Meer weten over: hypotheken? financiële planning? beleggen? Ysselsteyn Lééft twee dagen K Beierse avond in Oostrum Kiwanis Jazz 1999 Bestel kaarten met de coupon in dit blad r lias Corr in e Bonte Koe pen podium n Gryphus Mini- aybackshow i 't Podium Foster Parentsdag Petrus'Banden School Rommelmarkt Landweert Rommelmarkt in De Kiosk Bezoek onze Infodag op zaterdag 24 april van 10.00 tot 16.00 uur in Partycentrum De Witte Hoeve te Venray. Programma Omroep Venray Demonstratie kaas maken 0, EN MAAS donderdag 15 april 1999 - Pagina 3 het kader van de manifestatie jsteyn Lééft staan de poorten het MOB-complex aan de mermannsweg in Ysselsteyn weekeinde open voor het liek. Ysselsteyn Lééft is een e uit voor de hele familie en is n zaterdag 17 april van 14.00 22.00 uur en zondag 18 april 11.00 tot 18.00 uur. beurs Ysselsteyn Leeft is een iatief van de Vereniging fstandige Ondernemers uit de. Leunen, Merselo, Veulen, depeel en Ysselsteyn. Zij hebben ,rde organisatie een prachtige alie ter beschikking gekregen, nelijk de hallen en buitenterrei- I van het MOBcomplex. Het lobesland van de VZO is uiterst rs. Van horeca tot agrarische jveranciers zijn stands te bezoe- in de beurshal die dagelijks in aik is voor het reviseren van r andere Leopardtanks. Die i nu buiten naast de presentaties bijvoorbeeld de Koninklijke itmacht en grondverzetmachi- 0p het beursterrein presenteren ememers en verenigingen zich vele aanbiedingen en verrassin- Verder bestaat bijvoorbeeld de lelijkheid om een rondvlucht per copter te maken. Het MOB- ilex is vanuit het centrum van Isteyn met een pendeldienst te iken. ACTIVITEITEN sselsteyn Leeft biedt echter nog meer. Vrijdagavond organiseert jezamenlijke horeca in samen- werking met het jongerencentrum Jera een avond voor jongeren in het feestpaviljoen op het terrein met een optreden van de band The Flying Embryo's. Zaterdag is de beurs om 14.00 uur open, waarna om 16.00 uur de officiële openingshandeling wordt verricht door de Venrayse ondernemer van het Jaar, Carola Smits (Stichting Blij met een Ei). Zondag is de beurs om 11.00 uur open. De hele dag door zijn er demonstraties op de mobiele skate- baan, een halfpipe, door de 'Bike Devil' en door skaters. Muziek, een loterij, kinderamusement en streek producten maken van de beurs een belevenis voor jong en oud. De organisatie verloot onder de betalen de bezoekers een schitterende reis voor twee personen naar Praag. Op zaterdag en zondag verleent een keur aan artiesten haar medewer king aan Ysselsteyn Leeft. Zo zijn er optredens van onder andere De Peeldancers, Enjoy Together, Nancy Buise, country- en westerndansen, joekskapellen, Incha, Going la Paz, De Smeleblaozers, fanfare De Peelklank en gemengd koor Vivace. Ook zijn er demonstraties 'hoe om te gaan met honden', afwisselend door Groep Geleide Wapens De Peel en Hondencentrum Happy Tail, is er een biervatenrace bij het feest paviljoen en is een Cyber Virtual Reality Unit aanwezig. The Flying Embryo 's treden vrij dagavond op in het feestpaviljoen zondag 18 april speelt de antse band Alias Corr in café lonte Koe vanaf 20.00 uur. e vier leden kennen elkaar al n en hebben al in diverse samen- ingen en met evenveel muziek- inde Nederlandse podia geteis- Het begon allemaal reeds eind zeventig met stevige rock als ise Patchwork Bank. In *83 overgeschakeld naar erlandstalig werk onder de n Raster (misschien bij u wel end). In de 90er jaren werd het helemaal omgegooid en er een heel ander genre aange- ;en, namelijk cover jaren 0(ze noemen het zelf arbeids- linen muziek). ze band bestond toen uit zeven onen, maar de zangeres werd nger en... jawel. Sinds eind '98 ltdit illustere viertal onder de Alias Corr waar ze popcovers 80er en 90er jaren spelen. Tip de sluier: Fire Water Burn, :hes, Swallowed, Cats in the lie. Long Day, Push enz. Is opwarmer voor Op De Töffel organiseert het Vierlingsbeekse Serencentrum Gryphus in cnwerking met stichting Op de lop zondag 18 april open podi- voor regionale bands: Op Ut :lke. inzet van Op Ut Tuffelke is podiumplaats voor het Op De cl-festival dat gehouden wordt ondag 27 juni. Van de veertien sdie zich voor dit open podium len aangemeld zijn er vijf uitge- gd om het strijdperk te betre- te weten: H.D. Idaho, frisse •grunge uit meer/Vierlingsbeek; Louis, nende rammelpop uit Boxmeer; mts, energieke symfonische il uit Someren; Slap Ya Silly, tuurlijke crossover uit Cuijk; sprankelende gitaarrock uit len. vijftal vertoont ieder een half iaar kunsten, waarna een jury onnaar zal kiezen. De volgorde optreden wordt door loting aid. Ut Tuffelke vindt plaats op lag 18 april in jongerencentrum luis aan de Grotestraat 18a te ingsbeek. Gryphus is geopend if 15.00 uur. De eerste band Mom 15.30 uur. De entree voor Ut Tuffelke is geheel gratis, r informatie is te vinden op net http://come.to/gryphus ft dit jaar organiseert café 't um weer een heuse Mini- backshow tijdens de umfeesten die gehouden wör- rondom Hemelvaartsdag. De e datum van de Podiumfeesten: 3.14. 15 en 16 mei. Op zondag le' kunnen kinderen tot en met ar weer hun zang- en danstalent 'nn aan een groot publiek en jchte jury. fler kind dat mee wil doen kan aanmelden door middel van een njfformulier. Dit formulier is 'Jgbaar in café 't Podium, straat 2b te Venray. Voor infor- kun je ook bellen naar 581143 8322. or de winnaars zijn kaartjes ue Efteling te verdienen. Alle rc artiesten zullen ook met een beloond worden. Dus geef e' op en oefenen maar. De organisatie van Kiwanis Jazz 1999 is in kannen en kruiken. De 92e editie belooft een echt spektakel te worden met vier bekende jazzor kesten: de Opladener Jazzcompany uit Frankfurt, inmiddels een begrip in Venray; de Charlestown Jazzband uit Nijmegen o.l.v. Rob Bakker; de Jimmy Rosenberg group met Hot Club de France muziek; het Martijn Schok Boogie Woogie Trio met ori ginele muziek uit de 20er en 30er jaren. Op zaterdag 19 juni gaat het feest om 21.00 uur van start tot 02.00 uur in alle zalen van partycentrum De Witte Hoeve te Venray. Voor het eerst heeft de Jazz Commissie dit jaar op verzoek de mogelijkheid geschapen deel te nemen aan een speciaal sponsor buffet voor bedrijven. Dit buffet is bedoeld voor die bedrijven, die hun relaties op een bijzondere wijze op een muzikale avond willen trakte ren. Onder het genot van rustige jazzklanken van het trio Bob Wijnen uit Venray kunnen de gasten vanaf 18.00 uur in de gereserveerde loun ge van De Witte Hoeve genieten van een speciaal buffet. Dit wordt ver zorgd door de cuisiniers van kook club Bourgogne o.l.v. maitre Jules Selder. Het trio Bob Wijnen is al jaren bekend als begeleider van het tv-programma Hier en Nu Nieuwspoort. De arrangementen, die hiervoor worden afgegeven behelzen een compleet verzorgde middag en avond. Eten, drinken, muziek en natuurlijk deelname aan het Jazzfeest 's avonds. De netto opbrengst van het hele Jazzfeest komt ten gunste aan een aantal soci aal maatschappelijke doelen. Voor nadere informatie over een arrangement kunt u terecht bij de Kiwanisleden: Thom Kalkman, De Bergkamp 58, 5825 AH Overloon, tel. 0478-641792 of Jan Janssen, St. Jansstraat 24, 5964 AD Horst, tel. 077-3982238. Woensdag 28 april luchtig seniorenconcert Er zijn nog kaarten voor het lichtvoetige oranjeconcert dat Rabobank Venray-Oostrum op woensdag 28 april organiseert in Schouwburg Venray. De honderd jarige bank biedt alle zestigplus sers in haar werkgebied dit con cert aan. De toegang tot het concert is gratis. Het is één van de vele activiteiten die Rabobank Venray-Oostrum ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan organiseert. Belangstellenden kunnen zich inschrijven via de coupon in de advertentie die elders in deze Peel en Maas staat. Een coupon is voor maximaal 2 personen geldig. Coupons zijn verder verkrijgbaar bij de balies van de Rabobank Venray aan het Schouwburgplein en de Rabobank in Oostrum of bij ÜÜn van de wijkcentra of andere ontmoe tingsplaatsen van ouderen. Dat zijn 't Pelgrimshuis in' Smakt, Gemeenschapshuis Oostrum, Wijkcentrum Op 't Knipwerk, Wijkcentrum 't Stekje in Landweert, Gemeenschapshuis Heide, Wijkcentrum den Hoender, Wijkcentrum 't Schöpke in Veltum, Wijkcentrum Zuid De Springplank, het wooncentrum voor ouderen St.Joriskwartier, Seniorservice Venray, Verzorgingshuis Op 24 april wordt op de Petrus'Banden School wederom de Foster Parentsdag georganiseerd van 11.00 tot 14.00 uur. In en rond de school bruist het weer van allerlei activiteiten. Er is bijvoorbeeld de mogelijkheid om een ritje op de pony te maken, een prijsje te winnen bij het rad van avontuur, er kan geknutseld worden etc. Natuurlijk is iedereen van harte welkom: vriendjes, vriendinnetjes, opa's en oma's. De opbrengst van deze dag is bestemd voor Mikael Ratu, het Foster Parentskind van de Petrus'Banden School. Tot zaterdag 24 april. Schuttersveld, De Kemphaan, het Centraal Informatiepunt voor Ouderen, Verpleeghuis Beukenrode en Danscentrum Janssen. Ook kunt u bellen met Jansen Houbiers, telefoon 0478 56 92 56. Het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er snel bij. Inschrijving voor het Oranjeconcert geschiedt op volgor de van binnenkomst van de cou pons. Het concert - dat om 19.30 uur begint en tot ongeveer 21.30 uur duurt - is toegankelijk voor alle senioren uit het werkgebied van de bank in Venray. Oostrum, Smakt en Heide. Harmonie Euterpe uit Venray - onder leiding van Stijn Rutten - en harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum - onder leiding van Piet Poels - zullen een feestelijk en licht voetig concert geven. Zij spelen onder andere musicalstukken uit Annie, The Sound of Music en de Lion King en nummers van Rob de Nijs, Frank Sinatra en Elton John. In de pauze is er voor de concertgan gers koffie met vlaai en een drankje. Voor de inmiddels tigste keer organiseert de Wijkvereniging Landweert een echte rommelmarkt. Op zondag 18 april om 10.00 gaan de deuren van Wijkcentrum 't Stekske. gelegen aan de Kruidenlaan in Landweert open voor de echte liefhebber van Rommelmarkten. De entree is gratis en de koffie is altijd vers. Om 14.00 uur sluiten we de poorten weer. Op zaterdag 17 april wordt er van 09.00 tot 14.00 uur een rommel markt gehouden in De Kiosk geor ganiseerd door de AVBA Brukske. Tafels zijn te huur bij dhr. Rodenburg, tel. 586872. Financiële planning wordt steeds belangrij ker in ieders leven. De overheid trekt zich meer en meer terug en we zullen onze wen sen en onze plannen voor later zelf moeten realiseren. Met een doordacht financieel plan, waar een huis vaak een belangrijk onderdeel van is. Ook sparen en beleggen hebben een voorname plaats in een finan cieel plan. Laat u zich daarom uitgebreid en deskundig informeren over hypotheken, financiële planning en beleggen. Dat kan op onze Infodag over wonen, vermogen en genieten op zaterdag 24 april aanstaande. Onze adviseurs nemen uitgebreid de tijd om uw wensen en plannen te bekijken en vragen van uw kant te beantwoorden. verzekeringen - financiële planning beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530 216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabobank.zevenrode@tref.nl Zaterdag 17 april organiseert De Eikenhofkapel uit Oostrum in samenwerking met café-zaal De Karklingel een Beierse avond. Deze avond zal plaatsvinden in de zeer fraai gerenoveerde zaal van De Karklingel. Om 20.30 uur zal De Eikenhofkapel de avond openen. Zij staan garant voor een zeer afwisse lend programma. Het repertoire bestaat uit dans- en amusementsmu ziek, Egerlander en Tsjechische muziek. De kapel is opgericht in 1972 door leden van Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum. Zij bestaat momenteel uit 20 leden en staat onder leiding van Gerard Kessels, dirigent is Pieter Poels. De Eikenhofkapel verzorgt regelmatig optredens in zowel binnen- als bui tenland. Vorig jaar in juni werd er b.v. nog opgetreden in Parijs. Ook nam de kapel met succes deel aan het WMC voor blaaskapellen in Kerkrade. In de heuvelklasse werd een prachtige eerste prijs behaald. Vanaf 22.00 uur zal blaaskapel De Gendergalm uit Veldhoven het podi- 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 15 april gaan we terug naar de Paardekop waar nog van alles te gebeuren staat. Op dit moment liggen de werkzaamheden stil in verband met het broedsei- zoen, maar als werken in de bossen weer kan zullen er een aantal stuk ken in het gebied opgeschoond wor den zodat er een aaneenschakeling van open gebieden ontstaat. Hagedissen en andere dieren zullen dan makkelijker van de ene kant van het gebied naar de andere kant kun nen en er een gezonde populatie blijft bestaan. We gaan donderdag ook naar Boshuizen waar een groep vrijwilligers in samenwerking met Limburgs Landschap een aantal gebiedjes open heeft gemaakt om ook hier de levendbarende hagedis meer levenskans te geven en de hci- devegetatie te bevorderen. Jan Faessen, coördinator van de vrijwil ligers zal hier meer over vertellen. Hebt u interesse om mee te wer ken met deze groep vrijwilligers dan kunt u contact opnemen met Jan Faessen, tel. 0478-582453 of de Vrijwil ligerscentrale in de Openbare Bibliotheek van Venray. Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur, herhaling maandag van 18.00 tot 19.00 uur. CD van de week Wil jij de cd Megadance deel 2 winnen met de grootste hits? Beantwoord dan deze twee vragen: 1Noem twee hits van Cher; 2. Hoe heet de zangers van de 2 Brothers on the 4th Floor? Bel het goede ant woord door, tel. 512362. Luister zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur naar Klojo Radio dan hoor je of je gewonnen hebt. Waar zijn de Troubadours gebleven? Duo Ammezasie (Maastricht) komt op 15 april naar de studio in verband met hun meest recente cd Hej Brand De Lamp. Donderdag 22 april Henny Fey, eveneens uit Maastricht. Donderdag van 21.00 tot 22.00 uur. Sport Stopwatch staat nooit stil, is altijd in beweging. Met ingang van het nieuwe tennisseizoen doen wij nu ook verslag van de competitiewed strijden van TC Venray. Ook in Stopwatch vanaf april een nabe schouwing van de thuiswedstrijden van Castenray. Sport op zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur; Stopwatch zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Kennedymars Tijdens de Kennedymars, die in het weekend van 15-16 mei gaat plaatsvinden, doen wij van start tot finish verslag van deze wandeltocht. Deze extra uitzending start zater dagavond om 20.00 uur en gaat door tot zondagmiddag om 17.00 uur. Stem dus af op de 90.2 en loop met Omroep Venray de Kennedymars mee. Praatcafé Actualiteiten, muziek, een column en het gedicht van kroegdichter Werdenibeld. Aanstaande "zondag van 12.00 tot 13.00 uur. Laatje niks aanpraten, luister naar Praatcafé! Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. um betreden en hun muzikale kun nen ten gehore brengen. De kapel is opgericht in I960 en staat sinds twaalf jaar onder leiding van Henri Coppens. De Gendergalm bestaat uit 22 personen, waaronder een zan ger en zangeres. Men heeft een zeer breed repertoire, maar muziek uit Bohmen en Moravie voert de boventoon, aangevuld met moderne blaasmuziek. De kapel heeft door de jaren heen al diverse optredens in het buitenland verzorgd o.a. in Duitsland, Tsjechië en Polen. In september van dit jaar gaat ze voor een week naar Oostenrijk alwaar diverse optredens op het programma staan. Deze Beierse avond staat ook in het teken van houtzaag wedstrijden. Een 20-tal teams zal de strijd aan binden met elkaar. Dit belooft een spannend en sfeervol gebeuren te worden. Geheel in stijl kunt u op de klan ken van sfeervolle muziek genieten van o.a. pullen bier en Duitse brood jes met worst van de barbecue. Om deze avond nog meer sfeer te geven zou de organisatie het op prijs stellen als de bezoekers zoveel mogelijk in aangepaste kleding ver schijnen. De toegang tot deze avond is geheel gratis. Tot ziens op zaterdag 17 april in café-zaal De Karklingel te Oostrum. Op zondagmiddag 18 april geven de kaasmakers van het Noord- Limburgs Wijnmakersgilde Dionysos een demonstratie van hun kunnen. Aan verse melk wordt stremsel toegevoegd. Het stolsel wordt in een kaaspers in zijn defini tieve vorm geperst. Deze jonge kaas moet gepekeld worden om het water te onttrekken. Daarna kan in een rij- pingsperiode de kaas zijn heerlijke smaak ontwikkelen. Al deze stappen worden door de leden van Dionysos natuurlijk graag toegelicht. Het museum is geopend: iedere dinsdag-, donderdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Streek boerderij De Locht, Koppertweg 5, Horst-Melderslo. rfpettcUt, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en R. EEL DERINK DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten H. v. EERTEN tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-52/066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof BasPoell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3