<53 St. Servaas gaat 'ontkoppeld koken' Raad van State stelt gemeente Venray in het gelijk Jubilarissen bij Leo van Schaijik Boxmeer wil Kosovaren opvangen 'Jubilee 2000' slaat aan in Venray Bezwaren tegen Nijssen/Granico afgewezen ty ISI REGIOKALENDER 'Niveau bereik je samen' PEEL EN MAAS BEZORGEN? Misser bewoners Komitee Polkastraat PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Peel en Maas en Pinksteren DE GROOT B.V. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Detailhandel op De Hulst niet zeker GEBUNDELDE DIENSTEN GEVEN KRACHT A&A GROEP EN MAAS woensdag 12 mei 1999 - Pagina 5 Geen bestemmingswijziging schapenstal in Oirlo )e schapenstal aan de olenhoek in Oirlo dient haar rarische bestemming definitief behouden, zegt de Raad van ale in Den Haag. De eigenaresse n de stal, W. Nellen-Peeters, ag het bouwwerk niet verbou- en tot woning. De Raad van ite volgt met deze uitspraak het leid van de gemeente Venray. eze stelt dat de stal en de bijbe- rende grond onder het bestem- ingsplan 'agrarisch gebied' val id 1994 verleende de gemeente enray een vergunning aan Nellen jor het vernieuwen van de scha nstal. Al snel bleek echter dat zij ;h niet aan de vergunning hield: ;llen verbouwde de stal tot oning. Voor de gemeente was dit nleiding naar de rechtbank in lermond te stappen. Deze stelde gemeente in het gelijk. W. :llen-Peeters tekende echter hoger roep aan bij de Raad van State in :n Haag. Zij vindt dat de locatie n de schapenstal niet geschikt is ior het uitoefenen van een agra risch bedrijf. Nellen zegt dat de beschikbare hoeveelheid grond te gering is voor een volwaardig agra risch bedrijf. Bovendien is de stal aan alle zijden omringd door burger woningen. "Op een perceel van 3000 vierkante meter is geen agra risch bedrijf te verwezenlijken", aldus Nellen. De stal is sinds I929 familiebezit van Nellen. De gemeente Venray zegt echter dat de stal door het bestemmingsplan slechts voor agrarische doeleinden mag worden gebruikt. Voor dat gebruik geldt niet als criterium dat er sprake moet zijn van een vol waardig agrarisch bedrijf. Ook het feit dat zich veertien burgerwonin gen in een straal van honderd meter om de stal bevinden, is voor de gemeente geen aanleiding het bestemmingsplan te herzien. De Raad van State deelt de visie van de gemeente Venray. "Voor het betreffende perceel geldt nu een maal het bestemmingsplan van de gemeente. Het is dan ook verboden opstallen te gebruiken, die strijdig zijn met het plan", aldus de Raad. aanwezigheid van familie, tienden, collegae en de familie Van ihaijik zijn twee medewerkers van NEN ektrowarenhuis Leo van Schaijik de bloemetjes gezet. Dat gebeur- tijdens een feestelijke bijeen- hailimst bij gelegenheid van het 12 er, 2 2 jarig dienstverband van twee tdewerkers. ÖVEi uim 15 koperen feestelingen zijn jubilarissen van deze avond al joraf gegaan. Bloemen, lovende oorden en een ludiek optreden aren tijdens deze avond het hoog- punt voor de jubilarissen. Theo ornelissen en Henri Witjes stonden recht in het middelpunt. Theo omelissen zwaait als bedrijfsleider rloop t scepter van de vestiging van Leo in Schaijik in Venray en Henri itjes koerst als vakkundig mon- De koperen jubilarissen Henri Witjes (links) en Theo Comelisscn (rechts). teur radio/tv en video vele jaren in de bekende oranje service auto naar de klanten, die hem graag zien komen. Leo van Schaijik/Osnabrugge is al ruim 25 jaar het grootste elektrowarenhuis in de grote regio en heeft vestigingen in Cuijk, Nijmegen, Doetinchem, Arnhem Nieuwstraat en Arnhem Kronenburg, Apeldoorn, Zutphen, Venray, Venlo en in Cuijk langs de A73. Het is duidelijk dat het team van medewerkers een belangrijke peiler vormt om iedere dag weer met advies en service voor veel klanten klaar te staan. De slogan van Leo van Schaijik en de medewerkers luidt: Als perfecte service u aanspreekt. Ongeveer dertig bezorgde jffoners van Boxmeer hebben ij het gemeentebestuur aange- rongen op de opvang van iosovaarse vluchtelingen. Het looster in Sambeek en de leeg- laande flats in Bakelgeert- lord zijn volgens de bewoners rima geschikt om een aantal lensen in nood tijdelijk onder- ak te bieden. De gemeente is i overleg getreden met loningsticnting Boxmeer om a bekijken welke mogelijkhe- n er zijn. Dertig inwoners van Boxmeer oelen zich machteloos over de imenselijke taferelen die zich igelijks in Kosovo afspelen. In in open brief aan het gemeente- fstuur maken zij hun machte- losheid kenbaar. 'Eenvoudige Mwoorden op eenvoudige vra- pn bestaan niet meer. Leidt bombarderen tot een lossing? Moeten er ook grond- heen? Wij weten het niet. ien wij dat honderddui- inden vluchtelingen naar ibanië, nota bene net armste |nd van Europa, vluchten. En lederland, een van de rijkste lan en ter wereld, discussieert over e vraag of of het er 2000 of mis kien ietsje meer kan opvangen, (ndertussen beluisteren wij een 'scussie over de vraag of de iiheente Boxmeer geld zou toten geven. De bewoners zijn duidelijk in Jn oordeel. 'Laat iedereen doen in zijn of haar vermogen ligt. lUUj Jij. inwoners van de gemeente l uur Unieer, kunnen geld geven. de gemeente andere dingen ren, doen die op haar weg en in haar vermogen liggen: onderdak bie den. Geen partytenten maat dood eenvoudige woningen of kamers. Te meer omdat die ruimschoots voorhanden zijn: het klooster in Sambeek en de leegstaande flats in Bakelgeert-Noord. Met het oog op de noodkreet om tijdelijk extra onderdak is het in onze ogen een logisch besluit om met ae sloop van deze flats enige tijd te wachten en deze - zonder dat enige aanpassing of extra investering nodig is - ter beschikking te stellen van mensen die nog geen zeiltje boven hun hoofd hebben.' Burgemeester en wethouders van Venray laten weten serieus na te denken over de mogelijkheid om Kosovaarse vluchtelingen op te vangen. Het college is in over leg met de Woningstichting over de flats aan de Bakelgeertstraat. Het klooster in Sambeek is nog niet in beeld. B en W hebben al diverse keren aangegeven dat deze plek niet geschikt is voor de opvang van vluchtelingen. Daarnaast is de gemeente nog in gesprek met een tweetal parti culiere belangstellenden voor het klooster. Indien deze gesprekken niets opleveren en het initiatief met de flats onhaalbaar blijkt, is de gemeente bereid om over het klooster in overleg te treden met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Het COA zal in dat geval moe ten bepalen of het gebouw geschikt is voor de tijdelijke opvang van Kosovaren. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De Raad van State in Den Haag heeft een beroepschrift van het Bewoners Komitee Poikastraat in Venray afgewezen. Het beroepschrift is gericht aan het ministerie van VROM en bevat bezwaren tegen de toelaatbare geluidsbei asti ng op de wegen WS 2 en A73. De brief kwam echter buiten de vaslgéstekle, wettelijke beroepstermijn op het ministerie aan. Hierdoor verviel dc ontvan kelijkheid van het bezwaarschrift. De Raad van .State nam het beroepschrift dan ook niet in behandeling. De internationale actie Jubilee 2000, die tot doel heeft om de onbe taalbare schulden van de 52 armste landen kwijt te schelden, lijkt ook bij het Venrayse publiek aan te slaan. Waar het streven is om over de hele wereld twintig miljoen handtekeningen te verzamelen, heb ben in Venray in twee weken tijd al 1400 mensen hun steun aan de actie betuigd. De handtekeningen werden ver gaard in de Wereldwinkel (783), de Garantmarkt in Veulen (150), de bibliotheek (55), de kerken in Leunen (75), Veulen (45), Ysselsteyn (42) en Heide (26). het gemeentehuis (35) en café De Evenaar (95). De organiserende instanties in Venray - de Wereldwinkel, Werkgroep Mondiale Vorming, de Vrijwilligerscentrale en de deelnemende kerken in Venray zijn blij met de sympathiebetuigin gen en hopen dat er nog vele zullen volgen. Eind mei wordt het totale aantal handtekeningen bekendgemaakt. De bezwaren tegen de overlast van mengvoederbedrijf Nijssen/Granico zijn in eerste instantie van de hand gewezen. Volgens de Raad van State in Den Haag is er op dit moment geen reden om in te grijpen. Dit is onlangs bekend gemaakt. Om de kwestie goed te kunnen beoordelen in de bodemprocedure, die later volgt, zullen onafhankelijke deskun digen een onderzoek instellen. Het advies van deze deskundigen speelt bij deze bodemprocedure een belangrijke rol. Eén omwonende tekende bezwaar aan tegen de vergunning die de pro vincie eerder afgaf voor het bedrijf. Volgens de bezwaarmaker heeft hij last van lawaai, stank en insecten, afkomstig van Nijssen/Granico. Volgens de provincie is de situatie er bij het bedrijf in de loop van de tijd echter alleen maar beter op gewor den. Er is minder herrie dan voor heen en via allerlei maatregelen zal dat nog verder afnemen in de komende twee jaar. De omwonden- de liet via zijn raadsman weten in het verleden geen last te hebben gehad van lawaai en mede daarom ziet de Raad van State geen aanlei ding om nu op korte termijn in te grijpen. De Raad is ook van mening dat de stank en de overlast van insecten niet dusdanig is, dat daar op korte termijn een eind aan gemaakt moet worden. Snel Betrouwbaar ST£J£ER_IJ REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDING REPARATIES FOURNITUREN MKLyijl Julianasingel 3 5802 AS Venray In verband met Pinksteren zijn voor volgende week de aanlever- ^Kefkelijlfe diensten en sport- én verenigingsnieuws kunnen tot volgende week zaterdag 17.00 uur worden ingeleverd. Wedstrijdverslagen die volgend weekeinde worden gespeeld, die nen uiterlijk maandagavond 18.00 uur in ons bézit te zijn. Advertenties kunnen tot volgen de week dinsdagavond 18.00 uuf worden aangeleverd. Nieuwe centrale keuken binnenkort in gebruik genomen Eind juni wordt op St. Servaas, de locatie Stationsweg van het Vincent van Gogh Instituut, de nieuwe cen trale keuken in gebruik genomen. In deze keuken zal gewerkt gaan wor den volgens het zogeheten 'ontkop peld koken-systeem'. De twee centrale keukens van St. Anna en St. Servatius werden voor het laatst gerenoveerd in de jaren zeventig. Na de fusie tot het Psychiatrisch Centrum Venray (PCV) en later het Vincent van Gogh Instituut, bleven de keukens afzonderlijk - maar wel onder één leiding - functioneren. Als gevolg van de inkrimping van het instituut en de toenemende efficien cy werd het eind 1996 mogelijk om de productie en distributie van voe ding vanuit één centrale keuken te verzorgen. Op 28 november 1996 werd de centrale keuken aan de Stationsweg daarom gesloten. Het instituut had inmiddels al formele toestemming voor het bouwen van een nieuwe centrale keuken. De plannen hier voor dateren al uit het begin van de jaren tachtig. De afgelopen twee jaar is er bin nen de afdeling Restauratieve voor zieningen hard gewerkt aan veran deringen waarbij de invoering van de persoonlijke menukeuze voor de klanten het meest merkbaar is geweest. Wettelijke aanpassing met betrekking tot hygiëne, efficiency verbeteringen en klantgerichter wer ken zorgden ervoor dat medewer kers voortdurend moesten omschakelen. Al deze veranderingen waren en zijn steeds gericht op de nieuwe keuken, waar professioneel en klantgericht voeding bereid en geportioneerd moet worden. ONTKOPPELD KOKEN In de nieuwe centrale keuken zal gewerkt gaan worden volgens het 'ontkoppeld koken-systeem' Ontkoppeld koken wil zeggen dat de gerchten direct na bereiding gefor ceerd worden gekoeld tot drie gra den Celcius. De gerechten kunnen dan in bakken enkele dagen gekoeld bewaard worden. Op de dag van consumptie wordt in een gecondi tioneerde ruimte (10 graden) de maaltijd per persoon op een dien blad geportioneerd en daarna gekoeld naar de afdelingen gebracht. Tussen 10.00 en 11.00 uur worden alle 'warme maaltijden' koud op de plaats van bestemming Zoveel mensen, zoveel smaken. Dus ook zoveel tegels. Wat dacht u van een prachtige tegelmozaïek. Of de combinatie tegels en vloerverwarming. Eigenlijk moet u zelf eens naar Stevensbeek komen, want De Groot heeft een enorm assortiment vloer- en wandtegels. m lil ii UIM «Mi éUk lül <M d* I m S i»kfi ai ai., m ai-, m «k .m ,i a ïi'tii ii ir aiar a «i -» i ii *9 ii ii ii »mi ia? aai ai U kiesl niet zo maar voor gerenommeerde merken. De Groot. Dal doel u om de En natuurlijk om het advies op uitstekende service. Dat doel maat van onze deskundige u om hel brede assortiment medewerkers. bouw - tegels - sanitair frrtotz o, Cto* Kloosterstraat 18, 5844 AN Stevensbeek, Tel (0485) 38 23 05 gebracht. De koude maaltijden wor den op de afdelingen opnieuw ver warmd. Dit gebeurt in de transport wagen waarin de maaltijden worden afgeleverd. 'De gemeenteraad en niemand anders dan de gemeenteraad beslist of perifere detailhandsbedrijven zich mogen vestigen op het nieuwe bedrijventerrein de Hulst II in Venray. Hoewel het structuurplan die mogelijkheid voor consumentge- richte grootwinkelbedrijven open houdt, is nog niks zeker.' Dat liet gemeente-ambtenaar F. Aarts maan dagmorgen weten tijdens een hoor zitting van de commissie voor bezwaarschriften in Venray. De com missie behandelde een bezwaar schrift van de LOZO/VZO, de belangenvereniging van zelfstandige ondernemers. Deze is tegen de komst van perifere detailhandel op de Hulst II omdat dit tot oneerlijke concurrentieverhoudingen zou lei den. De bedrijven betalen een veel lagere grondprijs dan winkels in het centrum. De ondernemersvereni ging, die maandagmorgen niet aan wezig was op de hoorzitting, vindt bovendien dat de Venrayse gemeen teraad onvoldoende op de hoogte is van een onderzoeksrapport van BRO. Het onderzoeksbureau conclu deert dat het twijfelachtig is of perif ere detailhandel op de Hulst II wel haalbaar is. Volgens ambtenaar Aarts zal de politiek het onderzoeksrap port meenemen in haar beslissing over het bestemmingsplan voor het nieuwe bedrijventerrein. "Het bezwaarschrift van de LOZO/VZO is dus eigenlijk te voorbarig", aldus Aarts. ACCOUNTANCY ADVIEZEN FISCAAL/JURIDISCHE ADVIEZEN BEDRIJFSKUNDIGE ADVIEZEN AUTOMATISERINGS ADVIEZEN LOONSERVICE en PZ-CONSULTANCY ACCOUNTANTS EN ADVISEURS REGIOKANTOOR: Leunseweg 51 5802 CG Venray tel (0478) 582 556 overige kantoren heerlen', horst, maastricht, pannincf.n, roermond. sittard, valkenburg, VENLO en WEERf Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthooden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 13 mei: Tafeltennisvereniging Seta organiseert van 13.00 tot 17.00 uur een rom melmarkt aan de Wilhelminastraat 3 in Sevenum. Donderdag 13 mei: VC Kessel hóudt voor de achttiende keer een volleybaltoernooi voor recreanten en wedstrijdspelers. Het toernooi op sportpark De Roode Eggen in Kessel begint om 09.30 uur. Donderdag 13 mei: Op het parkeerterrein van het AC-Restaurant in Sevenum vindt van 10.00 tot 18.00 uur een vlooien- en rommelmarkt plaats. Donderdag 13 mei: Fiets vereniging TTC Venlo is organisator van de traditionele Lenterit. Start is bij clublokaal CMC Uïjtenvaert aan de Venrayseweg 65 in Bïerick: 145 km. van 06.00 tot 08.00 uur: 100 km. van 06.00 tót 10.00 uur en 50 km. van 07.00 tot 12.00 uur. Donderdag 13 mei: Kynologenverenïging Land van Cuijk houdt van 10.00 tot 16.00 uur hon dendemonstraties op haar terrein aan de Diepenstraat 16 in Vianen. Zondag 16 mei: Het Brabant Clarinet Quartet Flautando geeft een concert in galerie Picture aan de Aijenseweg 16b in Aijen. Aanvang 12.30 uur. Zondag 16 mei: Wereldwinkel Horst presenteert in het kader van de Europese Wereldwinkeldag haar producten in streekboerderij De Locht in Melderslo. De Locht is open van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 16 mei: De Stichting Oudheidkamer in Horst organiseert de expositie 'Maquettes van Piet van Nunen'. Het betreft een vijftiental maquettes die Horstenaar Van Nunen heeft gemaakt van Limburgse en Brabantse kastelen. Nieuwe groep Hendriks Keder Van Zwieten en partners De maatschappen Hendriks Van Zwieten en partners en Theunissen en Co zijn gefuseerd tot een nieuwe groep op het gebied van accountan cy en belastingadvies. De nieuwe organisatie Hendriks Keder Van Zwieten en partners, met kantoren in Boxmeer, Venray en Venlo, telt voortaan 60 medewerkers waarvan een twintigtal is ingeschreven als RA, AA of FB. De nieuwe combinatie zal de kracht van de oude organisaties, opgezet door de heren Theunissen en Rühl, behouden. Kwalitatief hoogstaande adviseurs die door de organisatie en de tariefstelling een zeer concurrerend product aan het MKB kunnen aanbie den. De lage drempel en de régionale gebondenheid zijn en blijven hun tweede natuur. De nieuwe ontvang leidt ertoe dat zaken als kwaliteit, con tinuïteit en diversiteit nog beter tot hun recht komen, zonder dat dit ten koste gaat van eerdergenoemde ken merken. Het grote en het kleine MKB zal zich bij de organisatie thuisvoelen. De nu samengevoegde kantoren zijn allebei de laatste jaren fors gegroeid. De bundeling van krachten maakt het mogelijk om de bij deze groei beno digde kwaliteit en continuïteit te bie den. Ook als werkgever wint de com binatie aan aantrekkelijkheid. Verdere groei kan door het aantrekken van jonge professionals vorm gegeven worden. 'Niveau bereik je samen' is de filo sofie die na de fusie wordt uitge dragen. Dit begint intern. Een organi satie waar met plezier gewerkt wordt en waar ieder zijn of haar verantwoor ding neemt, kan niveau bereiken. Vervolgens is een goede relatie en communicatie met de klant en met andere zakelijke dienstverleners de basis voor het bereiken van een hoog extern niveau. Relatie", zijn te vinden in bijna alle segmenten van het MKB. zowel profit als nonprofit. Samen met de onderneming wordt bepaald welke graad van administratieve bijstand of scholing nodig is. Vervolgens staan zij gereed om periodiek de nodige cijfers te vervaardigen en/of te controleren. Voor alle voorkomende advieswerk zaamheden op bedrijfseconomisch, fiscaal, juridisch en subsidiegebied kunt u bij de nieuwe groep terecht. Zij beschikken over uitstekende adviseurs en een uitgebreid extern netwerk van deskundigen. Het kantoor in Venray is gevestigd aan de Patersstraat 13a. De heer Van Gils is kantoorleider en wordt bij deze taak in belangrijke mate ondersteund door de heer Duijkers, registeraccountant. De bezetting bestaat momenteel uit tien personen die een full-service dienst verlening kunnen aanbieden. Hel team van Hendriks, Keder en van Zwieten en Partners. Dhr. van Gils rechtsonder met naast hem Dhr. Duijkers f Fo,0: RM mn de Uur) PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5