open v.a. 8.30 uur 1 V 1 Harold O LENSSEN Vrijdag koninginnedag Eerbetoon aan huisarts Karei Heijs 30 april Plannen voor uitbreiding tennispark Landweert s Op, Bij Portas Renovatie Service in Wanssum Behoefte aan verbetering mestkwaliteit Giorgio Armani show bij Mij ling Speciaal Optiek Energiek in de logistiek Het Astma Fonds 40 jaar Voorinschijving Kennedymars Venray loopt ten einde Verkeersgewonde Vacaturebank vrij willigerscentrale Omroep Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? Engelse avond succes VAN OORSCHOT MODE 8 PEEL en maas donderdag 22 april 1999 - Pagina 9 KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Kunstwerk Maashese kunstenaar Rien Evers Het management- en adviesbu reau SEMAD uit Westervoort heeft vergevorderde plannen met het tennispark in Landweert. Het bureau wil het clubhuis verbou wen en er een sauna en wellicht in een later stadium een fitnesscen trum bouwen. SEMAD heeft met ingang van 1 april de exploitatie van het tennispark van eigenaar Drentje overgenomen. Tennisclub Rodhe huurt voortaan de banen van SEMAD. De 270 leden tellende vereniging gaat zich met name op het zomerseizoen rich ten. De invulling van het wintersei zoen komt voor rekening van SEMAD. "Voor ons betekenen de huidige ontwikkelingen eveneens een nieuwe, frisse start. Alle perike len uit de voorgaande jaren zijn nu verleden tijd", aldus pr-man Rob Duppen van TC Rodhe. "In de afge lopen jaren zijn nogal wat leden afgeknapt op datgene wat zich in de club heeft afgespeeld. Zo moesten zij bijvoorbeeld, of ze nu wilden of niet, bardiensten draaien. Nu komt de exploitatie van het clubhuis geheel voor rekening van SEMAD. Het bedrijf heeft een parkmanager aangesteld die eveneens verant woordelijk is voor het horecage deelte." Door tal van activiteiten te organiseren, gaat TC Rodhe ook proberen om oudleden terug te halen naar het tennispark in Landweert. "Die mensen zijn niet voor niks weggegaan. We gaan er keihard aan werken om het negatie ve verleden van de vereniging in de wijk en in Venray uit te wissen en ons blazoen op te poetsen. Komende zondag gaan we daarmee van start tijdens een kennismakingsdag op ons park." SEMA wil de verbou wing van het clubhuis en de uitbrei ding met een sauna nog voor het komende winterseizoen verwezen lijken. Het bureau onderzoekt nog of de exploitatie van een fitnesscen trum haalbaar is. De Maashese kunstenaar Rien Evers heeft de afgelopen maanden gewerkt aan een kunstwerk om de legendarische Meerlose huisarts, dokter Karei Heijs, te eren. Hij heeft dat gedaan op initiatief van buurtvereniging Naobere en in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum. Zes jaar geleden op carnavalsza terdag stierf dokter Heijs vrij plotse ling. De buurt waarin de dokter woonde en vele jaren zijn praktijk had, wil de huisarts op deze wijze postuum eren. Het kunstwerk wordt morgen, vrijdagavond 23 april om 19.15 uur, onthuld wordt door mevrouw Heijs. Het kunstwerk is Portas Vakbedrijf Renovatie Service BV in Wanssum organi seert op zaterdag 24 (van 13.00 tot 17.00 uur) en zondag 25 april (van 11.00 tot 17.00 uur) open deuren dagen. Het bedrijf van Venraynaar Hans Schwachöfer is sinds 1 maart gevestigd aan de Stayerhofweg 2a in Wanssum. Burgemeester Hahn van Meerlo- Wanssum verricht zaterdag om 15.30 uur de officiële opening van Portas. In de werkplaats en showroom kan men een indruk krijgen wat met Portas allemaal mogelijk is en dat gaat veel verder dan de sinds jaren bekende renovatie van deuren. Een verwaarloosde trap opnieuw bekle den, een kaalgetrapte deur een nieuw leven gunnen, kozijnen ver nieuwen of een keuken weer als nieuw eruit laten zien. Dat en nog veel meer kan bij Portas. Tijdens de open deuren dagen kunt u een kijkje nemen in de nieuwe werkplaats en showroom in Wanssum. Daar wordt bijvoorbeeld bestaand materiaal met een speciaal door Portas ontwikkel de kunststof in houtstructuur ommanteld. Zo kunnen glasdeuren dicht worden gemaakt of andersom. Er zijn wel duizend verschillende modellen in vele keuze- en variatie mogelijkheden en vele dessins (onder andere beuken. Canada ahorn en ivoor), terwijl de deuren geplaatst op het nieuwe pleintje tegenover de ambtswoning in Meerlo. Over de aard van het kunst werk laat de buurt nog niets los. Dat moet een verrassing blijven, vinden de leden van het buurtcomit aan de Hoofdstraat. Veel wandelaars zullen hier even uitrusten en kennismaken met de vroegere huisarts, zo denkt het buurtcomité. Vrijdagavond loopt het hele dorp uit om met fanfare Eendracht, de familie Heijs, het gemeentebestuur en de initiatiefne mers van De Naobere het kunstwerk te onthullen. De fanfare trekt om 19.15 uur vanaf het gemeentehuis naar het pleintje waarna mevrouw Heijs het kunstwerk zal onthullen. verfraaid kunnen worden door bij voorbeeld sierkaders. glaskaders, glas in lood en zelfs fleurglas. Tevens kan men de deurkozijnen laten beklèden in hetzelfde dessin als de Portasdeur. KWALITEIT Op het gebied van keukens en badkamermeubelen hanteert Portas een tweetal exclusieve lijnen, de vertrouwde uitvoering in vele decors verkrijgbaar zoals kersen, alpina wit, beuken de de moderne lijn met een strakke vormgeving en decors als ahorn, trentino appel en staalgrijs. Portas biedt een nieuw alternatief bij de renovatie van keu kens, waarbij men ervan uit gaat dat men alleen vernieuwt wat nodig is. Nieuwe keukendeurtjes worden in de werkplaats exact op maat gemaakt, maar ook zijaanzichten in hetzelfde dessin, nieuwe werkbla den, achterwanden, inbouwappara- tuur. apothekerskasten, alles wat er op keukengebied op de markt is, kan worden geleverd. Wie kiest voor Portas merkt dat een renovatie bijna geen rommel geeft en altijd goedkoper is dan een kwalitatief vergelijkbare nieuwe keuken. Alle nog goede delen van de keuken die niet aan vervanging toe zijn, kunnen behouden blijven. Tenslotte heeft Portas een trappen renovatiesysteem en worden radia tormeubelen op maat gemaakt. Collectanten gezocht Van 3 tot en met 11 mei is dit jaar de collecte voor het Astma Fond. Voor aanvullend onderzoek en voor lichting is nog steeds veel geld nodig. De jaarlijkse collecte is daar om noodzakelijk. Wij zijn dringend op zoek naar mensen die tussen 3 en 11 mei I a 2 uur van hun tijd willen besteden aan het collecteren voor het Astma Fonds. Doordat het in die tijd vakantie is, zijn een aantal vaste collectanten weg. Dit maakt het extra moeilijk om in de hele wijk te kunnen collecteren. Vandaar ons dringend verzoek: bel ons en meldt u aan als collectant, alleen of met zijn tweeën (is óók nog gezellig!). Alvast hartelijk bedankt. Voor Landweert: Stan Bertijn. tel. 583474; voor Antoniusveld: Ria Wiijnhoven. tel. 510237. De voorinschrijving voor de 16e Kennedymars Venray loopt ten einde. Voor 17,50 gulden kunt u nog tot en met 8 mei inschrijven om deel te nemen aan deze 80 kilometer lange wandeltocht, die binnen twintig uur moet worden afgelegd. Na 8 mei kunnen deelne mers alleen nog inschrijven op de dag zelf (15 mei) tussen 14.00 en 20.30 uur op het Schouwburgplein. De inschrijving kost dan 27,50 gulden. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij het VVV-kantoor in Venray aan de Grote Markt 23, vanaf begin mei Henseniusplein 13. Het kantoor is open op maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur en telefonisch te bereiken onder num mer (0478)510505. De Kennedymars Venray is onderdeel van de Kennedy Walker. Deze titel wordt verdiend door tenminste vijf Kennedymars te lopen. Per serie van vijf mogen er echter maar drie dezelfde marsen zijn, dus moet er op tenminste drie verschillende plaat sen gewandeld zijn. Verder zijn er nog de titel Super Kennedy Walker en Master Kennedy Walker bij respectievelijk tien en vijftien Kennedymarsen. Naast de wandel tocht is er nog de traditionele Kennedytoertocht. Deze fietstocht, die nagenoeg dezelfde route volgt als de wandeltocht, wordt georgani seerd door TWC Oostrum. De inschrijving van de fietstocht kost vier gulden voor volwassenen en twee gulden voor kinderen. Start- en eindpunt van de Kennedytoertocht is bij café Hulsman. De controlepos ten zijn in Veulen en Oostrum. Na afloop van de fietstocht is tegen bet aling een herinnering te krijgen. Als de laatste fietser binnen moet zijn (17.00 uur), start voor de eerste ker de skeelertoertocht. De tocht voert de skeelers over een route van onge veer 25 kilometer door het Venrayse land. De vrije tocht voldoet aan de eisen van de Skeelerbond Nederland. De deelnemers moeten zich aan de geldende verkeersregels houden en zijn verplicht een helm te dragen. De inschrijvingstermijnen voor de skeelertoertocht zijn dezelf de als voor de Kennedymars, alleen de daginschrijving sluit om 17.00 uur. De laatste deelnemer moet uiterlijk om 20.00 uur binnen zijn Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Lollebeekweg in Castenray is vanmorgen een 44-jarige automobi list uit Helden gewond geraakt. De man is met een hersenschudding opgenomen in het ziekenhuis. De automobilist komt door nog onbe kende oorzaak met zijn wielen in de rechterberm terecht en raakt van de weg. Het voertuig komt op het dak terecht en de bestuurder raakt gewond. Het slachtoffer werd door brandweer en ambulancepersoneel uit zijn voertuig gehaald. De politie stelt een nader onderzoek in. Opening en open deuren dagen De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwil ligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst worden. Synthese zoekt voor de Vrijetijdsbesteding de Wendol mensen voor het mede begeleiden van de soosavond in :t Stekske (wijkcentrum Landweert); hei meedraaien tijdens 'inloop-avond* voor cliënten van de behandelwijfc in Oostrum; zwemmen met verstandelijk gehandicapten in het zwembad De Sprank in Venray en Oostrum. Men moet affiniteit heb ben met verstandelijk gehandicapten; enthousiast zijn en gemakkelijk con tact kunnen maken (en onderhouden). De werktijden zijn: Soosavond: eer ste vrijdag van de maand; Inloopavond: elke donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur; Zwemmen: zaterdagochtend van 08.45 tot 10.30 uur elke 14 dagen. Meer informatie: Synthese, Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray. tel516995 Maurice Verscliuuren keurslager Schouwburgplein 4 5801 BV Venray Tel. 0478 581324 £LzG&iLi J&n±Cïom.<2n3 VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 0478-511122 Informatiebijeenkomst in Deume Kwaliteitsverbetering van mest en ontwikkeling van nieuwe afzet markten. Dat zijn in het kort de doelstellingen van de vernieuwde aanpak van mestafzetcoöperatie Mestac. De huidige mestafzetmarkt is door diverse oorzaken totaal ver stoord, met als gevolg dat de accep tatie van mest onder druk staat, het mestoverschot toeneemt en een forse stijging van de afzetprijzen heeft plaatsgevonden. Het is duide lijk dat er dringend behoefte is aan verbetering van de mestkwaliteit. gericht op de wnesen van de afne mers. en daarnaast is er behoefte aa de ontwikkeling van een gestructu reerde afzetmarkt. Met name met deze uitgangspunten als basis wil mestafzetcoöperatie Mestac b.a. het voortouw nemen in een vernieuwde aanpak. Om de geplande activiteiten voor de afzet en de verwerking van drijfmest gestalte te kunnen geven is een breed draagvlak binnen de vee houderijsectoren noodzakelijk. In de brochure 'Mestac maatgevend in mineralen' worden alle drijfmest- producenten in Noord-Brabant en het gebied tussen Maas en Waal geïnformeerd over de plannen van Mestac. Via een systeem van inleg- gelden in combinatie met het lid maatschap van Mestac kunnen indi viduele veehouders vervolgens deelnemen aan de aanpak van Mestac. Op korte termijn zijn enkele bijeenkomsten gepland voor drijf- mestproducenten. De bijeenkomsten zijn tevens toegankelijk voor advi seurs in de agrarische sector en andere geïnteresseerden. Er wordt een nadere toelichting gegeven op de plannen en de mogelijkheid geboden om vragen te stellen. Op dinsdag 27 april is er om 13.30 uur een bijeenkomst in De Vierspan. Harmoniestraat 8 in Deume. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 22 april gaan we ton der leiding van Riek en Martin Verstraelen, gidsen van het IVN Geysteren-Venray, op excursie in het Maasheggegebied in Groeningen. U vindt dit gebied als u m Groeningen vlak voor 'De Maaspoort' rechtsaf gaat en ca. 1 km doorrijdt richting Maas. Links gaat u dan het gebied van de Maasheggen in en rechts de Groeningse duintjes. De Maasheggen staan bekend vanwege de heggen, weiafscheidingen zoals die vroeger veelvuldig in onze streek voorkwamen. Riek en Martin Verstraelen vertellen over deze irm van weiafrastering, de ver- lillende struiken, bomen, planten, igels en zoogdieren zoals de das die hier in het gebied een burcht :eft. Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur, herhaling maandag van 18.00 tot 19.00 uur. Klojo Radio - CD van de week De cd van deze week heet Tol Tol deel 4, met prachtige instrumen tale muziek. Beantwoordt deze en maak kans op deze cd. In welke Nederlandse band hebben Tol Tol ook wel gespeeld? Bel het oede antwoord door. tel. 512362 en iel het goede antwoord door. Luister zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur naar Klojo Radio dan hoor je of je gewonnen hebt. Waar zijn de Troubadours jebleven? Op 22 april zullen de program ma's 'Ger Gedoan' en 'Waar zijn de roubadours gebleven' samenge- 'oegd worden tot een programma, kanleiding is het bezoek van Chris Trines uit Roermond, o.a. program namaker van Gaer Gedoan TV en tadio. De twee uren zullen gevuld rorden met luisterliedjes in o.a. Het .imburgs en Brabants dialect. )onderdag van 21.00 tot 22.00 uur. Kennedymars Tijdens de Kennedymars, die in ct weekend van 15-16 mei gaat laatsvinden, doen wij van start tot nish verslag van deze wandeltocht. )eze extra uitzending start zater- lagavond om 20.00 uur en gaat loor tot zondagmiddag om 17.00 lur. Stem dus af op de 90.2 en loop net Omroep Venray de Tennedymars mee. Wil jij of andere bladen zoals Srens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Afgelopen zaterdag hield de Venrayse brandweer een voorliclitigsdag voor de jeugd. Doel van de middag was de jeugd te interesseren voor de jeugdbrahdweeropleiding die binnenkort van start gaat. De belangstelling viel echter tegen. Deze jonge brandweerman zal bovendien nog enkele jaartjes moeten wachten voordat hij de opleiding mag gaan volgen. Reisbureau Vice Verse heeft onlangs in samenwerking met P&O North Sea Ferries en De Jong Intra vakanties een leuke avond verzorgd. In geheel Nederland werden zo'n 25 van dergelijke avonden georgani seerd, maar met een opkomst van ruim 160 personen was Venray kop loper. Uit een gehouden enquête bleek dat deze avond, ook voor de bezoe kers. een groot succes was. De bezoekers konden zich laten meevoeren naar de lieflijke landerij en van Yorkshire, Noord-Engeland, of de ruige bergen van Schotland via een diascherm van wel 9 meter breed. In de informatiemarkt konden de cliënten van het reisbureau allerhan de tips krijgen over reizen naar Groot-Brittannië. En bij het 'Rad van Fortuin' waren mooie prijzen te winnen, zoals reischeques die beschikbaar gesteld werden door reisbureau Vice Verse. De hoofdprijs, een vierdaagse reis naar York voor twee personen, werd gewonnen door mevr. Golsteijn uit Venray. Namens alle medewerkers van reisbureau Vice Versa van harte gefeliciteerd. Aanhouding winkeldief De politie heeft dinsdagavond een 24-jarige inwoner van Venray aan gehouden die in een winkel aan de Bleek in zijn woonplaats 4 flessen drank had gestolen. De man werd betrapt door het winkelpersoneel. De verdachte gedroeg zich vervol gens agressief en vernielde daarbij een telefoon en een rekenmachine. Toen de politie ter plaatse kwam, gooide de verdachte nog een fles kapot. Hierop werd de man geboeid en ingesloten in het politiebureau. De politie heeft de zaak in onder zoek. Mijling Speciaal Optiek in Venray staat van 1 mei tot en met 15 mei geheel in het teken van de bekende Italiaanse ontwerper Giorgio Armani. In de zaak aan de Passage 5 is in die periode de grootste collectie Armani-brillen te vinden van Nederland. Een collectie die bestaat uit ruim 250 monturen en zonnebrillen voor zowel dames als heren. Tijdens de Armani-weken kan er naar hartelust gepast worden. De modellen zijn in allerlei verschillende kleuren en maten aanwezig. De stijl van Armani herinnert aan die van de klassieke brilmode uit de 20-er en 30-er jaren. De monturen zijn nu echter kleiner en lichter en de ronde en ovale vormen meer uitgesproken. Eenvoud is de essentie van de filo sofie van Giorgio Armani. Verwijder al het overtollige en leg de nadruk op de elegantie van de eenvoud. Zijn monturen lijken dan ook heel simpel, het zijn echter klei ne kunstwerken die niet alleen als sieraad voldoen maar die vooral de persoonlijkheid van de drager bena drukken. leder model is in verschil- Tempo Team Uitzendbureau heeft een groots project opgestart voor de logistieke branche in de regio Venlo tot en met Nijmegen. Via diverse opdrachtgevers heb ben de vestigingen van Tempo- Team honderden vacatures verza meld. Om dit gigantische logistieke pro ject te ondersteunen is er een oplei dingsplan ontwikkeld. Tot en met april biedt Tempo-Team daarom de mogelijkheid om gratis een specifie ke cursus te volgen op logistiek gebied. Voor alle sollicitanten die geen cursus willen of hoeven te vol gen biedt Tempo-Team een gratis sportabonnement. Leven bestaat immers uil meer dan werken alleen. In alle vestigingen in Brabant en lende kleuren en maten te koop, zodat bij ieder gezicht de juiste bril gekozen kan worden. VERRASSING Een zonnebril is tegenwoordig het modeaccessoire dat niet mag ont breken in de totale outfit. Daarnaast is een goede zonnebril nodig voor de bescherming van de ogen. De dagen dat de zon weer vaker zal schijnen zijn in aantocht, een goede zonnebril is onmisbaar in de auto en op het terras. Tijdens de show bij Mijling Optiek is een uitgebreide collectie zonnebrillen van Armani aanwezig. Voor brildragers zijn de zonnebrillen te verkrijgen met zon neglazen op sterkte. Ook zijn er bij steeds meer monturen bijpassende voorhangers te verkrijgen met zon neglazen, een zogenaamde clip-on. Het team van Mijling Speciaal Optiek staat deze weken klaar om de klanten kennis te laten maken met de creaties van Armani. Klanten die een montuur kopen, worden ver rast met een mooi Armani t-shirt, het originele Armani bewaaretui en naar keuze een fles rode of witte Italiaanse wijn. Limburg kunt u terecht voor een afspraak. U krijgt dan een overzicht van de vacatures die variëren van logistiek medewerker tot warehou- semedewerker tot heftruck chauffeur. En dit is nog maar een greep uit de vele mogelijkheden. Na een uitvoerig intakegesprek kunt u zich laten informeren over het oplei dingstraject en uiteindelijk worden de kansen bepaald op een vast con tract bij Tempo-Team. En, niet te vergeten, er is nog altijd de moge lijkheid tot een sportarrangement. Tempo-Team is alle werkdagen open van 8.30 tot 17.15 uur. Bovendien is er een speciale open dag voor de logistiek op zaterdag 24 april van 10.00 tot 14.00 uur in de vestiging in Venray. VAN OORSCHOT MODE 2 5 jaai in Venray Daarom hebben wij een hele maand feest met o.a. aanbiedingen en er is voor iedere klant een aardige attentie welkom op het jubileum feest bij: Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9