'Beleggen in Euroland is kijken naar de toekomst.' Nederlandse musical, 't Gelag en Aap, Noot, Mies Expositie 'Iconen: geschilderd geloof ÜHOIFTIM? p- £r ^2ty Groot feestweekend in Leunen L bouw - tegels - sanitair DE GROOT B.V. Expositie José van Loosbroek Lentefeest in De Bonte Koe Concert Aostrumse Zangkompeneej STOMERIJ EN MAAS donderdag 18 maart 1999 - Pagina 3 i i Drie amusante voorstellingen in Schouwburg Venray gen 'heerlijke musical' van w? nnie M.G. Schmidt, 't Gelag van lkf' red Delfgaauw en met jtermezzo terug naar de tijd van ap, Noot en Mies. De chouwburg Venray heeft de w imende weken weer enkele inte- ksante en amusante voorstellin- n op het programma staan. Heerlijk duurt het langst, de eerste usical van Annie M.G. Schmidt en any Bannink, is na meer dan der- ijaar weer in het theater te zien. eze Nederlandse musical bevat ssiek geworden liedjes als Zeur :t, Kom Kees en 't Is Over my Stuart) en het onvergetelijke een mooie Pinksterdag (door in Jongewaard en André van den ivel). In Heerlijk duurt het langst it het huwelijk van een zaken- onder druk door zijn relatie met secretaresse en door de ver- illen van inzicht tussen man en mi ouw over de vrije seksuele mores e hun dochter erop nahoudt. Dat ichterlief bovendien aanpapt met mi m allochtone werknemer van haar jj'* ider verhoogt de spanning nog J» :rder. De hoofdrollen komen voor kening van Jenny Arean, Rients ratama, Mamix Kappers en Frans ulder. De voorstellingen op don- rdag 18 en vrijdag 19 maart ginnen beide keren om 20.00 uur. 'T GELAG Fred Delfgaauw toert momenteel et zijn theaterproductie 't Gelag or Nederland en België. In 't >lag speelt Delfgaauw de failliete phandelaar Harry Drabbe. Hij uwde het café van zijn vader om feestartikelenwinkel. "Met fop- drollen en feestneuzen win je de oorlog niet", houdt zijn vader hem voor. "Nee, daar voorkom je een oorlog mee", meent de zoon. Aan het eind van zijn leven roept Harry Drabbe nog een keer de geesten uit café 't Gelag op. Zij nestelen zich aan de bar, het glas in de hand, het gelijk aan hun kant. Op zoek naar de waarheid van de man aan de bar. 't Gelag is op dinsdag 23 maart in de schouwburg te zien. Aanvang 20.00 uur. AAP, NOOT, MIES Intermezzo brengt dit theatersei zoen de reprise van een geheel Nederlands programma: Aap, Noot, Mies. Het repertoire is zoals altijd rijk gevarieerd: ontroerend mooie Intermezzo brengt een program ma met liedjes van eigen bodem (Foto: Wim IJzendoorn). liedjes van Nederlandse bodem. Liedjes van Herman van Veen, Bram Vermeulen, Wim Sonneveld, maar ook Anneke Grönloh, Andre Hazes en vele andere, gezongen door vijf gepassioneerde mannen voor wie niets te mooi of te dol is. Een combinatie van onbekende en regelrecht overbekende nummers in een theatershow. Intermezzo bestaat uit Etienne Borgers, Ronald Becker, Matthijs O vermars, lek de Vos en Merijn Dijkstra. De voorstelling op zaterdag 27 maart begint om 20.00 uur. i i In museum 't Freulekeshuus in Venray Vangf zaterdag 20 maart tot en et zondag 30 mei is er een zeer zondere tentoonstelling te zichtigen in het Geschied- en dheidkundig Museum 't eulekeshuus. De bijna tachtig- rige Baarlose schilder Jan van lay zal dan een negentigtal lor hem geschilderde iconen lö%oseren. :onen zijn gestileerde voorstel len van Christus en de heiligen de Griekse en Russische zantijnse kunst. In oude ften van de Kerken in het ïije Oosten wordt altijd met eer- :d gesproken over de 'heilige ico- vanwege hun plaats binnen het =k$im van het oude orthodoxe loof; een plaats, die zowel dog- itisch als liturgisch vast gefun- erd is. Vandaar, dat men aan deze toonstelling de titel 'Iconen: childerd geloof heeft meegege- MONNIKENWERK IHet woord icoon betekent afbeel- lg. Het is een op een eikenhouten heel geschilderde bijbelse per- onof gebeurtenis. De kunst van t iconenschilderen ontstond in de E; erde eeuw in Byzantium en ver- reidde zich over de hele Oosterse rk. Vooral in de Russisch-ortho- ixe kerk werden - veelal door raniken - meesterwerken maakt volgens strenge, eeuwen- de voorschriften. De afbeeldin- n op iconen worden al eeuwen ig van generatie op generatie orgegeven. De iconenschilder obeert in lijn en kleur het beeld n de icoon zo juist mogelijk te rhalen. Het gaat daarbij niet om kunstwaarde, maar om het lortdurend doorgeven van de lodschap van het evangelie en het tnodigen tot gebed. trenge voorschriften )e Baarlose iconenschilder Jan ay houdt zich aan de voorge geven eeuwenoude strenge oorschriften over bijvoorbeeld de ste verhoudingen van het haam, dat geschilderd wordt, er de kleurstelling etc. Bijzonder n iconen is, dat er geen nieuwe 'eeldingen bijkomen. In het ver den is een groot aantal afbeeldin- M vastgesteld en wie tegenwoor dig iconen wil schilderen, moet uit dat aantal voorbeelden putten. Jan van Raay gaat, evenals de vroegere vervaardigers van iconen, met een waar monnikengeduld te werk. Op een eikenhouten paneel wordt lin nen gespannen. Daar overheen worden zeven lagen krijt en lijm aangebracht, die steeds gladge- schuurd worden. Daarna kan met het eigenlijke werk - het naschilde ren van iconen uit boeken - worden begonnen. De Baarlose iconen schilder werkt uitsluitend met de authentieke techniek van de eigeel- tempera, die veel vakmanschap vereist. Steeds weer moet nieuwe verf worden aangemaakt van eigeel, waarin de kleurpoeder moet U bent op zoek naar passend sanitair? U wilt een compleet geïnstalleerde badkamer? Of gewoon wat leuke accessoires? Bij de Groot vindt u alles op het gebied van sanitair. Voor ieder wat wils, dus ook voor u. Komt u zelf maar eens kijken. U kiest niet zo moor voor gerenommeerde merken. De Groot. Dal doel u om de En natuurlijk om hel advies op uitstekende service. Dal doet maat von onze deskundige u om het brede ossortiment medewerkers. Kloosterstraat 18, 5844 AN Stevensbeek, Tel. (0485) 38 23 05 worden gewreven. Hij gebruikt ook olieverf, maar de eindafwerking gebeurt nog steeds met tempera- verf. Het goud in de schilderingen brengt hij aan met statische marter haren penseeltjes. Tenslotte wordt de icoon afgelakt met enkele lagen vernis waar transparante kleur door gemengd wordt. Hierdoor krijgt de icoon dezelfde tint als zijn antieke voorganger. Gemiddeld vergt het vervaardigen van een icoon onge veer 200 uur. OPENING Deze bijzonder interessante ico nententoonstelling wordt op vrijdag 19 maart om 17.00 uur in het muse um 't Freulekeshuus geopend door Deken J. Coenen. Vooraf zal de ico nenschilder Jan van Raay een korte inleiding houden over de achter gronden en het totstandkomen van iconen. Voor belangstellenden is de expositie te bezichtigen van zater dag 20 maart t/m zondag 30 mei, iedere zaterdag-, zondag en woens dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Stichting Wonen Noord-Limburg organiseert een expositie van kun stenares José van Loosbroek uit Den Bosch. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord-Limburg aan de Plataanstraat 15 in Venray en duurt tot en met 30 april. De openingstijden zijn maan dag tot en met donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. De Eurolanden van Robeco: inspelen op de positieve verwachtingen voor Euroland. Euroland is een feit. In deze nieuwe economi sche eenheid behoren handelsbelemmeringen en valutarisico tot het verleden. De verwachte groei van de economie in de elf eurolanden betekent een aantrekkelijke kans voor beleg gers. Wilt u ook inspelen op de positieve verwachtigen voor Euroland voor de komende jaren? Overleg dan eens met de adviseur van de Rabobank. Want via de Rabobank kunt u beleggen in de nieuwe Eurolandenfondsen van de Robeco Groep. Meer weten? Kijk ook op www.rabobank.nl. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530300 rabobank.zevenrode@tref.nl Op vrijdag 19 maart speelt tijdens de viering van het jaarlijkse lente feest in café De Bont Koe te Venray de band My Sister Susan. Deze band speelt voornamelijk eigen werk wat het beste te omschrijven is als vro lijk rammelende popmuziek. Daarnaast speelt de groep enkele door de mangel gehaalde covers van o.a. Prince, de Dolly Dots en The Beachboys. Het trio moet het vooral hebben van haar humoristische en energieke podiumpresentatie, waar door een optreden een heus visueel spektakel is. De Venrayse bassiste Debbie Muijzers heeft de band, door drukke werkzaamheden, onlangs verlaten, maar zal op deze avond toch nog enkele nummers meespelen. Verder zal de Koe in lentekleuren worden aangekleed en er zullen hapjes aan de bezoekers worden geserveerd. Aanvang 21.30 uur, entree vrij. Zondag 21 maart volgt een optre den van de Brabantse band Once in a Blue Moon (Adam meets the appletree). De band speelt hoofdza kelijk Nederlands- en Engelstalige eigen nummers, aangevuld met covers van o.a. Live, Bush, Pearl Jam en soortgenoten. Het zal de luisteraar dan ook niet ontgaan dat deze bands hun invloed hebben uit geoefend op de leden van deze band. Door optredens in voorpro gramma's van De Dijk en Rowwen Hèze werd veel podiumervaring opgedaan wat te merken is aan de enthousiaste manier waarop de band op het podium staat. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Op zaterdag 20 maart organiseert de Aostrumse Zangkompeneej haar Lenteconcert. Aanvang 20.15 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. Een en ander met medewerking van het gemengd koor Sezako uit Sevenum. Een koor dat hun reper toire baseert op thema's. Meerstemmige muziek, zowal a capella als close harmony zal dit koor ten gehore brengen. Deze the ma's worden veelal uitgevoerd in samenwerking met combo, ballet en acteurs. Het mannenkoor Arch Luit uit Arcen. Een koor dat werd opgericht in 1984 als uitvloeisel van een optreden bij het 33-jarig bestaan van de plaatselijke carnavalsvereniging. Een koor dat beschikt over een uit gebreid repertoire en hun muziek serieus beoefent. Daarnaast wordt echter ontspanning niet vergeten. Gemengde zangvereniging Meriko uit Meterik. Een gemengd koor dat momenteel ruim 50 leden telt en eveneens beschikt over een uitgebreid repertoire. En tot slot de Aostrumse Zangkompeneej. Dit koor is plaatse lijk ook wel bekend onder de naam Oere Toe wat herinnert aan de tijd dat veelal medewerking werd ver leend aan carnavalsactiviteiten. Voor het eerst zal dit koor in Oostrum optreden onder leiding van Marcel Kuepers. Al met al belooft het een bijzon dere muzikale avond te worden. Mocht u belangstelling hebben, dan komt u gewoon zaterdagavond 20 maart naar het gemeenschapshuis te Oostrum. Van harte worden ook oud-leden van de Aostrumse Zang- kom- peneej/Oere Toe uitgenodigd om op deze avond aanwezig te zijn. Mogelijk kunnen dan wat oude her inneringen worden opgehaald. Overigens zijn nieuwe leden van harte welkom. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl 19-21 maart Nog ruim een week en dan is het zover. Dan gaan de zo lang en intensief voorbereidde festiviteiten in Leunen van start. De organisato ren hebben kosten noch moeite gespaard om een programma 'voor elk wat wils' samen te stellen. Dit jaar heeft organisator harmonie St. Catharina besloten om in een week end twee activiteiten samen te voe gen: op vrijdag en zaterdag de Muziekfeesten, met aansluitend op zondag de spectaculaire en gezelli ge Goederen- en Dienstenveiling. MUZIEKFEESTEN WEER TERUG VAN WEGGEWEEST De laatste Muziekfeesten dateren alweer van het jaar 1997. Hoewel de Muziekfeesten jarenlang garant stonden voor succes, was het finan ciële resultaat in dat jaar ondanks de aanwezigheid van een 'Dijk' van een groep zo teleurstellend, dat men zocht naar een goed alterna tief. Dat werd vorig jaar gevonden in de organisatie van de zo succes volle Goederen- en Dienstenveiling. Een uitvoerige evaluatie van de Muziekfeesten had overigens geleerd, dat deze nog wel degelijk bestaansrecht hadden. Om haar leden niet twee keer in een jaar te belasten, koos het bestuur voor de samenvoeging van beide succesnummers. VRIJDAG KAJA EN BL0F Op vrijdag opent de groep Kaja het programma voor een ongetwij feld stampvolle zaal met naar ver wachting vooral jeugdige muziek liefhebbers. Kaja is afkomstig uit onze eigen regio en heeft inmiddels al een behoorlijke naamsbekend heid opgebouwd. Hun kwaliteit staat dus buiten kijf en zij zullen zeker de zaal in stemming weten te brengen voor het optreden van de Zeeuwse rockband Blof. Deze for matie bestaat sinds 1992 en heeft zich in zeer korte tijd opgewerkt tot één van de meest bekende Nederlandstalige popgroepen. Onlangs verscheen hun tweede album 'Helder' met 16 nieuwe num mers. Hun hier geëtaleerde harts tochtelijke passie voor muziek weten zij zodanig op hun publiek over te brengen, dat de zaal binnen no time 'om' is. 'Wat zou je doen' is de schitteren de meezinger, waarmee de band Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN zeker ook deze avond weer de zaal op z'n kop zal zetten. AVOND VAN DE LACH Nadat op zaterdagmiddag clown Malle Mat de kinderen een heerlij ke middag heeft weten te bezorgen, komen 's avonds Striepke Veur en de Noot met veel humor voor het voetlicht. Beide gezelschappen staan garant voor onvervalste humor met uitstekende muzikale begeleiding en verrassende (ook carnavaleske) cabaretonderdelen). Voor dit heerlijke avondje uit, draagt bovendien Geert Pelzer zorg. Deze Venrayse kastelein behoeft nog weinig toelichting: het publiek zal ongetwijfeld weer een aangename kick krijgen van de door hem vertolkte nummers van beroemdheden als Joe Cocker en Andrea Bocelli; en wie kent hem niet van de bekende Amsterdamse avonden? U mag deze avond niet missen. Er zijn slechts een beperkt aantal toegangskaarten beschik baar. Dus reserveer tijdig. VOORINSCHRIJVING VOOR VEILING MOGELIJK Ter afsluiting van het feestweek end start op zondag om 14.00 uur de veiling. Opnieuw zullen de drie vorsten van de carnavalsverenigin gen uit Leunen, Veulen en Heide afwisselend de kavels aan de vrouw en de man brengen. De leden van de harmonie hebben weer vele sponsors bereid gevonden om met goederen en diensten de veiling tot een succes te kunnen maken. Wat te denken van een rondvlucht boven Venray? Of van een half varken? Of...??? Vanaf 13.00 uur zijn de aanwezi ge goederen te bezichtigen. Bovendien worden alle te veilen kavels vermeld in een catalogus, die huis-aan-huis verspreid wordt in Leunen, Veulen en Heide. Geïnteresseerde kopers kunnen aan de hand van de catalogus reeds hun voorinschrijvingen doen bij dhr. R. Theunissen, tel. 584559. De Goederen- en Dienstenveiling wordt omlijst met een gratis ballon nenwedstrijd voor de kinderen en gratis ponyrijden. Verder kan Leunen weer met behulp van een kolossale hijskraan vanuit grote hoogte bekeken worden. Gedurende de veiling zal enkele keren een trekking plaats vinden, waarvoor een waardevol prijzen pakket beschikbaar is gesteld. Het lotnummer waarmee u kans maakt op een van deze prijzen, is te vin den op de voorkant van de catalo gus. Bovendien is er een extra trek king met als hoofdprijs een prachtige Shetland-pony! Alle activiteiten van het fees tweekend te Leunen vinden plaats in de daarvoor speciaal ingerichte grote tuinbouwloods aan de Veulenseweg. De entree voor de veiling is gra tis. Vanwege de verwachte grote belangstelling is al op 1 maart de verkoop gestart voor de beide muzikale avonden. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Rabobank Leunen en het nabijgelegen Texaco tanksta tion. Laat deze kans niet onbenut en koop tijdig uw toegangskaarten. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: M. Van STRAATEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. van WINDEN en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@txef.ril Rpdaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof BasPoell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3