Voorj aarsconcert De Peelklank Concert in Merselo EN VERDER. Groep jonge ouders REGIOKALENDER passieconcert Ars Musica hema-avond chiropractie Kamer met ontbijt Inschrijftijden peuterspeelzalen Platform Lage Inkomens Venray Hardrijders bekeurd Rommelmarkt in Oostrum Geslaagd In 1999 naar Lourdes met de Limburgse bedevaarten Vandalen aangehouden Vechtpartij in Ysselsteyn Rolduc, een roeping Goede week Pasen Kerkradio Zieken communie Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen Samenstelling priesterteam igEL EN MAAS donderdag 25 maart 1999 - Pagina 23 Voorafgaand aan Pasen is er assiezondag in de Goede Week. In teken zal op zondag 28 maart om 00 uur in de Paterskerk het lij- insverhaal worden uitgevoerd. Hel het gezongen verhaal van de lij- ■nsweg naar de Calvarieberg, jlivet tot Calvary' van de Engelse imponist/schrijver J.H. Maunder, root Vocaal Ensemble Ars Musica zal het Passieconcert uitvoeren onder leiding van haar dirigent Cees Wouters. De verdere uitvoerenden zijn Lenne Wouters, sopraan, Cor Jacobs, tenor, Aard Vogels, bas/bari ton en Hans van den Eijnden, orga nist. De toegang is gratis. Zondag 28 maart geeft fanfare De eelklank uit Ysselsteyn een popu- jrvoorjaarsconcert in de Smelehof [Ysselsteyn. De aanvang van het meert is om 19.00 uur. Behalve De Peelklank zal aan dit >ncert ook fanfare De riendenkring uit Overloon haar ledewerking verlenen. Zowel De Peelklank als De riendenkring zullen populaire wer- :n ten gehore brengen die bij het opelijk talrijke publiek goed in het jhoor liggen. De entree voor dit jorjaarsconcert is gratis. Na een periode van een paar laanden van geen openbare optre dens willen de muzikanten van De Peelklank onder leiding van dirigent Jo Laumen uit Echt en de muzikan ten van De Vriendenkring onder lei ding van Phil v. Landighem u hun kunnen en proeve van bekwaamheid laten horen na een zogenaamde win terstop van een paar maanden. Dit laatste geldt dan vooral voor de muzikanten van De Vriendenkring waar een directiewisseling heeft plaatsgevonden en waarvoor het hier hun eerste concert wordt met hun nieuwe dirigent. Beide korpsen wensen het aanwe zige publiek bij voorbaat veel luis tergenot. Zondag 28 maart verzorgt fanfare i drumband St. Oda Merselo men met Vocal Group Confetti ;n gevarieerd concert in zaal 't nker. Componist Chris van Alebeek Op dinsdag 13 april organiseert de Eumapatiëntenvereniging een ema-avond Chiropractie in De iosk. Brukske 1. 5802 NN Venray p 19.30 tot 22.00 uur. liropractor dhr. Wolters zal hier- nzijn medewerking verlenen. Leden maar ook niet-lede van de eumapatiëntenvereniging Venray zijn welkom op deze avond, ag telefonisch doorgeven voor 1 ml als u aanwezig zult zijn bij ze bijeenkomst bij Annie iraedts, tel. 0478-581463, Frans in Gooi, lel. 0478-580933 of irrie Tebarts, tel. 0485-342097. heeft voor de fanfare het werk Adagio gecomponeerd. Dit muziek stuk wordt tijdens dit concert voor het eerst ten gehore gebracht. De componist zal bij deze première aanwezig zijn. De drumband heeft ook een nieuw werk op de lessenaar staan. Confetti is een vocal group, bestaande uit 20 personen die lekke re muziek maken, a capella, maar ook samen met het vaste combo. Voor het concert in Merselo zal hun gastdrummer Hans van Els zijn medewerking verlenen. De muziek is veelzijdig. Nummers van John Lennon, Elton John, Cy Coleman, Irvin Berlin maar ook Michel Fugain. Confetti heeft zich onlangs nog aan een breed publiek kunnen presenteren tijdens de Venray Proms 1998. Het koor staat onder de bezie lende leiding van Gertie Cremers. De aanvang van dit concert is 19.30 uur en de toegang is gratis. Ze zwerven door de straat; ze ste en hun dagelijks brood; hun nestje ent geen warmte en liefde, ^eggelopen van huis of verstoten, •toepbewoners. Straatkinderen. Vertrapt als vuil. De organisatie Sparc raapt deze Mderen uit India van de straat; zij 'fganiseert woonruimte; ze zet de anderen aan het werk: de kinderen Men voor hun groep, ze volgen «n vakopleiding, ze maken de boel 'ezellig; Sparc zorgt voor Kamer 67] met ontbijt; het brood belegd met laastenliefde. 'n het Indiase Bisdom Karwar °rdt aan volwassenen hulp gebo- °n: trainingen worden verzorgd De laatste week van maart is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peu ter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedragen ƒ15.-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Bewoners van het Anthoniusveld worden geadviseerd hun peuter aan te melden bij peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek of de Paddestoel. Voor algemene informatie over de peuterspeelzaal: iedere dinsdagmor gen van 09.00 tot 10.00 uur. tel. 586498. Informatie over plaatsing op de Hummeltjeshoek: woensdag avond 24 maart van 20.00 tot 21.00 uur, tel. 510713. Informatie over plaatsing op de Blokkendoos: iedere eerste dinsdag van de maand van 20.00 tot 21.00 uur, tel. 513474. Donderdag 25 maart kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op peuterspeelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498; van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446 en peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a. tel. 583077 en van 19.00 tot 20.00 uur op peuterspeelzaal Dé Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585. Belasting invullen Voor inwoners van de gemeente Venray willen zij ook dit jaar weer (gratis) helpen met het invullen van de belastingpapieren. U kunt hier voor telefonisch een afspraak maken. Zij zijn aanwezig van maan dag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. U kunt ook uw naam en telefoonnummer inspreken, dan bellen zij u terug. U kunt natuurlijk ook bij hen langs komen op de Mozartstraat 20b. Op donderdag 25 maart zijn zij gesloten. Wijziging openingstijden Door omstandigheden worden de openingstijden van het spreekuur op Mazartstraat 20b gewijzigd. Openingstijden zijn met ingang van 5 april: maandag, dinsdag en don derdag van 10.00 tot 12.00 uur. Bij een snelheidscontrole op de Noordsingel in Venray heeft de poli tie maandag 100 van de 809 voor bijgangers bekeurd. Zij overschre den de maximum snelheid van 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km per uur. Bij een controle op de Wanssumseweg in Oostrum werden 32 bekeuringen opgemaakt onder de 423 passanten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 108 km per uur terwijl de limiet 50 km per uur bedraagt. Op de Puttenweg in Ysselsteyn vielen maandag 102 van de 479 pas santen door de mand. Zij reden har der dan de toegestane snelheid van 80 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 129 km per uur. Op zondag 28 maart organiseert Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum weer haar jaarlijkse rom melmarkt. Deze zal plaatsvinden in het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat 1 in Oostrum. De markt begint om 11.00 uur. Vanaf 11.30 uur worden de meer waardevolle spullen door onze vei lingmeester met opbod verkocht. Het einde van de markt is om 13.30 uur. Op de rommelmarkt kunt u snuffelen tussen allerhande gebruik te artikelen zoals serviesgoed, boe ken, elektra, speelgoed, kleinmeu- belen en diverse gebruiksvoorwerpen. Er is altijd voor ieder wat wils en voor elke beurs. Evenals andere jaren gaat de opbrengst naar het instrumenten- en uniformenfonds van de harmonie. De toegang tot de rommelmarkt is gratis. Zij hopen u te begroeten op zondag 28 maart. Op 25 maart is voor zijn doctoraal examen personeelswetenschappen aan de Katholieke Universiteit Tilburg Nout ter Horst geslaagd. Het afstudeeronderzoek heeft plaatsgevonden bij Océ Technologies BV in Venlo, op de afdeling personeelsontwikkeling met als onderwerp: 'Het aantrekken en behouden van procestechnici'. Al meer dan 75 jaar organiseert "de Limburgse" bedevaarten naar Lourdes, het genade-oord in het zui den van Frankrijk. Men kan per trein, vliegtuig of bus reizen. De bedevaarten zijn zowel voor gezonde deelnemers alsook voor zieken, die hulp nodig hebben. De Vorig jaar is een groep jonge ouders iamengekomen om vragen te bespreken, 'ragen als: hoe kun je je kind in het geloof opvoe den? hoe bid ik met mijn kind? wat heeft de kerk ons en onze kinderen i bieden en andersom? iamen hebben de jonge vaders en moeders getracht dergelijke vragen te «antwoorden Vie zich aangesproken voelt door de problematiek, wordt gevraagd geheel njblijvend even op te bellen voor nadere informatie: Fam. Mertens- torvers (0478-514887) of Deken Coenen (0478-550740). Doen! voor vrouwengroepen; huwelijks voorbereiding; hulpprogramma's voor alcoholisten. De straatkinderen en de platte landsfamilies in India, dat zijn de projecten die de Vastenactie graag wil promoten en Financieren. Aan de Zuid-Franse kust vinden wij een Kamer met ontbijt voor f150.- per persoon per dag een koopje. Die Indiase kamer met ont bijt kunnen wij vanuit onze situatie gemakkelijk voorzien van extra beleg: Uw gave graag naar 49.60.08.188. Vastenactie/Wereldkerk, 5801 CR Venray of in de bus achteraan in de kerk is pater de Wit onlangs ver huisd naar het klooster der Franciscanen te Weert. Als hij zich daar thuis voelt zullen we met hem overleggen hoe we van hem afscheid nemen. Want we zijn hem dankbaar voor zijn werken bij ons gedurende meer dan 15 jaar. is pastoor de Bruin even eens verhuisd en wel ook naar Weert. Daar werd hij assistent in de dekenale kerk. terwijl hij ook aan het bisdom verbonden blijft. hebben we een nieuwe assistent: pastoor Berkemeyer komt ons team versterken. Hij is vrij snel na zijn priesterwijding pastoor geworden van de H. Norbertusparochie te Horst en was dat zo'n tien jaar. Na een herbezin ningsperiode koos hij ervoor om in een team te gaan functioneren en dat kan hij uitstekend. We heten hem van harte welkom in Venray en hopen dat hij zich hier thuis gaat voelen. Onze assistent woont voor lopig: Whistlerstraat 1 doen 53 kinderen van de Kruudwis en Petrus'Bandenschool Ging ons door de dood voor naar het eeuwig vaderhuis Ria Nabben-Hulleman.l jaar; Jos Philipsen, 61 jaar; Marietje Willems, 90 jaar; Jan Swinkels. 69 jaar; Jan Kengen, 39 jaar; Arie Vonk, 80 jaar; Sjef Rongen. 77 jaar; Famke v.d. Markt. 1 1/2 jaar; Annet Slaatsen, 75 jaar. Goede Vader in de hemel, van deze lieve mensen moeten we afscheid nemen. Help ons geloven dat dit afscheid letterlijk een a Dieu is... een "tot ziens bij (U) God". Geef ook de nabestaanden troost en kracht, zodat ze de draad van het leven weer kunnen oppakken. Dat ze steun mogen vinden bij U, Vader, maar ook bij vrienden en mede christenen die hun blijven opzoe ken. Dat vragen we door Christus onze Heer. Amen. junireis wordt bisschoppelijk bege leid door Mgr. Fr. Wiertz, de reis in september door Mgr. E. de Jong. Een uitgebreide folder kan wor den aangevraagd bij: Limburgse Bedevaarten. Bredestraat 13, 6211 HA Maastricht, tel. 043-3215715. op 25 april hun E.H. Communie. 42 kinderen van de Vlaswei en de O.B. Landweertschool doen hun E.H. Communie op 23 mei. Iste Pinksterdag. De afstand tussen beide data komt door een lange voorjaarsvakantie: 30 april tot 17 mei. blijven we toch bidden voor en werken aan een nieuwe kapelaan!!!! komen er zelfs in het com putertijdperk foutjes voor! Daarom: bent u ziek (thuis of in het zieken huis) en stelt u prijs op bezoek, bel de pastorie tussen 9.30 u en 10.30 u: lel. 550740 (niet op donderdag Wilt u de H. Communie thuis ont vangen omdat u slecht ter been bent? Bel de pastorie! (zie vorig punt) Een 34-jarige man uit Boxmeer heeft zaterdagmorgen een 17-jarige bromfietser uit Leunen overgedra gen aan de politie. De Leunenaar zou betrokken zijn geweest bij de vernieling van een autospiegel. De auto was van de vriendin van de man uit Boxmeer. Later die nacht hield de politie een 15-jarige jongen uit Leunen aan, die bekende de spie gel te hebben vernield. De automo bilist uit Boxmeer en zijn vriendin zaten in de auto. die op de Kapelweg in Leunen stond gepar keerd, toen een bromfietser met daarop twee jongemannen passeer de. In het voorbijgaan sloeg of schopte een van de jongens tegen de buitenspiegel, die daardoor afbrak. Toen na enkele ogenblikken de bromfietser alleen terug kwam om poolshoogte te nemen, waarschuw de de automobilist de politie. Die hield de jongen aan. Na zijn verhoor werden de ouders van de tweede verdachte, de 15-jarige jongen, gebeld die met hun zoon naar het bureau kwamen. Hij bekende de vernieling te hebben gepleegd. Beide jongens zijn na verhoor in vrijheid gesteld. Bij een vechtpartij op de Jan Poelsweg in Ysselsteyn zijn zater dagnacht vier mensen gewond geraakt. De slachtoffers werden overgebracht naar het ziekenhuis; drie van hen konden na behandeling naar huis, één persoon werd ter observatie opgenomen. De ruzie ontstond toen twee mannen een taxibusje aanhielden. De 22-jarige man uit Deurne en de 27-jarige man uit Swolgen raakten slaags met elkaar en vielen daarbij door een winkelruit, vielen. In de commotie die daarop volgde, raakten een 19- jarige man uit Deurne en een 19- jarige inwoner van Broekhuizenvorst gewond. Het viertal werd naar het zieken huis gebracht. De Broekhuizenaar moest ter observatie daar blijven. De politie onderzoekt wat er precies is gebeurd en maakt daarvan proces verbaal op. Vakantiebonnen verzilveren Het verzilveren van vakantiebon nen en cheques voor Land- en Tuinbouw zal plaats hebben op dinsdag 13 april 1999 van 18.45 tot 20.30 uur in Herberg De Peel, Jan Poelsweg 6 te Ysselsteyn, tel. 0478- 541629. Priester worden is antwoord geven op de roepstem van Jezus om Hem te volgen. met heel je hart, met heel je leven, en zo de mensen te dienen in Zijn Kerk. Rolduc. het seminarie van het bis dom Roermond, biedt een uitstekende opleiding. Voor oudere kandidaten is er een verkorte route mogelijk. Voor inlichtingen en aanmelding: Rector J. Vries. Heyendahllaan 82, 6464 EP Kerkrade, tel. 045- 5466810/5466888. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Tot en met 16 mei; De Stichting Oudheidkamer in Horst organiseert de expositie 'Maquettes van Piet van Nunen'. Het betreft een vijftiental maquettes die Horstenaar Van Nunen heeft gemaakt van Limburgse en Brabantse kastelen. Donderdag 25 en vrijdag 26 maart: De Stichting Sjofar houdt twee israëlavonden in gemeenschapshuis De Zwanehaof aan de Reigerstraat 2 in Venlo. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Vrijdag 26 maart: Poolse dansavond, georganiseerd door de regionale werkgroep Noord- Limburg van de Pools-Nederlandse Kluturele Vereniging m.m.v. de Duits- poolse band HIT. Aanvang 20.00 uur in wijkgebouw St. Anna aan de Horsterweg 201a in Blerick. Vrijdag 26 maart: In het Limburgs Museum in Venlo vindt een studiedag plaats over de wijze waarop facetten van het alledaagse leven in Nederlands- en Belgisch Limburg en in het Rijnland sinds de jaren vijftig op film zijn vastgelegd. Het programma begint om 10.00 uur. Vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 maart: Het Noord-Limburg Pottenbakkers Collectief houdt voor de elfde keer open dagen in Gennep. Milsbeek en Bergen. Er nemen veertien keramisten deel. De adressen en routebeschrijvingen zijn verkrijgbaar bij de VVV in Gennep, telefoon (0485)540266. Zaterdag 27 maart: Start Uitzendbureau in Venlo verzorgt van 10.00 tot 15.00 uur een Technische Banenmarkt. De markt vindt plaats bij Gilde Opleidingen. Zaterdag 27 en zondag 28 maart: Theatergroep De Habbekrats uit Maasbree speelt de Italiaanse komedie 'De knecht van twee meesters' van Carlo Goldoni. Het blijspel in het Trefcentrum in Maasbree begint beide keren om 20.00 uur. Zondag 28 maart: Ambachtelijk kleermaker Theo Smits uit Venray demonstreert het snij- dersberoep in museum De Locht in Melderslo. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 28 maart: Hall of Science presenteert meer dan 20 architectonische ontwerpen voor het toekomstige gebouw van de Venlose 'science speeltuin'. De ont werpen zijn tussen 13.00 en 16,15 uur te bezichtigen. Vanaf 16.15 uur ver zorgt musicus Glenn Comeille een concert. Zondag 28 maart: De Bond van Muziekgezelschappen houdt een majorettenwedstrijd in sporthal De Beek aan de Beekakker 13 in Bakel. De wedstrijd begint om 10.30 uur. Zondag 28 maart: Literair Café Helden ontvangt Herman Pleij, schrijver/hoogleraar histo rische Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam. De morgen in Het Centrum, Mariaplein in Helden, begint om 30.30 uur. Zondag 28 maart: Onder de naam Sonoorspektakel organiseert zangvereniging Sonoor in Bergen een muzikale dag in centrum De Vennen Berg. Er zijn optredens van onder andere Kochnytho, Pulsief, 4 What......?, en Kaja. Het concert begint om 14.00 uur. Zondag 28 maart: In galerie Pictura in Aijen start tussen 14.00 en 17.00 uur een expositie van schilderijen en sculpturen van de Gennepse kunstenares Jeanne Panhuijzen. Maandag 29 maart: Over het onderwerp 'hulp en genezing via de geestelijke weg door de leer van Bruno Gröning' wordt door mevrouw M. op het Veld, verpleeg kundige. van 19.30 tot 21.30 uur een informatieve lezing gehouden in hotel Wilhelmina in Venlo. Dinsdag 30 maart: Schrijfster Lieneke Dijkzeul verzorgt een lezing in het Bouwens van der Boijecollege in Panningen. De avond begint om 19.00 uur. Hoogtepunt van het kerkelijk jaar is de viering van de Goede Week en van Pasen. Mèt Jezus gaan wij de weg van lijden, sterven en verrijzen. Het is Jezus die ons voorgaat op die weg; het is goed Hem daarin te vol gen. U wordt dan ook van harte uit genodigd om deze Weg mee te vol trekken; het programma is als volgt: Palmzondag: 27/28 maart: De Hoogmis van 9.30 uur is bijzonder Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869. Werden door het doopsel kind van God en lid van onze Kerkgemeenschap Hub Geven; Debora Buwalda; Rudger Ebben; Manouk Gibbon; Lara Orosz; Mandy v.d. Broek; Anouk Ponjee; Robin Steegh; Willem Smit; Jorrit v.d. Weijer; Sander v. Bree; Alexander en Suzanna v. Noort; Marco v.d. Broek; Gijs Vermeulen; Karlijn te Boekhorst; Priscilla Arts: Ryan Pelzer; Sarah Raijmakers; Alex v. Lankveld. God onze Vader, U bent de oorsprong van ons leven, de bron waaruit ons bestaan ont springt. Wij danken U omdat U ook dit kind uit Uw liefde laat geboren worden en hel aan ons toevertrouwt. Wij danken U omdat U ons. mensen, zegent met nieuw leven en ons zo aanmoedigt op U te blijven vertrouwen, vandaag en alle dagen. amen... Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. omdat daarin aan onenigheid een einde komt. Om 11.00 uur Gezinsmis! Maandag 29 maart: 19.00 uur Boeteviering - Biechtgelegenheid. Witte Donderdag 1 april: 19.00 uur Feestelijke H. Mis met voeten- wassing: tot 21.30 uur Aanbidding (dagkapel). Goede Vrijdag 2 april: 15.00 uur Herdenking van het lijden en ster- jif ven van Christus, 's avonds GEEN iff DIENST. Paaszaterdag 3 april: 21.00 uur Feestelijke Paaswake. Paaszondag 4 april: 9.30 uur Feestelijke Hoogmis; 11.00 uur Gezinsmis. Paasmaandag 5 april: HH. Missen als op zondag. Wij wensen u een goede voorbe- j;l reiding en een Zalig Pasen toe! In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. Deken J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 550740 Kapelaan P. Hoedemaeckers. Whistlerstraat 1. tel. 582385. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BAN- DENKERK EN HET DEKENAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: N1ESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EINDSTRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1999 | | pagina 23