FRANSOL ^L, PEEL EN MAAS Vijf dagen gezelligheid en veel muziek Facelift Venrayse wegen I Vrij willige brandweer verliest commando bij grote incidenten Trimclub Venray bestaat 25 jaar HBNFRANSOL BELEGGEN LEVERT GEGARANDEERT RENDEMENT OP Lekker tafelen in een sfeervolle ambiance Eindelijk volwaardig ouderencentrum voor Venray ïel en Maas en Pinksteren lekenhuis is millenniumproof EEL EN MAAS EZORGEN? FilhHÏU'.Wlil ZONWERINGEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING l verband met Pinksteren zijn voor volgende week de aanlevertijden gewijzigd. kerkelijke diensten en sport- en verenigingsnieuws unnen tot zaterdag 17.00 uur worden ingeleverd. Verslagen, van wedstrijden die komend weekend vorder) gespeeld, dienen uiterlijk maandagavond 18.00 uur in ons bezit te zijn. jdvertenties kunnen tot volgende week dinsdagavond 18,00 uur worden aangeleverd. regionale beroepsbrandweer in rd- en Midden-Limburg zal in «komst vaker in actie komen calamiteiten. De gewesten rd-en Midden-Limburg zijn dat tengekomen na maandenlange (handelingen. De beroeps- Jweer zal nu ook bij grotere lenten het commando overne- van het plaatselijke, vrijwillige lweerkorps. idit moment is bij grotere inci- :n alleen in Venlo, Venray en in ien-Limburg een brandweerof- beschikbaar. Met het besluit de gewesten zal dat voor heel rd-Limburg gaan gelden. De we regeling kost 260.000 gul- regionale brandweer mist lenteel officieren die ervaring en met grote rampen. Reden is dat echte rampen in li- en Midden-Limburg maar zelden voorkomen. Om die ervaring te bevorderen krijgen regio-officie ren vanaf 2000 ook de leiding bij middelgrote incidenten, zoals onge vallen met minimaal twee doden, gevaarlijke stoffen of middelgrote branden. Dergelijke rampen komen in Noord- en Midden-Limburg vaker voor. Met het besluit van de regionale gewesten wordt de plaatselijke com mandant van de vrijwillige brand weer straks verplicht om bij middel grote incidenten een piket-officier van de regionale brandweer in te schakelen. De commandant behoudt de operationele leiding; de officier kan echter de leiding overnemen als hij dat gewenst acht. Noord- en Limburg worden voor middelgrote incidenten ingedeeld in vier districten - Venlo, Venray. Roermond en Weert - die elk vijf piket-officieren. |en Piet Loomans in 1974 vanuit j naar Venray kwam, was jiog geen trimclub. Loomans jldat daar verandering in moest (en. Enthousiast geworden door jogervaringen in de kveningse duinen, richtte hij in jfenrayse de eerste trimclub op. moest een club worden waar (kosteloos lid van kon worden, ïandig betalen zonder betaling jbntributie. Volgens sceptici zou (ergelijke flinterdunne organi- Vorm geen lang leven bescho- n. Na 25 jaar bestaat de club jeds en...met dezelfde regels, jvend, geen contributie en e leden. Drie leden zijn nu 25 Voorzitter Piet Loomans, De Trimclub Venray bestaat 25 jaar sponsor Jac Theuws en Wim Derikx, de jonste van het drietal. Deze jubilarissen werden door de overige leden in het zonnetje gezet. Een wandeling in de bossen van Wellerlooi met een gezellige brunch gingen hieraan vooraf. Toch is er bij de trimclub in de loop der jaren iets veranderd. Degenen die er vanaf het begin bij zijn. zijn 25 jaar ouder geworden en geven tegenwoordig boven trimmen de voorkeur aan wandelen. Voor de club is dat geen probleem. Het motto blijft 'verstandig bewegen in groepsverband*. Het oudste lid van de club is 71 jaar, het jongste is onlangs 50 jaar geworden. Nieuwe leden zijn van harte welkom. :t St. Elisabethziekenhuis is r voor de eeuwwisseling. Een iale millenniumwerkgroep - die apparatuur in het Venrayse zie- huis en het St. Maartens thuis in Venlo grondig heeft tventariseerd - is twee maanden den tot deze conclusie geko- i.Computeronderdelen die niet and zijn tegen de overgang naar nieuwe millennium zijn vervan- Ook het ziekenhuis in Venlo 'acht geen problemen, ïdanks dit gunstige vooruitzicht adjunct-directeur G. Lomme Wil jij >1 andere bladen zoals «s en Maas,Zondagskrant 1-Journaal, Trompetter, De Telegraaf van het St. Elisabethziekenhuis geen spijkerharde garanties geven. "Het ziekenhuis krijgt namelijk ook regelmatig apparaten van buitenaf aangeleverd. Het is maar de vraag of deze externe apparatuur millenni umproof is. Wij hebben in ieder geval alles gedaan wat binnen onze mogelijkheden ligt om eventuele problemen te voorkomen." Op dit moment zijn er nog onge veer negen, kleinere ziekenhuizen in Nederland die nog niet optimaal zijn voorbereid op het nieuwe millenni um. OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 fêm dan contact op met ^pr Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Wrderhof 6 Venray In het najaar zal een begin worden gemaakt met de herinrichting van de Oude Maasheseweg in Venray. Door middel van een 30 km-zone en de aanleg van verkeersplateaus moet sluipverkeer worden geweerd. De weg- breedte wordt versmald tot 3,5 meter en aan weerzijden van de weg wordt een goot van een halve meter breed aangelegd. Verder wordt een deel van de riolering vervangen en worden bestaande bomen gekapt. De maatrege len zijn nodig omdat de Oude Maasheseweg na de aanleg van de Nieuwe Maasheseweg van een verbindingsweg in een woonstraat ts veranderd. Als de bomen zijn verwijderd, zullen aan de ene kant van de weg laanbo men worden aangeplant; aan de andere zijde komen sierbomen in gras te staan. Tevens wordt de straat voorzien van nieuwe lichtmasten en krijgt de kruising met de St. Odastraat een cirkelvormige bestrating met daarom heen gazon en een breed trottoir. In het najaar wordt tussen de Dr. Kortmannweg en de Willemstraat een begin gemaakt met de werkzaamheden. In de eerste helft van 2000 is het gedeelte vanaf de Willemstraat tot aan De Krekel aan de beurt. Woensdagavond werden bewoners tijdens een informatie-avond ingelicht over de plannen. LEUNSEWEG Ook de Leunseweg in Venray krijgt komend najaar een flinke opknapbeurt. De werkzaamheden, die voor de jaarwisseling gereed moeten zijn, bestaan uit de aanleg van een nieuw wegdek en een rotonde bij de aansluiting op de Deurneseweg. De maatregelen moeten zorgen voor een grotere verkeers veiligheid en een betere doorstroming van het verkeer. Om de veiligheid te vergroten, wordt de weg versmald. Om de doorstroming te bevorderen komt er aan de Venrayse zijde van de straat een rotonde. Omdat de weg toch moet worden opengebroken, wordt meteen een deel van de riolering in de Leunseweg vervangen. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Nieuw in Venray: Brasserie Felice Champignons a la Dordogne, salade Mozzarella, gebakken zalmfilet of toch maar Toscaanse uiensoep. De liefhebber van lek ker eten heeft er sinds afgelopen maandag een nieuw culinair adres in Venray bij: Brasserie Felice aan de Julianasingel 7. Alice in 't Holt is de uitbaatster van dit nieuwe restaurant met een 'Italiaans knipoogje'. Brasserie Felice ademt dan ook een warme sfeer uit door het vele gebruik van caramelkleuren en de kersenhouten tafels en stoelen met fluwelen bekleding. Alice heeft niet zonder reden de naam Felice (Italiaans voor gelukkig) gekozen voor de nieuwe brasserie in hartje van Venray. "Uit eten betekent voor mij alle zorgen aan de kant zetten, er echt lekker even uit zijn. Ik vind het dan ook hartstikke gezellig om met de klan ten een praatje te maken. Het per soonlijke contact is minstens zo belangrijk als lekker tafelen. Na een avondje tafelen moeten de mensen gelukkig en met een tevreden gevoel naar huis gaan. Dan heb ik mijn doel bereikt." Ze zegt het zonder te over drijven, een jonge onderneemster die weet wat ze wil. Brasserie Felice beschikt over zes tafels met in totaal 24 stoelen. Een aantal dat voor gro tere gezelschappen nog eens kan worden uitgebreid met 30 plaatsen op de bovenverdieping in het pand aan de Julianasingel. Vanaf 10.00 uur kunt u er terecht voor een lunch. Op de kaart staan broodjes gezond, ham, tonijnsalade of Schwarzwalder Schinken. Het Italiaans knipoogje wordt ook hier vertaald in Ciabatta of een Italiaanse bol in plaats van een doorsnee (stok)broodje. Op de lunchkaart staan verder diverse sala des, tosti's of een maïsbroodje, diverse soepen, pasta's en desserts. Salade Felice, carpaccio van zalm en een krabcocktail prijken op de kaart met voorgerechten. Op de vaste menukaart staan hoofdgerech ten als een kipfilet met warme vruchten, een gebakken tongfilet, varkenshaasmedaillons en tourne- dos Frovincale. Naast de gebruike lijke drankjes voert Brasserie Felice diverse speciale bieren en een geva rieerde wijnkaart. Dat Alice zich net even anders wil onderscheiden blijkt als een kopje koffie wordt geser veerd. Standaard gebeurt dit met een likeurtje met slagroom. De keuken van Brasserie Felice is van maaYidag tot en met zaterdag iedere dag tot 21.00 uur open. Reserveren is gewenst, telefoon (0478)585777. PHjers 'nfernet C'#***** U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie voor ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites providerdiensten Bekijk alvast onze internetsite: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw partner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo - 0478-546293 - lngevdBorght@flyers.nl WOENSDAG 20 MEI 1999 - NR. 20 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Op woensdag 9 juni wordt het verbouwde centrum voor oude ren, De Kemphaan, officieel geo pend. De officiële openingshande ling zal worden verricht door wethouder van Welzijn, Jan Driessen. Hiermee is dan eindelijk een volwaardig ouderencentrum voor Venrav-kom een feit gewor den en wat voor eentje: het oude schoolgebouw aan het Kennedyplein is geheel onder handen genomen en biedt een ruime entree met gezellige zitjes, volop vergaderruimte en de Ouderen Biljartvereniging heeft de beschikking over drie biljarts. Het gebouw stamt uil 1952 toen het in gebruik werd genomen door de Henseniusschool. Die school ging in 1982 samen met De Kemp. waarna het gebouw werd gebruikt als tijdelijke ontmoetingsruimte voor ouderen. De reden dat de school samenging met De Kemp was het teruglopend aantal jongeren in de buurt. Gelijktijdig hield dit een toename in van het aantal ouderen, een trend die de komende jaren nog door zal gaan. Het schoolgebouw bleek dan ook in een behoefte te voorzien: een ontmoetingsruimte voor ouderen in Venray-kom. Temeer daar deze ouderen tot die tijd alleen terecht konden in de schouwburg (de voormalige Beejekurf) en er voor geen echt ouderencentrum bestond. Samen met het RISC (de voorloper van het huidige Synthese) werd de gemeen te al snel gevraagd het gebouw definitief voor ouderen te bestem men. Dit werd lang door de gemeen te niet gehonoreerd, totdat in 1996 eindelijk de behoefte aan zo'n oude rencentrum werd erkend. Vervolgens stemde de gemeenteraad in februari I997 in met een subsidie van 799.000 gulden om het gebouw te renoveren, later aangevuld met nog eens 46.000 gulden. De Kemphaan is nu gereed gekomen onder auspiciën van de Centrale van Ouderenverenigingen in Venray. Een speciale beheersstichting is in 1997 al opgericht om de exploitatie te voeren. Voor de komende drie jaar heeft de gemeente Venray zich hiervoor garant gesteld, maar daarna zal het centrum op eigen benen moeten staan. De inkomsten zullen komen uit de verhuur van de aanwe zige ruimtes en de barinkomsten. Alle ouderenverenigingen in Venray vergaderen voortaan in De Kemphaan, evenals hun diverse commissies. Hiermee moet de onge veer 108.000 gulden per jaar bin nengehaald worden, die voor de exploitatie nodig is. Hoewel De Kemphaan zich profileert als inloopcentrum voor alle ouderen in Venray en kerkdorpen, is het niet de bedoeling dat ouderenverenigingen in de kerkdorpen in de wielen wor den gereden. De Kemphaan gaat geen activiteiten organiseren, die elders al gebeuren. Wel benadrukt het bestuur van de beheersstichting dat iedere oudere welkom is. Voor een kopje koffie, om een biljartje te leggen of voor informatie. Synthese krijgt een permanente ruimte in het gebouw, waar alle voor ouderen relevante informatie verkregen kan worden. Ook de Algemene Hulpdienst zetelt permanent in De Kemphaan. De Hulpdienst zorgt voor hulp bij diverse klussen zoals het bijhouden van de tuin of het bezorgen van boodschappen. Met zeven vrijwilligers en een 'Melkert- baan' is het centrum 55 uur per week open. Op zondag helaas nog niet, omdat dat met deze bezetting niet lukt. Verwoed wordt dan ook gezocht naar enkele vrijwilligers om de ouderen in Venray zo goed moge lijk van dienst te zijn in het gebouw. Merselo in teken van Muziekfeesten 1999 The Country Sisters uit Tsjechië zijn dit jaar ook van de partij. Het Venrayse kerkdorp Merselo staat van donderdag 20 tot en met maandag 24 mei in het teken van de Muziekfeesten 1999. Vijf dagen met tal van activiteiten en vooral veel muziek voor jong en oud. Muziekfeesten Merselo en Pinksteren zijn al ruim 20 jaar een must voor vele muzieklieffieb- bers en een begrip voor mensen die geïnteresseerd zijn in een bepaald soort gezelligheid die staat voor oude historische tradi ties, taboes, gewoonten en leefwij zen uit de oude tijd. De Muziekfeesten Merselo zijn vanmiddag van start gegaan met het Lentefeest voor 55-plussers. Vrijdagavond wordt het programma vervolgd met het Hollandse Hits Festival. Naast Venrays zingende kastelein Geert Pelzer betreden bekende Nederlandse coryfeeën het podium van de feesttent. Harry Slinger, Sugar Lee Hooper, Corry Konings en het orkest Greenlight Express brengen vanaf 20.00 uur de stemming erin. Zaterdagmiddag is vanaf 13.30 uur de Kids for Animal Show aanwezig. De show wordt gepresenteerd door Michel van Grinsven met als gast Dibbes. Beiden halen samen met de kinde ren in de zaal allerlei goocheltoeren uit. Michel is daarnaast buikspreker, hij goochelt en zingt en een fascine rende dierenkwis ontbreekt niet. Zaterdagavond vanaf 20.30 uur is het country western wat de klok slaat. Er zijn optredens van de Country Sisters, een groep enthou siaste dames uit Tsjechië - 20 jaar geleden de eerste ladiesband die country speelde -. The Lennerockers, een rockabilly band met een verfrissend optreden, zan geres Jony de Boer die een verleden heeft als leadzangers van de forma tie Barrelhouse en Hillbilly Boogiemen. een groep die het publiek verrast op een aantal tradi tionele Amerikaanse muziekstijlen. IRISH MUSIC FESTIVAL Zondagmiddag staat in het teken van het Irish Music Festival. Vanaf 14.00 uur zijn er optredens van Paddy's Heavy Circus en The Doonan Family Band. Paddy's Heavy Circus staat garant voor een feestelijk avondje muziek. Hun muziek is ontstaan uit de folkmu ziek en uitgegroeid tot een muzikale 'hutspot' van verschillende muziek stromingen. Op het podium veran deren de bandleden in 'zwetende beesten' die het publiek zowel muzi kaal als visueel met hun act verras sen. The Doonan Family Band is geformeerd rond John Doonan, een muzikant met een grote staat van dienst die afwisselend op fluit en piccolo een hoofdrol voor zich opeist. Muzikaal is de band dik in orde en twee danseressen geven het optreden ook een visueel aantrekke lijk karakter. Zondagavond is het vanaf 20.30 uur genieten blazen tijdens een drie kapellen show. Het podium wordt vrijgemaakt voor drie gerenom meerde kapellen: Die Original Maaskapelle uit Wessem, De Drie Donken Blaaskapel uit Den Dungen en de trots uit Merselo, Die Fidelen Rosentaler. De laatste kapel speelt onder andere nummers van de laat ste cd Grenzeloos. DE KAST Tweede Pinksterdag, maandag 24 mei. vindt voor de twintigste keer de 'Aid Merselse Dag' plaats. Op een route van bijna twee kilometer wordt het totale aanbod van muziek, oude ambachten, themapleinen, kin derattracties, terrassen, hobby markt, kunstnijverheid, oldtimers, histo risch transport en tentoonstellingen gepresenteerd. De dag begint om Tl.30 uur. Sluitstuk en klapper van de Muziekfeesten 1999 is de Friese band De Kast. In de persoon van zanger Syb van der Ploeg beschikt de band over een frontman die excellent stemgeluid weet te combi neren met uitstraling. Alle albums van De Kast zijn goed voor platina en de singles Woorden zonder Woorden en Zo Jong werden allebei tophits. De Kast Live is de titel van het jongste en inmiddels ook 'gou den' album dat deels werd opgeno men tijdens het indrukwekkende Lemmer-concert. De Kast heeft tot nu zo'n 400.000 albums verkocht. De single In de wolken is alweer een grote hit. In het voorprogramma speelt Going La Paz, een negen mans formatie uit de peelregio. Het repertoire van de band laat zich omschrijven als een mix van soul, rythm blues en rock roll met Motown-invloeden. Het concert van De Kast en Going La Paz begint om 20.30 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 19