'ledereen op z'n paasbest.' Luchtig seniorenconcert in Schouwburg 50 Jaar Hofkapel in Venray Concert Art Garfunkel in Schouwburg Venray Hl Jubileumconcert Ars Musica Venray Live-optredens van Static en No Way Kinderboerderij Veulen weer open Expositie in Beukenrode herkiezing Ei van het Jaar Onattic in Jera Benny in 't Podium Rakan Mai Kidswing Disco en Single Party Merlinpop 1999 igEL EN MAAS donderdag 1 april 1999 - Pagina 3 Collegium Vocale draagt bij aan Hohe Messe Een van de bekendste werken an J-S- Bach, een avondje heater in de foyer en Art jarfunkel. De komende maanden er weer heel wat moois te zien d te horen in de Schouwburg 'enray. Naast de beroemde passies is de lohe Messe van J.S. Bach één van ijn mooiste en bekendste werken, lach zette niet echt veel werken op ,atijn in muziek en het is zelfs de raag waarom hij de moeite nam om iel werk net voor zijn dood te vol- ooien. Hij wist dat het werk nooit n de complete vorm in de Lutherse lienst opgevoerd zou worden. In de .utherse kerk werd vaak alleen het (yrie en het Gloria uitgevoerd en leze delen componeerde Bach al in 733. Hij completeerde de mis pas jn 1748 met al eerder gecomponeer- |e, maar speciaal voor deze mis ^gewerkte muziek. Het jatoshinski Ensemble Kiev voert jje Hohe Messe van Bach uit. Het rezelschap probeert klassieke mees- irwerken voor een breder publiek oegankelijk te maken. De Hohe desse wordt op zaterdag 3 april in de Schouwburg Venray uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur. Aan dit optreden zal tevens medewerking worden verleend door het Venrayse Collegium Vocale. Zij zingen, voor de pauze, o.a. Ave Verum van Byrd, Pater Noster van A. de Klerk, Ave Maria van Andriessen, Alleluja van van B erchem en Cantate Domino van Monteverdi. VERRASSEND Een avondje Theater in de foyer van de schouwburg. Een theater avond gecombineerd met een heer lijk warm/koud buffet. Niet voor de voorstelling, maar verdeeld in de avond, afgewisseld met diverse optredens. Een nieuw initiatief van Schouwburg Venray in samenwer king met 'Friends in Music' onder leiding van Lynn Steverink. De groep die vorig jaar oktober bij de voorstelling Eige Volk zo verras send voor de dag kwam met de Afrika-act. Een drankje vooraf, genieten van de culinaire prestaties van de theaterkok en kijken en lui steren naar optredens van Friends of Music. En wilt u even de benen strekken dan kan dat op de dans vloer. Huispianist Lex Steverink speelt rustige dansmuziek. Deze verrassende avonden zijn op 24 april en 15 mei en duren van 19.00 tot 23.00 uur. Voor reserveringen kunt u bellen, telefoon 587739. ART GARFUNKEL Als een van zes schouwburgen in Nederland is het Schouwburg Venray gelukt om wereldster Art Garfunkel binnen te halen. Op don derdag 3 juni vanaf 20.00 uur ver zorgt Garfunkel een concert in de Venrayse cultuurtempel. Samen met Paul Simon scoorde Garfunkel de ene naar de andere wereldhit. Sound of Silence, Bridge over Troubled Water, Mrs. Robinson en The Boxer, zomaar een greep uit het repertoire van het wereldberoemde duo. In zijn Europese toer koppelt Garfunkel deze succesnummers solo aan nieuw materiaal. Hij wordt begeleid door Warren Brooks Bemhard (piano) en Eric Eli Weissberg, gitaar. Kaarten voor dit extra con cert zijn te bestellen bij de schouw burg, telefoon 582468. Jo Jeuken-Cox, woonachtig in orst, exposeert van 15 april t/m 5 ni 1999 in verpleeghuis hlkenrode. Zij volgt sinds januari 192 lessen bij kunstenares/lerares anny van Lieshout uit Geysteren. Als lerares textiele werkvormen raren de creatieve vakken in het Igemeen voor haar bekend terrein, [et is dan ook niet verwonderlijk lat zij, toen zij noodgedwongen oest stoppen met lesgeven, koos jor tekenen en schilderen. Wat :gon als een aardige vrijetijdsbe- eding is inmiddels veel meer dan Êen uit de hand gelopen hobby. Jo heeft een eigen atelier waar ze aast haar lessen zoveel mogelijk robeert te werken. Haar onderwer- en zijn divers, hoewel haar voor- eur uitgaat naar bloemen met ver- chillende technieken, met de adruk op aquarel en olieverf. Ook er aan dacht voor het experiment at te zien is in haar meer abstracte ihilderijen. Pasen staat weer voor de deur en at betekent voor menig inwoner an Vierlingsbeek en Groeningen reer nachten wakker liggen: 'Wat loet ik zeggen als woord van dank Is ik straks de uitverkorene ben en He onderscheidingen en cadeaus ehorende bij de titel Ei van het Jaar lontvangst mag nemen?' Op vrijdag 2 april organiseert jon- :rencentrum Gryphus voor het vaalfde achtereenvolgende jaar de erkiezing van het Ei van het Jaar nvoor het twaalfde achtereenvol- ende jaar heeft de Vierlingsbeekse Groeningse bevolking kandida- i uit haar midden voor kunnen igen. De stemmen zijn inmiddels eteld en de winnaar is uitgenodigd im deze felbegeerde titel en de bij horende trofee in ontvangst te nen nemen. Ook benieuwd voor 5 Goede Vrijdag een echte Goede ijdag wordt? Rond de klok van If elf komt het kuiken uit. [De verkiezing van het Ei van het iar wordt muzikaal ondersteund oor The Happy Maker. Hij zal het ubliek vermaken met een vrolijke otpourri van smartlappen, tango's i andere feestmuziek. Gryphus is geopend vanaf 21.00 ir en de entree is gratis. Meer iformatie over de verkiezing van it Ei van het Jaar is te vinden op temet: http://come.to/gryphus. 31 inte Op zaterdag 3 april zal de vier- ans-formatie Onattic optreden in -Jera'70 in Ysselsteyn. Deze band in 1996 opgericht. In 1997 kregen en al diverse optredens aangeboden, i i' is in de loop van tijd zoveel euw materiaal ontstaan dat de 'vers geleidelijk het veld ruimen, ft eigen materiaal wordt o'mschre- n als grungy britpop. Ook krijgt "attic goede recensies van diverse iten. De shows worden steeds 'ergieker en staan als een huis. eeds vele zweetdruppels vloeden t de lichamen van de aanwezigen. In 1998 steeg het aantal optredens »g steeds en op plaatsen waar ze al jn geweest werden ze terugge- dlf raagd, wat getuigt van een goede lef idruk. In 1998 wist Onattic door te dal ringen tot de finales van de regio- ten ale talentenjachten Grand Gala du 'ks en Op ut Tuffelke. In oktober esenteerde Onattic haar eerste 11-length cd, genaamd People of etnam. Dit allemaal in de Jera'70 'zaterdag 3 april. Zaal open om 100 uur en de entree bedraagt ƒ5,- april: The Flying Embryo's )B-complex: Ysselsteyn Leeft), roei: Trade Mark. juli: Jera Open Air'99 met Fan, ïvebite, Tambora, Action in DC, S Boms (USA), Raggende Manne, iter Moeskroen. Jera'70, Peter nssenweg 12 te Ysselsteyn. Met de uitvoering van het 'Liverpool Oratorium' van Paul McCartney viert het Groot Vocaal Ensemble Ars Musica uit Venray het 25-jarig bestaan van de muziekvereniging. Het concert in de Schouwburg Venray vindt plaats op zaterdag 10 april en begint om 20.00 uur. Paul McCartney componeerde samen met Carl Davis het 'Liverpool Oratorium' ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van The Royal Liverpool Philharmonic Society. Dit werk. zijn eerste klas sieke, werd in 1991 voor het eerst uitgevoerd door het Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, het koor van de kathedraal van Liverpool en wereldberoemde solis ten. Carl Davis, de dirigent van het Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, had destijds de algehele leiding. The Liverpool Oratorio beschrijft het leven van Paul McCartney in Liverpool; zijn geboorte tijdens de oorlog, zijn schooltijd, zijn ouders en de ont moeting met zijn vrouw Linda. Het Groot Vocaal Ensemble Ars Musica voert het oratorio uit in samenwer king met het Nederlands Promenade Orkest en het jongenskoor 'De Oosterhoutse Nachtegalen'. Als solisten treden op Rianne Vogten (sopraan), Anita Bijvoet (mezzo sopraan), Alex Vermeulen (tenor). Hans van Heijningen (bas) en Hans van den Eijnden (pianist/organist en repetitor van Ars Musica). De alge hele muzikale leiding is in handen van dirigent Cees Wouters van Ars Musica. Entreekaarten (30 gulden per persoon) voor dit uniek concert zijn nu al verkrijgbaar bij de kassa van de Schouwburg Venray, tele foon 582468. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ernst Brecheisen, telefoon 583576. Tijdens de paasdagen in café De Bonte Koe In café De Bonte Koe spelen tij dens de paasdagen twee bands: Static en Now Way. Beide optre dens beginnen om 20.00 uur en de entree op beide dagen is vijf gul den. Een combikaart voor beide concerten kost 7,50 gulden. Op Eerste Paasdag, zondag 4 april, speelt de legendarische west- coastgroep Static. Deze vijf muzi kanten maakten furore in de 60-er en 70-er jaren en geloven nog steeds in de muziek die zij maken. In tegenstelling tot de oude bezetting kent Static slechts een wijziging: gitarist Piet Eibers maakte plaats voor de ervaren ex-Decennium-gita- rist Pieter Koster. Zonder modieus met elke nieuwe stroming mee te gaan, speelt Static nog steeds met een vier gitarenconcept in de beste tradities van de Amerikaanse pop muziek en de westcoast in het bij zonder, een mengeling van rock, folk, country en soul. Static speelt onder andere covers van Moby Grape, Buffalo Springfield en Crosby, Stills, Nash en Young. Op Tweede Paasdag, maandag 5 april, is het de beurt aan de Limburgse rockband No Way. De band bestaat al zeven jaar en maakt lekkere, stevige muziek met covers van onder andere Herman Brood, Greenday, Live Radiohead, The Rolling Stones, The Scene, Bush en REM. No Way speelt paasmaandag in De Bonte Koe Rabobank Venray-Oostrum organiseert op woensdag 28 april in Schouwburg Venray een con cert voor 60+ers. Dit Oranjeconcert is gratis toeganke lijk. Het is één van de activiteiten die de Rabobank ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan organiseert. Het concert - dat om 19.30 uur begint en tot ongeveer 21.30 uur duurt - is toegankelijk voor alle senioren uit het werkgebied van de bank in Venray, Oostrum, Smakt en Heide. Harmonie Euterpe uit Venray - onder leiding van Stijn Rutten - en harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum - onder leiding van Piet Poels - zullen een feestelijk en licht voetig concert geven. Zij spelen onder andere musicalstukken uil Annie, The Sound of Music en de Lion King en nummers van Rob de Nijs, Frank Sinatra en Elton John. In de pauze is er voor de concertgan gers koffie met vlaai en een drankje. Snel inschrijven Belangstellenden kunnen zich inschrijven via de coupon in de advertentie die elders in deze Peel en Maas staat. Een coupon is voor maximaal 2 personen geldig. Coupons zijn ook verkrijgbaar bij de balies van de Rabobank Venray- Oostrum aan het Schouwburgplein en de Rabobank in Oostrum of bij één van de wijkcentra of andere ont moetingsplaatsen van ouderen. Het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er snel bij. Inschrijving voor het Oranjeconcert geschiedt op volgor de van binnenkomst van de cou pons. Gewonde bij botsing Een 26-jarige Venraynaar raakte dinsdag gewond aan zijn hoofd bij een ongeval op het Kerkpad in Venray. De man fietste in de richting van de Raadhuisstraat toen er plot seling een andere fietser het pad opreed. Ze kwamen met elkaar in botsing waarbij de 26-jarige over de kop vloog. De man liep een hoofd wond op die gehecht moest worden. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Wij wensen u Prettige Paasdagen. Op 2 april (Goede Vrijdag) en 5 april (tweede Paasdag) zijn onze kantoren gesloten. De geldautomaten zijn wel 24 uur per dag beschikbaar. Zaterdag 3 april kunt u van 10.00 tot 13.00 uur terecht op onze kantoren in Venray en Leunen. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Zaterdag 10 april feest in De Witte Hoeve Vijftig jaar Hofkapel in Venray. Een feit dat niet ongemerkt voor bij mag gaan. Dit gebeurt dan ook niet. Op zaterdag 10 april is er een grandioos feest in De Witte Hoeve waar (oud-)leden van de Hofkapel en andere belangstellenden van harte welkom zijn. De muzikale avond begint om 20.30 uur, de entree is vrij. Vijf leden die al meer dan 30 jaar aan de Hofkapel verbonden zijn, te weten Herman Stevens, Jan Stevens, Eddy Lucassen, Bruno Lucassen en Martien Wijnands, worden die avond in het zonnetje gezet. De Hofkapel ziet in 1948 het levenslicht als De Rodse Blaoskapel. Zoals ook nu nog het geval is houdt de kapel zich ook in die beginjaren bezig met het oplui steren van avonden in de carnavals- wereld zoals Circus Mök en dans avonden. Voor de leden van de Hofkapel start het 'seizoen' begin september. In een kort tijdsbestek worden dan de carnavalsliedjes, eerst met orkest en daarna met solis ten, gerepeteerd om deze aan het eind van diezelfde maand tijdens de finale te kunnen brengen. Nadat de vier winnende liedjes bekend zijn die op een cassette worden gebracht, duikt de Hofkapel eind oktober de studio in voor de opnamen van de winnende schlagers. Daarna is het tijd voor de eigen repetities en voor bereidingen voor onder andere de prinsenproclamatie en Circus Mökzittingen. Vanaf de bekendma king van de nieuwe prins van 't Rooy is de Hofkapel ieder weekend bezet. Vijf keer Circus Mök, Vorstenhal, Hofbal, ondertrouwbal, installatie gemeentehuis, diverse zit tingen in bijvoorbeeld St. Anna en Vincentiushuis, schoolbals en zelfs zittingsavonden buiten Rooy. VOORJAARSWIND Lange tijd waren de leden van de Hofkapel allen lid van Harmonie Euterpe. Hoewel veel 'Hofkapellers' ook nu nog hun roots bij Euterpe hebben, komen ze tegen woordig uit alle windstreken. Behalve negen Piëlhazen is de tegenwoordig veertien leden tellen de kapel ook een Maasjoerts uit Well, een Karklingel uit Oostrum, twee Huibuuke uit Overloon en een Keieschieter uit Overloon rijk. Een Zondag 4 april, le Paasdag, komt de Maastrichtse zanger Benny met zijn band The Amazing 20 Fingers weer naar café 't Podium. Al jaren lang is dit een traditie op le Paasdag, die door mensen uit Venray en omgeving nog steeds zeer gewaardeerd wordt. Met zijn opval lende verschijning en karakteristie ke stem brengt hij bekende covers zoals The Eyes of Lucie Jordan en een aantal eigen nummers, aanvang 21.00 uur, entree ƒ5,-. Ook op zondag live op grootbeeld PSV - Ajax. De aanvang is nog niet bekend, dus volg de berichten hier over. Woensdag 7 april presenteert toneelgroep Balans de comedy 'Verbaal Proces'. Dit speelt zich af op een politiebureau en beschrijft de alledaagse gebeurtenissen op een politiebureau en u zult alle proble men zien die de agenten dagelijks tegenkomen. Daarbij worstelt ook elke agent met zijn of haar profes sionele identiteit. De aanvang is 20.00 uur en de entree is ƒ10,-. De Thais-Nederlandse culturele vereniging Rakan Mai is voorne mens een cursus klassieke Thaise Massage te starten. Als instructrice is mevrouw Sawanphan bereid gevonden. Mevrouw Sawanphan heeft gestu deerd aan de Wat Po Medical school te Bangkok. Belangstellenden kunnen bellen: tel 0478-511511. Vrijdag 2 april is er voor kinderen van 4 tot 12 jaar een speciale Kidswing Disco van 19.00 tot 20.30 uur bij Dans- Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. Het is de eerste keer dat ook kinderen van buitenaf toegelaten worden op dit maandelijks terugke rende gebeuren waarbij men zich lekker kan uitleven op allerlei soor ten muziek met natuurlijk een echte discosfeer. De entree bedraagt slechts ƒ1,-. Daarnaast kunnen singles en alleengaanden uit de regio elkaar op deze vrijdagavond weer ontmoeten in een ontspannen sfeer tijdens de speciale maandelijks terugkerende Single Party. De aanvang van deze avond is 21.30 uur. Het is weer zover. Merlinpop 1999 staat weer voor de deur en wel op zondag 4 april, le Paasdag) barst het muzikale geweld weer los in jongerencentrum Merlin te Meerlo. Van ska tot punk en van onverge telijke smartlappen tot teringtyfus nederhop. Alles valt te beluisteren op het gevarieerde programma van het jaarlijkse Merlinpopfestival. Vijf bands zullen de Merlin- bezoekers tussen 15.00 en 23.00 uur laten zweten, dansen, huilen en springen. De bands zijn: Tres Locos, Facing Down, Buiten Westen, Space Marines en Boter, Ska Eieren. De zaal is geopend vanaf 14.00 uur en er zal een entree zijn van ƒ10,-. Met ingang van zaterdag 3 april is de Kinderboerderij aan de Lorbaan in Veulen weer Voor het publiek toegankelijk. De laatste maanden is keihard gewerkt om alles weer in gereedheid te brengen voor het komende zomer seizoen. Jong en oud kunnen dan ookj weer genieten van de vele aanwezige die ren zoals cavia's, konijnen, pony's, scha pen, geiten, hamsters en fazanten. De kinderboerderij is op de volgende dagen en tijden open: maandag tot en met don derdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdagf van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van! k 10,00 tot 17.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 58590 ma: M. LUCASSEN, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za en zo: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 ma: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en E. RUYMBEEK DIEREN A RTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten H. v. EERTEN tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde lijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. hecht gezelschap en een goede leer school voor toekomstige orkestmu zikanten. Dat blijkt wel uit het feit dat alle leden van de orkesten Burlesk en Design lid zijn geweest van de Hofkapel. Plezier hebben in het maken van muziek vormt al vijf tig jaar echter de grootste drijfveer van de kapel. "Voor ons is het geen big business", zegt gitarist Nico Alofs die deel uitmaakt van het jubi leumcomité. "Voor de leden is het pure hobby. Als wij als kapel tegen een redelijke onkostenvergoeding kunnen spelen, vinden wij dat prima. Plezier in muziek staat voor op, anders houdt een kapel het ook geen 50 jaar vol." Met de komst van de nieuwe muzikale leider Joop Derks aan het begin van dit seizoen, waait er een nieuwe wind door de Hofkapel. "Er is weer leven in de brouwerij", bevestigt Alofs de posi tieve invloed van Derks, zelf trom bonist in het tamboerkorps van de Koninklijke Luchtmacht, op de Hofkapel. "Hij legt de nadruk op eenvoudige arrangementen, licht en luchtig, rechttoe rechtaan. Bijzonder publieksvriendelijk." De nieuwe voorjaarswind die door de Hofkapel waait, komt tot uitdrukking in de ambities. Alofs: "We willen ons ook buiten het carnavalsseizoen meer naar buiten toe presenteren. Naast de wekelijkse repetitie gaan we een of twee keer per maand optreden tij dens bedrijfsfeesten en andere eve nementen. Zonder overigens dat dit ten koste gaat van onze doelstelling: met plezier muziek maken." De huidige bezetting van De Hofkapel

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3