lion d'or 'Ik wil gewoon ixtra armslag hebben' Michel van der Plas te gast in Venray Ontspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR mf 98.- LION D'OR Veel belangstelling voor de iconententoonstelling Fenomeen Jimmy Rosenberg topact Kiwanis Jazz Festival Jera Open Air wordt muzikaal spektakel Extra voorstelling Spirit of the Dance Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. i Graag tot ziens in de fam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 abobank Rolling Stones naspeelband in De Bonte Koe Toon, Teun August in 't Podium Open huis Henk van der Rijt in Boekei MEI AANBIEDING 1 Q s4cye*td<i g, >EEL EN MAAS donderdag 20 mei 1999 - Pagina 3 Presentatie unieke Gezelle cd met trio Cantabile De schrijver/journalist Michel an der Plas, Gezellekenner en jograaf", is op vrijdag 28 mei te ast bij het Literair Café Venray- L egio. Hij herdenkt die dag met en boeiende inleiding de hon- 2 erdste sterfdag van de Vlaamse taalkunstenaar en dichter Guido k-ïezelle. Tegelijk wordt tijdens m eze bijeenkomst het Gezelle-jaar Venray geopend en presenteert el Literair Café Venray-Regio en unieke c met kleengedichtjes an Gezelle. Michel van der Plas lanceerde in 990 de eerste editie van Mijnheer lezelle. 'Een magistrale voorbeeldi- biografie', noemden collega's het leesterwerk. Anderen hadden het ver 'een vrijmoedige, kritische ivensbeschrijving, ontroerend en ivensecht, geïnspireerd geschre- Michel van der Plas kreeg er Grote Prijs van De Standaard loren werd genomineerd voor de KO-literatuurprijs. In Mijnheer jezelle geeft Van der Plas niet alleen een hartstochtelijk beschrij ving van het leven van de priester leraar, de grote dichter van Europees f ormaat, maar dringt hij ook door in de culturele geschiedenis van Vlaanderen in de tweede helft van de 19e eeuw. De literaire avond wordt op een heel bijzondere wijze muzikaal opgeluisterd door hel trio Cantabile, dat gedichten van Gezelle op muzi kale wijze ten gehore brengt. De teksten van Gezelle zijn op muziek gezet door Catharina van Rennès. Een uniek concert. Het trio bestaat uit Monique de Boer (sopraan), Liduine Geurts (alt) en Henriëtte Spanjers (orgel/piano). Tijdens de avond wordt de speciale Gezelle-cd Bloemlezing uit Guido Gezelle's Gedichten gepresenteerd die door het Literair Café Venray- Regio wordt uitgegeven in samen werking met Paluda Produkties in Sevenum. Daarop worden gedichten van Guido Gezelle gedeclameerd door Hanna van Beek en brengt het trio Cantabile de kleengedichtjes van gezelle muzikaal ten gehore. De cd is na de presentatie te koop voor 19,95 gulden per stuk. De eerste Gezelle-avond wordt geopend door de voorzitter van het Literair Café Venray-Regio en Gezelle-liefhebber Paul van Doesum waarna de journa list René Poels, bestuurslid van het literair café, vertelt over zijn ont moetingen met de Venrayse pater Gerard Kemps. Deze missionaris verzorgde voor en na de oorlog in Nederland en België wervingsavonden voor de missie en declameerde op onnavolg bare wijze tientallen gedichten van Gezelle uit zijn hoofd. Het literair café treedt vijftig jaar later in Kemps voetsporen. De bij eenkomst op vrijdag 28 mei vindt plaats in de aula van verpleeghuis Beukenrode aan de Beukenlaan in Venray. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt vijf gulden voor donateurs en 7,50 gulden voor niet- donateurs. Vanneer men nog wil genieten van prachtige tentoonstelling over ico- ,dan moet men er vlug bij zijn. Tot glmet zondag 30 mei is in het Hfchied- en Oudheidkundig Museum 't Rllekeshuus nog de schitterende en Heke collectie iconen van de Baarlose Milder Jan van Raay te bezichtigen, zijn gestileerde voorstellingen Christus en de heiligen in de ekse en Russische Byzantijnse kunst, ri dat in het oude geschriften van de terse kerken steeds met eerbied d gesproken over de "heilige ico- vanwege hun belangrijke plaats men hel ouden orthodoxe geloof, dtmen deze tentoonstelling de naam nen, geschilderd geloof' gegeven, (bijzondere van iconen is, dat er nooit nieuwe voorstellingen bijkomen, maar dat de oude steeds worden nage schilderd volgens een eeuwenoud procédé. Deze afbeeldingen worden al eeuwenlang van generatie op generatie doorgegeven en de iconenschilder pro beert in lijn en kleur het beeld van de icoon zojuist mogelijk te herhalen. Op deze wijze wórdt de boodschap van het evangelie en het uitnodigen tot gebed voortdurende doorgegeven. De kunst van het iconenschilderen ontstond in de 4de eeuw in Byzantium en werd hoofd zakelijk beoefend door monniken. De bijna tachtigjarige Baarlose schilder Jan van Raay heeft zich deze eeuwenoude techniek van de eigeel-tempera meester gemaakt en met veel vakmanschap heeft hij een zeer groot aantal iconen geschil derd, waarvan er ruim negentig in 't Freulekeshuus worden geëxposeerd. Hieronder bevinden zich prachtige afbeeldingen, zoals de Italiaans- Byzantijnse Christus in het graf en de Russische icoon Veertig martelaren van Sebaste. Uiteraard zijn er ook de meer bekende iconen met afbeeldingen van Maria, heiligen en profeten en bijbelse voorstellingen, zoals de Blijde Boodschap. Velen hebben intussen deze bijzondere tentoonstelling bezocht en hebben ervaren, dal deze iconen meer verbeelden, dan de afbeeldingen laten zien. Een bezoek aan deze expositie kunnen wij derhalve van harte aanbeve len. Men kan nog terecht t/m 30 mei op iedere woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 lot 17.00 uur. Uw Rabo Betaalrekening krijgt meer ruimte met Krediet op Betaalrekening «ns heb je meer geld nodig dan er op rekening staat. Daarom heeft de wbobank Krediet op Betaalrekening. ■armee hebt u altijd een extra bedrag bter de hand. Hoe hoog dat bedrag II rximaal is, spreken we samen met u van tevoren af. Zo hebt u de vrijheid om soms eens wat meer geld uit te geven dan eigenlijk zou kunnen. Gewoon, rechtstreeks vanaf uw betaal rekening. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 456 rabobank.zevenrode@tref.nl Na acht jaar is het Kiwanis Jazz Festival in Venray uitgegroeid tot een echt jazzfeest. Tijdens de negende editie op 19 juni in De Witte Hoeve treden enkele bijzon dere orkesten op. Een daarvan is de Jimmy Rosenberg Group met het fenomeen Jimmy Rosenberg. Als jongste generatie van zigeuners geeft hij een nieuwe dimensie aan de Hot Club de France-muziek. De muziekstijl heeft sinds Django Reinhardt een evolutie doorgemaakt met grote gitaristen als Fapy Lafertin en Stochelo Rosenberg. Jimmy Rosenberg heeft zich tot een groot talent ontwikkeld. Sinds zijn debuut in 1989 op negenjarige leeftijd heeft hij met de groten der aarde gespeeld. Als negentienjarige heeft hij inmiddels aan een tiental cd's mee gewerkt. De Jimmy Rosenberg Group bestaat verder uit Hady Mouallem (viool), Reinier Voet (slaggitaar) en Simon Planting (contrabass). Met het Martijn Schok Boogie Woogie Trio speelt voor het eerst een boogie woogie band op het Kiwanis Jazz Festival. Inspiratie van de band is de authentieke boogie woogie uit de 20-er en 30-er jaren. Geïmproviseerde pianoblues in de stijl van pianisten als Albert Ammonds, Pete Johnson en Meade Lux Lewis, de boogie pioniers uit de Verenigde Staten. Ipanist Martijn Schok, drummer Thijs Verwer en bassist Dion Nijland benutten hun ervaringen en opleidingen voor 100 procent als zij met elkaar de boogie woogie spelen. Hun repertoire bestaat uit een mix van goed in het gehoor liggende, dansbare boogie woogie traditionals en eigen werk met latin en jazzin- vloeden. Naast de Jimmy Rosenberg Group en het Martijn Schok Boogie Woogie Trio spelen op het jazzfesti val Die Opladener Jazzcompany en De Charlestown Jazz Band. Kaarten zijn in de voorverkoop (25 gulden per persoon) verkrijg baar bij de Kiwanisleden, de VVV Venray en De Witte Hoeve. i Zeven bands op 4 juli in Ysselsteyn Maar liefst zeven bands geven op zondag 4 juli acte de présence tij dens het zevende Jera Ópen Air fes tival in Ysselsteyn. Om 15.00 uur bijt de Lieropse formatie Fan het spits af, een punkrockband, die al eerder in het voorprogramma van De Heideroosjes stond en op de Tuinfeesten in Lierop. Vervolgens is het de beurt aan Tambora uit Asten, een initiatief van drie fanatieke slag werkers. Zij maken muziek en rit mes op diverse slagwerkinstrumen ten, maar ook op stoelen, fietsen, frisdranken, etcetera. Onder het motto 'Live! With Hard sticks' laten zien dat er meer uit een trommel te halen valt dan de eerste mensen den ken. Hierna is de uit Zwolle afkom stige punkband Lovebite aan' de beurt. Deze formatie is in heel Nederland al succesvol geweest in ondermeer voorprogramma's van T against I, Undeclinable Ambuscade', The Exploited en Herman Boord. Wat De Heideroosjes in Nederland zijn. is Jane's Detd. in België. Deze meest begeerde punk band en live-act van onze zuiderbu ren zijn al drie keer op tournee geweest in Duitsland. Na dit optre den mag 'Action in DC' uit Geleen het podium beklimmen, de enige Limburgse formatie van dit jaar. Deze band speelt uitsluitend covers van AC/DC. De volgende band doet zijn naam alle eer aan. De Raggende Manne. Met heftige en directe songteksten gooien de Manne de dagelijkse frus traties van zich af. Vorig jaar kwam hun laatste CD 'Omschudden' op de markt, die werd gevolgd door een heftige tournee. Als afsluiter van Jera Open AiR 1999 staat de feestband Pater Moeskroen op het programma. Sinds 1986 maken zij onvervalste feestmuziek met hits als Roodkapje, Hela Hola, Kom maar binnen, Laat maar waiien en hun laatste single Dansen. Het festival begint om 15.00 uur, het terrein is vanaf 14.30 uur geo pend. De entree bedraagt 17,50 in de voorverkoop en 22,50 aan de kassa. Voor kaarten, bel de reser- veerlijn: 0478-541773/E-mail: roady.coast@wxs.nl. Programma Schouwburg Venray In de Schouwburg Venray is op zaterdag 4 december een extra voorstelling te zien van het theaterspektakel Spirit of the Dance. Naast de voorstelling van 20.00 uur wordt deze theatershow ook om 17.00 uur uitgevoerd. Op het ogenblik is Spirit of the Dance één van de meest geslaagde theatershows. De voorstelling heeft alle records in Amerika. Engeland en de rest van Europa verbroken. Spirit of the Dance is meer dan een dansvoorstelling alleen. Het is een adembenemende productie die op het hoogtepunt van de show Ierse dansen combineert met een harts tochtelijk verhaal en onvergetelijk mooie liefdesliederen, terwijl de ongrijpbare Geest op zoek is naar haar ware liefde. Spirit of the Dance wordt uitge voerd door de Irish International Dance Company, een van de meest dynamische dansgroepen ter wereld. Niet één Ierse zwarte schoen ver breekt de rij wanneer zestig donde rende voeten als één paar dansen om aldus een stampvoetende opwinding teweeg te brengen die u naar lucht doet happen. Deze voorstelling kan bij hel abonnement besteld worden als sup plement (extra voorstelling). Degene die het bestelformulier al ingeleverd hebben en deze voorstel ling nog willen bijboeken, kunnen dit doorgeven voor 27 mei om mee te dingen bij de loting. De Hoofdstad Operette is vrijdag 21 mei om 20.00 uur te gast in de schouwburg. Reikt liefde hoger dan de Chinese muur? Dat lijkt de ham vraag in de operette 'Das Land des Lachelns' over de onmogelijke pas sie van een jonge Weense vrouw voor een Chinese prins. De prachti ge muziek, die naar opera neigt, omvat de beroemde - voor Richard Tauber gecomponeerde liederen - 'Dein ist mein ganzes Herz' en 'Immer nur Lacheln'. Het is inmid dels een traditie: de theatershow van de Koninklijke Luchtmacht. Symfo 1999 is een terugblik op de zeventi ger jaren waarin de symfonische pop is ontstaan. Groepen als Queen. Emerson, Lake and Palmer. Supertramp en Alan Parsons Project mengden de grootse sounds van een symfonie-orkest samen met de krachtige beat van popmuziek. De muzikale 'oogst' van deze stroming is anno 1999 samengebracht in een programma. De voorstelling op woensdag 26 mei begint om 20.00 uur. Per 1 juni 1999 vervalt het inloopspreekuur. Wij werken vanaf die datum uitsluitend nog op afspraak. Huisartsenpraktijk "Veltum" J.B.M. Wittgen B.C.A.M. van Casteren-van Gils R.A. Bruins Langstraat 106 5801 AG Venray Tel. 0478 586082 585289 583558 Wederom zal de Rolling Stones naspeelband op eerste pinksterdag spetteren in café De Bonte Koe te Venray. Net als de laatste vier jaren zullen de wereldhits van Mick Jagger en de zijne vertolkt worden door de vijf heren uit Amsterdam, die naar eigen zeggen weer garant staan voor een onvervalste Stones- avond. Geen enkele band ter wereld is zo trouw aan haar fans dan de Rolling Stones. Niemand weet wan neer deze popveteranen uiteindelijk ophouden te bestaan. Daan Arbeek, zang; Hans v. Straten, gitaar; Paul Dokter, gitaar; Jean Collier, bas en Pat de Wolf, drums; aanbidden hun popidolen met een spetterende ode a.s. zondag in de Koe; aanvang 20.00 uur. Tweede pinksterdag op groot- scherm kan iedereen die wil Pinkpop volgen in De Bonte Koe met o.a. optredens van Skunk Ansie, Ilse de Lange en A. Morisette. Maar voordat het pinksteren is, speelt op vrijdagavond vanaf 22.00 uur Julie- Claire the Groove Explosion. JC the Groove Explosion is een Amsterdamse coverband die een mix van oude en nieuwe soulnum- mers spelen. Al met al een zeer swingende band, bestaande uit twee dames, Petra Vlasman, trompet: Julie-Claire Roben, zang: Sander van Breukelen, keyboards; Marcel Greve, basgitaar; Geroge Janszen, saxofoon; Jan Willem Kanis, gitaar en Matthijs Zijlstra, drums. Toon, Teun August is een drie mansformatie met een ruime inter pretatie van het begrip rhythm en blues. Drie door de wol geverfde muzikanten brengen een uiterst gevarieerd repertoire op kwalitatief hoogstaand niveau. Ze spelen muziek die recht uit hun hart komt, muziek die het altijd erg goed doet in de kroeg. Dat rhythm en blues een erg ruim begrip is bij Toon, Teun August blijkt wel uit hun repertoire, dat varieert van de Stones tot ZZ Top, van Creedence Clearwater tot Stevie Ray Vaughn en van Rod Steward tot James Brown tot the Stray Cats. Kortom, een band die een sterke band met het publiek opbouwt en die tenslotte iedereen de dansvloer opjaagt. Zondag 23 mei, aanvang 21.30 uur, entree vijf gulden. Wie op zoek is naar woonideeën voor een compleet interieur of voor leuke details en accessoires, kan op Tweede Pinksterdag het open huis van Henk van der Rijt, Grenen Meubelen aan de Bergstraat 28 in Boekei bezoeken. Van der Rijt is niet alleen gespecialiseerd in sfeer volle meubelen en accessoires, maar ook in interieuradvies. "Het interi eur is altijd een optelsom van ver schillende elementen. Je bent er niet met een bankstel of een eethoek, hoe mooi die op zichzelf ook kun nen zijn. Watje koopt moet passen bij je huis en je smaak. Daar kunnen wij een belangrijke rol in spelen", aldus Henk van der Rijt. Volgens Van der Rijt zijn grenen meubelen tijdloos, ook al verandert de meu belmode per seizoen. "Sfeer en comfort zijn van alle tijden. Die eigenschappen vind je in grenen meubelen. Met enkele goed gekozen accessoires geef je een ander aan zien aan je interieur. Eigentijds en trendy als je dat wilt. romantisch of klassiek als daar je voorkeur naar uitgaat." In dc showrooms van Henk van der Rijt staan naast modern vormgegeven meubelen in grenen, ook een uitgebreid assortiment klas siek. 8 Sportieve zomerpantalons in 4 perfecte kleuren normaal 179.95 TOT ZIENS BIJ □RQUQEQ jonge mannen mode UAuSAR uROUWER exclusieve herenmode venray venlo Grotestraat 43, Venray, 04780-10943 venray venlo ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Eerste Pinksterdag: H. SCHRA VEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Tweede Pinksterdag: J. WITT GEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en Eerste Pinksterdag: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Tweede Pinksterdag: A. COE NEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. v. WINDEN en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. vT EERTEN Volen 2A, Heide Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478- 582411 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail. peelenm@tief.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3