Restafval gaat op proef in ondergrondse containers tijd Kapel Holthees overgedragen aan wordt stichting Dingus betreurt reactie burgemeester Waals UIT 11.00 IE 2E PAASDAG OPEN VAN 11.00-17. cm BREED eiken - vuren teakhout - grenen kasten, tafels noten Plataanstraat 10 tel. 0478-550055 Milieu- overtreders bekeurd 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Is het gedogen van coffeeshops wel zuivere koffie? peel en maas donderdag 25 maart 1999 - Pagina 5 Bij hoogbouwcomplexen in Venray Wethouder Frans Janssen heeft woensdagmiddag de eerste onder- grondse container op het Kioosterhof/Alfridahof in gebruik 1. Vanaf 1 april gaat het res tafval van een aantal hoogbouw complexen in Venray op proef in ondergrondse containers. Het gaat om flats aan de SMozartstraat, Bachstraat. Haam- makerstraat, Veltumse Kleffen. n Kloosterhof en Alfridahof. Bewoners van deze flats krijgen een chipkaart waarmee zij de onder- irondse containers kunnen openen, ndeze chipkaart staan de adresge gevens. De computer in de container registreert het aantal keren dat de jiiworpzuil wordt geopend. In de klep van de zuil kan maximaal één vuilniszak van 40 liter worden reworpen. Gebruikers betalen voor iet aantal keren dat zij de klep ope- dat kost ƒ2,40 per keer. Het GFT-afval zal voorlopig ook in de restafvalcontainers gedeponeerd worden. Wethouder Janssen stelde de eer- ite ondergrondse container g gebruik Zondag 28 maart passieconcert met Anita Bijvoet De kapel in Holthees wordt komend weekeinde overgedragen aan de particuliere Stichting Mariakapel Holthees. Daartoe Mheeft het kerkbestuur van het ^Rectoraat O.L. Vrouw van Zeven imarten in Holthees besloten. De lieuwe stichting zal de restauratie 5-,van de kapel en het beheer van bet gebouw op zich nemen. Het bestuur van de stichting gaat üt* een deel van de kapel inrichten als 1 levotiekapel ter ere van O.L. Vrouw m van Zeven Smarten om daarmee de 'w «uwenoude pelgrimage weer in ere ff herstellen. Verder is het de bedoe- dat er liturgische vieringen en ebedsdiensten worden gehouden de kapel dienst gaat doen als ont- noetingsruimte voor het Onze Lieve Vrouwe Gilde en als leerhuis voor bezinning op literatuur, cultuur en maatschappij. De stichting wil de kapel ook openstellen voor het hou den van maatschappelijke activitei ten vanuit een christelijke inspiratie en concerten, vergaderingen en exposities. Het bestuur gaat bij het beheer, onderhoud en organisatie van activiteiten zoveel mogelijk inwoners van Holthees inschakelen. Het stichtingsbestuur bestaat uit personen die zich om verschillende redenen bij Holthees of bij het behoud en restauratie van kerkelijke monumenten betrokken voelen. In het bestuur hebben zitting de heren G. de Beijer uit Venray (voorzitter), H. van de Kolk uit Sevenum (vice- voorzitter), G. van Kempen uit Wageningen (secretaris), A. Swinkels uit Venray (penningmees ter) en mevrouw O. van der Meer uit Holthees (bestuurslid). PASSIECONCERT Ter gelegenheid van de feestelijke overdracht is de kapel in Holthees op zaterdag 27 en zondag 28 maart van 11.00 tot 15.30 uur opengesteld voor het publiek. Zondag vindt er om 15.00 uur een bijzonder passie concert plaats. De mezzosopraan Anita Bijvoet uit Maashees en haar begeleidster Diny Wijnhoven uit Boxmeer brengen passieliederen ten gehore van onder andere J.S. Bach, Mendelssohn en Handel. De toegang is gratis. Voor infor matie en reserveringen voor dit con cert kunt u bellen, telefoon (0478)636480. Bij controles in Venray, Merselo en Ysselsteyn hebben politie en medewerkers van de gemeente Venray vorige week woensdag zeven bekeuringen uitgedeeld voor diverse milieu-overtredingen. Op de Pastoor de Botstraat in Merselo (lx), de Bachstraat in Venray (4x) en de Rooseveltstraat in Venray 1 x) werden mensen op de bon geslin gerd omdat ze hun vuilnis niet in de voorgeschreven vuilnisbakken aan de straat hadden staan of het vuilnis op een verkeerd tijdstip aan de weg hadden gezet. Op de Peelken in Ysselsteyn werd een werd 32-jarige inwoner van die plaats bekeurd omdat hij illegaal afval, waaronder plastic, aan het verbranden was. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Het bestuur van OJC Dingus heeft in een brief aan burgemees ter Waals haar 'treurnis' geuit over de reactie op haar aanvraag een coffeeshop te mogen runnen. In de commissie Algemene Zaken (AZ) van deze maand sloot Waals bij voorbaat zo'n vergunning voor Dingus uit. Waals wekte daarbij de indruk dat Dingus in haar aanvraag voorstelde zelf de coffeeshop te exploiteren. Juist dit is tegen het zere been van het getergde Dingus. Dingus stelt in haar aanvraag nadrukkelijk de exploitatie juist buiten OJC Dingus te houden, zo staat in de brief aan Waals te lezen. Voor haar plannen wil Dingus een apart rechtspersoon instellen, omdat ook volgens het jongerencentrum de verkoop van softdrugs en jongerenwerk geschei den dient te blijven. Voor Dingus was het te doen om enerzijds mee te werken aan een gecontroleerde soft drugsverkoop, anderzijds om de gel den daarmee verdiend ten goede te laten komen aan het 'maatschappe lijk nut', ofwel het jongerenwerk. De gemeente Venray gaat een stren ge selectie hanteren om uit te maken wie uiteindelijk een vergunning krijgt voor de twee legale verkoop punten van softdrugs. Waals stelde in de commissie AZ echter nadruk kelijk dat Dingus niet in beeld is. De burgemeester zei het te betreuren dat juist Dingus een verzoek heeft ingediend: "een jongerencentrum en het gedogen van drugs gaan niet samen. OJC Dingus hoeft dan ook niet te rekenen op een gedoogver gunning om softdrugs te mogen ver kopen." SERIEUS VERZOEK Het Dingusbestuur zegt in haar reactie aan Waals in hoofdzaken op één lijn te liggen met het beleid zoals dat in de drugsnota wordt voorgesteld. "Wij menen een goed gemotiveerd en serieus verzoek te hebben gedaan en staan er dan ook op dat er ook als zodanig met ons verzoek zal worden omgegaan. Wij zullen het verdere verloop van de procedure goed en kritisch blijven volgen en niet ervoor schromen daar waar nodig, onze belangen, die toch al overal zwaar onder vuur liggen, te verdedigen." Het bestuur stelt dat in Dingus een ontmoedigingsbeleid ten aanzien van drugsgebruik wordt gevoerd en daarnaast een alcohol- matigingsbeleid. Dingus zegt het overigens te betreuren dat juist nu, in een tijd dat het jongerencentrum een 'overlevingsstrijd' voert, Waals op voorhand resoluut de aanvraag heeft getorpedeerd. "Treurig dat juist met u zich deze kwestie zich voordoet. In ons circuit geldt u als een van de (helaas) nog weinige personen aan gemeentezijde in wie nog wel vertrouwen bestond", zo staat in de brief.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5