or tam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Erik Brey, Cabarestafette, Cabaret Duet en René Froger Intspannend avondje schouwburg, legint natuurlijk bij de LION D'OR Voorverkoop Muziekfeesten Merselo weer van start alles over hypotheken alles over financiële planning alles over beleggen LION D'OR Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de Bezoek onze Infodag op zaterdag 24 april van 10.00 tot 16.00 uur in Partycentrum De Witte Hoeve te Venray. Rommelmarkt en veiling in Oirlo Kinky Boots in De Bonte Koe Foto-expositie 'Azië' Schouwburgconcert Zangers van Sint Frans Geslaagde Zonnebloem excursie FNV Bondgenoten afd. Venray Dans voorstelling Dizzy eel en maas donderdag 8 april 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray De liefhebber van cabaret komt april aan zijn trekken in de houwburg Venray. Erik Brey eelt voor het tweede seizoen de eaterzalen plat met zijn muzi- ial cabaretprogramma, terwijl lomas van Luyn, Arie vester en Eric Roller de ibarestafette gestalte geven, lap Mulder en Mark van de erdonk tekenen voor een caba- [I duet. Voor de liefhebber van S|uziek van eigen bodem: de Again Tour van René oeer is de muzikale uitsmijter april. Het muzikale brein - en volgens ilen - het gezicht van Purper, Erik ey, heeft na zestien jaar een nieu- weg ingeslagen. Vanachter zijn itrouwde compagnon De Vleugel maakt hij het publiek op boeien- en humoristische wijze met een lier aan muziekstijlen: klassiek, lem, jazz en nog veel meer. Brey fingers uit: een avond muzikale liner en kul zoals weinigen hem loen. De cabaretier is op don- 8 april te gast in de louwburg Venray. Aanvang 20.00 CABARESTAFETTE en dag later, vrijdag 9 april, nog x er Cabarestafette in de cultuur- ipel van Venray. Thomas van Mark Luyn bakt ze goudgeel in 'Fanfare'. De man die soms iets kan, raast als een briesje door het land. Hij zegt dingen, maakt muziek en gaat weer naar huis. Eens in de zoveel tijd staat er een cabaretduo op dat een fris, vernieuwend en briljant pro gramma maakt: Arie Silvester doen dit in 'Kloten'. Een program ma boordevol liedjes, gevoelige momenten en intelligent grappen. Het drieluik wordt afgesloten met Erik Koller. In 'Juichen' bezigt Koller de eigenschap van een Kameleon. Aan een half gebaar heeft hij, met zijn boomlange, elas tieken lijf, genoeg om in een volko men andere persoon te veranderen. Ook zonder zijn scherpe tong krijgt deze man zijn publiek onbedaarlijk aan het lachten. Cabarestafette, vrij dag 9 april in de Schouwburg Venray, aanvang 20.00 uur. CABARET DUET 'Aprilmaand, cabaretmaand' wordt op dinsdag 20 april vervolgd met Jaap Mulder en Mark van de Veerdonk in Cabaret Duet. Mulder is een clown, maar boven alles een rasverteller. Je moet er bijblijven, want het tempo ligt hoog. Hij is zo gek als een deur, strooit met slimme Veerdonk FotoJacco onliners, trekt rare bekken, zingt lie deren en legt ondertussen wel haar scherp de leegheid van het moderne bestaan bloot. Van de Veerdonk is een typetjesmaker. Absurd, humo ristisch en barst van de theatrele vondsten. In zijn nieuwe program ma Ja Daag! gaat hij aan de slag met een acrobaat. Samen zetten zij het theater op z'n kop. Althans, dat is de afspraak. Het eerste extreme geval van acrobaret dus. Aanvang 20.00 uur. RENE FROGER De Home Again Tour van René Froger heeft in 1999 een vervolg gekregen. Naast repertoire van zijn nieuwe nummer 1 cd "Home Again', die inmiddels weer platina is, en zijn nieuwste single 'Lovin You', staan natuurlijk ook al zijn vorige succes nummers op het programma. Niemand kan putten uit zoveel hits- op-rij als Froger en zijn concerten zijn al snel één groot feest der her kenning. Samen met zijn band, samengesteld uit leden van onder andere Anouk, Total Touch, Candy Dulfer en Ten Sharp, zet Froger de Venrayse schouwburg op maandag 19 april op zijn kop. Aanvang 20.00 uur. laandag 12 april gaat de rtverkoop van de ziekfeesten Merselo weer van Ook dit jaar is de organisa- er weer in geslaagd om een aai tterend programma samen te ■av en. rken e muziekfeesten beginnen op derdag 20 mei met het tefeest voor 55+. Een middag bol staat van muziek, dans en vrijdag 21 mei vindt het andse Hits Festival plaats met Werking van Corrie Konings, rie Slinger, Sugar Lee Hooper, •nlight Expres en m 0 eert Pelzer. fooi jterdagavond 22 mei ook dit jaar 'tiegetrouw de country wes- ivond. met ditmaal The 'errockers, Hillbilly Boogiemen 'ountry Sisters. Zondagmiddag 23 mei is er een primeur. In de feesttent is er die middag het Irish Music Festival met medewerking van Paddy's Heavy Circus en The Doonan Family. Een middag voor de ware liefhebber, 's Avonds is er de Drie Kapellen Show met drie gerenommeerde gezel schappen: Die Orginal Maaskapelle uil Wessem, Drie Donken Blaaskapel uit Den Dungen en Die Fidelen Rosentaler uit Merselo. Maandag 24 mei staat geheel in het teken van de Aid Merselse Dag. De dag begint om 10.30 uur met een Gregoriaanse Mis in de feest tent. Om 11.30 uur gaal dan de Aid Merselse Dag van start waarbij de nadruk ligt op activiteiten die stilaan dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresenteerd in een combinatie met kinderspelen, theater, een grote hobbymarkt en vooral veel muziek. In de tent is een optreden van Pippies Huisorkest. Vanaf 20.00 speelt Going La Paz in de feesttent. De muziekfeesten Merselo bieden dit jaar weer een uitgebreid pro gramma met voor iedereen wat. Wie kaarten wil reserveren kan terecht bij P. Rieter, Grootdorp 95 te Merselo, tel. telefoon 0478-546595. Ook kan men terecht bij de Lectuurhal, de VVV en Musicworld •in Venray. Financiële planning wordt steeds belangrij ker in ieders leven. De overheid trekt zich meer en meer terug en we zullen onze wen sen en onze plannen voor later zelf moeten realiseren. Met een doordacht financieel plan, waar een huis vaak een belangrijk onderdeel van is. Ook sparen en beleggen hebben een voorname plaats in een finan cieel plan. Laat u zich daarom uitgebreid en deskundig informeren over hypotheken, financiële planning en beleggen. Dat kan op onze Infodag over wonen, vermogen en genieten op zaterdag 24 april aanstaande. Onze adviseurs nemen uitgebreid de tijd om uw wensen en plannen te bekijken en vragen van uw kant te beantwoorden. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530 216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabobank.zevenrode@tref.nl Op zondagmiddag 11 april organi seert muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo weer haar jaar lijkse rommelmarkt en bijbehorende veiling. De afgelopen jaren is deze steeds druk bezocht en ook dit jaar heeft de muziekvereniging weer allerlei spullen bij elkaar gebracht. Spullen die voor velen nog zeer waardevol kunnen zijn, zoals klein meubilair, huishoudelijke apparaten, boeken en allerlei snuisterijen. De rommelmarkt zal plaatsvinden in en rondom gemeenschapshuis De Linde aan de Hoofdstraat te Oirlo. Buiten staan verschillende markt kramen opgesteld voor de vele spul len waartussen iedereen vrij kan rondneuzen. Binnen staan de meer waardevolle zaken, alsook de zaken die per opbod verkocht worden. De vrije verkoop van de spullen start om 13.00 uur. Voor die tijd zul len de spullen niet te bezichtigen zijn. Vanaf 13.30 uur zullen er aller hande, meer waardevolle zaken geveild worden, zoals klein antiek en zaken tussen kunst en kitsch. Nieuw dit jaar is dat er ook verschil lende diensten en producten aange boden zullen worden die ter beschikking gesteld zijn door bedrijven en particulieren. Zo zijn onder andere in de aanbieding een tocht in paardenkoets door de regio, een pedicurebehandeling, een seren ade. een APK-keuring en een tuin onderhoud. De veilingmeesters zijn dit jaar wederom Jan Nelissen en Peter Gommans. Zij zullen in totaal onge veer vijfenzeventig kavels onder de hamer brengen. De opbrengst van de veiling en de rommelmarkt is bestemd voor fanfare en drumband Ons Genoegen uit Oirlo. De vereniging telt ruim honderd leden, die graag voorzien zijn van een goed instrument en uni form. Tijdens deze middag zal er ook een kleine loterij worden gehouden met voor iedereen bruik bare prijzen. De rommelmarkt en veiling is voor iedereen vrij toegan kelijk. Zondag 11 april zal de Venlose band Kinky Boots met bekende en minder bekende covers uit de jaren 70 en 80 optreden. De swingende rock- en blues-nummers worden allen gegoten in een geheel eigen jasje. Karakteriserend voor Kinky Boots, die in deze drie-mans forma tie sedert 1995 actief is, is de strak ke baseline vermengd met onvoor spelbaar gitaarspel wat telkens weer een verrassend hoorspel oplevert. De band bestaat uit Jan Mooren. bas en zang: Har Hansen, drums en Bart Knops, gitaar en zang. Dus voor een avondje lekker bootsen: zondag 11 april, 20.00 uur Café de Bonte Koe, entree ƒ5,-. Vanaf heden houdt Guus Geurts een (vernieuwde) foto-expositie in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraaat in Venray. De foto's werden gemaakt tijdens een reis van ruim een jaar door Azië in 1997 en 1998. Te zien zijn foto's uit de Filippijnen, Macau. China, Tibet, Nepal en India. De mens staat hierbij centraal met zijn cultuur, godsdienst en manier van levensonderhoud in steeds weer wisselende landsi Om nu te zeggen dat er op zondag 11 april om 11.30 uur een allerdaags concert op het programma staat in de schouwburg te Venray gaat net even te ver. Er zullen dan namelijk twee geheel verschillende koren voor het voetlicht komen te staan die beiden een andere samenstelling kennen. Allereerst is er de Gemengde Zangvereniging Groeningen, die dankbaar gebruik maakt van de mogelijkheid die de schouwburg aan verenigingen uit de naaste omgeving geeft om in een mooi en vooral goede entourage op te kunnen treden. Naast deze vereni ging zal het Venrayse koor de Zangers van Sint Frans optreden. Ook voor dit koor, hoewel al 40 jaar een begrip in Venray en ver daarbui ten, zal het de eerste keer dat ze daadwerkelijk op dit grote toneel hun muziekstukken ten gehore mogen brengen. Dit koor bestaat uit jongens/mannen die in leeftijd variëren van 7 tot 30 jhar. Op 30 maart jl. organiseerde de afdeling Burggraaf van De Zonnebloem een excursie naar de Groep Geleide Wapens De Peel. Ruim 45 Zonnebloem-gasten, begeleid door een zeventiental vrij willigers, werden ontvangen op de basis. Adjudant roos, die verder als voortreffelijk gastheer optrad, ont ving de gasten op Limburgse wijze met koffie en cake en vertelde op onderhoudende wijze veel over de geschiedenis van de basis en de hui dige taken van de Groep. De inlei ding werd ondersteund 'door een alleszins begrijpelijke film en videopresentatie. Voor en na een gastvrije lunch werd een bustocht over de basis gemaakt met zeer deskundige uitleg. Een hoogtepunt was misschien een demonstratie door de bewakings honden. Het goede weer en de meer dan gemiddelde gastvrijheid van de GGW De Peel maakte dat deze dag als een heel bijzondere werd ervaren door de gasten van De Zonnebloem. Voorzitter, Trijntje Pouwels, bena drukte dit treffend in haar dank woord en bood namens alle gasten een speciaal voor deze gelegenheid gemaakte gips-plastiek aan. Leden in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum en de voormalige gemeente Vierlingsbeek kunnen op maandag 12, dinsdag 13 en donder dag 15 april vakantiebonnen voorde land- en tuinbouw alsook cheques verzilveren. Dit kan van 19.00 tot 21.00 uur aan het Henseniusplein in Venray. U dient een bewijs van het lidmaatschap, paspoort (of identi teitskaart/rijbewijs) mee te nemen en een bank- of gironummer bekend te maken. Voor meer informatie: J. Versteegen, telefoon (0478)587312 (van 18.00 tot 19.00 uur) of (0478)583978. Dat de organisatie, die in handen is van de Groeningse vereniging, bij de 'Zangers' uitkwam is niet zo vreemd gezien de dirigent, Sjraar Klaassens, die deze rol bij beide verenigingen vol enthousiasme ver vuld. Het programma: Het concert begint om 11.30 uur en het bevat een zeer gevareerd muzikaal menu. Het concert valt in drie grote delen uiteen die allen het beluisteren waard zijn. Begonnen wordt met een gedeelte geestelijke liederen. Mede door de achtergrond van het jongenskoor kan daar niet aan voorbij worden gegaan. Het Cantate Domino en een Ave verum corpus is van alle tijden. Wel een echte primeur, zeker voor de regio en waarschijnlijk voor heel Nederland, is het Ave Maria van de componist. G. Obran. Een stuk muziek dat werkelijk alles van diri gent en leden vraagt. De heren van de Zangers zullen nog enkele negro spirituals ten gehore brengen waar onder Joshua en Deep River. Het lichte gedeelte bestaat voor een gedeelte uit musical melodieën. Bekende tukken van The Sound of Music en Cats zullen de revue pas seren. Tot slot zal men in vogel vlucht de wereld overgaan met mooie melodieën. Daaronder Die Forelle van Schubert door het Promokoor van de Zangers en Piu non si trovano dat door de Gemengde Zangvereniging wordt gezongen. Aan het einde van deze muzikale morgen zal het Afrikaans nog klinken in verschillende geza menlijk gezongen werken. Muziek voor elk wat wils en voor iedereen. De entree is gratis. Toch nog een dansvoorstelling dit jaar reageerden heel veel mensen verrast toen ze voor het eerst hoor den dat er dit schooljaar toch weer een voorstelling zou komen. En nog meer verrast omdat de voorstelling in tennishal de Schaapskooi wordt gegeven. Dat maakt het allemaal extra spannend vandaar de naam stiekem dansen. Inmiddels zijn alle dansen bijna klaar en de overige voorbereidingen in volle gang. Tijdens de eerste voorstelling op zaterdag 24 april a.s. (aanvang 20.00 uur) treden alle groepen van Dizzy Jazzdance vanaf groep 7 op en zijn er een aantal dan sen te zien van gastgroepen uit onder andere Venlo, Weert en Maasbracht. Na de voorstelling van zaterdagavond blijven we doordan sen en feesten in de tennishal. DJ Franky Boxcutta zal zorgen dat de muziek blijft doordraaien en in de kantine wordt het extra gezellig gemaakt. Op zondag 25 april volgen nog twee voorstellingen om 11.00 en om 14.00 uur, waar alle groepen van Dizzy Jazzdance uit Venray en Overloon zullen optreden. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar op donderdag 8 april tussen 19.00 en 20.30 uur in de Judozaal, Antoniusstraat 3 (gereserveerde kaarten kunnen dan ook opgehaald worden). De voorstelling van zondagmid dag 14.00 uur is rees uitverkocht. /4$e*tda ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen mevr. H. LOONEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-5^7066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tal. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietar ieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3