cUe*t4te#t Van Pasen naar Pinksteren St.-Petrus 'Bandenkerk Bedevaarten naar Banneux (B) Oude foto. Paus Adrianus in bad De Eerste H. Communie (1) Wist u dat PEEL EN MAAS donderdag 22 april 1999 - Pagina 2 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedema-ckers, Whistlerstraat l. tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 11.30 Huwelijk Geert-Jan Verstraaten en Charlotte Coenen. 19.00 H. Mis Martha Michels-Direks (coll); overl. fam. Pouwels-v.d. Voort; Anna Seykens, Leonardus Michels en Hendricus Versieyen; mw. Dien v. Dordrecht (coll); Toos Custers (coll); ouders Baken-van Rhee en zoon Joost; Johan Schwachöfer (coll); Nelly Janssen- Muis (HJ); Jan Kengen (coll); overl. fam. Geurts-Litjens; Frank Kroon (verj.); overl. ouders Hendrikx-Ariëns en Marian; overl. ouders Jacobs-Winnen (coll). Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Stille H. Mis (ivm E.H. Communie); voor Grondje Verste-gen; ouders Herman en Maria Ebberink-Henckens; jrd. echtp. Wilhelm A. Gommers-Sengers; Joos v. Dijck; overl. fam. Maessen-Theuws. 11.00 Eerste H. Communie, feestelijke H. Mis; leerlingen van groep 4 Kruudwis en Petrus Bandenschool; overl. ouders Swinkels-Borghs en fam.; Karei v. Vegchel (coll). Maandag: 9.00 H. Mis H. Mis Grada Broers; overl. ouders Janssen-Hilberts. 14.00 50-jarig huw. Janssen-Theuws. Dinsdag: H. Petrus Canisius, priester en kerkleraar. 9.00 H. Mis overl. ouders Thuyls-Muysers en overl. kinderen. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Schols-Leers en overl. fam.; Johan Schwachöfer en Adriaan Duynmayer; Leo Gooren. Donderdag: H. Catharina van Siena, maagd en kerklerares. 9.00 H. Mis Harrie Messemaeckers. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rulte. Dienbeurten: za 19.00: Stef, Arjan, Jacqueline, Maartje; zo 9.30: dhr. Hoppenbrouwers en Van Ham; Ties K, Koen V; 11.00: Sjoerd P, Sjoerd D, Bram, Paul. Marjolein v.d. K, Koen M. Lectoren: za. 19.00: P. v.d. Broek; zo 9.30: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Maandag: 10.30 Liturgieviering Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. 16.45 Liturgie-viering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie. Dinsdag: 19.30 Diapresentatie: Voetreis door Nepal; Mart Kampers en Bart Veldpaus. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en medi tatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoord dienst; m.m.v. Crescendo; Theo Vullings (coll); Harry Janssen (coll); Piet v. Kessel; Joost v.d. Bekerom en overl. fam.V.d. Bekerom-Lenssen: Toon Brand en overl. fam.; Antoon Bovee; Ron Minten. Zondag: 8.30 Antoon en Nel Luijpers- Philipsen; Wim Janssen (coll). 10.30 Ie H Communie Bongerd en Foekepot; Herman Scholten: Johannes en Helena v. Helden; jrg. overl. fam. Slits; Ben Jansie Janssen en overl. fam.; Truus Goorts- Verhagen; Lien Versteegen-Tacken (coll); voor de vluchtelingen (F. Dupont). Maandag: 18.30 Johan Elderkamp. Dinsdag: 3e dinsdag St. Antonius- noveen. 18.30 Ouders Kleuskens-Achten en overl. kinderen; zwd. Frits Dupont; voor genezing van een zieke, om kracht en sterkte; voor onze parochie Venray- Zuid; jrg. Harrij v. Dijck. Woensdag: 18.30 Ria Hugens-Hierck; jrg. Mientje v. Ooi. Donderdag: 18.30 Fam. Peters-Arts. Vrijdag: 18.30 Overl. fam. De Lauw- Thijssen. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. lel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst 19.15 M.m.v. Chrisko; voor het geestelijk en tij delijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid;overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; Nelly Kreijfelt-Wels (coll); overl. ouders V. Bergen-Stiphout en zoon Jos. Berichten van onze kerkgemeenschap 1999-4 Bedevaarten mogen zich verheu gen in een toenemende belangstel ling. Graag brengen wij u de bede vaarten naar Banneux onder ogen die door het Bisdom Roermond (Caritas Banneux worden georga niseerd: Er is een dagbedevaart op 19 mei en 6 okt. U vertrekt rond 07.00 uur en bent ca. 18.00 uur weer thuis. De kosten bedragen ƒ25,- (alleen vervoer) of ƒ47.50 (incl. lunch). Dan is er een speciale 5-daagse ziekenbedevaart van 4 t/m 8 juni of van 27 t/m 31 aug. Geheel verzorgd bedragen de kosten ƒ350,-. "Meer informatie en eventuele Aanmelding kunt u bij Nellie Haegens, tel 582676 of Annie Rongen, tel 546468. Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze parochiegemeenschap: Marnix Romviel en Stan Wolf. Er zullen handen zijn die je dragen En armen waar je veilig bent En mensen die je zonder vragen Zeggen dat je welkom bent. Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Toediening van het Sacrament van het H. Vormsel voor de kinderen van groep 8 ban onze basis school en de kinderen van groep 8 van de Hommel: Huub Vandevenne; overl. fam. Jeucken-Niessen (Koor Harmony en Kinderkoor). Zondag: 8.30 Voor een zieke. 10.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor een overl. broer. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Voor een goede uit komst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Job Euwes, Luuk Gielens, Lennart Peeters, Willem Verheijen; zo 8.30: Marloes Derksen, Anne Basten, Wanda v.d. Bussche; 10.00: Elke Euwes, Danielle Engels, Ireen Schlepers, Geertje de Kleijn. Attentie: Wilt u er rekening mee houden dat in de H. Mis van zaterdagavond om 19.00 uur de meeste plaatsen in de kerk gereserveerd zijn voor de Vormelingen, hun ouders en familieleden. Kosovo: De kerkcollecte voor de vluch telingen uit Kosovo heeft ƒ522,40 opge bracht. Hartelijk dank. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Willems- Geurts; Johan Gommans (verj.); Henny Geurts; Piet Loonen; jrd. Antoon Cox; overl. fam. Linders-v. Dijck. Zondag: 10.00 PI. H. Mis waaronder de kinderen hun eerste H. Communie doen m.m.v. Kinderkoor en Fanfare; Miel Janssen. Woensdag: H. Petrus Chanel. 9.00 H. Mis tot zekere int. (S). Vrijdag: H. Pius V Paus. 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Gezinsviering. Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Roel Classens; Anna Willemssen-v. Roosmalen; Huub v. Rhee; jrd. Leen Emonts; Sjeng v.d. Pasch; jrd. Martin Hagens en Anna Hagens-Vullings; jrd. Diny Martens-v. Haaren. Misdienaars: za: Yvonne, Thijs, Ilse en Sjors. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen 4e Zondag van Pasen; Roepingen-zon dag. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Versteegen-Moorrees; overl. fam. Keijsers-Kusters; Nella Janssen-Litjens; Fer en Marie Lucassen; mndd. Frans Fleurkens en overl. fam. Fleurkens- Peeters. Zondag: 10.00 Eerste Communie-viering Een uitstapje naar Waterlo ie België omstreeks 1920. Daai kon men zich laten fotograferen in een echte automobiel. Van deze gelegenheid maakten gebruik Antoon van Aarssen uil de Patersstraat, die achter hei stuur heeft plaats genomen mei naast hem Piet Claassen uil Maashees. De eigenaar van de automobiel wilde ook mee op de foto en zocht het iets hogerop. Jan v.d. Putti van de kinderen van groep 4. Maandag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen. Anna. Gerrit, Wim en Piet Bouten; gest. jrd. Peter Johannes Buijssen. echtgen en overl. kinderen. Dinsdag: H. Petrus Canisius. priester en kerkleraar. 19.00 Gest. jrd. Peter Johannes v Rens en Gertruda v Rens- Litjens. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: H. Catharina van Siena. maagd en kerklerares. 19.00 Lsm. Piërre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: za 19.00: Jop Janssen en Bas v.d. Heuvel; zo 10.00: Mark Weijs, Paulien Weijs, Benny Janssen en Jona Vergeld: weekb.: Groep 3 Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven Gedoopt: Linsey Haegens. Horster-weg 4. Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis voor Sjang Derikx: overl. ouders Achten-Cox. Misd.: René, Joost, Stef. Loes en Elian. Rectoraat Veulen 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. Harry Kusters; fam. Nijsen-Voolen en Annie Nijsen; jgt. Anna Timmermans-Roozen en echtgen.; Hendrika Jacobs-v. Dijck. echtgen. en overl. fam.; t.e.v. St. Antonius (noveen). Misdienaars: za: Frank, Rogier, Luuk en Daan. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Hendrikus Stiphout en Catharina Jeuken en Frans: jrd. ouders In de paastijd is de liturgie zeven weken lang in een feeststemming. Het Alleluja klinkt voortdurend, de misgewaden zijn feestelijk wit en de lezingen vertellen over de verschij ningen van de verrezen Heer. Tijdens het paasfeest zelf worden de verschijningen herhaald, eerst die aan de vrouwen en later die aan de leerlingen. Op de volgende zondag wordt gelezen over de verschijning aan de ongelovige Thomas die dan zij scepsis laat varen en plechtig beleidt: "Mijn Heer en mijn God." De zondag daarna wandelen de Emmaüsgangers op met een vreem deling in wie zij later Jezus herken nen bij het breken van het brood. WITTEBROODSWEKEN In die weken na de verrijzenis komt Jezus nog meermalen 'op bezoek' bij zijn leerlingen. Zoals bij het meer van Galilea, waar zij zijn gaan vissen zoals vroeger. Dan krij gen zij ook de definitieve opdracht om de blijde boodschap van de ver rijzenis overal te verkondigen. Het zijn dan de wittebroodsweken van de apostelen, totdat de verrezen Heer ten hemel opstijgt en zij Hem nastaren. Dan keren ze terug naar Jeruzalem en wachten in de zaal van het Laatste Avondmaal op de komst van de Heilige Geest die Jezus hun heeft beloofd. GEWONE STERVELINGEN De liturgie laat de gelovigen die zeven feestelijke weken tussen Pasen en Pinkstern meebeleven en roept hen op blij te zijn: de Heer leeft en gaat zijn volgelingen voor naar een onvergankelijk leven. Maar is dat niet erg hoog gegrepen voor gewone stervelingen die hun zorgen van alle dag hebben, zorgen die niet worden weggenomen in de paastijd'? Het is best moeilijk om de paastijd uitbundig te beleven en zeven weken lang in feeststemming blij ven is wel erg veel gevraagd. Her geloof in de verrijzenis -die van Christus en die van zijn volge lingen -is voor de doorsnee gelovige een moeilijk geloof. Kerstmis is voor de meeste mensen dichter bij huis dan Pasen. Maar soms zien gelovigen door alle duisternis het Licht van Pasen. Als teken van dat Licht brandt de paarskaars vanaf de paasnacht tot en met Pinksteren. MASSALE PAASDOOP IN PARIJS De golf van secularisering die Frankrijk jarenlang overspoelde, werd vaak geïllustreerd aan de hand van de 'historische' crisis van het aantal dopen en kerkelijke huwelij ken. Maar de tijden veranderen: de Franse kerk wordt momenteel geconfronteerd met een record aan tal bekeringen. Voor de insiders is deze 'ommekeer' geen echte verras sing, volgens hen leefde reeds lan ger iets in de Franse kerk zoals bleek tijdens de Wereldjongerendag in Parijs. Franse kerkleiders blijven opvallend nuchter: zij waarschuwen voor triomfalisme en blikken voor al naar de toekomst. Die toekomst ziet er rooskleurig uit. Het Franse magazine 'Paris Notre Dame' kon digde aan dat de Franse Kardinaal Lustiger dit jaar tijdens de paasvie ring in Parijs niet minder dan 279 volwassenen zal dopen. De kandida ten komen uit alle bevolkingslagen en alle windstreken. De oudste is 91. Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385. Nijssen-Billekens; Jan Hendrix; Anna Hendriks-Bus; Grad Spreeuwenberg en zoon Leo; Teng Classens. Zondag: 10.00 Eerste H. Communie; int. voor de communicantjes en hun ouders. Maandag: 14.00 Uil dankbaarheid bij het 40-jarig huw.jubileum Piet en Tonie Swinkels-Wismans en voor hun kleinkind Mara. 19.00 Jrd. Melan'ie Vriens; jrd. Antoon v. Empel. Woensdag: 19.00 Grad Fleukens. Vrijdag: 19.00 Wiel Philipsen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Dirk en Bram; zo 10.00: Daan, Maartje, Mark en Linda; ma 14.00: Anneke en Dennie; 19.00: Ronny O en Tom; wo 19.00: Paul en Gijs; vr 19.00: Rian en Ilaisa. Parochie Merselo Vrijdag: 19.00 Toedining H. Vormsel door vicaris dr. Hay v.d. Meer S.J. Misd.: Loes Jacobs en Laura Dielissen. Zaterdag: 19.00 Jgt. Maria Arts-Emonts. Misd.: Marieke v. Rheden. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Ryan Relouw en Dirk de Brouwer Woensdag: 19.00 Voor de parochie. Kerk poetsen: mevr. Kessels-de Rijck en Michels-Michels. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Lenkens-Ermens. Maandag: 19.00 M. Jansen. Misdienaars: za: Ronnie en Josephine; zo: Karin v.d. H., Mark. Niek en Nick de M. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo: Jan Classens. De Vastenactie heeft het mooie bedrag van ƒ1.619,40 opgebracht. Heel hartelijk dank hiervoor. Rectoraat Smakt Zondag: 4e Zondag van Pasen; In Rome staan vele paleizen en kerken in de steigers. In het Jubileumjaar 2000 moet het stof van de afgelopen eeuwen verdwenen zijn. Dat geldt ook voor een klein monument in de Duitse kerk: het graf van de enigen Nederlandse paus .Adrianus VI. De kerk is netjes, maar het graf is vuil. Ook paus Adrianus moet in bad. Als Nederlanders zijn we trots op Adriaan Boeyens.paus 216. Hij was Utrechter van geboorte, werd profes sor in Leuven en ging vervolgens naar Spanje, als bisschop en leer meester van Karei V. In 1522 werd hij tot paus gekozen. Typisch Nederlands Het werd geen glanzend pontifi caat. Het klikte niet tussen Adriaan en Rome. Ze zagen hem als een sobere, stille buitenlander die geen vrienden kon maken, de hand op de knip hield, en eenzaam en neutraal wilde blijven tussen alle elkaar bevechtende partijen. Ons valt op hoe typisch Nederlands hij was in zijn rechtlij nigheid, en zuiver in zijn streven en handelen. Hij wilde Luther tegemoet komen door de curie te hervormen en door schuld te bekennen aan de misstanden in de kerk. Had hij maar meer tijd gehad. Na een lange hete zomer was hij uitgeput en werd ziek. Hij stierf, 64 jaar oud. Pronkstuk Acht jaar na zij begrafenis in de St. Pieter kreeg hij een eigen plek. Zijn vriend en vertrouweling Willem van Enckevoirt had een praalgraf laten maken in de Nederlands-Duitse kerk de Anima. Dat graf deed hem meer recht. Hel vertoont een liggende paus, met opgeheven hoofd, en de beelden van vier deugden: Matigheid. Sterkte. Wijsheid en Rechtvaardigheid met de treffende tekst "Helaas, wat maakt het veel uil in wat voor tijden de deugd valt. zelfs van de voortreffelijkste mens". Dit graf. een pronkstuk, wordt momenteel gerestaureerd. De Nederlandse bisschoppen hebben besloten de schoonmaakbeurt te financieren. In 2000 kunnen we met onze eigen paus weer voor de dag komen. Ziekencommunie Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Roepingenzondag. 10.00 Hoogmis voor fam. Cuppen-v. Vechel; Anna Maria Kersten-Geurts; overl. fam. Van Hooft- Mattousch; Harrie Beckers: Johanna Gertruda Giep-mans; overl. ouders V.d. Winkel-Geurts; Arnold Reijnders; Harrie Janssen; overl. ouders Emers-Verstegen. Lectrice: Olga v.d. Meer. 15.00 Doopviering van Jenifer Hendriks. Maandag: 11 00 Gezongen H. Mis Bedevaart uit Den Haag. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. St. Jozef, 9.30 H. Mis voor Martien Derikx; tot zekere int. (B); uit dankbaarheid. Donderdag: 14.30 Huwelijksvie-ring Verheijen-Theeuwen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 25 april zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W. Weersma voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop van de dienst bent u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema hoe reëel is God voor u in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 25 april is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering iy Maria Magdalena, als eerste gezondene Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schut-tersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned.Herv.Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje Horst. Evangelist: J.A.J.Bals, ClapvaereJ 4, 5961 LM Horst. Tel/fax. 077-3987786] E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Zondag 25 april om lO.OOen; 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals, Horst.' 's-Morgens is er kinderoppas. Bijbel/Contactavond: Hoe weinigen kennen God en zichzelf! Donderdag avond 22 april is er Bijbelcontactavond1 om 20.00 uur. Iedereen mag komen. Zangkoor: Op donderdagavond 29 april oefent het chr. gemengd zangkoor on 20.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom om mee te zingen. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis dietfe Venrayse Kloostergemeen-schappen voot Venray en omgeving hebben, wil dt Stichting 'Gedenk-teken Kloosten' komen tot oprichting van een monument Door middel van een financiële bijdra ge kunt u dit doel ondersteunen. Men ka» dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; girorek. van de 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Met groot enthousiasme bereiden 53 kinderen en hun ouders zich voor op de Eerste H. Communie van eerstgenoemden. Het betreft de kin deren van de scholen Kruudwis en St. Petrus 'Bandenschool. Het feest zal plaatsvinden op zondag 25 april in de H. Mis om 11.00 uur. De Hoogmis van 9.30 uur zal die dag vervangen worden door een gewone stille H. Mis. Voor de kinderen is het heel wat! Je merkt dat ze er echt mee bezig zijn en dat de cadeautjes nu nog een bijrol hebben. Als ouders zoeken naar een hernieuwde start van een christelijke opvoeding dan is hier een ideale kans! Ouders beseffen dit ook. U weet toch dat u zich kunt laten bijstaan door de Groep Jonge Ouders (info: Joost en Sophie Mertens-Kurvers, lel. 514887) die zich al langer afvragen hoe dit gestalte te geven Ook zijn we erg blij met de positieve medewerking van de scholen! De volgende groep E.H. Communie is op 23 mei dan vol gen 43 kinderen van de O.B.S. Landweert en de Vlaswei. Werden door de DOOD opgenomen in het hemels Vaderhuis: Johanna Scheepers- Geubels, 91 jaar; Hub Martens, 63 jaar; Cornelia Creemers-van Son, 92 jaar; Truus Weyers-Slevens, 84 jaar; Harrie Huisman, 73 jaar Lieve oma Treed jezelf rustig tegemoet Kijk in je binnenste En schrik niet Je zult geen schoonheid vinden En toch hen je mooi Je zult geen waarheid vinden En toch leef je in de waarheid Je zult armoede vinden Die rijk maakt Je zult geen reinheid vinden En toch wordt rein wat je aanpakt Want het wonder is: Hij in jou De volmaakte De reine en ware daarom wees niet bang als iets duister voor je is als je jezelf teleurgesteld hebt als je merkt dat iets je niet lukt want de volmaaktheid is in hem gelegen en zijn volmaaktheid is in jou zichtbaar We wensen de kinderen én hun ouders een goede voorbereiding, een mooi feest en "een goede door start" toe! J.Coenemdeken J.Thiesen, katechete Er in de pastorie aan de Leunseweg een DOCUMENTATIE CENTRUM is ingericht ten behoe ve van kerkelijke vrijwilligers en andere belangstellenden in het deke naat Venray? Het materiaal omvat o.a. voor beelden van liturgievieringen bij huwelijk, doopsel, jubilea, avond wake, alsmede een groot aantal boe ken die zijn ondergebracht in de volgende rubrieken: Bijbel - bijbel se overwegingen; Historie - van kerk, religie en andere godsdien sten; Theoretische - pastorale psy chologie, filosofie, cultuur- en levensbeschouwing; Bezinning - gebed, meditatie, toespraken, over weging (mystiek, liturgie); Praktische - pastoraal (algemeen, ouderen, zieken); Sterven -begelei ding; Geloofsleer - verkondiging, catechese, Jezus-beschouwing; Andere godsdiensten en levensbe schouwingen. Elke weekdag tussen 9.30 en 10.30 uur is er gelegenheid om centrum te bezoeken. Voor nadere informatie: Mw. A COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDACTIE-ADRES: NIESSEN STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EINDSTRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Hl-£

Peel en Maas | 1999 | | pagina 22