Wij zoeken jou! een part-time verkoopster petters Venray-centrum krijgt wijkplatform ZONDAG SHOW! Feest. 47 cent thiS2% Oppasdienst' moet randalen weren uit Intervengebouw Mobiele skatebaan in gebruik genomen KDe nieuwe collectie is Venray geeft 37.500 gulden voor Kosovo WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 20-25 uur Groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray Venray wil grondprijs iet verlagen luim 150 occasions op voorraad Mo Arena Asteria anssen Kleurenfoto's 13 x 18 ini v.d. Leur AUTOLEASE Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden ONDERDAG 22 APRIL 1999 Nr. 16 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG rerk - kantoorartikelen - teren - kabelkrant - kan- irichting - hobby - boe ftijdschriften - computer lies etc. kortom van den munckhof grotestraat 68 tel. 0478-582727 PEEL EN MAAS ptestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 jil adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) ter uitbreiding van ons verkoopteam zoeken wij: Ben je tussen de 18 en 28 jaar? Ben je flexibel en kun je klantgericht denken en handelen? Ben je representatief en kun je in een dynamisch team werken? Schrijf dan een brief met pasfoto naar: s gemeente Venray heeft de shoud Oppas Dienst (HOD) in tcht ingeschakeld om te voor- urgemeester en wethouders van ïay zijn niet van plan om de idprijs van 245 gulden per vier- meter te verlagen. Aspirant- s van bouwkavels in het nieu- bestemmingsplan aan het perveld in Merselo hadden hier gevraagd. Volgens hen hadden negentien kavels vorig jaar al iocht kunnen worden toen de adprijs slechts 2ll gulden toeg. I' inmiddels beruchte 'terpen- tstie' in Merselo zorgde er echter Idat de gemeente de uitgifte van inden moest uitstellen. De zullen nu niet voor de zomer verkoop gaan. De kopers voe- óch flink benadeeld omdat de :nte in de tussentijd de grond- r met 34 gulden per vierkante frheeft verhoogd. Hierdoor zijn lers ongeveerd 10.000 gulden :r uit; een financiële tegenval- lie zij op de gemeente willen alen. Burgemeester J. Waals liet lopers dinsdagavond - tijdens werkbezoek van het college aan selo - weten, dat het niet moge- is om van de in januari 1999 lalde grondprijs af te wijken, hl deze door de gemeenteraad is gesteld. Wethouder B. Kersten tp een ander licht op de zaak ne stellen dat de Terpenkwes- fe Merselo niet doorslaggevend aweest voor de prijs die de re van de bouwkavels nu op moeten leggen. Volgens len was de verkoop van de Is sowieso niet voor de jaarwis- 'g rond geweest. De kopers had- dus ook de nieuwe grondprijs len betalen als er geen tegenslag geweest. komen dat het voormalige Intervengebouw aan de Leunseweg 2 doelwit wordt van vandalisme. De HOD heeft tot aan de sloop een aantal kunstenaars in het gebouw ondergebracht. Op uiterlijk 1 mei wordt het pand overgedragen aan de projectont wikkelaar die, zodra de vergun ningen binnen zijn, start met de sloop. HOD is een landelijk opererend bedrijf dal tegen betaling tijdelijk leegstaande panden beheert door er voor kortere of langere tijd bewo ners in onder te brengen. De mensen blijven er zolang wonen totdat het pand definitief een andere bestem ming krijgt of wordt gesloopt. Door de HOD in te schakelen proberen gemeenten en andere instanties te voorkomen dat onbewoonde panden gekraakt worden of dat er vernielin gen plaatsvinden. De gemeente Venray vreest dat het gebouw aan de Leunseweg mikpunt wordt van van dalen. Het pand vormt met name een risicofactor omdat er veel asbest in aanwezig is. Bij vandalisme bestaat de kans dat het asbest over het gebouw verspreid wordt en de verwijdering ervan extra kosten met zich meebrengt. Ook wil de gemeente de kans op brandstichting voorkomen. De laatste tijd is het voormalige Intervengebouw al enkele malen doelwit geweest van vandalen. Met name enkele ruiten van het gebouw moesten eraan gelo ven. De gemeente heeft de politie op de hoogte gebracht over de stand van zaken rond het te slopen gebouw. Die zal de komende weken dan ook een extra oogje in het zeil houden. De laatste gebruikers van het voormalige Intervengebouw zijn inmiddels naar hun nieuw (tijdelijk) onderkomen verhuisd. Het gaat onder andere om taekwondovereni ging Tong II, het Turks en het Marokkaans ontmoetingscentrum en Judovereniging Venray. De zwer ver, die gebruik maakte van de voormalige fietsenstalling, is inmid dels met behulp van De Clockert ook op zoek naar een nieuw onder komen. ons voor de complete voorraadlijst Audi A4 1.6 74 kw/101 pk Advance, aluminium- zilver metallic lak, LM velgen 16", electrische ramen voor, dubbele airbag, ABS, centrale deurvergrende ling, in hoogte verstelbare bestuurstoel, 24 750 km, april 1998 Nu: ƒ46.900,- €21.282,29 3 47a Venray n (0478) 58 35 35 bvond vrijdag tot 20.00 uur is i n q - v tkering - financiering Winkeliersvereniging heeft geen interesse Het centrum van Venray krijgt een wijkplatform. Ondersteund door een medewerker van Synthese stuurt een initiatief groep, bestaande uit enkele cen trumbewoners, binnenkort fol ders en enquêteformulieren naar ongeveer 1400 gezinnen om het hoe en waarom van zo'n platform uit te leggen en de meningen hier omtrent te peilen. Naast de initiatiefgroep zullen horeca-ondernemers. de bewoners commissie van de Woningstichting Venray en de verenigingen van eige naren van het St. Jozefklooster en de Gouden Leeuw zitting nemen in het nieuwe orgaan, dat voor burgers en gemeente als vast aanspreekpunt moet gaan dienen. In de aanloopfase naar de oprichting loopt echter niet alles op rolletjes. De winkeliersver eniging heeft laten weten geen inte resse te hebben in een wijkplatform voor Venray-centrum. Bovendien blijken de ouderen, toch ruim verte genwoordigd in het centrum, niet als aparte groep bij de oprichting van het platform te zijn hetrokken. Zij zullen nu alsnog worden benaderd. BETERE COMMUNICATIE Volgens T. Lamers, een van de initatiefneemsters, is een wijkplat form vooral nodig om 'communica- tiemissers' die in het verleden tus sen de gemeente en inwoners van het centrum hebben plaatsgevonden, in de toekomst te voorkomen. "Het Structuurplan is hét voorbeeld van hoe het niet moet. Bewoners van het centrum weten absoluut niet waar de gemeente mee bezig is en lopen daardoor continu achter de feiten aan. En als ze wel weten waar hel over gaat, denken ze dat ze toch geen invloed kunnen uitoefenen. Ik ben er echter achter gekomen, dat je als bewoner wel degelijk wat te ver tellen hebt. als je je krachten maar bundelt. De gemeente juicht de oprichting van een centraal orgaan voor Venray-centrum alleen maar toe. Zij heeft behoefte aan een vast aanspreekpunt en wil af van de indi viduele afhandeling van klachten. Vragen of problemen van centrum bewoners kunnen door het wijkplat form aan de gemeente worden voor gelegd. De gemeente brengt het platform op haar beurt in een vroeg tijdig stadium op de hoogte van alle plannen voor Venray-centrum. Dan kun je pas spreken van goede com municatie." Binnenkort krijgen ongeveer 1400 huishoudens uit het centrum een fol der en enquêteformulier in de bus. De initiatiefgroep, die wordt onder steund door medewerker M. Wilms van Synthese, wil weten hoe groot de behoefte aan een wijkplatform is. Bovendien kunnen de bewoners op het formulier aangeven waar het platform zich sterk voor moet maken. Wilms verwacht dat de onveilig heid op straat voor bewoners het belangrijkste knelpunt is. Ook ver keersveiligheid en parkeeroverlast zijn volgens hem zaken waar het centrum van Venray zeker aandacht voor zal vragen. VOORLOPIGE INDELING Het nieuwe wijkplatform zal aan vankelijk niet de belangen van alle inwoners binnen de singels van Venray gaan behartigen. De initia tiefnemers hebben "het centrum namelijk eigenhandig ingedeeld in een gebied dat begrensd wordt door de straten Westsingel. Noordsingel, Raadhuisstraat. Julianasingel, Langeweg en Kempweg. Concreet betekent dit dat inwoners uit de Oranjebuurt ten oosten van de Julianasingel en bewoners ten zui den van de Langeweg en Oude Oostrumseweg geen enquêteformu lier in de bus zullen krijgen. Volgens T. Lamers, een van de initiatiefne mers, houdtdit echter niet in dat mensen uit deze straten per definitie door het wijkplatform worden geweerd. "De straten die buiten onze eigen indeling vallen, hebben vaak al een eigen buurtvereniging of wijkraad die de belangen van bewo ners behartigt. Als straks echter blijkt dat deze mensen zich graag bij ons willen aansluiten, zullen we hen natuurlijk met open armen ontvan gen. GEEN INTERESSE Wilms betreurt het dat de winke liersvereniging in Venray geen inte resse heeft getoond om zitting te nemen in het wijkplatform, dat naar verwachting half juli wordt opge richt. "De winkeliers zien de meer waarde er niet van in. Ze zijn aange- PEEL EN MAAS 'n abonnement waard sloten bij de ondernemersvereniging en dat is voor hen genoeg. Wij vin den echter dat ze er wel degelijk bij horen. Problemen als onveiligheid op straat en parkeeroverlast gaan ook de winkeliers aan. Ik hoop dat ze alsnog van gedachten verande ren." De vraag of ouderen ook een structurele plaats in het platform moeten krijgen, wordt door Wilms instemmend beantwoord. De mede werker van Synthese - en met hem de initiatiefgroep - blijkt nog niet over deze mogelijkheid te hebben nagedacht. "Een prima suggestie, die we zeker mee zullen nemen. Met name in het centrum van Venray wonen erg veel ouderen. We zullen de ouderverenigingen dan ook bena deren met het verzoek om zitting te nemen in het platform." Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL EN RESERVERINGEN: TEL 0478-51 1466 Wethouder Jan Driessen van Venray heeft afgelopen zondag tij dens de manifestatie 'Ysselsteyn Lééft' de mobiele skatebaan offi cieel in gebruik genomen. De mobiele skateboardbaan (halfpi- pe) gaat na Ysselsteyn achtereen volgens naar Veltum (parkeer plaats bij Veltumse Kleffen), Oirlo (gemeenschapshuis Onder de Linde), Oostrum (basketbalveld in de Watermolenstraat), Venray- kom (parkeerplaats sportpark De Wetteling), Leunen (trapveld Albionstraat) en Merselo (nog geen locatie bekend). De mobiele baan wordt in drie delen per vrachtwagen verplaatst. De skateboardbaan blijft op elke locatie circa zes weken staan. De locaties zijn door de gemeente in overleg met de dorps- en wijkraden vastgesteld. Het college van B W van Venray wil het aantal voorzie ningen voor jeugd en jongeren (12- tot 17/18-jarïgen) uitbreiden. De gemeente gaat in het najaar van 1999 de proef met de mobiele skate baan evalueren. Hierbij zal onder andere bekeken worden of de baan op een druk bezochte plek langer zou moeten blijven staan of dat er nog een tweede mobiele baan kan worden aangeschaft. Daarnaast zal de gemeente bekijken of in Venray op diverse plaatsen een zogenaamde JOP (Jongeren Ontmoetingsplaats) kan worden ingericht. De locaties zullen in overleg met de jongeren en omwonenden wor den bepaald. De gemeente wil over de exacte invulling van het jeugd- en jongerenbeleid een permanente dialoog met de jeugd (groepen/orga nisaties) opbouwen. Hierbij wordt aan een jongerenplatform gedacht. 25 april OPEN van 10 tot 17 uur. VENRAY Julianasingel 7 Let op! Showroom Venlo ZONDAG GESLOTEN. Boetes (brom)fietsers Bij een controle in een voetgan gersgebied in Venray-centrum"zijn maandagmiddag twaalf (bromfiet sers en bromfietsers bekeurd. Op de Bleek werden vijf fietsers op de bon geslingerd. Op de Passage kregen vier fietsers en drie bromfietsers een bekeuring. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.j. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor om één gulden per inwoner, in totaal 37.500 gulden, beschikbaar te stellen voor de vluchtelin gen uit Kosovo. Het college beschouwt het als haar plicht om uit humani taire overwegingen een bijdrage te leveren aan de kosten van opvang en hulpverlening aan de vluchtelingen. Ongeveer een miljoen mensen zijn in Kosovo op de vlucht gedreven door de Serviërs. Hulp aan de vluchtelingen is onontbeerlijk. Venray wil daaraan een bijdrage leveren, mede gelet op de actieve deelname van Nederland in de NATO-aanvallen op Servië. De commissie Algemene Zaken kon zich eerder in meerderheid vinden in het voorstel van B&W. Alleen de WD-fractie nam in die vergadering nog geen standpunt in. De bijdrage wordt gedekt door de post 'onvoorzien' van de gemeentelijke begroting. 9e gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, etc. dansÊs?J>art} JC E N T R L M alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 Rfoto I video Patersstraat 10. Venray, tel. (0478) 58 44 85 Voor een jeans natuurlijk naar<0/ -BISTRO- tel.0478-581869 Auto en container uitgebrand Op de Grote Markt in Venray ont stond vorige week woensdagnacht brand in een afvalcontainer. De vlammen sloegen over naar een geparkeerde auto die als gevolg gro tendeels uitbrandde. De brandweer, die te hulp werd geroepen, kon voorkomen dat de brand verder oversloeg naar een nabij gelegen bedrijf. Het is niet bekend hoe"de brand is ontstaan. De container werd geheel verwoest. op maat GEZELLENBAAN 8 581.14 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF.NL Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs el 8. Poslbus 68. 5800 AB Venray Telefoon (0478) 584333. lax (0478) 584624 Email: rha.venrayttaccounlnei.nl

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1