1.65 HALVE PRIJS EURO tapijt Feest, ILaVS VIE'GAVS 'Zo'n puinhoop als vorig jaar, dat mag niet meer' Weinig animo voor bouw bamboe kerk tot60% MINI POSTER ini v.d. Leur ALLES NU: De eindexamens zijn weer begonnen... Nog 165.000 gulden nodig voor restauratie kerk Leunen H. Oda terug naar Grote Kerk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Pinksteren 1999 MAGAZIJN - UITVERKOOP K£ uders strijden voor behoud speelvoorziening Landweert i Peel en Maas en Pinksteren èn vrijdag, zaterdag en -SBÏISSï: kortingen Janssen AUTOLEASE 18 x 27 RENT A TENT 0478-642493 Ie Ae PINKSTERDAG EN GEOPEND AMUSEMENTSCENTER oensdag 12 mei 1999 Nr. 19 HONDERD TWINTIGSI b JAAHUANU zerk - kantoorartikelen - Verteren - kabelkrant - kan- Brinfichting - hobby - boe- Rtijdschriften - computer- otestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 tail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant PEEL EN MAAS Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Ook de komenae ieestdagen bent u Tan harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: --rrrrTTAÏFflflARl in shopafdeling bij Berden, zij-ingang Wilhelminastraat start vrijdag 14 mei om 9.30 uur herenkleding dameskleding kinderkleding kostuums mantels jacks kolberts jacks pantalons 'jacks "japonnen "truien pantalons pantalons blouses hemden blouses jurkjes truien bonneterie jeans ALLE KLEDING IS MERKKLEDING VAN GERENOMMEERDE MERKLABELS erden Grotestraat 23 5801 BE Venray Waar de een zich weinig zorgen hoeft te maken, doet de ander al dagen geen oog meer dicht. De eindexa mens zijn weer begonnen en dat betekent voor menigeen drie weken stressen. Voor een dertigtal VBO-leer- lingen van het Raayland College stond er dinsdagmorgen biologie op het programma. In totaal staan circa 600 scholieren - verdeeld over VBO, Mavo, Havo en VWO - van ae Venrayse scholengemeenschap voor deze allesbeslissende test. Onveilige toestellen aan Bolderik verwijderd 'De speelterreinen aan de olderik in de Venrayse wijk Lndweert worden door de Jnneente systematisch kaalge- Bukt. Speeltoestellen verdwijnen; m kinderen krijgen er echter en nieuwe voor terug. De toe- llen die er nog staan, zijn hope- os verouderd en dringend aan ranging toe. De gemeente doet s en laat de spelende jeugd in kou staan. Ronduit schanda- Het protest is afkomstig van tricia Goumans, die namens «r dan twintig bezorgde en eurgestelde ouders uit de wijk ndweert spreekt. Vooral de manier waarop de eltoestellen aan de Bolderik wor- verwijderd, stoot de ouders in de borst", zegt Goumans. "Het leurt allemaal heel stiekem. Ze nen 's morgens in alle vroegte meer niemand het ziet. Ze weten toon dat ze anders op een golf protest kunnen rekenen." Ie bezorgde Goumans, zelf moe van een zoontje, begrijpt niet Ide gemeente ertoe beweegt om speeltuintje systematisch leeg te en. "Op het grasveld spelen ont- 'end veel kinderen. Als het zo irgaat, valt er binnenkort echter eis meer te spelen. Ze hebben al n klimrek en een goal wegge ld. Het enige wat er er nog staat, n een vervallen wip, hopeloos rouderde schommels en een paar afrotte banken. Het kan zo niet iger. Als we aan de gemeente vra- a wal er aan de hand is, krijgen geen antwoord. Maar we laten lerniet bij zitten. We zullen vech- voor het behoud van de speel- Wal Goumans nog het meest neemd is dat er bij de Plusmarkt a de Kruidenlaan onlangs een tfdnieuw speellerreintje is inge- til. "Daar begrijp ik dus helemaal ttsvan. Aan de Bolderik halen ze toestellen weg en laten ze de boel tpauperen en op een andere plek ile wijk herrijst plotseling een spl- lernieuwe speelvoorziening. Ze bben ons nergens van op de hoog- tebracht." Volgens gemeentevoor- htsterThea Koot zijn de toestel- aan de Bolderik verwijderd adat ze niet meer voldeden aan de veiligheidseisen. "De Keuringsdienst van Waren is na een inspectie tot deze conclusie geko men. De gemeente is na dit onaf hankelijke oordeel verplicht om de onveilige toestellen te verwijderen. Dat dit aan de Bolderik 's morgens vroeg is gebeurd, berust louter op toeval. Overigens is de gemeente niet verplicht om bewoners hier vooraf van op de hoogte te brengen. Als toestellen onveilig zijn, zal iedereen het er over eens zijn dat ze zo snel mogelijk moeten worden verwijderd." Koot benadrukt verder dat het nieuwe speeltuintje bij de Plusmarkt niet is ingericht ter vervanging van het speelterrein aan de Bolderik. "De twee speelvoorzieningen zijn namelijk voor kinderen van ver schillende leeftijden bedoeld. De toestellen op het terrein bij de Plusmarkt zijn geschikt voor de jeugd ouder dan tien jaar, die aan de Bolderik voor jongere kinderen." De toekomst van de speelvoorzie ning aan de Bolderik ziet er niet erg rooskleurig uit. In het speelruimte plan - waarin de gemeente de kwali teit van de speelplekken in Venray onder de loep heeft genomen - komen de drie terreinen aan de Bolderik - Bolderik/Akelei, Bolderik/Kruidenlaan en Bolderik/Dovenetel - er bekaaid van af. 'Saai ingericht', zo luidt het oor deel. Bovendien zorgen hagen en bergingen voor een verminderde sociale controle en is een aantal toe stellen onveilig. Gezien de ongunsti ge ligging vindt de gemeente het niet verstandig om de speelvoorzie ning door middel van een nieuwe inrichting aantrekkelijker te maken. Wel wordt de veiligheid van de bestaande speeltoestellen op peil gebracht en regelmatig gecontro leerd. Venrayse(16) lichtgewond Bij een ongeval op de rotonde van de Nieuwe Maasheseweg en Noordsingel in Venray is vrijdag avond een 16-jarige fietsster uit Venray gewond geraakt. Het meisje werd overgebracht naar het zieken huis. Na behandeling kon ze weer naar huis. VvGI wil personeelstekort in zomervakantie vroegtijdig oplossen De Ondernemingsraad (OR) van het Vincent van Gogh Instituut in Venray (VvGI) heeft vorige maand bij de Raad van Bestuur van deze psychiatrische zorginstelling haar zorg geuit over de personele bezetting in de zomervakantie. De OR vreest in de maanden juli en augustus een tekort aan personeel op de ver- pleegafdelingen. "Vorig jaar was het een regelrechte puinhoop en dat mag beslist niet meer gebeu ren", zegt secretaris P. Hortulanus van de OR. De Raad van Bestuur vindt de bezorgdheid begrijpelijk maar garandeert dat de proble men dit jaar in een vroegtijdig stadium zijn opgelost. "De vrees voor een tekort aan per soneel in de zomerperiode is niet nieuw', zegt M. van de Ven, hoofd personeelszaken van het Vincent van Gogh Instituut. "De OR wil gewoon duidelijkheid en dat is logisch. We zijn nu eenmaal een 24 uurs voorziening en dat betekent dat je dag en nacht voldoende mensen op de been moet hebben. En dat is zeker in de vakantie geen gemakke lijke opgave." Toch is er volgens Van de Ven geen reden om ongerust te zijn. Het probleem is bekend, dus we kunnen in een vroegtijdig stadium proberen om het op te lossen. En dat doen we dan ook. Uitzendkrachten en sta giaires worden benaderd met het oog op de naderende vakantieperio de. Met een aantal mensen hebben we al afspraken gemaakt." 'PUINHOOP' De Ondernemingsraad van het VvGI is blij met de nieuwe aanpak maar zal de ontwikkelingen zeer kritisch blijven volgen. "De puin hoop van vorig jaar heeft ons wat dat betreft genoeg geleerd", zegt OR-secretaris P. Hortulanus. "Sommige afdelingen moesten bij gebrek aan personeel sluiten. Om de schade enigszins te beperken wer den mensen op adminstratieve func ties met een verpleegkundige ach tergrond tijdelijk op verpleegafdeligen ingezet. Direct na de zomervakantie hebben we deze gang van zaken bij de Raad van Bestuur aangekaart. Gezegd dat het zo niet langer kon." Dat het instituut dit jaar de te ver wachten problemen in een vroegtij dig stadium in kaart brengt en pro beert op te lossen, doet Hortulanus deugd. De Raad van Bestuur heeft de OR immers laten weten dat het probleem - met uitzondering van de eerste week van augustus (kermis) - is opgelost. Over de aanpak blijft hij echter kritisch. Het aannemen van uitzendkrachten en stagiaires brengt volgens hem risico's met zich mee. "Risico's met betrekking tot de veiligheid van het personeel en de patiënten. Er worden immers mensen aangetrokken die vaak geen enkele ervaring hebben." OP DE GOEDE WEG De preventieve manier waarop het instituut nu te werk gaat, staat in schril contrast met de aanpak uit het verleden, toen personeelzaken vaak achter de feiten aanliep. Het bleek erg moeilijk te zijn om op het laatste moment voldoende arbeidskrachten te vinden, met alle gevolgen van dien. Van de Ven: "De afdelingen weten nu precies hoeveel en welke mensen ze nodig hebben. Op basis van deze informatie kan perfect bepaald worden hoeveel werkne mers er in de vakantietijd weg kun nen. Dit leidt vervolgens weer tot concrete afspraken met invalkrach ten. We zijn op de goede weg. In nauwe samenwerking met Matchpoint - de plek waar vraag en aanbod op elkaar wordt afgestemd - werken de afdelingsbesturen samen aan een preventieve oplossing." Een werkgroep, bestaande uit tien inwoners van Leunen, gaat de komende tijd door middel van gerichte acties geld proberen in te zamelen voor de restauratie van de kerk in het Venrayse dorp. De kosten van de opknapbeurt, die deze maand nog van start gaat, bedragen 1.2 miljoen gulden. Het kerkbestuur heeft nog 165.000 gul den nodig om de financiering slui tend te maken. Een speciaal voor dit doel ingestelde werkgroep gaat pro beren om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Enerzijds zullen stichtingen worden benaderd met een verzoek om subsidie te verlenen, anderzijds moeten concrete acties geld in het laatje brengen. ACTIES 'Hoe het een en ander er precies uit komt te zien, is nog niet duide lijk', zegt voorzitter W. Manders van de Leunense werkgroep. 'We weten wel dat het enkele grotere acties zullen worden, die we op zon dag zullen houden." Tijdens de komende parochievergadering op 18 mei kunnen door bewoners ideeën worden aandragen. Dan wordt dui delijk op welke acties de inwoners van Leunen kunnen rekenen. BIJDRAGE De restauratie van de kerk wordt grotendeels mogelijk gemaakt door bijdragen van het bisdom en het rijk. Het kerkbestuur in Leunen draagt 250.000 gulden bij. De opknapbeurt begint deze maand en zal naar alle waarschijnlijkheid tot de kerst duren. Op eerste Pinksterdag kunt u vanaf 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN 32,50pp (kinderen t/tn 12 jr ƒ1,- pet 10 cm Ikhaamdengte) In ons restaurant op heide Pinksterdagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het 3 gangen-keuze-menu voor maar ƒ37,50 p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's en boeiende tekenfilms. Hotel asteria Venray - Maasheseweg 80a, 5804 ad venray inl en reserveringen: tel 0478-511466 In verband met Pinksteren zijn voor volgende week de aanlevertijden gewijzigd. Kerkelijke diensten en sport- en verenigingsnieuws kunnen tot volgende week zaterdag 17.00 uur worden ingeleverd. Wedstrijdverslagen die volgend weekeinde worden gespeeld, dienen uiterlijk maandagavond 18.00 uur in oas bezit te zijn. Advertenties kunnen tot volgende week dinsdagavond 18.00 uur worden aangeleverd. Venray loopt nog niet warm voor het initiatief van de Venrayse kunstkring om het programma rond de opening van het ver nieuwde Theehuis in het Odapark op te luisteren met een gigantische bamboe kathedraal. Voor de bouw van het kunstwerk, waarin van 18 juni tot 15 augustus tal van culturele activiteiten zullen plaatsvinden, hebben zich inmid dels tien vrijwilligers aangemeld, die geen van allen uit Venray komen. Stichting De Lutteltuin uit Veghel die op uitnodiging van de Venrayse Kunstkring de bouw van de bamboe kerk voor haar rekening neemt, heeft nog onge veer vijftien mensen nodig. Op vrijdag 28 mei gaat op het gazon bij het Theehuis de bouw van de twaalf meter hoge, 22 meter brede en 46 meter lange bamboe kathedraal van start. De Venrayse, kunstkring en Stichting De Lutteltuin - gespecialiseerd in de bouw van bamboe constructies - denken twee weekenden nodig te hebben om het bouwwerk uit de grond te stampen. Tot nu toe hebben tien mensen - verspreid over het hele land - gereageerd op een oproep via internet om mee te hel pen. "Uit Venray heeft zich nog nie mand gemeld", laat secretaris Marijke Cieraad van de Venrayse Kunstkring desgevraagd weten. "Dat valt natuurlijk tegen. Maar als we straks met de bouw beginnen en mensen zien wat de bedoeling is. denk ik dat die bereidheid vanzelf komt." CULTURELE HART Het kunstenaarsinitiatief is samen met vijf andere culturele instanties - het Literair Café Venray, stichting Odapark, Bedrijf en Cultuur, Culturooy, concertorganisatie Fred Renirie en de Venrayse schouwburg, - vertegenwoordigd in het Cultureel Platform Venray. Deze overkoepe lende stichting heeft de opening van het Theehuis op vrijdag 18 juni aan gegrepen óm een groots opgezet cultureel programma op te zetten met ondermeer exposities, concer ten en voorstellingen. De Venrayse van 10 tot 17 uur ók OPEN van 10 tot 17 uur VENRAY Julianasinge! 7 Pe gezelligste eo meest sfeervolle accemmodatie in de omgeving. Voer bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. dans€s?j)arty alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREFNL (alleen kleinbeeld, geen 1 uur) Rfoto I video Patersstraat 10, Venray. tel. (0478) 58 44 85 Rühl Haegens van Aar Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs NoonlerfMl 8. Postbus 68. 5800 AB Venray Telefoon (0478) 584333. Ia« (0478) 584624 Email: rha venray8accounlnel nl - BISTRO" tel.: 0478-581869 Party tent verhuur officieel Opel Dealer voor Panningen. Venray e.o. Occassions Quality Cars Master Fit Originele onderdelen OPEL GHÏELEN Oude Oostrumseweg 4 Venray tel. (0478) 58 62 00 Schoolstraat 57 Panningen tel. (077) 30712 53 Schoolstraat 2 Horst MA T/M ZA 10.00-23.00 UUR, ZO 12.00-23.00 UUR kunstkring benaderde in dit kader het kunstenaarscollectief De Lutteltuin. Deze stichting gaat samen met een aantal vrijwilligers een gigantische bamboe kerk bou wen, die is gebaseerd op de grond lijnen van de beroemde kathedraal van Chartres. Van 18 juni tot 15 augustus wordt dit bouwwerk het culturele hart van het Odapark. Creatieve geesten met geloof in eigen kunnen, zullen zich in de kerk van hun beste kant laten zien. De organisatie heeft het programma in grote lijnen rond. Op zondag 20 juni is er een plechtige Drie Herenmis. op 26 juni "De Nacht van de poëzie' met vijf Limburgse en vijf Brabantse dichters en op 10 juli een glas-in-lood-expositie van Jan Verhallen, een bijdrage van colum nist Jo Wijnen en een dansact. De Venrayse kunstkring heeft verder de Afrikaanse gemeenschap in Venray benaderd om haar medewerking te verlenen. Ook moslims in de gemeente wordt gevraagd een bij drage te leveren. De definitieve invulling van het programma wordt pas bekend na 18 juni, als de kerk is geopend. De kathedraal zal namelijk ook gaan dienen als open podium voor iedereen die ergens in gelooft. Marijke Cieraad: "Dat geloven moet je heel breed zien. Of je nu gelooft in God, in kunst, in eigen zangkwa liteiten; of je dichter, beeldhouwer, zanger, danser of duivenmelker bent. De twee maanden dat de kathedraal in hel Odapark staat, is iedereen die gelooft in eigen kunnen van harte welkom. We willen dat het initiatief zo breed mogelijk wordt gedragen. En natuurlijk is de kathe draal al een bezienswaardigheid op zich. Het wordt een prachtige ruim te. waarin je tot bezinning kunt komen." Toch zullen niet alle uitingen van cultuur worden toegestaan. Zo krij gen rockbands met harde muziek geen toestemming om in de bamboe kerk hun kunsten te vertonen. De organisatie heeft namelijk bepaald dat uitsluitend akoestische muziek ten gehore gebracht mag worden. "We moeten natuurlijk rekening houden met de omgeving", besluit Cieraad. Het beeld van de Heilige St. Oda is gerestaureerd en mag vol gende maand haar vertrouwde plek in de Grote Kerk weer inne men. Op zondag 20 juni zal het beeld worden opgesteld tijdens de Drie Herenmis in een gigantische bamboe kathedraal in het Odapark. De dienst is een van de onderdelen van een uitgebreid programma rondom de opening van het vernieuwde Theehuis. Na afloop van de plechtige dienst in het bamboe bouwwerk zal het Odabeeld naar de Grote Kerk worden gebracht. Enige tijd gele den werd een ander Odabeeld na restauratie teruggeplaatst op haar oude plek in het Odapark. Deze verhuizing verliep toen allesbe- v halve vlekkeloos.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1