Hoofdstad Operette en Luchtmacht Orkest Latin-Jazz project Lionsclub verkoopt asperges voor het goede doel Overweldigende belangstelling voor verbouwd theater "Gewijzigde openingstijden met Hemelvaart." Rabobank Orgelconcert Aart de Kort /4ye*tcUt, Morgenavond 13 mei in 't Podium ca EL EN MAAS woensdag 12 mei 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray Dr Hoofdstad Opcreiie breng! 'Das Land des Ldchelns Hp de planken van de schouwburg IFoto: Johan Vigeveno/Peier f Hoofdstad Operette met de 'rij frette 'Das Land des Lachelns' nj het Luchtmacht Orkest met as' ufo 1999. In de Schouwburg iray voert muziek de komende irstellingen de boventoon. ®le" )e Hoofdstad Operette is vrijdag mei om 20.00 uur te gast in de ouwburg. Reikt liefde hoger dan Chinese muur? Dat lijkt de ham- ag in de operette 'Das Land des ^helns' over de onmogelijke pas van een jonge Weense vrouw ireen Chinese prins. De prachti- muziek, die naar opera neigt, vat de beroemde - voor Richard ber gecomponeerde liederen - in ist mein ganzes Herz' en mernur Lacheln'. Maar ook het euze duet 'Wer hat uns die Liebe leiz gesenkt?' en de wals 'Gem, war ich verliebt' zijn voor velen herkenbare klanken. Deze aangrijpende liefdesgeschiedenis komt ot leven door artistiek hoog waardige zang, dans en acteerwerk. De verrassende decors en kleurrijke kostuums en het opvallende spel van het ballet geven een bijzonder onverwachte glans aan deze wereld beroemde operette van Lehar. SYMFO 1999 Het is inmiddels een traditie: de theatershow van de Koninklijke Luchtmacht. Symfo 1999 is een terugblik op de zeventiger jaren waarin de symfonische pop is ont staan. Groepen als Queen, Emerson, Lake and Palmer, Supertramp en Alan Parsons Project mengden de grootse sounds van een symfonie orkest samen met de krachtige beat van popmuziek. De muzikale 'oogst' van deze stroming is anno 1999 samengebracht in een pro gramma. Bij symfonische pop hoort de zoektocht naar grotere muzikale eenheden dan de bekende drie minuten singletjes. De intensieve samenwerking tus sen de arrangeurs, dirigent en chore ograaf heeft als resultaat dat diverse stukken van verschillende artiesten versmolten zijn tot een groter geheel. Een tweede uitgangspunt is het samenvoegen van vocalisten, dansers en visuele elementen met het orkest. De dansers zorgen hierbij voor contrasterende verrassingen. Aan de show wordt meegewerkt door Nurlaila Karim, bekend van het Nationaal Songfestival en de musical Miss Saigon. De voorstel ling op woensdag 26 mei begint om 20.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op Hemelvaartsdag 13 mei zijn onze kantoren gesloten. De geldautomaten zijn wel 24 uur per dag beschikbaar. Vrijdag 14 mei zijn we u graag weer van dienst. Tot ziens bij uw Rabobank. Willcke Alberti is komend theaterseizoen te Schouwburg Venray (foto Maarten Schets) De Venrayse schouwburg heeft voor het seizoen 1998/1999 maar liefst 53.000 kaarten verkocht. Met nog een maand te gaan voor dat dit seizoen wordt afgesloten een fantastisch aantal. Natuurlijk is naast de nieuwsgierigheid naar het nieuwe verbouwde theater ook de toename van het aantal theatervoorstellingen hier debet aan. Doordat hiernaast ook nog eens het aantal theaterstoelen fors is uitgebreid, kan Venray zich weer meten in haar programma aanbod met de grotere theaters in Nederland. Voor het komend sei zoen 1999/2000 is opnieuw een record aantal voorstellingen geboekt. Maar liefst 116 program ma's krijgen een plek op het Venrayse podium. Naast aanstor mend talent zijn er vele gevestigde namen op divers terrein geboekt. In de categorie populaire concer ten heeft de Schouwburg Venray vele toppers in huis weten te halen zoals de Gé Reinders Band, het Deep River Quartet, Benny Neyman. Blof, Jan Akkerman, Karin Bloemen, Jenny Arean, Rob de Nijs, Slagerij van Kampen, het Orkest Koninklijke Luchtmacht, Willeke Alberti, Hans Visser Friends, Cesar Zuiderwijk, BZN, Corrie Konings en Ruth Jacott. De liefhebbers van heerlijk absurd komisch muziektheater komen ook volop aan hun trekken. Naast de muzikale hoogstandjes kan er veel gelachen worden met Di Gojim, De Nieuwe Snaar, Erik Brey. Hans Liberg, Groot Niet te Vermijden Dans en Showorkest en Herman van Veen. Ook het aanbod van operapro ducties is bijzonder gevarieerd en omvat programma's van componis ten als Verdi, Mozart en Puccini die worden uitgevoerd door topoperage- zelschappen uit Bulgarije, Hongarije, Polen en Roemenie in een uitmuntend aangepaste zaal- akoestiek van de Venrayse Schouwburg. Een bijzonder feeste lijk avondje uit met een uitnodiging aan de bezoekers om feestelijk gekleed te komen. Op het program ma staan La Traviata van Guiseppe Verdi door Staatsopera Bydgozscz uit Polen, Opera Gala door de Roemeense Staatsopera Cluj- Napoca, Die Zauberflöte van W.A. Mozart door de Hongaarse Nationale Opera van Szeged en Madame Butterfly van Puccini door International Donau Opera uit Bulgarije. Met de operettes gaat de schouwburg het komend seizoen volledig op de Strausstoer. Groots van opzet met wereldberoemde melodieën uitgevoerd door topge- zelschappen zoals Eine Nacht in Venedig van Johan Strauss jr. door de Hoofdstad Operette en Die Fledermaus van Johan Strauss door de Staatsopera Timisoara, Roemenië. DIGITAAL De digitaal omgetoverde concert zaal van de schouwburg leent zich bij uitstek voor operetteconcerten van philharmonische en symfoni sche muziekgezelschappen. Op het programma staan onder andere de le Symfonie van Beethoven en 3e pianoconcert door Philharmonica Moldava uit Roemenië, het LSO carnavalsconcert en een pianocon cert door het Symfonisch Orkest van Krakau (Polen). Het Don Kozakken Koor uit Rusland, met in het voor programma het Venrays Mannenkoor, verzorgt een sfeervol kerstconcert. De balletliefhebber krijgt de twee bekendste avondvul lende balletten voorgeschoteld: Het Zwanenmeer en De Notenkraker door balletgezelschappen uit St.Petersburg en Ballet Theater van Voronezh uit Rusland. Op het gebied van cabaret en kleinkunst heeft de Venrayse schouwburg een naam hoog te houden. Maar liefst 30 cabaretprogramma's passeren de revue met stand up comedians als Eric van Sauers, Urbanus en Comedytrain en gevestigde namen als Lenette van Dongen, Purper. Hans Dorrestijn, Seth Gaaikema, Jos Brink en Herman Finkers. Ook de nieuwe lichting kleinkunstenaars zoals Cees Tom, Kommil Foo en De Vliegende Panters is te gast Het komend seizoen zijn er bekende musicaltitels ingekocht met Edith Piaf, Fame en Tsjechov. De muziek festijnen nemen steeds sterker in populariteit toe. Bekende hits uitge voerd door uitstekende muzikanten zorgen voor een heerlijk avondje uit. In Venray zijn onder andere te zien en te horen R.E.S.P.E.C.T. (Back to the Motown Sixties), Jeans, The Young Messiah en Country Music Hall of Fame. In de categorie revue behoeft de naam Tineke Schouten nauwelijks nadere introductie. Al haar veelzijdige 'komische'talenten zullen in haar nieuwe show zeker weer te bewonderen zijn. EXTRA AANDACHT Uiteraard is de Schouwburg Venray erin geslaagd enkele spekta kelstukken binnen te halen. Korean Drums is een percussie en dansshow van internationale klasse, The Spirit of the Dance de theaterversie van de Riverdance uit Ierland, The Chippendales en The Chammps, de wereldkampioenen line dance in één spetterende theatershow. Jong en oud komen aan hun trekken in de familie-, jeugd- en kindervoorstel lingen zoals De Dromenwandelaar van de bekende Vlaamse Groep Het Appeltje. Rapido, een hip hop muziektheaterproductie voor de oudere jeugd. Poppentheater Tierelijn voor de kleinsten, de Klokkenluider van de Notre Dame van Opus One, het Wintercircus van Martin Hanson met internationale nummers, V.O.F.de Kunst, Hupie, de musical naar de wereldberoemde pandabeer Hupie van het wereldna- tuurfonds en Sjakie en de chocola defabriek, een musical/spektakel naar de gelijknamige film. Toneelproducties zijn rijk vertegen woordigd met onder andere Twee op de Wip, een ontroerende comedy met Rick Engelkes en Vera Mann, Het Zakkendiner, het lachsucces van Parijs, Potasch Perlemoer, een blijspel met o.a. Hans Boskamp, Heddy Lester, Hein van Beem en Herfst in Riga, een romantische comedy met Ingeborg Elsevier en Kees Coolen. Het komend seizoen besteedt de Venrayse schouwburg extra aandacht aan moderne dans. De geboekte gezelschappen zijn van absoluut topniveau de internationa le voorstelling Nico van Scapino, Heiter Skelter, het levensverhaal van Sharon Tate en de Dansestafette met drie Nederlandse Topgezelschappen te weten; Het Nationaal Ballet, Dansgroep Krisztina de Chatel en Leine Roebana. Poppentheater wordt op de planken gebracht door Fred Delfgaauw met zijn interpreta tie van Don Quichotte. In samen werking met Theaterzangschool Lynn Steverink en Theatercafé De Artiest presenteert de schouwburg vier hele bijzondere culinaire theateravonden. Zang-en dans, solistisch en ensemblewerk en show dnderdelen worden afgewisseld met culinaire hoogstandjes. De Lynn's Dinner Shows staan gepland in oktober, december, april en mei. INFORMATIE Wat u verder moet weten? De theaterkranten met uitgebreide informatie over het volledige theaterprogramma van de Venrayse schouwburg zijn te verkrijgen in alle openbare gebouwen en Rabobanken in Venray en regiogemeenten. Wilt u het programma boekje opgestuurd krijgen dan kan dat ook. De boekjes zijn gratis te bestellen via de theaterkassa van de schouw burg tijdens de kantoorwerktijden vialelefoon (0478)582468. U heeft al een theaterabonnement indien u vier voorstellingen uit het program maaanbod kiest. Tot en met 27 mei kunt u de abonnementen bij de schouwburg inleveren of opsturen- waarna de volgorde van binnen komst middels loting wordt bepaald. Na 28 mei worden alle aanvraagfor mulieren op volgorde van binnen komst behandeld. Tot en met 16 september kunnen er abonnementen worden besteld. De vrije verkoop van kaarten voor het gehele seizoen begint op zater dag 18 september tussen 10.00- 16.00 uur. Adelbertvereniging Venray Mr. Pieter van Vollenhoven spreekt op dinsdag 18 mei om 20.15 uur in de bezoekerszaal van Beukenrode. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: veiligheid in samenhang met transport, veiligheid en criminaliteit en zijn werkzaam heden als voorzitter van het Fonds Hulp aan Slachtoffers. Geïnteresseerden zijn van harte wel kom. Aart de Kort verzorgt zondag 16 mei om 16.00 uur een orgelconcert in de kerk van St. Petrus Banden in Venray. Het orgel in de kerk is het grootste nieuw gebouwde (1955) door de firma Vermeulen uit Weert. Het heeft 42 stemmen, drie manualen en een vrij pedaal. Het programma omvat Fantasia in G van Bach, Magnirkat van Jean Tïtelouze en drie uitvoeringen van Ave Maria. De toegang tot het concert is gratis. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Zondag: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.0Ö tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uui. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 13 en 14 mei (Hemelvaart): H. JANSSEN, tel. 587273 15 en 16 mei: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen Hemelvaartsdag: G. GELLING en R. EELDERINK. Zaterdag en zondag: R. EELDE RINK en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.ni Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Ttelefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Lions Club Venray heeft op diverse plaatsen in Nederland overheerlijke Venrayse asperges verkocht. In veen, Leidschendam, Rijswijk, Hilversum, Rotterdam en Zeist kon iedereen verse asperges kopen waarbij de ngst bestemd was voor het goede doel. Met een netto-opbrengst van ruim 10.000 gulden kunnen de komende e weer een aantal spierdystrofiepatiëntjes een week op Texel vakantie vieren. irayse big band The Band verzorgt morgen- 13 mei een spetterend in café 't Podium. Het begint om 21.00 uur en bedraagt ƒ5,-. afgelopen vier maanden is hard gewerkt aan een 12-tal nieuwe stukken in latin-jazz stijl die op deze avond onder de muzikale lei ding van gastdirigent Harald Suilen zullen worden uitgevoerd. Er wordt een programma geboden waarin sfeervolle bossanova's, gezongen door Nancy Meijer, afgewisseld worden met spectaculaire stukken uit het repertoire van o.a. Bob Mintzer, Peter Herbolzheimer en Chick Corea. Een aanrader voor een ieder die van muzikale hoogstandjes houdt en een spetterend live optreden kan waar deren.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3