Springplank houdt kledingactie 25-Jarig jubileum kerkelijk zangkoor Servatius wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Informatie bijeenkomst riolering Verkeers- maatregelen Kennedymars TAXATIES Werkzaam heden rioolputten Verkeersmaatregelen Muziekfeesten Merselo 20 mei t/m 24 mei ^JUniNGENbr De Bonte Koe rond Hemelvaart 'Laatste jes' PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Anjerloterij Limburg 1999 Straat festival Ursulastraat lil >EEL en maas woensdag 12 mei 1999 - Pagina 17 Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrich- ingen is verplicht om krachtens de Wet nilieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in (iet belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2,de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd ruk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3,5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Ven ray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer te verlenen T. Nellen. Heidseweg 69 te Heide voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een opfokkip- penhouderij. gelegen aan de Heidseweg 69 te Heide; 2. Maatschap Claessens-Jenniskens, Ysselsteynseweg 70 teYsselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een legkippenbe- drijf. gelegen aan de Ysselsteynseweg 70 teYsselsteyn. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking heb bende stukken liggen ter inzage van 13 mei I999 tot en met 10 juni 1999 in het jemeentehuis, Raadhuisstraat I te 'enray, op maandag van 09.00 uur tot 730 uur en op de overige werkdagen 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip wor den ingezien. Gedurende bovengenoemde periode in een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders beden kingentermijn). Deze kan hierbij verzoe- ien zijn persoonlijke gegevens niet 'ekend te maken. Een ieder wordt, na slefonische afspraak, gedurende de edenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisse len hetzij tot het mondeling inbrengen in bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1.Timmerfabriek Peter van Duijnhoven VOF, johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een houtbewerkingsbedrijf, gelegen aan de Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel; 2. H. Camps, Deurneseweg I68 te Ysselsteyn voor een nieuwe, de geheleinrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Deurneseweg 168 teYsselsteyn; 3. W. Sikes, Overloonseweg 95 te Venray voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvar kens- en vleesstierenhouderij, gelegen aan de Overloonseweg 95 te Venray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 13 mei 1999 tot en met 24 juni I999 (6 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip wor den ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangeno men dat de veranderingen geen gevol gen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrich ting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: I. Maatschap Janssen, Peelweg 17 te Ysselsteyn i.v.m. het uitvoeren van diverse wijzigingen t.o.v. de vergun ning van 30 maart 1999 voor een varkens- en pluimveehouderij, gelegen aan de Veldstraat ongenum merd te Merselo. De melding kan worden ingezien van 13 mei 1999 tot en met 27 mei 1999 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: I. AC Restaurants en Hotels, Merwedeweg 4 te Breukelen voor het uitbreiden/wijzigen van de inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrich tingen milieubeheer aan de Venloseweg 9 te Castenray. De melding kan worden ingezien van 13 mei 1999 tot en met 27 mei 1999 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 12 mei 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het bouwen van een kleedgebouw aan de Sportlaan te Venray tnv S.V. Venray, Postbus I 10 te Venray; het veranderen van een rijwiel handel tot kapsalon aan de Merselose- weg 76 te Venray tnv E. Hermans, Merseloseweg 80; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Haalakker 59 te Oirlo tnv H. Claessens-Arts, Haalakker 59; het bouwen van een hondenken nel aan de Lorbaan 10 te Veulen tnv V.O.F. Gebr. Janssen, Lorbaan 10; het bouwen van een tuinkamer aan de Joke Smitstraat 12 te Venray tnv C.J.W. Min, Joke Smitstraat 12; het plaatsen van een houten ber ging/tuinhuisje aan de Buitenhof 4 te Oostrum tnv J.P.A. Keijsers, Buitenhof 4; het bouwen van een garage aan de Burgemeester Janssenstraat 16 te Venray tnv fam. Van der Laar, Burgemeester Janssenstraat 16. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb- Kn jn de afgelopen week voor - -wrstaande bouwplannen bouwver gunning verleend, het bouwen van een dakkapel aan de Etnalaan I te Venray tnv M.C. Boot, Etnalaan I het vergroten van de woning aan de Randenrade 70 te Oostrum tnv J.W.C.M. van Rooij, Randenrade 70; het bouwen van een garage aan de Castenrayseweg 8 te Oirlo tnv P.P.M.G. Willemssen, Castenrayseweg 8; het plaatsen van twee intrekbare i markiezen aan de Schoolstraat 40- 42 te Venray tnv Petit Restaurant Lion D or, Schoolstraat 40-42; het vergroten van de keuken (ach tergevel) aan de Grotestraat 103 te Venray tnv P.J.T.G. Thielen, Grotestraat 103; het veranderen en vergroten van de woning aan de Ringweg 33 te Ysselsteyn tnv A. Jenniskens, Puttenweg 108 teYsselsteyn; het vergroten van de woning aan de Dopheide 2 teYsselsteyn tnv P.M.J.M. Koonings, Dopheide 2; het vergroten van de woning aan de Wilhelmina Sangersstraat 23 te Venray tnv J.C.M. Schalkwijk, Wilhelmina Sangersstraat 23; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 13 te Venray tnv J.G. Linnenbank.Vossestaart 13; het vergroten van de woning aan de Hoogriebroekseweg 19 te Oirlo tnv P.J.M. Loonen, Hoogriebroekseweg 19; - het vergroten van de bedrijfsruim te aan het Keizersveld 4 te Venray tnv X.P.S. Holding B.V., Keizersveld 4; het bouwen van 28 woningen aan de Klaproos/Kaardebol/Kleefkruid te Venray tnv B.B.O.M. Projectontwikkeling, Leijenbroekerweg 38 te Sittard; het bouwen van een woning aan de Albionstraat 41 te Leunen tnv H.G.W. Martens, Boodenstraat 2 te Leunen; het bouwen van een hondenasiel aan de St. Jozeflaan 2 te Smakt tnv Goumans-Hermus V.O.F., St. Jozeflaan 2; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waar op de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Rondeveld 4 te Leunen tnv G.T.A. Reintjes, Rondeveld 4; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Rondeveld 6 te Leunen tnv P.J.G. van der Markt, Rondeveld 6; - het plaatsen van een dakkapel aan de Arkstraat 2 te Venray tnv J.J.S. Laarakkers, Arkstraat 2. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het bouwen van een tuinkamer aan de Vlinderbloem 9 te Venray tnv Mw. C.M. Eggermont, Vlinderbloem 9; het bouwen van een serre aan de Castelostraat 30 te Castenray tnv M.W.M. Classens, Castelostraat 30; het bouwen van een serre aan de Kruisstraat I te Venray tnv B.F. van Berlo, Kruisstraat I het veranderen en vergroten van de woning aan de Touwslagerstraat 7 te Venray tnv J.P.J. Jansen, Touwslagerstraat 7. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 14 mei 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 12 mei 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. De gemeente wil alle panden in Venray vóór 2005 aansluiten op de riolering en heeft hiervoor het plan 'Sanering ongezuiverde lozingen in de gemeente Venray' opgesteld. De gemeente organiseert hiervoor infor matie-avonden voor betrokkenen. Er zijn speciale informatiebijeenkomsten voor eigenaren van woningen en er zijn bijeenkomsten over bedrijfspan den. De betrokkenen krijgen een per soonlijke uitnodiging voor een van de bijeenkomsten. De eerste informatie avond is op 20 mei in de Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Deze avond is bedoeld voor woningeige naren uit Merselo, Veulen, Vredepeel en Smakt. De gemeente heeft voor de uitvoe ring van het project 'Sanering onge zuiverde lozingen' informatie nodig over de hoeveelheid en kwaliteit van het af te voeren afvalwater. Medewerkers van de gemeente Venray gaan dit inventariseren. Het is mogelijk dat zij betrokkenen benade ren vóórdat deze op de informatie avond zijn geweest. De gemeente kiest voor deze (snelle) werkwijze om zo spoedig mogelijk met de uitvoering van het project te kunnen beginnen.- In verband met de Kennedymars op zaterdag 15 mei en zondag 16 mei aanstaande, zullen verkeers maatregelen genomen worden. De volgende straten zijn afgesloten voor alle verkeer (wel toegankelijk voor voetgangers); zaterdag 15 mëi van 18.00- zondag 16 mei 18.00 uur: rijba nen en fietspaden schouwburgplein en Henseniusplein; Merseloseweg van Rabobank tot Schouwburgplein; Leeuwstraat; Henseniysstraat van Leeuwstraat tot Henseniusplein; Schoolstraat van Marktstraat tot Schouwburgplein. Zaterdag IS mei van 21.30 tot 24.00 uur: Weverslo, Janslust, Weversven, Handrik, Zandstraat, Veldstraat van Sehaapskuil tot Grootdorp, Haag van Pas tot Grootdorp, Grootdorp, Kleindorp van de Steeg tot Grootdorp. Zondag 16 mei Van 00.00 tot 05.00 uur: St. Appolloniastraat. Kapeiweg tussen de kerk en St. Appolloniastraat. Zondag 16 mei van 07.00 tot 18.00 uur: Langeweg tussen Fr. Michefstraat en Kempweg; Hoenderstraat tussen Bontekoestraat en de Houten Hoek, Merseloseweg tussen Westsingel en Schouwburgplein, Rooseveltstraat, Churchillstraat, Helfrichstraat tussen Merseloseweg enGerbrandystraat. Zorgcentrum Het Schutters veld blijft bereikbaar via de route Westsingel-Hoender- i^straat-Bergweg. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN aAreS-' Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De gemeente start in week 20 met werkzaamheden aan rioolputten op de Boterbloem ter hoogte van Daslook. De Boterbloem wordt voor circa vier weken volledig afgesloten. Het verkeer zal worden omgeleid. De gemeente start in week 20 ook met werkzaamheden aan rioolputten op de kruising F. Michielstrat/St. Ursulastraat. De F. Michielstraat wordt voor circa vier weken volledig afgesloten. Eén rijbaan van de St. Ursulastraat wordt voor circa vier weken afgesloten. Parkeerverbodszone Ingaande donderdag 20 mei t/m maandag 24 mei: Grootdorp. Pastoor Vercoulenstraat, Wethouder Pubbenstraat, Coppelenberg, Dorperveld. Eenrichtingsweg Ingaande donderdag 20 mei t/m maandga 24 mei: Pastoor Vercoulenstraat van Grootdorp tot Coppelenberg. Verkeersmaatregelen op de "Aid Merselse Dag' maandag 24 mei van 09.00 tot 19.00 uur: Stopverbod aan beide zijden van de weg: Merseloseweg tussen Hoenderstraat en Beek, Beek, Pas, Handrik tussen Pas en Weversven, Haag tussen Sehaapskuil en Pas. Stopverbod aan de noordzijde van de Sehaapskuil. Stopverbod over ca. 200 m. aan de zuidzijde van de Veldstraat. Afgesloten voor motorvoertuigen: Veldstraat bij Sehaapskuil, Merseloseweg bij Pas, Kleindorp bij Beekweg, Kleindorp bij Op de Ries. Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers: Bekersveld, De Hees. Eenrichtingsweg uigezonderd (brom-) fietsters: Handrik van Pas tot Weversven, Pas van Merseloseweg tot Handrik, Beek van Beekweg tot Merselosweg. VENRAY UW78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Jeugdclub de Springplank, met haar clubhuis aan de Beukenlaan, heeft via een bevriende relatie, beslag weten te leggen op een partij nieuwe vrijetijds- kleding voor kinderen en volwasse nen. Zij gaat deze kleding aan de man brengen op zaterdag 15 en zondag 16 mei aanstaande. Op beide dagen van I 1.00 tot 15.00 uur. Het betreft een eenmalige'actie, die bedoeld is om de clubkas te spekken. Jeugdclub de Springplank, die inmiddels al meer dan 25 jaar bestaat, houdt zich bezig met de jeugd van de basisschool. Middels drie clubavonden per week, krijgen de kinderen een zo breed mogelijk pro gramma aangeboden. Binnen, in het clubgebouw is er voldoende ruimte voor de binnenspelletjes en het knut selen. Bij goed weer, kan men terecht op het veldje langs het gebouw of met gaat op de fiets naar de bossen. Vrijwilligers Het team van de Springplank, bestaat uit zo'n dertigtal vrijwilligers. Een deel van hen, zorgt dat de ver schillende groepen kunnen draaien. Een ander deel neemt zitting in het bestuur. Omdat een belangrijk deel van de leiding bestaat uit jeugdige lei ders en leidsters is het verloop door studie groot. Vandaar dat de Springplank dan ook steeds op zoek is naar nieuwe kandidaten. Deze krijgen de kans, middels het volgen van cur sussen, zich te vormen tot jeugdlei der. De cursussen, waarvoor de Springplank aangesloten is bij de Verenigde Jeugdclubs Limburg, wor den uiteraard door de club betaald. De vrijwilligers helpen ook mee aan de verschillende acties, die de Springplank door het jaar heen houdt. De kledingactie van midden mei is daar ((n van. Wie interesse heeft om de leiding te komen versterken, kan contact opnemen met Jeanne Rommen, tel. 580217. Russische verdacht van autodiefstal De 37-eigenaar van een personenauto zag maandagmorgen aan de Patersstraat in Venray een onbekende vrouw in zijn gepar keerde auto zitcen. De politie hield even later een Russische vrouw aan. Omdat de vrouw illegaal in Nederland verblijft, is zij na ver hoor overgedragen aan de vreemdelingen politie. De Bonte Koe biedt rond Hemelvaartsdag hetVenrayse publiek weer een gevarieerd programma voor iedereen. Op woensdagavond is er een optreden van de Limburgse feestrockband 'Frans', het optreden begint om 21.30 uur. Donderdagmiddag 13 mei om 14.00 uur is het weer tijd voor de traditio nele popkwis.Tijdens deze kwis, tes ten muziekfreaks uit ons eigen Limburg hun kennis over de popmu ziek. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Aansluiten op de popkwis volgt een optreden van de Venrayse coverband 'So Watt, bestaande uit: Mieke Hermsen, Fred Hermans, Jacky Maithuhu, Pascal Arts en Ramon Barents. Zondag 16 mei vindt er tijdens de binnenkomst van de Kennedymars nabij De Bonte Koe een Luikse Markt/boeken-platen-cd-ruilbeurs plaats vanaf I 1.00 uur. In de loop van de middag vindt er een muziekoptre- den plaats en voor de kinderen is er een grimeuse aanwezig.Verder zijn er naast de koopjes diverse hapjes en drankjes te verkrijgen. De organisatie is in handen van zaalvoetbalvereniging De Bonte Koe/Zo Wij Zo. Examen-programma Onder de naam 'de laatste loodjes' verzorgen Stadsomroep (Venlo), SLOT (Tegelen); Reindonk (Horst) Omroep P&M (Helden) en Omroep Venray vanaf 12 mei samen een radio programma over het centraal schrif telijk eindexamen van het voortgezet onderwijs. Het geheel door vrijwilli gers opgezette programma wordt op iedere examendag uitgezonden tus sen 19.00-222.00 uur. De uitzendin gen zijn op 12,17.18.19.29,25.26.27 en 28 mei.Tijdens de avonduitzendin gen bespreken bijna 50 docenten uit Noord-Limburg de examens van die dag. Tijdens de uitzendingen kunne leerlingen de studio bellen om vragen voor te leggen aan de docenten, of om hun opmerkingen, reacties en aan vullingen kwijt te kunnen. De studio is bereikbaar onder tel. 077-3516197. Het programma is horizontaal geprogrammeerd, d.w.z. dat de besprekingen voor ieder niveau elke dag steeds even laat beginnen. VBO/MAVO c-d-niveau: 19.00-20.00; HAVO: 20.00-21.00; VWO: 21.00- 22.00 uur. De uitzendingen in Venray zijn te ontvangen op etherfrequentie 90.2 MHz; op kabel: I03.4 MHz. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Op maandag 17 mei 1999, start in alle 54 Limburgse gemeenten de ver koopcampagne van de jaarlijks Anjerloterij Limburg. Ook dit jaar zul len weer duizenden verenigingsmen sen, door heel Limburg, in hun eigen omgeving de loten van de Anjerloterij Limburg 1999 te koop aanbieden. Het Anjerfonds Limburg dat de Anjerfondsloterij verzorgt, is samen met 14 andere regionale Anjerfondsen verbonden aan het Prins Bernhard Fonds te Amsterdam. Zij vormen tezamen het cultuurfonds voor Nederland. Zij subsidi(ren pro jecten op cultureel gebied in brede zin: muziek, theater, letteren, beelden de kunst, monumentenzorg, kunst- en cultuureducatie, wetenschap en natuurbehoud. In de provincie Limburg werd in 1998 ca. 800.000 gul den toegekend aan 201 projecten. Het zwaartepunt van de subsidising in Limburg lag in de sector muziek. Het Anjerfonds Limburg heeft een jaarbudget van bijna 800.000 gulden. De hoogte van dit budget wordt bepaald door de bijdragen uit het Prins Bernhard Fonds en door de opbrengst van de jaarlijkse Anjerloterij. Drie-korenconcert op 16 mei om 15.00 uur Het zangkoor dat de liturgische muziek verzorgt in de Servatiuskapel bestaat 25 jaar. Dit jubileum was voor het koor de aanleiding om zich te bezinnen over de reden van haar bestaan. Drie zaken kwamen naar voren. Allereerst wil het koor een dienst bewijzen aan mensen die van wege psychisch lijden zij opgenomen. Bovendien wil het koor met de beschikbare mogelijkheden zang ver zorgen die muzikale kwaliteit heeft. En tenslotte wil het koor ertoe bij dragen dat religieuze inspiratie wordt vrijgemaakt. Besloten werd om een jubileumviering te organiseren waarin deze drie elementen centraal staan. Het is een concert geworden met de titel: 'Lijden, muziek en religie'. Dit concert zal cirkelen rond de vraag hoe de relatie tussen deze drie the ma's is. Hoe komt lijden in muziek tot uitdrukking? Hoe kan muziek mensen tot religieuze ervaring brengen? Hoe geeft religie stem aan gevoelens die het lijden oproept? Hoe kan muziek het lijden verlichten? De koorzang heeft een traditie van eeuwen. Om ook iets van die geschie denis te beleven en iets van de ont wikkeling te laten zien, die zich zowel muzikaal als inhoudelijk in deze zang heeft voorgedaan, komen tijdens dit concert drie koren aan bod. Het Venray's Gregoriaans Koor laat de eerste vorm van kerkelijke muziek horen: de gregoriaanse eenstemmig heid. Het Collegium Vocale brengt een programma met buitenlandse meer stemmige muziek. En het jubilerend koor zingt modern Nederlands reper toire. Guus van Loenen zal voor inlei ding en toelichting bij het programma zorgen. Dit jubileumconcert vindt plaats op zondag 16 mei in de kapel van de locatie Stationsweg. Het begint om 15.00 uur en zal tot ongeveer 17.00 uur duren. In de pauze biedt het jubi lerend koor de aanwezigen koffie aan. U bent van harte welkom. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wijkcentrum den Hoender organi seert op zondag 6 juni een straatfesti val op de St. Ursulastraat. Voor de rommel- en hobbymarkt zijn kramen te huur (tel. 0478-588359). De kin- dermarkt is gratis.Verder zijn aanwe zig: diverse spellen, de suikerspin en het springkussen. In het wijkcentrum wordt een demonstratie gegeven door de ouderenvereniging met koersbal. Het bezichtigen van gemaak te werkstukken door de handwerk groep is ook mogelijk. Het straatfesti val begint om 13.0 uur en eindigt om 17.00 uur. Er wordt geen entree gevraagd.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 17