Meer weten over: hypotheken? financiële planning? beleggen? lion d'or Verkooptentoonstelling in zaal In den Engel Klokkenluider van de Notre I Dame en Matilde Santing II Lezing over Jan van Steffeswert ntspannend avondje schouwburg, jjiegint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Bezoek onze Infodag op zaterdag 24 april van 10.00 tot 16.00 uur in Partycentrum De Witte Hoeve te Venray. Stiekem dansen met Dizzy in De Schaapskooi Balans speelt in De Evenaar Knuffelavond met erotische verrassingen PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Blerf in De Bonte Koe Natuurwandel tocht in Merselo Prijsuitreiking peëziewedstrijd Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de fam. Stoks en medewerkers 0478-582630 Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. (2 DE GROOT B.V. 'j EN MAAS donderdag 22 april 1999 - Pagina 3 Financiële planning wordt steeds belangrij ker in ieders leven. De overheid trekt zich meer en meer terug en we zullen onze wen sen en onze plannen voor later zelf moeten realiseren. Met een doordacht financieel plan, waar een huis vaak een belangrijk onderdeel van is. Ook sparen en beleggen hebben een voorname plaats in een finan cieel plan. Laat u zich daarom uitgebreid en deskundig informeren over hypotheken, financiële planning en beleggen. Dat kan op onze Infodag over wonen, vermogen en genieten op zaterdag 24 april aanstaande. Onze adviseurs nemen uitgebreid de tijd om uw wensen en plannen te bekijken en vragen van uw kant te beantwoorden. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl In zaal In den Engel in Venray is zondag 25 april een verkoopten toonstelling van ruim 250 schilde rijen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn de werken van verschillende Nederlandse en buitenlandse kun stenaars te bewonderen. De collectie is zeer divers en omvat naast klassieke schilderijen zoals landschappen en stillevens ook een groot aantal abstracte en moderne doeken. Sommige schil ders hebben een geheel eigen .stijl ontwikkeld. Zo zijn er bijvoorbeeld kleurrijke, vrolijke eigentijdse kin dertaferelen. De getoonde werken worden tegen aantrekkelijke prijzen te koop aangeboden. Alvorens tot aanschaf over te gaan mogen belangstellende kunstliefhebbers het uitgezochte doek mee naar huis nemen om te kijken of het past bij de rest van het interieur. De entree tot deze bijzondere expositie is gra tis en iedereen is dan ook van harte welkom. De organisatie is in handen van kunstgalerie Aquarius in Amsterdam. Op zaterdag 24 en op zondag 25 april geven de leerlingen van Dizzy Jazzdance weer een voorstelling. Met als titel 'Stiekem Dansen' laten zij zien dat de tennishal geschikt is voor meer dan tennis alleen. De hal wordt omgebouwd tot een klein theater met een tribune, een grote geluidsinstallatie en belichting die zorgt voor een gezellige sfeer. De leerlingen laten hun nieuwste dansen zien. Dit keer geen voorstel ling met een thema en alle dansen in dezelfde sfeer. Maar een grote varia tie in dans en muziek. Van lekkere hip hop tot heftige breakbeat, van romantisch tot disco en van show tot zelfs operamuziek. Op zaterdagavond treden de leer lingen van 10 jaar en ouder op en komen er een aantal gastgroepen uit o.a. Venlo, Weert en Maasbracht optreden. Na de voorstelling kan iedereen nog gezellig nakletsen in de kantine van de tennishal terwijl op de dansvloer de hele avond gedanst kan worden. DJ Franky Boxcutta zal zorgen dat de muziek non stop zal draaien. Op zondag zijn er nog twee voor stellingen, om 11.00 en om 14.00 uur, waar ook de allerkleinsten optreden. Er is hard geoefend en de dansers zijn er helemaal klaar voor. Het worden vast mooie en vooral gezellige voorstellingen. Voor de voorstelling van zondag 11.00 uur zijn nog enkele toegangs kaarten beschikbaar. Deze zijn te koop in de tennishal. Op zondag 25 april voert toneel groep Balans een kindervoorstel ling op in De Evenaar. Deze voor stelling is gebaseerd op het boek 'Pluk van de Petteflet' van Annie M.G. Schimdt. Balans licht een tipje van de sluier op.Er is weer paniek in de flat. Aagje is helemaal van streek want haar mama heeft de bramenjam op. Dit is geen goed nieuws want mevrouw Helderder gaat weer poet sen en ze wil alles netjes hebben. Aagje mag zich niet vuil maken en niet meer met Pluk spelen. Hier moet iets aan gedaan wor den. Plukje en Aagje hebben een plan...Hopelijk lukt het!!!. Mijnheer Pen is ook van de partij. Verder wordt er niets verklapt. Je moet zelf maar komen kijken. De voorstelling begint om 15.00 uur en kost 2,50. Kaarten zijn in de voorverkoop bij De Evenaar aan de Merseloseweg verkrijgbaar. Op donderdag 29 april, de dag voor Koninginnedag staat er in café 't Podium een Knuffelavond op het programma. Tijdens deze avond zijn er een vijftal optredens van dansers en danseressen op het grote podium waarbij de erotiek centraal zal staan. Onder de dansers en danseressen zijn mannequins, steward(e)s(sen), secretaressen, doktoren en hogere ambtenaren. De gehele avond zal in zwoele stijl beleefd kunnen worden, mede door de aankleding, de verlichting, de muziek maar vooral ook door het drankje (likeur), Together, waardoor het schijnt dat mensen zich zonder al te veel alcohol prima kunnen ver maken. Kortom voor liefhebbers van een gezellige en zwoele avond een must om donderdag 29 april om ongeveer 21.00 uur in café 't Podium aanwe zig te zijn. /4$e«icla ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: M. LUCASSEN, tel. 582824 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer- Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEUZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het zieken huis Voor spoedeisende gevallen kunt u óp de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumsewee 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten R. v.d. REIS, tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN, tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. maandag 26 april houdt drs. m te Poel in verpleeghuis ukenrode aan de Beukenlaan in iray een lezing over 'Jan van tffeswert, een zelfbewuste am- thtsman... een kunstenaar'. Jan Ij t Steffeswert (vóór 1470, na !5) is een beeldsnijder die niet :en door zijn fraaie artistieke Genschap tot de verbeelding ttkt. Ook het feit dat hij als eer- 7 deze streken op de gedachte om zijn signatuur op zijn beelden aan te brengen, maakt hem tot een boeiende persoonlijkheid. Doot het signeren van zijn werk treedt Van Steffeswert als kunste naar uit de anonimiteit van de ambachtsman. Tot voor kort kon hij slechts beschreven worden met het ruime begrip 'Maaslands', omdat niet bekend was in welke plaats hij precies actief is geweest. Enige tijd geleden werd zijn naam echter teruggevonden in de rechterlijke archieven van Maastricht. Hel is Brabantse rockband Blerf zal "lag 25 april optreden in café De 1 We Koe. Blerf is een driemans- "d bestaande uit drie mafketels :een 'skon stukske muziek bler- taelallen met z'n allen in je 'ets taal.. Bij Blerf draait alles om 'publiek, vermaak en gezellig- 'd Een avondje Blerf bestaat uit derlandstalige nummers. 'it zijn bekende Nederlandse fingers of bekende melodieën een eigen tekst, met altijd ls basis. Opvallend is dat de iten voortdurend van instru- wisselen. Kortom. Blerf is ksvriendelijk, gevarieerd en voor het gesticht. De Natuurvrienden houden op zondag 25 april weer een natuur- wandeltocht.. Op de rustplaatsen kunt u tegen gereduceerde prijzen koffie, soep, broodjes, fris, thee, chocomel e.d. krijgen. Afstanden: 5, 10, 15, 20, 30 en 40 km. Starttijd: 30 en 40 km 07.00- 10.00 uur; 15 en 20 km 07.00-13.00 uur; 5 en 10 km 07.00-14.00 uur. Inschrijfgeld: met medaille 30 en 40 km ƒ4,50; zonder medaille ƒ3,00; overige afstanden met medaille 3,50 en zonder medaille ƒ2,00. Startplaats: Zaal 't Anker, Merselo, Grootdorp 73. tel. 0478-546217. Het inschrijfbureau sluit om 19.00 uur. Inlichtingen: 0478-546496. ook in deze stad waar nog veel werk van deze meester is terug te vinden. Behalve de Onze-Lieve-Vrouwe- basiliek, de Sint Matthijswerk en de kerk van Sint Pieter Beneden heeft het Bonnefantenmuseum zes beel den van Van Steffesweert in de col lectie. Het museum kon vooral de laatste jaren enkele belangrijke sculpturen toevoegen en heeft het plan opgevat voor een grote over zichtstentoonstelling in het jaar 2000 van het oeuvre van Jan van Steffeswert en zijn leerlingen. De lezing begint om 19.30 uur. In de Venrayse bibliotheek vindt op vrijdag 23 april om 19.00 uur de prijsuitreiking plaats van de poëzie wedstrijd voor jongeren, die georga niseerd werd door het Literair Café Venray in samenwerking met de bibliotheek. Deelnemers aan deze wedstrijd waren jongeren tussen de 14 en 16 jaar uit de Peelregio. In de gedichten hebben zij hun licht laten schijnen over de toekomst, het thema van dit jaar. Wethouder B. Kersten zal vrijdagavond de prijzen uitreiken, waarna de prijswinnaars hun gedichten voordragen. Een combo van de Muziekschool Venray zorgt voor de muzikale omlijsting. I Programma Schouwburg Venray draal Notre Dame. Eenzaam groeit de gebochelde, goedhartige jongen op in de klokkentoren. Zijn pleegva der houdt hem angstvallig voor de buitenwereld verborgen. Quasimodo onderneemt een gevaar lijk avontuur door zich onder de mensen op het marktplein te bege ven. Daar ontmoet hij het mooie, vriendelijke zigeunermeisje Esmeralda en wordt verliefd op haar. Wanneer Esmeralda wordt beschuldigd van een misdaad die zij niet heeft begaan besluit hij haar te redden van de brandstapel. Quasimodo biedt haar zijn toe vluchtsoord.... de Notre Dame. De voorstelling op donderdag 22 april (vanavond) begint om 19.00 uur. TO OTHERS, TO ONE Matilde Santing The Whole Band zijn vrijdag 23 april te gast in de Schouwburg Venray. Wie Matilde in de loop der tijd gevolgd heeft, weet dat de titels van haar tournees altijd iets te vertellen heb ben. Haar nieuwste programma To Others, To One staat voor geven en nemen, of beter gezegd: geven in relatie tot nemen. Matilde Santing heeft de 'h' definitief uit haar naam gebannen. Vorig seizoen bungelde hij nog aan het eind van Santing(h), maar nu is de new 'H' aangebroken. Matilde dus. Zoiets gebeurt natuurlijk niet zomaar, want bij Matilde houdt altijd alles verband met elkaar. De meest honkvaste van Nederland maakte de laatste tijd nogal wat uitstapjes: de musical Joe en Beautiful People in 1997, Grip in het voorjaar van 1998 en in de herfst een tournee met Cor Bakker. Inspirerende ervaringen, maar nu keert ze terug naar huis bij haar grootste liefde: The Whole Band. De voorstelling begint om 20.00 uur. One's productie van het stuk de van de Notre Dame verteld in de mix van dans, l^iziek, zang en mime waarmee One de afgelopen jaren furore ift gemaakt. De familievoorstel- voor volwassenen en kinderen if acht jaar is gemaakt door het- Ifde creatieve team dal de laatste ien lekende voor de recente Opus feproducties: De Trullenhoedster. A ngle Book en Peter Pan. Het ver- il vertelt over het jongetje W asimodo dat in de middeleeuwen Parijs te vondeling wordt gelegd. lmismaakte weeskind wordt ver- H jgd door de priester van de kathe- I Venray presen- nog twee voorstel- Opus One's van de Notre en Matilde Santing The Band. Kwaliteit en betrouwboarheid gegarandeerd, want De Groot is een erkend NVOB-bedrijf, waar u terecht kunt voor zowel renovatie als nieuwbouw. U kunt bovendien rekenen op deskundig advies en begeleiding van A tot Z. Dat scheelt u tijd en neemt u werk uit handen U kiest niet zo moor voor De Groot. Dat doel u om de uitstekende service. Dat doel u om het brede assortiment gerenommeerde merken. En natuurlijk om het odvies op maal van onze deskundige medewerkers. bouw - fegels - sanitair órmds X** <^^3 Kloosterstraat 18,5844 AN Stevensbeek, Tel. (0485) 38 23 05

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3