Toptafeltennis in Venray Circuit De Peel klaar voor autospeedwayseizoen Mieke Thijsen le tijdens indoor atletiekwedstrijd te Maastricht Koploper maakt geen fout tegen Jumpers'76 Red Caps Paasdarten DC De Piëlhaas Tennis vereniging Ysselsteyn Darten De Piëlhaas Sjoelclub Spio )e Kemphaan Biljarten donderdag 1 april 1999 - Pagina 19 Het oefenprogramma is over de helft en voor de meeste teams betekent dat, dat er volop geëxperimenteerd wordt met opstellingen om de ideale mix te vinden. Afgelopen weekeinde lukte het slechts één team om een winnende opstelling te ontdekken, maar dat wil niet zeggen, dat het volgende week niet voor de andere teams lukt. De pupillen wisten hun wedstrijd tegen de Cardinals uit Oss niet te win nen. Ondanks de grote inzet van de spe lers, wisten de Ossenaren de overwin ning in de wacht te slepen. De honkbal junioren hadden meer te bieden en wis ten de Knuppelaars uit Rosmalen met verve het hoofd te bieden en zelfs met de overwinning te gaan strijken. Vooral in het veld werden er weinig fouten gemaakt, waardoor de Knuppelaars het moeilijk hadden om punten te scoren. De softbal junioren werden door pech getroffen bij hun wedstrijd. Doordat één coach als umpiie moest fungeren kon den de aanwijzingen niet optimaal gege ven worden. Toen ook nog eens een van de speelsters tijdens de wedstrijd van het veld af moest wegens gezondheids klachten verloor het team ook de laatste coach. Deze moest zijn speelster bege leiden. Hierdoor werd het team over rompeld door de tegenstander, PSV uit Eindhoven. Op zondag was het voor Red Caps eveneens uitprobeerdag. Hoewel de Honkbal senioren 2 niet vertrokken, wegens personele problemen, konden de Softbal Senioren en de Honkbal Senioren 1 zich wel richting Schijndel resp. Beek begeven voor hun wedstrij den. Voor de softbal senioren stond vooraf vast, dat elke inning een andere pitcher zou werpen. Hierdoor word win nen een zware opgave, omdat de pitchers niet in de wedstrijd kunnen komen. Om ook andere, naast de pitchers, leermomenten te geven werd besloten ook diverse andere posities fre quent te wisselen. In de laatste inning resulteerde het zelfs in een soort van 'Fun'-opstelling. Dat de einduitslag in het voordeel van de Starlights is geko men, mag dan ook niet verwonderlijk heten. De honkbal senioren 1 hadden in hun wedstrijd tegen de Cheetahs het veld tegen. Hoewel Red Caps gewend is om op een zeer slecht veld te spelen, bleek het veld in Beek van een nog slechtere kwaliteit. Het gras was dermate hoog, dat een geslagen bal er niet ver in door rolde. Hierdoor werden diverse honksla- gen veranderd in nullen. In totaal wist Red Caps slechts 6 honkslagen te plaat sen. De Cheetahs, vertrouwd met hun veld, wisten wat te doen en sloegen de ballen dan ook ideaal voor het veld. Door het ontbreken van enkele basisspe lers moest bovendien worden geïmpro viseerd. Ook de honkbal senioren 1 gin gen er bovendien van uit, dat om de 2 3 inningen de pitcher vervangen zou wor den. Lichtpunt in de wedstrijd was het prima presteren van de honkbal junior Ruud Sijbers, die het op één na hoogste slaggemiddelde van het team had. Uitslagen: SB Sen: Starlights-Red Caps 19-8 HB Sen. 1Cheetahs-Red Caps 18-4 Programma zaterdag 3 april: Pup: Red Caps-Bullfighters a. 11.00 HB Jun: Red Caps-Starlights a. 13.00 SB Jun: Red Caps-Knuppelaars a. 15.00 SB: Dortm.Bisons-Mortsel Stars a. 12.30 HB: Dortm.Bisons-Mortsel Starsa. 14.30 Programma maandag 5 april: SB Sen: Red Caps-Bullfighters a. 12.00 HB Sen.2: Red Caps-Cardinals a.l 1.00 Dan was er afgelopen dinsdag ook nog de jaarlijkse ledenvergadering. De Recreanten waren met een groot aantal leden vertegenwoordigd. Helaas waren er ook dit jaar maar weinig ouders van jeugdleden. In het kort volgt hieronder een opsomming van de behandelde pun ten: Bestuur: De vergadering stemt er mee in, om het bestuur uit te breiden van 5 leden nu. naar 7 leden. Als eerste stap heeft de vergadering Hanneke Ensink gekozen tot bestuurslid. Tevens stemde de vergadering in met de benoeming van Richard Draaisma tot voorzitter. Beide zijn in principe voor een periode van 3 jaar gekozen. Privatisering: Op het gebied van privatisering is het nog steeds wachten op de financiële gege vens van de gemeente Venray. Sinds september vorig jaar heeft Red Caps geen nieuwe feiten meer van de gemeente mogen vernemen. Vertrouwenspersoon: Hoewel er geen clubgebonden noodzaak voor is of was, heeft Red Caps Venray toch een vertrou wenspersoon aangesteld. Annemay Ensink (voor telefoon zie Red Caps Special), zal deze rol vervullen. Voor de rol van vertrouwenspersoon wordt ver wezen naar de eerste editie van de Nieuwsbrief. Financiën: De vergadering heeft de resultaten van het afgelopen jaar en de begroting voor 1999 goedge keurd. Beleid: Het bestuur heeft kenbaar gemaakt, bezig te zijn met het opstellen van een meerjaren beleid. Dit beleid wordt daarna met de diverse commissies besproken. Het resultaat zal een alge meen gedragen beleid zijn. Het bestuur bedankt alle aanwezigen voor hun komt wenst alle leden een sportief en gezellig seizoen toe. Voor meer informatie omtrent honk bal, softbal of Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma tel 0478- 582907,of per e-mail: RedCaps@dds.nl Natuurlijk kunt u voor de actuele infor matie ook terecht op het internet: HTTP://www.come.to/redcaps Wilt u meer informatie over het recre anten team? Neem dan gerust contact op met Cecile van de Geer (0478-514656). Maandag 5 april wordt in café De Piëlhaas weer het Paasdarten gehou den. ledereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 13,15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 582187. Het toernooi begint uiterlijk om 13.30 uur. Senioren Woensdagochtend-damescompeti tie Men kan zich weer individueel opge ven voor de woensdagochtend. Tijdens de vakanties van de basisschool tennis sen we niet. Na de grote vakantie willen we weer doorgaan bij voldoende animo. Ook reserves om af en toe in te vallen zijn weer van harte welkom. Onze eerste speeldag is gepland op 14 april. Vanaf vrijdag 9 april hangt de indeling bij de tennisbaan. Ga hier zelf even voor kij ken. Opgeven kan t/m zondag 4 april bij Leny, tel. 541624 of Tilla, tel. 541403. Banen open Vanaf maandag 5 april zijn de banen weer geopend en kan er dus weer volop getennist worden. We wensen iedereen weer een sportief en leuk tennisseizoen toe. Piet Litjens Toernooi Maandag 5 april. Tweede Paasdag, wordt het Piet Litjens toernooi gespeeld. De poule-indeling en wedstrijdschema hangen bij de baan. Maar liefst 66 deel nemers zullen onder elkaar uitmaken wie de door Piet Litjens beschikbaar gestelde wisselbekers dit jaar mee naar huis mogen nemen. De wedstrijden beginnen om 08.30 uur en de prijsuitrei king is gepland om 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2.50 p.p. Pyramide-competitie De inschrijving voor de pyramide- competitie is inmiddels gesloten. De indeling met de bijbehorende uitslagen formulieren hangen zoals gewoonlijk bij de kantine. De eerste periode start dins dag 6 april. Probeer al je wedstrijden binnen de voorgeschreven periode te spelen. Programma Dorpencompetitie Zaterdag 3 april: Komend weekend begint de Dorpencompetitie. Poule 1 c: TV LVH-TVY 18.00 Poule 1 d: TC OiCa-TVY 16.00 Jubileum Tie Break Toernooi In verband met het 100-jarig bestaan van de KNLTB wordt zondag 13 juni op ongeveer 600 tennisparken in Nederland het Jubileum Tie Break Toernooi gespeeld. Ook TVY heeft hiervoor twee banen beschikbaar gesteld. Dit toernooi is bedoeld voor iedereen, jong, oud, beginner, prof, iedereen is welkom. Er wordt gespeeld in koppels. Ieder koppel speelt vijf wedstrijden, die volgens een speciaal ontwikkeld tiebreak systeem verlopen. Je bent dus de hele dag aan het tennissen. Deelnemers spelen op het eigen park of bij een club in de omge ving. Zodoende kan iedereen meedoen, je kunt dus ook deelnemen met iemand van een andere vereniging. De wedstrij den beginnen om 09.30 uur. Er worden ingeschreven op diverse niveaus en bovendien is er een categorie junioren (tot max. C2). Inschrijfformulieren lig gen in de kantine. Deze kunnen net als andere inschrijfkaarten in de bus in de kantine. Je schrijft je in als koppel en de hoogste speelsterkte van de twee spelers is bepalend. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ25,- per koppel, ter plekke te voldoen voor aanvang van het toernooi. Iedere deelnemer ontvangt een speciaal aan denken van dit toernooi, bovendien steun je de Richard Krajicek Foundation. De inschrijving sluit op zondag 25 april. Dus schrijf je snel in en doe mee! Indeling tennislessen Hieronder volgt de indeling van de tennislessen. Vanaf 14 april starten de lessen. Heb je nog vragen dan kun je bellen met Maarten Custers, tel. 077- 3662060). Dinsdag 18.00-19.00 uur: Maria Loenen, Jolanda Wilmsen, Marian Poels, Truus v. Vegchel; 19.00-20.30 uur: Hai Vogels, Jeu Jenniskens, Toon Peters, Gerrit Verheijen, Piet Litjens, Jeroen Konings, Peter Reintjes; 20.30- 21.15 uur: Janneke Jenniskens, Paulie v. Bussel. Woensdag 20.00-21.00 uur: Jolanda Smits. Nancy v. Neerven, Miek de Wit, José Jaspers, Karin v. Dijck, Jolanda Hellegers. Marika Houben. Anne-Marie Michels; 21.00-22.00 uur: Jan Vergeldt, Wilbert v. Dijck. Wim Peeters, Jeu de Wit, Teng Janssen. Marcel Hellegers, Peter Claessens, Marcel Scheepers. Junioren Maandagavondcompetitie Het hele seizoen (van april t/m okt.) spelen we weer de maandagavondcom petitie. Hiermee starten we op maandag 12 april. Hiervoor geldt een afmeld- plicht en kun je ook doorgeven als je op een bepaalde tijd niet kunt. Dit kan bij Tilla, tel. 541403 of José. tel. 541428. Nationscup in Dusseldorf Elk jaar vindt in Dusseldorf de wereldkampioenschappen voor landen teams plaats. Grote wereldtoppers als Sampras. Korda, enz. Vertegenwoordigen hun land. Tennis Unlimited organiseert op woensdagmid dag 19 mei een uitstapje hier naar toe. Je vertrekt in Blerick om 15.00 uur en bent om 21.00 uur weer terug. De kosten voor dit uitstapje bedragen ƒ55,- inclu sief busreis en zitplaats op het Centercourt. Opgaveformulieren met nog meer informatie hierover zijn ver krijgbaar bij José Jaspers. Litsenbergweg 26. Aanmelden kan t/m 5 april. Whiskeydarten Zaterdag 3 april wordt in café De Piëlhaas weer het maandelijkse whis keydarten gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefo nisch onder nr. 582187. Het toernooi begint uiterlijk om 20.30 uur. Uitslagen, winnaarsronde: Björn Cleven; 2. Nico Thissen; 3. Pascal Janssen; 4. Benny Camps; 5. John Collett; 6. Erick v.d. Bosch; 7. Albert Moorrees; 8. Rob Swaghoven. Verliezersronde: Gerard de Bruyn; 2. Theo Giesberts; 3. Richard Donkers; 4. Patrick v.d. Broek; 5. Theo Voesten; 6. Jolanda Jacobs; 7. Maikel de Bruyn; 8. Door de Bruyn. Komend Paasweekeinde staat Venray weer in het teken van toptafeltennis. Van zaterdag 3 tot en met maandag 5 april is sporthal De Wetteling het toneel van deze snelle en spectaculaire sport. Als vanouds organiseert tafeltennisvereniging Red Stars haar "eigen Paastoernooi", dit jaar alweer voor de 30ste keer. De officiële naam van het toernooi geeft het interna tionale karakter van het toernooi goed weer: Red Stars Internationaal Tafeltennis Evenement 1999. Het Seniorentoernooi vindt traditiege trouw plaats op Paasmaandag. Dit jaar is het de organisator gelukt enkele topspe- lers van de Nederlandse A-ranglijst naar Venray te halen. Bij de heren wordt het spelersveld aangevoerd door ex-interna tional Jonah Kahn van Amsterdam United. Kahn komt met die club uit in de eredivisie. Naast Kahn zijn ook drie top- spelers uit de Belgische hoogste klasse aanwezig en zullen ook Pecos (Oegstgeest) en De Korenbeurs (Schiedam) de reis naar Venray aanvaar den. Uiteraard ontbreken ook de Venrayse toppers niet. Ronald Bogaard, meervou dig winnaar van het toernooi, is van de partij evenals teamgenoten Patrick Zwiers, Gerbert Loeffen en Erik van Veenendaal. Ook het Noord-Limburgse talent Michiel Janssen doet mee, hij komt uit voor Westa waar hij eerste divisie speelt. Bij de dames zijn uiteraard onze Venrayse eredivisionistes van de partij. Daniïlle Poels. Sabina Larmené en Susan Lenssen worden vergezeld door teamge note Vanja Santic. Daarnaast heeft Jong Oranje-speelster Marloes de Smet zich ingeschreven en is ook A-juniore Jolanda Waterreus van De Korenbeurs van de partij. De voormalige eredivisie-speelster Beppie de Koning komt ook naar Venray, vergezeld door sterke speelsters van haar huidige vereniging Donald uit België. AI met al een deelnemersveld, dat een seri euze test zal zijn voor meervoudig win nares Daniëlle Poels. Ook voor jeugdspelers en gehandicapte sporters Paaszondag is zoals elk jaar voorbe houden aan de jeugd. Hier zullen de Red Stars-leden van zich doen spreken, maar zij zullen geduchte concurrentie onder vinden van onder meer de Wessemse ver eniging Westa die met een grote delegatie naar Venray komt. Bovendien krijgen ze te maken met enkele Duitse jeugdspelers, die deze week een trainingskamp hielden bij Red Stars. De aftrap van het '.afeltennisweekeinde wordt zaterdag 3 april verricht door de Invaliden Sport en Belangen Vereniging Venray e.o. (ISBV). Al jaren organiseert deze vereniging op Paaszaterdag een groot invaliden tafeltennistoemooi, daar bij ondersteund door Red Stars waar zij al jaren haar trainingsavonden heeft. Dit toernooi is één van de grootste tafelten nistoernooien voor gehandicapten in Nederland en kan zich ieder jaar verheu gen in een sterk deelnemersveld uit Nederland, België en Duitsland. U ziet, komend weekeinde valt er veel te genieten voor tafeltennisfanaten, maar ook voor sportliefhebbers in het alge meen. Met toptafeltennis voor senioren, junioren en gehandicapte sporters. De verschillende toernooien beginnen allen rond 09.00 uur. Bij de jeugd staan de finales gepland rond 16.30-17.00 uur. De senioren zullen hun finales spelen vanaf 17.00 uur. Dus lot ziens in De Wetteling. Red Stars-dames gaan voor lijfsbehoud Afgelopen weekeinde verloor Red Stars de uitwedstrijd tegen landskam pioen Schoonderbeek met 7-0. Daniëlle Poels, Vanja Santic en Susan Lenssen waren niet opgewassen tegen Nederlands kampioene Dong Li, international Diana Bakker en Lydia Schoonewille. Red Stars maakt zich nu op voor de laatste wedstrijd in de reguliere competi tie, komende zaterdag thuis tegen NAK/Den Helder. Hoewel daar in het verleden weinig punten tegen gescoord werden, komt zaterdag misschien een ommekeer voor de Venrayse speelsters. In ieder geval zal de degradatiegroep niet meer ontlopen kunnen worden, maar de tot nu toe behaalde punten worden daar wel meegenomen. Dus elk puntje tegen Den Helder is meegenomen. De onderste vier ploegen liggen qua punten namelijk dicht bij elkaar. De heren van Red Stars beleefden een minder plezierige middag bij Westa 2. Werd dat team thuis nog met 8-2 versla gen, nu werden de Venraynaren getrak teerd op een 6-4 nederlaag. Ronald Bogaard incasseerde zaterdag een zeld zaamheid: een verliespartij. Rob van Lier was in drie games de sterkste. Patrick Zwiers won eenmaal en samen met Ronald zorgde hij in het dubbel voor het vierde punt. Gerbert Loeffen bleef aan de verkeerde kant van de score. Door de nederlaag bedraagt de ach terstand op koploper Swift (Deventer) één punt en de Venrayse ploeg wacht nog de uitwedstrijd in Deventer. Tegen de overige teams scoorde Red Stars echter beter en daar zullen de puntjes dus gepakt moeten worden. De nederlaag tegen Westa geeft, na de ruime overwin ning thuis, echter te denken. Alle zeilen zullen bijgezet moeten worden. Kelly Willems 2e op A-Ranglijsttoernooi Tijdens het tweede A- Ranglijsttoernooi van dit seizoen in Nederweert, wist Kelly Willems afgelo pen zondag tweede te worden bij de meisjes pupillen. Zonder al teveel proble men plaatste ze zich voor de finale, waar in ze aantrad tegen Carla Nouwen (Maasbree). Deze had Kelly op het eerste A-Ranglijsttoernooi in twee games ver slagen. Deze keer werd het een spannen de partij. De eerste game ging overtui gend naar Kelly, die met goed aanvallend spel geen spaan heel liet van Carla. Daarna stokte het echter. In plaats van door te gaan met aanvallen, werd Kelly Voorzichtig en ging steeds meer schui ven. Hierdoor kreeg Carla de gelegen heid om zelf het initiatief te nemen en de game te winnen. In de derde liep de Maasbrese uit naar een flinke voor sprong. Kelly kwam echter knap terug tot 15-15, maar moest uiteindelijk met 17-21 buigen voor Carla. Uiteraard een goede prestatie van Kelly, al had ze deze keer de mogelijkheid om te winnen. Susan Lenssen zit duidelijk nog niet op haar oude niveau. Bij de meisjes juni oren werd ze slechts 8ste door haar wis selvallige spel. Wel versloeg ze vrij een voudig Lea Kooy. die door de NTTB hoog wordt aangeslagen. Voor Erik van den Munckhof was dit zijn eerste A-Ranglijsttoernooi en niet eens onverdienstelijk. Bij de jongens kadetten wist hij, ondanks een flinke knieblessure, door te dringen tot de hoofdronde. Daarna zorgden de blessure en ergernis aan zijn eigen spel tot enkele verliespartijen, waarna hij vervolgens de wedstrijd om plaats 11 weer overtuigend G-groep A.V.Venray-Regio geeft flink tegenstand in topwedstrijd Tijdens de eerste indoor atletiekwed strijd, jl. 21 maart, voor verstandelijk gehandicapten, ooit in Nederland georga niseerd heeft de uit Hegelsom afkomstige AV Venray atlete Mieke Thijsen de eerste plaats weten te behalen met het kogelsto ten. Zij schudde de concurrentie van zich af met een technisch goed in elkaar zit tende stoot en een geweldige afstand van maar liefst 6 meter 54 cm.! De andere A.V. Venray atleten deden het niet slecht tussen toppers uit de rest van het land. Pauline Camps uit Heide liep een knappe 400 meter en eindigde als tweede in haar serie van 10 deelneemsters. Marleen Stevens, Loes v. Mil, Loes Hansen, Mieke Thijsen konden dit tempo niet geheel volgen maar kwamen mooi in de middenmoot binnen. Bij de jongens waren het Peter de Mulder (Merselo) en Niek Vérsleyen die in dit topveld even eens in de middenmoot konden eindigen. Tijdens het kogelstoten wisten Niek en Peter met stoten van respectievelijk 6 1/2 meter en ruim 4 meter zich te plaatsen bij de eerste tien van dit evenement. Het ver springen was voor Loes v.Mil en Marleen Stevens een ware uitdaging en ook hier mochten de resultaten er zijn. Loes werd 4e en Marleen werd 8e. Unieke opzet. Dit indoor evenement voor verstandelijk gehandicapten werd geopend d.m.v. een warming up voor alle deelnemers(sters) middels een aerobicsles met veel muziek, het was schitterend om te zien hoe ruim 60 atleten hier in op gingen en fanatiek mee deden! Voor elke wedstrijd lieten atleten met naam zien hoe een bepaald onderdeel uitgevoerd diende te worden; zo was de sprinter Tunde Leidsman er om de sprint te demonstreren, Brigitte Wolfs voor het kogelstoten en Babette Fievez en Aron Nijs voor het versprin gen. Grote verrassing was dat leden van het eerste elftal van MVV, Rick Plum en Dave Bogaert, er waren om foto's en handtekeningen van deze voetbalclub te overhandigen. Het kon niet op in Maastricht want alvorens de prijsuitrei king op het einde van de dag plaats vond, konden alle deelnemers(sters) en hun begeleiding genieten van de schitterende zanggroep "Ziesjoem" welke de atleten toch nog op de dansvloer kregen ondanks hun vermoeide spieren! Kortom het was een dag voor herhaling vatbaar. Mekka van de gemotoriseerde sport Op circuit De Peel in Ysselsteyn vindt paasmaandag 5 april een groots autospeedwayevenement plaats. Vanaf 12.30 uur komen maar liefst vijf klassen aan de start: National Hotrods, Sprint 1300, Stockcars F2, Saloon Stockcars en Stockrods. Na de sluiting van circuit De Berckt in Baarlo is De Peel nog het enige circuit van importantie in de regio waar autospeedwayliefhebbers aan hun trekken komen. Het circuit ligt enigszins verscholen aan de Middenpeelweg N277 van Ysselsteyn naar Vredepeel. Een nauwe lijks verharde weg leidt naar de ingang van De Peel dat sinds 1985 onder de verantwoording valt van de Stichting SMC De Peel. Een uit de hand gelopen hobby van Johan van Dijck en Harry Maessen die in een kleine vijftien jaar tijd met veel inzet en liefde een circuit hebben gerealiseerd dat voortaan een voortrekkersrol vervult in Noord- Limburg, nadat het befaamde auto- speedwaycircuit in Baarlo eind vorig jaar de poorten noodgedwongen moest sluiten. Hoe gek het ook klinkt, beiden betreuren de sluiting van De Berckt, de laatste racejaren slijtend onder de naam Circuit Euroase. "We hadden liever gehad dat De Berckt open was geble ven", zegt Van Dijck, "Dan hadden die jongens lekker kunnen blijven rijden." Met 900 meter had Baarlo de langste baan van Europa, een circuit met voor- en tegenstanders, maar wel eentje met historie en altijd garant voor spektakel. "Ieder circuit dat wordt gesloten, is einde verhaal", verzekert Harry Maessen. "Daar komt nooit en te nim mer iets voor terug. Eenmaal dicht is altijd dicht. Gemeenten hebben immers steeds minder grond beschikbaar, zeker voor een autospeedwaybaan. Daarom betreuren wij ook dat Baarlo is gesloten. Je krijgt er niks voor terug." MEKKA Samen met Jan Dirkx namen Maessen en Van Dijck bijna vijftien jaar geleden Janslust over en werd het circuit omge doopt in De Peel. Het circuit verwierf zich in de vier daarop volgende jaren faam als strijdtoneel van prestigieuze motorcrosswedstrijden. De Grand Prixraces in de 250cc klasse waren hoogtepunten op een baan die stilaan faam verwierf in het wereldje. In 1989 werd de laatste cross verreden, een jaar later werd op De Peel 'de autocross ondergebracht'. Sinds een kleine vier jaar kunnen op het circuit ook (wed- strijd)karters terecht en' inmiddels kent de in 1997 opgerichte kartclub KCPK 320 leden. Naast auto-, motorcross- en kartwedstrijden biedt De Peel ook 'onderdak' aan De Peeldrivers, de ver eniging die liefhebbers van autografisch bestuurbare auto's de mogelijkheid biedt hun hobby uit te oefenen. Circuit De Peel mag zich dan ook met recht het Noord-Limburgse mekka van de gemo toriseerde sport noemen. VEILIGHEID De aandacht van Maessen en Van Dijck richt zich vooralsnog op het auto speedwayseizoen dat komend weekein de van start gaat. Op de 520 meter lange baan zijn medewerkers druk in de weer om alles in orde te maken voor het eve nement dat met Pasen duizenden bezoe kers naar Ysselsteyn zal trekken. Metershoge hekken worden gecontro leerd en in gereedheid gebracht, links en rechts wordt een likje verf aangebracht in de circuitkleuren blauw en geel. het moet er maandag perfect uitzien. Aardenwallen, rubberen banden, ijzeren afzettingen, de veiligheid van de cou reurs en het publiek staat hoog in het vaandel. Van Dijck: "Absoluut, we laten wat dat betreft niets aan het toeval over. We willen na een wedstrijd zeker niet het verwijt krijgen dat de veiligheid van het circuit te wensen overliet. Veiligheid is prioriteit nummer één. Bovendien willen we het publiek op een nette manier ontvangen." Harry Maessen, zelf reed hij als coureur nog de befaamde speedways rondom de silo in Wanssum, beaamt dit. Veiligheid moet volgens hem echter niet ten koste gaan van het spektakel: "Het publiek zit daarom ook zo goed als op de baan. Snuift de lucht van de benzine en de banden. Dat geeft zowel de rijders als het publiek een grote kick." SAMENWERKING Om zoveel mogelijk topcoureurs aan de start te krijgen is Circuit De Peel een samenwerkingsovereenkomst aange gaan met het Jabacircuit in Posterholt. Beide organisaties zijn aangesloten bij de overkoepelende Britse bond van stockcarraces, BR1SCA. Zo wisselen de twee organisaties kennis en ervaring uit en stemmen de wedstrijdkalender op elkaar af. Tijdens het paasweekeinde staan dan ook op beide circuits, zondag in Posterholt en maandag in Ysselsteyn. vele cracks aan de start. De wedstrijden worden gedomineerd door Engelse. Nederlandse, Belgische en Duitse cou reurs. "De animo voor het autospeedway is de laatste jaren nog nooit zo groot geweest", weet Van Dijck te vertellen. "Alleen al de stockcar formule I telt tus sen 25 en 30 deelnemers. Dat is al jaren niet meer gebeurd. Geloof me maar dat het een gigantisch spektakel wordt. Met fantastische autospeedwaysport." Mixed Hockey Club Venray VERSTRAATEN BV 642666 MCl-HCAS 1 HUAC 3-MC2 Eersel-HI Venlo VI-HII HIII-Bakel II Geldrop A-HVA Inhaalprogramma zaterdag 3 april: M6E1: M6E1-Venlo 1 a.l0.00 BI: JBl-Horst 1 a.l 1.00 C2: Tegelen 1-JC2 v. 10.30 HIII: HIII-HMHC VI 11.00 Uitslagen open toernooi naast het NK teams ANS (Algemene Nederlandse Sjoelbond) in Barneveld. In de prijzen viel: HD: 2e Ben Rongen gem. 115.7. Andere uitslagen en buiten de prijzen: DB: Rietje Goumans 17e 124; Anny v.d. Heuden 27e 121; Cora v.d. Voort 33e 119; DD: Mia Jacobs 18e 102; Regine Sanders 20e 99; Agnes v. Dijk 21e 98; HB: Huub Jacobs 14e 129; HC: Harrie Rongen 25e 97; HD: Sjeng Goumans 24e 97; HE: Nico v.d. Voort 6e 105. Synchroonzwemmen Zondag 4 april is er geen training. Uitslagen 3e competitiewedstrijd: Categorie 1: Melanie Goemans 7e 46.326p. Categorie 2: Linda Hofmans 22e 44.703p; Yvon Hermans 38e 42.556p; Mara Peeters 45e 41,082p. Age group 1: Melanie van Sambeek 10e 45.533p; Suzan Nellen 15e 44.600p: Petra v. Benthum 16e 44.493p; Lara Voermans 17e 44.480p; Ilse de Greef 22e 43.827p; Dorien Geven 23e 43.693p; Tetske Peeters 24e 43.440p; Ilse Fleuren 25e 43.400p; Suzan, Petra en Lara hebben hun diploma gehaald. Age group 2: Cinderella Goemans 3e 48.214p; Amandine v.d. Ven 6e 47.014p; Moniek Classens 7e 45.889p; Celine v.d. Ven 8e 45.57lp; Karin v.d. Heuvel 12e 44.39lp; Celine heeft haar diploma gehaald. Age group 3: Tane Elstak 2e 55.433p; Anne Janssen 16e 44.542p; Kim Janssen 17e 44.433p; Hanneke Peeters 19e 43.512p; Rianne Geven 20e 43.344p; Lotte Dupont 21e 43.294p; Bianca Hofmans 22e 43.047p: Lea Janssen 24e 42.369p. Fina junioren: Christel v. Bracht 6e 54.367p; Kelly Swinkels 8e 51.516p; Anja v. Leuken 10e 49.348p. Fina senioren: Monica Clephas 5e 55.712p; Anette Custers 7e 54.873p; Natasja Schuurmans 8e 53.89lp; Sandra Hermans 9e 53.483p; Bregje Jansen 10e. Ouderen biljartvereniging Na zeven maanden liefdevol opgevan- 11 te zijn door Jolanda en Thei Voesten icafE-biljart De Old Timer verhuist ouderen biljartvereniging De "iphaan naar het oude vernieuwde st- Met veel dankbaarheid en prettige ""neringen aan de Old Timer tijdens verbouwing van De Kemphaan gaan op 7 april terug naar het ""edyplein. Het gebouw heeft een We vernieuwing ondergaan en ziet er tchtig uit. ®'j deze willen we 55-plussers en tensioneerden die interesse hebben [te biljarten, eventueel in competitie band, uitnodigen. We willen probe- om de ouderen, die niet meer wer- achter de geraniums vandaan te pen. Sociaal contact is heel belang- Je ontmoet leeftijdgenoten waar de naast het biljarten ook gezellig elkaar zitten. Bent u hiervoor '"teresseerd, kom dan eens bij ons ken in ons vernieuwde onderkomen. Vorige week liet de uitgesproken ampioenskandidaat Black Eagles, uit lüsmalen een steekje vallen tegen de nimmer twee op de ranglijst, Filtech ive. Zaterdagavond maakten ze gen Jumpers'76 geen fout, waardoor Ie kans groot is dat dit team volgend eizoen terecht landelijk gaat spelen. iRosmalen is men sinds enkele jaren ezig om via een goede intensieve ^leiding bij de jeugd het basketbal peen hoger niveau te brengen. En iet succes, want vele teams van deze ereniging staan of bovenaan of spe- :neen belangrijke rol in hun klasse. Het verhaal achter dit succes is ooral de mix van de inbreng van rvaren basketballers en de goede jorstroming van de jeugd. Deze combinatie van routine en I lent was er deze avond ook verant- oordelijk voor dat de thuisploeg al el zijn meerdere moest erkennen. In t begin van de zeer sportieve, wed- ijd leek het er nog even op dat de «g van coach Jan Kraus nog iets in irengen had. Na acht minuten stond een kleine voorsprong op het score- ird voor de thuisploeg van 18-14 aar onder aanvoering van oud inter- jitional Raymond Bottse werd er even gas gegeven. Binnen enkele minuten hadden de Brabanders een ruime comfortabele voorsprong van ruim 15 punten. Voor de basketbal liefhebber was hel een genot om te zien hoe Raymond Bottse, via zijn perfecte techniek het spel verdeelde en met een schijnbaar gemak ver schillende drie punters maakte. Tijdens het spel zie je hem op een positieve manier ook zijn jonge team genoten coachen. Na een 30-46 rust stand was de tweede helft zeker geen verplicht nummer. Misschien wel juist door het krachtsverschil bleven beide teams vooral basketballen waardoor het voor het publiek geen saaie verto ning werd. Jan Kraus gaf ook enkele jeugdspe lers veel speeltijd om de nodige erva ring op te doen, Erik Scheffer en Hugo Bertijn maakten hier gretig gebruik van. Einduitslag 68-104 Topscore Jumpers'76 Bas Mickers 16 punten. Door deze uitslag en de winst van Deurne is degradatie voor Jumpers'76 mip of meer onvermijdelijk geworden. Voor Black Eeagles is het kampioen schap nu binnen handbereik. 2-M6E1 2-J8D1 2-M8D1 Mix-Venlo 5 1-MA1 -MA2 V.B.B. In het afgelopen weekend zijn de fina- wedstrijden gespeeld gecombineerde t/2e klasse. Kampioen met 10 match- anten is geworden H. Peeters van De I tenaar/De Steeg. Zijn hoogste serie droeg 47 en kwam uit op een alge- sn moyenne van 6.835. Nummer 2 is geworden H. v. Dijk van 'A met 8 matchpunten en een alge- sn moyenne van 7.077. Met evenveel ttchpunten - doch met een minder ocentueel moyenne dan de nummer 2 geworden J. Litjens van L'67. Hij »am uit op een algemeen moyenne van De organisatie van het sportieve beuren was in handen van OGO fêrloon,

Peel en Maas | 1999 | | pagina 19