Europese Unie Indoor Kampioenschap voor Modelstockcars Autocross ACC 't Veule Spant e*t> Heren-jeugd Spio kampioen! Bekse Klinkertjes drie maal kampioen HBV Diana Lopersgroep Peelrunners Motorcrossers Regio Venray H.S.V. De Roerdomp AV Venray - Regio St. Christoffel Loopgroep De Barrier Martin Teunissen derde Katholiek Vrouwen Gilde Computerclub regio Venray Aktiviteiten- vereniging 'Brukske aktief KBO Jeugdnatuur wacht Wijkcentrum de Kiosk Rincón Espanol Wijkcentrum Noord-West Jeugdvereniging De Springplank VOGG afd. Venray Wijkgebouw Op 't Nipperke Seniorenkoor Crescendo Venrode Chrisko -PEEL EN MAAS donderdag 1 april 1999 - Pagina 23 Het heren-jeugdteam van waterpolo- vereaiging Spio heeft een zwaarbevoch ten kampioenschap in de wacht gesleept. In de allerlaatste wedstrijd van et seizoen werd de enig nog overgeble- enconcurrent HZPC uit Horst met dui delijke cijfers teruggewezen: 5-2. Het earn onder leiding van trainer/coach ohn van Bers sloot een geslaagd sei- toen daarmee op een bijzonder fraaie nanier af. Teambuilding en kwaliteit staan bij de heren-jeugd hoog in het vaandel. Zo ging het team voorafgaand jan de competitie een week op trai- lingskamp in Luxemburg, terwijl voor Het kampioensteam: slaand v.l.n.r. Thijs van Kempen. Geert Mommen, trainer-coach John van Bers, Paul Mommen. Rick Hermans. Roy Versieyen, Geert Beckers. Bart Rouwette; voorgrond v.l.n.r. Harm de Cock. Ralph Nagy, Wout Claessens, Ole Nijboer en Gerrit-Jan Reurslag. het beslissende duel een weekend in een bungalowpark aan de juiste sfeer werd gewerkt. Met succes, want in het alles beslissende duel toonde Spio zich terecht de beste van dit seizoen. Op het danstoernooi voor de Zuid- Nederlandse Kampioenschappen, afge- open zondag, behaalden de Bekse Meertjes uit Vierlingsbeek drie maal Ie titel Zuid-Nederlands kampioen. Lise Cornelis danste in de categorie lolo Junioren tweede divisie. Zij ehaalde met 256p een prachtige eerste laats in een deelnemersveld van dertien anseressen. Nicolle Vogels danste in de categorie [oio Junioren eerste divisie; zij werd trste en kreeg tevens de titel Zuid- lederlands kampioen. In deze categorie uiste ook Milly Tjin. Zij behaalde een erde plaats met 265p. Loes de Groot behaalde een eerste ilaats met 290p in de categorie Solo Jeugd eerste divisie; ook zij behaalde tevens de titel Zuid-Nederlands kam pioen. De meisjes van de Junioren Garde tweede divisie behaalden een vierde plaats met 242p terwijl de meisjes van de Jeugd Garde eerste divisie tweede werden met 270p. Deze groep danste ook hun showdans 'The Conqueror', met deze dans behaalden zij 270p en ver dienden ook de titel Zuid-Nederlands kampioen. Onze Mini's dansten hun showdans 'Sneeuwwitje': zij behaalden hiermee een tweede plaats met 55lp. Tenslotte dansten onze meisjes van de Garde Hoofdklasse eerste divisie. Zij behaalden een derde plaats met 178p. k eerste OC, donderdag jl„ werd wonnen door R. Thijssen. 2. P. cobs en 3. M. Hendriks. Ie zevende en laatste DW. Het eerste tam presteerde hier naar behoren. J. lermsen voerde met verve de lijst aan n altijd klaar met een pasklare oplos ing. Korps 2 had nieuwe gezichten in laar gelederen. Prestaties behoorlijk, lier behaalde, och arm, M. Hendriks, loe voelt dit aan. de hoogste score, festal drie deed het eveneens niet ilecht. G. Jacobs was hier de grote vinnaar. )onderdag oefenen. aterdag wordt weer het traditionele oningschieten gehouden, ferschillende kanshebbers zullen hun leste beentje moeten voorzetten om leze felbegeerde titel in de wacht te Iepen. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdag: Aanvang 15.30 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijden: 3 april: Paderborn: Osterlauf 10 km; halve marathon. 5 april: Afferden: Paascross 4-8-12 km; Alpen: Alpener Strassenlauf (niet de Zwitserse) 15 km. Power(wo)man Leden die dit sportieve hoogtepunt op 19 april van nabij willen meemaken, kunnen zich nog opgeven bij Hay Steegs. U moet snel zijn want de vrijwil ligers staan 'te dringen' om de Power(wo)man atleten vanuil de wed strijdcoulissen te mogen bewonderen. Voor het rijden van hun derde wed strijd waren de jeugdrijders van Motorsport Organisatie Nederland te gast op het circuit Bezuidenhout te Boekei. Bij de klasse P-50cc waren het wederom Rick Simons en Wilco Lindner die twee sterke manches reden. Bij de 60 versnel lingen werd Paul Eickmans 7e, terwijl Nicky de Bruyn nog net binnen de top 10 eindigde. Emile Cox werd in de eerste manche 14e maar moest in de tweede manche wegens problemen de strijd vroegtijdig staken. Bij de 80 B was er een prachtige 6e plaats voor Mar Josephs en Kevin Gieiens reed voor wat hij waard was; hij werd 7e. Bij de A-groep was de hoogste trede van het erepodium voor Jimmy v.d. Laat. terwijl broer Dennis dit wist te realiseren bij de 80 hoog. In dezelfde klasse bezette Rob v. Bethun een 9e plaats in het algemeen klasse ment. Bij de veteranen kwam na twee manches de 4e piaats op naam van André Cox en was er een 10e plaats voor Gerrit Hermsen. Wim Claessens werd 1 le en Ferdy Kersten 13e. Bij de wedstrijd van zondags te Boekei werd Maarten v.d. Aa in de eerste man che van de inters 500 12e. In de tweede manche kon hij wegens problemen niet aan de start verschijnen. Ook voor Peter Versteegen zat het niet mee. Wegens machineproblemen moest hij vroegtijdig het rennerskwartier opzoeken en op een geleende motor behaalde hij in de tweede manche een 28e plaats. Bij de 125 senio ren kwam de 6e plaats op naam van Johan Versteegen; Niek v. Benthum werd 8e. Rob Mulders werd bij de 125 senio ren een 19e plaats. Op zijn 4-takt machi ne behaalde Bert v. Well bij de 500 junio ren een 16e plaats; Ben Bruining werd 32e en Ronald Driessen 46e. In de klasse 250 junioren A werd Michel Camps 18e. In de finalemanche van de 125 junioren behaald Ad Coenen een prachtige 15e plaats en Sjoerd Bongers werd 18e. Ruud Pijpers 29e. Komende zaterdag is de jeugdwed strijd te Overloon, waar op Paaszondag de nationale zullen aantreden. Op Paasmaandag is er een nationale wed strijd in Boxmeer en zullen de EK 250/500 hun tweede wedstrijd rijden in het Duitse Grevenbricht. Programma: Maandag 5 april: Tweede 5-dorpen vis sen op 't Leuken, dit in verband met de hoge waterstand van het Wanssums Ven. Bijeenkomst om 07.00 uur op de brug. Vissen van 08.00 tot 11.30 uur. Uitslagen: Op de 5-dorpen te Horst was er een 10e plaats voor J. Philipsen na loting. Opgeven wedstrijden: bij H. Hendriks, voor donderdag 20.00 uur, tel. 0478- 582994. Leden die hun contributie over 1999 nog niet betaald hebben vragen wij dit zo spoedig mogelijk te doen. Dit kan veel narigheid aan de waterkant voorko men. Voor vergunningen kunt u ook terecht bij Van Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray of bij secreta ris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48, Venray, tel. 582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Paasweekend in de Merthal in Horst Zaterdag 3 en zondag 4 april (Paasweekend) staat weer geheel in iet teken van het grote indoorspekta- iel voor modelstockcars. Het is Iweer voor de vijfde keer in successie ilat De Peeldrivers uit Ysselsteyn dit uniek raceweekend organiseren in de Merthal in Horst. En met trots kan de vereniging in dit eerste lustrumjaar iet weekend organiseren met jtiropese status (voorheen open NK). ie zal dit jaar dan ook gestreden wor den om de Europese Unie Indoor titel net als inzet de grote laasdalwisseltrofee. Normaal gespreken worden er op bui encircuits wedstrijden gereden. De «[drivers kwamen vijfjaar geleden op el idee om voor aanvang van het sei- [°cn een indoor te organiseren. Reden 'as toen om het 12.5 jaar bestaan van e vereniging iets extra's te geven. Na et overweldigend succes en de grote 'ublieke belangstelling van het jubi- euni indoor heeft men besloten om er e|t jaarlijks terugkerend evenement van maken. Modelstockcars zijn wagens die zijn lagebouwd op schaal 1:8 van de grote 'ockcars die voorheen hun wedstrijden °oral in Baarlo reden maar nu in sselsteyn op circuit De Peel rijden. In 1 Merthal zal zo'n grote stockcar aan lig zijn zodat het publiek ook kan len dat een modelstockcar veel weg «ft van de grote stockcar. Zo'n model fto wordt radiografisch bestuurd en '°rdt aangedreven door een brandstof- Mor die een snelheid bereikt van zo'n km per uur. Moor dit unieke voor het eerst Europees spektakel hebben zich reeds 80 deelnemers ingeschreven waaronder de indoorkampioen van 1998 Scott Bonello uit Schotland. Naast het grote aantal deelnemers uit Nederland komen er dit jaar maar liefst 15 Engelse en vier Schotse rijders aan de start in Horst. Verder zullen er deelnemers uit België en Duitsland van de partij. Ook zullen er enkele plaatselijke favorieten zijn name lijk Sander Poels, Ruud Verheyen en Peter van Asten, allen uit Horst aan de start verschijnen. Laatstgenoemde is het afgelopen seizoen nog clubkampioen van de Peeldrivers geworden in de hoogste klasse, de rood dakkers. Maar naast de plaatselijke favorieten is ook de Nederlands kampioen outdoor Frank van Tiel uit Rosmalen van de partij en hij zal alles in het werk stellen om een ereplaats voor zich op te eisen. Dit Europese Unie indoor kan voor de Nederlandse rijders tevens een sportieve revanche zijn van het WK 1998 in Engeland waar ze de Engelse rijders op het podium moesten laten voorgaan. In Engeland staat het indoorweekend in Horst hoog aangeschreven mede door de zeer grote publieke belangstelling en de perfecte organisatie. Wat voor de organisatie hoog in het vaandel staat is het zo goed mogelijk organiseren van het evenement in zijn geheel. Maar hel belangrijkste naar het publiek toe is de afzuiging van de uitlaatgassen in de Merthal. De vereniging is er wederom in geslaagd om dit jaar een nog optimaler afzuigsysteem te plaatsen in de Merthal zodat er nog minder uitlaatgassen in dc hal zullen blijven hangen dan het vorig jaar. PROGRAMMA Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 2 april wordt de evenementen hal de Merthal door alle leden van De Peeldrivers omgedoopt tot een echte racepiste met tribunes voor het massale publiek en alle veiligheidsvoorschriften om het indoorevenement weer zo per fect mogelijk te laten verlopen. Zaterdag 3 april zijn er voor de deel nemers de trainingen waar ze hun wagens optimaal kunnen testen en afstellen voor de wedstrijden van zon dag. Deze trainingen beginnen zaterdag om 12.00 uur en gaan door tot 18.00 uur en zijn voor het publiek gratis toeganke lijk. Zondag 4 april beginnen de rijders eerst met een heattraining waarna de wedstrijden om 10.00 uur beginnen met de voorrondes. Vanaf 16.00 uur zijn de beste 24 rij ders bekend die dan in de kwartfinales gaan uitmaken wie zich gaat plaatsen voor de halve finale die omstreeks 17.00 uur verreden zal worden. Hierna zullen om 17.30 uur de beste zes deelnemers in de grote finale onderling gaan uitmaken wie zich voor h et eerst in de model- stockcargeschiedenis Europees kam pioen indoor 1999 mag gaan noemen en gehuldigd zal worden op het erepdoium met de grote Maasdalwisseltrofee, bloe men en champagne. De entree voor de wedstrijden op zon dag bedraagt ƒ3,50; kinderen tot 12 jaar gratis. De Peeldrivers hopen u in groten getale te mogen begroeten op dit eerste Europese Unie Indoor raceweekend. De Merthal is gelegen aan de Gasthuisstraat 30 in Hors Evenals voorgaande jaren organi seert ACC 't Veule op le Paasdag, 4 april, weer een grote spectaculaire autocross. De autocross vindt plaats op evenemententerrein De Peel (gelegen aan de Middenpeelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel. Ter plekke vindt u borden die u naar de ingang wijzen). De cross wordt verreden onder auspiciln van Autosport Unie Zuid. Als de weersomstandigheden het toelaten is dit de tweede autocross waarin gereden wordt om het kam pioenschap van de ASUZ. In elke klas se wordt namelijk gestreden om punten te behalen om je op het einde van het seizoen kampioen te kunnen noemen in je klasse. De volgende klasses worden zondag verreden. De Keverklasse met als ver tegenwoordigers van onze club: Jan Franssen, Teun Franssen, Henri Reintjes, Marcel Swaghoven, Ton Swinkels en Bart Willems; de Toerwagenklasse met Ton Classens, Roel de Rijck, Rinie Steeghs, Wiel Vervoort en Wout Zanders. Bij de Superstandaard is dat Twan Reijnders. Ingo van Lipzsig vertegenwoordigt de club in de 1600cc en Sjaak Wismans de 2000cc. Bij het grote geweld van de Vrije klasse strijden Marcel Hegger, Jan Jenniskens en Twan Philipsen om de eer van de club. In de Funklasse, een klasse waarin zeer zeker geduwd mag worden, rijdt Lei Vervoort. Bij de Damesklasse mag Carla Reintjes de eer van de club hooghouden. Ook is er een klasse voor de Gastrijders. Als alle finales verreden zijn staat er nog een Afvalrace op het programma. Daarna, als klap op de vuurpijl, de grote Winnaarsrace, waarin de drie besten van elke klasse met elkaar kun nen strijden als winnaar van de dag. AI dit mooie geweld gaat 1 om 12.00 uur van start. Voor opgave of info: tel. 541306 of 581266. Het trainingsoverzicht voor het komende zomerseizoen is als volgt: start dinsdag 30 maart tot en met oktober 1999. Pupillen: Dinsdag 18.00-19.15 uur, baan, Mark Verstappen; zaterdag 10.30- 11.45 uur, baan, Bram Jansen. C/D-junioren: dinsdag 17.30-19.00 uur, baan, Lex en Bart; donderdag 18.00-19.15 uur, baan, Lex Biessels. B-junioren: dinsdag 19.00-20.15 uur, baan, Lex Biessels; donderdag 19.00- 20.15 uur, baan, Lex Biessels; zondag 12.00-13.30 uur, baan, Maurice Ambaum. A-junioren en senioren: dinsdag 19.00-20.30 uur. baan. Maurice Ambaum; donderdag 19.00-20.30 uur, baan, facultatief; zondag 12.00-13.30 uur, baan, Maurice Ambaum. Opgelet Tijdens de paasvakantie, mei-vakan tie en pinkster-vakantie gaan de trainin gen gewoon door. Tijdens de grote vakantie, van 12 juli t/m 21 aug. 1999 worden er geen trai ningen gegeven. Hervattingen van de trainingen is dan dinsdag 24 aug. De baantrainingen worden gehouden op de kunststofbaan, sportpark De Wieën. Bijeenkomst bij hel clubgebouw. Informatie over de trainingen bij de trainers of tel. 0478-588217. Gymnastiekvereniging De competitiewedstrijd van de jon gens aspiranten tegen Excelsior Schimmert was de eerste van deze com petitie. Deze werd verloren met 145.60 tegen 151.45 punten voor Excelsior. De persoonlijke uitslagen waren: 3. Tom Limpens; 5. Bart Killaars en 6. Matje Houwen. Zaterdag 27 maart werd in Kerkrade de 2e voorwedstrijd Nederlandse Kampioenschappen Turnen Heren/Jongens geturnd. Acht turners van g.v. "St.Christoffel" probeerden zich hier te plaatsen de 1/2 finale. De turners kwamen goed voor de dag. Uitslagen: Cat.7: Kevyn van der Linden 5e plaats; Glenn Gieiens 6e plaats; Daan Berghmans 10e plaats; Cat. 6B: Randy Gerrits le plaats; Cat. 4B: Tom Limpens 5e plaats. Deze turners hebben zich geplaatst voor de 1/2 finale. De pechvogel van de dag was Roy Tissen, hij kwam 0.05 punt tekort om zich te plaatsen, ook Roel Arts en Matje Houwen wisten zich niet te plaatsen. De meisjes jeugd poule F hebben zon dag een competitiewedstrijd geturnd tegen Leonidas in Tegelen. Dit werd een zeer spannende wedstrijd die door onze meisjes maar met 0.25 punt verschil werd verloren. Christoffel had 155.10 en Leonidas 155.35 punten. De persoon lijke uitslagen waren: 10. Mireille Beterams; 7. Riannen Kallen; 6. Michelle Franssen; 5. Mechteld Grootemaat; 2. Loes v. Dijck. Nu allemaal de lente in de bol. Dat is wel wat bij veel mensen gebeurd rond deze lijd. Zo ook bij de lopers van onze loopgroep. Met de zomertijd voor de boeg weten we dat de komende tijd weer zomertijd is en dat we dan in het bos trainen. In het bos trainen betekent stokjes, los zand, rare fratsen en vooral heerlijk trainen Voor de één betekent dit afzien terwijl de ander er helemaal gek van is. Veiliger kan het bijna niet. Een zachte ondergrond is hiervan de reden. De natuurlijke demping van de bos grond verminderd de kans op blessures. Het is goed toeven bij loopgroep de Barrier. En natuurlijk ook altijd gezellig. Een groep fanatieke en minder fanatieke lopers die elkaar twee tot drie keer per week vinden in hun gezamenlijke pas sie. Het hardlopen. De diverse trainin gen hebben andere doelen. Op maandag is er 'de interval training met kortere stukken en veel techniek. Op donderdag staat er een duurtraining op het pro gramma. En op zaterdag is het een com binatie tussen beiden. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 uur vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Afgelopen weekend is het wielersei- zoen voor de cyclosportieven officieel geopend met het open clubkampioen schap in Del Gulpen. Onder de deelne mers bevonden zich Martin Teunissen en Bart Marcellis (beiden uit Ysselsteyn) van de Trillion-Van Hertenploeg uit Beesel. Teunissen haak te goed aan bij een kopgroep die na 18 kilometer ontsnapte uit het peloton. In de laatste ronde kon hij echter niet aan klampen toen Eric Willems (Brunssum) en Ron Stijns (Bunde) wegsprongen die uiteindelijk respectievelijk als eerste en tweede eindigden. Martin Teunissen toonde zich de sterkste van de overige koplopers en eindigde op een fraaie derde plaats. Bart Marcellis moest genoegen nemen met een vijftiende plaats. Ledenavond Op dinsdag 6 april zal de heer D. Keijzer uit Amsterdam een dialezing verzorgen over Amsterdam en het Centraal Station onder de titel 'Amsterdam en Cuypers blijven je ver rassen' in zaal In den Engel te Venray. Leidraad in de lezing is de Roermondse architect Piërre Cuypers, die zich in 1865 in Amsterdam vestigde en o.a. het Centraal Station met zijn rijke versierin gen ontwierp. Deze ziet u van heel dichtbij op de vele dia's en de heer Keijzer kan er zeer boeiend over vertel len. Leden die vorig jaar meegingen op ons jaarlijks uitstapje weten dit nog goed. Deze avond begint bij uitzonde ring iets vroeger nl. om 19.15 uur, omdat de heer Keijzer nog tijdig terug naar Amsterdam reist, ook introducés zijn van harte welkom. Koffieochtend Op woensdag 7 april houden wij weer een koffieochtend in café In den Engel aan de Grotestraat van 10.30 tot 12.00 uur. 1 Opgave Denkt u aan tijdige opgave voor de bezinningsdag te Grubbenvorst? Dit moet uiterlijk 6 april gebeuren. In de convocatie staat per vergissing dat de kosten ƒ15,- bedragen. Dit moet zijn: ƒ17.50. Opgave bij mw. L. Stoks- Steijvers, Oude Oostrumseweg 41a. Venray. Ook voor het reisje naar Roermond (kosten ƒ15,-) en de ledenavond met de schoonheidsspecialiste (geen kosten) dient u zich tijdig op te geven. Wij ver zoeken u hier aan te denken. Vrijdag 2 april organiseert de Computerclub regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze computerclub zal u graag probe ren te helpen en kan u kosteloos advie zen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. Paaseieren zoeken Op zaterdag 3 april om 10.30 uur paaseieren zoeken bij het wijkcentrum de Kiosk voorkinderen tot 10jaar. Dansavond Op diezelfde dag organiseert AV Brukske Aktief een gezellige dansavond in het wijkcentrum De Kiosk met het orkest Fun 4 You met een gastoptreden van rock-country-golden oldies zanger Bryan Cyril. De avond begint om 20.00 uur en er is een Indonesische keuken aanwezig. Rommelmarkt Zaterdag 17 april is er weer in rom melmarkt in De Kiosk. Inlichtingen tel. 586872. Computercursus voor beginners Wanneer er voldoende belangstelling is zal op 14 april a.s. begonnen worden met een computer cursus voor begin ners. Ook als u niets af weet van compu ters, kunt u aan deze cursus deelnemen. De cursus bestaat uit 6 lessen, die op Woensdagmiddag van 14.15 uur tot 16.15 uur gegeven in het gebouw van de Gilde-opleidingen aan de Tinnegieterstraat te Venray. Als u belangstelling hebt meldt u zich dan zo spoedig mogelijk bij de heer A. Turkenburg, telefoonnummer 54 80 40. Pas op voor nep-zorgpakketten! De KBO heeft een onderzoek inge steld naar zogenaamde aanvullende zorgpakketten voor ouderen. Deze pak ketten worden van verschillende kanten aangeboden, onder andere door verzor gingshuizen, thuiszorgorganisaties, ver zekeringsmaatschappijen en particuliere bureaus. Voor deze pakketten moet extra betaald worden, maar gebleken is, dat er ook diensten worden aangeboden, waar op men zonder extra betaling recht heeft op grond van de AWBZ. Weest u dus voorzichtig met deze pakketten en kijk er zeer kritisch naar! Algemene ledenvergadering De jaarlijkse Algemene Ledenver gadering zal worden gehouden op 28 april a.s. in zaal "In den Engel". Aanvang 14.00 uur. Ongeveer een week voor de vergadering zullen de verschil lende verslagen, die in de ledenvergade ring worden besproken, ter inzage lig gen in de nieuwe Kemphaan. U kunt die verslagen ook mee naar huis nemen. Na afloop van de huishoudelijke vergade ring zal er gekiend worden om prachtige prijzen. De kienkaarten zijn die dag gra tis. In de komende weken kunt u meer lezen over deze bijeenkomst. Maar houdt u deze middag alvast vrij!. Hulp bij belastingaangifte KBÓ-leden kunnen gratis hulp krij gen bij het invullen van de aangiften inkomstenbelasting. Als u hulp wenst kunt daarover contact opnemen onder telefoonnummer 548040. Ombudsman De KBO heeft een ombudsman, die de leden wil helpen met problemen op het gebied van overheidsvoorschriften, ingewikkelde formulieren, problemen en overheidsinstanties of andere instan ties. Deze hulp is kosteloos. U kunt bel len met telefoonnummer 548040. Activiteiten Kienen in Het Schuttersveld: 13 en 27 april, 11 mei en 1 en 15 juni. Aanvang 14.30 uur. 28 april: Algemene ledenvergadering in De Kemphaan. Voor inlichten over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende personen: Mevrouw R v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80. telefoon 583122; mevrouw A. Noy, Rooseveltstraat 5, telefoon: 583494. Hallo Jeugdnatuurwachters. Jullie hebben afgelopen week allemaal de lente-uitgave van De Natuurvriend gekregen. Daarin staan o.a. de acties aangekondigd voor komend voorjaar. Een van de acties die we weer gaan beginnen zijn de puzzel-wandeltochten. Komende maandag. 2e Paasdag, houden we onze eerste tocht. Deze keer hebben we een mooie route uitgezet in de Ballonzuilbossen aan de Beekweg. Je kunt starten tussen 09.30 en 10.30 uur vanaf onze caravan en deze staat bij de visvijver nabij de Ballonzuil. We nemen aan dat iedereen de Ballonzuil weet te vinden. Neem in ieder geval je werkmap mee met o.a. de laatste uitgave van De Natuurvriend omdat er weer vragen worden gesteld, waarvan je het ant woord kunt vinden in de boekjes. Natuurlijk moet je ook rekening houden met het weer en trek goede schoenen of laarzen aan. Uiteraard hopen we op mooi weer en veel deelnemers. Tot maandag bij de Ballonzuil. Tot volgende week in Peel en Maas. Donderdag 1 april: 19.00u Computercursus; 19.30u Chakra. Zaterdag 3 april: 20.00u Dansavond m.m.v. orkest Fun 4 you en Indische Keuken. Zondag 4 en maandag 5 april: I.v.m. Pasen gesloten. Dinsdag 6 april: 10.00u Beweging voor Ouderen; 19.00u Balans slankcursus; 19.30u Vergadering gem. Venray; 19.30u Bridge De Pelgrims; 20.00u Sjoelen Magniflque. Woensdag 7 april: 09.30u Spreekuur Maatschappelijk Werk voor Turkse en Marokkaanse vrouwen; 19.30u Bridgeclub Doublet: 19.30u Verg. AVBA; 20.00u Sjoelclub De Schuivers. El proximo fin de semana es Pascua por lo que deseamos a todos, tanto los que estan enfermos como los que estdn menos, que se recuperen pronto y pase mos todos unos dfas fel ices con los nuestros, sin comer muchos huevos que dicen que no es bueno abusar de ellos. Los grupos de baile tienen descanso y rincón aprovecha para comunicarles ya que cada vez que hay un fin de semana largo la tirada del periódico sufre cam- bios de entrega ponemos en conoci- miento de todos que el sabado dfa 10 de Abril sera la Kina a partir de las 20 horas. Felices Pascuas a todos. Un saludo de HACE. Donderdag 1 april: 20.00 Zesde en laat ste kaartavond uit de serie van zes (Paasconcours). Wijkcentrum Den Hoender is gesloten vanaf vrijdag 2 t/m zondag 11 april. Zondag 6 juni Straatfestival met onder meer een Rommelmarkt en een Hobbymarkt. Info over kraamhuur: tel. 588359. Donderdag 1 april (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur knutselen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Het knutselen staat in het teken van Pasen, Wie. als paashaas verkleed, met het mooist gekleurde ei binnenkomt, krijgt een prijs. De kimspelen van afgelopen donderdag zijn gewonnen door: Angie Vermeulen. Tom Barents. Lieke Koppers en Roos Jansen. Zaterdag 3 april: Geen activiteiten voor de leiding. Maandag 5 april: Geen club voor de kin deren van de groepen 3 en 4. Dit in ver band met Pasen. Dinsdag 6 april: Van 18.30 tot 20.00 uur clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Het pro gramma van deze avond is nog niet bekend, wel dat er een aantal gastleiding komt. Ook op dinsdag, werkavond. De berging wordt afgemaakt. We beginnen om 18.30 uur. Donderdag 8 april: Teamspelen 'vangen de toeren' en hockey voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Jongelui: De donderdaggroep houdt op 29 april een doe-avond met: play-back, dans, toneel, gedicht of gewoon een mooi ver haal. Ouders: De foto's van carnaval zijn te bestellen tegen vooruitbetaling van ƒ1,25 per stuk. Wees wel snel, want ze blijven niet eeuwig hangen. Opgeven voor het kamp kan nog tot 8 april. Niet wachten dus. Pasen komt weer in zicht en dat bete kent dat wij weer in samenwerking met Vrouwenbeweging Wanssum een gezel lige kienavond gaan organiseren, waar van de opbrengst weer ten goede komt van het VOGG die het weer aanwent ter ondersteuning van onze leden. Wij hebben daarom mooie prijzen ingekocht zodat het ook prettig is om ze te winnen. Deze avond wordt gehouden in gemeenschapshuis de Zandhoek in Wanssum op Witte Donderdag 1 april, aanvang 20.00 uur. Tijdens de paasdagen is het wijkcentrum gesloten. Dinsdag 6 april: Van 14.00 tot 17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen, kaarten en biljarten. 19.30 uur Country- en dansgroep Green River met Country- dansles. Woensdag 7 april: 09.00 uur Beter bewegen, koersbal. 19.30 uur Country- en dansgroep Green River met Country dansles. Donderdag 8 april: Kaarten en biljarten van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdag 10 april worden zoveel moge lijk leden verwacht om deel te nemen aan een muzikale hulde. Tijd en plaats wordt op de repetitie bekend gemaakt. Of we zaterdag 10 april in de Paterskerk worden verwacht, kunnen we u volgen de week melden. Mogelijk wordt er met een ander koor gewisseld. We houden u op de hoogte. Met een gevarieerd zomerprogramma voor de boeg met o.m. medewerking aan Venray Muziek 'totaal, ontspan ningsavond in Het Schuttersveld en deelname aan een Limburgse zangers dag, is repetitie erg belangrijk. Deze worden gehouden elke woensdag in Het Schuttersveld, van 18.00 tot 19.30 uur. Geïnteres-seerden zijn van harte wel kom tijdens de repetities. Afmeldingen bij: mw. A. v.d. Bekerom, tel. 580409 of mw. Van Hooren, tel. 580378. De eerstvolgende repetitie is op woens dag 7 april. Dinsdag 6 april is er geen stemvorming. Programma: 10 april: Korenavond in Wanssum. 18 april: Zondagmiddagconcert in Well. 28 april: Afscheid van Rie Boom. 12 juni: Concert in Alkmaar. 19 juni: Jubileumconcert in Ospel. 2 juli: Muziekspektakel Venray. Op zaterdag 10 april verzorgen wij een concert bij het Gemengd Koor Wanssum in gemeenschapshuis De Zandhoek, Dorpstraat 15. Ieder vertrekt op eigen gelegenheid en we worden ver wacht om 19.30 uur aanwezig te zijn. Afmeldingen bij: Jeanny Jenniskens, tel. 516877. Maandag 5 april: Geen repetitie. Maandag 12 april: Repetitie van 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 17 april: Opluistering H. Mis Paterskerk om 18.00 uur. Vrijdag 23 april: Bruiloft Veltumse Kapel, 16.00 uur. Zaterdag 24 april: Opluistering H. Mis Vredeskerk om 19.15 uur. S.v.p. een kwartier voor iedere uitvoe ring aanwezig. Bij verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Ons koor Chrisko bestaat uit een klei ne enthousiaste groep jonge dames. We zingen in zowel Vredes- als Paterskerk en af en toe bij instellingen. We hebben een afwisselend repertoire en een gezel lige koffiepauze. Wie heeft er zin en tijd om op de maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur met ons mee te repeteren? We oefenen in het parochiezaaltje aan de Whistlerstraat la. Voor meer informatie: Marly Driessen, tel. 0478-588176 of Norma Ansinger, tel. 0478-585234

Peel en Maas | 1999 | | pagina 23