Volleybaldames De Bonte Koe kampioen Eerste gemengde team TV Venray kampioen Biljarten Uitslagen bandstoten KNBB: Vereniging voor alleenstaande Venray e.o lOurdeswerk Heil der 1 Zieken Dorpencompe titie Scoutinggroep de Peelspeurders Red Caps Paranormale avond Bowling vereniging Venray Cursus ringtraining voor rashonden TC Venray. Tennisvereniging Ysselsteyn Rincón Espanol Dansen voor singles Welfare Schuttersveld houdt extra verkoop Jeugdnatuur wacht Katholiek Vrouwen Gilde LVB Oostrum KBO e-mail: PEEL EN MAAS donderdag 20 mei 1999 - Pagina 13 De volleybaldames van De Bonte Koe zijn kampioen geworden in de hoogste klasse jn ile dames recreantencompetitie volleybal. Na nx'ee jaar als tweede te zijn geëin- igd is hel dit seizoen gelukt om ongeslagen, en nog voor het einde van de competitie, mpioen te worden. Zo werd de winnaar van de afgelopen jaren, Rooyse VK, in gen huis met 0-4 verslagen. Op de foto hel kampioensteam van De Bonte Koe. lePeel-DOS A3 5-2 koploper liep tegen zijn eerste ver- 5aan, waarbij alleen Wiel Vermeulen ii partij won in 25 beurten, aemiddeld 10 Toernooien KNBB: Op zondag 16 mei heeft het dames- m van DOS VOP bestaande uit ilanda Voesten. Jenny van der Leden :iden DOS). Nicole Schreurs en enda Roozenboom (beiden VOP) een aats in de landelijke finale veilig steld. Zij behaalden het gewestelijke mpioenschap, waardoor men op 11 mi a.s. in Nieuwegein de landelijke gle speelt. Programma bandstoten KNBB: wtderdag 27-05 ïBascule-DOS BI lelordaan-DOS C1 lotske-DOS C2 V.O.P. Uitslagen bandstootcompetitie feel l-VOP I 4-3 Ike Godschalk speelde haar partij lijk met 0.55 gem. Winst was er voor snda Roozeboom met 0.65 gem. Maasbree-VOP B2 2-5 Maasbree werd gewonnen door rman Robins met 2.87 gem. en ircel Jansen die 1.60 gem. speelde. IP Cl-de Jordaan 2-5 inst was er alleen voor Wilfried idschalk met 2.17 gem. Bent u ook alleenstaand en toe aan verzetje, kom dan van je kamer of ije. waag de stap zoals ook wij deden. )nze vereniging voor alleenstaande Venray organiseert activiteiten voor fenstaanden vanaf 25 jaar op vrijdag- )nd vanaf 20.00 uur en op zondag- Jdag vanaf 14.00 uur en op feestda- zoals Pasen. Kerstmis, oud en IV. Op vrijdag houdt dit o.a. in kaarten, elen, darten, onderlinge gesprek, l. onder het genot van een drankje; Iondagmiddag o.a. wandelen, fietsen bezienswaardigheden, aat uw drempelvrees varen en sluit u jons aan. Iedere maand wordt er een ogramma samengesteld. De contribu- bedraagt ƒ10,- per maand (eerste ee weken gratis). Het is beslist de Kite waard als u zoekt wat wij te bie- hebben. ns verenigingsgebouw is 't Trumke, tsingel 39a. Venray (achter ^universiteit) of neem contact op Ben-Harrie Rongen, ammakerstraat 278, 5801 TH Venray, 589237. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ■jyP maandag 25 mei vertrekken dc P ?rims voor de Lourdesreis van Heil 'Zieken naar Zuid-Frankrijk ter bede- We vertrekken in Oostrum om j^uur; ieder wordt verzocht ruim op 'aanwezig te zijn Vertrek Roermond buur: aankomst Lourdes 07.15 uur. 0rde thuisblijvers is dhr. Pirlo con- ^rsoon. tel. 586018. Bij terugkomst dhr Pirlo in kennis worden gesteld aankomst in Maastricht, hier kan "informeren naar de geplande aan- tot in Venray. na 09.00 uur. Tennis Speeldag zaterdag: Poule I a Merselo-LVH 4-6 America-LVH 1-9 Merselo- America 9-1 Poule Ib Merselo-Vierlinasbeek 3-7 Ysselsteyn-LVH 3-7 LVH-Vierlingsbeek 5-5 Ysselsteyn-Merselo 5-5 Poule I c LVH-Swolgen 8-2 Merselo-LVH 4-6 Swolgen-OiCa 4-6 Poule ld America-Ysselsteyn 8-2 Merselo-LVH 3-7 Ysselsteyn-Merselo 3-7 LVH-America 3-7 Speeldag zondag: Poule la LVH-Swolgen 8-2 Ysselsteyn-OiCa 0-10 OiCa-Ysselsteyn 5-5 LVH-America 2-8 Ysselsteyn-LVH 4-6 Poule lb Swolgen-Ysselsteyn 5-5 LVH-Swolgen 0-10 Poule lc OiCa-Ysselsteyn 8-2 LVH-Swolgen 2-8 Swolgen-Oostrum 8-2 Ysselsteyn-LVH 3-7 Poule ld America-Ysselsteyn 0-10 OiCa-LVH 4-6 Jeugddorpencompetitie tennis Uitslagen 7 en 12 mei: Poule C2 Leunen-Ysselsteyn 8-0 Oostrum-Merselo 0-8 Poule D America D1 -Swolgen 8-0 Poule B1 Leunen-Merselo 8-0 Poule Cl Leunen-Swolgen Cl 6-2 Poule C2 Merselo-Leunen 5-3 Poule B2 Merselo-Leunen 4-4 De zaterdagwelpen gaan 29 mei a.s. levend zeeslag spelen. Welpen, zorg ervoor dat je om 10.00 uur in uniform aanwezig bent voor dit fantastische spel. De bevers gaan zich op die dag ook bezighouden met water. Ook zij worden om 10.00 uur in uniform verwacht. Laten we maar hopén dat het weer mooi wordt. De gidsen hebben geen mooi weer nodig als zij 5 juni grotten in België gaan onderzoeken, nat worden jullie toch wel. We vertrekken om 08.00 uur vanaf 't Peppelshuus. Het bestuur is dringend op zoek naar een noluliste: wij zoeken 1 persoon die de groepsvergadering notuleert (van 19.30-21.00 uur) en deze vervolgens uit werkt (ong. 1 uur werk). Wie heeft er voor ons 2,5 uurtje per maand over? Info: tel. 0478-510767. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Zondag 9 mei heft de schutterij deel genomen aan hel 500-jarig bestaansfeest van schutterij St. Calharina in Stramproy. Uitslagen: le prijs beste sap peur; Ie prijs mooiste koning. Schietwedstrijden: A-zestal 17 p.; B- zestal 18 p. (gedeelde le pl.C-zestal 4e pl. D-zcstal 15 p. Als herinnering aan het feest kregen alle schutterijen het beeld van St. Catharina uitgereikt. Afgelopen zondag nam de schutterij deel aan het eerste bondsfeest van de Bond Juliana bij schutterij Si. Urbanus te Belfeld. Uilslagen: A-kl. 16 pl; B-kl. 15 p.; C-kl. 17 p.: Dl-kl. 18x3 ronden le pl.; D2 kl. 17x4 rnden 5e pl. Mooiste geheel militair 2e pl.; vaandeldrager militair 2e pr. Jo Lensen; Sappeur le pl. Maco Kusters; mooiste koningin le pl. Gerlie Volleberg. Muziekkorps Ie in de optocht. Optreden in de optocht le pl. met promotie en lof der jury. A.s. zondag 213 mei oefenen schieten op hel schietterrein aan de Endeploe, aanvang 10.30 uur. Iedere donderdagavond oefenen schieten vanaf 19.30 uur op de schut ters weide aan de Endepoel. De jeugd heeft de toekomst, dat zou je zeker mogen concluderen na de wed strijden van het afgelopen weekeinde. Zowel de honkbal als de softbal junioren wisten hun wedstrijd te winnen, terwijl de senioren teams van Red Caps Venray het lieten afweten. De honkbal junioren wisten in hun partij tegen de kampioen van vorig jaar de volle score te behalen door goed gebruik te maken van de vele wijdballen die de pitcher van Mulo wierp. Gevolgd door goed slaan en uit stekend werpen van Ruud Sijbers wisten de junioren Mulo bij te blijven. Het win nende punt kwam op een spectaculaire manier tot stand: Behroez Kianzad wist in de beweging van de pitcher naar thuis 'e stelen en daarbij met een sprong de catcher te ontwijken. Hierdoor kwam de score 14-13 op papier. Die zelfde uitslag wisten de softbal junioren te bereiken in hun duel tegen de Phantoms uit Weert. De softbal junioren zijn bezig aan een indrukwekkend seizoen, gezien de vele overwinningen tot heden. De honkbal senioren 2 wisten zich enkele inningen lang goed staande te houden tegen Mulo uit Helmond, maar moesten in de vijfde inning toch toezien hoe Mulo weg wist te lopen van Red Caps. Een goed slotoffensief van Red Caps wist hierin geen verandering meer te brengen en daarmee kwam 5-8 als eindstand naar voren. De softbal senioren beleefde de slechtste wedstrijd sinds lange tijd. Door veel fouten in het veld en weinig honk- slagen aan slag wist Red Caps geen pun ten te scoren tegen Mulo. Mulo daaren tegen wist goed van de fouten aan Venrayse kant gebruik te maken en pro duceerde bovendien ook nog menige honkslag. Een droevige 0-18 nederlaag voor Red Caps Venray was het gevolg. De honkbal senioren 1 verging het niet veel beter. Hoewel de heren wel enkele honkslagen en zelfs een homerun wisten te slaan, bleek dit keer tot ieders verras sing het veld niet goed in elkaar te zit ten. Veel beginnersfouten onoplettend heid zorgde ervoor, dat al snel tegen een achterstand van 16-1 werd aangekeken. Om toch nog in de wedstrijd te blijven moest Red Caps ervoor zorgen, dat de Keystone Stealers uil Boxmeer niet nog verder zouden uitlopen. Dat lukte aardig door de derde werper van de wedstrijd aan Venrayse kant. Guus Brugman. Aan slag kwam nog een keer een opleving, waardoor de stand 16-6 werd. maar dal was niet genoeg om een vroegtijdig einde aan de wedstrijd te voorkomen. Opvallend was wel, dat Jack Verstegen in elke slagbeurt een geraakt werper kreeg. Uitslagen: Pupillen Vrij Honkbal Junioren Red Caps-Mulo 14-13 Softbal Junioren Red Caps-Phantoms Weert 14-13 Honkbal Senioren 1 Stealers Boxmeer- Red Caps 16-06 Honkbal Senioren 2 Red Caps-Mulo Helmond 5-8 Softbal Senioren Red Caps-Mulo Helmond 0-18 Recreanten Red Caps-Red Sox Uden Onb Programma 22 mei Pupillen-Bullfighters Cuyk a 11.00 Honkbal Junioren Maastricht-Red Caps a. 13.00 Programma 24 mei maandag Softbal Senioren HBS Den Bosch-Red Caps a. 11.00 Honkbal Senioren 1 Red Caps-Nuenen 2 a. 14.00 Honkbal Senioren 2 Meppers Eersel-Red Caps a. 11.00 Afgelopen zaterdag heeft Red Caps Venray een uitgebreide demonstatie gegeven op de Grote Markt in Venray. Onder grote belangstelling kon het Venrayse publiek zelf beleven hoe het is om een op hen afkomende bal weg te moeten slaan. In een aparte tent kon het publiek ook meer gedetailleerde infor matie krijgen over honkbal en softbal, over de activiteiten binnen Red Caps Venray en natuurlijk over Red Caps Venray zelf. Gedurende de gehele dag waren diverse leden van Red Caps Venray aanwezig om bij het geheel te assisteren. Ondanks de voorspellingen is het weer enorm meegevallen en is de demonstratie een groot succes gewor den. Onder andere voor de mensen, die de demonstratie aansprak, of mensen die nog meer over Red Caps Venray te weten willen komen, is er komende zaterdag het jaarlijkse T-ball toernooi. Groepen (min. 8 max. 12) mogen ook meedoen. Enige kennis van de sport is niet vereist, het is een groot en vooral leuk evenement. Indien u zich hiervoor wilt opgeven, kan dal op de dag zelf, maar uiterlijk voor 9.45 uur. want om 10.00 uur wordt de indeling bekend gemaakt en om 10:30 beginnen de wed strijden. Voor meer informatie omtrent honk bal, softbal of Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma tel 0478- 582907,of pere-mail: RedCaps@dds.nl Natuurlijk kunt u voor de actuele infor matie ook terecht op het internet: HTTP://www.come.to/redcaps Wilt u meer informatie over het recre anten team? Neem dan gerust contact op met Cecile van de Geer (0478-514656). -psychometrie. Fotobewerking Aan de hand van foto's en voorwerpen worden boodschappen gegeven uit ver leden-heden-en toekomst (ook bood schappen van overledenen). Foto's of voorwerpen van dieren zijn ook wel kom. Deze avond wordt bezorgd door Mieke uit Boxmeer. Plaats en tijd: donderdag 20 mei in wijkgebouw den Hoender, Ursulastraat 2 Venray. De deur is open vanaf 19.15 uur de avond begint om 20.00 uur. Uitslagen Huisleague d.d. 11 mei Eerste Klasse: Sigma's/Rest.Bowl. Venray Drankenhandel Winters 5 - 30 Strikers/Groeipunt - B.L.S./Close Ene. 21.5- 13.5 B.T. Feller Heftr. - Bokual/Mijling 3 - 32 Hit Miss - Red Arrows 31-4 Drankenhandel Winters 4e periodekampioen Op de voorlaatste speeldag wist het team van Winters via een 30-5 overwin ning op de Sigma's de 4e en laatste periodetitel in de wacht te slepen. Mien van Seccelen en Jan Baltussen pakten 3 persoonlijke punten voor het Wintersteam en dezelfde Jan Baltussen en Cyriel Winters scoorden met resp. 624 en 638 een 600-serie. Bij de Sigma's zorgde Gerard Stroecken voor 60% van de punten. Ook Bokual/Mijling, titelkandidaat nummer I. scoorde er lustig op los tegen B.T. Feller. Jeugdspeelster Inge Lenssen schreef de hoogste damesgame (203) en serie (543) op haar naam en pakte even als René Clephas 3 pers. punten. René was ook goed voor de hoogste game bij de heren met 256 en zette een prachtige serie neer van liefst 710 pins. Bokual verbeterde ook nog het scratch-gamere- cord met 6 pins en bracht het op 1098. Mark Mijling (603) en Peter Cleven (639) overschreden de 600-grens. Aan de onderkant van de ranglijst gaven de Strikers via een 21.5-13.5 overwinning op B.L.S./Close de laatste plaats weer over aan de Red Arrows, die kansloos ten onder gingen tegen Hit Miss, waarin Johan Janssen een 609-serie in de boeken bracht en Jo Magermans een 238-game scoorde. Tweede Klasse Altijd Raak/Old Dutch - Plusmarkt van Dijck 4-24 Club Up - B.T. Hoeijmakers 8 - 20 The Nitwits - V.v.G.I./van Rensch 8.5 - 19.5 Texcar/Scores - W.D.O.B. 10.5 - 17.5 Plusmarkt van Dijck kampioen Door met grote cijfers te winnen van de naaste belager Altijd Raak behaalde Plusmarkt van Dijck in de voorlaatste speelronde de kampioenstitel en de laat ste periodetitel in de tweede klasse en promoveert daardoor naar de hoogste klasse.. Om de titel nog meer cachet te geven, scoorde Toos Janssen de hoogste damesgame en -seie met resp. 182 en 505 en schreef teamcaptain Leo Janssen met 203 de hoogste game bij de heren op zijn naam. De strijd om de tweede plaats zal gaan tussen het niet in actie gekomen zijnd team van Karklingel/Magic Line en Altijd Raak omdat de derde gegadigde. Club Up een onverwachte nederlaag kreeg te slikken v(tn Hoeijmakers. Joos Peeters was een welkome reserve voor het V.v.G.I.-team in hun wedstrijd tegen de Nitwits, want hij versloeg driemaal zijn directe tegen stander en zorgde voor de hoogste serie bij de heren met 553 pins. Bij de Nitwits kwam Marij Broeseliske zeer tevreden van de baan want een gemiddelde van ruim 142 was voor haar ongekend hoog. W.D.O.B.. met Huub Derks als 3-pun- tenpakker en uitblinker, hield Texcar aan de verkeerde kant van de score, al lag dat niet aan Math Cox, die voor 3 pun ten zorgde. Uitslagen Trioleague d.d. 12 mei Bokual/Mijling - Crash 20- I Hit Miss - Flying Strikers 9-12 B.T. Kuijten Ass. - B.T. Feller 14 - 7 Nutrivisie - Poels Techniek 14-7 A.M.C./Dreamteam - Sigma's/R.B.V. 14-7 Bokual nam de leidende positie weer over van het niet spelende Born Losers met een grote overwinning op Crash. Zowel Mark Mijling (621Peter Cleven (605) als John Koekkelkoren (645) scoorden een 600-serie, waarbij die van John ook de hoogste van de avond was. Met 242 nam hij ook de hoogste game voor zijn rekening. Het ene puntje van Crash kwam op naam van Toos Janssen, die samen met Fien Jenniskens uit het zelfde team goed was voor de beste serie bij de dames met 519. De theoretische kans. die Feller nog op de titel had. werd door het Kuijtentrio tenietgedaan. In de wedstrijden om des keizers baard won nen de Flying Strikers van Hit Miss, bleef Nutrivisie Poels de baas en bleek het Dreamteam te sterk voor de Sigma's. Uitslagen Dubbeleague d.d. 10 mei Strikers - Aqua Step 4-10 Hurricanes - Talenten 8-6 Pinhunters - B.L.S./Close 2-12 Aqua Step - Karklingel 6 - 8 Hurricanes - Hoeijmakers 10-4 Flamingo's - Strikers 7.5 - 6.5 B.L.S./Close zorgde voor een grote verrassing door de gedoodverfde titel kandidaat Pinhunters op een grote nederlaag te trakteren ondanks de hoog ste serie, die Toon Fleurkens met 560 voor zijn Pinhunters scoorde. Nog 2 punten zijn nodig om het kampioen schap te pakken en de Hurricanes, die door een prima op dreef zijnde Kim Pelzer. die met 193 de hoogste dames game en met 505 de hoogste serie scoor de. twee overwinningen boekten, zullen genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Jeu Caasenbrood bracht voor de Talenten de beste game bij de heren op zijn naam met een 21 l-score. Het Karklingelduo is zeker van de derde plaats na winst op Aqua Step. Op maandagavond 31 mei start KC Venray e.o. de cursus ringtraining voor rashonden in zaal Brugeind, gelegen aan de Hoofdstraat te Meerlo. Deze cursus duurt 10 lessen en is bedoeld als voorbe reiding voor het deelnemen aan tentoon stellingen. Wekelijks wordt er onder deskundige leiding van twee instruc teurs aandacht besteed aan het 'voor brengen' en het zo mooi mogelijk 'showen' van uw hond. De aanvang is 19.15 uur voor de kleine rassen en 20.30 uur voor de grote rassen. Ook de aller jongste hondjes zijn al welkom Voor meer informatie kunt u zich wenden tot dhr. Hans Hilverda. tel./fax 077- 3663282 b.g.g. 077-3072855 Uitslagen Poule 0107 gemengd. 5e klasse Elsloo2-TCV27-l Programma 30 mei, Brunssum 3 - TCV 2 Poule 0108 gemengd, 5e klasse TCVl-Bocholtz 15-3 TCV 1-Brunssum 4 Poule 0263 gemened. 7e klasse Meulenslag2-TCV32-6 Doomakkers 7-TCV 3 Poule 0264 gemengd, 7e klasse TCV4-Bergen 15-3 TCV 4-HeImond 4 Poule 0265 gemened, 7e klasse TCV5-Fellenoord 75-3 TCV 5-T Root 5 Poule 0621 Heren. 6e klasse Helmond2-TCV 15-1 TCV 1-Meyel I KNLTB-competitie Uitslagen: Grubbenv. 2-mix 18+ 5-0 mis 35+-Ven!o 6 5-0 heren 1-Apolloo 3 5-1 Venray 3-heren 2 1-5 Mix 1-W. Raven I 4-4 Venray 2-heren 1 3-3 't Root 1-jun. 1 7-1 dames 1 - Venray 3 3-3 Programma vrijdag 21 mei: Lichtenberg-50+team 10.00 Dorpencompetitie Programma zaterdag 22 mei: Swolgen-TVY 18.00 TV Y-Oostrum 19.00 TVY-OiCa 18.00 Open Dorpen Toernooi In de week van 14-20 juni wordt het zesde Open Dorpen Toernooi georgani seerd. Er wordt gespeeld in dames- en herendubbel in twee sterktes. U kunt zich hiervoor opgeven middels de spe cial inschrijfkaarten, die in de kantine liggen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 p.p. de inschrijving sluit op zondag 30 mei of wanneer het maximum aantal deelnemers is bereikt. Dus wees er snel bij. Clubkampioenschappen mixdubbel De clubkampioenschappen Mixdubbel worden dit jaar voor het eerste tegelijk met de jeugd Clubkampioenschappen gespeeld. Dit is van maandag 21 t/m zondag 27 juni. Dit betekent dat in de middaguren en het begin van de avond de jeugdwedstrijden worden gespeeld en later op de avond de senioren mix wedstrijden. De finales zijn zowel van de jeugd als van de senioren op zaterdag en zondag. Voor de mixdubbelkam- pioenschappen liggen speciale inschrijf kaarten in de kantine. Deze kunnen wor den ingeleverd in de bus in de kantine tot en met zondag 6 juni. Het inschrijf geld bedraagt ƒ2,50 per persoon. Pinkstertoernooi Maandag 24 mei spelen we het Pinkstertoernooi. De poule-indeling met de aanvangsttijd staat vermeldt in het YNB. Bij de tennisbaan hangt het volle dige wedstrijdschema. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 p.p. Voor alle poule-win naars zijn er prijzen beschikbaar. De prijsuitreiking is direct na de wedstrijd om ca. 18.00 uur. Rackettos Op verzoek van enkele leden starten we nu al met de rackettos. Dit is in ieder geval tot de vakantieperiode elke zondag van 19.30 tot 21.30 ur. De kantine zal dan ook geopend zijn. Alle leden kun nen hieraan meedoen. En memoria de Enrique El pasado martes, los espanoles y holandeses de Venlo, Venray, Helmond, Tegelen, Roermond etc. despedimos a nuestro amigo y companero de la emi- gración. Enrique Meijas. Enrique habfa nacido en el puente de Vallecas Madris (1955) y vivia junto a su esposa Charo y sus tres hijas. en Blerick Venlo - un buen padre con un corazón muy gran de- fueros las palabras de despedida de sus hijas. En los arïos de nuestro ocio que, com- partimos con Enrique jugando al futbol en torneos, en fiestas espanolas, en los centros, etx. También sacamos la misma conclusion que sus hijas; por eso desde este rincón deseamos que, Dios lo tenga en la gloria y nos espere en ella muchos anos. Un saludo de HACE. Vrijdag 18 mei kunnen single's en alleengaanden uit dc regio elkaar weer ontmoeten tijdens de maandelijkse terugkerende Single Party bij Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. De aanvang van deze avond is om 21.30 uur. De Welfare van zorgcentrum 't Schuttersveld (Bergweg 2 in Venray) houdt dit jaar een extra verkoop van handwerk op woensdag 26 mei a.s. in de recreatiezaal. Deze verkoop, tegen gereduceerde prijzen, wordt gehouden omdat van ver schillende artikelen erg veel in voorraad is. o.a. schorten, dekservetten, ontbijtla- kens, haakwerk, kussens, dassen, mut sen en knuffers. Let wel: het is GEEN tentoonstelling zoals u die van ons kent in oktober. We staat de gehele dag met één kraam in de recreatiezaal: 's morgens van 09.30-12.00 uur en 's middags van 13.00-16.00 uur Uitslagen: Uitslagen 8 9 mei 1999 HUAC2-JAI MA I-Weert 1 Boekel-JB I MA2-Mill I Bommelerwaard-JB2* Civicum 1-MB1 JCI-Bakel 1 HCAS-MC1 2-3 MC2-HUAC 3 0-3 3-7 Rapide I-HI 7-1 3-1 M8D2-Venlo 1 5-2 3-6 H111 -Oranje-Zwart XXI n.g. 3-1 M8D2-Venlo 1 ?-? 4-0 Oranje-Zwart A-HVA* 2-3 7-0 Venlo 7-J6EI 0-1 Tegelen I-J8DI ?-? v.l.n.r; Michiel Boers, Ast rid Heitling, speler/coach Twan Lensen, Rob Brandsma, Josine Ickenrotli en last but not least de sponser Jan Reintjes van OIS International A.s. zondag 30 mei speelt dit team thuis tegen Brunsum. De wedstrijden starten 's morgens om 10:00 uur. Het eerste gemengde team van T C. Venray is met nog een wedstrijd dag te gaan kampioen geworden in de landelij ke competitie. Door met 5-3 te winnen tegen mede titel kandidaat Bocholtz heeft het team van speler/coach Twan Lensen zich verzekerd van de titel. Even dreigde het nog mis te gaan bij de stand van 3-1 in het voordeel van TCV toen Josine Ickenroth in de dames- dubbel zich blesseerde. Josine kon de overige wedstrijden niet meer spelen. Om het kampioenschap binnen te halen moest er dus in herendubbel en in de overgebleven gemengd dubbel gewonnen worden. Michiel Boers en Rob Brandsma deden hun plicht in de herendubbel en opnieuw nam TCV een voorsprong (4-3). In de gemengddubbel speelde Astrid Heitling en Twan Lensen een goede wedstrijd en haalde het kam pioenschap definitief naar Venray. Hallo Jeugdnatuurwachters. Afgelopen zondag hebben we onder ideale omstandigheden onze puzzelwan- dellocht gehouden in de Geijsterse bos sen. Ondanks het feit. dat er ook de Kennedymars plaatsvond, was de opkomst zeer groot. In totaal 86 groe pen. waarvan 97 JNW-ers en circa 160 anderen hebben de wandeltocht gelopen en iedereen was enthousiast. Dit is zo'n mooi en interessant gebied om daar eens vaker in het jaar een wandeling te maken. Alle deelnemers kregen de drie verdiende stempels en we hopen, dat je weer het een en ander hebt opgestoken over onze mooie natuur. Tot de volgende puzzeltocht op 27 juni a.s. en tot volgen de week in Peel en Maas. Op vrijdag 28 mei gaat onze club lange wandelingen weer op pad. Hebt u belangstelling? Er wórdt 2 uur gewan deld. Bijeenkomst om 13.30 uur op het Kennedyplein. Men hoeft zich hiervoor van tevoren niet op te geven. Avondwandeling door de Casselse vennen onder begeleiding van Joof Teeuwen Datum: dinsdag 1 juni; vertrek: 18.30 uur bij Rabobank Oostrum met de fiets; start wandeling: 19.00 uur aan de Rietweg in de kom van Castenray. Tip: laarzen of dichte schoenen aan. Ter pre ventie voor muggensteken kun je een muggenstift meenemen. Opgave: donderdag 20 en vrijdag 21 mei van 18.00-20.00 uur en op donder dag en vrijdag 27 en 28 mei bij Mila Rijs. tel. 583564. U kunt ook bij haar een briefje in de brievenbus doen (Randenrade 5). Bij slecht weer of indien u liever niet wilt fietsen, dan kunt u contact opnemen met Mila. Cursus Internet LVB Kring Venray Iedereen heeft wel eens gehoord van Internet, maar niet iedereen weet wat het eigenlijk is. Kort gezegd is internet een wereldwijd netwerk van computers; men noemt hel ook wel de elektronische snelweg. In het kader van het internet project 'Boeren, burgers en buitenlui' is een internetcursus opgezet. De cursus bestaat uit twee dagdelen. Om deel te nemen aan de cursus hoeft u verder geen kennis van een computer te hebben. De cursus wordt verzorgd door mw.'T. Custers-Ermcrs uit Venray. Plaats: Rabobank Wanssum; cursusdagen: woendagavond 6 en 27 oktober van 19.00-22.00 uur en donderdagmiddag 7 en 28 oktober van 13.30 tot 16.30 uur;- kosten, cursus ƒ20,- p.p.. boek 25.- p.p.: opgave: zo spoedig mogelijk, wie het eerst komt die het eerst maalt! Opgeven bij Maria Wilms, tel 581254. bij opgave s.v.p. voorkeurdata doorge- Ouderen zijn het wachten beu Dit is de titel van de actiedag, die de gezamenlijke ouderenbonden op I juni 1999 organiseren. Het is een protest tegen de lange wachtlijsten voor verzor gingshuizen en de thuiszorg. Namens de ouderenbonden zal een petitie worden aangeboden aan mevrouw J. van Nieuwenhuizen. de voorzitter van de Tweede Kamer. Bovendien kunt u op I juni op een speciaal telefoonnummer in het Perscentrum Nieuwspoort uw ervarin gen met de thuiszorg en de wachtlijsten melden. Het speciale telefoonnummer is 070-3924630. Meldingsactie hulpmiddelen Vanaf 1 april 1999 zijn de voorwaar den voor vergoeding van hulpmiddelen in de AWBZ aangepast. Voor een aantal hulpmiddelen zijn maximale gebruik snormen en minimale gebruikstermijnen ingevoerd. U wordt verzocht uw ervaringen met de nieuwe regeling te melden bij de gezondheidstelefoon op werkdagen tus sen 9.30 en 12.30 uur onder het nummer 0900 - 8212183 (22 cent per minuut). Op dit telefoonnummer kunt u ook terecht met vragen over de gezondheids zorg. Dagtocht naar televisiestudio's in Aalsmeer Op 28 juni 1999 is er een bustocht naar de Marsepeinmakereij "De Ware Amandel" in Nieuw - Vennep en naar de T.V.-studio's in Aalsmeer. De kosten bedragen 85 gulden per persoon. In dit bedrag is begrepen: de bustocht, koffie met gebak, koffietafel, toegang tot de studio's en een diner. Vertrek uit Venray om 8 uur. Voor 31 mei a.s. opgeven bij de adressen aan het eind van dit artikel.. @kopje:Actief oud Op donderdag 19 augustus a.s. zal in het Openluchttheater De Doolhof te Tegelen een grote Limburgse manifesta tie onder de naam ACTIEF OUD plaats vinden. Nadere bijzonderheden volgen nog. maar houdt u deze datum alvast vrij. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die helpt bij het oplossen van problemen met overheids- en andere instanties en die advies geeft bij het invullen van ingewikkelde formulieren. Deze hulp is kosteloos. U kunt de ombudsman bellen onder nummer 54 80 40. Inlichgingen over lidmaatschap KBO Voor inlichtingen over het lidmaat schap van de KBO en de voordelen, die u daarmee verkrijgt kunt u contact opne men met de secretaris van de KBO de heer G. Van Meijel: telefoonnummer 586389. Activiteiten Kienen in Hel Schuttersveld: I, 15 en 29 juni. Aanvang 14.30 uur. 19 augustus: Manifestatie ACTIEF OUD in Tegelen. Voor inlichten over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende persoenen: Mevrouw P. v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80; telefoon 58.31.22 Mevrouw A. Noy: Rooseveitstraat 5: telefoon. 58.34.94 http:www.tref.nl/ v'//'

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13