Sfiont i*t f/etvuzy Bowlingmarathon: 15.000 gulden voor Cliniclowns 't Trepke heeft titel binnen handbereik Lake Valley op kampioenskans ZVVV/ComputerWork kan maandag de vlag hijsen r ComputerWork en 't Huukske geloven in fusie 't Huukske leeft zich uit tegen Erka Bowlen Schietvereniging De Roos Midgetgolf Club Buitenlust Tennis Club Venray Badmintonclub Venray Venrayse jeugdzaal- voetballers geselecteerd Leon Verhorevoort coach nieuwe fusieclub? Zaalvoetbal in Venray E-mail adres Peel&Maas Verlies Boca Juniors zonder gevolgen PEEL EN MAAS donderdag 25 maart 1999 - Pagina 16 i i De afgelopen weekeinde gehouden bowlingmarathon heeft een bedrag van 15.000 gulden opgeleverd voor Cliniclowns. De actie voor het goede doel in Restaurant Bowling Venray werd gehouden ter gelegenheid van het twintigjarig jubileum van Bowlingvereniging Venray. In het voorprogramma zetten de jeugdleden van de vereniging al hun beste beentje voor om zoveel mogelijk strikes te produceren, want de penning meester van de jeugdafdeling had als sponsoring een bedrag van een gulden per strike beschikbaar gesteld. Na tweeëneenhalf uur waren 216 keer alle pins in een keer om gegaan, dus de eer ste 216 gulden waren binnen. Penningmeester Johan Janssen verhoog de dit bedrag lot 250 gulden. Wethouder Jan Houba van Venray. de Cliniclowns- ambassadeurs Rob Kirkels en Luc Bertrands. verenigingsvoorzitler Leo van der Rijt en notaris Quirinus Paantjes verrichtten zaterdagmiddag om 16.50 uur de officiële opening. Om 17.00 uur kwam de eerste van drie groepen van 24 bowlsters en bowlers op de baan en begon aan het verzamelen van de strik es. die door diverse bedrijven gespon sord werden tot een totaal van 1.70 gul den per strike. Vele andere sponsoren hadden al vaste bedragen toegezegd, variërend van 10 tot 2500 gulden. De inzet van de leden en enkele gastspelers was enorm en het leek wel of er een titel op het spel stond, zo fanatiek werden de ballen richting pins geworpen. En het resultaat was er dan ook naar. want toen zondagmiddag de laatste bal zijn weg naar de pins had volbracht, was het tota le aantal strikes gegroeid lot 3066, een aantal wal ver boven de verwachting van de organisatie lag, die er zo'n 2500 had ingeschat. Omdat de spelers zich hadden verplicht om gedurende de hele mara thon aanwezig te zijn. was er ook voor vertier gezorgd met een elektronisch dartspel. een voetbalspel en een sjoel bak. Verder werd er stevig gekaart en gedobbeld en de opbrengst en de kaart en dobbelwinst ging ook richting Cliniclowns. NANNINGA De prominenten zorgden zondagmid dag voor vermaakvol vertier, een hoof drol was daarbij weggelegd voor Cliniclown Saxo. Burgemeester Fasol van Horst, die vanwege een blessure zelf niet kon spelen, toonde zich een vurig supporter van de Venrayse burgemeester Jos Waals, de eerste burger van Bergen, de heer Klaverdijk, en van de weer op Venrayse bodem aanwezig zijnde burge meester van Gennep, Marlies de Loo. Ook Peter Winnen, die zich enthousiast had aangemeld, kon helaas niet actief deelnemen, omdat hij daags tevoren 'door zijn rug was gegaan'. Nanninga, de Groningse oud-international en doel puntenmaker in de WK-finale in 1978 in Argentinië, liet zien nog steeds over veel balgevoel te beschikken, Venraynaar Edward Linskens wilde niet voor hem onder doen. Op de banen drie en vier stond het echte bowlinggeweld met Geertjan van Baest van de Nederlandse ploeg die in 1995 de wereldtitel verover de en in 1998 de Europacup voor lan denteams pakte. Venrays beste bowler, Cyriel Winters, die vorig jaar een per fect game scoorde, liet ook nu zien uit het goede bowlinghout gesneden te zijn. Sylvia van Baest. ook ooit deel uitma kend van het Nederlandse damesteam. Tevredenheid bij alle partijen, de bowlingmarathon heeft maar liefst 15 mille opgebracht flankeerde Annemiek van den Boogaard, de tot wereldbowl ster van het jaar 1997 uitgeroepen Eindhovense. Samen maakten zij er een mooie bow lingshow van. HAPPENING Wiel Michiels. de stichter van de bowling in Oostrum en schouwburgdi recteur Peter de Neef zetten ook hun beste beentje voor om geld voor de Cliniclowns binnen te krijgen. Carla Beurskens, Nederlands marathonkam pioene en in Japan, waar zij drie mara thons won, liet een halve marathon in Sluis schieten om in Oostrum het goede doel te steunen. De voorzitter van de Nederlandse Bowlingfederatie, Henk Smits, doteerde zijn score van 152 in guldens en stak later tijdens de prijsuit reiking in Hilvarenbeek uitvoerig de lof trompet over de Venrayse happening: "Zoiets heb ik in mijn lange bowlingcar rière nog nooit meegemaakt, geweldig was het." Componist Nard Reinders, fluitist Martijn Alsters en de twee ambassadeurs van de Stichting Cliniclowns, Luc Bertrands en Rob Kirkels, brachten samen ruim 1700 gul den in het laatje. Rond de klok van 17.15 uur bereikte het evenement zijn hoogtepunt met het bekendmaken van het totaalbedrag en overhandigen van de symbolische cheque van 15.000 gulden. De ambassadeurs waren zeer blij verrast met zo'n formidabele bijdrage en over handigden als dank een beeldje van een cliniclown aan de organisatie. Inge Lenssen Nederlands kampioen der kampioenen In Ockenburg (Den Haag) werd op zaterdag 20 en zondag 21 maart het Nederlands kampioenschap der kam pioenen van de jeugd gehouden. Inge Lenssen uitkomende in de junio ren meisjes klasse bowlde in de voor ronde een totaal van 936 over de eerste 5 games wat een gemiddelde is van 187.2, met deze score kwam Inge als eerste uit de voorronde, op de hielen gevolgd door de Oosterhoutse Ilona Dekkers met een verschil van 19 pins. In de finale maakte Inge aan alle illusies van de mede fina listen snel een einde, met games van 213-224 en 201 vergrootte Inge zelfs haar voorsprong tot precies 100 pins. Met een totaal gemiddelde van 196.7 was ze een waardig Nederlands kam pioen. Patrick Smits uitkomende in de junio ren jongens klasse kon jammer genoeg geen potten breken daar iji Ockenburgh en werd met een gemiddelde van 175 elfde in de eindstand. Ronny v.d. Wielen uitkomende in de aspiranten jongens klasse kon zijn goede score van de laatste weken niet vasthouden en werd met een gemiddelde van 159.8 tiende in de eindstand. Zaterdag 20 maart werd als opwarmer voor de Marathon door de jeugd de Harry Claessens League gespeeld, hier waren goede scores van Linda Camps 201. Lars Lenssen 200 Eric Minten blijft ruimschoots aan de leiding. De grootste sprong vooruit maakte Lars Lenssen door van de 13de naar de 4de plaats te stijgen. A.s. zaterdag 27 maart laatste JTL te Heerlen. Vertrek om 09.00 aan de Bowling. De volgende spelers worden om uiterlijk 09.00 aan de bowling ver wacht, Inge Lenssen, Patrick Smits. Ronny v.d. Wielen, Raymond Klaassens, Lars Lenssen. Nicky Claessens, Raymond Spee en Linda Camps. Uitslagen: Beifeld 2-Leunen I 853-813 Beste schutter: W. Koenen. 279p. Leunen 2-Venray 1 775-783 Beste schutter: J. v. Soest, 26lp. Beifeld 3-Leunen 3 776-737 Beste schutter: R.Troisfontaine, 254p. De eerste wedstrijd van ons eerste team tegen Geldrop 2 is in een 3-0 (407- 410) overwinning geëindigd. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, is het verre van een gemakkelijke wedstrijd geweest. Door de kou bleken beide teams moeilijk tot goede scores te komen. De eerste twee ronden werden allebei met 4 holeslagen gewonnen. Na de "thee" verzetten de gasten de bakens en wonnen hun eerste ronde met maar liefst 9 slagen (106 tegen 97), waardoor het positieve saldo holeslagen 8) ver anderde in een negatief saldo van 1Het bleek slechts een opleving van korte duur. Want de laatste ronde was weer met 4 slagen voor de onzen, mede door een black out van een van de Geldroppenaren, waarmee de eerste zege een feit was. Beste speler was Harrie Lenssen met 99 holeslagen. Het "tweede" speelde een thuiswed strijd tegen het "derde". En na de eerste ronde hing al een sensatie in de lucht, want de mannen van het "derde" won nen hun eerste ronde duidelijk met 15 slagen, door o.a. een schitterend rondje 22 van Leo Wilms. Wakker geschrokken ging het tweede team uit een ander vaat je tappen en won de tweede ronde met 12 slagen. Na de pauze gingen ze onver droten verder met hun herstel wonnen ook de laatste twee ronden. Dus toch nog eep regelmatige overwinning voor Buitenlust 2 met 3-0 (441 -456). De beste spelers waren Huub Straalman (Buitenlust 2) met 99 en Leo Wilms en Piet van der Eist (Buitenlust 3) met ieder 112 holeslagen. Zondag a.s. speelt het eerste team wederom een thuiswedstrijd en wel tegen De Pool uit Maasbree. Het tweede team is te gast bij Geldrop 3, terwijl het derde team op bezoek gaat bij 't Wolfsven uit Mierlo. Buitenlust 4 (uitkomend in de 3e klas se) is gastheer voor Eindhoven 2. Wij willen alle captains er nogmaals op attenderen dat op 31 maart 1999 de captainsavond is om 20.00 in het club huis waar jullie alle competitiebeschei den krijgen uitgereikt. Kampioenschappen badminton Op zondag 11 april organiseert Badmintonclub Venray voor het 17e jaar Venrayse kampioenschappen bad minton. Deelname staat open voor iedereen uit Venray en omgeving. Senioren hebben de keuze mee te doen als geoefende, gevorderde of beginnende speler. Voor de jeugd is er een klasse voor junioren (14-18 jaar) en een voor aspiranten (±10-14 jaar). Binnen elke klasse kan worden inge schreven voor de onderdelen enkel spel, dubbelspel en het gemengd dub bel. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij het toernooisecretariaat, Fransis Aarts, Laurahof 20 te Venray, tel. 0478-585971 of op de speelavon den. In sporthal De Wetteling is dat op woensdag van 18.00 tot 22.00 uur en in sporthal De Weert op maandag van 18.30 tot 20.30 uur. De inschrijftermijn sluit woensdag 31 maart. Een Venrays jeugdteam neemt de komende weken deel aan het Limburgs zaalvoetbaltoernooi. De KNVB wil met deze competitie die uit zes ploegen bestaat het jeugdzaalvoet- bal promoten. Henk Baartman, KNVB-commis-. sielid technische zaken, heeft zes Venrayse spelers geselecteerd. Frank van Daal, Wouter van Hoek en Tim van Hout van 't Huukske en Hicham Hlimi, Roel Mocking en Dennis Snijder van 't Trepke. Komende zondag 28 maart start het toernooi in Nuth. De andere twee speeldagen zijn zondag 18 april (in Maastricht) en zondag 2 mei (in Melick). Naast het Venrayse team nemen jeugdploegen deel van Keclkampers, Fermonia Boys, Heerlerheide, Ami- Nog twee punten heeft 't Trepke nodig om het kampioenschap in de tweede klasse A te pakken. Morgen (vrijdag) in de derby tegen Drukshop kan voor de ploeg van coach Henk Baartman de vlag in top gaan. Maar misschien is 't Trepke al vóór die wed strijd kampioen. Dat moet achtervol ger ZVV Venray gisteravond (woens dag) niet gewonnen hebben bij Apollo. Het titelfeest is dus voor de Venrayse koploper héél dichtbij, 't Trepke-Apollo 4-0 Het duurde 33 minuten voordat 't Trepke de stugge defensie van Apollo wist te ontrafelen. Gert-Jan Wismans zette met een schitterende knal zijn team op het spoor van de overwin ning: 1-0. Nog in dezelfde minuut trof Wismans opnieuw doel: 2-0. Daarvóór was 't Trepke niet verder gekomen dan schoten op de paal van Danny Fasen en Gert-Jan Wismans. In de slotminuten liep 't Trepke verder uit op Apollo dat de Venrayse koplo per de punten zeker niet cadeau wilde doen. Patrick van Duijnhoven en Danny Fasen brachten de 4-0 eind stand op het scorebord. ComputerWork 2-De Bonte Koel-1 Deze Venrayse derby was een typisch degradatieduel. De Bonte Koe stond nog drie punten boven ComputerWork 2 en zou bij een nieu we nederlaag in degradatiegevaar gekomen zijn. Zover zou het niet komen want door de 1 -1 remise kwam een einde aan de serie van zes verlies- partijen van De Bonte Koe. Ted Strous schoot pal voor rust De Bonte Koe op een 0-1 voorsprong. Zeven minuten voor tijd bracht Mario van der Vleuten de stand weer in evenwicht: 1-1. Een terechte uitslag want dit matige duel verdiende geen winnaar. 't Kesjotje 2-Drukshop 6-5 Drukshop leed een dure nederlaag tegen het tweede team van 't Kesjotje. Daardoor belandde de ploeg van coach Cor Creemers nog dieper in de gevarenzone. Het zat Drukshop zaterdagavond weer niet mee. Tot vier keer toe ver speelde het Venrayse team een voor sprong. Na de 2-2 ruststand nam Drukshop zeven minuten voor tijd een 3-5 voorsprong. Maar drie tegendoel punten, waarvan er enkele discutabel waren, beroofden de Venrayr.aren van de punten: 6-5. Het betekende de vijf de nederlaag van Drukshop op rij. De Venrayse treffers werden gescoord door Marcel Verhaegen (2x), Ron van der Zanden, Jan Eeren en Ben Beerkens. Nu het einde in zicht komt van de competitie kunnen de clubs zich geen misstap meer veroorloven. Het kwam Lake Valley/'t Podium dan ook als een verrassing toen het hoorde dat de avond voordat ze zelf moesten spelen Bonte Koe 3 en het Trepke 2, de num mer 2 en 3 van het klassement allebei verloren hadden. Lake Valley begon de wedstrijd tegen ZVCO 2 dan ook met de gedachte dat er gewonnen moest wor den. Zeer aanvallend tegen een mas saal verdedigend ZVCO 2 joeg Lake Valley/'t Podium op de openings treffer, maar veel, heel veel balbezit leidde in de eerste helft niet tot goals zodat er met de rust nog een 0-0 op het scorebord stond. In de derde minuut van de tweede speelhelft lukte het dan toch eindelijk. Bart Joosten draaide knap weg bij zijn directe tegenstander en schoot beheerst in: 1-0. Twee minuten later was de ban definitief gebroken, een razendsnelle uitbraak werd knap afgemaakt door John Kemmelings die voor de 2-0 zorgde. Defensief kwam Lake Valley geen moment in gevaar en het wach ten was op meer goals. Bart Joosten De fusie-besprekingen tussen ComputerWork en 't Huukske door kruisen momenteel de overgang van coach Leon Verhorevoort naar ComputerWork. Zoals bekend gaf de Helmonder 't Huukske te kennen dat hij na vier sei zoenen toe was aan een nieuwe uitda ging. Inmiddels had Verhorevoort een gesprek met het bestuur van ComputerWork dat hem graag wilde binnenhalen. "Ik heb een voorstel aan ComputerWork gedaan. Dat is daarna in de bestuursvergadering besproken. Ik denk dat beide partijen nu dicht bij elkaar zijn gekomen", zo houdt Leon Verhorevoort een slag om de arm. Want mocht de fusie doorgang vinden dan ontstaat er een nieuwe situatie. John van den Munckhof, voorzitter van ComputerWork, zegt nagenoeg rond te zijn met Leon Verhorevoort. "Los van de fusie hebben we de inten tie om met elkaar in zee te gaan. Er dienen alleen nog enkele details te worden opgelost. Maar als de fusie er komt dan hebben we het niet meer alleen voor het zeggen. Dan moeten we samen met 't Huukske bepalen of Leon de nieuwe coach wordt." 't Huukske-voorzitter Jos Bexkens voorziet geen struikelblok: "Wij heb ben er geen enkel probleem mee als Verhorevoort trainer/coach wordt. Leon wilde immers zelf bij ons weg en de verstandhouding is altijd goed geweest." Vrijdag 26 maart Sporthal De Wetteling 20.30 De Bonte Koe-'t Kesjotje 2 21.30 Drukshop-'t Trepke 22.30 ZVV Venray 2-ZVSV 2 Sporthal De Weert 19.30 Herb.de Peel-Wittenhorst 2 20.30 FC Hento-GZ/CHS 21.30 Herb.de Peel 3-Herb.de Peel 2 Zaterdag 27 maart Sporthal De Weert 16.00 't Trepke 2-OBR/Electro 17.00 Roelanzia-Lake Valley 18.00 ZVV Leunen 3-ZVV Venray 3 Maandag 29 maart Sporthal De Wetteling 20.30 ComputerWork-'t Flaterke 21.30 ZVV Venray-Drukshop 22.30 De Bonte Koe 3-ZVCO 2 Sporthal De Weert 20.30 ZVCO-GZ/CHS 21.30 Herb.de Peel 2-FC Hento was het die alle hoop bij ZVCO weg haalde door de bal hard langs de uit- ste.kend keepende Koen Wijdeven in te schieten: 3-0. In de laatste minuten van de wed strijd tikt Lake Valley het balletje rus tig rond wat nog resulteerde in twee treffers door de opnieuw goed voel- ballende Roy Theeuwen: 5-0. Door deze overwinning blijft het koploper en met nog vier wedstrijden te gaan heeft Lake Valley/'t Podium alles weer in eigen hand. peelenm@tref.nl Boca Juniors liet zich zaterdagavond verrassen door 't Huukske 2. De Venrayse koploper in de derde klasse A verloor met 2-5. Doordat titelconcurrent ZVSV 3 eveneens onderuit ging bleef de schade voor ZVCBJ beperkt. De spanning neemt, nu het kampioen schap nadert, wekelijks toe voor ZVCBJ. Dat was tegen het tweede team van 't Huukske goed te merken. Boco Juniors kon niet in zijn eigen spel komen en keek vrijwel de gehele wed strijd tegen een achterstand aan. Vijf minuten voor tijd viel bij een 2-3 stand de beslissing. Boca-doelman Souleyman Aoussar maakte hands net buiten zijn doelgebied. Dat had de arbiter ook gezien. Die floot voor een vrije trap en stuurde de goalie voor twee minuten naar de kant. Souleyman Aoussar werd daarop zo boos dat hij de zaal uitliep. Roy de Klerk bleef rustig onder alle commotie en schoot de vrije trap achter invaller-doelman Pascal Kusters: 2-4. In de slotminuut stelde 't Huukske 2 de zege veilig: 2-5. ZVCBJ behoudt een voorsprong van zeven punten op achtervolger ZVSV 3 dat wel een wedstrijd minder speelde. Komende maandag zal sporthal De Wetteling weer veel zaalvoetballief hebbers trekken. Als ComputerWork afrekent met titelconcurrent 't Flaterke dan grijpt de Venrayse ploeg de titel in de hoofdklasse A en promoveert naar de eerste divisie. Een gelijkspel is mogelijk niet vol doende omdat Heerlerheide, indien het zelf wint, ComputerWork nog zou kunnen achterhalen. Spanning volop bij het team van coach Sjèn Sijbers dat al de gehele competitie de ranglijst aanvoert. De titel, waar ComputerWork al zolang naar uitkijkt, is nu meer dichterbij dan ooit. Voor het eerst in zijn 18-jarige historie maakt ComputerWork (voor heen Veronica) dan zijn debuut op lan delijk niveau. Afgelopen maandag had ComputerWork weinig moeite met het laaggeklasseerde SZV. De Venraynaren boekten een makkelijke 1-8 overwinning in Susteren. De thuisploeg kwam met 1 -0 voor maar al snel bogen de Venraynaren de achters tand om in een 1-2 voorsprong door treffers van Carlo Vorstenbosch en Stephan Sijbers. Stefan van Sinderen, die vorige week de honderste compe titietreffer scoorde, bracht de rust stand op 1-3. Na de pauze kon het Venrayse team de score verder opvoeren. Jan van Esch en tweemaal Carlo Vorstenbosch schoten ComputerWork naar een l-j voorsprong. Peter Philipsen en slotgoal van Stephan Sijbers brachtec de eindstand op 1-8. Doordat achtervolger 't Flaterh verrassend met 5-6 onderuit ginj tegen Arcan/Janssen liep de voor' sprong van de Venrayse koploper op5 tot acht punten. Het verschil tot de nummer drie Heerlerheide bedraagt nu tien punten. Maar de Heerlens; ploeg tekende onlangs met succes protest aan teg'en de met 5-7 verloren wedstrijd tegen ZVM/Continue omtls er een ongerechtigde speler meedeed, De KNVB heeft besloten dat het dud jjj Heerlerheide-ZVM/Continue alleet wordt overgespeeld indien het vat belang is voor de eindstand. Stand hoofdklasse A: ComputerWork 23-59^ 't Flaterke 23-51 Heerlerheide 23-49 Arcan/Janssen 23-44 't Kesjotje 23-40 't Huukske 23-3T Mekra Regout 23-30 ZVM/Continue 23-29: Amicitia 23-28 Keelkampers 23-25 Postert 23-23 SZV 23-22 De Keigel 23-12 Erka Parket 23-1! De Keigel en Erka Parket zijn gedt gradeerd. Door Henk Willem Wat twee weken geleden nog een gerucht was dat lijkt nu waarheid te wor den. ComputerWork en 't Huukske hebben elkaar gevonden en onderzoel momenteel de kansen op een fusie. Het samengaan van de twee beste Venrayse zaalvoetbalclubs zou kornet seizoen al moeten ingaan. Veertien dagen geleden ontkenden de voorzitters beide clubs nog alle geruchten. Maar sindsdien is er veel gebeurd. Het bewi artikel in deze krant heeft zowel Jos Bexkens ('t Huukske) ais John van deden MunCkhof (ComputerWork) aan het denken gezet. De preses vansge ComputerWork trok de stoute schoenen aan en belde zijn collega Bexkens' "We hebben gepraat over wat mogelijk was en besloten om snel een fusiefc gaan onderzoeken", zei John van den Munckhof. Inmiddels zijn enkele commissies, bestaande uit (bestuurs-) leden van ben verenigingen, druk in de weer. "Wij onderzoeken momenteel of 't Huukske ComputerWork in elkaar zijn te passen. Op 3 april vindt er een evaluatie pli Dan weten we ook wat de knelpunten zijn", verklaarde Jos Bexkens. Enkele jaren geleden zou een fusie absoluut onbespreekbaar zijl ComputerWork en 't Huukske leefden vaak op voet van oorlog. Afspraken tu> sen beide clubs - om geen spelers van elkaar af te pakken - werden telkens] weer geschonden. "De liefde voor 't Huukske is wat mij betreft over", liet John; van den Munckhof zich vier jaar geleden nog ontvallen. De voorzitter vantoa ComputerWork moet nu lachen om die uitspraak: "Ach, dat is toen in het vi van de strijd gezegd. Maar de rivaliteit is de laatste jaren flink afgenomen, scherpe kanten zijn er vanaf. Op woensdagavond trainen we bijvoorbeeld dezelfde zaal. En na afloop drinken de spelers gezamenlijk een pilsje." Als ComputerWork en 't Huukske samensmelten dan ontstaat de grootste! zaalvoetbalclub in Venray. Indien ComputerWork kampioen wordt speelt hei eerste team komend seizoen in de landelijke eerste divisie. Het tweede team neemt dan de plaats van 't Huukske in de hoofdklasse in. De andere drie teams; zullen respectievelijk in de tweede, derde en vierde klasse uitkomen. "Mooie L kan het toch niet", reageert John van den Munckhof enthousiast. "We moetea vooruit kijken. Er ontstaat straks een zaalvoetbalclub met continuïteit en een breed kader. Met zo'n grote vereniging is het ook veel makkelijker om sponsotï te werven. Want laten we eerlijk zijn. ComputerWork is een te kleine verent- ging met veelal oudere spelers. En het verschil tussen het eerste en tweetki.' team wordt alleen maar groter. Daarnaast moeten we ons dringend versterker voor komend seizoen. Hetzelfde geldt trouwens voor 't Huukske. Een fusie zoulp ook dit probleem oplossen." Waarmee de John van den Munckhof al aangeeft dat ComputerWork en Huukske in eikaars armen gedreven worden. Want 't Huukske is nog steeds op zoek naar een coach, een hoofdsponsor en een onderkomen. ComputerWork is op deze drie punten al voorzien. 't Huukske-voorzitter Jos Bexkens reageert meer ingetogen dan John van den Munckhof. Hij houdt zich nog liever op de vlakte. "Wij willen erover praten en dan bekijken of de knelpunten zijn op te lossen. Ook moeten de verschillende culturen bij elkaar passen. En een fusie moet een meerwaarde opleveren voor beide clubs", meent Jos Bexkens. John van den Munckhof vindt dat de fusie zo snel mogelijk rond moaL komen. "In elk geval vóór het nieuwe seizoen. Daar ben ik een groot voorstan- der van." Ook Jos Bexkens ziet de voordelen van een spoedig samengaanM maar hij toont zich voorzichtiger: "De snelheid moet niet ten koste gaan van <k zorgvuldigheid. Mocht het voor komend seizoen niet lukken, dan blijft de intentie om te fuseren evengoed bestaan/' J De *E Kg Degradant eenvoudige prooi voor Venrays team 't Huukske-Erka Parket 9-4 Doelpunten: 2. Frank Beerkens 1-0: 5. Marco Huisman 1-1; 10. Jos van Gerven 2-1; 16. Jurgen Nellissen 3-1; 22. Roy Essers 3-2; 23. Norbert van Haren 4-2; 27. Frank van Daal 5-2; 29. Frank Beerkens 6-2; 37. Ruud Brands 7-2; 43. Roger Klever 7-3; 45. Norbert van Haren 8-3; 48. Rob van Eist 9-3; 49. Barry Habets 9-4. Scheidsrechter: Wesselman (Maastricht). Toeschou wers: 65. NVZV/'t Huukske: Nellissen; Beerkens, Brands, Van Daal, Van Eist. Van Gerven en Van Haren. Door Henk Willemssen 't Huukske had weinig moeite met hekkensluiter Erka. De Venrayse ploeg boekte een een voudige 9-4 overwinning waardoor Erka Parket definitief een stapje terug moet doen naar de eerste klasse. De Maastrichtenaren leken zich al bij degradatie te hebben neergelegd. De mat spelende Zuid-Limburgers geloofden blijkbaar niet meer in hun overlevingskansen. Coach Roger Klever moest zelfs meespelen anders had Erka niet eens over een wisselspe ler beschikt. Vorig seizoen daalden beide clubs af uit de landelijke eerste divisie. Waar 't Huukske zich lang in de bovenste regionen wist te handhaven daar moest Erka Parket vanaf het begin opnieuw een degradatiestrijd voeren. Het Venrayse team kan met een zesde plaats terugzien op een redelijk geslaagd seizoen. Na het vertrek van een viertal spelers zat er voor 't Huukske dit jaar niet meer in. Het team van de vertrekkende coach Leon Verhorevoort wil, ook nu er weinig meer op spel staat, de tegenstander de punten zeker niet cadeau doen. Vorige week werd De Keigel, dat voorlaatste staat, met 4-3 verslagen. En ditmaal moest Erka Parket eraan geloven. Zonder de geblesseerde Ralph Sanders had coach Verhorevoort slechts twee wissels ter beschikking. Na ruim een minuut kogelde Frank Beerkens een vrije trap achter de kansloze Maastrichtse goalie: 1-0. Erka kwam weer snel langszij 1-1maar Jos van Gerven zette na tien minuten 't Huukske weer óp voorsprong: 2-1. Doelman Jurgen Nellissen loste weer een van zijn befaamde afstandschoten en bracht de stand op 3-1. Het was al de zesde competitietreffer van de Venrayse keeper. Nadat Rob van Eist op de paal had geschoten verkleinde Erka de achterstand. Gestuntel in de Venrayse defensie werd door Roy Essers afgestraft. Via Ruud Brands, die tevergeefs redding probeerde te bren gen, rolde de bal in het doel: 3-2. Norbert van Haren zorgde ervoor dat 't Huukske met 4-2 kon gaan rusten. "Door nonchalance kregen we die twee doelpunten tegen. Tijdens de rust heb ik de ploeg voorgehouden dat we eer ste tien minuten flink gas moesten geven", zei coach Leon Verhorevoort. In de tweede helft schroefde de thuisclub het tempo omhoog. Frank van Daal schoot al snel 5-2 binnen. Nadat de Erka-doelman de bal te lang vasthield mocht 't Huukske een vrije trap nemen. Wederom toonde Frank Beerkens zich trefzeker: 6-2. Halverwege de tweede helft moestee 85 Maastrichtenaar vanwege comments il op de leiding voor twee minuten n; de kant. Ruud Brands buitte de overtalfei situatie met een treffer uit: 7-2. Evi later kreeg ook Frank van Daal eet tijdstraf omdat hij onvoldoende afstam had genomen bij een uitbal. Erkl Parket kon geen munt slaan uit df man-meer-situatie. Vlak nadat df thuisploeg weer voltallig was wisten df bezoekers toch 7-3 te scoren. Norbetf van Haren en Rob van Eist voerden ii de slotfase de stand op tot 9-3 waam Barry Habets in de voorlaatste minuit de 9-4 eindstand op het scorebon bracht. "We hebben ons niet laten me? slepen door deze ongenspireerd; tegenstander. Door het hogere temp (j liepen we na rust vlot weg en kond# iVj de score mooi uitbouwen", aldus coad Verhorevoort. 't Huukske is nog steeds op zoel naar een opvolger voor Leo: Verhorevoort. De beoogde nieuwt coach John Beerkens heeft de clut afgezegd. "Ik heb een gesprek gehad met 't Huukske. Maar de combinali: vari veld- en zaalvoetbal ligt veel k Uej moeilijk. Ik kan geen twee werkgever dienen", verklaarde oud-speler Job g[ Beerkens die momenteel op het vel. trainer is bij Venray 2. Wellicht dat h; komend seizoen deze functie blijft vet vullen. Mocht John Beerkens tevea voor 't Huukske hebben gekozen, d* zou hij op het veld en in de zaal paar dezelfde spelers (Rob van El* .y Fred Jeuken. Ralph Sanders) ondf zijn hoede hebben gekregen. "End/ werkt natuurlijk niet", vindt Beerkens.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 16