de brui aangegeven zouden ^ben, is hij onversaagd en door zend doorgegaan. Daarmee heeft i zich bij diverse instanties niet lijd even populair gemaakt. Bij gaderingen aanwezig zijn, over- §bijeenkomsten bijwonen, het ver oren van aangetekende stukken op 'gen kosten, telefoontjes plegen, formatie verstrekken aan mede- raatbewoners. Cor deed het alle- laal en heeft er veel tijd en ook ld ingestoken", verduidelijkt Smeulen de verdiensten van °opman. "Komt er nou wel of en geluidswal. Dat was in de gelopen jaren het gespreksonder- erP in de buurt. Wij als bewoners e°en gaandeweg de indruk dat het *1 niet gehaald zou worden. Het was vechten tegen de bierkaai, een welhaast onmogelijke klus. Cor is er echter altijd in blijven geloven. En met succes, want uiteindelijk is het doel bereikt." In het begin van dit jaar kregen de buurtbewoners van de gemeente te horen dat er inderdaad een wal, in plaats van een geluids wal een aarden wal, aangelegd zou worden. Deze wal heeft nagenoeg KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Er komt geen woonzorgcomplex (wozoco) aan de Immenhof in Ysselsteyn. De gemeente Venray en de Woningstichting Wonen Noord-Limburg hebben een schetsplan voor deze locatie afge wezen. De gemeente vindt de Immenhof, waar zich al veertien ouderenwonin gen bevinden, te klein om een wozoco te realiseren. De komst van een wozoco zou tevens de woonom geving in negatieve zin aantasten. Wonen Noord-Limburg, die deze woningen aan de Immenhof ver huurt, heeft zelfs met een schade claim gedreigd als op het terrein gebouwd gaat worden. Het afwijzen van het schetsplan is een nieuwe teleurstelling voor de initiatiefgroep die zich bezighoudt met de realisatie van een wozoco in Ysselsteyn. Een groep inwoners probeert al sinds 1996 een woonzorgcomplex van de grond te krijgen. De eerste keus aan de Litsenbergweg, gelegen naast het medisch centrum, viel ook al af doordat de woningstichting bezwaar maakte. ONBEGRIJPELIJK Tijdens de dorpsraadvergadering in Ysselsteyn toonde Harry Philipsen van de initiatiefgroep zich hooglijk verbaasd over de rol van de gemeente en de woningstichting. "De woningstichting is vanaf het begin betrokken geweest bij de keuze voor de Immenhof", aldus Philipsen. "Echter op het moment dat we een schetsplan hebben inge diend, veranderde de wonings tichting radicaal haar standpunt. Ze dreigen nu zelfs met een schade claim als er toch een wozoco op het Immenhof komt." Hij werd ondersteund door huis arts Keizer-Bors die ook tijdens de dorpsraadvergadering aanwezig was: "Ik snap hier niets van. Wat een stroperige bedoening. Zo heb ben we hier over vier, vijf jaar nog geen wozoco. Onbegrijpelijk." P. Lucassen, directeur Stedelijke Ontwikkeling van de gemeente Venray, nuanceerde de rol van de gemeente: "De gemeente heeft altijd haar bedenkingen gehad tegen de locatie Immenhof. We hebben de initiatiefnemers de mogelijkheid geboden om ons te overtuigen van het tegendeel. Dat is niet gelukt. Immenhof is als locatie te klein voor de realisatie van een wozoco." Een woonzorgcomplex in Ysselsteyn is overigens niet hele maal van de baan. Burgemeester Waals zei het initiatief te blijven ondersteunen. Hij zei binnen drie weken met een principe-uitspraak te komen. "Initiatiefnemers en ambte naren kunnen daarna verder onder handelen om deze voorziening toch te realiseren." Hoewel het ziekteverzuim in het St. Elisabethziekenhuis de laatste jaren licht is gestegen, is er abso luut geen reden tot paniek. Dat zegt adjunct-directeur G. Lomme van het Venrayse ziekenhuis. Met een verzuim van 5.3 procent in 1998 blijft Venray namelijk ruim onder het landelijk gemiddelde, dat op bijna zeven procent ligt. In 1994 meldde 3.4 procent van het ziekenhuispersoneel in Venray zich ziek. In 1998 lag dit percentage op 4.8 procent, een stijging van 1.4 procent. Volgens Lomme mag het St. Elisabethziekenhuis zich met deze cijfers op de borst kloppen. Landelijk ligt het verzuim een stuk hoger. De adjunct-directeur heeft ook een verklaring voor de relatief gunstige verzuimcijfers. "In een klein ziekenhuis is de betrokkenheid van het personeel bij de organisatie vaak groter dan in een groot zieken huis. Hier in Venray voelen de werk nemers zich meer verbonden met de streek. Bovendien neemt het St. Elisabethziekenhuis in de regio een stevige positie in, die mede wordt verstrekt door de nauwe samenwer king met het St. Maartens Gasthuis in Venlo. Beide worden door één stichting bestuurd, waardoor er geen sprake is van concurrentie. Dat zorgt voor een overzichtelijke en ontspan nen situatie." Een hoog engagement met de werk plek, waardoor minder werknemers zich ziek melden. "In de patiëntge bonden functies, waartoe de verple ging behoort, zie je dit beeld duide lijk terug", zegt Lomme. In civiel-ondersteunende functies, zoals schoonmaakwerk en catering, is de betrokkenheid veel minder. Dat vertaalt zich dan ook in een hoger ziekteverzuim. In 1998 bedroeg het verzuimpercentage onder deze werknemers 8.9 pro cent." Dat het St. Elisabethziekenhuis haar zaakjes wat ziekteverzuim op orde heeft, betekent volgens Lomme niet dat Venray tevreden achterover kan en mag leunen. Dat het nog beter kan, bewijst het Maasziekenhuis in Vervolg van voorpagina Volgens de politie - een recher chebijstandsteam van 25 mensen - moest de familie er rekening mee houden dat de moordenaar een bekende van Tanja was. Een mede deling die ervoor zorgde dat Jeroen niemand meer vertrouwde. "Ik kende een aantal vrienden van Tanja. Aan de ene kant kon ik me niet voorstellen dat een van hen tot zoiets gruwelijks in staat zou zijn. Aan de andere kant wist ik zeker dat mijn zusje niet met een vreemde was gegaan. Clever als ze was, deed ze dat nooit." Het vermoeden van de politie bleek te kloppen. Begin deze maand werd de 31-jarige Rogier K. uit Kerkrade in het huis van zijn ouders gearresteerd. Hij bekende Tanja met geweld om het leven te hebben gebracht. Over het hoe en waarom, is nog niets bekend. Duidelijk is wel dat Tanja met Rogier in het verleden twee weken lang verkering had. De 19-jarige verbrak de relatie omdat ze zich meer tot vrouwen voelde aangetrokken. Voor Tanja was dat niets nieuws. Ze had al eerder rela ties met vrouwen gehad. Waarschijnlijk heeft Rogier de breuk met Tanja niet kunnen en wil len accepteren. ONGELIJKE STRIJD Jeroen Tijssen heeft Tanja's moor- Boxmeer, dat in 1998 een ziektever zuim van 3.7 procent kende. Een extreem laag percentage, waar Lomme zo zijn twijfels over heeft. "Ik geloof best dat ze in Boxmeer goed bezig zijn. Maar ik zou heel graag eens willen weten hoe ze tot dat cijfer zijn gekomen." Een positieve benadering van zieke werknemers is volgens de adjunct directeur een voorwaarde om tot een zo laag mogelijk ziekteverzuim te komen. "Als mensen ziek zijn, wil dat lang niet altijd zeggen dat ze helemaal niets meer kunnen. In goed overleg met de bedrijfsarts en leidinggeven de kan naar een andere functie wor den uitgekeken. Zo blijft de werknemer toch betrok ken bij de organisatie. Je zorgt ervoor dat het verantwoor delijkheidsgevoel niet verloren denaar twee keer ontmoet. De eerste keer in Venray bij hem thuis, de tweede keer tijdens de crematie van zijn zus. "Hij heeft me toen zelfs gecondoleerd. Als ik bedenk dat ik toen de hand heb geschud van de dader, lopen de rillingen over mijn rug. Maar toen had ik geen enkel vermoeden dat er achter hem een beest schuilging. Ik kende Rogier als een normale, ietwat introverte man. Ik zou hem heel graag eens recht in de ogen willen kijken. Hem vragen waarom hij het heeft gedaan. Waarom hij als kerel van 31 een onschuldig meisje van 19 heeft vermoord. Ik weet dat Tanja tot het laatste moment voor haar leven heeft gevochten. Ze had echter geen schijn van kans. Het was een onge lijke en oneerlijke strijd." Hoewel Jeroen blij is dat de dader is gepakt, heeft hij geen goed woord over voor de manier waarop de poli tie de zaak met de familie afhan delt.. "Rogier K. heeft een bekente nis afgelegd maar de recherche wil daar verder niets over kwijt.. Mijn vader, moeder en ik weten nog steeds niet wat er op die bewuste avond van 21 februari precies is gebeurd. Dat horen we waarschijn lijk pas op de hoorzitting in Maastricht. Wanneer die rechtszit ting zal plaatsvinden, is niet bekend. Het is overigens maar de vraag of Rogier dan de waarheid zal spreken. Ik word gek van die onzekerheid." Jeroen heeft een advocaat in de armen genomen, die hem juridische bijstand verleent. "Ik wil beter geïn formeerd worden, zodat ik niet ver rast word als de moordenaar er str aks met een veel te lage straf vanaf komt. Bovendien eis ik smartegeld van Rogier. Het geld mogen ze voor mijn part in de kanaal gooien; het gaat mij erom dat die kerel op alle mogelijke manieren zal boeten voor wat hij heeft gedaan. Ik mag het misschien niet openlijk zeggen maar als het aan mij had gelegen hadden ze hem meteen op de electrische stoel gezet. Iemand die zoiets flikt, is dood- en doodziek. Dat is geen mens maar een beest. En wat gebeurt er met zieke beesten? Die worden afgemaakt." ONVERDRAAGBAAR Nu Jeroen weet wie zijn zus heeft vermoord, begint voor hem pas het rouwproces. Het Buro Slacht-offer- hulp helpt hem sinds de dood van Tanja om zijn leed tastbaar te maken. "De zoektocht naar de dader biedt op de een of andere manier houvast. Nu de dader is gepakt, is die hou vast verdwenen. Het wordt pijnlijk duidelijk dat er niks verandert. Tanja is en blijft dood. Hoe onver draagbaar dat ook is. Het is de waarheid waar ik mee zal moeten leren leven." Burgemeester en wethouders hebben besloten om het lopende sponsor contract met de stichting Bedrijf Cultuur (B&C) per 1 januari 2(KM) met twee jaar te verlengen. Als sponsor draagt de gemeente jaarlijks 5500 gul den bij aan deze stichting. De stichting, me bijzondere culturele activiteiten in Venray organiseert en daarnaast het Cultureel Centrum ondersteunt, heeft zich vanaf 1992 zeer goed ontwikkeld. De bijdrage van B&C aan dè schouwburg is van 5000 gulden in 1992 opgelopen tot 30.000 gulden in 1995. Sinds 1995 draagt de stichting jaarlijks 30.000 gulden bij. Daarnaast is het met behulp van B&C gelukt een aantal voorstellingen van allure naar Venray te halen. Gezien deze positieve ontwikkeling, zijn B en W van méning dat het sponsorcontract met een gerust hart kan worden verlengd. Een ander voordeel van de contractverlenging is dat de gemeente de infor mele contacten met coilegasponsors - bedrijven en instellingen uit de gemeente Venray - vaii de stichting B&C warmhoudt. het dezelfde geluidsverminderende effect als een geluidswal. Na het broedseizoen van vogels wordt gestart met de aanleg. Cor Koopman rechtskreeg van de buurtbewoners een envelop met inhoud en een collageschilderij met krantenknipsels met daaraan vastgeplakt een symbolisch 'wal letje'. Mevrouw Koopman werd uiteraard verblijd met een bos bloemen. kantoorboekhandel van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray telefoon 0478-582727 Programmeur Voor een telecommunicatiebedrijf in Venray zoeken wij een enthousiaste medewerker. Gevraagd wordt een all-round kracht, met minimaal een MBO-opleiding, ervaring met MS Office en eventu eel met Visual Basics en Cristal Report. U gaat o.a. een klantenadministratiesysteem ontwikkelen, u programmeert en tevens bent u verantwoordelijk voor het onderhouden van het systeem. Info: Wendy Frencken, tel. 0478-58 93 44, Passage 9, Venray. Beveiligingsbeambte Voor een logistiek bedrijf in Venray zoeken wij e betrouwbare en zelfverzekerde medewerker. Ben jij die kandidaat die over de vereiste papieren beschikt en die verantwoordelijkheid op zich durft te nemen? Werktijden zijn van 06.00-14.30 uur. Info: Suzanne Driessen, tel. 0478-58 93 44. Passage 9, Venray. Bovenstaande functies zijn vacant voor zowel vrouwelijke als mannelijke kandidaten uit alle leeftijdscategorieën. Kijk voor meer vacatures op internet: www.start.nl Bel voor de dichtstbijzijnde vestiging met 0800-1201 Teletekst \m406 Werkt zeker ZIEKTEN EN PLAGEN RONDOM HUIS EN TUIN? Tussen 09.00 en 16.30 uur.1 Da's een extra service van Intratuin Dus als UW planten, struiken of bomen worden aange tast door schimmels of insecten... Kom dan op het spreekuur. Ook als er vragen zijn over het gazon, onkrui den of ongedierte en dergelijke. Leg uw pro bleem voor aan onze tuindokter dan komt er a, tg! vast een goede pplossing. DE JUISTE MIDDELEN VINDT U IN ONZE TUIN APOTHEEK HET GROENE WARENHUIS LANGSTRAAT 133, VENRAY, TEL. 0478-588585 OPENINGSTIJDEN: MA T/M DO: 9 TOT 18U; VR9 TOT 21 U. 2A 9 TOT 17 U

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5