FRANSOL Basement Band haalt uit CONTACTLENZEN Holthees wil dorps kermis behouden Ludieke presentatie van streekproduct Hele buitengebied Venray krijgt rioolaansluiting Informatieavond over honden Kinderen mogen speeltuin zelf inrichten OOK ZO DE BALEN VAN LASTIGE ZONNESTRALEN? GEWOON FRANSOL IN HUIS HALEN! Jongeren willen zich verenigen in platform Gemeentesecretaris op non-actief actief gezet CONTACTLENZEN Speciaal voor "moeder" UW ZONWERINGEN Inzamelingsactie boeken Oranjeconcert een groot succes PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS BEZORGEN? Moederdag - Unicefdag 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Donderdag 13 mei concert in 't Podium KURSTJENS Informatieavond zwangerschap en bevalling donderdag 6 mei 1999 - Pagina 5 vrijdag en zaterdag Bij aankoop van schoenen vanaf 149.95, luxe schoudertas cadeau in de kleuren zwart, bruin, d. blauw, zolang de voorraad strekt. rdpttr/e Sc/reenen tr fcn.W'i dé gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11, Venray Kinderen uit de gemeente Venray mogen meebeslissen over de inrichting van de nieuwe speel tuin in het Vlakwatergebied. De ontwerper krijgt nog dit jaar een pakket van eisen aangeboden, waarin de jeugdige adviezen zijn ïerwerkt. Dat heeft de Stichting Speeltuin bekendgemaakt. Basisscholen, kinderdagverblij ven en het voortgezet onderwijs kunnen na de zomervakantie hun speelwensen kenbaar maken. Dan aat namelijk het project Jnderinspraak van start op een tiental scholen in de gemeente. De kinderen mogen hun ideale speel toestel op papier zetten. De aller jongsten maken bijvoorbeeld een kening of een kijkdoos, de wat idere basisschoolleerlingen een fotocollage over hoe de ideale speel tuin er uit moet komen te zien. Leerlingen van het voortgezet onderwijs krijgen tot slot de opdracht een maquette te maken. Alle ideeën worden in de herfstva kantie tentoongesteld. De Stichting Speeltuin hoopt dat zowel scholen uit Venray-centrum als de kerkdor pen zich voor het project zullen aan melden. Dit om een goed beeld te krijgen van alle kinderwensen in de gemeente Venray. Als er zich teveel scholen aanmelden, zal de stichting zelf een selectie maken. Als de jeugd haar zegje heeft gedaan, zal er eind van dit jaar één schetsontwerp worden gepresenteerd. Dan wordt ook duidelijk wat ongeveer de kos ten zijn. De verwachting is dat de nieuwe speeltuin in 2001 speelklaar PEEL EN MAAS WEEKBLAD OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 Na het succes van de dertiende boeken- en platenbeurs van de Stichting Boeken Steunen Mensen - de opbrengst in januari bedroeg maar liefst 70.000 gulden - is de organisatie al bezig met de voorbe reidingen voor de volgende beurs. Het project dat daarmee gesteund wordt, is nu de nieuwbouw van een basis/middenschool in Ghana. Op verschillende adressen in Noord- Limburg kunnen weer boeken, pla ten en cd's worden ingeleverd. In Venray kan dit bij de ATEBE-gara- ge. telefoon (0478)586200. Het Oranjeconcert dat Rabobank Venray-Oostrum woensdag 28 april organiseerde, was een succes. Bijna 500 senio ren uit het werkgebied van de bank in Venray, Oostrum, Smakt en Heide genoten van dit con- cert.Harmonie Euterpe uit Venray en harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum speelden verschillende nummers. Mede-initiatiefnemer Piet Rutten van Rabobank Venray- Oostrum:"Het was een sfeervolle avond. De concertgangers konden genieten van een populair concert In juni organiseren we nogmaals een aantal concerten. Jongeren uit een aantal Venrayse kerkdorpen hebben hun krachten gebundeld in een werkgroep, die zich bezighoudt met de organisatie van een groots opgezette manifesta tie voor jongeren tussen de twaalf en achttien jaar. In dit kader heeft de werkgroep vorige week in wijkcen trum 'l Stekske in Landweert gesprekken gevoerd met de gemeen te Venray en welzijnsinstelling Synthese. Maar het blijft niet bij één evenement. De werkgroep wil namelijk uitgroeien tot een perma nent, bovenwijks jongerencentrum, iets wat de gemeente en Synthese toejuichen. De manifestatie moet in septem ber op het Schouwburgplein en Henseniusplein plaatsvinden. Op de rol staan optredens van diverse muziekbands en rennen of springen aan een elastiek (bungee- running en - jumping). Verder wordt er aan gedacht om jongeren de mogelijkheid te bieden om zelf een videoclip op te nemen en jeugdso- zen uit de dorpen de kans te geven om zich te presenteren. Drie jonge ren hebben zich in eerste instantie bereid verklaard om de komst van een jongerenplatform mede moge lijk te maken. Leeftijdgenoten op scholen voor voortgezet onderwijs zullen binnenkort worden benaderd om het initiatief te steunen. Het nieuwe orgaan wil de belangen gaan behartigen van de circa 9500 jonge ren tot twintig jaar, die in de gemeente Venray woonachtig zijn. Als het platform er komt. krijgt de gemeente er bovendien een vast aanspreekpunt bij. Het college van B en W van Boxmeer heeft gemeentesecretaris mw. E.J.R Bouten met ingang van I mei 1999 eervol ontslag verleend. Volgens het gemeentebestuur is het niet mogelijk gebleken om tot een oplossing te komen en zijn verdere bemiddelingspogingen gezien het belang van de functie van gemeente secretaris onverantwoord. De gemeenteraad heeft daarom op 28 april jongsleden besloten om het dienstverband van mevrouw Bouten op te zeggen omdat 'voortzetting van het arbeidsrelatie niet vrucht baar is geacht'. De gemeente Boxmeer wil verder niet inhoudelijk op de kwestie ingaan omdat het een personeelsaangelegenheid betreft. Op de St. Joseph Hoeve van Jeanne en Jan Slangen in Veulen is op ludieke wijze een nieuw Limburgs streekproduct gepre senteerd aan inkopers werkzaam in de levensmiddelen- en horeca branche. Het gaat om een zachte, witte kaas die doet denken aan fetakaas en die onder de merk naam St. Joseph's Witte op de markt wordt gebracht. De St. Joseph Hoeve is een klein familiebedrijf dat in 1972 werd opgezet als veehouderij en dat sinds 1989 ook als zuivelindustrie van zich doet spreken. Met een produc tiecapaciteit van liefst 300 ton per jaar heeft de St. Joseph Hoeve zich inmiddels ontwikkeld tot een van de grootste productiebedrijven van zachte kaas in Nederland. Jan Slangen: "Bij de bereiding van onze St. Joseph's Witte gebruiken we uit sluitend melk van onze eigen koei en. Wij zijn er trots op over een vee stapel te beschikken van absolute topkwaliteit. Het is dan ook geen toeval dut onze 'Josephien 496' begin 1999 werd uitgeroepen tot de mooiste roodbonte koe van Limburg. Miss Limburg dusTijdens de presentatie van one St. Joseph's Witte hebben wij daarom in aanwe zigheid van onze gasten de kro ningsceremonie van 'Josephien 496' nog maar eens dunnetjes overge daan." Venray wil voor het jaar 2005 alle percelen in het buitengebied op de riolering hebben aangesloten. Het gaat in totaal om circa 1555 wonin gen en bedrijven, die op dit moment nog geen aansluiting op het riool hebben. Dat is de belangrijkste doel- stelling van het 'Beleidsplan sane ring ongezuiverde lozingen Venray', vorige week donderdag werd gepresenteerd. De gemeente kiest ervoor om de panden op de riolering aan te sluiten omdat dit beter is voor het milieu, weinig administratieve afwikkelingen vergt en bovendien goedkoper is dan alternatieve manieren om afvalwater af le voe ren. De provincie adviseert gemeen ten ook om buitengebieden op het riool aan te sluiten. Totale kosten van het project, dat V|jf jaar in beslag gaat nemen, wor- rien geraamd op 22 miljoen gulden. De gemeente neemt hiervan 7.1 mil- J<Kn gulden voor haar rekening. De genaren van woningen en bedrij en die op de riolering worden aan- Moten betalen respectievelijk 2.7 biljoen en 12.2 miljoen gulden. Met ieze eigen bijdrage dienen zij zelf invullende voorzieningen te treffen 'phun erf om de rioolaansluiting op Pon pand mogelijk te maken. Voor advies over hoe de rioolaansluiting op eigen terrein het beste vorm kan worden gegeven, kunnen zij bij de gemeente aankloppen. B en W reserveren namelijk 300.000 gulden aan servicekosten. Omgerekend betekent dit dat iedere bewoner drie uur lang een beroep kan doen op de deskundigheid van de gemeente. Het buitengebied van Venray wordt ruwweg onderverdeeld in 'zeer kwetsbare gebieden', 'kwets bare gebieden' en 'overige gebie den'. Welke panden wanneer aan de beurt komen, is nog niet duidelijk. De definitieve planning wordt pas gemaakt, nadat de Venrayse gemeenteraad op 28 september het plan heeft goedgekeurd. Vanaf 18 mei zullen er in twee maanden tijd tien informatie-avon den worden gehouden voor de bewoners en eigenaren de 1555 aan te sluiten panden. Eigenaren van woningen en agrariërs zullen apart worden geïnformeerd. De gemeente kan tijdens zes info-avonden reke nen op de deskundigheid van de LLTB. De betrokkenen krijgen tot en met 23 juli de kans om schrifte lijk op het plan te reageren. De aan bevelingen tijdens de info-avonden en de inspraakreacties worden ver volgens gebundeld, waarna het col lege van B en W op 24 augustus met een definitief voorstel komt. Dit wordt vervolgens ter advisering aan de politiek voorgelegd. Vacaturebank vrijwilligerscentrale Synthese De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. Synthese zoekt voor de Speel-o- theek in Venray iemand voor het uit lenen van speelgoed; advies en informatie verstrekken; aankoop, registratie en herstel van speelgoed. Men dient zelfstandig te kunnen werken; klantvriendelijk te zijn en belangstelling hebben voor de ont wikkeling van het kind. De werktijden zijn: vrijdaa van 16.00-18.00 of van 16.00-20.00 of van 18.00-20.00 uur. Meer informatie: Synthese, Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 516995. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas.Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter. De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Unicef houdt weer haar jaarlijkse verkoopactie. Op vrijdag 7 en zater dag 8 mei bent u in de gelegenheid om tijdens de openingstijden. Unicef-artikelen te kopen bij de Hema te Venray. Er is weer een groot aanbod van nieuwe artikelen. Een goede gelegenheid om in het teken van moederdag, projecten voor kinderen in derde wereld-lan den te steunen. Verkooppunt: A. Mutsners, tel. 0478-584189, De Venrayse big band The Basement Band verzorgt op don derdag 13 mei een spetterend optreden in café 't Podium. Het optreden begint om 21.00 uur en de entree is gratis. De afgelopen 4 maanden is hard gewerkt aan een aantal nieuwe stuk ken in latin-jazz stijl die op deze avond onder de muzikale leiding van gastdirigent Harald Suilen zul len worden uitgevoerd. Harald Suilen, die trompet- compositie en arrangeren studeerde aan de conser vatoria van Maastricht en Hilversum, werd gevraagd om spe ciaal voor dit Latinproject enkele nummers te arrangeren en met de Basement Band in te studeren. Het resultaat: een programma waarin sfeervolle bossanova's, gezongen door Nancy Meijer, afgewisseld worden met spectaculaire muzikale hoogstandjes uit het repertoire van o.a. Bob Mintzer en Chick Corea. De Basement Band is een vereni ging en bestaat uit negentien muzi kanten en een zangeres. Zij bestaat reeds 15 jaar. Tot nu toe stond op het repertoire 'klassieke' big band swing in de stijl van Count Basie. Hoogtepunten in de geschiedenis van de band zijn o.a. een optreden met jazzvirtuozen Ben van den Dungen en Jarmo Hogendijk, een cd-opname (1994) en enkele muzi kale shows in de schouwburg van Venray. Harald Suilen schreef reeds voor diverse orkesten waaronder het Limburgs Symphonie Orkest, de Koninklijke Militaire Kapel en de Luchtmachtkapel. Voor Vakmanschap, Kwaliteit en Service: - vraag ons informatiepakket aan - VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 Inwoners van Holthees-Smakt laten er geen misverstand over bestaan: de kermis in hun kerkdorp moet behouden blijven. Dat blijkt uit de resultaten van een door de dorpsraad gehouden schriftelijke enquête, die door 73 huishoudens werd ingevuld. Slechts 6 onder vraagden zien liever dat de kermis verdwijnt. Als mogelijke alternatie ven dragen zij aan: één grote kermis in de gemeente Boxmeer, een groot dorpsfeest met medewerking van de diverse verenigingen, een dag met festiviteiten voor jong en oud. of een zeskamp. Over de vraag of de huidige ker mis lang genoeg duurt, zijn de meni- gen verdeeld. Slechts 8 geënquê teerden zijn tevreden over hoe het nu is, 1 1 mensen zien liever dat de kermis van vrijdag tot en met zon dag duurt, 19 personen hebben de voorkeur voor zaterdag tot en met maandag, drie inwoners prefereren weer een andere tijd. 32 ondervraag den hebben geen mening. Opvallend veel mensen (36) vinden het een goed idee om de kermis weer te laten plaatsvinden op de eerste zon dag in juli, zoals dat vroeger het geval was. Elf personen zien hier niets in, 26 hebben geen mening. Het merendeel van de onder vraagden vindt dat de kermis in Holthees-Smakt aantrekkelijker gemaakt moet worden voor jong en oud. Meer gevarieerde en kleinere attracties, iets nieuws voor kinderen van 7 tot 10 jaar, een viskraam, springkussen, disco, spijkerbroek hangen, meer betrokkenheid van dorpsbewoners, muziek die mensen aantrekt in plaats van op de vlucht doet slaan, een terras aan de kermis, een muzikale avond voor volwasse nen. een dorpslunch tussen de mid dag en een kindermiddag zijn sug gesties die door de dorpsbewoners worden gedaan. De dorpsraad zal hun aanbevelin gen meenemen in de 'werkgroep kermis' van de gemeente Boxmeer. Dinsdag 11 mei organiseren het St. Elisabethziekenhuis, het Groene Kruis Noord-Limburg en de ver- Lskundigen uit de regio Venray/Horst een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevalling. Deze avond wordt gehouden in het St. Elisabethziekenhuis in Venray en is bedoeld voor alle aanstaande ouders, ongeacht waar zij in behandeling zijn. De toegang is gratis. Op het programma, dat om 19.30 uur begint, staan presentaties van een verloskundige, een gynaecoloog, een diëtist, een fysiotherapeut, een verpleegkundige van de verlosafdeling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is vanaf 19.00 uur een informatiemarkt te bezoeken met diverse stands, onder andere de Kraamzorg Noord- Limburg. de afdeling di(tetiek en diverse leveranciers van kinderproducten. Belangstellenden worden verzocht zich van tevoren op te «even. Dit kan op werkdagen bij: Dienst Kraamzorg Groene Kruis Noord-Limburg, lel. 077-3247000 (tussen 10.00-12.00 uur); Polikliniek Verloskunde St. Elisabethziekenhuis, tel. 0478-522436 (tussen U .00-12.00 uur). Hier kunt u ook terecht voor meer infor matie. roodbonte koe van Umbury

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5