Onderzoek naar beheer en inderhoud sportaccommodaties Voor de zesde keer d'n Ellestieke-reünie Gratis Vakantiehuis Hij bestaat echt FORSEEL Bezwaren tegen gedogen twee coffeeshops in Venray Fractie V.d. Vorle: "Er is onrust onder bewoners" Venray houdt enquête over winkelvoorzieningen VERKOPEN? Meer openheid JAN DOLDERMAN Boomfeest dag in Venray Brand in auto EN MAAS donderdag 18 maart 1999 - Pagina 5 I BEL HU V KE UITWISSELING lUTERNETWERK EN LIJKE BEGELEIDING |R DAG BEREIKBAAR 0R EEN AFSPRAAK!!! r™ 1 Zandakker 24 5801 DV Venray I Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Commissielid Busser: >e gemeente Venray moet meer lenheid betrachten richting burger. stelde I. Busser amenwerking) vorige week in de immissie Algemene Zaken, olgens Busser worden de laatste !M jd teveel zaken "achter gesloten euren besproken". Busser doelde 'V larmee op de punten die aan de de komen tijdens het tweede deel Ml an de commissie Algemene Zaken aarin alle fractievoorzitters verte- mwoordigd zijn. Tijdens dat 98jcdeelte is pers niet welkom en mag niemand op de publieke tribune aatsnemen. Waals erkende dat er lerdaad zaken, volgens hem zeer echt, niet in de openbaarheid irden besproken. "Maar wie me nt, weet dat ik 'streef naar een laximale openbaarheid richting kjurger. Sommige onderwerpen zijn eerste instantie echter nog niet )i eschikt om naar buiten te brengen, ite oordat er in besloten kring over is v Kproken." Waals doelde daarmee ader andere op de nota over het rugsbeleid die op de agenda stond, ar in een eerdere vergadering al iloten aan de orde is geweest. Ai 4 Hardrijders op de bon Bij een drietal snelheidscontroles J eeft d politie maandag in totaal K10 automobilisten op de bon gli eslingerd. Op de Wanssumseweg mi i Oostrum reden 60 van de566 w esiuurders harder dan de toegesta- snelheid van 80 km per uur. De oogst gemeten snelheid bedroeg 18 km. Op de Stationsweg in fenray vielen ook 60 automobilis- m door de mand. Hier passeerden Q 57 bestuurders het controlepunt. hoogste snelheid bedroeg 72 km, UfWaar 50 is toegestaan. Tot slot werd u J)de Noordsingel in Venray gecon- [inroleerd. van de 500 bestuurders ■olieden er 90 harder dan de maximum nelheid van 50 km per uur. De w oogst gemeten snelheid bedroeg 85 j m. Verenigingen vinden vergoeding gemeente veel te laag o pe gemeente Venray gaat twee ■ei<i. afhankelijke onderzoeksbu- aus opdracht geven om het wxÜeheer en onderhoud van haar jortaccommodaties onder de ,r fep te nemen, afzu. nta Het onderzoek is nodig omdat de ito; (ortverenigingen zich niet kunnen ne.i nden in het bedrag dat de gemeen- s 'ar'hen wil geven om hun accommo- 92oijaties zelfstandig te gaan beheren ionderhouden. ,evw In de onderhandelingen over de hoogte van de gemeentelijke ver goeding liggen de standpunten van gemeente en sportverenigingen ver uit elkaar. De verenigingen vragen in het kader van de naderende priva tisering een bedrag dat ongeveer 140.000 gulden hoger ligt dan de vergoeding die de gemeente in gedachten heeft. Dat de twee partijen het niet eens kunnen worden, ligt volgens B en W ondermeer aan het feit dat er ver schillende opvattingen bestaan over de aard van de werkzaamheden en hoe vaak deze moeten worden uit gevoerd. De verenigingen zijn van mening dat het vergoeding die de gemeente hen wil geven, te gering is om het beheer en onderhoud van hun accommodaties naar behoren uit kunnen voeren. Omdat zowel de gemeente als de verenigingen hebben aangegeven samen naar een oplossing te zoeken voor dit probleem, heeft het college besloten om een onafhankelijk onderzoek te laten instellen. Het NOC*NSF krijgt opdracht om de velden en omgeving onder de loep te nemen. Het bureau NIB AG onderzoekt de opstallen van de accommodaties. De gemeente denkt dat de resulta ten van beide onderzoeken een goede basis vormen om met de ver enigingen uiteindelijk tot een akkoord te komen. Bovendien maken de aanvullende studies dui delijk hoe de sportaccommodaties in de gemeente erbij liggen als de privatisering een feit is. i i 175 Janssen's vieren zondag 21 maart feest Eens in de vijf jaar komen de nazaten van een van Venrays meest markante figuren, d'n Ellestieke, voor een reünie bij elkaar. Zondag 21 maart is het weer zover. Dan verzamelen zich zo'n 175 van de 250 Janssen's (met dubbel s) voor de zesde keer sinds 1971. Om 12.00 uur is er een heilige mis in de Grote Kerk met aansluitend een bezoek aan de kerk en toren en een stadswande ling. Vervolgens is er een gezellig samenzijn en diner in De Witte Hoeve in Venray. D'n Ellestieke werd op 8 maart 1850 als Franciscus Janssen gebo ren. Hij woonde op de huidige bestemmingsplaats Den Brabander en groeide als D'n Ellestieke binnen de kortste keren uit tot een begrip in Venray. "En niet omdat hij elastie ken zou hebben verkocht, zoals wei eens wordt beweerd", meldt Fran Janssen, een van de Janssen's die komende zondag deelneemt aan de reünie. "Hij werd d'n Ellestieke genoemd omdat hij zo verschrikke lijk lenig was. Het verhaal gaat dat hij tijdens een kermis een artiest, die zich door allerlei ringen perste, ont zettend op zijn nummer heeft gezet. 'Is dat alles wat ge kunt' zou hij gezegd hebben om zich vervolgens zonder problemen door de kleinste ring te wringen. Vaker ging hij ook in de kroeg op tafel staan om zijn hoofd achterover te gooien en ver volgens tussen zijn benen te klem men. D'n Ellestieke heeft dus alles met zijn lenigheid te maken." Franciscus Janssen was, zoals de overlevering ons doet geloven, een gezellig figuur, dronk graag een borreltje ("zoals alle Janssens graag doen") en was bekend als stroper. Bovenal was hij stukadoor, niet vreemd want alle afstammelingen van deze familietak verdienen of hebben hun geld in de bouwwereld verdiend. "En dat gaat terug tot het midden van de 18e eeuw", aldus Fran Janssen. "In zijn trouwakte werd Gerardus Janssen al als pla- fonneur vernoemd. Werken in de bouwwereld zit in de genen van deze familie. Tot aan de jongste generatie toe bestaat de familie voor een deel uit stukadoors." TRADITIE Henk Jansen (met één s) is op dit moment bezig met een stamboom onderzoek van de familie Janssen. Binnen twee jaar hoopt hij een boekwerk uit te geven met de fami lietak van wie hij inmiddels al 3000 mensen heeft getraceerd. Het stam boomonderzoek gaat voorlopig terug tot 1754 toen Gerardus Janssen op 17 april in Oirlo trouwde met Mathilde Rutjens. Het uitbren gen van dit boekwerk en de vijfjaar lijkse reünie dienen de saamhorig heid van de familie Janssen in stand te houden. "We gaan zo lang met de reünie door totdat de animo er niet meer is. Dan houdt een traditie op te bestaan. Nee, als het zover is hoe ven we daar niet rouwig om te zijn. Dan is het leuk geweest. Voorlopig reiken we iedere vijf jaar een soort wisseltrofee uit aan iemand die het initiatief moet nemen om de volgen de reünie te organiseren. Zolang dat nog elke keer goed wordt opgepakt, is er niets aan de hand. Maar laten we eerst zondag maar eens gezellig gaan feesten", aldus Fran Janssen. Een familiefoto uit midden jaren twintig met centraal het echtpaar Gerardus Janssen en Gerarda Janssen-Grisel die elkaar op 3- 51906 het jawoord gaven. Verder op de foto vanaf links: Sjaak Janssen, Mia Kateman-Janssen, Frans Janssen, Jan Janssen, Piet Janssen, Cor Janssen, An Kroon-Janssen en Gerarda Janssen-Grisel Foto boven Frans van d'n Ellestieke. Venrayse verkracht De politie heeft vorige week don derdagnacht een 31-jarige inwoner van Venray aangehouden die een 42-jarige plaatsgenote in haar woning had aangerand en verkracht De man had de vrouw al eerder op de avond lastig gevallen bij haar woning. Ook toen werd de politie gewaarschuwd die de man echter niet meer aantrof. Omstreeks 01.00 uur drong de verdachte de woning binnen door een ruit in te slaan. Vervolgens werd de vrouw ver kracht waarbij ze licht letsel opliep. Tevens nam de man de portemon- naie van de vrouw mee. De dader meldde zich later zelf op het politie bureau. Hij is ingesloten voor ver hoor. Man steekt echtgenoot neer De politie heeft zaterdagmiddag een 44-jarige man uit Venray aange houden die kort daarvoor zijn 47- jarige echtgenote had neergestoken. Het voorval vond plaats in de woning van het echtpaar in de wijk Brukske in Venray. De vrouw werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht, waar ze werd geopereerd. Zij verkeert niet in levensgevaar. Relatieproblemen liggen ten grond slag aan het misdrijf. De man is ingesloten voor verder onderzoek. 3 Bestelbusje gestolen [Aan de Zuidsingel in Venray is 'Orige week donderdagavond een (rit Mitsubishi bedrijfsbusje gesto- jn dat eigendom is van een bedrijf (lil Maasbree. De waarde van het lertuig is vooralsnog onbekend. Gewonden bij botsing Bij een botsing tussen twee personenauto's op de kruising Metaalweg- Maasheseweg in Venray zijn vorige week donderdagavond vijf personen lichtgewond geraakt. Het vijftal werd per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd voor onderzoek. Twee slachtoffers bleken nagenoeg geen letsel te heb ben terwijl de andere drie aan het hoofd moesten worden behandeld. Iedere week staat in onze folder een recept van Jan Dolderman. Deze recepten kunt u in onze PLUSMARKT bij onze slager gratis meenemen en thuis bereiden. Ook in ons maandblad staan diverse kooktips van onze huiskok. In dit maandelijks magazine, KEUKENBLAD geheten, kunt u voor vele ver schillende onderwerpen over onze supermarkt terecht. Voor al uw persoonlijke vragen over koken, is Jan Dolderman 2 dagen in onze PLUSMARKT aanwezig. Hij komt om u een drietal recepten uit ons KEUKENBLAD van maart te laten proeven en hierover alles uit te leggen. Wij heten u van harte welkom om kennis te komen maken met Jan Dolderman In onze PLUSMARKT. I M.. Plusmarkt G. van Dijck Kruidenlaan 159, 5803 BV Venray telefoon: 0478 - 55 39 00 bezoekt onze Plusmarkt op: donderdag 18 maart en van 11.00 uur tot 20.00 uur kunt u persoonlijk kennis met kern maken. VERKOOP VASTGOED Als U Voor 1 April a.s. Uw Hi is Bij Ons In De Verkoop Plaatst... D.W.Z. EEN GRATIS MIDWEEK, OF LANG WEEKEND VERBLIJF J EEN CENTERPARC-VAKANTIEHUIS IN DE PERIODEVAN 03-04 04-07 1999. Thuis In Elk Huis Mario v/d Vleuten Eindstraat 22 5801 CR Venray Tel 0478 51 66 77 Het thema van de Nationale Boomfeestdag 1999 op Woensdag 24 maart is 'Water en Bomen'. In de gemeente Venray is dit jaar basisschool St. Jan de Doper in Merseio uitgekozen om een band je te helpen. Zo planten 28 kinde ren van de groepen 7 en 8 28 Amerikaanse eiken aan de Merseloseweg en twaalf valse Christusdoom aan Grootdorp. Deze bomen komen in de berm aan beide zijden van de weg. Op de boomfeestdag wordt er verder een boom op het schoolplein geplant. Namens de gemeente Venray woont wethouder Jan Driessen de bijeenkomst op de basisschool bij. Hij plant samen met de heer Th. Martens en de kinderen de eerste boom op het schoolplein. Tevens reikt Driessen een herinneringsvaantje van deze Boomfeestdag uit aan de leer kracht van groep 7 en 8. Door onbekende oorzaak ontstond er vorige week donderdagnacht brand in een personenauto die over de Spurkterdijk in Oostrum reed. De 30-jarige bestuurder uit Venray wist het voertuig tijdig te verlaten. Het is niet uitgesloten dat er kortsluiting in de autoradio is ontstaan. De brand weer wist het vuur te blussen. Het voertuig brandde gedeeltelijk uit. Fracties CDA en Van de Vorle tegen collegevoorstel De Venrayse politieke partijen zijn verdeeld over het plan om in Venray twee coffeeshops te gedo gen. Het CDA en fractie Van de Vorle hebben grote bezwaren, ter wijl Samenwerking nog geen standpunt wil innemen. PvdA, D66 en VVD konden zich wel in het collegevoorstel vinden. De fracties maakten hun standpunt bekend tijdens de vergadering van de commissie Algemene Zaken. Een van de bezwaarpunten van het CDA is dat wanneer huidige ver kooppunten gesloten worden ten faveure van de twee coffeeshops, de handel zich naar elders verplaatst waar minder controle mogelijk is. Fractievoorzitter Heidens (CDA) wees er op dat de handel in drugs bijzonder lucratief is: "er zijn men sen die hier grof geld aan verdienen. Zij zullen zich die handel niet laten ontnemen en hun activiteiten voort zetten vanuit bijvoorbeeld wonin gen. De handel daarvan uit is veel moeilijker aan te pakken." Zowel CDA als Fractie v.d Vorle zijn voorstander van de nul-optie, maar burgemeester Waals gaf aan dat dit eigenlijk geen beleid is. Huidige verkooppunten in Venray (10 tot 15) worden dan niet aange pakt en alleen bij grote ongeregeld heden wordt opgetreden. Waals: "Wanneer we kiezen voor de nul optie dan blijft alles bij het oude en kunnen we alleen bij excessen optreden. In het kader van een nieu we wet kunnen gemeenten in de toe komst optreden tegen illegale ver kooppunten, maar dan moet er wel een duidelijk beleid liggen. Een nul optie is in onze ogen geen keuze voor beleid." HANDHAVING Een strenge selectie moet gaan uitmaken wie uiteindelijk een ver gunning krijgt voor de legale ver koop van softdrugs, zo zei Waals. "Daarnaast dienen we met de groot ste zorg te bekijken waar de coffees hops komen." Waals kwam daarmee tegemoet aan commissielid Teunissen (D66) die daarover vra gen had gesteld. Ook de Venrayse horecaondernemers hadden zich bij monde van voorzitter P. Kienhuis bezorgd getoond over de keuze van de locaties. Hetzelfde geldt voor de naleving van het nieuwe gedoogbe leid. Waals standpunt hierin was duidelijk: "Als er voor het nieuwe beleid wordt gekozen, maak ik het waar dat het ook wordt nageleefd. Binnen drie jaar willen we samen met de politie de handel in soft- en harddrugs in horecazaken, buiten de verkoop in de twee gedoogshops, reduceren tot nul." Overigens hoeft OJC Dingus niet te rekenen op een gedoogvergunning om softdrugs te verkopen, aldus Waals in de com missie Algemene Zaken. Dingus had een verzoek bij de gemeente Venray ingediend om een van de twee vergunningen te bemachtigen. "Een jongerencentrum gaat niet samen met het gedogen van drugs. Ik betreur het ten zeerste dat Dingus een verzoek heeft ingediend." Het open jongerencentrum behoort vol gens Waals dus absoluut niet tot de kanshebbers op een vergunning. Commissie stemt in met voorstel asielopvang De leden van de commissie Algemene Zaken zijn zonder uit zondering akkoord gegaan met het voornemen van de gemeente Venray om een tijdelijk opvang centrum voor enkele honderen asielzoekers te realiseren. Alle fracties waren het erover eens dat ook Venray "haar verantwoorde lijkheid moet nemen om mensen in nood te helpen". D66'er H. Teunissen toonde zich De gemeente Venray houdt in maart een enquête onder Venrayse consumenten en bezoekers van win kels. Dat gebeurt zowel in Venray- kom als in de kerkdorpen. Doel van de enquêtes is meer inzicht te krij gen in de mening van de consument over de (winkel)voorzieningen in Venray. De enquêtes die zowel telefonisch als mondeling (op straat) plaatsvin den, maken deel uit van een onder- enigszins sceptisch over de locatie keuze. "Het schijnt dat er al aan concrete gebouwen, zoals op het St. Annaterrein, wordt gedacht." Dat werd door burgemeester Waals ont kent: "Er liggen geen opties, ook niet op St. Anna." Volgens Waals is er een afspraak met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) dat Venray onder druk gedwongen keuzes gaat maken waar de asiel zoekers worden gehuisvest. De zoek voor een Detailhandelsnota Venray. Doel van het onderzoek is te komen tot een visoe op de huidige en toekomstige (winkelvoorzienin gen in de gemeente. Daarnaast zal het onderzoek een pakket van maat regelen moeten opleveren om de kwaliteit van deze voorzieningen ook in de toekomst te waarboren. De Detailhandelsnota zal naar ver wachting begin volgend jaar klaar zijn. voorkeur van het college gaat wel uit naar Venray-kom, Leunen of Oostrum. "Maar we nemen de tijd in het voortraject en hebben geleerd van de fouten die gemaakt zijn bij de locatiekeuze voor de moskee en de TBS-kliniek. Fouten die we nu beslist niet maken", aldus Waals. Volgens commissielid Lemmens (fractie V.d. Vorle) bestaat er al onrust onder de mensen over waar de asielzoekers gehuisvest moeten gaan worden. Hij vroeg zich af hoe Venray tot een voor iedereen accep tabele oplossing kan komen. Waals: "We gaan alles eerst zorgvuldig in beeld brengen. De kosten, een plan van aanpak en de uitwerking. Op basis daarvan moeten we een draag vlak verwerven waarin zich ieder een kan vinden." Computerdieven actief Uit een bedrijf aan de Maasheseweg in Venray zijn tussen zaterdag 16.15 en zondag 14.15 uur vier gloednieuwe computers gesto len. De waarde van de buit wordt geschat op 100.000 gulden. Om bin nen te komen, sloegen de daders een ruit van het kantoor in. Te hard rijden Bij snelheidscontroles op de Maasheseweg en Noordsingel in Venray heeft de politie dinsdag 246 automobilisten bekeurd. Tijdens de controles passeerden 1.109 voertui gen het meetpunt. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 88 km waar 50 km is toegestaan. Kind aangereden Een 6-jarig meisje uit Venray raakte zondagmorgen gewond toen ze bij het oversteken van de Fagotstraat in haar woonplaats door een personenauto werd aangereden. Het meisje mocht na onderzoek in het ziekenhuis weer naar huis. De auto werd bestuurd door een 35-jari- ge man uit Venray. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie voor ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites providerdiensten Bekijk alvast onze internetsite: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw partner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo - 0478-546293 - lngevdBorght@flyers.nl

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5