(MSok PEEL EN MAAS Staatscircus van Moskou naar Venray Transportondernemers geven les op Venrayse basisschool Vierde VZO-manifestatie krijgt extra tintje sameji een eeuw b^nkAjeren Venraynaar wint scriptie wedstrijd WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 2?5S Soosavond verstandelijk gehandicapten U kunt deze coupon in een enveloppe zonder postzegel opsturen naar Rabobank Venray-Oostrum, Antwoordnummer 1001 5800 BV Venray. Het aantal plaatsen is beperkt. Toewijzing van de kaarten op basis van volgorde van binnenkomst van de coupons. De 24-jarige Stefan Nielen uit Venray heeft eind vorige week de Nederlands-Vlaamse scriptiewed strijd gewonnen. De Venraynaar, die werkzaam is als psychiatrisch ver pleegkundige bij het Vincent van Gogh Instituut, kwam met zijn scriptie 'Misbruikt zijn' over seksu eel misbruik en geweld als winnaar uit de bus. Samen met vijf andere finalisten moest Stefan twee keer een presentatie geven: in de Jaarbeurs in Utrecht en in het Belgische Oostende. Hij deed dat samen met een ervaringsdeskundi ge, die aan de scriptie meewerkte. Theorie en praktijk werden op deze manier goed geïntegreerd; de com binatie van professionele zorg en ervaringsdeskundigheid in de scrip tie en de tijdens de presentaties gaven het geheel een meerwaarde' zo luidde het oordeel van de vakju ry. De hoofdprijs was dan ook dik en dik verdiend. vdéVeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Sigarettendief op de vlucht Bij een inbraak in de kantine van een instituut aan de Stationsweg is vorige week donderdagmorgen de dader op het nippertje aan zijn ach tervolgers weten te ontkomen. Het betreft een blanke man met een lengte van ongeveer 1.75 meter, hij was gekleed in een rode jas met een gebreide, bonte wollen rastamuts. Hij had de hand weten te leggen op een aantal pakjes sigaretten. Hoe groot de buit is, is niet bekend. De dader ging op de vlucht nadat het alarm in de kantine afging. In zijn haast om weg te komen vernielde de man de buitendeur en rende hij via het sportveld in de richting van de Henri Dunantstraat. Veiligheidsbeambten die de man zagen wegrennen, zetten de achter volging maar slaagden er niet in om hem in de kraag te vatten. Tijdens zijn vlucht verloor de dader een aan tal pakjes sigaretten. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN gjggB [BBSS] Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 Vijf gulden korting voor Peel en Maaslezers lel ereldberoemde Staats- cus van Moskou geeft in het tkeinde van zaterdag 10 en dag 11 april vier voorstellin- in een tent op het terrein tus- Christoffelkruid en de teseweg in Venray. De voor- lingen zijn zaterdag om 15.00 20.00 uur en zondag om 13.00 16.15 uur. Speciaal voor de trs van Peel en Maas geeft de :usdirectie een korting van ar liefst vijf gulden op de gei lde entreeprijzen. U dient rvoor onderstaande bon uit te >pen en mee te nemen, let Staatscircus van Moskou ut met een compleet nieuw pro- mma naar Venray. Het circus it al tientallen jaren borg voor boeiend programma, maar dit wordt een nog grotere inspan- I geleverd om het publiek een teklas show te brengen. Voor het «zijn in Nederland verschillen- onge artiesten te zien uit de nationaal gewaardeerde circus sen van Rusland. Het staatscir- staat in de hele wereld bekend zijn innoverende aanpak van de schillende circusdisciplines en n daarbij kwaliteit hoog in het "del. Om de laatste toemee door land van deze eeuw extra luister e zetten, werd al het mogelijke zan om het publiek een heerlijke van allerlei klassieke en nieuwe lattracties te presenteren. SENSATIONELE ACT vlotte mengeling van sische folklore aan de ene kant oogstaande acrobatie, jongleer den jarenlange oefening aan de !re kant kenmerkt het duo lünov. Een jongleur die als een ;ador door de piste beweegt met dobles en zuidelijk tempera- zijn naam: Smarlovski. Wanja Jv zoekt het hogerop met nietal- agse oefeningen aan de trapeze S in de nok van de tent, in een jSfnie stijl en eigentijds tenmpo. Ook huiskatten kunnen kunstjes worden bijgebracht Galina Soulaguina is een tempera mentvolle, charismatische vrouw met haar bloedstollende sensatione le act aan het rondswingende verti cale touw bewijst zij dat schoonheid en acrobatische prestaties perfect in balans kunnen zijn. Niet alleen spanning in het Staatscircus van Moskou, de koningen van de lach zijn ook rijk vertegenwoordigd. De klassieke clowneriën van de Nikolaevs, de slapstickkomedie van het duo Chakhnine en de dolkomi sche chimpansees van de Jarz Family, de lachers komen volop aan hun trekken tijdens de twee uur durende voorstelling. DIEREN Dieren vertolken eveneens een belangrijke rol in het showprogram ma. De hondjes van Irina Smetlana, die als volleerde acteurs hun rol spe len, en de troep huiskatten van Galina en Nikolai Ivatchenko, deze Oekraïnse lilliputters leveren een topprestatie door twaalf poezen die normaal niet vatbaar zijn voor dres suur, de meest ongelooflijke kunst jes bij te brengen. Het gebeurt zel den dat bij het Staatscircus van Moskou een andere artiest een gastoptreden verzorgd. De Nederlandse topdompteur Job Lijferink heeft echter een dergelijke staat van dienst, dat de circusdirec tie het een eer vindt om deze inter nationaal geroemde artiest met zijn tijgers in het programma te plaatsen. Een demonstratie hoe mens en roof dier samen in de piste kunnen wer ken. Het programma biedt nog veel meer vermaak met de hoelahoep meisjes Nina Lina, de antipodiste Svetlan en de krachtatleet Mousta- faev. Voor meer informatie over de voorstelling of reservering van kaartjes kunt u bellen, telefoon 06- 51966383. Kaartjes zijn in de voor verkoop te krijgen bij de VVV aan de Grote Markt en Cl000 aan het Lovinckplein 1 in Ysselsteyn. DONDERDAG 1 APRIL 1999 - NR. 13 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Kinderen van basisschool de Vlaswei uit Venray kregen vorige week donderdag les van een team transportondernemers van Transport-en Logistiek Nederland. In het kader van het landelijke project 'Veilig op Weg. Zorg datje gezien wordt" werd de leerlingen geleerd hoe ze veilig en bewust om kunnen gaan met vrachtauto's in het verkeer. Na het theoriegedeelte konden de kinderen een kijkje nemen in twee vrachtwagens en zich zo een beeld vormen van wat de chauffeur wel en niet kan zien. Ruim vierduizend basisscholen in Nederland kregen in mei 1997 van Transport en Logistiek Nederland een voorlichtingspakket met bijbe horende prijsvraag toegestuurd. Een jaar later ontvingen de overige vier duizend scholen het pakket. Maar liefst 65.000 leerlingen hebben inmiddels de opdrachten uit het pak ket gemaakt en kennis opgedaan van vrachtauto's en kinderen in het verkeer. Door deel te nemen aan de prijsvraag maakten de leerlingen van de scholen kans op het winnen van een voorlichtingsdag waarbij transportondernemers en chauffeurs met twee vrachtauto's de scholen bezoeken. Ook basisschool De Vlaswei uit Venray kreeg het pakket en nam deel aan de prijsvraag. En met suc ces. Vorige week donderdag kregen de leerlingen bezoek van een team lesgevers van Transport en Logistiek Nederland, de grootste werkgeversorganisatie in het weg transport. De kinderen kregen ondermeer een videofilm te zien waarin één motto centraal stond: 'Zorg datje gezien wordt'. 'Als jij de chauffeur ziet, ziet hij jou ook', laat een van de chauffeurs in het filmpje weten. De chauffeurs en de leerlingen steken de duim op als teken dat ze elkaar hebben gezien. In de film werden ook enkele onvei lige situaties getoond die met een paar eenvoudige vuistregels zijn te vermijden. Na de theorieles kregen de leerlin gen de kans om in de praktijk kennis te maken met de vrachtauto, waarbij ze zelf konden zien wat de positie van een chauffeur in de cabine is. SAMEN VOOR VEILIGHEID Het project is een initiatief van de Kring van Jonge Ondernemers, die bestaat uit ruim achthonderd leden van Transport en Logistiek Nederland. Dit zijn jonge transport ondernemers die zelf ook vaak kin deren op de basisschool hebben zit ten. Transport en Logistiek Nederland heeft het initiatief van meet af aan ondersteund. De organi satie onderstreept dat het verbeteren van de verkeersveiligheid een geza menlijke verantwoordelijkheid is van alle verkeersdeelnemers. "We willen de verkeersveiligheid verho gen door leerlingen te laten zien wat een vrachtauto is en hoe je er in het dagelijkse verkeer veilig mee kunt omgaan. Elk ongeval dat we daar mee kunnen voorkomen, is er een", aldus de heer Noordzij, algemeen voorzitter van Transport en Logistiek Nederland. Bij ongevallen waarbij gewonden vielen, waren in 1997 19.934 voer tuigen betrokken, waarvan 3.4% uit vrachtwagens bestond. Bij dodelijke ongevallen waren 1885 voertuigen betrokken; hiervan bestond 9.1% uit vrachtwagens. De betrokkenheid van vrachtauto's bij ongelukken met dodelijke afloop daalde in 1997 met 12%, bij ongevallen met dodelijke afloop steeg het helaas met 5%. In 1997 vielen 5 slachtoffers en 21 gewonden in de leeftijd van 6 tot 12 jaar als voetganger of fietser door een aanrijding met een vrachtauto. Omdat kinderen niet altijd zelf aan het verkeer deelnemen, worden ook de ouders nadrukkelijk bij het pro ject betrokken. Zaterdag 17 en zondag 18 april: Ysselsteyn Leeft De manifestatie Ysselsteyn Leeft, een unieke presentatie van ondernemers en verenigingen, op zaterdag 17 en zondag 18 april krijgt dit jaar een speciaal tintje. Het MOB-complex, voor velen en begrip, echter toch onbekend, stelt voor het eerst haar facilitei ten ter beschikking van de organi satie van dit evenement. Het is voor iedereen een uitgele zen mogelijkheid eens rond te kij ken hoe de landmacht aan de Timmermannsweg in Ysselsteyn er werkelijk inziet. De bewoners van het MOB-complex zetten de deuren open en nodigen iedereen uit een kijkje te komen nemen. Op het ter rein heeft de VZO Ysselsteyn en omstreken een grootse beurs opge zet, waar zowel ondernemers als verenigingen zich in verschillende stands zullen presenteren met vele aanbiedingen en verrassingen. Er valt van alles te beleven, voor jong en oud, voor ieder wat wils. Ook de Groep Geleide Wapens (GGW) De Peel is met groot materieel aanwe zig en verzorgt enkele demonstra ties. Er bestaat dus de mogelijkheid om zowel met de landmacht als de luchtmacht kennis te maken. Verder bestaat bijvoorbeeld de mogelijk heid om een rondvlucht per helicop ter te maken. Mensen die verzekerd willen zijn van een plaatsje in de helicopter kunnen nu al op verschil lende adressen een kaartje kopen. Het MOB-complex aan de Timmermannsweg is eenvoudig te bereiken, zeker nu er vanuit het cen trum van Ysselsteyn een treintje een pendeldienst onderhoudt. OPENING SKATEBAAN Ysselsteyn Leeft biedt echter nog veel meer. Vrijdagavond organiseert de gezamenlijke horeca in samen werking met het jongerencentrum Jera een avond voor jongeren in het feestpaviljoen op het terrein. Er is een optreden van de band The Flying Embryo's. Zaterdag is de beurs om 14.00 uur open, waarna Classe Royale kilo IMS Boeren Paaskaas Lekker belegen kilo Originele Camenbert j 240 gr ook bij u op de markt Gezellige Kaasdagen J S 's maandags 11.00-16.00 u. markt voor Schouwburg, vrijdags: 09.30-18.00 u. op het Henseniusplein-- 14 «s S T A A T SC I R C U S VAN M O S K O i VIJF GULDEN REDUCTIE per persoon voor alle voorstellingen Geldig voor de plaatsen loge - parket - le rang j Maximaal twee personen per bon terrein hoek Christojfelkruid/Maasheseweg Voorstellingen: zaterdag 10 april om 15.00 en 20.00 uur zondag 11 april om 13.00 en 16.15 uur Fietsendieven gepakt De Venrayse politie heeft vrijdag nacht op de Zuivelweg in Leunen twee Leunenaren in de leeftijd van 17 en 18 jaar aangehouden. Het tweetal reed op een gestolen fiets. Bij het zien van de politiepatrouille gooiden de jongens de fiets in de greppel. Zij bekenden de tweewieler op de Kruisstraat te hebben gesto len. Tegen het tweetal wordt proces verbaal opgemaakt. om 16.00 uur de officiële openings handeling wordt verricht door de Venrayse ondernemer van het Jaar, Carola Smits (Stichting Blij met een Ei). Zondag is de beurs om 11.00 uur open. De hele dag door zijn er demonstraties op de mobiele skate- baan, een halfpipe, door de 'Bike Devil' en door skaters. De skatebaan wordt 's middags officieel in gebruik genomen. Wethouder Jan Driessen van Venray geeft hiervoor een startschot. Verder is er voor de kinderen een kindercircus, schmin ken en diverse andere activiteiten. De organisatie verloot onder de betalende bezoekers een schitteren de reis voor twee personen naar Praag. Twee bekers zijn beschikbaar gesteld voor de fraaisten stands van ondernemers en verenigingen. Vrijdag 2 april is er een Paasbingo bij de Soosavond voor mensen met een verstandelijke handicap. Deze wordt gehouden in 't Stekske, wijk centrum van Landweert. De avond start om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. In 't Stekske, is elke eerste vrijdag van de maand een Soosavond voor mensen met een verstandelijke han dicap uit Venray en omgeving. Deze avonden worden georganiseerd door vrijwilligers onder de vlag van De Wendel/Vrije Tijd. Zij zetten zich in voor een leuke avond waarop ont moeting centraal staat. Onder het genot van een hapje en een drankje staat gezelligheid voorop, maar sjoelen, play back en bingo staan ook in de belangstelling. Muziekliefhebbers komen volop aan hun trekken bij de muziek ver zorgd door eigen bezoekers. Volwassenen met een handicap zijn van harte welkom op deze avonden. De entree bedraagt ƒ3,- per avond. Meer informatie kan worden ver kregen bij De Wendel/Vrije Tijd. tel. 077-3209448.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13