FRAIMSOL Goed beveiligd is goedkoop verzekerd! VEILIG WONEN? WEG MET ALLE ZONNETJES IN HUIS... Meer appartementen op hoek Eindstraat/Mgr. Goumansplein Tong-il tijdelijk in activiteitencentrum Riagg Aangepaste vakanties Rode Kruis 'Ysselsteyn Leeft': 7000 bezoekers Gastgezin voor Braziliaanse gezocht Venrode streeft naar meer professionaliteit ZONWERINGEN Kennedymars zoekt muzikanten Gemeente Venray start met uniformering huisstijl UW Cursus vrij uit spreken Snelschaak- toernooi Maashees BEZORGEN? Postzegel ruilbeurs Paranomale avond GA GERUST VAN HUIS LEO HENDRIKS INBRAAK PREVENTIE PEEL en maas donderdag 22 april 1999 - Pagina 7 De Venrayse taekwondovereni ging Tong-il traint sinds het begin van deze maand in het Dag Activiteiten Centrum (DAC) van het Riagg aan de Bevrijdingsweg in Venray. De vereniging deelt hier een ruimte met de Boksvereniging Venray en het aerobic- en bewegingscentrum Body-Work. Tong-il moest de oude zaal in het voormalige Intervencomplex aan de Leunseweg verlaten omdat dit iebouw binnenkort wordt gesloopt, jphet terrein zullen circa honderd nieuwe woningen worden gebouwd. De verhuizing naar het DAC bete kent echter niet dat de plannen voor een vechtsportcentrum op sportpark De Wieën van de baan zijn. Integendeel. Over maximaal twee jaar moet de nieuwe hal er staan. De verenigingen die daar straks hun intrek nemen - judovereniging Erised. Judovereniging Venray en laekwondoovereniging Tong-il - hebben bij de gemeente hun eisen kenbaar gemaakt. Een werkgroep onder leiding van A. Wintels, direc teur van de Kamer van Koophandel, is hiermee aan de slag gegaan. R. Grevink van Tong-il vindt dat zijn laekwondoovereniging er wat ruim te betreft zeker niet op achteruit mag gaan. Aan de Leunseweg had den we een zaal van 18 bij 9 meter. Bovendien willen we dat er in de nieuwe vechtsportaccommodatie een kantine komt, zodat het na afloop van de trainingen mogelijk is om wat te drinken." In de tijdelijke accommodatie aan de Bevrijdingsweg is die mogelijk heid er niet. Bovendien zijn hier volgens Grevink regelmatig proble men met de verwarming en dou ches. "De ene keer hebben we gloei end heet water, dan weer is het ijs koud. Hoewel we blij zijn met deze tijdelijke oplossing, zal duidelijk zijn dat we uitkijken naar de nieuwe accommodatie op De Wieën." De gemeente liet in oktober vorig jaar al weten dat een gezamenlijke exploitatie van de vechtsporthal alleen maar voordelen oplevert. De lasten zijn makkelijker op te bren gen, omdat de kosten immers gedeeld worden. Bovendien hebben de drie verenigingen straks ieder een eigen sportzaal. OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 De Stichting Kennedymars Venray wil de route voor de op 15 {n 16 mei te houden Kennedymars aantrekkelijker maken voor de wan delaars. Naast meer aandacht voor voeding en verdere verzorging onderweg denkt de organisatie dat neer activiteit langs de wegen het roor de wandelaars licht maakt om le lange tocht te volbrengen. De "lichting is op zoek naar mensen die nuzikaal actief zijn en solo of in joepsvorm voor kortere of langere ijd langs de route yan de Kennedymars muziek willen maken. De gedachte gaat daarbij vooral uit naar muzikanten voor wie plezier maken in muziek voorop slaat en die het eens leuk vinden om muziek te maken voor een groot publiek en honderden langstrekken de wandelaars. Een kleine vergoe ding behoort tot de mogelijkheden. Muzikanten, dragen jullie de Kennedymars een warm hart toe, ieem dan contact op met voorzitter \rie Liebregts, telefoon 0478- 586455 (overdag) of 0493-695375 s avonds). Wie aan het Rode Kruis denkt, denkt vrijwel meteen aan hulpverle ning. Als onderdeel van een wereld wijde en actiegerichte organisatie, is het Nederlandse Rode Kruis al 130 actief in binnen- en buitenland. Hel ibiedt hulp aan slachtoffers van ram pen en conflicten over de hele wereld, maar ook dicht bij huis heeft [deorganisatie een belangrijke taak. [Ineen samenleving waarin steeds minder plaats en aandacht is voor de meest kwetsbare mensen, zorgt het Nederlandse Rode Kruis dagelijks '~r opvang en begeleiding van Ipbehoevenden ouderen, chro- h zieken, asielzoekers en vluch- ingen en de steeds groter worden- i groep van thuis- en daklozen. De afdeling Venray biedt jaarlijks een aantal zieken en gehandi capten een voor hem of haar aange paste vakantie op een schip of in een de speciaal hiervoor ingerichte antiehuizen in Nederland. Het e Kruis beschikt over de beken- boot J.H. Dunant en vakantiehui- De Valkenberg en De lvliedt. inwoners van de gemeente iray, die menen in aanmerking te 'omen voor zulke aangepaste vakantie kunnen zich melden bij de coördinator aangepaste vakanties (an het Rode Kruis te Venray, mevrouw Miek Vercauteren, De •Mdenweg 4, 5801 HG Venray, tel. 584005. Zij neemt dan verder con to met u op om een en ander te Opreken. Rijverbod voor dronken man De politie heeft itl de nacht van vorige week donderdag op vrijdag m het Brukske in Venray een 36- "^ge automobilist uit Almelo eurd. Uit een blaastest bleek dat teveel had gedronken. De meloër moest zijn rijbewijs inle- ren en kreeg en kreeg een rijver van 11 uur en een proces-ver- De tweedaagse manifestatie Ysselsteyn Leeft heeft afgelopen weekend ongeveer zevenduizend bezoekers getrokken. De organisatie is zeer tevreden, temeer omdat voor af op een bezoekersaantal van 5000 was gerekend. Vorig jaar, toen de manifestatie nog plaatsvond op de manege in Ysselsteyn, brachten 3500 mensen een bezoek aan het evenement. Door het Mobilisatiecomplex als locatie te kiezen kon de organisatie dit jaar veel meer standhouders een plaats bieden op de beurs. Bovendien gaven demonstraties vam land- en luchtmacht - met voor het publiek de mogelijkheid om per helicopter een rondvlucht te maken - aan deze editie een extra tintje. De reacties van hel publiek waren dan ook zeer enthousiast. Zondagmiddag werd levens de mobiele skatebaan in gebruik geno men. Wethouder Driessen verzorgde de officiële opening door enkele keren op een mountainbike over de baan te rijden. De skatebaan gaat op toerbeurt over de kerkdorpen roule ren. Ysselsteyn kreeg afgelopen weekend de primeur. Prijswinnaars Ysselsteyn Lééft Frank Hendrix uit Leunen heeft tijdens de manifestatie Ysselsteyn Lééft een reis voor twee personen naar Praag gewonnen. Het zevenja rige jongetje werd afgelopen dins dag door de organisatie van Ysselsteyn Lééft verblijd met de reischeque. De mooiste foto uit de stickeractie werd door de fotograaf gemaakt aan de Paardenkopweg in Ysselsteyn. De bewoners verdien den daarmee een prachtige tuinset met barbecue. De jury koos als mooiste verenigingsstand die van de paardensportverenigingen. De prijs voor de fraaiste ondernemersstand werd uitgereikt aan bloemenboetiek Jacqueline uit Merselo. Op de foto wordt prijswinnaar Frank Hendrix uit Leunen geflankeerd door de medeorganisatoren Piet Rutten (geheel links) en Servé Keijsers (geheel rechts).= De gemeente Venray heeft vori ge week de eerste brieven in de nieuwe huisstijl de deur uitge daan. B en W hebben eind maart besloten dat voortaan op alle cor- respentie en drukwerk van de gemeente één en hetzelfde logo (bij met honingraten in geel/blauw of zwart/wit) komt te staan. Het wapen op het briefpa pier komt daarmee te vervallen. Verder is er een ander lettertype gekozen en wordt de indeling van brieven en andere corresponden tie aangepast. Het college besloot in november vorig jaar de huisstijl te uniforme ren. Dat zou leiden tot een grotere herkenbaarheid van de gemeentelij ke communicatie en tot interne effi- ciencybesparingen. De huisstijl van de gemeente kende tot dan toe een groot aantal varianten, niet alleen wat betreft het logo (wapen, vijf bij tjes, bij met honingraten en daar weer afgeleiden van), maar ook het lettertype, kleurgebruik en vormge ving van drukwerk zoals folders en rapporten. Een extern ontwerpbu reau kreeg de opdracht de huisstijl door te lichten waarbij de essentie van één van de logo's (bij met honingraten) behouden moest blij ven. Uiteindelijk heeft het college ervoor gekozen een van de huidige beeldmerken (de genoemde bij met honingraten) te handhaven omdat daarmee een continue lijn in de her kenbaarheid van de gemeente is ver zekerd. De uniformering van de huisstijl gaat hand in hand met de vervanging van de kantoorautomati sering. Omdat alle medewerkers nog een opleidingsprogramma moe ten volgen, zal het nieuwe briefpa pier gefaseerd per afdeling inge voerd worden. De totale uniformering van de huisstijl zal naar verwachting drie jaar in beslag nemen. AFS Interculturele Programma's zoekt voor Adrea Rosa uit Brazilië een gastgezin in de omgeving van Venray. Adrea is een goedlachse 17- jarige Braziliaanse. Ze heeft nog een jonger broertje van 13 jaar. Naar haar ouders toe is ze heel open en ze respecteert andermans mening. Andrea houdt van sporten en lezen en gaat graag naar de film en het theater. Mensen die geïnteresseerd zijn om met de komst van Adrea hun eigen gezin tijdelijk uit te brei den, kunnen contact opnemen met Henk Nelissen, tel: 077-3077008. AFS is een non-profitofganisatie die jaarlijks in augustus circa 120 jongeren ontvangt uit alle delen van de wereld, die een jaar lang in Nederland wonen. De afdeling Limburg van AFS zoekt nog voor 14 jongeren een passend gastgezin. De jongeren, die tussen de 15 en 18 jaar oud zijn, kunnen hier kennisma ken met de Nederlandse cultuur. Ze gaan naar een middelbare school om de Nederlandse taal zo snel moge lijk meester te worden. Het gastge zin speelt een belangrijke rol om deze ontwikkeling te stimuleren. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Iedereen kan zijn mondelinge uit drukkingsvaardigheid en persoonlij ke presentatie verbeteren. Tijdens de cursus vrij-uit spreken van Moderne Praktijkopleidingen Communicatie (MPC) besteden zij onder andere aandacht aan versterken van zelf vertrouwen, helder formuleren, voor jezelf opkomen, kritiek geven zon der anderen te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. De cursus is kort (vijf lesavonden van circa 2,5 uur) en praktijkgericht. Aan het einde van de cursus zijn de deelne mers in staat om hun gedachten vrij en onbevangen te verwoorden. De cursus start in Venray op dinsdag avond 25 mei om 19.30 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Vooreen brochu re kunt u contact opnemen met MPC: telefoon (078)6127119. Op de woensdag voor Hemelvaart, dus 12 mei, organi seert schaakvereniging *t Gretig Paard voor de negende keer weer een Snelschaaktoernooi om het Maashees Schaakkampioenschap. Het toernooi heeft vanaf hel begin een regionaal goed niveau gehad, zowel in aantal deelnemers/sters alsook in kwalitatieve zin. Het blijkt ook door de deelnemers gewaar deerd te worden om haar gezellige sfeer en opzet. Het aantal deelnemers moet helaas begrenst worden tot 40. Het toernooi wordt gespeeld in café-zaal Het Hoekje, nabij de R.K. Kerk in Vierlingsbeek. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5.-. waarbij de eerste consumptie levens is ingesloten. Aanvang van het toer nooi is 19.30 uur. Informatie en/of aanmeldingen bij Piel Hendriks, tel. 0478-632021 of Pieter de Vos, tel. 0478-6.36654. Inbraakpreventie begint bij een goede bouwkundige beveiliging van de woning. Onder andere door het toepassen van inbraakwerend hang- en sluitwerk. In samenwerking met Interpolis en de politie kunnen wij u een aantrekkelijke extra korting bieden van 10% op uw inboedelverzekering. Op zaterdag 24 april bent u van 10.00 tot 16.00 uur welkom in Partycentrum De Witte Hoeve te Venray bij onze Infodag. De Rabobank, Leo Hendriks BV en het Preventieteam Politie Venray vertellen u dan graag meer over inbraakbeveiliging en de voorwaarden voor de korting op uw inboedelverzekering. Uiteraard kunt u ook vrijblijvend infor meren bij onze kantoren Venray-Oostrum en Zevenrode. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel (0478) 530200 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Haalbaarheidsstudie positief ontvangen De gemeente Venray wil langs de Marktstraat en Eindstraat Iwee gebouwencomplexen bouwen met in totaal 63 woningen. Op de begane grond komen winkels en kantoren, daarboven twee, drie of in een enkel geval zelfs vier lagen woningen. Beide complexen krijgen een onder grondse parkeergarage, die samen plaats bieden aan ruim 130 auto's. De woning van deken Coenen aan de Eindstraat en een monumentaal pand aan de Markstraat blijven behouden. Ook het voormalige kerkhof van de Grote Kerk blijft gespaard en gaat dienst doen als stadstuin. Dit zijn de belangrijkste conclusies van een haalbaarheidson derzoek dat de gemeente voor dit gebied heeft laten uitvoeren. De uit komsten zijn inmiddels met betrok kenen besproken. De reacties van winkeliers, het kerkbestuur zijn overwegend positief. Zij zijn blij dat de gemeente, die de nieuwbouw- plannen voor de hoek in het noord westelijk deel van Venray-centrum aanvankelijk op de lange baan wilde schuiven, deze plek nu op korte ter mijn gaat aanpakken. Ook de stichting Stadspark is tevreden met de resultaten van de haalbaarheids studie. Het oude kerkhof wordt immers stadspark en dat betekent weer een stukje groen erbij. Bovendien ont staat er als gevolg van de plannen een extra wandelpad vanaf de Eindstraat naar het Jerusalemtoemooi omdat het straks mogelijk wordt om onder het appar tementencomplex achter de woning van deken Coenen door te lopen. Op donderdag 29 april wordt het haalbaarheidsonderzoek 's avonds in De Witte Hoeve tijdens een infor matiebijeenkomst aan omwonenden en andere betrokkenen toelicht. Zangvereniging Venrode in Venray gaat een professionele weg inslaan. Met de komst van de nieuwe dirigent Max Smeets, in oktober 1998, heeft de zangver eniging een eerste aanzet gedaan tot een vergaande professionalise ring. De naam Zangvereniging Venrode wordt vervangen door kortweg 'Venrode'. Door een reclamebureau is een nieuwe huisstijl met logo ont worpen en in het najaar gaat 'Venrode' bedrijven en instellingen benaderen met een fraaie folder, waarin de vereniging zich presen teert als een vernieuwend koor dat in staat is seminars, jubilea, jaarver gaderingen en andere activiteiten op te luisteren met een eigen sound en presentatie. Met de groei die het koor nu doormaakt, verwachten zij dit zeker nog dit jaar waar te kunnen maken. Dat ze op de goede weg zijn, hebben ze bewezen tijdens een tweetal concerten in de regio, waar bij enthousiasme, de uitstraling en de techniek indruk maakten op de aanwezigen. In oktober neemt Venrode deel aan het Nederlands Korenfestival in Rotterdam. De nadruk komt te liggen op het instu deren van vierstemmige nummers, PEEL EN MAAS 'n abonnement waard vandaar dat er op dit moment drij- gend behoefte is aan een uitbreiding van de 'alten'. Jonge vrouwen die die graag zingen en de uitdaging aan durven te gaan. zijn dan ook van harte welkom bij Venrode. Voor inlichtingen kunt u terecht bij voor zitter Jeanny Jenniskens. telefoon 516877. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Zondag 25 april organiseert de Philatelistenvereniging Boxmeer en Omstreken weer haar grote voor- jaars ruilbeurs voor de verzamelaars van postzegels en ook al datgene wat daarmee verband houdt. Deze ruildag wordt gehouden in Hotel Van Diepen, Spoorstraat 74 te Boxmeer. De aanvang is 10.00 uur en het duurt tot 16.00 uur. De toegang is voor iedereen geheel gratis en belangstellenden die willen ruilen en/of geïnformeerd willen worden zijn van harte wel kom en voor de jeugdige verzame laars is er weer een leuke verrassing. Lezing, wichel en healing... Het opsporen van lichamelijke klachten door middel van de wichel en individuele behandeling van vrij willigers uit de zaal. De avond wordt gehouden op donderdag 22 april in zaal Den Hoender, Ursulastraat 2. De avond begint om 20.00 uur en de deur is vanaf 19.15 uur open. Deze avond wordt verzorgd door Mieke en Theo uit Boxmeer. Laat u vrijblijvend adviseren door een van onze preventieadviseurs en laat uw hus beveiligen volgens het politiekeurmerk Veilig wonen. Op zaterdag 24 april in "De Witte Hoeve" Venray, bij de maand van de toekomst. Maak een vrijblijvende afspraak met onze beveiligingsadviseur. Wij beveiligen uw huis volgens de richtlijn van het Politiekeurmerk veilig wonen ADVIES - LEVERING INSTALLATIE - ONDERHOUD Hofstraat 6 Venray 0478-581069 fax 0478-581040

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7